carolitos
22.10.21,10:40
ahoj , chcel by som poradiť ....mám záhradu , 330m2 , je tam studňa , chatka prerobená s unimobunky , latrína a ešte taká väčšia šopa na náradie... je tam veľký marhuľový strom , jablone, hrozno,nie veľa ale je ...marhuľa má ročne aj 200-300kg úrodu... ide o to , že elektriku mám zavedenú len po plot , je tam skriňa a hodiny mám ešte v elektrárňach ,ale všetko vyplatené , musím len zaviesť do chatky ktorá má 16m2 ...ďaľší problém, pozemok je úplne zarastený krami a burinou... ponúkli mi cca 7000€ v stave akom to je ...nie je to málo, keby sa odstránili nedostatky ktoré som spomenul, aká by mohla byť cena? viem že záleží aj od lokality , ale tú tu asi nikto nebude poznať,,,,ďakujem za rady
Stina
22.10.21,08:51
Pri kúpe záleží na dohode medzi kupujúcimi. Je však dobré vedieť ako je pozemok zapásaný na katastri. Je rozdiel, či na liste vlastníctva má pozemok predávajúci zapísaný orná pôda alebo záhrada, alebo zastavaná plocha.
ivka70
22.10.21,08:53
Na toto ti nikto neodpovie, cena sa zmeni, ak na to upravene najdes kupca, ktory je ochotny tu vyssiu sumu zaplatit.
Ty si musis zratat, kolko investicie by si do toho musel dat a ci sa to oplati.
Zisti si cenu, z ktoru sa predavaju udrziavane zahradky v okoli.
Vzdy je to otazka ponuky a dopytu.
carolitos
22.10.21,09:02
mám to zapísané v katastri ako záhradu a je to navyše v chránenom vtáčom území , to neviem aký má vplyv na cenu
ivka70
22.10.21,09:15
skor to cenu znizuje, vzhladom na obmedzenia stavieb, s tym suvisiace
Chobot
22.10.21,10:10
AK chceš vedieť znaleckú hodnotu nehnuteľnosti, tak si ju musíš nechať ohodnotiť znalcom. Tá ale môže byť odlišná od trhovej hodnoty. Trhová hodnota je taká hodnota, ktorú ti je niekto ochotný zaplatiť na záhradu - ak je to lukratívna oblasť, tak trhová hodnota býva zvyčajne vyššia, ako znalecká. Ak nemáš kupcu, alebo je to neatraktívna oblasť, tak trhová hodnota môže byť aj nižšia, než znalecká, ak nikto nebude ochotný za záhradu zaplatiť toľko, čo určil znalec.

Cena je vždy vecou dohody medzi kupujúcim a predávajúcim. Teraz je len na tebe, či si ochotný záhradu predať za tých 7000 €, alebo si ju ceníš na viac. Tiež či ju vôbec chceš predať, alebo si ju chceš ponechať.
pavol54
22.10.21,10:18
iná je cena v Kalinove, iná v Bratislave
carolitos
22.10.21,10:29
to je jasné , skôr mi išlo a ten pomer cena a stav v akom je momentálne záhrada a v akom by bola keby sa dala do poriadku
Chobot
22.10.21,10:47
Cenu neurčuje to, či je zaburinená, alebo pooraná, ale lokalita, dostupnosť sietí (voda, elekrina, prípadne plyn..), a hlavne možnosť alebo perspektíva výstavby. Možno tie stromy by mohli ovplyvniť hodnotu - ak sú to dobre rodiace stromy, tak hodnota je vyššia.

Jedine, keby tam bola nejaká stavba na zbúranie, tak to znižuje hodnotu o náklady na odstránenie stavby.
carolitos
22.10.21,11:05
no presne toto som chcel vedieť , do zavedenia elektriny až do chatky treba investovať cca 600€ a to som chcel vedieť , či by cena stúpla natoľko , že by sa mi tam túto sumu oplatilo investovať a uvažoval som práve aj nad tým zaburinením , že aj na oko to inak vyzerá
buchač
22.10.21,12:45
Pozri sa na net, na ponuky na predaj alebo na kúpu.

...a áno, veľa záleží od lokality. Vyhľadaj si svoju, a budeš možno prekvapený, že čo za numerá vybehnú.
https://www.topreality.sk/
Ja som príkladne predal 4 árovú záhradu...oplotená, pripojená elektrika, voda, zopár stromov...a taká menšia chatka.
Cena pred cca 14 rokmi bola 10 000€...teraz pýtajú v danej lokalite cca 30 000€ za zarastený kus pozemku bez ničoho.

Keď ti ponúkli 7 litrov, tak pýtaj minimálne raz toľko. ;)
------------------------------------------------------
Ceny sa menia podľa rôznych okolností.
Raz sú dole a raz hore. Na zvyčajne to klesnutie je v % nižšie ako zvýšenie, čiže v konečnom dôsledku sa cena postupne zvyšuje.

Ale niektorí to s tými ciframi preháňajú....a hlavne blaváci.
Ako jeden dedič, čo zdedil nehnuteľnosť. Zo začiatku vystreli cenu do výšav...a v konečnom dôsledku bol rád, že zinkasoval tretinu.
carolitos
22.10.21,13:39
no pekne , ja som to za tú cenu čo mi teraz ponúkajú kupoval pred cca 8 rokmi ... tak asi to nebude najlepšia ponuka asi predsa len počkám na jar ...
bjuty smis
22.10.21,13:51
a dovtedy daj inzerát, že ju predávaš
daj min. 3 násobok - za 20 000.
Aj tak nemáš do jari čo stratiť.
romana147
23.10.21,03:04
Skús takto porovnať : nájomné pri budove býva okolo 1/15 ceny, , , pri pozemku to bude skôr okolo 1/15 - 1/25 , orná pôda 1/30 / tá marhula má skôr úžitkovocitovú hodnotu /
carolitos
23.10.21,03:43
prepáč, ale toto som nepochopil
misoft
23.10.21,05:24
Na toto si zabudol?
"carolitos (Včera 11:02) mám to zapísané v katastri ako záhradu a je to navyše v chránenom vtáčom území , to neviem aký má vplyv na cenu "
Je v chránenom území - tam sú iné pravidlá, kupec to zohľadní v ponuke) V tomto území bude mať isté obmedzenia, zákazy - t.z. nebude si môcť dovoliť to, čo inde - napr. vybudovať nejakú pevnú stavbu (stav. úrad ťažko v dnešnej dobe vydá stav. povolenie, ak je to v chránenom území), zmeniť klafifikáciu pozemku zo záhrady na stavebný a pod. Môže sa stať, že tých 7000€ bude v tomto prípade priveľa. A nepomôže ti ani to, že to zveľadíš, zavedieš elektrinu (otázne je, čo to vôbec energetici schvália, ak tam nemáš ani zaevidovanú stavbu, len nejakú búdu) a či to povolia aj tomu kupcovi. A to sa nespomína odvod splaškov! Ty tam nemáš ani septik (dnes dokonca robia problémy s tým) a kanalizácia je ďaleko. Vypúšťanie splaškov do voľnej prírody je zakázané.
Darmo je to nejaká lukratívna lokalita, ak budúci vlastník tam nebude môcť niečo viac vybudovať, pripojiť sa na odpad, vodu.....
pavol54
23.10.21,11:24
tam ani búdku pre vtáky nepostavíš, minimum činnosti v období hniezdenia
carolitos
23.10.21,11:39
tak toto ma zrazilo k zemi , nad takýmto niečím som vôbec doposiaľ neuvažoval ... tak nevyznám sa , vidno ...ono ani neviem prečo to zapísali do chráneného vtáčieho územia ... pár rokov dozadu z ničoho nič to nabehlo na katastri
buchač
23.10.21,11:45
carolitos (Dnes 13:39) tak toto ma zrazilo k zemi..
============================
Tak šup, šup rýchlo vstávať...ono to totiž nie je až tak horúce, ako ti to misoft popisuje...je totiž neinformovaný a teda tým pádom zavádza.
carolitos
23.10.21,11:45
no je tam unimobunka prerobená na chatku , ale nie je to údajne považované za stavbu ,, keďže je to položené len na 4roch betónových kvádroch , je to bez popisného čísla ...no asi je toho veľa do čoho nevidím
misoft
23.10.21,12:21
Takže žiadna pevná stavba. Potom si sám ťahaj svojpomocne tam elektrinu a elektromer maj na hranici pozemku.
carolitos
23.10.21,12:23
a to mi elektrikár nemôže zaviesť elektrinu do takejto chatky ? mal som tam elektrikára a povedal , že to nie je problém
buchač
23.10.21,12:28
misoft (Dnes 14:21) Takže žiadna pevná stavba. Potom si sám ťahaj svojpomocne tam elektrinu a elektromer maj na hranici pozemku.
=====================
Ach jo...fakt zavádzaš...a ešte ako.

Kuwa...veď platí !!!
" pripojenie elektriny "
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=pripojenie+elektriny
misoft
23.10.21,12:29
No on ti predsa ryhu kopať nebude a nebude ti ani kábel ťahať. Max. ti to zapojí. Len bude problém s určením odberného miesta (nejaká chatka na nejakom pozemku?)
https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/_zriadenie-novej-elektrickej-pr/
Distribučka totiž nemá povinnosť ti to ťahať až k tej chatke - len po hranice pozemku, ďalej už na tvoje náklady.
carolitos
23.10.21,12:35
však tak to aj je distribučka to natiahla po pozemok a dala tam skriňu a ja teraz na vlastné náklady si to chcem natiahnuť do chatky ...výkopové práce ,materiál a zavedenie cca 600€ povedal elektrikár súkromný na obhliadke, čo je na to zle?
misoft
23.10.21,12:39
šak ryhu si vykopeš aj sám - nie? :D. Rozvodnicu si kúpiš a namontuješ aj sám. On len ten kábel pripojí a skontroluje. Za 600€.
carolitos
23.10.21,12:48
tá suma má zahrnat všetko co som spomenul a spravi to firma , ale uz sa to tu zamotava cele
buchač
23.10.21,12:52
Pomotaný je tu len misoft...:D :D :D :D :D
pavol54
23.10.21,13:04
Ak máš elektrinu na plote tak kde je problém? že by v revíznej správe k rozvodnej skrini? akonáhle ju predložíš distribučke musia ti hodiny osadiť a potom môžeš hľadať dodávateľa elektriny, od hodín môžeš ťahať káblom cez bežnú prenosnú rozvodnicu, mám to takto na poli, len problém je s vtákmi
romana147
23.10.21,16:29
Predajná cena a nájomné korelujú
jslancik
24.10.21,12:02
pozri na realitných portáloch, ako sa pohybujú ceny v tvojej lokalite. to budeš mať najpresnejšie. ale v súčasnosti to odhadujem tak na 20-30k. ibažeby si to mal kdesi na východe, kde nič nie je, a ak tam aj niečo je, tak to ukradnú veď viete kto :D
buchač
24.10.21,12:20
Občas pozerám " Nové bývanie "...nestíham sa čudovať, čo blavácke priyebané hlavy dokážu pýtať za obyčajný byt v paneláku.
...a iné yebnuté blavácke hlavy byt aj kúpia.
Ale čo už...celá Blava je yebnutá.

Reláciu " Na chalupe " som prestal pozerať už úplne...neičo neskutočné, čo sa chujoviny tam dávajú.
...a Jesenskú ani nevravím...svoju chalupu si dala zrekonštruovať počas nie jednej časti.

P.S.:
...a neopisuj od iných príspevky.
jslancik
24.10.21,12:23
sám bývam v chránenom vtáčom území a nebadám nejaké obmedzenia...
korela
24.10.21,19:08
Máš istotu, že reaguješ správne? Práve Bratislavčania to nie sú tí, čo kazia realitný trh.
buchač
24.10.21,19:11
Máš istotu, že si môj komentár pochopila správne ?
Zaškrtni voľbu :
1. ÁNO
2. NIE

Odpoviem za teba ? NIE, nepochopila si.
Nandrolon
25.10.21,08:18
Ty takto rád deformuješ trh? Potom sa nečudujem, že sa predáva tak draho, keď si človek vytiahne zopár podobných nadhodnotených a v podstate nezmyselných inzerátov.