Amme
20.10.21,20:06
Dobrý večer, prípad je nasl.: SR spoločnosť, platiteľ DPH, objednal tovar od SR spol.-platiteľa DPH s tuz. prenesením. Bola vystavená zálohová fakt., a vyúčtovacia fakt.na zálohu s tuz. prenesením s dátumom 28.09.2021. Konečná vyúčtovacia faktúra bola vystavená s dátumom 04.10.2021.
Vyúčtovaciu fakt. k poskytnutej platbe zaúčtujeme v mesiaci september, uvedieme do DPH výkaz na r. 9/10 a r.19 do KV B1.
Konečná vyúčt. faktúra má rovnakú hodnotu ako faktúra k prij. platbe, teda v mesiaci október nebude uvedená vo výkazoch DPH a KV.
Ako treba postupovať, ak ku konečnej vyúčt. faktúre prišiel dobropis? Do DPH výkazu ako uvedieme sumu z dobropisu, a z ktorej faktúry treba vyplniť číslo pôvodného dokladu, lebo v KV v mes. 09 je uvedená číslo vyúčt. fakt. k posk.platbe, a číslo konečnej fakt. nie je uvedená v žiadnom výkaze. Ako vedia spárovať? Ďakujem, s pozdravom
tigy
21.10.21,06:30
Wau... zaujímavý prípad.
Ja by som vyplnila číslo aké je uvedené na dobropise ako číslo pôvodnej faktúry... ale ako si to vypárujú, netuším... podľa mňa asi len len s dobropisom uvedeným v ich daňovom priznaní.
Amme
21.10.21,06:48
Ďakujem veľmi pekne.