wendy
25.09.06,11:57
Prajem pekny den :) . Chcela by som poprosit o radu ako postupovat ak neplatitel DPH vystavi fakturu s DPH. Ide o jednu zalohovu a jednu vyuctovaciu fakturu, ktore spolu nesuvisia. Obe boli vystavene v juli.
Odberatel si vraj odpocital DPH z oboch a pre neho je to uzavrete.
Dakujem za radu.
Paula
25.09.06,10:05
Prajem pekny den :) . Chcela by som poprosit o radu ako postupovat ak neplatitel DPH vystavi fakturu s DPH. Ide o jednu zalohovu a jednu vyuctovaciu fakturu, ktore spolu nesuvisia. Obe boli vystavene v juli.
Odberatel si vraj odpocital DPH z oboch a pre neho je to uzavrete.
Dakujem za radu.

Urobili ste obaja chybu, ale on ešte netuší, že mu to kontrola "dodaní" - rozoberal sa tu taký nešťastný prípad. Vystavila by som nové, správne faktúry a zaslala odberateľovi so sprievodným listom a taktiež podala dodatočné DP DPH.
wendy
25.09.06,10:27
k povodnym zle vystavenym fakturam vystavim storno a zaslem spravne faktury, tak?...a ked podam DP DPH je zrejme potrebne tuto DPH aj odiest...tyka sa to aj zalohovej faktury?...je potrebne zaplatit aj tuto DPH?
skvarki
25.09.06,10:30
zakon č. 222/2004 Z.z. hovori v §69 ods. 5, že osoba, ktora nie je platiteľom, pri dodaní tovaru alebo služby uvedie vo vo fakture daň, je povinna tuto daň zaplatiť.
wendy
25.09.06,10:43
z tohto paragrafu vychadzam...tak sa to ocividne tyka aj tej zalohovej...a ked vystavim storno k tymto fakturam tiez budem podavat DP alebo zaplatena DPH sa uz nevrati?...a predpokladam, ze za takuto chybu su tiez nejake sankcie :-(