Laurinkai
28.10.21,08:55
Dobrý deň prajem. Poraďáci, prosím Vás, Ako postupovať, reps. ako sa domôcť ochrany vlastníckych práv? Ide o to, že na mojom pozemku, ktorý je síce neoplotený, hocikto parkuje a chodí. Ďakujem za radu.
marjankaj
28.10.21,06:59
Oploť si pozemok.
26dadax
28.10.21,07:01
Tak si ten pozemok oplot , ohrad.
Inak nevidim problem, preco by po neohradenom pozemku nemohol niekto prejst ci tam zaparkovat auto. Co nie je zakazane, je povolene.
Nema to ziadny vplyv na tvoje vlastnicke prava.
buchač
28.10.21,11:01
Aj ja chodím a parkujem na pozemkoch, ktoré mi nepatria...no a čo ?
Lesy, hory, polia...široko ďaleko, kde len dovidíš...;)

Nechceš upresniť, kde je ten pozemok, a čo je to za pozemok ?
Laurinkai
28.10.21,11:21
Je to pozemok pred domom a každý si tam robí čo chce. Lebo si myslia, že je to obecné. Zbytočne máš tabuľku "súkromný pozemok...." Normálny človek sa aspoň opýta, či môže. Tak kde sme to?
buchač
28.10.21,11:58
Takých "problematických" tém je na Porade už plno...nepozerala si ? Nevieš si rady ? Máš označený pozemok ? Máš...nuž :
- zavolám policajtov
- nasypem klince
- dám dosky s klincami
- položím väčšie kamene
- ...neviem, nepoznám pomery...ale pred mojim domom a na mojom pozemku by stál každý len raz = prvý a posledný krát.
Nandrolon
28.10.21,12:24
Na tých klincoch som sa fakt nasmial.
To je podobné, ako pustiť elektrinu do vlastného oplotenia a myslieť si, že v prípade úrazu si v práve...
ivka70
28.10.21,12:47
kto dokaze, ze tie klince rozsypala ona a nie nahodny okoloiduci? s elektrinou v plote je to horsie, to nezatajis ... ale rozsypane klince? Problem je ,ak tam chce parkovat ona.
marleau
28.10.21,17:50
dobrá blbosť, že čo nie je zakázané, je dovolené
marleau
28.10.21,17:52
kúúúrňa, že mne sa nepritrafí takýto "problém" ako tu niektorým plačkom, bezradným, hlúpučkym, odovzdaným systému....prečo sa bojíš?
skús po dobrom: na každé auto zavolaj políciu, buď to políciu prestane baviť alebo vypokutujú všetkých, nasej tam trávu a daj tabuľu, prvé auto, jeeeb, veľké škody, však sa obracaj, tu na porade sa teraz riešia onakvejšie sprostosti
Nandrolon
28.10.21,18:15
Aha, ja som myslel, že ich tam nasype sám a hrdo :-)))
Tak to potom rovno môže každé auto obísť kľúčom. Oprava drahšia a nemusí sa báť, že sám si prebije koleso.
buchač
28.10.21,18:25
marleau
01.11.21,18:48
skúste foto...inak stačí pár drevených kolíkov, špagát, pár tabuliek a hotovo