karner
16.10.21,22:46
Prešiel som teraz z SE do SPP a povedali mi, že musím podpísať aj zmluvu o odbere zelenej energie za 2 € mesačne. Som dôchodca, ktorý nemá vysoký dôchodok, preto sa pýtam či je to zákonné?
misoft
17.10.21,06:26
Mám dojem, že všade sa platí za "zelenú energiu" - len každý to volá inak. Takže sa tomu nevyhneš.
Ale (vraj) sa blýska na lepšie časy a už sa nebude platiť za to a rôzne dotácie pre obnoviteľné zdroje sa stopnú. Teda i "poplatky" by mali zmiznúť.

Ale v jednom máš pravdu - prečo sa za to platí? Veď nemáš žiadnu istotu, že dostávaš "zelenú" energiu (el. prúd ti nerozsvieti žiarovku do zelena :D). Všade sú počiatočné náklady, ale pri klasike sa musia dodávať suroviny na výrobu energie (a platíme za to), ale obnoviteľné zdroje? Tam sa len postaví a príroda SAMA dodáva zdroj (slnko, vietor, voda). Toto je výmysel elity, aby výrobcovia energií len zarábali na iných.
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/603784-odchod-slovakia-energy-niektorym-predrazi-faktury-az-trojnasobne/
buchač
17.10.21,10:24
Áno je to zákonné.

Laicky povedané, tu sa jedná o to, že aj zelená energia niekde vzniká.
Náklady na vybudovanie tiež niečo obnášalo...a niečo stojí aj prenos do sústavy.
Nevravím ani o tom, že dodávatelia kupujú = uzatvárajú zmluvy na nasledujúce obdobie. Teraz podlo SE, takže noví dodávatelia musia nakúpiť niekde ten zvyšok, aby zásobovali odberateľov. A nejedná sa len o fyzické osoby (čiže byty, domy), ale aj o podnikateľov, kde ich firmy spotrebujú tej energie kvantum.

P.S.:
Sulík má ale riešenie...mali by to zaplatiť všetci. Síce jednoduché riešenie, ale tak chujové ako je chuj Sulík.

P.S.:
K tým dvom eurám vzhľadom k dôchodku sa radšej ani nevyjadrujem...
karner
17.10.21,22:22
Nedá sa ten povinný poplatok 2 € odmietnuť?
kopretinka
17.10.21,22:55
Kde je tu napísané,že to je povinné?
buchač
18.10.21,06:12
Myslím si, že na najbližšom kontaktnom mieste pri osobnej návšteve bude informácia náležite vysvetlená.

Ono totiž na nete firmy nezverejňujú všetko...či ???
P.S.:
Tie vaše všeliaké aplikácie sú na hovno...tak nimi ani len neoperuj, na pc proste nemajú.

Ale aby sa nepovedalo, že varím zo vzduchu, tak si trochu zacitujme :

" Ani hľadanie nového dodávateľa však nie je jednoduché. „Najskôr som volal do Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), kde mi ponúkli novú zmluvu na elektrinu. Ale operátorka mi oznámila, že zákazníci po Slovakia Energy si môžu kúpiť len špeciálnu zelenú elektrinu s príplatkom, čo by mi mesačne navýšilo účet o štyri eurá, tak som neurobil nič a teraz mi dodáva elektrinu ZSE, ktorým sa na infolinku nedá ani dovolať. Ostáva mi len dúfať, že mi o mesiac nepríde faktúra na 300-eurový preddavok,” dodáva Ľuboš. "
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/603784-odchod-slovakia-energy-niektorym-predrazi-faktury-az-trojnasobne/
kopretinka
19.10.21,17:48
Čo sem pletieš aké aplikácie,ja nemám aplikáciu.