jales
25.09.06,12:12
Ahojte poraďaci mzdari a personalisti,

chcela by som sa spýtať, či mi niekto nevie poradiť na akú VŠ sa mám prihlásiť, ak si potrebujem doplniť vzdelanie - niečo na východe Slovenska. Ťahá mi už pomaly na 40 a mám podmienku doplniť si VŠ vzdelanie. Skúšala som sa minulý rok prihlásiť na Prešovskú univerzitu odbor ľudské zdroje, ale neuspela som. Bolo to bez prijímačiek, ale popri gymnázistoch my stredoškoláci sme nemali žiadne šance aj keby sme školu skončili so samými jedničkami (prihlásených bolo asi 5000 uchádzačov - celkove na FM). Skúste mi niekto niečo poradiť. Možno nazbieram odvahu aj na budúci šk. rok. Ak ste to niekto v mojom veku skúsili, napíšte mi ako to zvládate.
Robbi
25.09.06,10:36
skus vyskúšať BIVS - Bankovní Institut
Dana K.
25.09.06,10:37
No teda si ma nepotešila, ja som sa tiež rozhodla ísť na výšku (hoci v práci to zatiaľ nepotrebujem) a tiež som plánovala prihlásiť na na FM Prešovskej univerzity,ale asi to je beznádejné pri takmto počte študovaniachtivých ľudí.
Dana K.
25.09.06,10:38
skus vyskúšať BIVS - Bankovní Institut
I

Ale ak sa nemýlim,za takéto štúdium sa platí. Alebo nie?
Robbi
25.09.06,10:40
Skus pozriet BIVS - Bankovni institut - je to česka škola (dostavaš česky diplom), vyučovanie prebieha v Košiciach.
Info na www.bivs.sk (http://www.bivs.sk)
Robbi
25.09.06,10:41
Ale ak sa nemýlim,za takéto štúdium sa platí. Alebo nie?

Ano je to sukromna škola. Školne je okolo 20 000 na semester.
jales
25.09.06,11:21
Asi niečo podobné som si našla tiež aj v Prešove UK v Bratislave pod záštitou EÚ - vytvorili nejakú pobočku v Prešove na manažment, len som sa neskoro spamätala a ušiel mi termín, resp. zrejme oni uverejnili zlý termín na svojej internetovej stránke. Bolo to treba tiež platiť v Prešove 16000 za semester, v Blave 20000. Tá suma sa mi zdá už dosť vysoká. Prešovská univerzita bola tento rok bezplatná (uvidíme, čo bude ďalej). Nemohli sme tam uspieť preto, lebo gymnázisti mali priemer zo známok prepočítavaný koeficientom 1 a stredoškoláci 1,37. Navyše boli zvýhodnení uchádzači, ktorí maturovali z jazyka a matiky z úrovne A. My trochu starší sme medzi 5000 uchádzačmi jednoducho nemali žiadnu šancu.
danielko
25.09.06,13:42
Na Prešovskú univerzitu sa hlási veľa ľudí, pretože sa tam nerobia prijímačky. Aj ja som tam chcela ísť, ale nakoniec som sa odhodlala potrápiť mozog a išla som na prijímačky na inú školu na odbor manažment. Prijímačky som urobila a som prijatá. Taktiež za štúdium neplatím.
bazil
26.09.06,05:57
Skus pozriet BIVS - Bankovni institut - je to česka škola (dostavaš česky diplom), vyučovanie prebieha v Košiciach.
Info na www.bivs.sk (http://www.bivs.sk)

Ahojte, vcera som si pozrel tuto poradu a ten bank.inštitút sa mi ohrmone páčil, predovšetkým čo sa týka odboru právnej administratívy. Niečo podobné som hľadal pre seba, ale nakoniec som spravil prijímačky na KU Ružomberok odbor manažment. Ibaže matika a štatistika nie sú môj obor tak cez prvý rok som prešiel, teraz to už vyzerá blede. Škoda že ten ban.inšt.je tak strašne pre mňa drahý, lebo tie predmety mi tam super vyhovujú. Nie je ešte niečo podobné a lacnejšie? Aspoň trochu!
Dana K.
26.09.06,06:07
Na Prešovskú univerzitu sa hlási veľa ľudí, pretože sa tam nerobia prijímačky. Aj ja som tam chcela ísť, ale nakoniec som sa odhodlala potrápiť mozog a išla som na prijímačky na inú školu na odbor manažment. Prijímačky som urobila a som prijatá. Taktiež za štúdium neplatím.

No ja by som si tiež potrápila mozog a pripravila sa na prijímačky, ale nemám prestavu, čo všetko sa treba učiť, z akých kníh. Neporadíš?
bumpy
26.09.06,06:11
ahoj v blave ale aj v presove sa da studovat na UK - financny manazment, prostrednictvom organizacie Europska vzdelavacia agentura (www.euva.sk (http://www.euva.sk)) je to ale spoplatnene okolo 15,000 za semester.
Dana K.
26.09.06,06:12
Škoda že ten ban.inšt.je tak strašne pre mňa drahý, lebo tie predmety mi tam super vyhovujú. Nie je ešte niečo podobné a lacnejšie? Aspoň trochu!

No investovať do vzdelania sa vraj oplatí. Aj pre mňa je však táto škola drahá a človek nemá istotu, že po jej skončení si nájde také zamestnanie, v ktorom sa mu vložená investícia vráti :(
Pechrová
26.09.06,20:02
Neviem, či vyžaduje tvoj zamestnávateľ nejakú konkrétnu školu, alebo je mu to jedno, len chce, aby si mala titul. Ja pracujem ako personalistka a robim si v 45 rokoch Socialnu pracu na PdF UK v Bratislave - samozrejme externe. Je to pre teba asi od ruky, ale dá sa to. Mám spolužiakov až zo Žiliny. Mávame 4 víkendovky do roka a potom uz len chodiť na skúšky. Platime za to zhruba 13 000 na rok OZ Sociálna praca, ktoré nám zabezpečuje lektorov, skripta ap.
binky
27.01.08,17:48
Studujem na bivs 3 rok pravnu administrativu. Teraz je pobocka aj v presove. Za skolu platim cez 40 000.-sk rocne. Teraz platis vsade iba nevola sa to skolne ale rozne prevadzkove naklady. Vela stastia...
Mikolajova
08.07.08,11:53
Prosim Vas studuje niekto na BIVS v Prešove odbor financie?
zsazsula
08.10.08,05:37
Ahojte kto začína 11.10 v Prešove 1ročník na BIVS -pravnu administrativu????
najde sa tu niekto??????:)
zsazsula
12.10.08,14:16
Ahojte nemáte náhodou knihu: Právo pre ekonómov autor: Mikuláš Sabo rok:2005




samozrejme nie zadarmomimotemy


Ďakujem