pildo
12.10.21,12:35
Ahojte,

som domovnikom v jednom bytovom dome. Pred par rokmi tu bola zrealizovana nadstavba, pri ktorej stavebnik odflakol strechu, stresne okna a boh vie co dalsieho.

obcasne dochadza k zatekaniu do nadstavby - strechu asi stavali kuchari a nie strechari. Urobili viacero chyb - zle namontovali stresne okna, nenamontovali krycie listy v miestach, kde sa sikma strecha dotyka so stenami (poslem foto), krytinu pokladali spojom na spoj.

napriek tomu sa pod to podpisal stavebny dozor, aj presla stavba kolaudaciou.

byty najskor vlastnili ludia, ktori ich postavili. ti nedali vediet, ze dochadza k nejakym problemom. dalsi majitel tiez zatajil, ze tam zateka a byt predal dalej. z tohto dovodu vyprsala zarucna doba. az treti majitel zacal riesit zatekanie. Oslovil som kamarata, ktory 30 rokov robi strechy.

podla neho takato strecha nikdy nemala byt skolaudovana a na takto namontovanu strechu sa nikdy ani zaruka nevztahovala. firma co stavbu realizovala dava od toho ruky prec.

Chcem sa opytat, je mozne vymahat skodu bud od firmy, ktora to realizovala, alebo od stavebneho dozoru ktory sa pod to podpisal, alebo od mesta ktore takuto stavbu skolaudovalo?

mam aj vyjadrenie od jedneho vyrobcu strechy (avsak nie priamo od vyrobcu, ktoreho krytina je na streche), ktory ma podobnu krytinu a ten mi napisal, ze tam boli minimalne tieto 3 veci odflaknute (neprekladali pasy ale dali spojom na spoj, zle namontovali stresne okna a nepouzili krycie listy).

Viete mi poradit, co s tym? oprava pojde do par tisicov, kedze celu strechu bude treba rozobrat, cast materialu bude treba nanovo kupit.

Viete mi poradit, co s tym?
misoft
12.10.21,13:18
Ak niečo montovali, vzťahuje sa na to záruka. Aká doba záruky bola určená? Koľko rokov ubehlo od opravy strechy?
Ale mám dojem, že nevymôžete nič.
Už vám asi len zostáva FO a dať si to opraviť inej firme.