RadoslavM
21.10.21,04:57
Zdravím.Beriem antidepresiva a príležitostne Xanax.Dlhšiu dobu nezaspím ak si nedám dávku čohokoľvek sladkého.Má s tým niekto skúsenosť?Ďakujem
ivka70
21.10.21,05:05
Všetko závisí aj od toho, čo a kedy naposledy ješ. Bez toho je ťažké posúdiť, či je to len vplyv liekov.
Skús sladké nahradiť hodinu pred spánkom kvalitnými bielkovinami - cottage cheese, tvaroh alebo vypiť proteínový nápoj - samozrejme nesladené cukrom.

Aj keď na druhej strane, to sladké tiež ukludnuje, ak s tým nemáš problém, asi by som niečo sladké brala radšej ako ten Xanax.
veronikasad
21.10.21,05:13
Neuzivam žiadne oblbovaky ani lieky na spanie. Keď nemôžem zaspat, vstanem z postele a dam si polku bananu alebo malú lyzicku medu. U mna pomaha ...
buchač
21.10.21,05:21
RadoslavM
21.10.21,05:32
Ano som diabetik a spomenul som to pri kontrole,konštatoval,že to spôsobuju psychofarmaká....tak hladám ľudí s podobným problémom tu....
buchač
21.10.21,05:36
Ako dlho si diabetik ? Aký typ ?
Aká forma liečby ? Kompenzácia ?
RadoslavM
21.10.21,05:44
Beriem Tabletku ,takže zrejme 2.typu hodnoty nemávam vysoké.
avalik
21.10.21,05:56
zmeraj si glykemiu a podla toho si daj sladke - u mna funguje kusok velmi horkej cokolady a vychutnavam si ho
buchač
21.10.21,06:09
RadoslavM (Dnes 08:44) Beriem Tabletku ,takže zrejme 2.typu hodnoty nemávam vysoké.
=====================
Zrejme 2.typu ???
Kuwa...ty nevieš, aký máš daibetes ????? No na paráááádu...
-------------------------------
Niektoré začiatky u diabetikov sú ťažké.
Sladké občas nezaškodí, ono sa tomu proste veľmi ťažko odoláva...dokonca aj diabetológovia tento fakt uznávajú.
Len by som si dal pozor na prípadný nástup tzv. vlčieho hladu (info nájdeš na nete), lebo toto je už iný level jedenia...to je už kolotoč, z neho sa ťažko vystupuje.
Sladké si ja dám...lenže ja ten cukor veľmi rýchlo spálim prácou.
Psychofarmaká neriešim...to si vybav s patričným lekárom.
Leniqa
21.10.21,09:49
Je to ucinok AD. Najcastejsie sa to deje pri Mirzatene napriklad. Xanax ako benzodiazepin nema tento efekt. Vacsina ludi pri AD aj priberie. Ale zase, radsej dve kila navyse, ako byt psychicky v ... na druhej strane, ak mas diabetes, musis to mat pod kontrolou.
buchač
21.10.21,18:05
...a zasa sa realizovalo "hodnotením" to podliacke hovado, čo má v rodine samého syfilitika...