Katarína STR
25.09.06,11:11
Mám pocit, že sa táto stránka zmenila z účtovnej porady na poradu súkromných problémov a receptov. Nezdá sa vám ?
Mám pocit že sa tu nič iné pomaly ani nepreberá.
Musím povedať, že ma to dosť odraďuje. Keď sa pozriem na posledné otvorené témy a vidím samé: mám problém, recepty a iné somariny, nemám chuť ani niečo odborné hľadať. A keď sa pozriem, kto to pridal, je to skoro vždy pravidlom, že to je nový člen bez doterajších príspevkov.
Asi by malo byť v registrácii upozornenie na to, že toto je stránka na účtovné a daňové zákony a ich riešenie.
Na takéto debaty by sa mala založiť nové stránka a nemalo by sa to preberať na tejto odbornej stránke.
A druhá vec je tá, že je tu už neuveriteľne veľa nových členov.
Navrhla by som, aby sa to robilo tak, ako je to zvykom na iných stránkach. Buď sa to spoplatní, alebo sa sem môže niekto zaregistrovať až po odporúčaní iného člena už zaregistrovaného na tejto porade.
Až po zaregistrovaní by sa na túto stránku mohli vôbec dostať.
Keď sa pozriem kto je online, dvadsať strán je len hostí.
Neviem, ale táto stránka sa od začiatku veľmi zmenila.
Som tu už vyše dvoch rokov, ale na začiatku to tu bolo fakt len o podstatných a hlavne účtovných a daňových veciach. Bolo to oveľa prehľadnejšie a hlavne sa zapájali skoro všetci zaregistrovaní členovia.
Teda nie len brať, ale treba aj dávať.
Rada by som sa opýtala všetkých poraďákov, aký majú na tento problém názor.
dana9
25.09.06,09:12
Ja osobne v podstate súhlasím, treba o tom diskutovať.

dana:)
Dana K.
25.09.06,09:20
Ja síce nepatrím medzi skalných poraďákov (ale to hlavne z časových dôvodov), ale musím súhlasiť s tým, že keď si človek klikne na Najnovšie príspevky, tak je tam často viac mimoodborných tém. A noví členovia zakladajú stále nové témy, hoci sa tieto otázky riešili už niekoľkokrát. A čo mi vadí najviac je to,ak niekto založí novú tému a keď mu nikto neodpovie, tak ju založí ešte raz, a potom sa stáva, že sa prispieva do dvoch rovnakých tém. A keď si človek chce niečo nájsť a zadá hľadané výrazy, vyhodí sa kopec článkov o tom istom. Ale ťažko povedať, ako by sa to dalo vyriešiť inak pri takomto veľkom počte užívateľov. Je pravda, že niekto potrebuje poradiť veľmi súrne a nemá čas lúskať Poradu,či tu taká otázka už náhodou nebola.
renča1
25.09.06,09:24
Veru, táto porada už nie je tou čo bývala. Mňa osobne to tu už tiež moc neťahá. Už si dokonca začínam odvykať od závislosti k porade. :rolleyes:
Jozef I
25.09.06,09:32
Myslím si, že spoplatnenie stránky nie je asi najvhodnejšie riešenie. Ale dalo by sa to možno riešiť odstrčením neodborných tém "niekam bokom". Myslím to tak, že by sa napríklad nerozbrazovali medzi najnovšími príspevkami a dalo by sa k nim dostať iba preklikaním sa cez Porady-Hoby a iné porady. Niečo ako sa dal bokom šuťák. Je tu, ale ide so doň trošku bokom a nikomu nezavadzia.
Inak musím súhlasiť s ostatným s Katkou, že sa stráca odbornosť. Na odľahčenie nie je zlé, že sú aj také témy (nie je všetko len o práci), ale veľa ľudí sem ide pre radu vo svojom ekonomickom, právnom a obchodom probléme a v záplave neodborných príspevkov a tém len veľmi ťažko nájde odpoveď.
rosemary
25.09.06,09:51
Súhlasím s Katkou. Tiež mi nevadí sem tam nejaké odľahčenie, ale 90% príspevkov je iba vykecávanie. No a zmizli nám z porady skální: Vladan, Luckasari, Silva Hlinková,karkulka, o pánovi Mihálovi už ani nepočuť.......a to niečo signalizuje
Milan Benka
25.09.06,10:00
Súhlasím, treba zmenu. Čím ďalej, tým menej ma ťahá na poradu, pritom pred krátkym časom som bol určite na nej závislým. Spoznal som tu kopec správnych ľudí, aj keď mnohých iba virtuálne. Verím, že ešte dokážeme zvrátiť tento, podľa mňa nevhodný, vývoj "našej" porady.
"našej" - porada patrí nám všetkým
Gabi03
25.09.06,10:01
:eek: Dosť negatívnych pocitov ma obohnalo, keď som si prečítala príspevok Kataríny STR.
O "neodborných" témach viac menej súhlasím, ale verte či nie, v núdzi mi pomohol jeden superrýchli koláč na hody, keď som nemala čas vypekať zaručene overené ale niekoľkonásobne dlhšie trvajúce na prírpavu koláče a zákusky.
Čo sa týka neprehľadnosti, sa tu už rozoberalo niekoľko riešení. Tiež mám niekedy nervy, že musím hľadať v niekoľko (viac ako 10) príspevkoch nejakú tému, ktoré zväčša majú viac ako desať strán! A niektoré príspevky sú úplne mimotemy . Ale sme ľudia!
Čo sa týka nových členov... Ja som sa na túto stránku dostala cez vyhladávač úúúúúplne náhodne. A potešila som sa, pretože na aktuálny problém som tu takmer okamžite našla riešenie. Takže keby potrebujem
odporúčanie nejakého člena, zrejme sa sem nikdy nedostanem. A podľa ohlasov, aspoň pár ľuďom som už aj ja mohla pomôcť. A spoplatnenie? :eek: Nie je toto fórum, ktoré sa vymyká dnešným časom, kde sa za všetko platí?! Ja som si myslela, že áno. V konečnom dôsledku je to aspoň malá nádej (keď už pre nikoho iného, aspoň pre mňa), že existujú ľudia, ktorí si chcú navzájom nezištne pomáhať.
Proste, vymykanie nových členov je diskriminujúce. V podstate ako by sa mala inak táto stránka rozvíjať, keď nie prostredníctvom aj nových členov?
A čo sa týka zmeny. Hoci som ešte dosť krátko na tomto svete, jedno som už zistila: všetko sa mení. Je naivné si myslieť, že niečo ostane nemenné.
Na druhej strane ju chápem. Keď sa pozriem na jej iniciály (údaje), určite ju to trochu zamrzelo, hoci nerátať s tým je naškodu.
Veď predsa všetko dobré sa musí vykompenzovať aj nejakými negatívami, aby ostala rovnováha na tomto svete, nie? :)
Toď môj skromný názor, hoci som tu iba krátko a som rada, že porada existuje!;)

PS: Dúfam, že z Porady nechcete spraviť súkromnú stránku? :mee:
Leila2006
25.09.06,10:03
Súhlasím. Patrím k novým členom, ale zaráža ma aké veci sa niektorí noví pýtajú. Bez akéhokoľvek naštudovania si problému, bez akejkoľvek osobnej snahy, bez základných znalostí, hodia sem otázku a čakajú fundovanú kompletnú odpoveď. Navyše ak už téma bola niekoľkokrát rozoberaná. Tiež sa mi to nepáči, stráca sa tým úroveň.
Tiež by som navrhla neodborné témy dať bokom.
Danila
25.09.06,10:03
Budem sa snažiť vyjadriť k danej téme z iného pohľadu. Z pohľadu účastníkov Porady podľa môjho názoru v najširšom zastúpení. Čo do počtu registrovaných, ako aj do počtu príspevkov. Sú to v prevážnej miere ú č t o v n í č k y a ú č t o v n í c i. Účtovníčky, často ženy na MD, na dôchodku, v podstate všetkých vekových kategórií, sediac pred monitorom toľko hodín, že o tom mnohí nezainteresovaní často nemajú ani poňatia. A tak Porada je často miesto, kde pri ochote poskytnúť odborné rady, často využijú na oddych relax v neodborných témach. Nemajú zväčša po ruke kanceláriu a kolegyne, kde keď náhodou nazriete, často v družnej debate varia, pečú, šijú klebetia a teda robia len to, čo sa od nepamäti robí, a robiť bude. Porada je ale podľa môjho názoru tak perfektne štruktúrovaná, že po kliknutí na hlavnú stránku mám okamžite možnosť posúdiť, čomu sa veľkým oblúkom vyhnem a čo neobídem. Som ten najhorší technický typ aký zrejme na Porade je, ale väčší problém som nikdy nezaznamenala. A zvyčajne ak chcem poznať čo bolo na Porade nové, kliknem si rovno na Poraďáka o ktorom viem, že prečítať jeho príspevky bude pre mňa prínosom a som v pohode. Takže aj mimoodborné témy takto vnímam a novoregistrovaní sa budú chovať len tak, ako im to tu dovolíme. Etiketa Porady to definuje a definuje dostatočne. Napriek všetkým výhradám je Porada stránka, kde sa dá stále hovoriť o morálke bez vulgarizmov, bez prejovov násilia, kde kolegialita a ochota pomôcť prevláda nad všetkých ostatným.
Farks
25.09.06,10:08
Patrím k tiež k novým členom, ale čo mne osobne prekáža, že vzniká veľa nových tém a popritom, keby sa hľadolo už v dávno zadaných témach, človek by určite našiel odpoveď. Ale chápem, že pre každého je ľahšie zadať hneď novú tému ako sa prehrabávať v starších príspevkoch. Tiež by som navrhovala,aby sa témy, ktoré sa netýkajú priamo odborných tém, dávali niekam na bok. Myslím si, že poradu tvoríme vlastne my všetci a v podstate je len na nás ako to tu bude ďalej pokračovať, Ale poviem úprimne že by ma mrzelo, keby starší členovia odišli, pretože sú najskúsenejší a neraz mi ich dobrá rada pomohla. Využijem tento príspevok vlastne aj na poďakovanie Vám všetkým, ktorí tvoríte poradu. Ďakujem
Dana K.
25.09.06,10:17
A tak Porada je často miesto, kde pri ochote poskytnúť odborné rady, často využijú na oddych relax v neodborných témach. Nemajú zväčša po ruke kanceláriu a kolegyne, kde keď náhodou nazriete, často v družnej debate varia, pečú, šijú klebetia a teda robia len to, čo sa od nepamäti robí, a robiť bude. Porada je ale podľa môjho názoru tak perfektne štruktúrovaná, že po kliknutí na hlavnú stránku mám okamžite možnosť posúdiť, čomu sa veľkým oblúkom vyhnem a čo neobídem. Som ten najhorší technický typ aký zrejme na Porade je, ale väčší problém som nikdy nezaznamenala. .

Nechcem, aby moja poznámka vyznela nejako drzo, lebo to fakt nemyslím v zlom, ale na internete existuje kopec iných stránok, ktoré sú zamerané na relax a oddych. Jasné,že je to pohodlné mať "všetko pod jednou strechou", ale hlavný účel Porady by mal prevažovať.
A po kliknutí na hlavnú stránku, je to ozaj super podelené, ale človek, ktorý nič konkrétne nehľadá, ale chce skôr poradiť, klikne na najnovšie príspevky. A tam by to mohlo byť rozdelené na odborné a neodborné témy.
Hlinkovx
25.09.06,10:19
možno by pomohlo, keby si každý v nastaveniach mohol nastaviť okruhy oblastí, ktoré chce, aby sa mu zobrazovali ....
takto na výber nemáme...zobrazia sa príspevky vo všetkých 15 tématických okruhoch.. aj keď o niektoré možno nemáme záujem a potom sa cítime zavalení informáciami, ktoré nepotrebujeme a ktoré my považujeme za zbytočné..ale zase môžu zaujímať iných..

k začiatočníkom - každý sme tu začínali a postupne zisťovali systém, ktorý tu funguje - na to by sme nemali zabúdať nikto
- na druhej strane si musí každý uvedomiť, že nemôže čakať odpoveď behom 1 minúty...a je zbytočné klásť otázku dva krát...to určite nepomôže, skôr to povedie k ignorácii..

k vyhľadávaniu...osobne sa mi už veľa krát stalo, že som niečo vyhľadávala, a vyhodilo mi toľko tém..že som od radosti ani nevedela, čo by som si s nimi počala...ale nakoľko som tu už dlhšie, viem..akým systémom postupovať...
ale nie každý novačik to vie... ak sa má prelúskať témami na 5 stranách, kde každá téma má ďalších 20 strán...určite to vzdá...a radšej vytvorí novú tému a položí novú otázku
Marína
25.09.06,10:20
Predpokladám, že je to len také medziobdobie. Bolo dovolenkové obdobie a myslím, že aj to láka baviť sa na oddychové témy. Keď si dobre pamätám, minulý rok to bolo o tom istom, len v menšej miere. Je síce pomaly koniec septembra, ale poslanci nám zatiaľ nič nové nepripravili, čím by bolo hodné sa zaoberať. Blíži sa však koniec účtovného obdobia, vyvstanú rôzne problémy a myslím, že dôjde k zmene. Mňa nemrzí, ak stály člen, ktorý popri odborných témach zablúdi aj Po porade(ja to tiež robím), ale ako príklad uvediem, že máme členku, ktorá má zatiaľ 66 príspevkov a všetky sú samé recepty(okrem 3, ale tie sa tiež týkajú Po porade). Ani jeden odborný príspevok. Opakujem, ani jeden.
Katarína STR
25.09.06,10:27
Presne toto som myslela Marína. Vystihla si to presne.
Sú tu fakt poraďáci, ktorí majú príspevky len na samé recepty a podobne.
Pre nich to potom nie je len nejaký ten jednopríspevkový oddych, ale berú túto stránku len ako receptovú.
Ja tiež občas zabehnem na nejaký ten recept, ktorý sa mi zdá niečim zvláštny, alebo ma zaujal.
Ale to nie je priorita mojej pôsobnosti na porade a myslím si, že ani veľa kompetentných poraďákov, ktorí túto stránku berú vážne.
Preto som to chcela začať nejako oddeľovať.
Oddeliť odbornú časť porady od tej receptovej.
Každý jeden z nás si potom môže ísť do ktorej časti práve uzná za vhodné.
EkoMax
25.09.06,10:30
Som tu tiež len krátko, a ešte stále sa učím, ale myslím ,že porada pomohla mnohým aj v pracovnom, aj súkromom živote. Možno by naozaj stačilo rozdeliť témy na:

1. Odborné - /účtoné, ekonomické a poradenstvo ohľadom zákonov/
2. Relaxačné - /oddychové - varenie, kozmetika, atď.../
3. Pre začiatočníkov / aby sa naučili, ako s Poradou vlastne narábať/

PS: Mne by bod 3. pre začiatočníkov určite v počiatkoch pomohol, možno by som nezadávala témy, ktoré sa už opakujú, nebola by som som pridávala témy, ktoré nie sú odborné, Viem len to, že porada je pre všetkých a vďaka nim je taká populárna.
Katarína STR
25.09.06,10:32
Práve preto, že "porada" mnohým pomohla a ja osobne si myslím, že hlavne v tom daňovom a účtovnom svete, mali by sme si ju vážiť a neničiť jej reputáciu samotnými receptami a osobnými problémami.

Lebo sa môže stať, že tí najkompetentnejších to prestane baviť a nebude nám všetkým mať kto odborne poradiť, ale potom už bude neskoro.
Jozef Mihál
25.09.06,10:38
...No a zmizli nám z porady skální: Vladan, Luckasari, Silva Hlinková,karkulka, o pánovi Mihálovi už ani nepočuť.......
Ehm, nie som tu cez víkendy a v dňoch, kedy školím (a aj zato môže môj nefungujúci EDGE) ale inak sa tu moje príspevky snáď dajú nájsť.
Je fakt, že v poslednom čase sa zúčastňujem diskusie len v každej cca 5-tej - 10-tej téme (búrlivo) zakladanej v porade "Mzdové účtovníctvo" ale to je preto, lebo sa skôr snažím vypracovať komplexnejšie príspevky, zaraďované na PoradaBlog. Myslím, že táto taktika je účinná, napr. po zverejnení série k materskému dosť výrazne ustalo zadávanie nových tém typu "A zasa materská".

Prídite na husacinu, tam sa "v kuloároch" možno veľa dozviete. Aj o budúcnosti Porady.

P.S. Katka, titulok tejto témy je bomba, čítanosť témy je zaručená.
EkoMax
25.09.06,10:40
Práve preto, že "porada" mnohým pomohla a ja osobne si myslím, že hlavne v tom daňovom a účtovnom svete, mali by sme si ju vážiť a neničiť jej reputáciu samotnými receptami a osobnými problémami.

Súhlasím , na recepty a podobné témy je nespočetne veľa internetových stánok a časopisov s podobným zameraním. No nedá mi doplniť, že tie skutočne overené recepty a skúsenosti radšej hľadám tu, pretože sú tu ľudia, ktorí sa s nimi chcú podeliť.
dari1
25.09.06,11:02
B... Porada je ale podľa môjho názoru tak perfektne štruktúrovaná, že po kliknutí na hlavnú stránku mám okamžite možnosť posúdiť, čomu sa veľkým oblúkom vyhnem a čo neobídem. Som ten najhorší technický typ aký zrejme na Porade je, ale väčší problém som nikdy nezaznamenala. A zvyčajne ak chcem poznať čo bolo na Porade nové, kliknem si rovno na Poraďáka o ktorom viem, že prečítať jeho príspevky bude pre mňa prínosom a som v pohode. Napriek všetkým výhradám je Porada stránka, kde sa dá stále hovoriť o morálke bez vulgarizmov, bez prejovov násilia, kde kolegialita a ochota pomôcť prevláda nad všetkých ostatným......
Úplne súhlasím s Danilou, pokiaľ nerobí Richardovi problém ponechať aj témy, ktoré nie sú odborné, ktoré mu zaberajú priestor na serveri, nechať náš "diskusný klub" vo všetkých úrovniach. Rozčlenenie na odborné a relaxačné v podstate je...
Že odborné témy nie sú viac zastúpené v nových témach, je určite výborným výsledkom moderovania jednotlivých odborných tém, myslím, že väčšina členov si najskôr hľadá odpovede a až následne zadáva otázku, ak nenájde odpoveď, resp. ju nepochopí. !!!!!
Imho, sú aj výnimky, ktoré z rôznych dôvodov rovno zadajú otázku - a ešte do inej porady, a pod. Ale to bude myslím vždy, vždy sa nájde niekto, kto si neprečíta návod - aj mne sa to stalo na začiatku, kým som sa nenaučila trochu robit s Poradou, a este vždy na nej nájdem niečo, čo som si nevšimla, že to ide robiť jednoduchšie a lepšie.
Pracujem na mieste, kde mám vedieť všetko !!! aspoň v obrysoch, a stránka Porady je pre mňa významným miestom, kde sa dozviem všetky novinky, kde sú problémové oblasti, na ktoré mám vo firme dať pozor. Sama nepracujem priamo s jednotlivými problematikami, tak odpovedám a prispievam iba vtedy, keď som si 100 % istá so správnosťou odpovede.
Niekde už Richard uverejňoval počet prístupov na stránku (teraz to neviem nájsť), z ktorej bolo evidentné, že snáď 80-90 % prístupov si nachádzalo odpovede vyhľadávaním....
Preto ďakujem všetkým, ktorí Poradu robia, Richardovi, moderátorom, všetkým ochotným a veciznalým poraďákom, za všetky odpovede a rady, ktoré na stránke poskytujú.
Zita5
25.09.06,11:07
[quote=dari1].....
Úplne súhlasím s Danilou, pokiaľ nerobí Richardovi problém ponechať aj témy, ktoré nie sú odborné, ktoré mu zaberajú priestor na serveri, nechať náš "diskusný klub" vo všetkých úrovniach. Rozčlenenie na odborné a relaxačné v podstate je...
Že odborné témy nie sú viac zastúpené v nových témach, je určite výborným výsledkom moderovania jednotlivých odborných tém, myslím, že väčšina členov si najskôr hľadá odpovede a až následne zadáva otázku, ak nenájde odpoveď, resp. ju nepochopí. !!!!!
Imho, sú aj výnimky, ktoré z rôznych dôvodov rovno zadajú otázku - a quote]

Výraz IMHO mi je nejaké povedomé ....;)
Zita5
25.09.06,11:24
Ja by som niečo z mojich pocitov .......áno som starou členkou PORADY od 9/2004 isto viete/myslím starších poraďákov/ , že som sa snažila a za to obdobie prispela aj ja akou takou radou , ale dobre vieme , že tu bolo aj veľa narážiek a slovných útokov voči poraďákom , čo mňa osobne veľmi znechutilo a toho času idem do tej témy , kde na mňa nikto neútočí ......mám pokoj .
Ja si osobne myslím , že máme dosť svojich problémov a nie ešte si prikladať problém týkajúci sa PORADY , ako ma niekto niekde zvrzá a podobne .......nie ......na to som už dosť stará . A posledné toho ročné prípady nosím ešte stále v sebe a bolo ich viac než neúrekom .

To znamená že medziľudské vzťahy sa nedajú prehliadnuť a zároveň sa nedá prehliadnuť aj fakt , že sa PORADA mení . Ono to proste spolu všetko súvisí .
Richard
25.09.06,11:29
Ahojte,

som rád že zdieľate podobný názor ako ja :-)

potrebu prečistiť a rozčleniť Poradu už vnímam dlhší čas. Porada je super vec, ktorá môže slúžiť veľa ľuďom, nie len účtovníkom a podnikateľom.
Aj preto uažujem o vytvorení samostatných častí, ktoré by sa týkali iných ako účtovno-daňových tém.
Niektoré hobby-tému asi ostanú aj v rámci účtovnej porady, ale možno vytvorím možnosť nastavenia "najnovších tém" kde si budete môcť nastaviť ktoré Porady sa Vám v nich majú zobrazovať (nevýhoda však je v tom, že nie každý prelúska Poradu natoľko aby si ju vedel poriadne prispôsobiť svojim potrebám - myslím čo sa týka technického zvládnutia).

Ďalším riešením bude VIP členstvo, ktoré prinesie viacero výhod a bude slúžiť na "profesionálne" využívanie Porady. Teraz však nechcem predbiehať o čom to všetko bude, pretože na tom len pracujem. Už som to plánoval spustiť, ale povinnosti v práci mi nedovolili dokončiť všetko čo potrebujem k spusteniu VIP členstva.

Všetko sa vyvíja, verím že aj Porada, verím že k lepšiemu :-) ... riešenie sa nájde
ucetni_fantozzi
25.09.06,11:34
suhlasim - stava sa tu z toho klebetnik... aj ja som tu pred casom pisal nieco v tom duchu, ze tu pokecove temy zacinaju prevysovat nad odborne, bol som vsak viac-menej uzemneny... nuz tak som ticho... a pri hladani informacii zacinam uprednostnovat ine stranky...
Gabi03
25.09.06,11:36
Mňa by potešilo, keby sa po kliknutí na najnovšie príspevky v nejakom ďalšom okienku - stĺpci zobrazil posledný príspevok. Tak by som nemusela ísť do témy, ktorá ma zaujíma, aby som si iba prečítala príspevok.
Viem, že by to bolo viac informácií naraz, ale zrejme by to nám ušetrilo čas. Je to zrealizovateľné?
renča1
25.09.06,11:39
Ďalším riešením bude VIP členstvo, ktoré prinesie viacero výhod a bude slúžiť na "profesionálne" využívanie Porady. Teraz však nechcem predbiehať o čom to všetko bude, pretože na tom len pracujem. Už som to plánoval spustiť, ale povinnosti v práci mi nedovolili dokončiť všetko čo potrebujem k spusteniu VIP členstva.

Všetko sa vyvíja, verím že aj Porada, verím že k lepšiemu :-) ... riešenie sa nájde

Richard, ale predsa nepovieš bližšie o VIP členstve?;) Som zvedavá, možno aj iní poraďáci.Hm?:)
dana9
25.09.06,11:45
Richard, ale predsa nepovieš bližšie o VIP členstve?;) Som zvedavá, možno aj iní poraďáci.Hm?:)

Áno, aj mňa to zaujíma, ak by to rozšírilo možnosti práce s poradou. Všimla som si, že v nastaveniach je možnosť požiadať o členstvo vo VIP klube, ale nie je jasné, aké sú podmienky.:confused: Čo keď nie som dosť dobrá :eek: :rolleyes:

dana:)
Jozef Mihál
25.09.06,11:49
Práve preto, že "porada" mnohým pomohla a ja osobne si myslím, že hlavne v tom daňovom a účtovnom svete, mali by sme si ju vážiť a neničiť jej reputáciu samotnými receptami a osobnými problémami.

Pekný príklad je téma:
http://www.porada.sk/t32717-kei-to-meka.html
DanielaSL
25.09.06,13:40
Súhlasím s Katkou. Tiež mi nevadí sem tam nejaké odľahčenie, ale 90% príspevkov je iba vykecávanie. No a zmizli nám z porady skální: Vladan, Luckasari, Silva Hlinková,karkulka, o pánovi Mihálovi už ani nepočuť.......a to niečo signalizuje

Nezmizli....len asi majú aj iné povinnosti a iný nick..karkulka je dnes brm.
Gido
25.09.06,14:26
Porada mi bola doporučená ako fantastická vec, kde si rôzni ľudia navzájom pomáhajú podľa toho, kto čo vie, kto čo robí a v čom má skúsenosti. Myslel som si, že aj ja budem vedieť poradiť, preto som sa zaregistroval a ako nový člen k téme, kde viem sa snažím poradiť alebo odpovedať (občas aj diskutovať). Ak by som však ako nový člen mal prekážať alebo rušiť, nasilu sa tlačiť nebudem...
Hlinkovx
25.09.06,14:27
nevýhoda však je v tom, že nie každý prelúska Poradu natoľko aby si ju vedel poriadne prispôsobiť svojim potrebám - myslím čo sa týka technického zvládnutia).

Richard,
stačí jednoduchý návod...a kto už si ten neprečíta...tomu to nemôže potom vadiť, že je tu veľa tém...ale zvyšok si to bude môcť upraviť podľa svojho a myslím si, že by to pomohlo ..

napr. ja ..nemám nič spoločné s účtovníctvom a mzdami....
ale bavia ma tu iné témy...a tak by som si vyselektovala, čo chcem a čo nechcem ...a nemusela by som sa tak preklikávať rôznymi príspevkami...
aj keď zase je to zase len o práci s poradou...
dá sa to urobiť aj tak, že témy, ktoré ma zaujímajú si vložím medzi sledované...a už len pozriem...či tam nie je nový príspevok...a nemusím sa tu brodiť témami, ktoré nemusím

pre rosemary: - Hani, nakoľko zmenou zamestnávateľa pracujem v úplne inom odbore..nemusím tu byť tak často a nasávať informácie...navyše niečo sa tu stratilo rôznymi zmenami, možno nie práve k lepšiemu...takže už ma to tak moc neláka ;) ..ale som tu...

a čo sa týka nováčikov...niekomu to trvá dlhšie, než sa začlení, niekto s tým nemá žiadne problémy....ale nedelila by som tu ľudí na tých tzv. mazákov a nováčikov....a účtovníkov a neúčtovníkov...
zato sa tá stránka volá porada..aby sme si tu navzájom pomáhali a nehľadali chyby na druhých ...keď viem poradím, keď neviem..idem ďalej..
Braňo
25.09.06,15:55
Ja osobne navrhujem, že novú tému by mohol založiť nový člen po prispení aspoň 50 príspevkov v odbornej časti, prípadne získaní 5 porada-bodov v odbornej časti, prípadne na základe odporúčania nejakého poraďáka z prvých štyroch strán TOP poradcov (prípadne iné návrhy).
kukučka
25.09.06,16:17
Porada mi bola doporučená ako fantastická vec, kde si rôzni ľudia navzájom pomáhajú podľa toho, kto čo vie, kto čo robí a v čom má skúsenosti. Myslel som si, že aj ja budem vedieť poradiť, preto som sa zaregistroval a ako nový člen k téme, kde viem sa snažím poradiť alebo odpovedať (občas aj diskutovať). Ak by som však ako nový člen mal prekážať alebo rušiť, nasilu sa tlačiť nebudem...

Však to nemyslíš vážne ? :mee: Bolo úžasné sledovať tvoj raketový vstup - čo príspevok, to bod ! :)
ALDA
25.09.06,16:29
Ja osobne navrhujem, že novú tému by mohol založiť nový člen po prispení aspoň 50 príspevkov v odbornej časti, prípadne získaní 5 porada-bodov v odbornej časti, prípadne na základe odporúčania nejakého poraďáka z prvých štyroch strán TOP poradcov (prípadne iné návrhy).
Braňo, Braňo, aj keď Ťa ľubkámmimotemy..starí členovia sa už boja niečo pípnuť a Ty chceš, aby nový člen pípol aspom 50x a až potom mal možnosť založiť novú tému:eek: a tých 5 bodov:eek:..Už budem tichúčko, a ak budem mať možnosť budem sem nakúkať.
IVETA N
25.09.06,16:30
[,,,a čo sa týka nováčikov...niekomu to trvá dlhšie, než sa začlení, niekto s tým nemá žiadne problémy....ale nedelila by som tu ľudí na tých tzv. mazákov a nováčikov....a účtovníkov a neúčtovníkov...
zato sa tá stránka volá porada..aby sme si tu navzájom pomáhali a nehľadali chyby na druhých ...keď viem poradím, keď neviem..idem ďalej..[/QUOTE],,,,


úplne s týmto súhlasím a musím sa zastať tkzv,,, nováčikov,, pretože patrím aj já k nim treba s tým niečo urobiť to je pravda .Nie sme všetci rovnakí.A nové témy čo sa týka o receptoch ....... atď nezakladajú len nováčikovia.
Verím že sa nájde správne riešenie a nejaká múdra hlavička si s tým poradí,pretože sem chodím vždy rada a nájdem si tu odpoveď na každý problém a čo je hlavné je tu ochota pomôcť a bolo by škody , keby zopár jednotlivcov narušilo tak skvelú stránku.

/Teraz sa mi práve stalo že mi príspevok zaradilo úplne inam , pretože
sú tu dve rovnake témy/ alebo potom už asi nie som ,,PC zdatná,,

Iveta N
Hlinkovx
25.09.06,16:41
ivet...iba tak na okraj síce mimotemy ;)
keď sa robí citácia príspevku... to [ quote= ] musí byť na začiatku ako aj na konci citovaného [ / quote ]

bla bla...
Danila
25.09.06,16:45
Aj keď je tu rôznorodosť názorov, a o tom je život, nemám pocit, že niekto z diskutujúcich chcel odradiť nováčikov. Jednoducho bol zámer vylepšiť čo sa vylepšiť dá, a upozorniť na chyby, ktoré Poradu neposúvajú vpred.Takže každý nováčik je tu vítaný a každému je daný priestor zaradiť sa. Aj celková diskusia postupne zjemňuje ostrie hrán, čo je veľmi pozitívne. A nakonie. Čo si budeme nahovárať. Aj nie veľkí fandovia tém babských v počte videní jasne dokumentujú, že do nich nazrú. A často. Takže pre každého sa nájde, čo práve potrebuje. A tak nech to tu v zhode a pohode pokračuje naďalej.
P.S. pre Ivetku N a nováčikov
IVETA N
25.09.06,16:56
ivet...iba tak na okraj síce mimotemy ;)
keď sa robí citácia príspevku... to [ quote= ] musí byť na začiatku ako aj na konci citovaného [ / quote ]


Veď píšem, že nie som ,,PC zdatná ,, :D vymazala som aj to čo som nechcela

IVETA N
Monika Kováčová
25.09.06,17:00
:mee: Čo je dnes??? Čierny deň porady? :confused: Vládne tu pochmúrna nálada... :mad: Ľudia, poraďáci, hádam sú to len neni jesenné depresie? Zabudnime na všetko a troška sa tolerujme...:) Póóózrite koľko sme tu toho spoločne už popísali... To by bolo dielo ako Leninove spisy...:D Tak :

THE SHOW MUST GO ON....


Zajtra bude veselšie, verím tomu.
Melnick
25.09.06,17:05
Porada mi bola doporučená ako fantastická vec, kde si rôzni ľudia navzájom pomáhajú podľa toho, kto čo vie, kto čo robí a v čom má skúsenosti. Myslel som si, že aj ja budem vedieť poradiť, preto som sa zaregistroval a ako nový člen k téme, kde viem sa snažím poradiť alebo odpovedať (občas aj diskutovať). Ak by som však ako nový člen mal prekážať alebo rušiť, nasilu sa tlačiť nebudem...
Táto téma je veľmi vážna. Vyjadrovať sa nebudem,len Ti chcem Gido povedať - neodchádzaj:) vydrž:) .
ALDA
25.09.06,17:09
:mee: Čo je dnes??? Čierny deň porady? :confused: Vládne tu pochmúrna nálada... :mad: Ľudia, poraďáci, hádam sú to len neni jesenné depresie? Zabudnime na všetko a troška sa tolerujme...:) Póóózrite koľko sme tu toho spoločne už popísali... To by bolo dielo ako Leninove spisy...:D Tak :

THE SHOW MUST GO ON....


Zajtra bude veselšie, verím tomu.


Ja som tu nová nerozumiem hore uvedenej vete:eek:
Zajtra bude veselšie, verím tomu..je preklad:confused:
Monika Kováčová
25.09.06,17:11
Nie, vysvetlím: QUEEN, pieseň šov mast gou on... spomínate si?
ŠOU MUSÍ POKRAČOVAŤ - preklad:)
ALDA
25.09.06,17:13
Nie, vysvetlím: QUEEN, pieseň šov mast gou on... spomínate si?
ŠOU MUSÍ POKRAČOVAŤ - preklad:)

Spomínam, spomínam, uľavilo sa mi, ďakujem:Dmimotemy
evina
25.09.06,17:29
Všetko je len o ľuďoch a v ľuďoch. Už veľmi veľakrát sme tu riešili problém zakladania nových a nových tém nováčikmi a nič sme nevyriešili. Dosiahli sme iba to, že sme nováčikov odradili, prípadne sa ich dotkli a oni spätne potom starších členov. Nováčik po registrácii nečíta tieto témy, a bez ohľadu na to, že ho napr. po registrácii nasmerujeme na etiketu porady atd., chce nájsť odpove´d na svoj problém, lebo mu niekto doporučil Poradu ako stránku, kde sa mu to môže podariť. Po čase sa udomácni a nebude to už tak robiť. Mne osobne to nikdy neprekážalo, buď som upozornila linkom na riešenie daného problému inde, prípadne upozornila na odborné články, alebo ak sa niekto pýtal na úplne triviálny problém bez zjavnej námahy tak som jednoducho nereagovala.
Nie som žiadny zdatný obsluhovač PC, nemám ani žiadne nastavenia na Porade /nemám na to ani čas/, ale vždy som si tu našla čo som potrebovala, vyselektovala si a použila pre soju prax, prípadne poradila a hlavne sa neurážala ak mal niekto iný názor ako ja. Takéto komunikácie ma práve naopak takmer vždy posúvali o krok ďalej. Ja osobne som napr. pri zavádzaní top bodov vyslovila názor, že sa bojím o narušenie dobrovoľnosti a spontánnosti Porady, ktorú som si od začiatku cenila najviac a myslím, že sa tak aj čiastočne stalo. Viac sa vychovávame a usmerňujeme ako sa snažíme s nadhľadom pomôcť.
Súhlasím s Katarínou, že je tu poslednú dobu veľa hoby tém na úkor odborných a možno je to aj preto čo spomínala Marína, že sme po dovolenkovom období a parlament nezačal chŕliť svoje perly. Ak k tomu dôjde možno sa nebudeme stačiť čudovať zvýšeným odborným príspevkom. Možno sa to dá jednoducho vyriešiť tým, že tieto témy sa nebudú zobrazovať medzi najnovšími príspevkami, ale len po otvorení príslušnej témy a kto chce tam pôjde a kto nie tak nepôjde...Myslím, že všetko je to o tolerantnosti....a každé selektovanie ľudí napr. typ nováčik, starý člen atď. nikdy nepovedie k vylepšeniu vzťahov na Porade, lebo to tak jednoducho je v ľudskej prirodzenosti...
marči
25.09.06,18:14
Prepáčte ! Ospravedlňujem sa za svoje príspevky ! ;) Bolo tu fajn ....:) :mee:
A ďakujem všetkým za rady !
Monika Kováčová
25.09.06,18:22
Prepáčte ! Ospravedlňujem sa za svoje príspevky ! ;) Bolo tu fajn ....:) :mee:
A ďakujem všetkým za rady !


..... Teda ja sa cítim trápne.... už sa mi to dávno nestalo...

... TOTO CHCETE???... veď jej tu bolo fajn medzi nami...
Manual
25.09.06,18:23
Prepáčte ! Ospravedlňujem sa za svoje príspevky ! ;) Bolo tu fajn ....:) :mee:
A ďakujem všetkým za rady !
A to už končíš na porade .... ? Čo sa ťa dotklo ?:confused:
Monika Kováčová
25.09.06,18:27
... ale ako príklad uvediem, že máme členku, ktorá má zatiaľ 66 príspevkov a všetky sú samé recepty(okrem 3, ale tie sa tiež týkajú Po porade). Ani jeden odborný príspevok. Opakujem, ani jeden.

Myslím, že to bol tento príspevok.:mad:
Zita5
25.09.06,18:27
Prepáčte ! Ospravedlňujem sa za svoje príspevky ! ;) Bolo tu fajn ....:) :mee:
A ďakujem všetkým za rady !

marči , prepáč ja Ťa ani nepoznám ani som doteraz nečítala Tvoje príspevky , ale veľmi ma mrzí tento Tvoj príspevok ........a ver že nemám veľmi dobrý pocit z Tvojho napísaného krátkeho riadku alebo dvoch .
Ja si myslím , že teraz máme čo nad sebou rozmýšľať ......teraz je to už o ľudoch .....hambím sa za to , čo sa tu deje .
Elena Navrátilová
25.09.06,18:28
[/size]
Táto téma je veľmi vážna. Vyjadrovať sa nebudem,len Ti chcem Gido povedať - neodchádzaj:) vydrž:) .

Nedá mi nezareagovať, aj keď som pôvodne vôbec nemala v úmysle sem prispieť vyjadrením svojho názoru. Naozaj bude národným "športom" selektovať a rozhodovať kto tu má právo prispieť svojou radou v akejkoľvek oblasti? Úplne bezdôvodne stratia záujem všetci /dlhšie aj kratšie pôsobiaci vôbec niečím prispieť/. Ani neviem koľkokrát to tu bolo rozoberané. Prosím Vás, nechajme na voľbe /slobodnej/ nech si každý číta čo ho osloví, nech sa každý vyjadrí kam sa chce. Bez selekcie. Tak má porada význam pre každého kto sem chodí či už ako prispievateľ, poradca, alebo ako čitateľ, učiaci sa. Ak to tu má byť čisto odborné fórum, stačí dať do záložky, administrátor odstráni celú hoby tému. Nech to tu ostane o odbornosti, účtovníctve, auditorstve. Myslím, že každému čo vie čítať to bude jasné a nebude to tu zapĺňať a "zavadzať". Bude to ale na škodu tohto fóra.
účtovník 007
25.09.06,18:29
Prepáčte ! Ospravedlňujem sa za svoje príspevky ! ;) Bolo tu fajn ....:) :mee:
A ďakujem všetkým za rady !

Trafená hus zagágala, hovorí staré príslovie. Ale sila človeka nie je v schopnosti sa uraziť, ale zniesť aj kritiku a vysporiadať sa s ňou. A hlavne hľadať riešenie. Súhlasím s tými, ktorí volajú po oddelení odborných príspevkov od voľných tém. Tým sa predsa nič nepokazí. Vadí niekomu , že šuťák je mimo?

PS:Elenka, tu nikto nechce oddeľovať nováčikov od starších členov, ale neodborné témy od odborných .A to pre prehľadnosť Porady, nie je na škodu.
Elena Navrátilová
25.09.06,18:32
Prepáčte ! Ospravedlňujem sa za svoje príspevky ! ;) Bolo tu fajn ....:) :mee:
A ďakujem všetkým za rady !

Neodchádzaj, som žena, matka. Mám veľmi rada Tvoje príspevky. Dnes som piekla cesnakové slimáčiky. Sú tu aj takí ako ja a rada čítam aj obyčajné, ľudské sová, nie len citácie zákonov,ktoré samozrejme v svojej profesii veľmi potrebujem. Som ale v prvom rade človek. Tak som sa narodila. Profesiu potrebujem k svojmu uživeniu. Ďakujem a verím, že to nevzdáš hlavne kvôli tomu.
Monika Kováčová
25.09.06,18:34
To nie je o husi, ale o tom čo máš v podpise:
Bohatý je ten,kto to čo má,vie v spokojnosti užívať.

Jednoducho nie je každý trafený cez účtovníctvo.... ale baví ho viac varenie no a čo?
účtovník 007
25.09.06,18:43
Jednoducho nie je každý trafený cez účtovníctvo.... ale baví ho viac varenie no a čo?

A práve preto je na škodu oddeliť neodborné príspevky od odborných? Veď ja nechcem nováčikov a prispievateľov do neodborných tém vylúčiť. A porada bola založená práve ako účtovnícke fórum. Práve pre tých trafených účtovníctvom.;)
Monika Kováčová
25.09.06,18:44
Práve to Richard urobil... Už nech toto tu ukonči, lebo končím aj ja, ja som trafená totižto pol na pol.
Richard
25.09.06,18:45
No táto téma ma vyprovokovala, aby som spravil niečo predčasne a teda sprístupnil funkciu oddelenia odborných tém od neodborných v rámci nových príspevkov.

Viac info som napísal do oznamov (aby sa to nestratilo v tejto mega-téme .-)
http://www.porada.sk/t32920-sledovanie-vybranych-porad.html#post303228
ondrejvla
25.09.06,18:46
Pri tejto téme mám zmiešané pocity, plne súhlasím s Marínou (Evičkou), je to obdobie zaváračiek, ešte sa nič nové v našom parlamente neurodilo. Ale úplne zatracovať všetkých, ktorí sa nevedia orientovať na tejto stránke sa mi zdá nespravodlivé.
Chcem odkázať Vám, Gido, marči a všetci tí, ktorí máte pocit krivdy a ublíženia, neodchádzajte! Ja som pred rokom tiež odišla, tiež som si príliš zobrala k srdcu slová, ktoré boleli, ale neskôr som si povedala, veď tí, ktorí sú mojimi priateľmi, tí, s ktorými sa poznám aj osobne, ale aj tí Poraďáci, ktorých vôbec nepoznám ale ale radila som im nielen cez stránky Porady, ale i SS a maily, si nezaslúžia, aby som ich sklamala! V niečom určite dám za pravdu Kataríne, odsunúť bokom neodborné témy, dať ich do priečinka, ktorý sa bude zvlášť otvárať - veď priznajme si, neraz varíme aj priamo v učtárni, alebo si navzájom radíme vo veciach, kde pustíme len priateľov. A táto stránke je aj o priateľstve, aj o tolerancii okrem toho najdôležitejšieho daňových a účtovných problémov. Určite bude Richard uvažovať o spôsobe odloženia receptára, zdravotných a rodinných problémov do "čajovne", kde si budeme môcť poklebetiť. Ale prečo hneď zatracovať všetkých, ktorí sa tu nevedia zorientovať, chcú pomoc, ale nevedia, že najskôr musia hľadať vo vyhľadávači ( ani ja som to hneď nevedela), som síce stará, aj vekovo i keď môj osobný intelekt nepovažujem za starý a neschopný, ale mám úctu aj k mladej generácii a beriem aj jej názor.
Prosím Vás všetkých, ktorí ste sa zúčastnili tejto debaty, spomeňte si na svoje začiatky a problémy, tiež ste hneď všetko vedeli? A ešte niečo, neselektujme, každý je tu vítaný, kto s dobrým prichádza! Dvere sa ľahko zabuchnú, ale veľmi škrípu pánty pri ich otváraní! Neurážajme všetkých okolo seba len preto, že dnes máme DEŇ BLBEC! Je mi veľmi ľúto tých, ktorých sa to dotklo, ale asi je to pocit preplnenosti! Vari nebudeme hľadať stránky, kde nie sú priatelia, verte, je tam hlucho!
lenkak
25.09.06,18:49
Vlasta,
úplne si to vystihla. A mrzí ma, že sa to až takto vyhrotilo.
JankaO
25.09.06,18:54
No táto téma ma vyprovokovala, aby som spravil niečo predčasne a teda sprístupnil funkciu oddelenia odborných tém od neodborných v rámci nových príspevkov.

Viac info som napísal do oznamov (aby sa to nestratilo v tejto mega-téme .-)
http://www.porada.sk/t32920-sledovanie-vybranych-porad.html#post303228


Srdečná vďaka.
Keď je človek zaneprázdnený a k porade sa dostane v neskorších hodinách, väčšina doborných tém v nových príspevkoch, pre ktoré tu ja hlavne chodím, sa začali strácať a porada sa stávala pre mňa neprehľadnejšia a tým aj menej zaujímavá, vyžadovala viacej balastového času.
Cila
25.09.06,19:02
Vlasta, veľmi pekne si to napísala. Plne súhlasím s každým Tvojim riadkom a verím, že Marči aj ostatní ktorí sa urazili sa sem vrátia. Ty si mi veľmi pomohla si vzácny človek. Ďakujem za Tvoje rady. Ja si myslím, že s témami, kde sa stále citujú zákony a ich pragrafy sa priateľské vzťahy nedajú vytvoriť. Priateľstvá sa vytvoria práve v neodbornej téme a je to úžasné. Rada od priateľa či odborná, alebo iná je veľmi vzácna. Vzťahy si treba vážiť, koho téma pokec nezaujíma nemusí ju čítať.
Cila
bepo
25.09.06,19:29
Ak by niekto chcel mať všetko na Porade tak mu môžem poslať nahratý celý web na jednom CD-čku,bola to fuška ale podarilo sa.Švrťročné upgrade-y budem posielať na diskete ;)
ALDA
25.09.06,19:32
Ak by niekto chcel mať všetko na Porade tak mu môžem poslať nahratý celý web na jednom CD-čku,bola to fuška ale podarilo sa.Švrťročné upgrade-y budem posielať na diskete ;)

Peťo, nová funkcia na Porade..:confused:
Richard
25.09.06,19:39
Ak by niekto chcel mať všetko na Porade tak mu môžem poslať nahratý celý web na jednom CD-čku,bola to fuška ale podarilo sa.Švrťročné upgrade-y budem posielať na diskete ;)

- nesranduj a neprovokuj :-) nechceš to vydať knižne? Myslím že by si musel zohnať zopár regálov po Leninových spisoch hihi
renatan
26.09.06,03:44
Nesúhlasím Katarína s tvojím názorom, že by mali mať noví členovia odporučenie už zaregistrovaného člena. Ja som sa k Porade tiež dostala len vďaka mojej kamarátke, čo mi povedala, že niečo také existuje. A keď som začínala s účtovníctvom a nemal mi kto poradiť, bola by som vtedy "ruky nohy bozkávala" za Poradu. A že "noví" len berú a nič nedávajú si myslím je dosť logické. Veď kto začína, tak sa hlavne učí a až keď nadobudne skúsenosti a istotu, odváži sa poradiť aj iným. Ja mám tiež ešte obavy poradiť, alebo sa bojím tváriť "múdro". A že je na Porade veľa iných tém, ako účtovníckych? Ja si ráno prebehnem najnovšie príspevky a pozriem len tie pre mňa zaujímavé, nik ma nenúti čítať neodborné oddychové témy. A keď mám na ne chuť a čas, rada si prejdem aj tie. Nie som na Porade dlho, neviem, ako vyzerala v začiatkoch, ale mne sa páči. Ale musím ti uznať, že ozaj je na nej veľa tém mimo účto apod., ale nevadí.
daniek
26.09.06,04:33
ja sa takisto prikláňam k názoru že neodborné témy by mali byť oddelené od odborných čo už vlastne Richard umožnil pridaním novej možnosti, pretože ked si kliknem na najnovšie príspevky s úmyslom dozvedieť sa niečo nové z oblasti napr. dph alebo niekomu pomôcť a nájdem tam kopec neodborných tém láka ma pozrieť aj do tých a potom sa preberiem po pol hodine že som sa zabudla napr. pri čítaní receptov namiesto toho aby som sa venovala tomu čo potrebujem pre svoju prácu alebo niekomu pomohla.
Je to ozaj fakt že v poslednom čase sa tie neodborné príspevky veľmi rozmohli pretože niekedy som ich ani neregistrovala keď to bol každý desiaty ale teraz je už pomaly každý druhý príspevok neodborný tak ma to samú zlákalo že som prispela aj tam - čo vôbec nebol môj prvotný zámer.
Katarína STR
26.09.06,05:01
Musím reagovať na všetky vaše príspevky. Nebolo mojím úmyslom sa niekoho dotknúť, alebo nedajbože uraziť. Ako v každej téme sa to zvrtne na samé urážanie. Ja som túto tému založila, aby sme všetci vyjadrili svoj názor na momentálny výzor porady a nie aby sa tu urážali nováčikovia, alebo že ich medzi seba nechceme. To v žiadnom prípade.
Vyslovila som len svoj názor, že porada sa fakt zmenila na nepoznanie.
Myslím, že tí starší poraďáci mi dajú za pravdu.
Ale to neznamená, že by som si nerada pozrela nejaký ten recept, keď práve nemám náladu pracovať. Alebo si pozriem niečo na rozveselenie, ako sú srandičky. Nie som za to, aby sa tieto témy úplne vymazali, alebo vôbec nepísali. Práve naopak. Ale myslím si, že až moc prevládajú tieto témy a stráca sa odbornosť tejto porady. A možno je to fakt len týmto ročným obdobím. Ale treba sa nad tým aspoň zamyslieť, či nie ?
Len na toto som chcela poukázať.
A čo sa týka nováčikov a ich registrácie, tak zase sa to zle pochopilo. Padá to hlavne na tých, ktorý fakt prišli na poradu iba kôli receptom, súkromný problémom a podobne. Ja netvrdím, že im netreba poradiť, alebo nebodaj ich za to vyhodiť a neakceptovať ich. Každý nový člen na tejto porade je vítaný. Len som chcela poukázať na to, že nie každého to musí zaujímať.
Presne tak, ako sa urazili tí, na ktorých sa poukázalo, že sú len receptoví, presne tak sa môžu uraziť aj tí, ktorí sú len účtovníci a absolútne ich nezaujímajú súkromné problémy druhých. Porada je o tom, aby sa rešpektovala jedna aj druhá skupina. Každý jeden člen porady tu má právo byť. Má právo sa vyjadriť. Len sa nemôžeme zastávať len nováčikov a stále ich obhajovať, že sú tu noví. V tejto téme som predsa nehovorila len o znovu založení rovnakých tém. Ale hlavne o prevládaní receptov a súkromných rád hlavne nováčikmi.
Chcela som, aby sa upozornilo na hlavnú podstatu tejto porady. Preto by sa mi zdalo správne, aby sa napríklad nezobrazovali všetky témy "PO PORADE" v posledných témach. Kto bude mať záujem, tak si do toho šuflíka zájde. A hlavné je, že by mali byť zvýraznené odborné témy. Súhlasíte ?
Jediné, čo by som dala zobrazovať medzi posledných 15 tém by boli stretnutia poraďákov. Zdá sa vám to taký problém ? Zdá sa vám, že by sa tým mali uraziť tí, ktorí majú radi recepty a iné hobby ? Ja teda nie.
Veď ako je oddelená DPH od DANE Z PRÍJMOV, tak by boli oddelené aj recepty.
A DPH sa predsa neurazí na inú daň, len preto, že je v inom šuplíku.
Nerobte z tejto témy katastrofu, alebo strašiaka na nováčikov.
Práve naopak. Išlo mi iba o zlepšenie prehľadnosti porady.
Ja osobne tu poznám veľmi veľa nováčikov a musím povedať, že nie sú o nič horší ako tí skúsenejší poraďáci, len im chýba troška viac praxe a možno odvahy sa zapojiť no nových a odborných tém.
Skúste sa nad touto témou zamyslieť a hlavne pousmiať. Veď ide o našu poradu. Patrí všetkým a preto každý si môže povedať svoj názor ako by si ju predstavoval. A presne to a iba to som urobila ja.
Len som chcela vedieť váš názor. Ak by sme sa nezhodli v názoroch, nič sa nedeje, prispôsobím sa väčšine.
Skúste nad tým pouvažovať úplne v klude.
Katarína STR
26.09.06,05:03
Nesúhlasím Katarína s tvojím názorom, že by mali mať noví členovia odporučenie už zaregistrovaného člena. Ja som sa k Porade tiež dostala len vďaka mojej kamarátke, čo mi povedala, že niečo také existuje. A keď som začínala s účtovníctvom a nemal mi kto poradiť, bola by som vtedy "ruky nohy bozkávala" za Poradu. A že "noví" len berú a nič nedávajú si myslím je dosť logické. Veď kto začína, tak sa hlavne učí a až keď nadobudne skúsenosti a istotu, odváži sa poradiť aj iným. Ja mám tiež ešte obavy poradiť, alebo sa bojím tváriť "múdro". A že je na Porade veľa iných tém, ako účtovníckych? Ja si ráno prebehnem najnovšie príspevky a pozriem len tie pre mňa zaujímavé, nik ma nenúti čítať neodborné oddychové témy. A keď mám na ne chuť a čas, rada si prejdem aj tie. Nie som na Porade dlho, neviem, ako vyzerala v začiatkoch, ale mne sa páči. Ale musím ti uznať, že ozaj je na nej veľa tém mimo účto apod., ale nevadí.

Veď so mnou ani nemusíš súhlasiť. Na to som založila túto tému, aby sa vyjadril každý jeden poraďák, ktorý ma o to záujem.
Ani som nepovedala, že sa to musí urobiť tak, ako som ja napísala.
Len som dala návrh. Nič viac.
Richard
26.09.06,05:23
Katarína, myslím že tvoj návrh je už vyriešený, takže choď do svojich nastavení a môžeš si upraviť vzhľad "Nových príspevkov".
Neboj nie si sama, názory o nevhodnosti hobby Porád som dostával od začiatku ich vzniku. Považoval som ich za menšinové ...
Doterajšie riešenie filtrovania nových tém bude postačujúce. Skôr či neskôr spravím samostatné Porady na niektoré horúce hobby-Porady.
Katarína STR
26.09.06,05:24
Ďakujem pekne
DanielaSL
26.09.06,05:44
Ja by som len chcela dodať , že zmena je život a nikto nemôže očakávať ,že Porada bude stále taká ako bola na začiatku. Pamätám sa na to, keď Richard zmenil šuťák - koľko bolo sťažností a funguje ďalej a tí čo ho mali radi , šuštia tam naďalej. Pozrite si len koľko má Porada už členov, veď len ten počet prispel k výraznej zmene. Porada sa vyvíja a má podľa mňa dobrý smer...Richard dobre si to vymyslel v tých nastaveniach. Ja si rozhodne nič meniť nebudem, chcem vidieť všetky témy, chýbalo by mi, keby som videla z Porady len ten odborný "výcuc". A potom, na Poradu sa dostávajú poväčšine ľudia, ktorí si tu hľadajú odpovede na ich otázky. Ak to nie je zdatný účtovník , asi ťažko bude radiť v tejto oblasti. A zrejme chce byť aj on užitočný, tak prispieva radami v oblasti receptov a záhradky alebo iných Hoby tém. Máme mu to zazlievať?
Katarína STR
26.09.06,05:51
No a takéto riešenie sa mi páči.
Kto chce si upraví poradu len na témy odborné a kto nechce, tak si nič meniť nebude, nechá si všetko po starom.
Takto nebude nikto obmedzovaný alebo tlačený do takého formátu porady, ktorý sa mu páčiť nebude.
O toto mi šlo. Nájsť také riešenie, ktoré bude vyhovovať každej skupine na porade. Preto bola založená táto téma. ;)
Jozef Mihál
26.09.06,08:45
Porada mi bola doporučená ako fantastická vec, kde si rôzni ľudia navzájom pomáhajú podľa toho, kto čo vie, kto čo robí a v čom má skúsenosti. Myslel som si, že aj ja budem vedieť poradiť, preto som sa zaregistroval a ako nový člen k téme, kde viem sa snažím poradiť alebo odpovedať (občas aj diskutovať). Ak by som však ako nový člen mal prekážať alebo rušiť, nasilu sa tlačiť nebudem...
Gido, po dvoch týždňoch od registrácie za člena Porady získať 42 súhlasov a 20 bodov, to o niečom svedčí. Nie je nový člen ako nový člen.
EkoMax
26.09.06,09:42
Táto téma sa naozaj rozmohla, od včera ju sledujem, a priznám sa ako nováčik som večer zaspávala so zmiešanými pocitmi. Som tu síce krátko, ale veľmi RADA. Ale po prečítaní dnešných príspevkov som si istá, že sa to dorieši a aj Tí "urazení" a aj Tí "ktorí nechceli uraziť" ostanú Porade verní. :)

PS: "Všimli ste si ako sa odvčera vytratili neodborné témy ?"
Katarína STR
26.09.06,10:05
Táto téma sa naozaj rozmohla, od včera ju sledujem, a priznám sa ako nováčik som večer zaspávala so zmiešanými pocitmi. Som tu síce krátko, ale veľmi RADA. Ale po prečítaní dnešných príspevkov som si istá, že sa to dorieši a aj Tí "urazení" a aj Tí "ktorí nechceli uraziť" ostanú Porade verní. :)

PS: "Všimli ste si ako sa odvčera vytratili neodborné témy ?"

Som rada, že sa táto téma neminula účinku. Predpokladám, že aj poraďáci neprispejúc sem svojím názorom, alebo pripomienkou si túto tému prečítali. A možno aj vzali k srdcu.
Posudzujem aspoň podľa videní tejto témy, ktorých je momentálne cez 3500 a to je už celkom dosť.
ucetni_fantozzi
26.09.06,10:37
PS: "Všimli ste si ako sa odvčera vytratili neodborné témy ?"

no neviem, ja som dnes videl aspon 3 blahozelania (aj ked su na spodnej liste a na kazdej moznej stranke, typu zoznam, atlas, azet, atd.), minimalne 4 temy ohladom jedla, a aspon 2 typu "nemam cas si precitat zakon, aka je lehota na zaplatenie dane?" alebo "aku ma adresu urad xy?"...

na druhej strane pridal som otazku (podotykam ze odbornu), ktora opat zostala nepovsimnuta...
ormika
26.09.06,10:52
Od prečítania témy "Porada k nepoznaniu" som váhala či prispieť príspevkom, alebo neprispieť. Chcela by som poznamenať, že napr. pre mňa sú odborné témy aj "v hobby, po porade". Bez vašich odborných rád by som asi nikdy nemala korčule. A bolo to také jednoduché! Zadať do vyhľadávača to správne slovo a prečítať si tému a vaše rady ohľadom in line korčúl. Ja si tiež témy prispôsobovať nebudem, čo chcem, to si nájdem, ak viem, tak poradím v hociktorej téme. A prosím, zaujíma ma, ak bude mať niekto poradu "šitú na svoju mieru", tak ak si vo vyhľadávači zadá nejaké slovo tak mu ukáže aj neodborné témy ak sa to slovo v nich nachádza?
Jozef I
26.09.06,10:59
Myslím si, že tu už bolo fakt dosť povedané zo všetkých možných uhlov. Mali by sme túto tému uzavrieť, nakoľko hlavný dôvod celej tejto debaty už pominul vďaka Richardovi, ktorý veľmi promtne zareagoval. Umožnil každému, aby si mohol vyselektovať vo svojich nadstaveniach to, čo chce čítať a čo koho zaujíma. Vďaka mu za to. Myslím, že tu išlo hlavne o to. Nikto tu nechcel nikoho napádať a už tobôž uraziť. Téma sa trochu zvrtla aj iným smerom, ale navrhujem všetkým, aby nechali tému odpočívať v pokoji, nakoľko splnila svoj účel a problém sa vyriešil.
Ak chcete niekto ešte niečo riešiť, prosím založte si novú tému. Je to samozrejme len môj názor a návrh. Nemusíte s ním samozrejme súhlasiť. Ďakujem za pochopenie.
bepo
26.09.06,11:05
Ak chcete niekto ešte niečo riešiť, prosím založte si novú tému. Je to samozrejme len môj názor a návrh. Nemusíte s ním samozrejme súhlasiť. Ďakujem za pochopenie.
Založíme tri témy-v jednej kde sa bude súhlasiť,v druhej bude proti a v tretej budú nerozhodnutí :D
Hlinkovx
26.09.06,11:13
peťo..a ty sa snaž...alfa či beta verziu porady mi v sobotu prines...aby si to nemal moc ťažké a nemusel objednávať kamión..uľahčím ti to..stačí cd-verzia :D
Janka6685
26.09.06,12:15
Ahojte.

Aj keď už bolo povedané, aby sa do tejto témy neprispievalo, nedá mi po prečítaní 8 strán neprispieť.

Ja si myslím, že všetko je to o tom, že Richard nás veľmi rozmaznal, pretože vytvoril takú perfektnú a skoro dokonalú stránku. Veď sa pozrite na iné fóra. Ani jedno nie je takto podrobne členené a prehľadné. Ja som sa už aj pristihla, ako v inom fóre debatujem o tom, že je niečo zle zaradené, že sa to netýka témy,....a podobné veci, ktoré sú na porade samozrejmé, ale ktoré ľudia, čo poradu nevideli nechápu. To už je "poraďácka deformácia".

Takže len toľko, lebo o ostatnom tu už bolo povedané z každej strany...

Prajem ešte krásny dník:) ....a trocha sa usmejte:) :) :) :) :) ...
katkasabka
26.09.06,12:17
Ja ešte trochu zareagujem, hoci tu bol návrh uzavrieť túto tému. Som tu pomerne krátko a bola som od začiatku nadšená takouto vecou akou je PORADA a ľuďmi kt. sú ochotný pomôcť a to hlavne rýchlo. Až cca po mesiaci som sa zaregistrovala a kým som zadala otázku radšej som prešla odkazy krížom krážom aby som sa vyhla dvojitému zadaniu témy.Ak som s niečím súhlasila alebo vedela, tak som sa tešila že som to vedela a vedela som to práve z porady a trochu som sa hnevala na pýtajúceho sa že si to nepohľadal tak ako ja, ale zadal novú tému. Uznávam že človek je tvor mnohokrát pohodlný a tak aj ja mnohokrát najprv hľadám odpoveď na porade a až potom v knižkách.
Takže si idem pozrieť tie nastavenia a teším sa na spoločnú spoluprácu nás všetkých. a ďakujem:)
Gabca
26.09.06,13:06
Dva metre.
Ked sem niekto vnesie politiku a predvolebnu kampan, to je OK.
Ked sem niekto vnesie buchty, to uz OK neni.
durisovad
26.09.06,13:36
Ja si myslim, ze aj politika aj buchty k zivotu patria. A co sa tyka tejto temy-podla mna - vela kriku pre nic. Co ma zaujme, to si precitam, co nie, to ignorujem.
Gido
26.09.06,14:48
Dovolim si v rámci tejto témy poďakovať všetkým, ktorí reagovali na môj príspevok. Som milo prekvapený a Vaše príspevky si cením viacej, ako body, ktoré som za moje účinkovanie dostal. A je to dôvod, prečo sa nenechám odradiť. Ďakujem Vám a pekný zbytok dňa prajem všetkým!
P.S. A oboznamujem sa so všetkými príspevkami, aj s pečením, aj s výmenou tonera...
učtovníčka
26.09.06,16:01
Ja som tiež člen ktorý sa zapája do rôznych tém ktoré ma oslovia. Najviac som však povďačná za odborné témy ktoré mi ušetrili už niekoľko tisíc Sk na pokutách a to sa cení. Som veľmi povďačná že som raz náhodou zablúdila k takým úžasným ľuďom cez vyhľadávač. Ďakujem aj starým aj novým prispievateľom.
DanielaSL
26.09.06,16:09
Dávam záverečnú bodku za touto témou.:)
kukučka
26.09.06,16:24
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Melnick
26.09.06,17:50
Dovolim si v rámci tejto témy poďakovať všetkým, ktorí reagovali na môj príspevok. Som milo prekvapený a Vaše príspevky si cením viacej, ako body, ktoré som za moje účinkovanie dostal. A je to dôvod, prečo sa nenechám odradiť. Ďakujem Vám a pekný zbytok dňa prajem všetkým!
P.S. A oboznamujem sa so všetkými príspevkami, aj s pečením, aj s výmenou tonera...
No veď preto.;) ;);)

Jéééééj nevšimla som si záverečnú bodku,ja truhlík. Prepáčte.:D :D :D :D
willma
26.09.06,18:04
nedá sa nereagovať napriek bodke, mrkla som do profilu:Gido, takého zdatného poraďáka by bola škoda, nedaj sa odradiť:D
Monika Kováčová
26.09.06,18:16
nedá sa nereagovať napriek bodke, mrkla som do profilu:Gido, takého zdatného poraďáka by bola škoda, nedaj sa odradiť:D

:D No, myslím, že už super, takže toľko ho zas nechváľte, lebo nám zostané namyslený... :D

Pozrite ako sa rozšupol, tuším vyhlásim súťaž o voľbu Maskot Porady:


Podľa ZoDP (§ 8) si povinná platiť daň z príjmu (http://www.porada.sk/autolink.php?id=4&script=showthread&forumid=8) a pokiaľ si nadobudla vlastníctvo vydržaním t.r., nevzťahuje sa na teba oslobodenie od dane podľa § 9 ZoDP, teda pokiaľ predmetné nehnuteľnosti predáš, si povinná platiť daň z príjmu (http://www.porada.sk/autolink.php?id=4&script=showthread&forumid=8), ktorý získaš predajom týchto nehnuteľností. Iná by bola situácia, keby si nehnuteľnosti zdedila v dedičskom konaní po rodičoch. Podrobnejšie (výpočet...) najdeš v ZoDP v Zákony na Porade.

Zatiaľ navrhujem Gido, lebo tuším vedie
IVETA N
26.09.06,19:28
mimotemy udelila som súhlas, prečo svieti v ľavom dolnom rohu nápis
,,,,zrušiť môj súhlas,,,
Čo mám urobiť, aby to tam nebolo.
ďakujem za radúúúúúúú
Iveta N
ondrejvla
26.09.06,19:36
mimotemy udelila som súhlas, prečo svieti v ľavom dolnom rohu nápis
,,,,zrušiť môj súhlas,,,
Čo mám urobiť, aby to tam nebolo.
ďakujem za radúúúúúúú
Iveta N

Tam klikneš len v prípade, ak chceš súhlas zrušiť!
Barbara
27.09.06,05:22
čafte Poraďáci, pôvodne som nechcela napísať do tejto témy ništ, ale to by som nebola já, keby som nenapísala svôj názor.
Súhlasím s tým, že tá téma bola založená pre nič za nič, veď Richard tu pekne rozdelil tú stránku na odborné a na neodborné.
ja si myslím, že keď je tu téma napr. " zdravie", alebo čo ja viem čo ,tak každý si môže napísať čo chce a kto chce to bude čítať a kto nechce to čítať nebude, nechápem vlastne o čo tu šlo:rolleyes: :rolleyes:

:p :p a ešte Gidovi, nechcem ho uraziť a nechcem vyzerať ako nemtudko, ja si ho vážim, že prispieva tu so svojími príspevkami, ale pjosím Vás už ho toľko nechváľte, lebo bude namyslený a potom čo:D veď je právnik:D ;) :D :p
Katarína STR
27.09.06,05:37
Ak máš pocit, že bola táto téma založená pre nič za nič, prečo sem prispievaš ?
Ak ti porada vyhovuje tak ako je teraz, nič si meniť nemusíš, tak načo sa nad tým vôbec vzrušuješ, to teda neviem.
Ak si doteraz nepochopila na čo bola táto téma založená, tak si ju skús prečítať od začiatku a možno pochopíš.
Si zaregistrovaná ako 14.180ta, tak nemôžeš vedieť ako vyzerala porada pred dva a pol rokom.
Starší poraďáci vedia.
ZuzanaA
27.09.06,05:42
Katka, je to síce mimotemy len zo zvedavosti sa chcem spýtať, kde zistím ako koľká som bola zaregistrovaná na porade? By ma to len tak pre informáciu zaujímalo ;) .
Katarína STR
27.09.06,05:44
Zuzanka stačí, keď sa postavíš na hociktoré meno poraďáka a dole na lište sa ti zobrazí číslo.

Ty si 59ta.
ZuzanaA
27.09.06,05:47
Aháááá...díky, toto som si nikdy nevšimla :o
Barbara
27.09.06,06:07
Ak máš pocit, že bola táto téma založená pre nič za nič, prečo sem prispievaš ?
Ak ti porada vyhovuje tak ako je teraz, nič si meniť nemusíš, tak načo sa nad tým vôbec vzrušuješ, to teda neviem.
Ak si doteraz nepochopila na čo bola táto téma založená, tak si ju skús prečítať od začiatku a možno pochopíš.
Si zaregistrovaná ako 14.180ta, tak nemôžeš vedieť ako vyzerala porada pred dva a pol rokom.
Starší poraďáci vedia.


Kati , prosím Ťa pekne čo to má znamenať, že prečo sem prispievam? no veď preto, prečo aj tí ostatní a prečo aj Ty nemyslíš??.
Prečo cítim z tvojho príspevku hnev? veď Ty chceš zmeniť a Ty sa vzrušuješ nemám pravdu? veď keby si nechcela natom zmeniť, tak by si nebola založila túto tému. My ostatní sme len prispievali.
no a čo je natom, že som 14180tá??? nerozumiem. to máš pravdu, že pred dva a pol rokom som nevidela ako vyzerala táto stránka, lenže vtedy som ani len netušila, že jestvuje táto výborná stránka.
ja som vďačná, že sú tu aj neodborné príspevky čo sa týka nie len účtovníctva. ale ako som už písala vyššie, tak preto sú tu šuplíky všelijakej témy a preto boli vytvorené Richardom, aby sa tu mohlo baviť o všeličom.
a nie len o účtovníctve.
mimochodom teraz mi napadlo, aj Súkromné Správy patria do účtovníctva???ja si myslím že to tiež nepatrí do účtovníctva, a predsa jestvuje a nikto proti tomu nič nemá.

ale už nebudem sem prispievať, nechcem, aby mi niekto vynadal, že sa vadím.
to rozhodne nie!!!!:p
plavčík
27.09.06,06:22
Nedalo mi nereagovať. Milujem PORADU a priznám sa, že denne ju hneď ráno pozerám aj stránky "po porade" a beriem to tak, že je to stránka pre účtovníkov a ich život, no a k tomu patrí aj sradna či smútok. Ale súhlasím s tým, že v prvom rade je to stránka ODBORNÁ. No a prečo je tu menej odborných vecí??? Myslím si, že je to tým, že sa veľa problémov rozobralo a ľudia si ich nájdu už v archíve rozobrané a preto nemajú potrebu sa pýtať na to čo sa už niekto opýtal a bolo mu odpovedané, preto sa tu často objavujú články "oddychové". Ale myslím si, že koniec roka sa blíži a naši zákonodárci a blížiace sa uzávierky opäť roprúdia bohatú ODBORNÚ debatu.

Tak sa majme všetci radi..... či máme 5 alebo 5000 príspevkov.
Vo všeobecnosti súhlasím so symbolickým spoplatnením vstupu napríklad 300 SK ročne
Barbora.B
27.09.06,06:26
Myslím, že táto téma by sa mala už naozaj uzavrieť. Začína to tu podľa môjho názoru zachádzať už pridaleko. Ja tiež patrím k novým členom a stále tu cítim to členenie na nováčikov a starých členov. A pre nás nových, to naozaj nie je príjemné.
ucetni_fantozzi
27.09.06,06:26
uf, no este stastie, ze patrim medzi "hornych 10-tisic"... ci prvych 10-tisic, ci ako to je vlastne? hm, ale asi to bude dolezite, ze?

no ja osobne by som sem uz nechcel prispievat najma z dovodu, ze chodim na poradu riesit veci odborne, co tato tema rozhodne nie je...
Richard
27.09.06,06:27
No myslím, že téma je už prezretá takže ju natvrdo uzatváram.
Táto diskusia mala prispieť k vyjasneniu si fungovania Porady. Porada je tu predovšetkým pre Vás a preto je zdravé takto diskutovať.
Pre mňa je každý názor podstatný, samozrejme že nemôžem vyhovieť každému, ale budem sa snažiť načúvať a čo uznám za vhodné to tu zmením tak aby bol vlk sýty aj ovca celá :-)
Táto téma len urýchlila to čo som chcel spraviť už skôr. Veď prečo si neprefiltrovať Poradu podľa svojej chuti. To nikomu neublíži a nikoho neukráti. Každý má slobodu vybrať si čo mu vyhovuje.
Tak hor sa do bežného Poraďáckeho života :-)
Písmenká su niekedy nebezpečné a nevedia vyjadriť skutočné postoje, preto sa prosím nikto "nedotknite" ak tu nájdete ostrejšie vyjadrenia. Veď sa to tu všetci snažíme udržať v rámci slušnosti a dobrých vzťahov...