Lumyr
22.10.21,18:15
V roku 2020 bola vykonana v nasom bloku planovana "elektrorevizia". V marci 2021 doslo v rozvodnej skrini k jedneho z bytov k iskreniu na uvolnenom elektro spoji a pri poziari zhoreli kable. Po tejto udalosti som dotiahol tiez uvolnene spoje na privodoch k mojmu bytu. Spravca ma obvinil z neopravneneho zasahu a dal opätovne urobit revizie v celom bloku. Je dotiahnutie uvolnenych spojov neopravneny zasah ? Alebo som mal cakat, kym vyhorim aj ja ?
canbo
22.10.21,17:04
Dotiahnutie spojov je vlastne údržba zariadenia a má ju zabezpečiť správca oprávnenou osobou. A správca po požiari mal zabezpečiť nielen opravu po požiari, ale aj údržbu celého rozvodu - skontrolovať dotiahnutie svoriek. Revízia je na zistenie skutočného stavu elektro zariadenia.
A ak nevisel na dverách oznam - v zmysle " počas vykonania skúšok a meraní bude vypnutá elektrina na potrebný čas." - Tak výsledok revízie je iba rozprávka o dvanástich mesiačikov.
Lumyr
22.10.21,17:30
Revizia a porevizne opravy boli fakturovane v roku 2020. Pochybujem, ze boli aj vykonane, ked vyhorela v marci 2021 jedna rozvodna skrina a privody k mojmu bytu boli uplne uvolnene. Po vyhoreni dal spravca urobit opätovne odstranenie zavad a reviziu / aj zaplatil z nasho uctu / , hoci nasledna revizia mala byt z v roku 2025. Takze sme opätovne zaplatili za odflaknutu robotu a mna obvinil z neopravneneho zasahu. Je dotiahnutie spojov neopravneny zasah ? Mal som cakat , kym vyhorim aj ja ?
misoft
23.10.21,05:06
Otázne je - kde sa tie spoje "doťahovali" - ak PRED elektromerom a ističmi - tak toto MAL zabezpečiť správca (ak to neurobil - je dôvodná obava, že správca si neplní svoje zákonom dané povinnosti pri správe zvereného majetku). Ak za elektromerom - toto si môžeš dať urobiť i ty (s pomocou odborne spôsobilej osoby) a revízie by si na svojom dal urobiť len ty (za svoje).
Ale dotiahnutie spojov je (pri odpojených/ vypnutých) ističoch) bežná kontrola a údržba.

Neodborný zásah - pokiaľ si NEPOŠKODIL pečať energetikov na zariadení - nie je to neodborný zásah.
Lumyr
23.10.21,09:34
Spoje som dotahoval za elektromerom ako odborne sposobila osoba. Ziadne plomby neboli porusene
buchač
23.10.21,09:44
...a vlastne čo tou otázkou chceš povedať ?

Správca ti chce dať k náhrade nejaké výdavky, spojené s touto "udalosťou" alebo o čo sa tu jedná ?
romana147
23.10.21,15:34
neodborný zásah asi bude , lebo sotva má platný §22
Lumyr
23.10.21,15:36
Na dotahovanie spojom za elektromerom je potrebny § 22 ? Nesranduj. A na vymenu ziarovky na wecku musim mat aky § ?
romana147
23.10.21,15:49
Na wecku si môžeš so žiarovkou robiť , čo chceš, vtedy nerýpeš do živých častí /// "za isticom je potrebny § 22" , takže ak by si menil v baraku hlinu za me´d , tak môžeš aj sám, JE TO ZA ističom!
romana147
23.10.21,15:59
Pred dnom si tomu NEROZUMEL , lebo si sa pýtal "Je dotiahnutie uvolnenych spojov neopravneny zasah ? " A dnes už rozumieš ! " Spoje som dotahoval za isticom ako odborne sposobila osoba."
///
" Spoje som dotahoval za isticom ako odborne sposobila osoba. Ziadne plomby neboli porusene" = za ističom teda NEMÁŚ žIADNE PLOMBY ! OK
romana147
23.10.21,16:07
OZNAM je málo,malo by byť aj odpojené napätie /premerané drôty.
Lumyr
23.10.21,16:08
Odpovedal som misoftovi. Pytal som sa preto,lebo spravca ma obvinil z neopravneneho zasahu.
romana147
23.10.21,16:17
Takže toto je už definitívne rozhodnutie , kde si ( si z nás ( uťahoval ?
Lumyr
23.10.21,16:19
Ziadny oznam, ziadny vypadok elektriny