zslavomir555
02.11.21,12:37
Zdravim,potreboval by som poradiť ako máme ďalej pokračovať....
Požiadali sme o stavebné povolenie k stavbe rodinného domu z dvoma bytovými jednotkami.... Všetko sme dodali ako bolo požadované aj na stretnutí na pozemku nemal žiaden so susedov pripomienku k stavbe no po rozhodnutí sa ozvali účastníci ktori ešte stale figurujú v prístupovej ceste ku pozemku a na základe ich pripomienkovania nám pozastavili stavebné povolenie. Potreboval by som nejakého schopného právnika ktorý má skúsenosti v tomto a vedel by nás nejako posunúť ďalej....


PS:v okolí pozemku už sú postavené a aj skolaudované stavby ktoré neboli zo strany účastníkov vôbec pripomienkovane a v pohode skolaudovali preto nevidím problém v tom že si chcem postaviť na vlastnom pozemku dvoj bytovú jednotku akurát kvôli tomu že obec nie je plným vlastníkom prístupovej cesty a niektorých ľudí berie pravdepodobne závist. Ďakujem za rady prípadne kontakty na schopných právnikov čo mi pomôžu prekonať ľudskú závist a hlúposť
ivka70
02.11.21,11:46
Znamena to, ze nemas k stavbe zabezpecenu pristupovu cestu - take stavebne povolenie obec nemoze vydat .... musis sa s vlastnikmi pristupovej cesty dohodnut - bud o nich nejaku cast cesty odkupit, aby si bol spoluvlastnik alebo za odplatu od nich ziskat suhlas na vyuzivanie pristupovej cesty.
To, ze to od nikoho ineho neziadali, je irelevantne.A neviem, co by ti mali zavidiet. Ale ani preco by mali dat svoje pozemky pod cestou len tak k dispozicii niekomu inemu.Je to ich majetok, ak mas zaujem ho vyuzivat, tak sa s nimi musis dohodnut.
(aj ked nemozes vediet, ci ten suhlas ostatni stavebnici od nich neziskali)

A kedze reklama sa tu v prispevkoch podla Etikety porady nezadava, nikto ti nebude davat kontakt na pravnikov.
zslavomir555
17.11.21,06:43
Mám postavený dom na rovnakej strane a skolaudovali sme bez problémov a nikto nás nepýtal nič a obec je väčšinový účastník v tej prístupovej komunikácii. Jednoducho prišlo určité obdobie keď začalo niekomu vadiť že sme z manželkou tu a začali nám robiť problémi keď chceme postaviť nejakú garáž aj zdvoma bytami... A pýtal som sa cí niekto nepozná nejakého právnika alebo niekoho kto by nám stým pomohol, ostatné blbé pripomienky na nezaujímajú ďakujem
buchač
17.11.21,08:47
A pýtal som sa cí niekto nepozná nejakého právnika alebo niekoho kto by nám stým pomohol, ostatné blbé pripomienky na nezaujímajú ďakujem
========================
Poznám...ale keďže som závistlivý majiteľ pár nehnuteľností, tak ti s tým nepomôžem. ;) :D

Pripomienky :
- keby si aspoň dal minimálne okres, kde sa daná lokalita nachádza
- si myslíš, že právnici budú merať kiláky kvôli nejakej blbosti medzi susedmi ?
- schopní právnici všetci, šak vyštudovali...ale tí dobrí sú drahí
zslavomir555
17.11.21,09:16
Neviem kto hovoril o tom že to bude zadarmo alebo nejako pod cenu?! Ja hľadám len niekoho schopného kto mi to pomôže potiahnuť do konca nech to stojí čo to stojí a hlavne nechcem platiť nejakému neschopnému truľovi z Oravy ktorý tomu nechápe len ma proste vyštudovane(za pol prasiatka) tak si myslí že je najlepší. A sorry že som nedal lokalitu ale je to okr.Namestovo