krisrona
13.10.21,08:10
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako sformulovať a čo presne do žiadosti napisať. Jedná sa o čerpanie dovolenky v nasledujúcom mesiaci , stále som na rodičovskej dovolenke , ktorá mi končí 03/2022
telefonicky som oznámila , že v novembri budem čerpať 5 dní dovolenky , len neviem to správne sformulovať , tak by som chcela poradiť čo všetko im do mailu napísať. za rady a odpovede vopred ďakujem
krisrona
13.10.21,06:31
dobrý deň, čerpanie dovolenky je možné aj počas rd s tým , že nastúpim na ten týždeň do roboty.
a otázka bola úplne iná
Tweety
13.10.21,06:32
To áno ale to si nenapísala. S čerpaním musí súhlasiť zamestnávateľ. Ak ústne s čerpaním súhlasil, potom už len jednoducho. Na základe telef. rozhovoru vás žiadam o čerpaie dovolenky v termíne tom a tom....
krisrona
13.10.21,06:33
a to na čo to chcem si myslím , že je moja vec
ja som sa pýtala na radu ako sformulovať žiadosť, keby to nebolo možné nepýtam sa na to
krisrona
13.10.21,06:34
tak to sa ospravedlňujem , ale napísala som po telefonickej dohode so zamestnávatelom
len chcem radu ako to sformulovať do mailu a čo všetko by mal obsahovať
ivka70
13.10.21,06:40
V prvom rade na to, aby si mohla cerpat dovolenku, musis ukoncit RD a nastupit spat do prace. Cerpar RD mozes aj nadalej.
O ukonceni RD musis podla zakona pisomne informovat zamestnavatela s datumum nastupu do prace.
Sucasne mozes poslat ziadost o cerpanie dovolenky.
Rovnako opatovny nastup na RD musis pisomne oznamit zamestnavatelovi mesiac dopredu.
Mozes sa so zamestnavatelom dohodnut na skrateni tejto doby, cize oznamenia poslat neskor ako 30 dni dopredu.

Cize co potrebujes:

1. oznamenie o ukonceni RD k datumu xx.xx.xxxx
2. ziadost o cerpanie dovolenky na dni xx.xx - xx.xx.xxxx

a nasledne 3. oznamenie o zaciatku RD od xx.xx.xxxx

A okrem toho, ak ukoncis RD, musis na UP oznamit, kto sa bude starat po tvojom nastupe do prace o dieta ( je jedno, ze len cerpas dovolenku, oznamit podla zakona musis)

A treba to poslat alebo dorucit osobne, mailova komunikacia nie je adekvatna poziadavke v zakone. Aj ked ak sa tak dohodnete, moze to zamestnavatel akceptovat.
krisrona
13.10.21,06:45
fuuu Ďakujem za odpoveď , to s tým úradom práce počujem 1.krát. to im mám tiež dáko doredu nahlásiť??
krisrona
13.10.21,06:50
a akurát som zisťila, že na úrad práce nemusím nahlasovať nič, že to len po dovršení 3 roku dieťatka sa nahlasuje
veronikasad
13.10.21,06:51
Preco chced čerpať dovolenku? Po skonceni RD nastúpis späť do práce?