daniek
25.09.06,11:51
pri pružnej pracovnej dobe platí celodenný § len na 5,5 hodiny. Je to tak aj pri celodennom paragrafe za organizovanie pohrebu blízkeho príbuzného?
jankasm
25.09.06,10:00
pri pružnej pracovnej dobe platí celodenný § len na 5,5 hodiny. Je to tak aj pri celodennom paragrafe za organizovanie pohrebu blízkeho príbuzného?

Prečo platí celodenný paragraf len na 5,5 hodiny?
My máme tiež pružnú pracovnú dobu, ale celodenný paragraf platí na celý deň, čiže 8 hodín.
daniek
25.09.06,10:03
tak to vôbec netuším prečo pýtam sa ako zamestnanec nie ako mzdový účtovník a zdá sa mi to nespravodlivé ale vraj je to tak pokiaľ ide o celodenný § od lekára
dana9
25.09.06,10:06
Prečo platí celodenný paragraf len na 5,5 hodiny?
My máme tiež pružnú pracovnú dobu, ale celodenný paragraf platí na celý deň, čiže 8 hodín.

osobne som to pochopila tak, že 5,5 hod trvá základný prac. čas

dana:)
daniek
25.09.06,10:07
čiže to platí pri všetkých prekážkach v práci pri pružnej pracovnej dobe?
jankasm
25.09.06,10:11
osobne som to pochopila tak, že 5,5 hod trvá základný prac. čas

dana:)

No áno, to mi je jasné, ale myslela som, že keď mám proste celodenný paragraf (napr. vyšetrenie ďaleko od miesta bydliska, odkiaľ nemám šancu sa už vrátiť do práce) tak mi platí na celý deň, aj sa to u nás tak berie. Takže robíme to zle?
dana9
25.09.06,10:22
No áno, to mi je jasné, ale myslela som, že keď mám proste celodenný paragraf (napr. vyšetrenie ďaleko od miesta bydliska, odkiaľ nemám šancu sa už vrátiť do práce) tak mi platí na celý deň, aj sa to u nás tak berie. Takže robíme to zle?

Áno, máš pravdu, ja som to v mojom príspevku napísala moc všeobecne:o

V prípadoch, keď zákon ustanovuje presný rozsah, napr. ...na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča.... tak sa za jeden deň považuje čas zodpovedajúci priemernej dĺžke prac. zmeny, teda v bežných prípadoch je to tých osem hodín.

dana:)