pavol54
29.07.22,13:41
Kluby platia za migráciu futbalistov. Koľko sa platí a komu za migráciu poslancov z klubu do klubu?
BXLmiami
29.07.22,12:09
A nedá sa nasilu uvoľniť priestor?Za seba poviem že by im to určite neprešlo.Cestu by som našla.
pavol54
29.07.22,12:27
A nedá sa nasilu uvoľniť priestor?Za seba poviem že by im to určite neprešlo.Cestu by som našla.
dá, zavolám políciu vinník auto odtiahne a a za hodinu je tam, To je jediné zákonné riešenie, ak by som zavolal odťahovku, tak by som jej výjazd platil ak by majiteľ pred naložením ufujazdil. Väčšinou to býva tak, kde auto tam je poblíž aj vodič. Jediná cesta je zrušiť mostíky ale tie sú na obecnom pozemku. Ešte jeden múdry policajt navrhol plot tak zo mňa vyletelo, "dobre že tu nikto nechová kobry to by som si musel postaviť sklenené terárium z poľa"
anet
29.07.22,13:35
Nandrolon
29.07.22,13:44
Pavol54 - ťažko sa to číta, nejdem ďalej písať....
Nandrolon
29.07.22,13:50
Keby mi dal niekto dovolenku naviac, tak ti to vyriesim. Ale Ukrajinské kurvy v Oščadnici treba riešiť, zachvíľu v TV.
pavol54
29.07.22,13:56
Keby mi dal niekto dovolenku naviac, tak ti to vyriesim. Ale Ukrajinské kurvy v Oščadnici treba riešiť, zachvíľu v TV.
Dobrý nápad, spravím krátku nahrávku s komentárom a pošlem všetkým televíziám a aj prezidentke, keď má také skúsenosti s likvidáciou skládky, dúfam že po jej zásahu tu nebudú ani autá ani psie výkaly a či domáce odpady ani použité vložky. Alebo kto je viac ako šľachtiteľ zeleniny?
Nandrolon
29.07.22,16:12
Bohužiaľ dnes je viac ten, ktorý sa nebojí podpáliť autá.
buchač
29.07.22,16:49
„Budajovo rozhadzovanie státisícov na korytnačky, 4 ľudia zarobia na ochrane korytnačky kráľovskú mesačnú mzdu. 651-tisíc za ochranu korytnačky močiarnej? Z eurofondov bol podporený projekt Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia na ochranu korytnačky močiarnej v lokalitách Marcelová a Veľký Lév. Celkový rozpočet projektu je 651 194,59 eur. Čo je na tomto projekte zaujímavé? Jeho rozpočet. Najvyššia položka rozpočtu tohto projektu? Odborný koordinátor za 127-tisíc eur! Mesačný náklad na koordinátora je 2 798,64 EUR. Potom ešte expert, pomocný pracovník a projektový manažér. Štyria ľudia na projekte za 312-tisíc eur. Skoro polovica peňazí z eurofondov teda ide na mzdy štyroch zamestnancov.
Celý článok nižšie. Nájdete tam ešte veľa zaujímavého čítania ohľadne vyhadzovania peňazí Budajom, mám pocit, že v kotolni by bol užitočnejší.“
https://www.40plus.sk/4-koordinatori-spolu-za-312-000-eur-dohliadaju-na-ochranu-korytnacky-mociarnej-a-to-nie-je-vsetko/?fbclid=IwAR1U07GtjCL0OKPDRNsRREPfwb_k0qxo0NPHs1vL buNZRoBF4kPLkyjVgr4
pavol54
29.07.22,16:58
„Budajovo rozhadzovanie státisícov na korytnačky, 4 ľudia zarobia na ochrane korytnačky kráľovskú mesačnú mzdu. 651-tisíc za ochranu korytnačky močiarnej? Z eurofondov bol podporený projekt Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia na ochranu korytnačky močiarnej v lokalitách Marcelová a Veľký Lév. Celkový rozpočet projektu je 651 194,59 eur. Čo je na tomto projekte zaujímavé? Jeho rozpočet. Najvyššia položka rozpočtu tohto projektu? Odborný koordinátor za 127-tisíc eur! Mesačný náklad na koordinátora je 2 798,64 EUR. Potom ešte expert, pomocný pracovník a projektový manažér. Štyria ľudia na projekte za 312-tisíc eur. Skoro polovica peňazí z eurofondov teda ide na mzdy štyroch zamestnancov.
Celý článok nižšie. Nájdete tam ešte veľa zaujímavého čítania ohľadne vyhadzovania peňazí Budajom, mám pocit, že v kotolni by bol užitočnejší.“
https://www.40plus.sk/4-koordinatori-spolu-za-312-000-eur-dohliadaju-na-ochranu-korytnacky-mociarnej-a-to-nie-je-vsetko/?fbclid=IwAR1U07GtjCL0OKPDRNsRREPfwb_k0qxo0NPHs1vL buNZRoBF4kPLkyjVgr4
Mladí niekedy hovoria starším "stará korytnačka". Niekto povedal na porade že staré korytnačky pýtajú na prežitie, tak budaj dal korytnačkám:)
Nandrolon
29.07.22,17:04
Chránená je suchozemská korytnačka. Na ňu treba pri kúpe špeciálne povolenie CITES. Vodná korytnačka je "škodná".
Ale tej ŠTBáckej kurve dokiaľ neskape je to jedno.
majkii
29.07.22,19:50
No vidíš a ja žiadam od roku 2013 aby obec na svojom pozemku zlikvidovala čierne stavby -môstiky aby mi autá neparkovali na poli a NIČ a potom príde odmena SIŽP pridelí pokutu 1000 euro asi starostka robí "zdieľanú korupciu" keď so staviteľmi nechce zatočiť
na našej lúke nám parkovali miestny chatári, nepomohlo volať policajtov, nepomohlo zábrany stavať, keď sme zabetónovali stĺpiky, dali ich LKT-ečkom vytrhať, no a tak sme sa rozhodli doviesť pár fúr hnoja pozdĺž lúky vedľa ich chát, to bolo kvikotu, ale vyliečili sme ich za jedinú sezónu
buchač
30.07.22,05:03
ale vyliečili sme ich za jedinú sezónu
Ono nie každý má možnosť doviesť hnoj...
No pár spustených kolies (na každom aute minimálne 2 ks) a následné stlačenie ventilu (aby sa nedala pneu dofúkať) je veľmi rýchle a poučné riešenie.
misoft
30.07.22,05:07
Keď sa "darí", tak sa "darí" :mad::(..... Včera popoludní - plynári. U suseda hore bolo cítiť plyn. Prišli premerali a - kua - unikal u mňa z vedenia od plynomeru k sporáku. Plyn mi odstavili, takže môžem hľadať servis na plyn, ktorý mi to "pretesní". Cez správcu hlásiť? Na týždeň! A zaplatím viacej. V piatok poobede, sobotu a nedeľu nájsť servis? No uvidíme. Plynári havarijná služba to robí v prípade úniku v ich vedeniach (po plynomer), za nim - to sa ich už netýka, nie je to ich zariadenie.
buchač
30.07.22,05:32
Plyn mi odstavili, ...
Šun more...a čo sa sťažuješ ?
Veď ty si proti Rusku, rusom a tým pádom aj proti ruskému plynu.
Takže žiadne pripájanie a var na elektrike....alebo založ oheň na balkóne.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
pavol54
30.07.22,05:42
ale vyliečili sme ich za jedinú sezónu
Ono nie každý má možnosť doviesť hnoj...
No pár spustených kolies (na každom aute minimálne 2 ks) a následné stlačenie ventilu (aby sa nedala pneu dofúkať) je veľmi rýchle a poučné riešenie.
kamery sú sviňa bonzácka, najmä keď vidia na auto
pedrohuper
30.07.22,05:47
Keď sa "darí", tak sa "darí" :mad::(..... Včera popoludní - plynári.

Keď som prerábal byt jadro a nemohol som zohnať plynára, kúpil som si plynárenskú tesniacu pásku a spravil sám. Zarobil barbus na holenie a pretrel - nebublinkovalo FINITO
misoft
30.07.22,06:32
Pekná volovina! S plynom nie je radno sa zahrávať. Spomeň si na Prešov!
Okrem toho - nemáš od !svojpomocnej" opravy certifikát. Firma to opraví a dá o tom osvedčenie a ZODPOVEDÁ za tú opravu. Ak by plynári robili kontroly a ty nemáš lajstro - odstavia ti plyn. Takto - firma dáva záruku a musí to opraviť.
Nandrolon
30.07.22,06:51
Pekná volovina! S plynom nie je radno sa zahrávať. Spomeň si na Prešov!
Okrem toho - nemáš od !svojpomocnej" opravy certifikát. Firma to opraví a dá o tom osvedčenie a ZODPOVEDÁ za tú opravu. Ak by plynári robili kontroly a ty nemáš lajstro - odstavia ti plyn. Takto - firma dáva záruku a musí to opraviť.
Taktiež som si plynový pec zapájal sám. Kto nevie našrobovať jednu pancierovú hadicu, nech radšej nezapája, alebo kto potrebuje nezmyselné razítko...
Nandrolon
30.07.22,06:52
Pokiaľ je to dokázateľne Tvoj majetok nemohol by si im dať nájom?
A čo ak ich tam jednoducho "nechce"?
pavol54
30.07.22,07:26
Pekná volovina! S plynom nie je radno sa zahrávať. Spomeň si na Prešov!
Okrem toho - nemáš od !svojpomocnej" opravy certifikát. Firma to opraví a dá o tom osvedčenie a ZODPOVEDÁ za tú opravu. Ak by plynári robili kontroly a ty nemáš lajstro - odstavia ti plyn. Takto - firma dáva záruku a musí to opraviť.
Taktiež som si plynový pec zapájal sám. Kto nevie našrobovať jednu pancierovú hadicu, nech radšej nezapája, alebo kto potrebuje nezmyselné razítko...
pripojenie plynu, spoje kontrolovať mydlovou vodou.
Nandrolon
30.07.22,07:33
Pekná volovina! S plynom nie je radno sa zahrávať. Spomeň si na Prešov!
Okrem toho - nemáš od !svojpomocnej" opravy certifikát. Firma to opraví a dá o tom osvedčenie a ZODPOVEDÁ za tú opravu. Ak by plynári robili kontroly a ty nemáš lajstro - odstavia ti plyn. Takto - firma dáva záruku a musí to opraviť.
Taktiež som si plynový pec zapájal sám. Kto nevie našrobovať jednu pancierovú hadicu, nech radšej nezapája, alebo kto potrebuje nezmyselné razítko...
pripojenie plynu, spoje kontrolovať mydlovou vodou.
áno, kontrolovali sme to jarovou vodou a hlavne čuchom by si to zistil hneď. Keď ideme z parkoviska do práce, jedna plynová skrinka tak smradí, že až...
Mal som raz požičanú sondu od bezpečáka, tak aj nám mierne unikal plyn zo skrinky. Ale keď ju strčíš do fľaše s minerálkou, tak to vreští ako hrom :-) reaguje to aj na CO2
romana147
30.07.22,07:51
Keď sa "darí", tak sa "darí" :mad::(..... Včera popoludní - plynári. U suseda hore bolo cítiť plyn. Prišli premerali a - kua - unikal u mňa z vedenia od plynomeru k sporáku. Plyn mi odstavili, takže môžem hľadať servis na plyn, ktorý mi to "pretesní". Cez správcu hlásiť? Na týždeň! A zaplatím viacej. V piatok poobede, sobotu a nedeľu nájsť servis? No uvidíme. Plynári havarijná služba to robí v prípade úniku v ich vedeniach (po plynomer), za nim - to sa ich už netýka, nie je to ich zariadenie.

skontroluj tesnosť zavretého plynovýho ventilu + zavolaj hasičov - - že nebezpečenstvo výbuchu
Nandrolon
30.07.22,07:51
No vidíš a ja žiadam od roku 2013 aby obec na svojom pozemku zlikvidovala čierne stavby -môstiky aby mi autá neparkovali na poli a NIČ a potom príde odmena SIŽP pridelí pokutu 1000 euro asi starostka robí "zdieľanú korupciu" keď so staviteľmi nechce zatočiť
na našej lúke nám parkovali miestny chatári, nepomohlo volať policajtov, nepomohlo zábrany stavať, keď sme zabetónovali stĺpiky, dali ich LKT-ečkom vytrhať, no a tak sme sa rozhodli doviesť pár fúr hnoja pozdĺž lúky vedľa ich chát, to bolo kvikotu, ale vyliečili sme ich za jedinú sezónu
Ak vám trhali LKT-čkom "váš majetok", hneď by som to LKT-čko vyliečil molotovom.
romana147
30.07.22,07:55
Pekná volovina! S plynom nie je radno sa zahrávať. Spomeň si na Prešov!
Okrem toho - nemáš od !svojpomocnej" opravy certifikát. Firma to opraví a dá o tom osvedčenie a ZODPOVEDÁ za tú opravu. Ak by plynári robili kontroly a ty nemáš lajstro - odstavia ti plyn. Takto - firma dáva záruku a musí to opraviť.
Taktiež som si plynový pec zapájal sám. Kto nevie našrobovať jednu pancierovú hadicu, nech radšej nezapája, alebo kto potrebuje nezmyselné razítko...


súhlas
pavol54
30.07.22,08:31
No vidíš a ja žiadam od roku 2013 aby obec na svojom pozemku zlikvidovala čierne stavby -môstiky aby mi autá neparkovali na poli a NIČ a potom príde odmena SIŽP pridelí pokutu 1000 euro asi starostka robí "zdieľanú korupciu" keď so staviteľmi nechce zatočiť
na našej lúke nám parkovali miestny chatári, nepomohlo volať policajtov, nepomohlo zábrany stavať, keď sme zabetónovali stĺpiky, dali ich LKT-ečkom vytrhať, no a tak sme sa rozhodli doviesť pár fúr hnoja pozdĺž lúky vedľa ich chát, to bolo kvikotu, ale vyliečili sme ich za jedinú sezónu
Ak vám trhali LKT-čkom "váš majetok", hneď by som to LKT-čko vyliečil molotovom.
Ja by som tvrdil že tie stlpiky boli špeciálne hodnotné a šup na políciu
misoft
30.07.22,09:04
Keď sa "darí", tak sa "darí" :mad::(..... Včera popoludní - plynári. U suseda hore bolo cítiť plyn. Prišli premerali a - kua - unikal u mňa z vedenia od plynomeru k sporáku. Plyn mi odstavili, takže môžem hľadať servis na plyn, ktorý mi to "pretesní". Cez správcu hlásiť? Na týždeň! A zaplatím viacej. V piatok poobede, sobotu a nedeľu nájsť servis? No uvidíme. Plynári havarijná služba to robí v prípade úniku v ich vedeniach (po plynomer), za nim - to sa ich už netýka, nie je to ich zariadenie.

skontroluj tesnosť zavretého plynovýho ventilu + zavolaj hasičov - - že nebezpečenstvo výbuchu
Netrep sprostosti - pokiaľ cítiš plyn, uzavrieš, voláš havarijnú SPP. A tí rozhodnú. V takom prípade by aj policajti a hasiči volali plynárov. A aj rozhodli - som bez plynu (žeby RuSSi priškrtili :D?). Opravu mám už objednanú - prídu, opravia, vymenia, pretesnia, skontrolujú, dajú glejt a je to.
misoft
30.07.22,09:07
Pekná volovina! S plynom nie je radno sa zahrávať. Spomeň si na Prešov!
Okrem toho - nemáš od !svojpomocnej" opravy certifikát. Firma to opraví a dá o tom osvedčenie a ZODPOVEDÁ za tú opravu. Ak by plynári robili kontroly a ty nemáš lajstro - odstavia ti plyn. Takto - firma dáva záruku a musí to opraviť.
Taktiež som si plynový pec zapájal sám. Kto nevie našrobovať jednu pancierovú hadicu, nech radšej nezapája, alebo kto potrebuje nezmyselné razítko...
Tu nejde len o tú pancierovú hadicu - tu ide o rúrový rozvod od plynomeru k ventilu pri sporáku. A tam ti 19-ka kľúč už nestačí.
A v terajšom prípade sa nebudem hrať na geroja a samodoma kutila - radšej zaplatiť a nech je to OK a podľa predpisov. Nechcem nedobrovoľne lietať....
pavol54
30.07.22,09:43
Pekná volovina! S plynom nie je radno sa zahrávať. Spomeň si na Prešov!
Okrem toho - nemáš od !svojpomocnej" opravy certifikát. Firma to opraví a dá o tom osvedčenie a ZODPOVEDÁ za tú opravu. Ak by plynári robili kontroly a ty nemáš lajstro - odstavia ti plyn. Takto - firma dáva záruku a musí to opraviť.
Taktiež som si plynový pec zapájal sám. Kto nevie našrobovať jednu pancierovú hadicu, nech radšej nezapája, alebo kto potrebuje nezmyselné razítko...
Tu nejde len o tú pancierovú hadicu - tu ide o rúrový rozvod od plynomeru k ventilu pri sporáku. A tam ti 19-ka kľúč už nestačí.
A v terajšom prípade sa nebudem hrať na geroja a samodoma kutila - radšej zaplatiť a nech je to OK a podľa predpisov. Nechcem nedobrovoľne lietať....
keď nezaiskríš tak lietať nebudeš, môžeš ísť spokojne spať, taký večný spánok na nezaplatenie:) ešte že ten plyn aromatizujú. Poznám dvoch či troch ľudí čo sú bez čuchu, nemajú šancu zistiť únik plynu
Nandrolon
30.07.22,10:18
Pekná volovina! S plynom nie je radno sa zahrávať. Spomeň si na Prešov!
Okrem toho - nemáš od !svojpomocnej" opravy certifikát. Firma to opraví a dá o tom osvedčenie a ZODPOVEDÁ za tú opravu. Ak by plynári robili kontroly a ty nemáš lajstro - odstavia ti plyn. Takto - firma dáva záruku a musí to opraviť.
Taktiež som si plynový pec zapájal sám. Kto nevie našrobovať jednu pancierovú hadicu, nech radšej nezapája, alebo kto potrebuje nezmyselné razítko...
Tu nejde len o tú pancierovú hadicu - tu ide o rúrový rozvod od plynomeru k ventilu pri sporáku. A tam ti 19-ka kľúč už nestačí.
A v terajšom prípade sa nebudem hrať na geroja a samodoma kutila - radšej zaplatiť a nech je to OK a podľa predpisov. Nechcem nedobrovoľne lietať....
Súhlas.
Nandrolon
30.07.22,10:20
Pekná volovina! S plynom nie je radno sa zahrávať. Spomeň si na Prešov!
Okrem toho - nemáš od !svojpomocnej" opravy certifikát. Firma to opraví a dá o tom osvedčenie a ZODPOVEDÁ za tú opravu. Ak by plynári robili kontroly a ty nemáš lajstro - odstavia ti plyn. Takto - firma dáva záruku a musí to opraviť.
Taktiež som si plynový pec zapájal sám. Kto nevie našrobovať jednu pancierovú hadicu, nech radšej nezapája, alebo kto potrebuje nezmyselné razítko...
Tu nejde len o tú pancierovú hadicu - tu ide o rúrový rozvod od plynomeru k ventilu pri sporáku. A tam ti 19-ka kľúč už nestačí.
A v terajšom prípade sa nebudem hrať na geroja a samodoma kutila - radšej zaplatiť a nech je to OK a podľa predpisov. Nechcem nedobrovoľne lietať....
keď nezaiskríš tak lietať nebudeš, môžeš ísť spokojne spať, taký večný spánok na nezaplatenie:) ešte že ten plyn aromatizujú. Poznám dvoch či troch ľudí čo sú bez čuchu, nemajú šancu zistiť únik plynu
U nás je to celá rodina okrem mňa. Ale ten plyn cíti aj manželka, čo je tiež bez čuchu.
Som sa nasmial, keď aj v 40-tkach pri Covide som mal plný čuch.
:-)))))))))))))))))))))
Ale je to nevýhoda, lebo sa nemôžem hocikde ubytovať, alebo jesť....
pavol54
30.07.22,10:28
Pekná volovina! S plynom nie je radno sa zahrávať. Spomeň si na Prešov!
Okrem toho - nemáš od !svojpomocnej" opravy certifikát. Firma to opraví a dá o tom osvedčenie a ZODPOVEDÁ za tú opravu. Ak by plynári robili kontroly a ty nemáš lajstro - odstavia ti plyn. Takto - firma dáva záruku a musí to opraviť.
Taktiež som si plynový pec zapájal sám. Kto nevie našrobovať jednu pancierovú hadicu, nech radšej nezapája, alebo kto potrebuje nezmyselné razítko...
keď som začínal konzervárinu tak od ventilu na stene po ventil na horáku 10 m cólovej záhradnej hadice spotreba 3 m3 za hodinu ale bolo to v otvorenom priestore, aj tak som trpol aby niekomu niečo nespadlo čo by hadicu prasklo.
Nandrolon
30.07.22,12:00
Aj to je možné.
romana147
30.07.22,18:10
Keď sa "darí", tak sa "darí" :mad::(..... Včera popoludní - plynári. U suseda hore bolo cítiť plyn. Prišli premerali a - kua - unikal u mňa z vedenia od plynomeru k sporáku. Plyn mi odstavili, takže môžem hľadať servis na plyn, ktorý mi to "pretesní". Cez správcu hlásiť? Na týždeň! A zaplatím viacej. V piatok poobede, sobotu a nedeľu nájsť servis? No uvidíme. Plynári havarijná služba to robí v prípade úniku v ich vedeniach (po plynomer), za nim - to sa ich už netýka, nie je to ich zariadenie.

skontroluj tesnosť zavretého plynovýho ventilu + zavolaj hasičov - - že nebezpečenstvo výbuchu
Netrep sprostosti - pokiaľ cítiš plyn, uzavrieš, voláš havarijnú SPP. A tí rozhodnú. V takom prípade by aj policajti a hasiči volali plynárov. A aj rozhodli - som bez plynu (žeby RuSSi priškrtili :D?). Opravu mám už objednanú - prídu, opravia, vymenia, pretesnia, skontrolujú, dajú glejt a je to.

jasne
POKIAL NEVIEš AKO SA ROBí S PLYNOM
NEMáš MATERIáL
NEROB ! TO
pavol54
31.07.22,05:11
pobavilo ma: o ruských vojakoch sa hovorí že kradnú hodinky, francúzsky vojak ukradol hitlerove hodinky a boli vydražené za 1,1 mil dolárov.
misoft
31.07.22,09:57
Pali, Pali - zase si capa strelil s tými hodinkami. Aký francúzsky vojak? V Berlíne boli , v tej dobe len Rusi a potom Amíci (pri overovaní pozostatkov). Francúzi a Briti tam neboli. A hodinky do dražby dala aukčná sieň v USA.
Russáci kradli hodinky, mobily, pračky, chladničky civilom na zabratom území - mimochodom - ukradli i územie a to má väčšiu hodnotu, ako nejaké Au hodinky, ktoré i tak zmiznú u niekoho v trezore.
majkii
31.07.22,10:18
pobavilo ma: o ruských vojakoch sa hovorí že kradnú hodinky, francúzsky vojak ukradol hitlerove hodinky a boli vydražené za 1,1 mil dolárov.
Vari to zmierňuje vinu ruských okupantov, keď aj frantík kradol na sklonku ww2?
buchač
31.07.22,10:18
Pali, Pali - zase si capa strelil s tými hodinkami. Aký francúzsky vojak? V Berlíne boli , v tej dobe len Rusi a potom Amíci (pri overovaní pozostatkov). Francúzi a Briti tam neboli. A hodinky do dražby dala aukčná sieň v USA.
Russáci kradli hodinky, mobily, pračky, chladničky civilom na zabratom území - mimochodom - ukradli i územie a to má väčšiu hodnotu, ako nejaké Au hodinky, ktoré i tak zmiznú u niekoho v trezore.
Pane Bože...zasa tu niečo dávaš a pritom nie si absolútne v obraze.
Si najprv over, o čo ide a až potom sa ozvi.

" Historici sa zhodujú, že k hodinkám sa dostal jeden vojak francúzskej armády, ktorá 4. mája 1945 prenikla do Hitlerovej rekreačnej vily v Berchtesgadene v bavorských horách. Jednotku tvorilo približne 30 príslušníkov obrnenej divízie.
Hitlerove zlaté hodinky si z jeho pevnosti v horách s bunkrami a s tunelmi odniesol seržant Robert Mignot. „Keď sa s hodinkami vrátil do Francúzska, predal ich svojmu bratrancovi, starému otcovi osoby, ktorá nám ich ponúkla do dražby. Dosiaľ nikdy neboli ponúkané na predaj," píše sa v katalógu Alexander Historical Auctions.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/635483-vydrazili-hitlerove-zlate-hodinky-zidia-su-pobureni/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box
majkii
31.07.22,10:39
Keď už sa musela spojiť tá správička o aukcii hodiniek s ruskými vojakmi trochu na zamyslenie fotografia z roku 1968

https://scontent.fbts8-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/68633267_651232435364935_6378842564245585920_n.jpg ?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Rm7nZ9JNQBgAX9Fralq&_nc_ht=scontent.fbts8-1.fna&oh=00_AT-_-Y1jOrkmhbnpVDjvsZoo8IPBvPWshhZpt8Wb7IGiSg&oe=630D574E

"Kradení hodinek bylo v Rudé armádě (a nejen v ní) oblíbeným zpestřením drsného vojenského života už minimálně za druhé světové války. Fotografie, na níž poddůstojník pomáhá vyvěšovat vlajku SSSR nad Reichstagem v Berlíně a na obou rukách má hodinky, je legendární. A to přesto, že na oficiálních snímcích Jevgenije Chalděje byly trofejní hodinky pochopitelně vyretušovány. Tento nekompletní nápis se objevil na pravém boku (při pohledu z Václaváku) Národního muzea. Díky našemu čtenáři Jiřímu Hofmanovi, který našel fotografii i z jiného úhlu už víme, Rusové kradou nejen hodinky, ale i rádia."

https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/srpen-1968-ruska-invaze-fotografie-snimek-karel-buchacek.A170817_223003_vojenstvi_kuz/foto/KUZ6d60e1_adu083.jpg
buchač
31.07.22,12:10
Keď už sa musela spojiť tá správička o aukcii hodiniek s ruskými vojakmi trochu na zamyslenie fotografia z roku 1968

[I]"Kradení hodinek bylo v Rudé armádě (a nejen v ní) oblíbeným zpestřením drsného vojenského života už minimálně za druhé světové války.

Hajde do histórie...a je úplne jedno, do ktorého štátu alebo svetadielu.
Korisť ako taká sa víťaznými vojskami brala vždy...či to boli zbrane, šperky alebo len niečo na pamiatku.
Počas rôznych konfliktoch a vojnách bola korisť určitou časťou žoldu.

Dávaš tu správičku z roku 1968, akože na zamyslenie ?
...a o tejto skutočnosti z roku 1982 vieš?
" 18,4 tony menového zlata, ktoré USA a Veľká Británia pod najrôznejšími zámienkami desiatky rokov zadržiavali, boli v sobotu dopravené do ČSSR.“

...a na zamyslenie je toto !!!
http://www.informationclearinghouse.info/57135.htm?fbclid=IwAR1JGYJ6zaobVoxECUFlZm389oPAg7z 15Qd00AbWz1awcUdQCy_PMQX3SvU
bjuty smis
31.07.22,12:54
pod najrôznejšími zámienkami :)))))))))))))))))))
Terezia13
31.07.22,18:34
kukučka
31.07.22,18:40
pavol54
01.08.22,02:52
pavol54
01.08.22,09:42
Veterné turbíny a ich likvidácia - ešte iný pohľad
https://www.michalapetr.com/mip-89-nemecko-parazituje-na-ceske-i-slovenske-elektrine-potvrzeno-nemeckym-poslancem-holmem/?fbclid=IwAR1dDA5yYOSemcVZvmI6AWYAGt5DDGFjvy18sEaP AhhzVddmDY8ahj2fSSM
taký malý černobyľ západu
máš pravdu že nesúhlasíš je to ešte horšie pretože polčas rozpadu niektorých izotopov ktoré sem privial vietor z černobyľu je podstatne kratší ako rozpad rozptýlených nanoplastov
kukučka
01.08.22,20:05
Podobný pohľad ako ten na kradnutie hodiniek a nevidieť kradnutie zlatých zubov...
Mila123
02.08.22,05:54
pozrite sa na ženy, dievčatá i malé, nedospelé.......čo s nimi vojna a hlavne jej víťazi urobili, znásilňovali ich.......... ide o zachovanie hesla, "víťaz berie všetko"????? (nepozerám sa iba na "Rusov" v Reichu) .......a potom čo sú hodinky, či zlaté zuby akú majú hodnotu v porovnaní s utrpením žien, detí, starcov, ............všetkých nevinných ľudí..........????
veronikasad
02.08.22,09:31
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/komentare/96033375-jozef-mihal-likvidacia-prace-na-ciastocne-uvaezky
BXLmiami
02.08.22,09:44
A nedá sa nasilu uvoľniť priestor?Za seba poviem že by im to určite neprešlo.Cestu by som našla.
dá, zavolám políciu vinník auto odtiahne a a za hodinu je tam, To je jediné zákonné riešenie, ak by som zavolal odťahovku, tak by som jej výjazd platil ak by majiteľ pred naložením ufujazdil. Väčšinou to býva tak, kde auto tam je poblíž aj vodič. Jediná cesta je zrušiť mostíky ale tie sú na obecnom pozemku. Ešte jeden múdry policajt navrhol plot tak zo mňa vyletelo, "dobre že tu nikto nechová kobry to by som si musel postaviť sklenené terárium z poľa"
Tak ak je to tvoj pozemok,môže sa tam pravideľne organizovať guláš,alebo iná podobne záslužná činnosť nie?Prípadne môžeš to požičať známym na piknik a na rôzne iné aktivity nie?
Katy a R
02.08.22,09:51
A nedá sa nasilu uvoľniť priestor?Za seba poviem že by im to určite neprešlo.Cestu by som našla.
dá, zavolám políciu vinník auto odtiahne a a za hodinu je tam, To je jediné zákonné riešenie, ak by som zavolal odťahovku, tak by som jej výjazd platil ak by majiteľ pred naložením ufujazdil. Väčšinou to býva tak, kde auto tam je poblíž aj vodič. Jediná cesta je zrušiť mostíky ale tie sú na obecnom pozemku. Ešte jeden múdry policajt navrhol plot tak zo mňa vyletelo, "dobre že tu nikto nechová kobry to by som si musel postaviť sklenené terárium z poľa"
Tak ak je to tvoj pozemok,môže sa tam pravideľne organizovať guláš,alebo iná podobne záslužná činnosť nie?Prípadne môžeš to požičať známym na piknik a na rôzne iné aktivity nie?
... no lenže on to potrebuje mať voľné (aspoň predpokladám) - na pestovanie, resp na prejazd a otáčanie traktorov, kombajnov, či akých strojov ... a nie aby mu tam zavadzali ešte aj vlastní piknikujúci kamaráti ;)
Mila123
02.08.22,10:18
A nedá sa nasilu uvoľniť priestor?Za seba poviem že by im to určite neprešlo.Cestu by som našla.
dá, zavolám políciu vinník auto odtiahne a a za hodinu je tam, To je jediné zákonné riešenie, ak by som zavolal odťahovku, tak by som jej výjazd platil ak by majiteľ pred naložením ufujazdil. Väčšinou to býva tak, kde auto tam je poblíž aj vodič. Jediná cesta je zrušiť mostíky ale tie sú na obecnom pozemku. Ešte jeden múdry policajt navrhol plot tak zo mňa vyletelo, "dobre že tu nikto nechová kobry to by som si musel postaviť sklenené terárium z poľa"
Tak ak je to tvoj pozemok,môže sa tam pravideľne organizovať guláš,alebo iná podobne záslužná činnosť nie?Prípadne môžeš to požičať známym na piknik a na rôzne iné aktivity nie?
Pali, jeden návod ako riešiť problémy s pôdou.....u nás je to tak........ https://www.aktuality.sk/clanok/UVKeEwY/tvrdi-krestania-kuffovi-synovia-sa-mali-pobit-o-pozemky-az-patkrat-podcast/?_ga=2.10778870.355977.1659379247-1970638137.1621866656
pavol54
02.08.22,10:20
A nedá sa nasilu uvoľniť priestor?Za seba poviem že by im to určite neprešlo.Cestu by som našla.
dá, zavolám políciu vinník auto odtiahne a a za hodinu je tam, To je jediné zákonné riešenie, ak by som zavolal odťahovku, tak by som jej výjazd platil ak by majiteľ pred naložením ufujazdil. Väčšinou to býva tak, kde auto tam je poblíž aj vodič. Jediná cesta je zrušiť mostíky ale tie sú na obecnom pozemku. Ešte jeden múdry policajt navrhol plot tak zo mňa vyletelo, "dobre že tu nikto nechová kobry to by som si musel postaviť sklenené terárium z poľa"
Tak ak je to tvoj pozemok,môže sa tam pravideľne organizovať guláš,alebo iná podobne záslužná činnosť nie?Prípadne môžeš to požičať známym na piknik a na rôzne iné aktivity nie?
akcie nech každý robí na záhrade. Ja som povinný postupovať podľa nariadenia vlády č 342/2014 starať sa o každý meter pôdy na nepoľnohospodársku činnosť sú vymedzené maximálne doby trvania v roku. Je tu ešte zákon 150/2019 o invazívnych burinách
pavol54
02.08.22,10:23
A nedá sa nasilu uvoľniť priestor?Za seba poviem že by im to určite neprešlo.Cestu by som našla.
dá, zavolám políciu vinník auto odtiahne a a za hodinu je tam, To je jediné zákonné riešenie, ak by som zavolal odťahovku, tak by som jej výjazd platil ak by majiteľ pred naložením ufujazdil. Väčšinou to býva tak, kde auto tam je poblíž aj vodič. Jediná cesta je zrušiť mostíky ale tie sú na obecnom pozemku. Ešte jeden múdry policajt navrhol plot tak zo mňa vyletelo, "dobre že tu nikto nechová kobry to by som si musel postaviť sklenené terárium z poľa"
Tak ak je to tvoj pozemok,môže sa tam pravideľne organizovať guláš,alebo iná podobne záslužná činnosť nie?Prípadne môžeš to požičať známym na piknik a na rôzne iné aktivity nie?
Pali, jeden návod ako riešiť problémy s pôdou.....u nás je to tak........ https://www.aktuality.sk/clanok/UVKeEwY/tvrdi-krestania-kuffovi-synovia-sa-mali-pobit-o-pozemky-az-patkrat-podcast/?_ga=2.10778870.355977.1659379247-1970638137.1621866656
jeden exot je tu tiež taký "ak ešte raz zavoláš políciu tak sa už nepostavíš, ja tu mám pôdu" (jeden zo stopäťdesiat deviatich vlastníkov )
buchač
02.08.22,10:30
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/komentare/96033375-jozef-mihal-likvidacia-prace-na-ciastocne-uvaezky
Aj tu sa realizuje...

P.S.:
Ten už toho "naradil"...
https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/635650-kolko-musite-zarobit-aby-ste-dostalo-plny-danovy-bonus-prepocital-mihal/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Holt, voľby sa blížia....otázka je, že v ktorej strane (prezliekač kabátov) zakotví.
BXLmiami
02.08.22,10:37
Aj ten hnoj je fajn nápad-olemovať štvorec,prípadne hlboká orba obrysu pred daždom.Fantázii sa medze nekladú.
Nandrolon
02.08.22,10:47
A nemôžeš tam napr. nechtiac zabudnúť v tráve odložené brány po bránení? samozrejme hrotmi hore? Takto poriešili na jednom agroletisku v ČR štvorkolkároch, ktorí na pristávaciu časť chodili driftovať.
Nandrolon
02.08.22,11:10
Pobavilo, ale zase sa musím opakovať - čakal snáď niekto niečo iné?

https://www.topky.sk/cl/11/2355971/Putin-drzi-Europu-v-sachu--Hrozi-bezprecedentna-energeticka-kriza--problemom-bude-aj-tepla-voda

Ináč s jedným komentárom 100% súhlasím, citujem: "Že vraj Putin drží Európu v šachu !? J********á EÚ sa dobrovoľne odstrihne od ruských energií a j******í novinári píšu hovadiny ! ! !"

Kde sú teraz tí hrdinovia, ktorí sa chceli urýchlene sami odstrihávať? Už aby bol taký december a -25, nech sa bratislavská kaviareň nasmeje.
Áno, Sulík povedal, že máme na celú zimu plynu dosť. Takže jemu už diagnostikovali nejakú smrteľnú chorobu v terminálnom štádiu, že ho napr. zima 2023/2024 a ďalšie zimy nezaujímajú? Alebo sa skôr spolieha, že zas bude môcť čoskoro denno denne tliachať "lebo Fico"?
pavol54
02.08.22,11:47
Pobavilo, ale zase sa musím opakovať - čakal snáď niekto niečo iné?

https://www.topky.sk/cl/11/2355971/Putin-drzi-Europu-v-sachu--Hrozi-bezprecedentna-energeticka-kriza--problemom-bude-aj-tepla-voda

Ináč s jedným komentárom 100% súhlasím, citujem: "Že vraj Putin drží Európu v šachu !? J********á EÚ sa dobrovoľne odstrihne od ruských energií a j******í novinári píšu hovadiny ! ! !"

Kde sú teraz tí hrdinovia, ktorí sa chceli urýchlene sami odstrihávať? Už aby bol taký december a -25, nech sa bratislavská kaviareň nasmeje.
Áno, Sulík povedal, že máme na celú zimu plynu dosť. Takže jemu už diagnostikovali nejakú smrteľnú chorobu v terminálnom štádiu, že ho napr. zima 2023/2024 a ďalšie zimy nezaujímajú? Alebo sa skôr spolieha, že zas bude môcť čoskoro denno denne tliachať "lebo Fico"?
ked sulík povedal že plynu máme na celú zimu dosť, tak máme. Niet o čom diskutovať, len kto je v tej množine "máme" a ešte či to nemyslel v Austrálii
Nandrolon
02.08.22,11:51
Už minule sa niektorí odborníci v TV vyjadrili, že my vlastne nevieme určiť, koľko je v tých zásobníkoch na našu vnútornú spotrebu, lebo rôzne firmy ho odtiaľ ešte prepredávajú ďalej do zahraničia a pochybujem, že taký podporovateľ podnikateľského sektora ako Sulík im tento "prepredaj" zatrhne. Preto sa teším na tú zimnú komédiu čo nastane.
veronikasad
02.08.22,12:50
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/komentare/96033375-jozef-mihal-likvidacia-prace-na-ciastocne-uvaezky
Aj tu sa realizuje...

P.S.:
Ten už toho "naradil"...
https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/635650-kolko-musite-zarobit-aby-ste-dostalo-plny-danovy-bonus-prepocital-mihal/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Holt, voľby sa blížia....otázka je, že v ktorej strane (prezliekač kabátov) zakotví.
Len pre zaujímavosť, pozrite si tu tabulku nároku na DB u živnostníkov. Pri uplatnení výdavkov 60% paušálom bude velmi málo tých, ktorí ho dostanú od 1.7. v plnej výške ...
Nandrolon
02.08.22,13:40
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/komentare/96033375-jozef-mihal-likvidacia-prace-na-ciastocne-uvaezky
Aj tu sa realizuje...

P.S.:
Ten už toho "naradil"...
https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/635650-kolko-musite-zarobit-aby-ste-dostalo-plny-danovy-bonus-prepocital-mihal/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Holt, voľby sa blížia....otázka je, že v ktorej strane (prezliekač kabátov) zakotví.
Len pre zaujímavosť, pozrite si tu tabulku nároku na DB u živnostníkov. Pri uplatnení výdavkov 60% paušálom bude velmi málo tých, ktorí ho dostanú od 1.7. v plnej výške ...
Živnostík má oveľa väčšie možnosti krátenia svojho základu dane. Podľa mňa toto opatrenie je skôr pre zamestnancov.
Nandrolon
02.08.22,13:53
Náš Bureš si ešte ide "ako tak" ako frajer.
Náš domovník, Heger, Matovič, by si už nasrali do uší.
:-))))))))))))))))))))))))))))))
https://budejcka.drbna.cz/zpravy/politika/35651-video-setkani-andreje-babise-s-obcany-predcasne-ukoncilo-nahlaseni-atentatu.html
buchač
02.08.22,14:12
Len pre zaujímavosť, pozrite si tu tabulku nároku na DB u živnostníkov. Pri uplatnení výdavkov 60% paušálom bude velmi málo tých, ktorí ho dostanú od 1.7. v plnej výške ...
Ja nič, ja muzikant...;)
Ale pre zaujímavosť by bolo vhodné uviesť aj to, že koľko príjmu živnostníci vlastne priznajú.
Veď si len vezmime sociálnu solidaritu. Zamestnancom sa sťahujú z platu odvody okamžite. Živnostník zaplatí len z priznaného príjmu.
Taký zamestnanec z nižším príjmom, akúže to bude mať penzijku ? Žeby na hovno ? No živnostníkovi sa vypočíta podľa zákona a bude vysmiaty jak lečo...
Smiešni sú napríklad poniektorí členovia umeleckej brandže, keď zo svojich víl sú schopní vyplakávať, že akú majú malú penziu.

Ale na Slovensku je to proste tak...je to taký šport.
Živnostníci, kde sa dá, tam obchádzajú zákony, podvádza sa. Pri kompenzáciách nájomného- rôzne podvody (prenájom sám sebe ....), pri pomoci za odstávku napr. kaderníčky a ďalší- brať peniaze, no na čierno pracovať, nedávať faktúry, bločky, zamestnávať na čierno (človek evidovaný na úr. práce a robí), platiť len časť mzdy oficiálne, zbytok na ruku atd atd. V zime bud na Pn-ku, alebo prerušiť živnosť- no robiť ďalej.
Neviem či je to tak aj inde vo svete-asi hej- no u nás je to bežné a ešte sa tým chvália- štátu nič!
Z odvodov daní zamestnancov ide štátu 2 miliardy, od živnostníkov 0,1 miliardy.

Zamestnanca sa nikto nepýta či má na chleba, na inkaso, nedajbože na auto- stiahnu, odvedú štátu a je! Ale živnostníci plačú, koľko budú musieť platiť- za to že som šikovný mám toľko platiť štátu? No potom vyčítajú štátu že málo platí, málo poskytuje. O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa daných tabuliek. Aj keď je jasné, že štát tiež často zle hospodári. A kto sa pýta zamestnanca či má, chce toľko platiť?

Drvivá väčšina podnikateľov ojebáva, ako sa len dá, dávanie si do nákladov dovolenkové pobyty, športové potreby, fiktívne úhrady služieb a tovarov, ktoré si nakúpili za účelom navýšenia nákladov a plno iných fínt. Jasné, sem tam niekoho nachytajú a súdia, ale mnohé takéto triky sú ťažko dokázateľné, takže si vedia navyšovať príjmy, výhody a benefity.
veronikasad
02.08.22,14:35
Juraj, nejako si moc dobre informovaný o praktikách živnostníkov ...
So spôsobom výpočtu dôchodku pre živnostníkov s tebou nesúhlasím - platia rovnaké podmienky ako pre zamestnancov - dôchodok živnostníkov sa vypočítava z vymeriavacieho základu z ktorého platia odvody. Minimálny vymeriavací základ je nižší ako minimálna mzda
buchač
02.08.22,14:52
Juraj, nejako si moc dobre informovaný o praktikách živnostníkov ...
So spôsobom výpočtu dôchodku pre živnostníkov s tebou nesúhlasím - platia rovnaké podmienky ako pre zamestnancov - dôchodok živnostníkov sa vypočítava z vymeriavacieho základu z ktorého platia odvody. Minimálny vymeriavací základ je nižší ako minimálna mzda
Si píš, že som informovaný....ba dokonca vravím o skúsenostiach z blízkeho okolia.

Súhlasíš - nesúhlasíš...píšem hovorovo, nejdem do odborných a presných výrazov...ALE snáď sa chápeme, že kam smerujem.
Katy a R
02.08.22,15:03
O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa daných tabuliek.

Ďuri - len k tomuto: ... už by si ozaj mohol prestať s týmito nezmyslami - aspoň tu na porade!
Už by si ozaj mohol vedieť, že všetkým sa počíta dôchodok z vymeriavacieho základu! Z takého, aké majú odvody. Opakujem VŠETKÝM - rovnako zamestnancom, rovnako aj SZČO, rovnako aj cigáňom, aj gádžom aj všetkým ....
buchač
02.08.22,15:31
O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa DANÝCH TABULIEK.

Ďuri - len k tomuto: ... už by si ozaj mohol prestať s týmito nezmyslami - aspoň tu na porade!
Už by si ozaj mohol vedieť, že všetkým sa počíta dôchodok z vymeriavacieho základu! Z takého, aké majú odvody.
Tvrdím snáď niečo iné - viď zvýraznené. Ja predsa nevravím, o aké tabuľky sa jedná...či ?
Len k jednej stati ?
Lenže dôležité je niečo úplne iné !!!

Ma nerozumieš, o čo mi ide ? Že je tu nespravodlivosť v tejto sfére.
Dlabať na dôchodky...ale jeden platí jak najatý a druhý dá do systému trt...no u lekára sa ten druhý dožaduje lepšej starostlivosti.

P.S.:
Neber všetko do detailov, nie sme na školení u Mihála...:D :D :D

P.S.:
Manželka bola jeden čas aj živnostníčka u živnostníka. Na šťastie si platila adekvátne odvody a preto má pekný dôchodok .
Tiež robila v jednej firme...odrbávali na každom kroku...a mzda len minimálna.
Ak by mala všetko na páske, tak ten dôchodok by bol veru fasácky.
veronikasad
02.08.22,15:44
Juraj, nemýl si invalidný a starobný dôchodok. Invalidný dôchodok (najmä ten z mladosti, ktorý vlastní väčšina našich spoluobčanov) je iná kategoria aj spôsob výpočtu. Po dovršení dôch.veku sa preklasifikuje na starobný a tu je to veru nespravodlivé voči tým, ktorí celý život poctivo pracovali ...
duves
02.08.22,15:52
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/komentare/96033375-jozef-mihal-likvidacia-prace-na-ciastocne-uvaezky
Nech si trhne. Dcera je študentka VŠ, zdravotne poistenie ma za ňu platiť štát a ked robila na SZĆO, tak jej ZP vyrubila za rok 2021 nedoplatok na ZP vyše 330 EUR. Tak potom nech platia všetci, alebo nikto. Prečo by nemali platiť tí, čo maju polovičny úväzok?
bjuty smis
02.08.22,16:01
ten je ale vytrvalý.....
buchač
02.08.22,16:02
Juraj, nemýl si invalidný a starobný dôchodok. Invalidný dôchodok (najmä ten z mladosti, ktorý vlastní väčšina našich spoluobčanov) je iná kategoria aj spôsob výpočtu. Po dovršení dôch.veku sa preklasifikuje na starobný a tu je to veru nespravodlivé voči tým, ktorí celý život poctivo pracovali ...
....a kto tu vraví niečo o invalidných dôchodkoch ? Lebo ja veru nie.
veronikasad
02.08.22,16:31
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/komentare/96033375-jozef-mihal-likvidacia-prace-na-ciastocne-uvaezky
Nech si trhne. Dcera je študentka VŠ, zdravotne poistenie ma za ňu platiť štát a ked robila na SZĆO, tak jej ZP vyrubila za rok 2021 nedoplatok na ZP vyše 330 EUR. Tak potom nech platia všetci, alebo nikto. Prečo by nemali platiť tí, čo maju polovičny úväzok?
čítaj pozornejšie zákon o zdr.poistení, nikde nie je napísané, že študent, s výnimkou dohody o brigádnickej práci študenta, neplatí z príjmu zdravotné poistenie. V prípade živnosti, poistenci štátu neplatia preddavky z minimálneho vymeriavacieho základu, ale len zo skutočného vymeriavacieho základu (14 % zo (základ dane/1,486)
Mila123
02.08.22,16:35
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/komentare/96033375-jozef-mihal-likvidacia-prace-na-ciastocne-uvaezky
Nech si trhne. Dcera je študentka VŠ, zdravotne poistenie ma za ňu platiť štát a ked robila na SZĆO, tak jej ZP vyrubila za rok 2021 nedoplatok na ZP vyše 330 EUR. Tak potom nech platia všetci, alebo nikto. Prečo by nemali platiť tí, čo maju polovičny úväzok?
keď mne jedna koza zdochla, susedovi aspoň dve?????
Mila123
02.08.22,16:40
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/komentare/96033375-jozef-mihal-likvidacia-prace-na-ciastocne-uvaezky
Nech si trhne. Dcera je študentka VŠ, zdravotne poistenie ma za ňu platiť štát a ked robila na SZĆO, tak jej ZP vyrubila za rok 2021 nedoplatok na ZP vyše 330 EUR. Tak potom nech platia všetci, alebo nikto. Prečo by nemali platiť tí, čo maju polovičny úväzok?
čítaj pozornejšie zákon o zdr.poistení, nikde nie je napísané, že študent, s výnimkou dohody o brigádnickej práci študenta, neplatí z príjmu zdravotné poistenie. V prípade živnosti, poistenci štátu neplatia preddavky z minimálneho vymeriavacieho základu, ale len zo skutočného vymeriavacieho základu (14 % zo (základ dane/1,486)
presne tak, vyjadrujú sa ku ZP všetci "na slovo vzatí odborníci".......je viac druhov príjmov kde sa neplatí ZP, je to všetko v súlade so zákonom (napr. príjem, z kt. spadá pod § 43 ZDP ......
a zase platí sa tam, kde to nemá prakticky ani zmysel (DDS)
Mila123
02.08.22,16:41
O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa daných tabuliek.

Ďuri - len k tomuto: ... už by si ozaj mohol prestať s týmito nezmyslami - aspoň tu na porade!
Už by si ozaj mohol vedieť, že všetkým sa počíta dôchodok z vymeriavacieho základu! Z takého, aké majú odvody. Opakujem VŠETKÝM - rovnako zamestnancom, rovnako aj SZČO, rovnako aj cigáňom, aj gádžom aj všetkým ....
On ale píše o tom, čo ja.
Zamestnanec si defacto nemá ako upraviť svoj vymeriavací základ, ak nepočítam kozmetické úpravy. Živnostník si ho dokáže optimalizovať na mieru.

choď podnikať, zarobiť na seba, pre rodinu, na štát, na biele goliere.......
veronikasad
02.08.22,16:43
O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa daných tabuliek.

Ďuri - len k tomuto: ... už by si ozaj mohol prestať s týmito nezmyslami - aspoň tu na porade!
Už by si ozaj mohol vedieť, že všetkým sa počíta dôchodok z vymeriavacieho základu! Z takého, aké majú odvody. Opakujem VŠETKÝM - rovnako zamestnancom, rovnako aj SZČO, rovnako aj cigáňom, aj gádžom aj všetkým ....
On ale píše o tom, čo ja.
Zamestnanec si defacto nemá ako upraviť svoj vymeriavací základ, ak nepočítam kozmetické úpravy. Živnostník si ho dokáže optimalizovať na mieru.
Nandy, moj prvý príspevok bol o niečom inom. Financmajster si dal vytlačiť bilbordy o 200€ príspevku na dieťa, ku ktorému má väčšina živnostníkov veľmi ďaleko. Keď pozrieš do Mihálovej tabulky nároku na DB živnostníkov, ročný základ dane cez 23 tis.EUR po odpočítaní výdavkov paušálom alebo skutočných výdavkov dosiahne velmi málo živnostníkov...
Čo sa týka zdr.poistenia, mala som na mysli konatelov s minimálnym uväzkom (čo im radil Mihál), rovnako aj mamičky počas poberania materského otcom, keď skutočnú starostlivosť zabezpečuje matka ... Tp su uniky, ktoré mal štát riešiť a nie paušálne stanoviť platbu zdr.poistenia z min.mzdy.
veronikasad
02.08.22,16:49
Nandy ani buchač nikdy neokusili podnikatelský chlebíček, inak by takto nepindali ... (pre Juraja - robiť na živnosť u živnostníka nie je podnikanie)
Mila123
02.08.22,16:52
O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa daných tabuliek.

Ďuri - len k tomuto: ... už by si ozaj mohol prestať s týmito nezmyslami - aspoň tu na porade!
Už by si ozaj mohol vedieť, že všetkým sa počíta dôchodok z vymeriavacieho základu! Z takého, aké majú odvody. Opakujem VŠETKÝM - rovnako zamestnancom, rovnako aj SZČO, rovnako aj cigáňom, aj gádžom aj všetkým ....
On ale píše o tom, čo ja.
Zamestnanec si defacto nemá ako upraviť svoj vymeriavací základ, ak nepočítam kozmetické úpravy. Živnostník si ho dokáže optimalizovať na mieru.
Nandy, moj prvý príspevok bol o niečom inom. Financmajster si dal vytlačiť bilbordy o 200€ príspevku na dieťa, ku ktorému má väčšina živnostníkov veľmi ďaleko. Keď pozrieš do Mihálovej tabulky nároku na DB živnostníkov, ročný základ dane cez 23 tis.EUR po odpočítaní výdavkov paušálom alebo skutočných výdavkov dosiahne velmi málo živnostníkov...
Čo sa týka zdr.poistenia, mala som na mysli konatelov s minimálnym uväzkom (čo im radil Mihál), rovnako aj mamičky počas poberania materského otcom, keď skutočnú starostlivosť zabezpečuje matka ... Tp su uniky, ktoré mal štát riešiť a nie paušálne stanoviť platbu zdr.poistenia z min.mzdy.
Veronika, musí mať živnostník až taký príjem, aby dostal DB na deti? nemusí.....
nemusí si uplatňovať ani paušálne výdavky a ani zaplatené poistné, uplatňovať si výdavky je možnosť, nie povinnosť.....
v roku 2023 ak bude mať príjem podľa §5 a §6 (tieto dva aktívne príjmy bude možné spojiť a žiadať o vyplatenie DB), počítam ak bude príjem 8000,- výdavky nula , základ dane bude 8000,- a pri jednom dieťati bude 1600 ,- možnosť vyplatenia DB
pri dvoch deťoch 2160,- €
ak by bola manželka poberateľkou RP, teda bez príjmu daňová povinnosť bude nula....
poistné do SP i ZP minimálne......
Nandrolon
02.08.22,17:05
O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa daných tabuliek.
Ďuri - len k tomuto: ... už by si ozaj mohol prestať s týmito nezmyslami - aspoň tu na porade!
Už by si ozaj mohol vedieť, že všetkým sa počíta dôchodok z vymeriavacieho základu! Z takého, aké majú odvody. Opakujem VŠETKÝM - rovnako zamestnancom, rovnako aj SZČO, rovnako aj cigáňom, aj gádžom aj všetkým ....
On ale píše o tom, čo ja.
Zamestnanec si defacto nemá ako upraviť svoj vymeriavací základ, ak nepočítam kozmetické úpravy. Živnostník si ho dokáže optimalizovať na mieru.

choď podnikať, zarobiť na seba, pre rodinu, na štát, na biele goliere.......
Som to vymazal a dôvod som uviedol ako "škoda reči". Myslím si, že mám veľmi slušný a nadpriemerný príjem, robím to, čomu rozumiem a platia ma za to.
V čom by som mal podnikať a hlavne prečo???
Murár nie som a kým by som ako účtovná firma, ktorých je dnes ako sračiek, začal reálne zarábať, terajšie príjmy zo závislej činnosti by som už možno nedohnal.
Prečo mne radíš, nech idem podnikať, ale skuvíňajúcim živnostníkom neradíš nech sa zamestnajú?
Že by preto, že ako zamestnanci by vzhľadom na svoju odbornosť končili vačšinou na minimálke prípadne na úrade práce???
Ešte raz to zopakujem. Živnostník si dokáže optimalizovať dane a odvody. Ak by takúto možnosť mali aj zamestnanci, mohli by nás rovno pripojiť k nejakému inému štátu, lebo správny aparát by prestal existovať...
... ale ešte k tomu tvojmu: "choď podnikať, zarobiť na seba, pre rodinu, na štát, na biele goliere....... " by som dodal zopár bodov:
1. zarábam na seba odjakživa
2. pre rodinu taktiež
3. na štát odvádzam viac ako väčšina živnostníkov, tu by bol zaujímavý údaj tzv. medián
4. na biele goliere ako zamestnanec s nadpriemerným platom odvádzam viac ako ty a ostatní drobní živnostníci
5. konečne si začala tykať, už to vypadá normálnejšie ako predtým.
veronikasad
02.08.22,17:05
Jarka, neprepočítavala som nárok u živnostníka, vychádzala som z Mihálovej tabulky, z odkazu ktorý priložil buchač.
Ak si však živnostník neuplatní výdavky paušálom ani odvody, zaplatí daň z príjmu a bude na tom možno ešte horšie ...
buchač
02.08.22,17:18
Nandy ani buchač nikdy neokusili podnikatelský chlebíček, inak by takto nepindali ... (pre Juraja - robiť na živnosť u živnostníka nie je podnikanie)
Ako takto ? Toto ty považuješ za pindanie ? Doteraz to bol len taký povzdych nad tým všetkým...
Sorry...ale ja ti nejak nepovažujem nejaké účtovanie za podnikanie.
Podnikanie ako také je o niečom úplne inom.



presne tak, vyjadrujú sa ku ZP všetci "na slovo vzatí odborníci".....
Pani zlatá...a vy sa prečo vyjadrujete k vojenskej problematike ?
Vy ste na slovo vzatá odborníčka ? Môžem vedieť, že aké máte vojenské vzdelanie, akú vojenskú prax máte v dokladoch ?
Jáááj, že žiadnu (a určite do praxe nerátam nejaké priblbé, nasprostaté, vraj "vtipné" obrážťoky) ? Tak to si potom trúfnem povedať, že som lepší účtovník ako vy ste vojačka.
Mila123
02.08.22,17:30
Nandy ani buchač nikdy neokusili podnikatelský chlebíček, inak by takto nepindali ... (pre Juraja - robiť na živnosť u živnostníka nie je podnikanie)
Ako takto ? Toto ty považuješ za pindanie ? Doteraz to bol len taký povzdych nad tým všetkým...
Sorry...ale ja ti nejak nepovažujem nejaké účtovanie za podnikanie.
Podnikanie ako také je o niečom úplne inom.



presne tak, vyjadrujú sa ku ZP všetci "na slovo vzatí odborníci".....
Pani zlatá...a vy sa prečo vyjadrujete k vojenskej problematike ?
Vy ste na slovo vzatá odborníčka ? Môžem vedieť, že aké máte vojenské vzdelanie, akú vojenskú prax máte v dokladoch ?
Jáááj, že žiadnu (a určite do praxe nerátam nejaké priblbé, nasprostaté, vraj "vtipné" obrážťoky) ? Tak to si potom trúfnem povedať, že som lepší účtovník ako vy ste vojačka.
tento príspevok nie je na vedľajšej koľaji, ale fakt už na slepej.......
porovnávate neporovnateľné.......
uvádzate príklady, ktoré sú stupídne , tak ako by som sa ja Vás (chlapa) pýtala ako je to donosiť a porodiť dieťa, deti.........absurdné príklady dávate (nikdy som sa k vojenskej problematike nevyjadrovala, nerozumiem jej), pre mňa ste proste taký chytrák na druhú, niekedy už na tretiu.......
a oslovenie (pani zlatá) si nechajte pre iných, iné.......
buchač
02.08.22,17:50
....absurdné príklady dávate (nikdy som sa k vojenskej problematike nevyjadrovala, nerozumiem jej),
----------------------
pre mňa ste proste taký chytrák na druhú, niekedy už na tretiu.......
-----------------------
a oslovenie (pani zlatá) si nechajte pre iných, iné.......
Vedia oni, že aký je rozdiel medzi chytrákom a chytrým jedincom ?
Takže potom si ich dovolím poopraviť v tom zmysle, že ja som ten chytrý.
-----------------------
..a ako chytrý chytrák si dovolím poopraviť ich aj po druhý krát.
Ide o to, že ja som nedával príklady...ja som totiž dával otázky...či ?
A mám za to, že v tom je teda veľký rozdiel.
-----------------------
Pani zlatá sa im nepáči ? Tak dobre...nabudúce ich oslovím inak...povedzme, že stará čarodejnica. :D :D :D :D :D
buchač
03.08.22,04:20
Nový šéf VW: Na lacné autá zabudnite. Onedlho bude 'dobrá cena' 25-tisíc eur

Malé autá zrejme zdražejú tak, že ich výroba nebude viac pre automobilky rentabilná.
Na vine je najmä dlhodobý tlak Európskej únie na zvyšovanie ich bezpečnosti a znižovanie produkovaných emisií.
Ak si porovnáme ceny malých a mini áut s cenami z rokov 2018 až 2019, tak sa ukáže, že ich základné ceny sa „posunuli“ nahor v priemere o 30 až 50 percent. Inak povedané – auto, ktoré ste ešte pred nejakými štyrmi rokmi mohli kúpiť za 8– až 9-tisíc eur štartuje teraz na cenách niekde na úrovni 12– až 13-tisíc eur. A pokiaľ si niekto myslí, že s výrazným rastom cien áut je koniec, mýli sa.
Na vine je podľa neho chystaná norma Euro 7, ktorá spôsobí nárast cien technológií, nevyhnutných na ďalšie výrazné zníženie emisií, ktoré bude táto norma požadovať. Navýšenie výrobných nákladov sa v praxi najviac odrazí na cenách najlacnejších vozidiel na trhu a to zrejme až natoľko, že sa automobilkám vôbec neoplatí takéto modely vyrábať.
v tomto smere nepridáva ani politický kurz, ktorý je aktuálne nastavený na podporu elektrických áut.
Čítať celé...
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/635758-novy-sef-vw-na-lacne-auta-zabudnite-onedlho-bude-dobra-cena-25-tsic-eur/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_bleskove_spravy

Z diskusie :
Keď nedávno niekto napísal, že cieľom EU je, aby chudobnejšie vrstvy nedosiahli na kúpu nového auta, bol označený za klamára. Načo tu zdĺhavo opisujete dôvody zdražovania.
ramgad

P.S.:
...a jazdenky bez tých peysexovaných vychytávok pôjdu s cenou hore tiež...
Nandrolon
03.08.22,04:34
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
pavol54
03.08.22,07:48
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
ak sú elektromobily najefektívnejšie ako sa tvrdí, tak prečo to neplatí pri elektrickom vykurovaní domov, načo teplárne, stačilo by odteraz stavať byty s elektrickým vykurovaním
buchač
03.08.22,11:23
Na ostrovoch sa už nebude kľačať pred každým duelom. Dva tímy to neurobia vôbec
Futbalisti anglickej Premier League už nebudú kľačať na jednom kolene pred každým zápasom nadchádzajúcej sezóny.
-----------------
No nééé...už budú ležať, blbci ? :D :D :D
lujza.j
03.08.22,14:46
Tesla,Ford...bez bateriek z Číny aj epl..... včera nejaký talent z eu...sankcie na kínu väčšie ako na putina treba.....:D
romana147
03.08.22,15:35
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
ak sú elektromobily najefektívnejšie ako sa tvrdí, tak prečo to neplatí pri elektrickom vykurovaní domov, načo teplárne, stačilo by odteraz stavať byty s elektrickým vykurovaním

do vlanajška bolo teplo z plynu okolo 57% ceny tepla z elektriny
Terezia13
03.08.22,17:10
neviem, čo sa deje, keď dám body hneď naskočí aj mínuska, radšej nikomu body nedávam
Nandrolon
03.08.22,17:16
A už to začína, oprávnený hnev.
https://m.topky.sk/cl/10/2357195/V-Bratislave-sa-strhla-hadka-pre-parkovanie--Ludom-sa-nepacilo--ze-cudzinec-nedostal-pokutu-

Napr. v takej Oščadnici by ich väčšina ľudí /tí, ktorí na nich "neryžujú"/, už zaživa upálili.
Že cigáni sú voči Ukrajincom iba slabý odvar, v podstate slušní ľudia....
pavol54
03.08.22,17:16
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
ak sú elektromobily najefektívnejšie ako sa tvrdí, tak prečo to neplatí pri elektrickom vykurovaní domov, načo teplárne, stačilo by odteraz stavať byty s elektrickým vykurovaním

do vlanajška bolo teplo z plynu okolo 57% ceny tepla z elektriny
a u auta to s cenou 1 kW príkonu ako vyzerá?
pavol54
03.08.22,20:32
Nemecká vláda zaviedla 9 eurové mesačné lístky na cestovanie železnicou, naša vláda zavedie prepravu vlakmi bez zastávok
romana147
04.08.22,03:00
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
ak sú elektromobily najefektívnejšie ako sa tvrdí, tak prečo to neplatí pri elektrickom vykurovaní domov, načo teplárne, stačilo by odteraz stavať byty s elektrickým vykurovaním

do vlanajška bolo teplo z plynu okolo 57% ceny tepla z elektriny
a u auta to s cenou 1 kW príkonu ako vyzerá?


auto nemá príkon
romana147
04.08.22,03:11
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
ak sú elektromobily najefektívnejšie ako sa tvrdí, tak prečo to neplatí pri elektrickom vykurovaní domov, načo teplárne, stačilo by odteraz stavať byty s elektrickým vykurovaním

do vlanajška bolo teplo z plynu okolo 57% ceny tepla z elektriny
a u auta to s cenou 1 kW príkonu ako vyzerá?

To sa ťažko počíta a dosť zložiek je tam odhadom :
nech má auto 70 kW motor // nech na cestovnú rýchlosť 110 km/hod potrebuje 40 kW a spotrebuje 9 litrov benzínu na 100 km /// nech je benzín po 1,8 evri/l

vtedy vyjde 1 kW na 0,4 evri ///// 1 km na 0,16 evri
Nandrolon
04.08.22,03:32
On myslel ale elektromobil..., zase si nepochopil, nevadí.
pavol54
04.08.22,05:23
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
ak sú elektromobily najefektívnejšie ako sa tvrdí, tak prečo to neplatí pri elektrickom vykurovaní domov, načo teplárne, stačilo by odteraz stavať byty s elektrickým vykurovaním

do vlanajška bolo teplo z plynu okolo 57% ceny tepla z elektriny
a u auta to s cenou 1 kW príkonu ako vyzerá?


auto nemá príkon
ešte tak vedieť čo je príkon a čo výkon že?
pavol54
04.08.22,05:25
On myslel ale elektromobil..., zase si nepochopil, nevadí.
nie len myslel, ale sa o tom aj bavíme a potom sa lehce preskočí na klasický pohon a je z toho guláš
pavol54
04.08.22,05:31
ak si začal s porovnávaním spotreby tak by bolo dobré aj porovnať efektívnosť nákladov na jeden kg plne naloženého vozidla podľa technickej dokumentácie a zase sme niekde inde. dojazd(spotreba ) pri rovnakých rýchlostiach. aj elektroautu dokáže dať 140 ale ako dlho ti vydrží zásoba energie
buchač
04.08.22,06:24
Prezidentka si pripomenula rómsky holokaust: Treba pochopiť, čo znamená diskriminácia
https://www.cas.sk/clanok/2704169/prezidentka-si-pripomenula-romsky-holokaust-treba-pochopit-co-znamena-diskriminacia/?fbclid=IwAR3YCYB3kbiay6ZuKDaDCMeWDe7YioHLjDn7WuuW LBonhLZ5r_LE6OUV4rc

Nech si ona pripomína, čo len chce.
Ja jej pre zmenu pripomínam napríklad toto.

Starostka Lenka Kovačevičová v snahe predísť tomu, aby sa v rekreačnej zóne a na pláži Nad jazerom zopakovalo niečo podobné ako na Rumanovej, po odsúhlasení Jazerčanmi obmedzila vstup návštevníkov klubovými kartami.Reči o diskriminácii odmieta. "Toto tu počúvam denne, nie je to pravda, ja len chcem, aby pravidlá platili pre každého rovnako. Kto ich nechce rešpektovať, nemá medzi kultúrnymi ľuďmi čo hľadať," uzatvára nekompromisne.
https://www1.pluska.sk/regiony/vychodne-slovensko/kosicke-jazero-poradilo-neprisposobivymi-zabudnite-pranie-ocistu-farbenie-vlasov?itm_brand=plus1&itm_template=listing&itm_modul=articles-rubric-list&itm_position=1

Ono sa z Blááávy ľahko mudruje, ale skutek utek...ešte aj najsammúdrejší degeš z EU Pollák je jak rádio...rabuje lóóóve zo štátnej kasy, no pritom pre svojich hovno robí.
anet
04.08.22,06:50
Starostka Lenka Kovačevičová v snahe predísť tomu, aby sa v rekreačnej zóne a na pláži Nad jazerom zopakovalo niečo podobné ako na Rumanovej, po odsúhlasení Jazerčanmi obmedzila vstup návštevníkov klubovými kartami.
Myslene je to dobre, ale najdu si miestecko na druhej strane od veziaka, vzdy sa tam umyvali, prali, preplavaju kam chcu. Jazero uz nie je co byvalo, najviac to asi pokaslali tym molom, ta predna cast smrdi, kysne ... este aj pes ma z nej ekzem.
buchač
04.08.22,07:14
Prečítaj celý článok...z neho vyplýva, že aj tých na druhej strane vyriešia poliši, ktorých zavolá nejaká dobrá duša.
Mólo je v poriadku...horšie je to s cirkuláciou vody. Tam je príčina.
buchač
04.08.22,07:33
Smutná, ale zrejme OBJEKTÍVNA realita. Takáto je pravda.

Ukrajina vedome ohrozuje svojich obyvateľov (civilistov), nakoľko si účelovo buduje svoje vojenské základe a zbraňové systémy citujem „v obytných oblastiach vrátane škôl a nemocníc“ !!! Svoje vojenské útoky „spúšťa z obývaných vojenských oblastí“!!!
https://eduard.blog.pravda.sk/2022/08/04/smutna-ale-zrejme-objektivna-realita-takato-je-pravda/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox

VRELO, aleže fakt vrelo DOPORUČUJEM prečítať (a to poriadne) všeko a všetky linky a súvislosti.
VRELO odporúčam prečítať hlavne Misoftovi, Mile000, Majkii...a podobným, čo sú vrcholne neobjektívni a zaujatí.
...a o tomto ja vravím...že nie iba jeden Greenhorn má pravdu. Lebo tá je niekde uprostred.

Sila...fakt sila...len škoda, že aspoň jednému hajzlovi nevypálil.
https://www.youtube.com/watch?v=s5VujNYK4ho
bjuty smis
04.08.22,08:19
amnesty international...slniečkari sa hlásia
už tu chýba len vyjadrenie bratislavskej kaviarne :))


takže ukrajinských civilistov ohrozuje ukrajina..nie ruskí okupanti a vrahovia, čo ich vojenský napadli, ostreľujú už 5 mesiacov...
dobre vedieť...konečne niečo vrcholne objektívne a nezaujaté....
pavol54
04.08.22,08:37
amnesty international...slniečkari sa hlásia
už tu chýba len vyjadrenie bratislavskej kaviarne :))


takže ukrajinských civilistov ohrozuje ukrajina..nie ruskí okupanti a vrahovia, čo ich vojenský napadli, ostreľujú už 5 mesiacov...
dobre vedieť...konečne niečo vrcholne objektívne a nezaujaté....
V roku 2014 ich napadli nie pred piatimi mesiacmi, alebo nie?
bjuty smis
04.08.22,08:51
bol si vtedy hibernovaný, ked si nepamätáš ?
pavol54
04.08.22,09:00
bol si vtedy hibernovaný, ked si nepamätáš ?
ale ty ešte stále si, keď si osem rokov skrátil na päť mesiacov
buchač
04.08.22,09:13
Asi napíšem príspevok ešte raz...ono to poniektorí nepochopia na prvý krát.
...a miesto pádnej argumentácie tu liberári obviňujú iných zo slniečkárstva.
Čo je ale hlavné, tak si upravujú info podľa svojho.
Nandrolon
04.08.22,09:42
Za chvíľu to možno zase dá niekto "na Harmana", tak až vtedy to pochopia aj tí menej chápaví.
bjuty smis
04.08.22,10:22
bol si vtedy hibernovaný, ked si nepamätáš ?
ale ty ešte stále si, keď si osem rokov skrátil na päť mesiacov
no tak ti dám pomôcku ...v ktorých ruských mestách teda prebiehali boje ??

ty si tu fakt schopný spochybňovať, kto koho napadol.....
anet
04.08.22,11:37
Prečítaj celý článok...z neho vyplýva, že aj tých na druhej strane vyriešia poliši, ktorých zavolá nejaká dobrá duša.
Mólo je v poriadku...horšie je to s cirkuláciou vody. Tam je príčina.
Pre mna uz len nostalgicke spomienky, casy ked sa dalo kupat vsade jazero, Hornad, mrtve rameno, strkovisko su prec ;)

Juuuj, ale potesilo, kupila som si SAMA svoje prve auto, staru jazdenku, ale normalne SAMA :D
Doteraz som mala vzdy firemne, otcove, zdedene - dosluzilo :)
bjuty smis
04.08.22,12:06
no kde je té slniečkárska správa napísaná ešte raz ?
(niekto tu ani amnesty international nepozná a zbytočne sa uráža....).

tá čo vyvráti moje slová :


takže ukrajinských civilistov ohrozuje ukrajina..nie ruskí okupanti a vrahovia, čo ich vojenský napadli, ostreľujú už 5 mesiacov...
dobre vedieť...konečne niečo vrcholne objektívne a nezaujaté..
buchač
04.08.22,12:38
Prečítaj celý článok...
Pre mna uz len nostalgicke spomienky, casy ked sa dalo kupat vsade jazero, Hornad, mrtve rameno, strkovisko su prec ;)

Juuuj, ale potesilo, kupila som si SAMA svoje prve auto, staru jazdenku, ale normalne SAMA :D
Doteraz som mala vzdy firemne, otcove, zdedene - dosluzilo :)
...sme partia chodili na jazero, keď ešte Jazero začali len budovať.
Vtedy bolo jazero fest nebezpečné...za tie roky nie jeden skočil do vody a už sa nevynoril.

Hádam si v dnešnej dobe nekúpiš novú mašinu...či ?
anet
04.08.22,13:38
Hádam si v dnešnej dobe nekúpiš novú mašinu...či ?
Auto potrebujem, som inak nejaka nemotorna. A pisem ze stara jazdenka, kludne mi hovorte dracica Zafira :D Nikdy som Opel nemala, ale ved skusim. Zivot je zmena :D
buchač
04.08.22,13:45
Zafira ?
Taký minivan. Mal som podobnú mašinu od Renaultu...že Scénic.
Opel som tiež nikdy nemal...a ani nebudem. ;) :D
anet
04.08.22,14:10
no kde je té slniečkárska správa napísaná ešte raz ?
(niekto tu ani amnesty international nepozná a zbytočne sa uráža....).

tá čo vyvráti moje slová :

takže ukrajinských civilistov ohrozuje ukrajina..nie ruskí okupanti a vrahovia, čo ich vojenský napadli, ostreľujú už 5 mesiacov...
dobre vedieť...konečne niečo vrcholne objektívne a nezaujaté..
Jeeemine, este ta to nepreslo? Koho to po case este zaujima.
Vcera som po dlhsom case klikla na TA3 a uz tam rozoberaju ine vojny :D
misoft
04.08.22,14:32
Domaniža
Chlapec mojej dcéry bol ten druhý, čo ho ratoval - bol cca 100 m od incidentu - je taxátor a majú už obavy, nielen z medveďov, ale aj z MŽP, ktoré vysiela na nich kontrolu, aby zistili, prečo tam, boli, čo tam, robili, načo to tam robili.... zdá sa, že Budaj to chce hodiť na taxátorov - pracovníkov ŠL - veď medveď je podľa neho vegetarián
https://dennikstandard.sk/232685/budaj-vynadal-lesnikom-do-biomasakristov-a-nenazratych-obchodnikov-ti-reaguju/

https://www.rtvs.sk/clanky/299348
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13982/344672#1881

Inak - Budaj - absolútne neschopný ako minister ŽP - veď doteraz sa ešte poriadne nevyriešili PCB látky v Strážskom - len nejaké malé akcie, ale zdroj zamorenia je stále v zemi, dokonca pri prameni vody.
bjuty smis
04.08.22,14:54
no kde je té slniečkárska správa napísaná ešte raz ?
(niekto tu ani amnesty international nepozná a zbytočne sa uráža....).

tá čo vyvráti moje slová :

takže ukrajinských civilistov ohrozuje ukrajina..nie ruskí okupanti a vrahovia, čo ich vojenský napadli, ostreľujú už 5 mesiacov...
dobre vedieť...konečne niečo vrcholne objektívne a nezaujaté..
Jeeemine, este ta to nepreslo? Koho to po case este zaujima.
Vcera som po dlhsom case klikla na TA3 a uz tam rozoberaju ine vojny :D
čo ma neprešlo ?
však vieš čo je akcia a čo reakcia.....
anet
04.08.22,16:46
však vieš čo je akcia a čo reakcia.....
A reagujes na co? Ved oblec mundur a chod :D
lujza.j
04.08.22,18:10
Hádam si v dnešnej dobe nekúpiš novú mašinu...či ?
Auto potrebujem, som inak nejaka nemotorna. A pisem ze stara jazdenka, kludne mi hovorte dracica Zafira :D Nikdy som Opel nemala, ale ved skusim. Zivot je zmena :D
Ja auto nepotrebujem,ale pre pocit "slobody"chcem mať svoje....:D...a potom každý nech si jazdí na svojom.....aj si v prípade.... každý rozbije svoje..... dosť nepochopiteľné pre niektore jedince.....že nešoferujem chlapove....
Terezia13
04.08.22,18:31
Na zamyslenie
anet
04.08.22,19:21
... pre pocit "slobody"chcem mať svoje....:D
Presne, ja som nemala svoje len 2 tyzdne a hotova tragedia :D
Nandrolon
05.08.22,04:21
https://www.cas.sk/clanok/2704283/necakany-navrh-europskej-krajiny-kazdy-obyvatel-si-bude-moct-raz-rocne-zmenit-pohlavie/
... keď ale pozerám na tú "bytosť na fotke", tak je pravda že po ostrihaní a odfarbení pier by už iba Pán Boh vedel, či je to muž alebo žena.
Na ženu má priveľa mužských rysov tváre, na muža zas priveľa ženských. Aj našej Kotlíkovej by to zrejme vyhovovalo :-))))))))))
bjuty smis
05.08.22,05:16
však vieš čo je akcia a čo reakcia.....
A reagujes na co? Ved oblec mundur a chod :D
???
Nandrolon
05.08.22,07:15
pavol54
05.08.22,08:46
https://www.topky.sk/cl/11/2357987/Hroziva-sprava-Amnesty-International--Ukrajinska-armada-ohrozuje-svojich-civilistov--robi-z-nich-vojenske-ciele

... a potom že prečo sú Rusi NÚTENÍ bombardovať aj civilné ciele...
Majú svoj vzor, keď azov strieľal od roku 2014 do obývaných bytoviek donecka a luhanska v presvedčení že sa tam skrývajú proruskí separatisti, a porošnko povedal že ich deti budú bývať v "podvaloch" (TEDA V PIVNICIACH)
BXLmiami
05.08.22,09:27
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
ak sú elektromobily najefektívnejšie ako sa tvrdí, tak prečo to neplatí pri elektrickom vykurovaní domov, načo teplárne, stačilo by odteraz stavať byty s elektrickým vykurovaním

do vlanajška bolo teplo z plynu okolo 57% ceny tepla z elektriny
a u auta to s cenou 1 kW príkonu ako vyzerá?


auto nemá príkon
ešte tak vedieť čo je príkon a čo výkon že?
Nepripomínajte mi fyziku.Ešte dnes mám z tých skúšok nočné mory :-D
pavol54
05.08.22,09:40
čo sa týka fyziky, na výške sme mali fyzikálnu olympiádu, 6 príkladov riešiť podmienka 4 vyriešiť správne, jeden príklad bol z učiva ktoré sme ešte nepreberali, tak som išiel za profesorom aby mi poradil a on "Ja by som to riešil asi takto" a za chvíľu bol vyriešený, len som ho prepísal, ostatné štyri sme riešili spolu asi šiesti. Jeden bol zle vyriešený takže som jediný uspel. Výstup bol ten že kto bude aktívny na cvikách a absolvuje úspešne olympiádu na skúške nevyletí. Takže dopadla za 2.
BXLmiami
05.08.22,10:07
Nejaká nová schow na Markíze-jediná vec ktorá mi prišla na um,že čím väčší **** tým väčšia hviezda.Asi starnem ale toto osprostievanie sa už nedá.
buchač
05.08.22,10:18
...nová schow na Markíze
Markízu alebo Jojku v podstate ani nepozerám, lebo to sa proste nedá. Nejaký ten film a podobne ešte hej (ale čo z toho, keď dávajú reprízy reprízovaných repríz), no showky veru nie...to sa fakt nedá.

Najviac sa mi "páči", ak dajú nejakú, čo prevzali zo zahraničia a dôvodia s tým, že henten formát bol vraj úspešný v tých iných krajinách.

Poslednú dobu si pozriem ČT 1/2, tam dajú aspoň klasické westerny alebo filmy neamerického pôvodu.
romana147
05.08.22,10:19
https://www.topky.sk/cl/11/2357987/Hroziva-sprava-Amnesty-International--Ukrajinska-armada-ohrozuje-svojich-civilistov--robi-z-nich-vojenske-ciele

... a potom že prečo sú Rusi NÚTENÍ bombardovať aj civilné ciele...

vraj v OSN argumentovali ruskí dôstojníci, že preto MUSIA posielať rakety do obytných budov , lebo prefíkaní ukrajinci majú na prvom poschodí ! ! ! zamaskované tanky
Nandrolon
05.08.22,10:53
Síce si si to práve teraz vymyslel, ale nám to tu vôbec, aleže vôbec nevadí :-)))))))))
BXLmiami
05.08.22,10:57
Tiež.V minulosti som mala niektoré progtamy rada,ale teraz sa nedokážem pozerať na SK ani na správy.Ziaden seriál ani programy som vlastne ani nevidela,len z upútaviek.A nemienim to meniť.
Nandrolon
05.08.22,11:09
bjuty smis
05.08.22,11:19
https://www.topky.sk/cl/11/2357987/Hroziva-sprava-Amnesty-International--Ukrajinska-armada-ohrozuje-svojich-civilistov--robi-z-nich-vojenske-ciele

... a potom že prečo sú Rusi NÚTENÍ bombardovať aj civilné ciele...

vraj v OSN argumentovali ruskí dôstojníci, že preto MUSIA posielať rakety do obytných budov , lebo prefíkaní ukrajinci majú na prvom poschodí ! ! ! zamaskované tanky
a na 9. parkujú stíhačky....
pavol54
05.08.22,11:36
Na 90% detto aj u nás.
https://www.facebook.com/100001566590732/videos/1037653510272648/
Kto ovláda energetiku a potraviny ovláda národ.
anet
05.08.22,12:10
pavol54
05.08.22,12:38
:D Minister Ján Budaj nenávidí lesníkov do takej miery, že ich dokonca viní z vysychania riek a studní. Mal by zvážiť zotrvanie vo funkcii
https://www.lesmedium.sk/aktualne/slovenska-lesnicka-komora-minister-jan-budaj-nenavidi-lesnikov-do-takej-miery-ze-ich-dokonca-vini-z-vysychania-riek-a-studni-mal-by-zvazit-zotrvanie-vo-funkcii?fbclid=IwAR0gXXsqBLXgkHKD2tEmcGzdOoVIrhqwC XwL4aN8xU0NwJzouuT4M7D1vrM
a mal by zamestnať jedného privolávača dažďa, myslím že bol kedysi s podobným názvom jeden americký film (určite bol čiernobiely, lebo sme ešte nemali farebný televízor)
anet
05.08.22,12:57
kukučka
05.08.22,18:08
Nezapínam telku a mám ticho a pokoj. Zvláštne tiché leto, deti na ulici niet, akurát "cikulááre" počuť.
A predvčerom podvečer prebehol kombajn tých pár súkromných roličiek a je po žatve.
Nandrolon
05.08.22,18:11
Cirkuláre u nás frčia už iba u zlodejov dreva.
kopretinka
05.08.22,18:29
pavol54
06.08.22,17:09
vŕtalo mi hlavou prečo Ukrajinci robia povinnú evakuáciu obyvateľov Donecku. Predsa vedeli že Rusi zasiahnu záporožskú atómovú elektráreň.
misoft
06.08.22,19:11
Pali!
"Enerhoatom upozornil, že pracovníci ruského Rosatomu, kteří na místě působí, už před bombardováním spěšně opustili elektrárnu. „Pravděpodobně věděli, že se připravuje útok,“ uvedl ukrajinský úřad. Ukrajinský personál na místě zůstal a odstraňoval následky škod.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/zaporozska-jaderna-elektrarna-pozar-valka-ukrajina-rusko.A220805_164741_zahranicni_remy"

RuSSácki zamestnanci vedeli, že sa bude na ňu páliť a tak zdrhli. Vedeli teda, že to bude od RuSSákov.
buchač
06.08.22,19:42
Minister obrany Naď uvažuje o odchode z politiky

Minister obrany Jaroslav Naď uvažuje o odchode z politiky, povedal to v diskusii Denníka N na festivale Atmosféra s tým, že je z nej znechutený. „Oznámil som Igorovi aj Edovi Hegerovi, že zvažujem čo ďalej," uviedol.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/636260-minister-obrany-nad-uvazuje-o-odchode-z-politiky/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Hajzel jeden nebetyčný...pfujtajbl, už zdrhá.
pavol54
07.08.22,05:37
Pali!
"Enerhoatom upozornil, že pracovníci ruského Rosatomu, kteří na místě působí, už před bombardováním spěšně opustili elektrárnu. „Pravděpodobně věděli, že se připravuje útok,“ uvedl ukrajinský úřad. Ukrajinský personál na místě zůstal a odstraňoval následky škod.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/zaporozska-jaderna-elektrarna-pozar-valka-ukrajina-rusko.A220805_164741_zahranicni_remy"

RuSSácki zamestnanci vedeli, že sa bude na ňu páliť a tak zdrhli. Vedeli teda, že to bude od RuSSákov.
všetko sa dnes odpočúva "jedna pani povedala" je dosť málo, koľko minút pred bombardovaním opustili narýchlo nepíšu. v roku 1984 sme mali rýchly a presný prehľad aké vozidlá opúšťali základňu ramštajn, pri vtedajšej úrovni elektrotechniky, pri dnešných možnostiach by zamestnaní ukrajinci držali bobríka mlčania, to nech píšu iným
lujza.j
07.08.22,06:15
Minister obrany Naď uvažuje o odchode z politiky

Minister obrany Jaroslav Naď uvažuje o odchode z politiky, povedal to v diskusii Denníka N na festivale Atmosféra s tým, že je z nej znechutený. „Oznámil som Igorovi aj Edovi Hegerovi, že zvažujem čo ďalej," uviedol.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/636260-minister-obrany-nad-uvazuje-o-odchode-z-politiky/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Hajzel jeden nebetyčný...pfujtajbl, už zdrhá.
Letenky už majú kúpené.....
bjuty smis
07.08.22,06:57
Komu tam yebe s tými plus a mínus ?????
anet
07.08.22,07:04
Minister obrany Naď uvažuje o odchode z politiky

Minister obrany Jaroslav Naď uvažuje o odchode z politiky, povedal to v diskusii Denníka N na festivale Atmosféra s tým, že je z nej znechutený. „Oznámil som Igorovi aj Edovi Hegerovi, že zvažujem čo ďalej," uviedol.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/636260-minister-obrany-nad-uvazuje-o-odchode-z-politiky/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Hajzel jeden nebetyčný...pfujtajbl, už zdrhá.
Ale čo si :D od valova sa nezdrha ... svoje slova ospravedlni syndromom vyhorenia :D
misoft
07.08.22,08:36
Tak - tak.... je pri koryte, plat má dobrý... nakecá toho... veď tam v tej vláde máme "odborníkov" - minister ŽP - kotolník s budajkou, minister obrany s modrou knižkou, ministerka informácií, čo ani nevie, čo je modem, minister financií, čo mu firma skrachovala a účtovníctvo mal na povale, predseda vlády, čo vodku predával.... Všetci majú rečí, ako koza bobkov, ale to je všetko - výsledkom je osratá krajina.....
buchač
07.08.22,10:06
Minister obrany Naď uvažuje o odchode z politiky

Hajzel jeden nebetyčný...pfujtajbl, už zdrhá.
Ale čo si :D od valova sa nezdrha ... svoje slova ospravedlni syndromom vyhorenia :D
Pred časom som dal príspevok (hľadať sa mi nechce), že hentí ujovia už majú svoje miesta isté....predpokladám, že Naď skončí niekde v štruktúrach Globsecu alebo NATO, Korčekovi sa tiež nájde nejaký flek...ale najlepšie by bolo, keby skončili v base.
anet
07.08.22,11:17
Pred časom som dal príspevok (hľadať sa mi nechce), že hentí ujovia už majú svoje miesta isté....predpokladám, že Naď skončí niekde v štruktúrach Globsecu alebo NATO, Korčekovi sa tiež nájde nejaký flek...ale najlepšie by bolo, keby skončili v base.
Na to by musel Nad vediet dost slusne AJ :D a i tak si myslim, ze by sa tam dlho neohrial :D
mari2x
07.08.22,19:33
minister financií, čo mu firma skrachovala a účtovníctvo mal na povale



Ty budeš nejaký Ficov papagáj

- firma, čo mala účtovníctvo ( dosť staré ) na povale mala na účte ZDANENÝCH cez 120 000 000 Skk - - čo si ty NEVIDEL ani 1 %
- neviem o firme, čo mu skrachovala
- ked pred politikou šiel zúžiť BSM, mal na účte asi 60 000 000 ZDANENÝCH evri
veronikasad
07.08.22,19:39
minister financií, čo mu firma skrachovala a účtovníctvo mal na povale



Ty budeš nejaký Ficov papagáj

- firma, čo mala účtovníctvo ( dosť staré ) na povale mala na účte ZDANENÝCH cez 120 000 000 Skk - - čo si ty NEVIDEL ani 1 %
- neviem o firme, čo mu skrachovala
- ked pred politikou šiel zúžiť BSM, mal na účte asi 60 000 000 ZDANENÝCH evri
ty si tej firme robil audit ? (nie som volič Fica ani Matoviča) ?
PS : pred takmer 50 rokmi som pracovala v banke v počitárni, denne mi prechádzali miliony Kčs cez ruky ...
anet
07.08.22,19:45
- ked pred politikou šiel zúžiť BSM, mal na účte asi 60 000 000 ZDANENÝCH evri
Fiiiha, zuzene BSM, 60 melka :eek: ved vraj nic nema a korunky mu prideluje manzelka.
A politicke ma kde? :D :D :D
mari2x
07.08.22,19:50
minister financií, čo mu firma skrachovala a účtovníctvo mal na povale



Ty budeš nejaký Ficov papagáj

- firma, čo mala účtovníctvo ( dosť staré ) na povale mala na účte ZDANENÝCH cez 120 000 000 Skk - - čo si ty NEVIDEL ani 1 %
- neviem o firme, čo mu skrachovala
- ked pred politikou šiel zúžiť BSM, mal na účte asi 60 000 000 ZDANENÝCH evri
ty si tej firme robil audit ? (nie som volič Fica ani Matoviča) ?
PS : pred takmer 50 rokmi som pracovala v banke v počitárni, denne mi prechádzali miliony Kčs cez ruky ...

Odhadujem, že nie si misoft :D, ktorý to mal vytknuté.
anet
07.08.22,20:07
lebo sa ti prehreje "procesorka".
Tak ked uz si dal vstupnu info, daj aj vystupnu :D :D :D ked uz si taky znaly pomerov :---
misoft
07.08.22,21:34
minister financií, čo mu firma skrachovala a účtovníctvo mal na povale



Ty budeš nejaký Ficov papagáj

- firma, čo mala účtovníctvo ( dosť staré ) na povale mala na účte ZDANENÝCH cez 120 000 000 Skk - - čo si ty NEVIDEL ani 1 %
- neviem o firme, čo mu skrachovala
- ked pred politikou šiel zúžiť BSM, mal na účte asi 60 000 000 ZDANENÝCH evri
Hahaha - vraj Hranolov papagáj - skôr ty si papagáj.
A len tak na okraj - veronikasad - tej prechádzali cez ruky milióny, ja som mal pod rukou materiál ZA milióny. A keď som končil, nechýbal ani halier.
mari2x
08.08.22,03:08
Ako malé deti.
OK.
Firma mala DHIM asi za 9 M Skk.Z toho bolo u mna asi 6 M.
PS
a Tono mal den po vyhlásení inventúry odo mna avízo, že DHIM ( tých 9 M ) aj HIM
( máličko cez 200 M ) sedia na halier :D.
Nandrolon
08.08.22,03:29
Ako malé deti.
OK.
Firma mala DHIM asi za 9 M Skk.Z toho bolo u mna asi 6 M.
PS
a Tono mal den po vyhlásení inventúry odo mna avízo, že DHIM ( tých 9 M ) aj HIM
( máličko cez 200 M ) sedia na halier :D.
A čo si mal tie budovy a stavby, autá a všetko zariadenie doma v obývačke?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
pavol54
08.08.22,05:35
minister financií, čo mu firma skrachovala a účtovníctvo mal na povale



Ty budeš nejaký Ficov papagáj

- firma, čo mala účtovníctvo ( dosť staré ) na povale mala na účte ZDANENÝCH cez 120 000 000 Skk - - čo si ty NEVIDEL ani 1 %
- neviem o firme, čo mu skrachovala
- ked pred politikou šiel zúžiť BSM, mal na účte asi 60 000 000 ZDANENÝCH evri
a odkiaľ ich nabral? Ako Slota: "odkiaľ máte peniaze? manželka mi ich dáva. A manželka ich má odkiaľ? berie si ich z peňaženky čo mám položenú na nočnom stolíku":). Dobrý obchod je taký buď niekoho ošklbem pri predaji alebo niekoho ošklbem pri nákupe.
pavol54
08.08.22,05:38
Ako malé deti.
OK.
Firma mala DHIM asi za 9 M Skk.Z toho bolo u mna asi 6 M.
PS
a Tono mal den po vyhlásení inventúry odo mna avízo, že DHIM ( tých 9 M ) aj HIM
( máličko cez 200 M ) sedia na halier :D.
A čo si mal tie budovy a stavby, autá a všetko zariadenie doma v obývačke?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Kennedyovský klan boli úspešní a čestní podnikatelia, ale zabudlo sa na to že boli najväčší pašeráci a zlodeji počas prohibície. Najťažšie je získať prvý milión, môžeš podnikať. Keď máš 100 mil už sa ťa nikto nepýta na pôvod prvého milióna.
lubko6394
08.08.22,09:48
mari2x
08.08.22,11:20
Ako malé deti.
OK.
Firma mala DHIM asi za 9 M Skk.Z toho bolo u mna asi 6 M.
PS
a Tono mal den po vyhlásení inventúry odo mna avízo, že DHIM ( tých 9 M ) aj HIM
( máličko cez 200 M ) sedia na halier :D.
A čo si mal tie budovy a stavby, autá a všetko zariadenie doma v obývačke?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Nerozumieš tomu - debatovať s tebou = NEMILOBOHU zabitý čas.
mari2x
08.08.22,11:32
minister financií, čo mu firma skrachovala a účtovníctvo mal na povale



Ty budeš nejaký Ficov papagáj

- firma, čo mala účtovníctvo ( dosť staré ) na povale mala na účte ZDANENÝCH cez 120 000 000 Skk - - čo si ty NEVIDEL ani 1 %
- neviem o firme, čo mu skrachovala
- ked pred politikou šiel zúžiť BSM, mal na účte asi 60 000 000 ZDANENÝCH e

a odkiaľ ich nabral?


Ty si podnikatel ???? Lebo sa pýtaš ako tágo nandrolovité / Fico !
Igor vravel,že platil 500 000 000 skk daní,na základe fa.Tie niekto zaplatil
mari2x
08.08.22,11:40
minister financií, čo mu firma skrachovala a účtovníctvo mal na povale



Ty budeš nejaký Ficov papagáj

- firma, čo mala účtovníctvo ( dosť staré ) na povale mala na účte ZDANENÝCH cez 120 000 000 Skk - - čo si ty NEVIDEL ani 1 %
- neviem o firme, čo mu skrachovala
- ked pred politikou šiel zúžiť BSM, mal na účte asi 60 000 000 ZDANENÝCH evri
ty si tej firme robil audit ? (nie som volič Fica ani Matoviča) ?
PS : pred takmer 50 rokmi som pracovala v banke v počitárni, denne mi prechádzali miliony Kčs cez ruky ...

Audit je na 76 % formálna blbosť .
Pred takmer 43 rokmi boli vo firme stroje na výrobu diernych štítkov.
pavol54
08.08.22,12:24
minister financií, čo mu firma skrachovala a účtovníctvo mal na povale



Ty budeš nejaký Ficov papagáj

- firma, čo mala účtovníctvo ( dosť staré ) na povale mala na účte ZDANENÝCH cez 120 000 000 Skk - - čo si ty NEVIDEL ani 1 %
- neviem o firme, čo mu skrachovala
- ked pred politikou šiel zúžiť BSM, mal na účte asi 60 000 000 ZDANENÝCH e

a odkiaľ ich nabral?


Ty si podnikatel ???? Lebo sa pýtaš ako tágo nandrolovité / Fico !
Igor vravel,že platil 500 000 000 skk daní,na základe fa.Tie niekto zaplatil
Tiež by som rád platil toľko daní veď to je 21% zo zisku. tiež sa snažím ošmeknúť svojich dodávateľov alebo odberateľov a nedajú sa ZISK= PRÍJEM - NÁKLADY
Nandrolon
08.08.22,13:48
Ako malé deti.
OK.
Firma mala DHIM asi za 9 M Skk.Z toho bolo u mna asi 6 M.
PS
a Tono mal den po vyhlásení inventúry odo mna avízo, že DHIM ( tých 9 M ) aj HIM
( máličko cez 200 M ) sedia na halier :D.
A čo si mal tie budovy a stavby, autá a všetko zariadenie doma v obývačke?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Nerozumieš tomu - debatovať s tebou = NEMILOBOHU zabitý čas.
Veľmi sa mýliš, nevadí. Ja som mal donedávna "na starosti" všetok majetok firmy s cca 500 nehnuteľnosťami, rádovo v stovkách miliónov eur. Ale budova ti len tak nezmizne, takže inventarizáciu celej "nulky" som zbúchal za pol hodiny. Môj súbor hnuteľného majetku /vo visual fox/ mal asi 30 000 odpisovaných položiek, tak byť tebou, držím radšej hubu. Okrem toho som to robil dlhšie ako ty.
mari2x
08.08.22,16:25
Okrem toho som to robil dlhšie ako ty



Ked si taký jasnovidec, podávaj športku :D
mari2x
08.08.22,16:26
Ako malé deti.
OK.
Firma mala DHIM asi za 9 M Skk.Z toho bolo u mna asi 6 M.
PS
a Tono mal den po vyhlásení inventúry odo mna avízo, že DHIM ( tých 9 M ) aj HIM
( máličko cez 200 M ) sedia na halier :D.
A čo si mal tie budovy a stavby, autá a všetko zariadenie doma v obývačke?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Nerozumieš tomu - debatovať s tebou = NEMILOBOHU zabitý čas.
Veľmi sa mýliš, nevadí. Ja som mal donedávna "na starosti" všetok majetok firmy s cca 500 nehnuteľnosťami, rádovo v stovkách miliónov eur. Ale budova ti len tak nezmizne, takže inventarizáciu celej "nulky" som zbúchal za pol hodiny. Môj súbor hnuteľného majetku /vo visual fox/ mal asi 30 000 odpisovaných položiek, tak byť tebou, držím radšej hubu. Okrem toho som to robil dlhšie ako ty.


hubu má TVOJA mater
pavol54
08.08.22,17:35
ZISK= PRÍJEM - NÁKLADY



Za tento svetový objav "ZISK= PRÍJEM - NÁKLADY " dostaneš
nobelovku
alebo návrh na nobelovku
alebo návrh (na návštevu mestečka vedla Modry )
už nepi
mari2x
08.08.22,17:39
ZISK= PRÍJEM - NÁKLADY



Za tento svetový objav "ZISK= PRÍJEM - NÁKLADY " dostaneš
nobelovku
alebo návrh na nobelovku
alebo návrh (na návštevu mestečka vedla Modry )
už nepi

ABY TEBE VIAC ZOSTALO ?
pavol54
09.08.22,02:56
Držím Sulíkovi palce s dôchodkami. Budem ironický
1. V Chorvátsku 72 ročný poľský vodič autobusu po ceste zaspal večným spánkom zobral zo sebou 20 spolu nocľažníkov. Tí už dôchodok potrebovať nebudú.
2. K takému starému vodičovi by som nenastúpil ani na okresnú linku
romana147
09.08.22,05:42
Držím Sulíkovi palce s dôchodkami. Budem ironický
1. V Chorvátsku 72 ročný poľský vodič autobusu po ceste zaspal večným spánkom zobral zo sebou 20 spolu nocľažníkov. Tí už dôchodok potrebovať nebudú.
2. K takému starému vodičovi by som nenastúpil ani na okresnú linku

Nie je celkom jasné
aký má súvis polský dôchodca so Slovenskom
čo má minister hospodárstva s dôchodkami
pavol54
09.08.22,09:52
Držím Sulíkovi palce s dôchodkami. Budem ironický
1. V Chorvátsku 72 ročný poľský vodič autobusu po ceste zaspal večným spánkom zobral zo sebou 20 spolu nocľažníkov. Tí už dôchodok potrebovať nebudú.
2. K takému starému vodičovi by som nenastúpil ani na okresnú linku

Nie je celkom jasné
aký má súvis polský dôchodca so Slovenskom
čo má minister hospodárstva s dôchodkami
ten poliak bol dôchodca? ako vieš?
veronikasad
09.08.22,10:55
mari2x
09.08.22,10:57
Držím Sulíkovi palce s dôchodkami. Budem ironický
1. V Chorvátsku 72 ročný poľský vodič autobusu po ceste zaspal večným spánkom zobral zo sebou 20 spolu nocľažníkov. Tí už dôchodok potrebovať nebudú.
2. K takému starému vodičovi by som nenastúpil ani na okresnú linku

Nie je celkom jasné
aký má súvis polský dôchodca so Slovenskom
čo má minister hospodárstva s dôchodkami
ten poliak bol dôchodca? ako vieš?

72 rokov + TVOJE " už dôchodok potrebovať nebude "
pavol54
09.08.22,11:00
Držím Sulíkovi palce s dôchodkami. Budem ironický
1. V Chorvátsku 72 ročný poľský vodič autobusu po ceste zaspal večným spánkom zobral zo sebou 20 spolu nocľažníkov. Tí už dôchodok potrebovať nebudú.
2. K takému starému vodičovi by som nenastúpil ani na okresnú linku

Nie je celkom jasné
aký má súvis polský dôchodca so Slovenskom
čo má minister hospodárstva s dôchodkami
ten poliak bol dôchodca? ako vieš?

72 rokov + TVOJE " už dôchodok potrebovať nebude "
divné myšlienkové pochody, skôr bezmyšlienkové
Nandrolon
09.08.22,12:27
Asi by mu trebalo roztrepať papuľu :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))
buchač
09.08.22,13:23
Ukrajina od minulého štvrtka (4. 8.) zastavila tranzit ruskej ropy južnou vetvou ropovodu Družba cez jej územie, ktorá vedie na Slovensko, do Maďarska a Českej republiky.
https://spravy.rtvs.sk/2022/08/ukrajina-zastavila-export-ropy-cez-juznu-vetvu-ropovodu-druzba/

Mila, Misoft....budú nejaké vtipné obrážťoky ???
veronikasad
09.08.22,13:37
Seniori nad 65 rokov - ak by mal niekto záujem, kurzy pokračujú ...

https://www.digitalniseniori.gov.sk/predregistracia?csrt=14326403728659487452
veronikasad
09.08.22,18:01
rodinná kalkulačka pre výpočet PnD a DB
https://rodinna-kalkulacka.institutfinancnejpolitiky.sk/
Nandrolon
10.08.22,03:45
Môže niekto nasimulovať údaje, aby to vyšlo v súlade s bilboardami OĽANO, teda 200 eur na dieťa?
Ďakujem.
Dáša_
10.08.22,04:04
Môže niekto nasimulovať údaje, aby to vyšlo v súlade s bilboardami OĽANO, teda 200 eur na dieťa?
Ďakujem.


od roku 2023 - dieťa narodené v roku 2014, volnočasové aktivity 60€, hrubá mzda rodiča 600€ mesačne . Treba sa prepnúť do roku 2023

Naviac, na daňový bonus dosiahnu aj kratšie časovú úväzky, s nižšou mzdou. Možno nie na plný, ale aj tie, čo po starom mali 0.
Nandrolon
10.08.22,04:39
Len škoda, že do tých voľnočasových aktivít nepatrí napr. aj ZUŠ...
Dáša_
10.08.22,05:05
Len škoda, že do tých voľnočasových aktivít nepatrí napr. aj ZUŠ...
niekde je zoznam toho, čo tam patrí alebo čo tam nepatrí? Sem s ním. Ja som ho zatiaľ nenašla
veronikasad
10.08.22,05:19
U živnostníkov mi tá kalkulačka nárok na DB nepočíta...Včera o nej hučali v každých správach v rozhlase...
Nandrolon
10.08.22,05:36
Len škoda, že do tých voľnočasových aktivít nepatrí napr. aj ZUŠ...
niekde je zoznam toho, čo tam patrí alebo čo tam nepatrí? Sem s ním. Ja som ho zatiaľ nenašla
Práveže som ho nenašiel, ale myslím si, že patriť tam bude milión hovadín a normálne regulérne štúdium na ZUŠ tam patriť nebude... Vždy to dopadne podobne.
veronikasad
10.08.22,05:52
Zoznam voľnočasových aktivít bude stanovený vseobecne záväzným predpisom - zatiaľ asi vydaný nebol ...
Dáša_
10.08.22,06:16
Len škoda, že do tých voľnočasových aktivít nepatrí napr. aj ZUŠ...



Práveže som ho nenašiel, ale myslím si, že patriť tam bude milión hovadín a normálne regulérne štúdium na ZUŠ tam patriť nebude... Vždy to dopadne podobne.

No vidíš, nevieš, čo tam bude, ale rovno vyhlásiš, že škoda, že tam nebude patriť ZUŠ. To už zrazu vieš bez náznaku váhania....
Nandrolon
10.08.22,06:35
Vyčkáme, uvidíme, rád by som sa mýlil...
romana147
10.08.22,07:13
patriť tam bude milión hovadín a

normálne regulérne štúdium na ZUŠ



píšeš ako žena z domácnosti = milión ( 14 položiek sa NEZAOKRÚHLUJE ! na 1 M)

oné na ZUŚ , žE - - " regulérne štúdium" :D
Nandrolon
10.08.22,07:16
a ty prečo píšeš pod iným nickom ako zvyčajne? som ťa dnes vymákol, že sa nehanbíš...
romana147
10.08.22,07:17
že sa nehanbíš



PREčO ?
Nandrolon
10.08.22,07:20
Ja byť Richardom, tak si porovnám tvoje IP adresy a dám ti trvalý BAN na toto fórum.
romana147
10.08.22,07:28
Ja byť Richardom, tak si porovnám tvoje IP adresy a dám ti trvalý BAN na toto fórum.


ty budeš nejaký NEINFORMOVANÝ !!!!!!!!!!!!!!!

banov som dostal tak 1400

ale môžeš sa znížiť na intelektuálnu ! úroven pieskoviska a nažalovať
romana147
10.08.22,07:33
Ja byť Richardom, tak si porovnám tvoje IP adresy a dám ti trvalý BAN na toto fórum.

ved si ich TRU L LO porovnáva trvale

takéto "múdosti" sú ti PRD platné pri plávajúcej IP / COKIES tiež furt mažem

ps
iba na Traviane majú niečo, cez čo ja NEPREJDEM !
Nandrolon
10.08.22,07:42
No, ak sa pozrieme na to bližšie a vidím, že v priebehu 10 minút si zo svojej DYNAMICKEJ IP bol prihlásený minimálne 2 x s dvoma nickmi, tak skôr vyhráš športku, ako sa bude tvoja dynamická IP zhodovať V DANOM ČASE s úplne iným nickom tu z porady.
Si myslíš, že každý je taký sprostý ako si ty múdry???
majkii
10.08.22,10:03
Ukrajina od minulého štvrtka (4. 8.) zastavila tranzit ruskej ropy južnou vetvou ropovodu Družba cez jej územie, ktorá vedie na Slovensko, do Maďarska a Českej republiky.
https://spravy.rtvs.sk/2022/08/ukrajina-zastavila-export-ropy-cez-juznu-vetvu-ropovodu-druzba/

Mila, Misoft....budú nejaké vtipné obrážťoky ???
Toľko vzrušenia pre nič, Slovnaft už uhradil tranzitné poplatky za rusov očakáva sa obnovenie dodávok ropy
https://e.dennikn.sk/minuta/2964103
pavol54
10.08.22,10:12
Ukrajina od minulého štvrtka (4. 8.) zastavila tranzit ruskej ropy južnou vetvou ropovodu Družba cez jej územie, ktorá vedie na Slovensko, do Maďarska a Českej republiky.
https://spravy.rtvs.sk/2022/08/ukrajina-zastavila-export-ropy-cez-juznu-vetvu-ropovodu-druzba/

Mila, Misoft....budú nejaké vtipné obrážťoky ???
Toľko vzrušenia pre nič, Slovnaft už uhradil tranzitné poplatky za rusov očakáva sa obnovenie dodávok ropy
https://e.dennikn.sk/minuta/2964103
To aby som začal pátrať ktorá malá bančička realizuje moje príkazy na úhradu, alebo to funguje inak? Sadnem k počítaču, otvorím internet banking zoberiem faktúru dodávateľa, niektorí majú aj 5 bankových účtov a jeden si vyberiem a zadám úhradu. Alebo snáď sa neplatia také veľké operácie kešom? ešte sa na to príde o týždeň. ,Mne ak príkaz neprebehne viem hned najneskôr ráno
buchač
10.08.22,10:49
Ukrajina od minulého štvrtka (4. 8.) zastavila tranzit ruskej ropy južnou vetvou ropovodu Družba cez jej územie, ktorá vedie na Slovensko, do Maďarska a Českej republiky.
https://spravy.rtvs.sk/2022/08/ukrajina-zastavila-export-ropy-cez-juznu-vetvu-ropovodu-druzba/

Mila, Misoft....budú nejaké vtipné obrážťoky ???
Toľko vzrušenia pre nič, Slovnaft už uhradil tranzitné poplatky za rusov očakáva sa obnovenie dodávok ropy
https://e.dennikn.sk/minuta/2964103
To akože vážne...že pre nič ?
Vy, poniektorí, ste už tak naočkovaní, že vám už nepomôže psychiatria.

Slovenská republika bola zo všetkých štátov EÚ hádam naj po ruke Zelenskému a dali sme mu hádam všetko, čo sme mu dať mohli…ba dokonca aj viac.
Každý vie čo!
Takže nikto nemôže povedať, žeby sme im nepomohli a že im aj dnes nepomáhame!
A čo sa stalo ?
Ako sa nám Zelensky odvďačil za našu neobmedzenú pomoc?
Nuž „len“ tak, že cez ukrajinské územie nepustí skrze ropovod Družba ani kvapku ropy lebo striktne dodržiava proti ruské sankcie!
Ruská strana poslala/poukázala do ukrajinskej banky peniaze za tranzit ruskej ropy cez Ukrajinu do štátov EÚ, ktoré sú na ňu životne odkázané, najviac SR(!) a ukrajinská banka peniaze neprijala, vrátila ich Rusom späť!

Toto vaše čierno-biele videnie ma vie vždy dostať......

P.S.:
...a teraz šup-šup čipmankovia :D :D :D :D :D dávať negatívne hodnotenia...
kozlíček
10.08.22,11:21
Ukrajina od minulého štvrtka (4. 8.) zastavila tranzit ruskej ropy južnou vetvou ropovodu Družba cez jej územie, ktorá vedie na Slovensko, do Maďarska a Českej republiky.
https://spravy.rtvs.sk/2022/08/ukrajina-zastavila-export-ropy-cez-juznu-vetvu-ropovodu-druzba/

Mila, Misoft....budú nejaké vtipné obrážťoky ???
Toľko vzrušenia pre nič, Slovnaft už uhradil tranzitné poplatky za rusov očakáva sa obnovenie dodávok ropy
https://e.dennikn.sk/minuta/2964103
To akože vážne...že pre nič ?
Vy, poniektorí, ste už tak naočkovaní, že vám už nepomôže psychiatria.

Slovenská republika bola zo všetkých štátov EÚ hádam naj po ruke Zelenskému a dali sme mu hádam všetko, čo sme mu dať mohli…ba dokonca aj viac.
Každý vie čo!
Takže nikto nemôže povedať, žeby sme im nepomohli a že im aj dnes nepomáhame!
A čo sa stalo ?
Ako sa nám Zelensky odvďačil za našu neobmedzenú pomoc?
Nuž „len“ tak, že cez ukrajinské územie nepustí skrze ropovod Družba ani kvapku ropy lebo striktne dodržiava proti ruské sankcie!
Ruská strana poslala/poukázala do ukrajinskej banky peniaze za tranzit ruskej ropy cez Ukrajinu do štátov EÚ, ktoré sú na ňu životne odkázané, najviac SR(!) a ukrajinská banka peniaze neprijala, vrátila ich Rusom späť!

Toto vaše čierno-biele videnie ma vie vždy dostať......

P.S.:
...a teraz šup-šup čipmankovia :D :D :D :D :D dávať negatívne hodnotenia...
Taká je pravda.Zelenský sa pasuje za dirigenta EÚ.Však jeho arogancia je parochňou na zakrytie jeho duševnej plešiny.
Mila123
10.08.22,11:22
Ukrajina od minulého štvrtka (4. 8.) zastavila tranzit ruskej ropy južnou vetvou ropovodu Družba cez jej územie, ktorá vedie na Slovensko, do Maďarska a Českej republiky.
https://spravy.rtvs.sk/2022/08/ukrajina-zastavila-export-ropy-cez-juznu-vetvu-ropovodu-druzba/

Mila, Misoft....budú nejaké vtipné obrážťoky ???
Toľko vzrušenia pre nič, Slovnaft už uhradil tranzitné poplatky za rusov očakáva sa obnovenie dodávok ropy
https://e.dennikn.sk/minuta/2964103
To aby som začal pátrať ktorá malá bančička realizuje moje príkazy na úhradu, alebo to funguje inak? Sadnem k počítaču, otvorím internet banking zoberiem faktúru dodávateľa, niektorí majú aj 5 bankových účtov a jeden si vyberiem a zadám úhradu. Alebo snáď sa neplatia také veľké operácie kešom? ešte sa na to príde o týždeň. ,Mne ak príkaz neprebehne viem hned najneskôr ráno
až ráno? ja to viem okamžite(TB).......
Pali, ktorá to banka je tá tvoja?
bjuty smis
10.08.22,11:29
napísal si to síce na17 riadkov, ale kto z toho pochopil,, prečo sa vzrušuješ neviem....
ruská platba bol kvôli reštrikciám eu vrátená, vyriešilo sa to za pár hodín- doplním -dní

ty máš zelenského určite aj pod postelou, daj si bacha.......
pavol54
10.08.22,11:57
Ukrajina od minulého štvrtka (4. 8.) zastavila tranzit ruskej ropy južnou vetvou ropovodu Družba cez jej územie, ktorá vedie na Slovensko, do Maďarska a Českej republiky.
https://spravy.rtvs.sk/2022/08/ukrajina-zastavila-export-ropy-cez-juznu-vetvu-ropovodu-druzba/

Mila, Misoft....budú nejaké vtipné obrážťoky ???
Toľko vzrušenia pre nič, Slovnaft už uhradil tranzitné poplatky za rusov očakáva sa obnovenie dodávok ropy
https://e.dennikn.sk/minuta/2964103
To aby som začal pátrať ktorá malá bančička realizuje moje príkazy na úhradu, alebo to funguje inak? Sadnem k počítaču, otvorím internet banking zoberiem faktúru dodávateľa, niektorí majú aj 5 bankových účtov a jeden si vyberiem a zadám úhradu. Alebo snáď sa neplatia také veľké operácie kešom? ešte sa na to príde o týždeň. ,Mne ak príkaz neprebehne viem hned najneskôr ráno
až ráno? ja to viem okamžite(TB).......
Pali, ktorá to banka je tá tvoja?
čítaj celú vetu "hneď, najneskôr ráno"(pretože ak zadám príkaz po bankovej závierke platba prebehne alebo neprebehne až na druhý deň, teda po polnoci (poštová, mám za rohom bankomat)
pavol54
10.08.22,12:03
čo viac poškodí atmosféru? séria lesných požiarov po európe(1000 ha v čechách) alebo technické spaľovanie plynu v rámci údržby pri kompresorovej stanici?
misoft
10.08.22,13:29
Ukrajina od minulého štvrtka (4. 8.) zastavila tranzit ruskej ropy južnou vetvou ropovodu Družba cez jej územie, ktorá vedie na Slovensko, do Maďarska a Českej republiky.
https://spravy.rtvs.sk/2022/08/ukrajina-zastavila-export-ropy-cez-juznu-vetvu-ropovodu-druzba/

Mila, Misoft....budú nejaké vtipné obrážťoky ???
Ale som ťa prekvapil, čo? :---
Nedal som žiadny....
romana147
10.08.22,14:45
1,No, ak ... vidím, že ... vyhráš športku, ako sa bude tvoje konto .. s nickom z porady.

2, Si myslíš, že každý je taký sprostý?



1, nijako = PRE prymytývov , pri reštarte "pripláva" NOVÁ PLáVAJúCA

2, Ty vyčnievaš medzi nimi ! :D
romana147
10.08.22,15:11
kozlíček je zdrobnelina od kozel = smrallavý manžel kozy



oboje je pravda
ale miesto pochvaly za 1 ušetrného "kozla" :D prišla mínuska
romana147
10.08.22,16:46
dnes bol obzvášť "úrodný" den = 15 bodov / saldo = + 1 - - neverím :D , že +
bjuty smis
10.08.22,17:20
dnes bol obzvášť "úrodný" den = 15 bodov / saldo = + 1 - - neverím :D , že +
to víš, ruským hrbom zas spustili pohlavné správy..tak nasávajú múdra....
a musia aj denacifikovať...aj ropu zabezpečiť......
bjuty smis
10.08.22,18:32
kde sa v ních berie toľko nenávisti...
volia kotletu, republiku a ostatných tu v diskusii označujú za fašistov
majkii
10.08.22,19:12
kde sa v ních berie toľko nenávisti...
volia kotletu, republiku a ostatných tu v diskusii označujú za fašistov
neviem, strata súdnosti? túžba po pomste? frustrácia? nespokojnosť? spackaný život? či neúspešná kariéra? alebo len vekom niektoré osobnostné črty vyplávajú na povrch? Netuším, chvála bohu v živote sa osobne nestretávam s voličmi kotlebu a ich replikantov
buchač
10.08.22,19:34
Veľmi presne som pochopil ...

No nie, ešte raz zopakujem, nepochopil si. Staré anglické príslovie hovorí, že diabol sa skrýva v detailoch. Tie detaily sú schované v tejto citácii :

" V hlave ti ja mám upratané ako málokto z tohoto smutného ansáblu.
K zvyšku sa nevyjadrujem...o určitých veciach sa bavím len s priateľmi...ty medzi nich nepatríš. "

Takže vysvetlím, lebo si sa upriamil na to, že nepatríš medzi mojich priateľov (presnejšie kamarátov).
Ide o to, že kamarátov mám plno..."neznámych" z netu a aj z reálneho života.
No priateľov spočítam na prstoch jednej ruky. Priateľ je ten, čo sa nepýta...priateľ proste koná.
Takže ak sa o určitých veciach bavím len s priateľmi (prípadne s kamarátmi, podľa uváženia), tak to nie je s plezíru.

K tomu uprataniu v hlave ? Holt, ak by som nemal v hlave poriadok, tak som už dávno ta het.
------------------------------------
Na ten zvyšok nemá význam reagovať...aj tak ťa o opaku nepresvedčím, a mňa zasa je potrebné presvedčiť silou argumentov.
Že ste oblbnutí propagandou, tak to je proste fakt. Podobne je to aj na iných fórach, jeden až neverí, čo všetko sú poniektorí zatajiť, pozmeniť, či prispôsobiť si históriu tomu svojmu tvrdeniu.

P.S.:
...a ešte aj ako psychológovia ste na nič.
majkii
10.08.22,20:09
Veľmi presne som pochopil ...

No nie, ešte raz zopakujem, nepochopil si. Staré anglické príslovie hovorí, že diabol sa skrýva v detailoch. Tie detaily sú schované v tejto citácii :

" V hlave ti ja mám upratané ako málokto z tohoto smutného ansáblu.
K zvyšku sa nevyjadrujem...o určitých veciach sa bavím len s priateľmi...ty medzi nich nepatríš. "

Takže vysvetlím, lebo si sa upriamil na to, že nepatríš medzi mojich priateľov (presnejšie kamarátov).
Ide o to, že kamarátov mám plno..."neznámych" z netu a aj z reálneho života.
No priateľov spočítam na prstoch jednej ruky. Priateľ je ten, čo sa nepýta...priateľ proste koná.
Takže ak sa o určitých veciach bavím len s priateľmi (prípadne s kamarátmi, podľa uváženia), tak to nie je s plezíru.

K tomu uprataniu v hlave ? Holt, ak by som nemal v hlave poriadok, tak som už dávno ta het.
------------------------------------
Na ten zvyšok nemá význam reagovať...aj tak ťa o opaku nepresvedčím, a mňa zasa je potrebné presvedčiť silou argumentov.
Že ste oblbnutí propagandou, tak to je proste fakt. Podobne je to aj na iných fórach, jeden až neverí, čo všetko sú poniektorí zatajiť, pozmeniť, či prispôsobiť si históriu tomu svojmu tvrdeniu.

P.S.:
...a ešte aj ako psychológovia ste na nič.
Jediný, kto nepochopil, že nenávistné výlevy a zloba do diskusie nepatria si ty, búchač, Jediné čo sa ti dá odporučiť je zdržať sa neužitočných a hlúpych útokov. Viac už nie je k tomu čo dodať
Nandrolon
11.08.22,03:53
bjuty smis
11.08.22,08:06
to je tak, ked niekto stále verí ficovi
a ked sa to klamstvo vyvráti, tak treba vulgárne oponentovi vynadať..ked už nemám pravdu,


Úplne inú verziu ropnej kauzy šíril Robert Fico. Podľa neho si Ukrajina vymyslela, že nemôže prijať peniaze od ruskej firmy, a sama ich poslala naspäť, len aby mohla vypnúť tranzit ropy. Z tohto klamstva potom Fico vyvodil patričný záver, že ukrajinský prezident cielene ohrozuje národné záujmy Slovenska.

Kto by ešte pochyboval, že Robert Fico je pripravený urobiť zo Slovenska druhé orbánovské Maďarsko, ten mohol počúvať aj Ficove reči, že slovenská vláda je sprostá, pretože posiela Ukrajine zbrane. Komické bolo, že na tej istej tlačovke sa Fico dušoval, že Smer je proeurópska a protifašistická strana.
kopretinka
11.08.22,08:42
majkii
11.08.22,09:05
to je tak, ked niekto stále verí ficovi
a ked sa to klamstvo vyvráti, tak treba vulgárne oponentovi vynadať..ked už nemám pravdu,


Úplne inú verziu ropnej kauzy šíril Robert Fico. Podľa neho si Ukrajina vymyslela, že nemôže prijať peniaze od ruskej firmy, a sama ich poslala naspäť, len aby mohla vypnúť tranzit ropy. Z tohto klamstva potom Fico vyvodil patričný záver, že ukrajinský prezident cielene ohrozuje národné záujmy Slovenska.

Kto by ešte pochyboval, že Robert Fico je pripravený urobiť zo Slovenska druhé orbánovské Maďarsko, ten mohol počúvať aj Ficove reči, že slovenská vláda je sprostá, pretože posiela Ukrajine zbrane. Komické bolo, že na tej istej tlačovke sa Fico dušoval, že Smer je proeurópska a protifašistická strana.
Už v čase, keď vyšiel ten článok v NČ, hovorca Slovnaftu hovoril, že nejde o nič nezvyčajné, v minulosti sa podobné výpadky dodávok ropy vyskytli aj boli aj dlhšie, vo večernej relácii na rtvs24 bol hovorca Slovnaftu s nejakým odborníkom (meno si nepamätám) kde podrobne opísali čo sa stalo, a dezinformátori ako Fico, bádateľ iné alternatívne pravdu hlásajúce dezinfoweby trepali o chamtivých ukrajincoch a vyzývali na okomžité zastavenie pomoci Ukrajine.
https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/pfbid02DknQYTWqEgcqrzrz9zrbBiLjY6KyesPHH1A1MSUHpbt WyjqHhDq2BrAcmH6q5Yral

Niekedy je lepšie počkať na potvrdenie informácie a potvrdilo sa, že o nič nešlo, ale to búchačom podobným nezapne, úmyselne sem trepnú link v snahe zaujať. Perfidne je na tom
to, že linkol média, ktoré sám opakovane označuje za klamárske mainstreamové neobjektívne.
bjuty smis
11.08.22,10:19
ale oni nemajú na čo čakať....to v hlavných správach, ani na infovojne nikdy nedajú....
a seriozne mediá sú pre nich šorošovské a neveria im.....a hlavne

a teba sa budú smiať, že nemáš dobré info......
potom , ked zbadajú, že sú zas a zas za blbov tak začnú sprosto urážať....
pavol54
11.08.22,10:54
https://tvnoviny.sk/ekonomika/clanok/232887-stat-chce-zaviest-minimalne-poistne-aby-potrestal-spekulantov-doplatia-na-to-aj-pracujuce-matky-ci-invalidi?campaignsrc=tn_clipboard&fbclid=IwAR2Y08QCW7PJ4W5Ya1pDuox_dP5UTU_z1SEKmjutv FHNR-WMdWk2RyjREpM

to ktorá chorá hlava vymyslela
jedna chorá hlava už vymyslela pre sro č ky povinnú daň ako sa to volalo? Daňová licencia - nebol zisk daň bola našťastie bola zrušená 1,1.2018 takže aj toto zrušia a ako sa zaplatí ošetrenie pendlerov?
Mila123
11.08.22,13:12
https://tvnoviny.sk/ekonomika/clanok/232887-stat-chce-zaviest-minimalne-poistne-aby-potrestal-spekulantov-doplatia-na-to-aj-pracujuce-matky-ci-invalidi?campaignsrc=tn_clipboard&fbclid=IwAR2Y08QCW7PJ4W5Ya1pDuox_dP5UTU_z1SEKmjutv FHNR-WMdWk2RyjREpM

to ktorá chorá hlava vymyslela
jedna chorá hlava už vymyslela pre sro č ky povinnú daň ako sa to volalo? Daňová licencia - nebol zisk daň bola našťastie bola zrušená 1,1.2018 takže aj toto zrušia a ako sa zaplatí ošetrenie pendlerov?
Pali, máš na mysli pendlerov, tých, ktorí platia zdravotné a sociálne poistenie v zahraničí (EÚ), pretože v zahraničí pracujú či podnikajú ale chodia na SK veľmi často a často sa na SK dávajú ošetrovať v zdravotníckych zariadeniach?
pavol54
11.08.22,13:38
https://tvnoviny.sk/ekonomika/clanok/232887-stat-chce-zaviest-minimalne-poistne-aby-potrestal-spekulantov-doplatia-na-to-aj-pracujuce-matky-ci-invalidi?campaignsrc=tn_clipboard&fbclid=IwAR2Y08QCW7PJ4W5Ya1pDuox_dP5UTU_z1SEKmjutv FHNR-WMdWk2RyjREpM

to ktorá chorá hlava vymyslela
jedna chorá hlava už vymyslela pre sro č ky povinnú daň ako sa to volalo? Daňová licencia - nebol zisk daň bola našťastie bola zrušená 1,1.2018 takže aj toto zrušia a ako sa zaplatí ošetrenie pendlerov?
Pali, máš na mysli pendlerov, tých, ktorí platia zdravotné a sociálne poistenie v zahraničí (EÚ), pretože v zahraničí pracujú či podnikajú ale chodia na SK veľmi často a často sa na SK dávajú ošetrovať v zdravotníckych zariadeniach?
Pôvodne ani nie, myslel som tých čo podľa štatistiky na Slovensko vstúpilo napr 3600 odišlo 3500 diaľničnú známku nepotrebujú, vlak zadarmo, a čo ja viem ešte čo, včetne zdravotnej starostlivosti(nezávidím im len som hneď povedal že to niekto zaplatí ale štát to nebude)
Mila123
11.08.22,13:52
https://tvnoviny.sk/ekonomika/clanok/232887-stat-chce-zaviest-minimalne-poistne-aby-potrestal-spekulantov-doplatia-na-to-aj-pracujuce-matky-ci-invalidi?campaignsrc=tn_clipboard&fbclid=IwAR2Y08QCW7PJ4W5Ya1pDuox_dP5UTU_z1SEKmjutv FHNR-WMdWk2RyjREpM

to ktorá chorá hlava vymyslela
jedna chorá hlava už vymyslela pre sro č ky povinnú daň ako sa to volalo? Daňová licencia - nebol zisk daň bola našťastie bola zrušená 1,1.2018 takže aj toto zrušia a ako sa zaplatí ošetrenie pendlerov?
Pali, máš na mysli pendlerov, tých, ktorí platia zdravotné a sociálne poistenie v zahraničí (EÚ), pretože v zahraničí pracujú či podnikajú ale chodia na SK veľmi často a často sa na SK dávajú ošetrovať v zdravotníckych zariadeniach?
Pôvodne ani nie, myslel som tých čo podľa štatistiky na Slovensko vstúpilo napr 3600 odišlo 3500 diaľničnú známku nepotrebujú, vlak zadarmo, a čo ja viem ešte čo, včetne zdravotnej starostlivosti(nezávidím im len som hneď povedal že to niekto zaplatí ale štát to nebude)
Ach jaj, Ukrajincov si myslel, sú odídencami........vieš akú majú garantovanú zdravotnú starostlivosť?????? poznám ich rozsah zdravotnej starostlivosti - takú nechcem........... alebo sýty hladnému neverí.............
Mila123
11.08.22,13:58
https://tvnoviny.sk/ekonomika/clanok/232887-stat-chce-zaviest-minimalne-poistne-aby-potrestal-spekulantov-doplatia-na-to-aj-pracujuce-matky-ci-invalidi?campaignsrc=tn_clipboard&fbclid=IwAR2Y08QCW7PJ4W5Ya1pDuox_dP5UTU_z1SEKmjutv FHNR-WMdWk2RyjREpM

to ktorá chorá hlava vymyslela
jedna chorá hlava už vymyslela pre sro č ky povinnú daň ako sa to volalo? Daňová licencia - nebol zisk daň bola našťastie bola zrušená 1,1.2018 takže aj toto zrušia a ako sa zaplatí ošetrenie pendlerov?
Pali, máš na mysli pendlerov, tých, ktorí platia zdravotné a sociálne poistenie v zahraničí (EÚ), pretože v zahraničí pracujú či podnikajú ale chodia na SK veľmi často a často sa na SK dávajú ošetrovať v zdravotníckych zariadeniach?
Pôvodne ani nie, myslel som tých čo podľa štatistiky na Slovensko vstúpilo napr 3600 odišlo 3500 diaľničnú známku nepotrebujú, vlak zadarmo, a čo ja viem ešte čo, včetne zdravotnej starostlivosti(nezávidím im len som hneď povedal že to niekto zaplatí ale štát to nebude)
a ešte, vieš prečo sa robí to minimálne zdravotné poistenie????
aj u nás je x "koumákov", ktorí si dajú vlastný plat napr. 100,- € / mesačne, keďže platí OP tak sa mu všetko ZP zo strany zamestnancov vráti, je to pár €.....
ale máme aj takých, ktorý si dávajú 0,241 z priemerného zárobku v NH 2 roky spätne, a tým sa vráti cca 130,- € zdravotné poistenie......je to pre takých "mudrcov", ktorí nechcú a nebudú platiť čo i o 1,- € viac.....za pár šupiek má plnú zdravotnú starostlivosť, keďže je ZS postavená prosociálne......
inak nezávidím tým, ktorí si musia zbaliť svojich pár vecí do igelitky a utekať pre vojnou.......nechcela by som sa dožiť takého stavu, kde by som vo svete hľadala útočištia.....
pavol54
11.08.22,14:15
https://tvnoviny.sk/ekonomika/clanok/232887-stat-chce-zaviest-minimalne-poistne-aby-potrestal-spekulantov-doplatia-na-to-aj-pracujuce-matky-ci-invalidi?campaignsrc=tn_clipboard&fbclid=IwAR2Y08QCW7PJ4W5Ya1pDuox_dP5UTU_z1SEKmjutv FHNR-WMdWk2RyjREpM

to ktorá chorá hlava vymyslela
jedna chorá hlava už vymyslela pre sro č ky povinnú daň ako sa to volalo? Daňová licencia - nebol zisk daň bola našťastie bola zrušená 1,1.2018 takže aj toto zrušia a ako sa zaplatí ošetrenie pendlerov?
Pali, máš na mysli pendlerov, tých, ktorí platia zdravotné a sociálne poistenie v zahraničí (EÚ), pretože v zahraničí pracujú či podnikajú ale chodia na SK veľmi často a často sa na SK dávajú ošetrovať v zdravotníckych zariadeniach?
Pôvodne ani nie, myslel som tých čo podľa štatistiky na Slovensko vstúpilo napr 3600 odišlo 3500 diaľničnú známku nepotrebujú, vlak zadarmo, a čo ja viem ešte čo, včetne zdravotnej starostlivosti(nezávidím im len som hneď povedal že to niekto zaplatí ale štát to nebude)
a ešte, vieš prečo sa robí to minimálne zdravotné poistenie????
aj u nás je x "koumákov", ktorí si dajú vlastný plat napr. 100,- € / mesačne, keďže platí OP tak sa mu všetko ZP zo strany zamestnancov vráti, je to pár €.....
ale máme aj takých, ktorý si dávajú 0,241 z priemerného zárobku v NH 2 roky spätne, a tým sa vráti cca 130,- € zdravotné poistenie......je to pre takých "mudrcov", ktorí nechcú a nebudú platiť čo i o 1,- € viac.....za pár šupiek má plnú zdravotnú starostlivosť, keďže je ZS postavená prosociálne......
inak nezávidím tým, ktorí si musia zbaliť svojich pár vecí do igelitky a utekať pre vojnou.......nechcela by som sa dožiť takého stavu, kde by som vo svete hľadala útočištia.....
nikdy nebude úplná spravodlivosť, nikdy nebudú včas eliminované podvody, väčšinou ich robia zabezpeční
som sa s chuti zasmial nad úbohosťou v korupcii, pracovníčka úradu práce za tašku zeleniny bola odsúdená, tí čo sa točia v gorile nikdy zavretí nebudú. Aký je rozdiel medzi prijatím diplomovej práce a tašky zeleniny?
pavol54
11.08.22,15:30
Obilie z Ukrajiny sa už vyváža, pred mylnom v Kolárove stálo zo desať cestných korábov, vraj to je denne, chudákom Afričanom ešte aj ten chlieb zjeme
Nandrolon
12.08.22,04:21
Som nevedel, že Čaputová a vôbec vládni predstavitelia sú automaticky ultimátne múdrejší ako ľudia od pásov a barových pultov, kde sa nájde veľa jedincov, ktorí majú seriózne a NEplagiátorské tituly oproti terajšej vládnej čvarge. Akurát nemajú hlavu špinavú od fekálií z amerických účelových neziskoviek a teda nemajú donorov, ktorí ich tlačia hlava-nehlava "vpred" ako napr. Čaputovú.
pavol54
12.08.22,05:24
Som nevedel, že Čaputová a vôbec vládni predstavitelia sú automaticky ultimátne múdrejší ako ľudia od pásov a barových pultov, kde sa nájde veľa jedincov, ktorí majú seriózne a NEplagiátorské tituly oproti terajšej vládnej čvarge. Akurát nemajú hlavu špinavú od fekálií z amerických účelových neziskoviek a teda nemajú donorov, ktorí ich tlačia hlava-nehlava "vpred" ako napr. Čaputovú.
inžinier od pásu(výroby) = opica klasifikácia veľkého muža
kopretinka
12.08.22,05:49
a ešte, vieš prečo sa robí to minimálne zdravotné poistenie????
aj u nás je x "koumákov", ktorí si dajú vlastný plat napr. 100,- € / mesačne, keďže platí OP tak sa mu všetko ZP zo strany zamestnancov vráti, je to pár €.....
ale máme aj takých, ktorý si dávajú 0,241 z priemerného zárobku v NH 2 roky spätne, a tým sa vráti cca 130,- € zdravotné poistenie......je to pre takých "mudrcov", ktorí nechcú a nebudú platiť čo i o 1,- € viac.....za pár šupiek má plnú zdravotnú starostlivosť, keďže je ZS postavená prosociálne.....

a toto neokomentuješ?
"Doplatia na to aj pracujúce matky či invalidi.....aby všetci zamestnaní, aj tí, ktorí nerobia naplno, platili zdravotné odvody z minimálnej mzdy. Hoci reálne na dohodu či skrátený úväzok zarobia len 300, 400 či 500 eur za mesiac, zdravotnej poisťovni by museli poistné odviesť z budúcoročnej minimálnej mzdy 700 eur."
Nandrolon
12.08.22,06:20
Už to tu niekto vymazal, zrejme sa našiel vo videu :-)))
Mila123
12.08.22,06:23
a ešte, vieš prečo sa robí to minimálne zdravotné poistenie????
aj u nás je x "koumákov", ktorí si dajú vlastný plat napr. 100,- € / mesačne, keďže platí OP tak sa mu všetko ZP zo strany zamestnancov vráti, je to pár €.....
ale máme aj takých, ktorý si dávajú 0,241 z priemerného zárobku v NH 2 roky spätne, a tým sa vráti cca 130,- € zdravotné poistenie......je to pre takých "mudrcov", ktorí nechcú a nebudú platiť čo i o 1,- € viac.....za pár šupiek má plnú zdravotnú starostlivosť, keďže je ZS postavená prosociálne.....

a toto neokomentuješ?
"Doplatia na to aj pracujúce matky či invalidi.....aby všetci zamestnaní, aj tí, ktorí nerobia naplno, platili zdravotné odvody z minimálnej mzdy. Hoci reálne na dohodu či skrátený úväzok zarobia len 300, 400 či 500 eur za mesiac, zdravotnej poisťovni by museli poistné odviesť z budúcoročnej minimálnej mzdy 700 eur."
Kopretinka, nie nekomentujem.......prečo? lebo tí, kt. sú ID, SD alebo aj matky na RD a pod. majú štát ako platiteľa ZP, tak hádam sa nájde niekto, kto toto navrhne a pozmení tento blud........v takom prípade by to bolo skoro spravodlivé..........
mari2x
12.08.22,06:31
... ste oblbnutí propagandou ... Podobne aj ako psychológovia ste na nič.




NOVÉ západoslovenské príslovia hovoria :
diabol sa skrýva v Košiciach
diabol sa skrýva v Blbošovi Dlahovi
pavol54
12.08.22,06:37
Už to tu niekto vymazal, zrejme sa našiel vo videu :-)))
Na to sa nesmie poukazovať, veď sme v demokracii
mari2x
12.08.22,06:37
...ľudia od pásov a barových pultov...




konečne si sa odhodlal a prezradil SEBErovných :D
mari2x
12.08.22,06:38
Som nevedel, že Čaputová a vôbec vládni predstavitelia sú automaticky ultimátne múdrejší ako ľudia od pásov a barových pultov, kde sa nájde veľa jedincov, ktorí majú seriózne a NEplagiátorské tituly oproti terajšej vládnej čvarge. Akurát nemajú hlavu špinavú od fekálií z amerických účelových neziskoviek a teda nemajú donorov, ktorí ich tlačia hlava-nehlava "vpred" ako napr. Čaputovú.
inžinier od pásu(výroby) = opica klasifikácia veľkého muža

a ešte ten 1! zmenový právnik - zvarkár
mari2x
12.08.22,06:42
... ste oblbnutí propagandou ... Podobne aj ako psychológovia ste na nič.




NOVÉ západoslovenské príslovia hovoria :
diabol sa skrýva v Košiciach
diabol sa skrýva v Blbošovi Dlahovi
///////////////////
po 5 mínuskách 8. a 9. dobre padne 1 pluska :D
pavol54
12.08.22,06:43
a ešte, vieš prečo sa robí to minimálne zdravotné poistenie????
aj u nás je x "koumákov", ktorí si dajú vlastný plat napr. 100,- € / mesačne, keďže platí OP tak sa mu všetko ZP zo strany zamestnancov vráti, je to pár €.....
ale máme aj takých, ktorý si dávajú 0,241 z priemerného zárobku v NH 2 roky spätne, a tým sa vráti cca 130,- € zdravotné poistenie......je to pre takých "mudrcov", ktorí nechcú a nebudú platiť čo i o 1,- € viac.....za pár šupiek má plnú zdravotnú starostlivosť, keďže je ZS postavená prosociálne.....

a toto neokomentuješ?
"Doplatia na to aj pracujúce matky či invalidi.....aby všetci zamestnaní, aj tí, ktorí nerobia naplno, platili zdravotné odvody z minimálnej mzdy. Hoci reálne na dohodu či skrátený úväzok zarobia len 300, 400 či 500 eur za mesiac, zdravotnej poisťovni by museli poistné odviesť z budúcoročnej minimálnej mzdy 700 eur."
Kopretinka, nie nekomentujem.......prečo? lebo tí, kt. sú ID, SD alebo aj matky na RD a pod. majú štát ako platiteľa ZP, tak hádam sa nájde niekto, kto toto navrhne a pozmení tento blud........v takom prípade by to bolo skoro spravodlivé..........
Taký istý blud, ako možnosti dohodára pracovať 40 dní. "Výborné riešenie" pre prácu v poľnohospodárstve(nemôže keď prší, keď fúka vietor, keď je tropické počasie) reálne odpracované hodiny nezodpovedajú fondu za 40 dní. No kto by išiel za takýchto podmienok na brigádu.
Nandrolon
12.08.22,07:05
...ľudia od pásov a barových pultov...




konečne si sa odhodlal a prezradil SEBErovných :D
Počkaj, poukladám ešte súčiastky na pás.
Už to mám, tak môžem písať.
Teba by intelektom dal dole aj človek so základným vzdelaním.
:-))))))))))))))))))))
Zaujímavé, ako sa niektorí hlupáci cítia "byť viac". Minule mi kolega /Mgr./ písal, ako bol na úrade zaniesť doklady a predstavil sa ako "kurič" firmy XYZ :-)). A úradníčka kolegyni hneď na to, oni tu pošlú teraz kuriča a nabudúce koho... Pritom to bol manažér, ktorý má oveľa vyššie vzdelanie ako daná sliepka na stoličke, sme sa nasmiali...
buchač
12.08.22,07:15
a ešte, vieš prečo sa robí to minimálne zdravotné poistenie????
aj u nás je x "koumákov", ktorí si dajú vlastný plat napr. 100,- € / mesačne, keďže platí OP tak sa mu všetko ZP zo strany zamestnancov vráti, je to pár €.....
ale máme aj takých, ktorý si dávajú 0,241 z priemerného zárobku v NH 2 roky spätne, a tým sa vráti cca 130,- € zdravotné poistenie......je to pre takých "mudrcov", ktorí nechcú a nebudú platiť čo i o 1,- € viac.....za pár šupiek má plnú zdravotnú starostlivosť, keďže je ZS postavená prosociálne......
inak nezávidím tým, ktorí si musia zbaliť svojich pár vecí do igelitky a utekať pre vojnou.......nechcela by som sa dožiť takého stavu, kde by som vo svete hľadala útočištia.....
Aj jedna a aj druhá skupina sú koumáci.
Chrťáci živnostníci nechcú platiť.
Ukrajinci "utekajú" cez hranice, aby sa nechali ošetriť.

Ten zvyšok = zamestnanci si to odserú.
...a hlavne, budú čakať na ošetrenie hodiny. Nie ako ten ukrajinec, čo prišiel a okamžite šiel dnu a ostatní sme sedeli pár hodín.

P.S.:
Ale nie je mi jasné, že ako súvisia obe skupiny ? Žeby preto, lebo oyebujú ?
buchač
12.08.22,07:18
NOVÉ západoslovenské príslovia hovoria :
diabol sa skrýva v Košiciach
diabol sa skrýva v Blbošovi Dlahovi
Košické príslovie zasa vraví :

Maďarský fúzatý chuj sa skrýva v Nitre.
pavol54
12.08.22,08:21
...ľudia od pásov a barových pultov...




konečne si sa odhodlal a prezradil SEBErovných :D
lenže nandy reagoval na diskutéra pod už zmazaným príspevkom, to by si musel adresovať jemu
buchač
12.08.22,08:53
Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze
https://www.facebook.com/watch?v=3034179883366929

Ffujtajbl...toľko klamstiev v jednom videu pokope je fakt sila.
Mila123
12.08.22,09:23
a ešte, vieš prečo sa robí to minimálne zdravotné poistenie????
aj u nás je x "koumákov", ktorí si dajú vlastný plat napr. 100,- € / mesačne, keďže platí OP tak sa mu všetko ZP zo strany zamestnancov vráti, je to pár €.....
ale máme aj takých, ktorý si dávajú 0,241 z priemerného zárobku v NH 2 roky spätne, a tým sa vráti cca 130,- € zdravotné , výška poistenie......je to pre takých "mudrcov", ktorí nechcú a nebudú platiť čo i o 1,- € viac.....za pár šupiek má plnú zdravotnú starostlivosť, keďže je ZS postavená prosociálne.....

a toto neokomentuješ?
"Doplatia na to aj pracujúce matky či invalidi.....aby všetci zamestnaní, aj tí, ktorí nerobia naplno, platili zdravotné odvody z minimálnej mzdy. Hoci reálne na dohodu či skrátený úväzok zarobia len 300, 400 či 500 eur za mesiac, zdravotnej poisťovni by museli poistné odviesť z budúcoročnej minimálnej mzdy 700 eur."
Kopretinka, nie nekomentujem.......prečo? lebo tí, kt. sú ID, SD alebo aj matky na RD a pod. majú štát ako platiteľa ZP, tak hádam sa nájde niekto, kto toto navrhne a pozmení tento blud........v takom prípade by to bolo skoro spravodlivé..........
Taký istý blud, ako možnosti dohodára pracovať 40 dní. "Výborné riešenie" pre prácu v poľnohospodárstve(nemôže keď prší, keď fúka vietor, keď je tropické počasie) reálne odpracované hodiny nezodpovedajú fondu za 40 dní. No kto by išiel za takýchto podmienok na brigádu.
Pali, ale ten dohodár je evidovaný na UPSVaR ako nezamestnaný, odmeny je max. životné minimum, dohoda o PČ je max. 10 hodín týždenne, DoPČ je 350 hod. za interval trvania hodody......teda ak je hodinová minimálna mzda 3,713 € veľa toho nenamútiš......
BXLmiami
12.08.22,10:16
bjuty smis
12.08.22,10:56
:)))))

Ak sa na budúci rok budete sťažovať na lekára, pripravte si 66 eur. Navrhuje to Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Podanie podnetu na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sa má od januára 2023 spoplatniť. Platiť majú isté výnimky. Vyplýva to z návrhu novely zákona o zdravotnom poistení, ktorú rezort zdravotníctva predložil na pripomienkovanie.
kopretinka
12.08.22,11:03
kopretinka
12.08.22,11:04
https://tvnoviny.sk/ekonomika/clanok/232887-stat-chce-zaviest-minimalne-poistne-aby-potrestal-spekulantov-doplatia-na-to-aj-pracujuce-matky-ci-invalidi?campaignsrc=tn_clipboard&fbclid=IwAR2Y08QCW7PJ4W5Ya1pDuox_dP5UTU_z1SEKmjutv FHNR-WMdWk2RyjREpM

to ktorá chorá hlava vymyslela
Myslela som že chcete švajčiarsky model,či?
ja neviem,čo je švajčiarsky model....vo Švajčiarsku ,keď niekto zarobí 200eur,tak musí z toho skoro polovicu odviesť do zdravotnej poisťovne?
kopretinka
12.08.22,11:07
BXLmiami
12.08.22,11:19
No super,táto vláda nemá všetkých 5 pokope.