Misickaa4
24.10.21,18:53
Dobry den, poradili by ste mi prosim, kde by som mohla cerpat inspiraciu pre vytvorenie treningoveho planu pre zamestnanca( proces zaskolovania na danu prac.poziciu)? Za kazdy tip/namet/vzor budem vdacna. Ide o vyrobne pozicie. Dakujem
HR Art
04.11.21,07:53
Vyrobne pozicie Operator? Alebo Zásobovač liniek, Technik,..?

Ak robis treningovy plan pre zamestnanca, vychadzaj z (matice) kompetencii, ktore ten zamestnanec ma splnat, ale to zistis z komunikacie z jeho nadriadenym, idealne predtym ako zamestnanec nastupi, priklad:

zasobovac liniek - ovlada zásobovací vlacik, ovlada vzv, ovlada posty, kde ma co priviest a kde ma co odviezt, kontroluje, ci su spravne etikety na boxoch, ci boxy, ktore zoberie z linky, vie zaviest na spravne miesto do skladu, dalej - pouziva skener?, vedie nejaku evidenciu?,...

daj si do excelu vsetko, co ma vediet zauceny zasobovac. Mozes si zaviest system hodnotenia - napr. ma vzv a vie ho samostatne pouzivat, tak mu das najvyssi pocet bodov 3, Ak nema skusenosti s vzv, das mu 0.

Toto je pre teba signal - tieto nizke cisla, na to treba upozornit veduceho. to treba dat do treningoveho planu.

Niektore zrucnosti bude napr. pouzivat o pol roka - napr. skener. Tak to das do treningoveho planu, ale s datumom "druhy kvartal".

Kazdy zamestnanec ma mat nejaky zoznam - co od neho potrebujete, od kedy ma tieto zrucnosti mat, kedy mu planujete dat skolenie.

Adaptacia: alebo adaptacny plan - obsahuje napr. stlpce -
- datum kedy z-ca zacnete zaucat,
- temu, co mu bude vysvetlovane
- kto ho bude zaucat - nadriadeny, alebo kolega /nazvime ho trener/
- datum, kedy to z-c bude ovladat
- podpis trenera, ze suhlasi, ze to z-c ovlada
- podpis z-ca, ze naozaj bol zauceny a naozaj ovlada tu zrucnost od daneho datumu samostatne

Proces zaskolovania: treba vediet, kto ho bude na co zaucat. To ti povedia veduci, das im harok, vysvetlis, ako ho maju vyplnat. je potrebna kontrola po tyzdni, alebo potom postupne, ci v tom pokracuju, ci tovyplnaju.
Na niektore pozicie mozu byt vopred pripravene, predvyplnene temy v adaptacnom plane.

S adaptacnym planom ti vedia pomoct aj manazeri, resp. nadriadeny danej pozicii.

Ak je to pozicia operatora - tam das urcite aj bozp veci, oopp, cistota na pracovisku, okrem hlavnych tem - zaucenie na pracovne posty, projekty.