symbio
22.10.21,09:02
Na príjazdovej ceste k domu s rozlohou asi 500m² mám starý trávnik. Kvôli spevneniu podkladu som naň nasypal asi 10cm riečneho štrku. Keď tráva prerástla cez štrk, uvedomil som si, že v nej rastie aj množstvo buriny. Tak som miesta s burinou postriekal herbicídom. Omylom som však použil totálny miesto selektívneho a na príjazdovej ceste mi ostali miesta bez zelene.
Prosím o radu, ako svoju chybu napravím s čo najmenšou robotou?
Pri predstave odstraňovania štrku, jeho prevozenia na iné miesto a čakania na vzídenie a spevnenie trávniku mi prišlo až zle ????????????
ivka70
22.10.21,08:57
Skus iba vysiat na prazdne miesta travove semeno, pripadne zmiesane s trochou
zeminy. Velmi rychlo uvidis, ci nejaka trava rastie alebo ci to bude treba vybrat a vymenit zeminu uplne.
Chobot
22.10.21,09:31
Síce nerozumiem, čo vlastne chceš dosiahnuť, veď aký trávnik chceš mať v 10 cm vrstve štrku? A nezdá sa mi, žer by tráva prerástla až cez ten štrk, to skôr náletová burina.

Totálny herbicíd (napr. Kaput) nepôsobí cez korene, ale vniká do rastliny cez zelené časti, prejde do koreňa a zablokuje prúdenie vody a tým zahubí rastlinu. V pôde nezostáva, rozloží sa, takže na postriekané miesto možno už po týždni znovu vysadiť niečo.

Ak tam chceš mať niečo zelené, stačí na štrk rozsypať na jar trávové semeno a polievať - čo sa uchytí, vyrastie. Ale viac sa tam bude tlačiť náletová burina, tá vyrastie vyššie, ako tráva.
pavol54
22.10.21,10:16
súhlasím s výnimkou :po 48 hodinách. inak rád by som videl to kosenie trávy na štrkovisku, to je tak na poistnú udalosť hybnosť udelená kameňu máva niekedy divné účinky mne takto jeden rozbil predné sklo, platil
Chobot
22.10.21,10:43
Ja nerozumiem tomu, že akú trávu chce mať na tom štrku... Tam vyrastie iba burina.
romana147
23.10.21,02:41
netreba nič skúšať , ked totálu pominie účinnosť - určite nad 5 rokov - vyrastie burina, potom môže skúsiť zatrávniť štrk
ivka70
23.10.21,06:37
Ale prosim ta, chcelo by to nastudovat ako herbicidy posobia
pavol54
23.10.21,13:25
zeazín je už dávno zakázaný, tak daj názov takého čo má účinok 5 rokov aby to nebola reklama výrobku, napíš účinnú látku