carolitos
14.10.21,13:17
ahoj , chcel by som sa spýtať : pri podaní výpovede tzv. oznámenie o okamžitom skončení pracovného pomeru , táto sa musí dať priamo zamestnávateľovi do ruky , alebo sa môže poslať poštou ? a ak poštou kedy nadobúda platnosť ? jedná sa o § 69
veronikasad
14.10.21,11:21
Nejde o výpoveď, ale ako správne uvádzaš - Oznámenie o okamžitom ukončení pracovného pomeru, kde musíš presne uviesť dôvod v zmysle § 69 ZP
Odovzdáš osobne pracovníkovi poverenému preberaním pošty vo firme (dáš si potvrdiť kopiu), alebo pošleš poštou doporučene s doručenkou s krátkou odbernou lehotou na pošte. V prípade zaslania poštou, pracovný pomer končí doručením zásielky alebo jej vrátením odosielatelovi.
ivka70
14.10.21,11:37
a pozrel si si, kedy mozes okamzite skoncit PP? splnas tie podmienky? podla ktoreho bodu ides dat okamzitu vypoved?
carolitos
14.10.21,11:45
no to nie , to ako funguje? zostal som proste PN ... to treba spĺňať nejaké konkrétne parametre , alebo diagnózy ?
ivka70
14.10.21,11:49
Nestaci ostat PN.
Musis mat potrvdenie od lekara, ze nemozes nadalej vykonavat svoju pracu. Ten musi posudit, ci s tvojou diagnozou mozes tu pracu vykonavat, alebo mozes len s nejakymi obmedzeniami.
Po skonceni PN s tym potvrdenim poziadat o preradenie na inu ,pre teba vhodnu pracu.
Az ked ta nepreradia do 15 dni, potom mozes okamzite skoncit PP.

Pokial teda neplati c), ze je tvoj zivot bezprostredne ohrozeny (co asi neplati, si "len" na PN)

zze/2001-311/69/1/a
veronikasad
14.10.21,12:11
"okamžite" mozes skoncit pracovný pomer dohodou v zmysle par.60 zakonnika práce, samozrejme so suhlasom zamestnavatela, bez nároku na nahradu prijmu
carolitos
14.10.21,13:17
ale čo v prípade ak ide o tú istú prácu , len v inom meste? úplne totožná s tou ktorá ma dostala na PN
ivka70
14.10.21,14:58
S tym nema miesto vykonu prace nic spolocne, ak tu pracu zo zdravotnych dovodov nemozes vykonavat a mas na to posudok od lekara, nemozes ju vykonavat ani v Kosiciach ani v Ziline.
Tu istu pracu ti ponuknut nemozu.