buchač
20.11.21,21:37
buchač
Docela zaujímavú úvahu som čítal ohľadom vyhnania z raja.

...a prečo to vravíš mne ?
letavizu 1
21.11.21,07:53
pavol54
21.11.21,07:57
https://www.hlavnespravy.sk/najnovsie-oficialne-udaje-z-bavorska-ohladne-korona-umrti-sokuju-nemecko/2760296
toho si nevšímaj, vakcíny použité na Slovensku boli varené v inom kotlíku:), alebo že by niektorá krajina zverejňovala nesprávne dáta? alebo že by informácie z Hlavných správ?
lujza.j
21.11.21,08:11
misoft
21.11.21,08:11
V biblii sa presne to spomína, keď adam a eva spoznali, že existuje dobo a zlo, keď začali rozdeľovať ľudí na rôzne skupiny namiesto toho aby im pomáhali, tak vtedy sa skončil raj. Obrazne povedané, adam a eva boli vykázaní z raja pretože zamenili koncepciu ľúbosti za koncepciu dobra a zla.

tak toto by som poprosila podporiť nejakým citátom. Aby som sa mohla posunúť vyššie a poučiť sa. Lebo moje vedomosti biblie na toto nestačia. Fakt neviem, aké skupiny ľudí začali Adam a Eva rozdeľovať
A najmä, keď boli vtedy JEDINÍ - iní ľudia neboli. "letavizu 1" asi čítala nejakú "odbornú" verziu biblie - teda čítala nejaké bludy.
Mila123
21.11.21,09:18
Veronika - tuto na stránke RUVZ cit :
"V prípade červených až čiernych okresov môžu mať neesenciálne prevádzky otvorené len v režime OP."
Ja len predpokladám, že to platí aj pre kaderníčku (hygiena ich vraj kontroluje)
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1Prave ze toto som citala, len keď kadernicka nie je, ani sa nechce dat ockovat, bude musiet asi prevádzku zatvoriť. Pokuty su vysoke, hrozia zrusenim živnosti...
Veronika, telefonovala som s kaderníčkou (nie sú očkované, ani ona ako szčo a ani jej zamestnanci), s tým, že kaderníčka telefonovala s RUVZ v PP (sme čierny okres) a dostala odpoveď, že musia ako zamestnanci - pracovníci ísť v režime OTP, režim OP je iba pre zákazníkov....... teda ona sa tak bude riadiť......inak by pozatváral štát (hygiena) 1/2 prevádzok na SK.....mam tomu rozumieť tak, ze každých 72 hod. sa bude musieť testovat?
Úrad verejného zdravotníctva v nedeľu nevydá vyhlášku, ktorá má upraviť OTP režim v práci. Minister Lengvarský pritom v piatok v Rádiu Expres povedal, že by ju do nedele mali zverejniť. Na OTP režim nemusia zamestnávatelia prejsť od pondelka, táto povinnosť sa odložila. Nie je jasné, kedy bude vyhláška o OTP režime zverejnená. Zamestnávatelia tak stále nevedia, ako sa majú na OTP režim na pracovisku pripraviť.
Teda u nás neočkovaná, netestovaná a kaderníčka neprekonala covid 19 bude v pondelok pracovať v režime OP (zákazníci).
misoft
21.11.21,10:46
:D:D:D
Doma máme "čuchový" etalón - 52% slivka - moja chodila čuchať - ešte cítim, ešte cítim - už necítim. A teraz mi hlási - už zase cítim.... :---
Ja zatiaľ ten etalón ešte cítim....:cool:
kukučka
21.11.21,12:25
To skúšate len čuchové bunky? Chuťové netreba? ;):D Prajem skoré uzdravenie.
marjankaj
21.11.21,12:31
To skúšate len čuchové bunky? Chuťové netreba? ;):D Prajem skoré uzdravenie.
On je vraj abstinent. Ja by som chuťové otestoval aj za neho, ale čo s ním, keď je lakomý.:---
Jarka 1
21.11.21,12:32
duški, som rada, keď dáš vedieť ako to ide ďalej. Jediné svetielko, kde človek číta aj iný scenár. Skoro sa uzdravte a nech humor aj naďalej zostane korením vašej domácej liečby.
lujza.j
21.11.21,12:40
Duški moja kolegica raz... fľaška alko v chladničke....si myslela,že ok...až kým si nenaliala...decko vypilo a nalialo vodu..... chuťové tiež treba...ako kuki píše:)
misoft
21.11.21,13:33
To skúšate len čuchové bunky? Chuťové netreba? ;):D Prajem skoré uzdravenie.
Tak, tak - sťa abstinent (vyliečený alkoholik) - môžem len čuchať. Moja 3/4 však môže aj chuťovú skúšku robiť :D

Momentálne s teplotami "motora" - sme viac-menej v norme - neprekračujeme 37,5°C večer - cez deň sme okolo 36,6°C ±0,2°C.
letavizu 1
21.11.21,15:36
V biblii sa presne to spomína, keď adam a eva spoznali, že existuje dobo a zlo, keď začali rozdeľovať ľudí na rôzne skupiny namiesto toho aby im pomáhali, tak vtedy sa skončil raj. Obrazne povedané, adam a eva boli vykázaní z raja pretože zamenili koncepciu ľúbosti za koncepciu dobra a zla.

tak toto by som poprosila podporiť nejakým citátom. Aby som sa mohla posunúť vyššie a poučiť sa. Lebo moje vedomosti biblie na toto nestačia. Fakt neviem, aké skupiny ľudí začali Adam a Eva rozdeľovať

.Tento príbeh je napísaný metaforicky,v podobenstvách.Tie stvorené bytosti ktoré ich predstavujú žili v dobre,v raji,v pozitívnom stave bytia.No v jednom bode niečasu a niepriestoru vznikla v ich mysliach otázka:Čo keď ten život čo žijeme nie je skutočný,nie je pozitívny,nie je to to najlepšie,nie je to raj aj keď nás o tom ubezpečuje náš Otec,Veď vlastne nič iné,nejaký iný stav bytia nepoznáme,nemôžme si zvoliť nič iné...A tak "odtrhli plod zo stromu poznania dobra a zla
buchač
21.11.21,16:02
Tak si vyber...
Buď sa to v Biblii presne spomína....alebo tu ide o metaforu.

....alebo netáraj a nechaj si také výplody pre seba.
Jeden taký pomätenec mi úplne stačí...a každý rok na Vianoce dávajú jeho "rozprávku"...
Dáša_
21.11.21,16:31
.Tento príbeh je napísaný metaforicky,v podobenstvách.Tie stvorené bytosti ktoré ich predstavujú žili v dobre,v raji,v pozitívnom stave bytia.No v jednom bode niečasu a niepriestoru vznikla v ich mysliach otázka:Čo keď ten život čo žijeme nie je skutočný,nie je pozitívny,nie je to to najlepšie,nie je to raj aj keď nás o tom ubezpečuje náš Otec,Veď vlastne nič iné,nejaký iný stav bytia nepoznáme,nemôžme si zvoliť nič iné...A tak "odtrhli plod zo stromu poznania dobra a zla

nie je mi celkom jasné, akp bibliu si čítal
buchač
22.11.21,08:14
Vyslovene ma to potešilo...ešte málo vyfasoval.
Si dilino myslel, že je na Slovensku, kde sa z neho idú poserondiať ? Ale už klapec vyhasína...aj keby začal brať doping, aj by mu to bolo trt platné.
https://sport.pravda.sk/cyklistika/clanok/607832-opity-sagan-zranil-policajta-bal-sa-ze-ho-budu-chciet-ockovat/
marjankaj
22.11.21,13:17
Mila123
22.11.21,15:24
aj u nás sa "očkovalo"......chodili chlapci (za Boha, za národ), informovali sa telefonicky, či sestrička XY robí dnes......
a teraz neviem, či tá sestrička pri podávaní inj. i. m. poskytovala aj iné, vedľajšie služby (ako v AT?), ale prišli si pozrieť chlapci (z bývalej VB) na prácu sestry a to tak, že urobili tzv. "stopku ", kontrolovali všetko, t. j. aj sklenený odpad a zistilo sa.......
že sestrička "podávala" i. m. vakcínu tak bezbolestne,profesionálne, že ani vpich nemusela urobiť a chlapci (kotrbovci, u nás mazurkovci) majú doklady, QR kódy, že sú očkovaní, čo v skutočnosti nie je pravda ......
a stálo chlapcov toto dobrodružstvo, resp. geniálny výmysel nejaké tie chechtáky pre sestričku (čo tam po €, veď ich zarobia v DE) nepoznám sadzbu za hlavu , ale sestrička (ak sa ju dá nazvať sestrou) mala vo vlastnom vačku 400,- €....
celý svoj život robila sestru, dobre ju poznám, robila aj na vyššom poste v ich regionálnej komore, mala veľmi ťažký priebeh ochorenia Covid 19 , sama bola na ventilácií, 2,5 mesiaca sa doliečovala na ODCH......aspoň jedna poľahčujúca okolnosť sestra sa priznala , sa čo urobila......
počula som reči, že čo je to za človeka, čo natrie "kolegu"????.......... ak by som také niečo na 1000% vedela, že sa to deje na mojom pracovisku, sama ho udám, čo robí ........
za vyššie spomínaný príspevok som dostala svoje, hnusné, vulgárne vynadané, do exkrementov , že si vymýšľam......
uvádzam fakty.....
https://www.topky.sk/cl/10/2217955/Zdravotna-sestra-udajne-vystavovala-COVID-pasy-bez-ockovania--Trestne-stihanie--hrozi-jej-vazenie
anet
22.11.21,15:38
Bude lock, clock :D predpokladam od 13.12.? Predlzia detom prazdniny, rodicom dovolenky ... ocr-ky, pn-ky
buchač
22.11.21,15:53
...a tebe je to na smiech ???
anet
22.11.21,16:07
Cakala som to a nevadi mi to ;) aspon usetrim.
Jarka 1
22.11.21,16:07
buchy už hádam aj na smiech, ale inak na zaplakanie.

bude, nebude, dáme, nedáme, navrhneme, nenavrhneme, odkedy, dokedy, dohodneme sa dnes, alebo zajtra, alebo až v stredu - čistý chaos.

Kurňa však nech sa dohodnú, rozumne odôvodnia a predstúpia pred národ s tým, čo je už definitívne.
buchač
22.11.21,16:40
Cakala som to a nevadi mi to ;) aspon usetrim.
Váááááážne....a to už ako ?
Alebo dobre...TY možno ušetríš, ale niekto INÝ už veru nie.
Fakt sa mám rozpisovať ?
Začať argumentovať, dôvodiť...dávať to alebo ono ?
letavizu 1
22.11.21,17:16
aj u nás sa "očkovalo"......chodili chlapci (za Boha, za národ), informovali sa telefonicky, či sestrička XY robí dnes......
a teraz neviem, či tá sestrička pri podávaní inj. i. m. poskytovala aj iné, vedľajšie služby (ako v AT?), ale prišli si pozrieť chlapci (z bývalej VB) na prácu sestry a to tak, že urobili tzv. "stopku ", kontrolovali všetko, t. j. aj sklenený odpad a zistilo sa.......
že sestrička "podávala" i. m. vakcínu tak bezbolestne,profesionálne, že ani vpich nemusela urobiť a chlapci (kotrbovci, u nás mazurkovci) majú doklady, QR kódy, že sú očkovaní, čo v skutočnosti nie je pravda ......
a stálo chlapcov toto dobrodružstvo, resp. geniálny výmysel nejaké tie chechtáky pre sestričku (čo tam po €, veď ich zarobia v DE) nepoznám sadzbu za hlavu , ale sestrička (ak sa ju dá nazvať sestrou) mala vo vlastnom vačku 400,- €....
celý svoj život robila sestru, dobre ju poznám, robila aj na vyššom poste v ich regionálnej komore, mala veľmi ťažký priebeh ochorenia Covid 19 , sama bola na ventilácií, 2,5 mesiaca sa doliečovala na ODCH......aspoň jedna poľahčujúca okolnosť sestra sa priznala , sa čo urobila......
počula som reči, že čo je to za človeka, čo natrie "kolegu"????.......... ak by som také niečo na 1000% vedela, že sa to deje na mojom pracovisku, sama ho udám, čo robí ........
za vyššie spomínaný príspevok som dostala svoje, hnusné, vulgárne vynadané, do exkrementov , že si vymýšľam......
uvádzam fakty.....
https://www.topky.sk/cl/10/2217955/Zdravotna-sestra-udajne-vystavovala-COVID-pasy-bez-ockovania--Trestne-stihanie--hrozi-jej-vazenie

Zdravotná sestra údajne vystavovala COVID pasy bez očkovania: UDAJNE
anet
22.11.21,17:18
Fakt sa mám rozpisovať ?
Začať argumentovať, dôvodiť...dávať to alebo ono ?
Nemusis sa rozpisovat, ani dovodit.;) A zbytocne sa budes rozculovat.
buchač
23.11.21,06:20
Včul sa hodí výrok...." Nehádžte perly sviniam."
--------------------------
Rozčuľovať sa zbytočne ? Decko moje...ja som nebol rozčúlený už pekných pár rokov.
misoft
23.11.21,06:23
Tak sa mi zdá, že pomaličky, pomaly sa začínam vracať do "normálu"..... teplotky motora sa začínajú držať na správnych hodnotách, začínam mať poriadny hlad. Aj moja 3/4 je na tom rovnako (nemá doma do čoho pichnúť, už myslí na to, čo bude v robote :D).

Ešte 5 dní a mal by som byť oficiálne "prekonaný"....
Kúrňa - I. vlna - neošpliechala ma, II. vlna - ani tá ma neomočila, ale III. vlna - dostal som to od 3/4 a tá od "zodpovedne nezodpovednej" kolegyne ......
bjuty smis
23.11.21,07:09
Tak sa mi zdá, že pomaličky, pomaly sa začínam vracať do "normálu"..... teplotky motora sa začínajú držať na správnych hodnotách, začínam mať poriadny hlad. Aj moja 3/4 je na tom rovnako (nemá doma do čoho pichnúť, už myslí na to, čo bude v robote :D).

Ešte 5 dní a mal by som byť oficiálne "prekonaný"....
Kúrňa - I. vlna - neošpliechala ma, II. vlna - ani tá ma neomočila, ale III. vlna - dostal som to od 3/4 a tá od "zodpovedne nezodpovednej" kolegyne ......

aj si bol na pcr testoch ?
anet
23.11.21,07:19
Včul sa hodí výrok...." Nehádžte perly sviniam."
Ten vyrok sa hodi, nahadzali ste im ... v momente, ked si to mohli odskusat plosne na roznych etnikach.
https://www.teraz.sk/ekonomika/baidu-udelil-sanofi-licenciu-na-svoj-alg/592277-clanok.html
https://mediweb.hnonline.sk/spravy/13888678-koniec-lymskej-boreliozy-vedci-uz-skusaju-mrna-vakciny-i-na-ochorenia-prenasane-kliestami
+ uz som raz pripajala WHO a mRNA tetanovku
Teraz uz je neskoro sa zamyslat nad tym byt, ci nebyt ;) Uz len pockat na dosledky.
buchač
23.11.21,07:28
Ty pracuješ na železnici ako prehadzovač výhybiek ? Lebo toto je prehodenie, z jednej témy na druhú, jak svyna...
anet
23.11.21,07:45
Nie, mam problem akurat s tym, ze vzdy uvazujem v sirsich suvislostiach.
Ale inak sa ma tvoj vyrok netyka, zijem skromne, minimalisticky ;) Alebo skor hod mi kamienky, vytvorim z nich perly ... aspon z vonku budu tak vyzerat.
Dáša_
23.11.21,08:24
anet
23.11.21,08:30
https://www.instagram.com/p/CTRsIaMiccd/
Dasi, tomu ani sama neveris. Mozno tak 20 rokov, ale skusali to na netopieroch (v minulosti som uz sem pripla studiu) neskor na mysiach, ziadna neprezila ... preto vyskum ukoncili.
Dáša_
23.11.21,09:15
https://www.instagram.com/p/CTRsIaMiccd/
Dasi, tomu ani sama neveris. Mozno tak 20 rokov, ale skusali to na netopieroch (v minulosti som uz sem pripla studiu) neskor na mysiach, ziadna neprezila ... preto vyskum ukoncili.

ja absolutne nemám potrebu tomu veriť alebo neveriť. Nepotrebujem to rozoberať do poslednej nitky. Ja to beriem ako fakt. Nie som vzdelaná v tejto oblasti, aj keď pôvodne som vyštudovala lekársku kybernetiku.
Nepotrebujem do cucka rozoberať to, čo je okolo. Proste to je a ja sa prispôsobím. A to, či sa dám zaočkovať, alebo budem tŕpnuť, či ochoriem, či ostane miesto v nemocnici, či nakazím blízkych som pre seba vyriešila tiež.
No, nemôžem si ísť aktuálne kúpiť kabát, o ktorom snívam. Teda, asi by som aj mohla, ale v tejto situácii nejdem nikam. Kým môžem, tak sa chránim.
anet
23.11.21,09:29
ja absolutne nemám potrebu tomu veriť alebo neveriť. Nepotrebujem to rozoberať do poslednej nitky. Ja to beriem ako fakt. Nie som vzdelaná v tejto oblasti, aj keď pôvodne som vyštudovala lekársku kybernetiku.
Pripla si link ale z nejakeho dovodu.
Lekarska kybernetika pozna aj vyraz cierna skrinka ;)
Dáša_
23.11.21,09:33
Lekarska kybernetika pozna aj vyraz cierna skrinka ;)

tak toto mi prosím ťa bližšie vysvetli
anet
23.11.21,09:45
tak toto mi prosím ťa bližšie vysvetli
Černá skříňka – systém má neznámou strukturu i chování. Identifikace takového systému se provádí na základě vztahu mezi vstupními a výstupními proměnnými.
https://www.med.muni.cz/biofyz/files/vlzl/lectures/biokybernetika_18.pdf
Dáša_
23.11.21,11:45
tak toto mi prosím ťa bližšie vysvetli
Černá skříňka – systém má neznámou strukturu i chování. Identifikace takového systému se provádí na základě vztahu mezi vstupními a výstupními proměnnými.
https://www.med.muni.cz/biofyz/files/vlzl/lectures/biokybernetika_18.pdf

a čo konkretne to má s vývojom vakcíny?

Alebo si moja spolužiačka a vieš, čo je UČMRS :D :D
anet
23.11.21,11:55
a čo konkretne to má s vývojom vakcíny?

Alebo si moja spolužiačka a vieš, čo je UČMRS :D :D
Skor som tu ciernu skrinku myslela v suvislosti s ...


Nepotrebujem do cucka rozoberať to, čo je okolo. Proste to je a ja sa prispôsobím.
teda nie konkretne s vyvojom vakciny.
I ked celkom nerozumiem tomuto postoju, ale nemusim rozumiet vsetkemu a kazdemu ;)

Nie, urcite nie som tvoja spoluziacka :D
buchač
23.11.21,12:44
Kua...je normálne, ak bola zásielka na dobierku v Čechách prevzatá 8.11. a doteraz nedošli love ???
korela
23.11.21,12:59
Kua...je normálne, ak bola zásielka na dobierku v Čechách prevzatá 8.11. a doteraz nedošli love ???
Je.
Odoslané obyč. poštou nedoporučenou min. piatok, včera (pondelok) doručená. Resp. dve.
Veď si sleduj zásielku na tandt Slov. pošty, kedy bola prevzatá. Informuj sa.
misoft
23.11.21,13:02
korela - tuším už prestávaš chápať.
Dobierka prevzatá 8.11. Dnes je 23.11 - takže to nie je normálne.
buchač
23.11.21,13:08
Kua...je normálne, ak bola zásielka na dobierku v Čechách prevzatá 8.11. a doteraz nedošli love ???
Je.
Odoslané obyč. poštou nedoporučenou min. piatok, včera (pondelok) doručená. Resp. dve.
Veď si sleduj zásielku na tandt Slov. pošty, kedy bola prevzatá. Informuj sa.
Si pochopila, čo som sa pýtal ???
1. Poslal som do čiech balík na dobierku
2. Podľa sledovania zásielky som zistil, že balík bol prevzatý a aj VYPLATENÝ...šak ako inak, veď ak by prijímateľ nezaplatil, tak by mu zásielku nevydali. Prevzatie mi potvrdil cez mail, komunikovali sme, či je všetko ok a či je spokojný.
3. Sa pýtam, či je normálne, že love idú dva týždne cez všeliaké banky a až potom mi príde poukaz.
misoft
23.11.21,13:14
buchi - a možno tie prachy sú v 14-dňovej COVID karanténe ....:D:D:D ... aby si sa neinfikoval.....

Ale teraz vážne.
Kontaktuj toho, komu si zásielku odovzdal na doručenie - možno SP - s tým, že zásielka bola príjemcovi riadne odovzdaná a zaplatená, ale ty - ako odosielateľ - si do dnešného dna nedostal za ňu zaplatené. Potom by SP musela to riešiť, kde sú prachy.
korela
23.11.21,13:38
Kua...je normálne, ak bola zásielka na dobierku v Čechách prevzatá 8.11. a doteraz nedošli love ???
Je.
Odoslané obyč. poštou nedoporučenou min. piatok, včera (pondelok) doručená. Resp. dve.
Veď si sleduj zásielku na tandt Slov. pošty, kedy bola prevzatá. Informuj sa.
Si pochopila, čo som sa pýtal ???
1. Poslal som do čiech balík na dobierku
2. Podľa sledovania zásielky som zistil, že balík bol prevzatý a aj VYPLATENÝ...šak ako inak, veď ak by prijímateľ nezaplatil, tak by mu zásielku nevydali. Prevzatie mi potvrdil cez mail, komunikovali sme, či je všetko ok a či je spokojný.
3. Sa pýtam, či je normálne, že love idú dva týždne cez všeliaké banky a až potom mi príde poukaz.
Ale pochopila. Ja už nič neriešim so svojou poštou, tam sa nedá ani dovolať. Všetko riešim cez Bystricu, u prameňa. Aj objednávanie služieb. Ak je to možné, ti to vysledujú.
misoft
23.11.21,17:47
Teraz mi kričí moja 3/4: učka zo škôlky (kde robí) je pozitív a to je po dvoch dávkach vakcíny....
Buď niečo nefunguje, alebo do nás pchajú hocičo......
Mila123
23.11.21,18:19
Teraz mi kričí moja 3/4: učka zo škôlky (kde robí) je pozitív a to je po dvoch dávkach vakcíny....
Buď niečo nefunguje, alebo do nás pchajú hocičo......
ale,ale.......od kedy býva ochorenie priamočiare???
pavol54
23.11.21,18:20
Teraz mi kričí moja 3/4: učka zo škôlky (kde robí) je pozitív a to je po dvoch dávkach vakcíny....
Buď niečo nefunguje, alebo do nás pchajú hocičo......
nefungujú znalosti obyvateľstva o funkcii vakcín. Politici tvrdili donedávna že vakcináciou budeme zdraví. Odborníci krútia hlavou v úžase nad týmito tvrdeniami. Osoba ktorá získa imunitu rezistenciu, môže byť nakazená infikovaná len by mal byť miernejší priebeh onemocnenia. pchajú hocičo? nikto nezverejní percentuálne onemocnenie podľa druhu vakcíny prečo?
marleau
23.11.21,18:32
Teraz mi kričí moja 3/4: učka zo škôlky (kde robí) je pozitív a to je po dvoch dávkach vakcíny....
Buď niečo nefunguje, alebo do nás pchajú hocičo......
oboje
kukučka
23.11.21,19:52
Ale, ale, duški, vari nečítaš konšpiračné stránky. Pchajú hocičo? Veď to sú hoaxy.
PS.
Neprihrávaj na smeče.
Mila123
23.11.21,20:26
poniektorí by mohli dostať pod vianočný stromček.......
alaya1
24.11.21,04:23
Teraz mi kričí moja 3/4: učka zo škôlky (kde robí) je pozitív a to je po dvoch dávkach vakcíny....
Buď niečo nefunguje, alebo do nás pchajú hocičo......
Trocha znalý človek predsa vie, ze vakcina nie je zaruka nenakazenia. Vakcina ti uľahčí piebeh ochorenia :cool:
pavol54
24.11.21,05:24
Teraz mi kričí moja 3/4: učka zo škôlky (kde robí) je pozitív a to je po dvoch dávkach vakcíny....
Buď niečo nefunguje, alebo do nás pchajú hocičo......
nefungujú znalosti obyvateľstva o funkcii vakcín. Politici tvrdili donedávna že vakcináciou budeme zdraví. Odborníci krútia hlavou v úžase nad týmito tvrdeniami. Osoba ktorá získa imunitu rezistenciu, môže byť nakazená infikovaná len by mal byť miernejší priebeh onemocnenia. pchajú hocičo? nikto nezverejní percentuálne onemocnenie podľa druhu vakcíny prečo?
radšej by to pako čo dalo nesúhlas, napísalo s čím nesúhlasí. Každá veta v tomto príspevku je pravda. Len ak by to bolo hodnotené podľa autora príspevku.
BXLmiami
24.11.21,05:44
Ono to je ako so všetkým čo sa týka zdravotníctva.Čím viac toho ľudia a médiá prečítajú tým viac sa v tom strácajú.A snaha všetko vyrátať a dať vakcínu do polohy zaočkujte sa a máte po probléme je dosť katastrofa.Pretože problém je vírus a tomu nerozumie väčšina ľudí,len čítajú kopu názorovy a vyvodia uplne mylné závery.
A novinári-no comment-otázka novinárky prečo sa v lete nerekvalifikovali zdravotníci na tretiu vlnu hovorí sama za seba.
pavol54
24.11.21,06:23
Ono to je ako so všetkým čo sa týka zdravotníctva.Čím viac toho ľudia a médiá prečítajú tým viac sa v tom strácajú.A snaha všetko vyrátať a dať vakcínu do polohy zaočkujte sa a máte po probléme je dosť katastrofa.Pretože problém je vírus a tomu nerozumie väčšina ľudí,len čítajú kopu názorovy a vyvodia uplne mylné závery.
A novinári-no comment-otázka novinárky prečo sa v lete nerekvalifikovali zdravotníci na tretiu vlnu hovorí sama za seba.
najhoršie je to s hovorením pravdy politikmi ako v manželstve. Raz povedia nepravdu a veľmi dlho trvá kým sa im bude veriť. Lepšie sa potom počúvajú bludy od "zasvätených" a podozrieva sa z klamstiev.
Tweety
24.11.21,12:27
misoft
24.11.21,12:32
Pán pos(r)lanec Vons môže vyjadriť ľútosť na skonom, ale mal by sa zdržať poznámok, že im bude chýbať, pretože sám si to zapríčinil a popri tom ohrozoval aj iných.
Takže ľútosť na skonom človeka, ale už nie nad odchodom antivaxera, provokatéra, človeka, ktorý napádal zdravotníkov. Karma je zdarma, Kto čím zachází, taky tím schází.
misoft
24.11.21,12:58
Doobeda - zvonček zúrivo zvoní - POLÍCIA :eek: - prišli na kontrolu, či dodržiavam karanténu. Ja reku - veď už viac ako 10 dní som zavretý.
Policajt na to - tichšie - poslali ho z úradu zdravotníctva to overiť, lebo dostali anonym, že vraj porušujem karanténu. Tak som sa spýtal, či vie meno - že hej, ale nemôže mi povedať. Tak som mu povedal, nech sa pozrie na menovku suseda podo mnou a ak je to to meno, stačí len, aby povedal, že to súhlasí. O pár sekúnd mi odpovedá - "Súhlasí".
pavol54
24.11.21,13:06
Doobeda - zvonček zúrivo zvoní - POLÍCIA :eek: - prišli na kontrolu, či dodržiavam karanténu. Ja reku - veď už viac ako 10 dní som zavretý.
Policajt na to - tichšie - poslali ho z úradu zdravotníctva to overiť, lebo dostali anonym, že vraj porušujem karanténu. Tak som sa spýtal, či vie meno - že hej, ale nemôže mi povedať. Tak som mu povedal, nech sa pozrie na menovku suseda podo mnou a ak je to to meno, stačí len, aby povedal, že to súhlasí. O pár sekúnd mi odpovedá - "Súhlasí".
a teraz tú o červenej čiapočke.
lujza.j
24.11.21,13:06
Ľuďom dobre vyhráva:( radšej keby prišiel či ti niečo netreba...
misoft
24.11.21,13:08
Doobeda - zvonček zúrivo zvoní - POLÍCIA :eek: - prišli na kontrolu, či dodržiavam karanténu. Ja reku - veď už viac ako 10 dní som zavretý.
Policajt na to - tichšie - poslali ho z úradu zdravotníctva to overiť, lebo dostali anonym, že vraj porušujem karanténu. Tak som sa spýtal, či vie meno - že hej, ale nemôže mi povedať. Tak som mu povedal, nech sa pozrie na menovku suseda podo mnou a ak je to to meno, stačí len, aby povedal, že to súhlasí. O pár sekúnd mi odpovedá - "Súhlasí".
a teraz tú o červenej čiapočke.
Ty si tá čiapočka?
Žiaľ - je to fakt. Starý páprda, ktorý sa začína už hádať s každým vo vchode.
Nandrolon
24.11.21,14:21
Doobeda - zvonček zúrivo zvoní - POLÍCIA :eek: - prišli na kontrolu, či dodržiavam karanténu. Ja reku - veď už viac ako 10 dní som zavretý.
Policajt na to - tichšie - poslali ho z úradu zdravotníctva to overiť, lebo dostali anonym, že vraj porušujem karanténu. Tak som sa spýtal, či vie meno - že hej, ale nemôže mi povedať. Tak som mu povedal, nech sa pozrie na menovku suseda podo mnou a ak je to to meno, stačí len, aby povedal, že to súhlasí. O pár sekúnd mi odpovedá - "Súhlasí".
Mne sa zdá, že ty máš právo vedieť, kto ťa udal. Aspoň takto nám to bolo povedané v inej veci...
veronikasad
24.11.21,14:25
Nandy, ako sa máte ? Dufam, že už len samé lepšie správy ...
pavol54
24.11.21,14:48
Doobeda - zvonček zúrivo zvoní - POLÍCIA :eek: - prišli na kontrolu, či dodržiavam karanténu. Ja reku - veď už viac ako 10 dní som zavretý.
Policajt na to - tichšie - poslali ho z úradu zdravotníctva to overiť, lebo dostali anonym, že vraj porušujem karanténu. Tak som sa spýtal, či vie meno - že hej, ale nemôže mi povedať. Tak som mu povedal, nech sa pozrie na menovku suseda podo mnou a ak je to to meno, stačí len, aby povedal, že to súhlasí. O pár sekúnd mi odpovedá - "Súhlasí".
Mne sa zdá, že ty máš právo vedieť, kto ťa udal. Aspoň takto nám to bolo povedané v inej veci...
nemá, ale ak podá oznámenie ktoré sa ho týka ako poškodeného tak vtedy áno, ale pokračuje to riešením na príslušných inštitúciách. ale vtedy je polícia ako vyšetrovateľ a rovno oznámi na čí podnet vystupuje a nekoná tajnostkársky. Ak má dôvod nezverejniť oznamovateľa tak ani náznakom. Inak čo ako zdravie, covid fuč?
pavol54
24.11.21,14:59
Ľuďom dobre vyhráva:( radšej keby prišiel či ti niečo netreba...
však ty o správnych postupoch vieš svoje či už si zabudla?
veronikasad
24.11.21,15:04
veronikasad
24.11.21,15:56
korela
24.11.21,15:59
Doobeda - zvonček zúrivo zvoní - POLÍCIA :eek: - prišli na kontrolu, či dodržiavam karanténu. Ja reku - veď už viac ako 10 dní som zavretý.
Policajt na to - tichšie - poslali ho z úradu zdravotníctva to overiť, lebo dostali anonym, že vraj porušujem karanténu. Tak som sa spýtal, či vie meno - že hej, ale nemôže mi povedať. Tak som mu povedal, nech sa pozrie na menovku suseda podo mnou a ak je to to meno, stačí len, aby povedal, že to súhlasí. O pár sekúnd mi odpovedá - "Súhlasí".
Tak išlo o anonym alebo nie?
Hádam sa nepodpísal svojím priezviskom aj s adresou?
letavizu 1
24.11.21,16:30
lujza.j
24.11.21,16:57
Ľuďom dobre vyhráva:( radšej keby prišiel či ti niečo netreba...
však ty o správnych postupoch vieš svoje či už si zabudla?
Správny postup -bonz? Každý podľa seba.....kelišareň to je teraz nový šport- staranie sa do druhych..? každý nech sa stará o seba....keď boli pred rokom vonku povinné masky a ja som si vonku voľné dýchala...tak som čakala komu bude moje voľné dýchanie prekážať....
misoft
24.11.21,17:53
Doobeda - zvonček zúrivo zvoní - POLÍCIA :eek: - prišli na kontrolu, či dodržiavam karanténu. Ja reku - veď už viac ako 10 dní som zavretý.
Policajt na to - tichšie - poslali ho z úradu zdravotníctva to overiť, lebo dostali anonym, že vraj porušujem karanténu. Tak som sa spýtal, či vie meno - že hej, ale nemôže mi povedať. Tak som mu povedal, nech sa pozrie na menovku suseda podo mnou a ak je to to meno, stačí len, aby povedal, že to súhlasí. O pár sekúnd mi odpovedá - "Súhlasí".
Tak išlo o anonym alebo nie?
Hádam sa nepodpísal svojím priezviskom aj s adresou?
Pokiaľ JA "neviem" (ale len tuším) - teda pre mňa je to anonymné. Že sa on "podpíše" pod udanie na úrade - to je jeho vôľa, úrady často operujú rôznymi GDPR a inými "múdrosťami", len aby ten udaný sa nedozvedel, kto ho bonzol. Ale ako sa vraví - Karma je zdarma... jemu sa to istotne niekedy v budúcnosti vráti aj s úrokmi.

P.S. Vedel som, že sused je niekedy riadny cocot, ale že až taký - tak to som netušil. A aj takto budem k tomu pristupovať.
Keď mu nesiel NB, nešiel internet, telka - vybehol a ako "najlepšieho kamaráta" ma prosil o pomoc. Ja som mu pomohol. A hľa ako sa teraz odvďačil. Pred 10-mi dňami mu tiež niečo nešlo, ale ja som mu vtedy povedal, že sa na to pozriem neskôr, lebo 3/4 je pozitív a nechcem riskovať. Takže teraz nech si poradí sám - pomoci sa nedočká.
kukučka
24.11.21,18:01
možno ťa čítal na porade a bonzol Benčík :-
misoft
24.11.21,18:03
A to je kto? Nepoznám....
anet
24.11.21,18:32
marleau
24.11.21,19:17
veronikasad
24.11.21,19:23
buchač
25.11.21,06:10
Hoci premiér Eduard Heger z OĽaNO teraz pripúšťa možnosť, že očkovanie bude povinné, odškodnenie za nežiaduce účinky je v nedohľadne.

Krajčího zámer nevyšiel, jeho nástupca Vladimír Lengvarský (obaja za OĽaNO) o ňom stále len diskutuje. Ministerstvo mlčí, kedy by štát mohol začať odškodňovať.

https://domov.sme.sk/c/22789300/ockovanie-koronavirus-vakcina-slovensko-odskodnenie.html

Kuwy špatné...aleže ako zavádzajú...
Kedy by mohol štát odškodňovať ? Predsa okamžite, samozrejme po administratívnom procese.
anet
25.11.21,08:49
Ake odskodnenie? Ved podpisali informovany suhlas. Uz mali loteriu, kadejake kavicky, poukazky, bonusy ...
buchač
25.11.21,09:15
Ach jááááj...veľmi zjednodušený a krátkozraký pohľad....

P.S.:
Lotériu a spol mám na háku...
anet
25.11.21,09:24
Buchy vies co, mozno zjednoduseny ... ale kazdy ma niest zodpovednost za svoje rozhodnutia. Nemala by som nic proti, keby neboli tieto loterie a podobne somariny okolo a keby sa neustale nenavazali a skaredo (dezolati a pod.) nenazyvali ludi, ktori sa rozhodli neocko.
buchač
25.11.21,09:52
... ale kazdy ma niest zodpovednost za svoje rozhodnutia.
Uhm...jak oči. A to máš z vlastnej hlavy.....či ?
anet
25.11.21,09:59
No tak mi to vysvetli? Ja som otvorena diskusii.
Vsade len citam ako by nezaockovany mali niest zodpovednost za svoje rozhodnutia, ako by mali sami znasat naklady na pripadnu zdravotnu starostlivost ... opacne to uz neplati?
Tweety
25.11.21,13:08
misoft
25.11.21,14:32
.................

Kuwy špatné...aleže ako zavádzajú...
Kedy by mohol štát odškodňovať ? Predsa okamžite, samozrejme po administratívnom procese.
Ale veď to poznáš, ako to chodí tam hore. Ak sa jedná o nejaké zvýšenie, priplácanie - tak sa dohodnú natotata. Ale pokiaľ by mali ONI niekomu pomôcť - tak ten ich administratívny proces je taký "rýchly", že sa niekedy už ani pomoci nedočkajú.
buchač
25.11.21,15:14
No tak mi to vysvetli?
...a na čo ???
Predsa niečo je dané a teda niečo aj platí.
To sa týka aj zodpovednosti z rôznych uhlov/strán a aj ohľadom info súhlasu.

...a včul buc múdra. :D :D :D
misoft
25.11.21,15:55
Je normálna?
https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajstvo/epizoda/7721-remisova-lockdown-nie-je-riesenie-sme-pripraveni-diskutovat-o-povinnom-ockovani?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rubrikovy_box
"Strana Za ľudí navrhuje prijať opatrenia na motiváciu ľudí na očkovanie. Na deväť mesiacov by napríklad chcela skrátiť platnosť COVID passov a zaočkovaných seniorov nad 65 rokov odmeniť rekreačným voucherom."
Takže každých 9 mesiacov sa bude čo diať? Žiadať o COVID pass, ale na to bude istotne niečo potrebné.
Rekreačný voucher? A kde pôjdu, keď bude zatvorené, prípadne sa tam ani nedostanú?
Monoklonálne protilátky? Na Slovensku je len 27 stredísk (dokonca ani nezistíš, kde sú), kde ti ich podajú na odporúčanie ošetrujúceho lekára.
buchač
25.11.21,17:16
27 stredísk (dokonca ani nezistíš, kde sú),...
Vrav láskavo za seba...

Ani nie 1/2 minúty...a ajhľa.
https://www.health.gov.sk/?monoklonalne-protilatky
veronikasad
25.11.21,17:19
Je normálna?
https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajstvo/epizoda/7721-remisova-lockdown-nie-je-riesenie-sme-pripraveni-diskutovat-o-povinnom-ockovani?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rubrikovy_box
"Strana Za ľudí navrhuje prijať opatrenia na motiváciu ľudí na očkovanie. Na deväť mesiacov by napríklad chcela skrátiť platnosť COVID passov a zaočkovaných seniorov nad 65 rokov odmeniť rekreačným voucherom."
Takže každých 9 mesiacov sa bude čo diať? Žiadať o COVID pass, ale na to bude istotne niečo potrebné.
Rekreačný voucher? A kde pôjdu, keď bude zatvorené, prípadne sa tam ani nedostanú?
Monoklonálne protilátky? Na Slovensku je len 27 stredísk (dokonca ani nezistíš, kde sú), kde ti ich podajú na odporúčanie ošetrujúceho lekára.
monoklonárne protilátky bez doporučenia praktického lekára nedostaneš. A ten tvoj, ak si vhodný pacient, určite vie, kde by ti ich podali. Otázkou je cena - pre jedného pacienta cca 1100€
anet
25.11.21,17:28
...a včul buc múdra. :D :D :D
a co mam byt mudra :D ved sme "nedavno" zazili ked po 20 rokoch ich odskodnuju, nerozumeli co podpisuju, nebolo to v jazyku ich narodnostnej mensiny ...
anet
25.11.21,17:32
Nie, nechcem strašiť ale je to ešte horšie, ako sme si možno mysleli
Nechcem strasit, ale nieco tu nie je s kostolnym poriadkom.
Ked uz to ma pod taktovkou ECDC https://vaccinetracker.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccine-tracker.html#uptake-tab
misoft
25.11.21,18:29
27 stredísk (dokonca ani nezistíš, kde sú),...
Vrav láskavo za seba...

Ani nie 1/2 minúty...a ajhľa.
https://www.health.gov.sk/?monoklonalne-protilatky
OK! Ale sťahovať PDF, aby som to zistil? Prečo to nedajú tak, aby si to po kliknutí zistili bez sťahovania súboru?
veronikasad
25.11.21,18:34
monoklonárne protilátky bez doporučenia praktického lekára nedostaneš. A ten tvoj, ak si vhodný pacient, určite vie, kde by ti ich podali. Otázkou je cena - pre jedného pacienta cca 1100€
No a sme doma, stará mama - už vidím dedka, babku z nejakej dediny, ktorá vysolí 1100€ za kombináciu liekov.... Takže len ponúkajú, lebo vedia, že si to nezoberú.Nehradí to pacient ale ZP, preto obvoďáci vyberaju, pre koho sa táto liečba ešte vyplatí ...
buchač
25.11.21,18:59
No a sme doma, stará mama - už vidím dedka, babku z nejakej dediny, ktorá vysolí 1100€ za kombináciu liekov.... Takže len ponúkajú, lebo vedia, že si to nezoberú.
Amen...a potom, že ako vznikajú hoaxy.
BXLmiami
26.11.21,05:32
27 stredísk (dokonca ani nezistíš, kde sú),...
Vrav láskavo za seba...

Ani nie 1/2 minúty...a ajhľa.
https://www.health.gov.sk/?monoklonalne-protilatky
OK! Ale sťahovať PDF, aby som to zistil? Prečo to nedajú tak, aby si to po kliknutí zistili bez sťahovania súboru?
No lebo to je to geniálne managovanie očkovania.Teraz na tretiu dávku som sa opakovane registrovala,opakovane ma to poslalo na uplne blbý čas niekde do....het,až nakoniec som zavolala a šla ked mali menej.A je to.Cielia na 55+ a robia spros tosti z objednávaním ako Tatra banka s kartami.Sú to IT cvoci.
Tweety
26.11.21,08:47
pavol54
26.11.21,09:27
Pohľad do histórie, ako sa pasovali s pandémiou moru: https://www.cas.sk/clanok/2613187/pandemia-moru-nastolila-podla-historickej-listiny-tvrde-obmedzenia-v-bratislave-a-okoli-takto-vyzeral-lockdown-pred-310-rokmi/
a nevoľníctvo bolo zavedené kedy a dokedy trvalo?
anet
26.11.21,12:46
Chmelar ma dnes pobavil https://www.facebook.com/ChmelarEduard/photos/a.328767897155109/4866119946753192/
Táto vláda vymyslela systém, ktorý zodpovedných neodmeňuje a nezodpovedných podpláca. LockKlaun vám dnes vlastne na tlačovke odkázal, že ak ste sa dali zaočkovať doteraz, tak ste čistý debil, lebo čím neskôr, tým viac zarobíte. Vlastne by ste mali počkať na ďalšiu vlnu, aká bude ponuka. Že vaša babička nechodí do reštaurácií?? Ako je to, prosím vás, možné!? Tá naša bežne chodí na steaky do Massima a práve jej pomáham vyberať lyžovačku v St. Moritz, veď viete, Krajniak jej zvýšil dôchodok. Panebože, prečo si sa musel potknúť práve o Slovensko a vysypať sem takú kopu idiotov?
Mila123
26.11.21,14:51
mám problém.....neviem sa ani cez 2 prehliadače dostať na stránku Prešovského samosprávneho kraja (PSK), dnes som asi o 13,00 stiahla tlačivá, ale teraz ma systém vyhadzuje, v práci som skúsila všetkých 5 stolových PC, ani cez mobil to nechodí ......kde môže byť problém?
misoft
26.11.21,15:01
Chyba môže byť u nich - ani mne to nespustí. Ale podľa všetkého - majú neplatný certifikát, ktorý overuje platnosť údajov pripojenia k stránke. Certifikátu im práve dnes skončila platnosť.
Mila123
26.11.21,15:11
Chyba môže byť u nich - ani mne to nespustí. Ale podľa všetkého - majú neplatný certifikát, ktorý overuje platnosť údajov pripojenia k stránke. Certifikátu im práve dnes skončila platnosť.
ďakujem Dušky.....
bol tam Fero????

https://www.facebook.com/hashtag/majabrigadujevkaliforniach
misoft
26.11.21,15:14
Pravdepodobne :D:D:D....

Predpokladám, ak sú tam ich IT "odborníci" dosť chytrí - zajtra, pozajtra to pôjde, ak nie - tak je to na týždeň - pre ich stránku je treba totiž CA (Certifikačná Autorita) požiadať (a zaplatiť) nový bezpečnostný certifikát - nasadenie certifikátu je dielo pár minút, žiadosť je na dlhšie.
buchač
26.11.21,15:22
Chyba môže byť u nich - ani mne to nespustí. Ale podľa všetkého - majú neplatný certifikát, ktorý overuje platnosť údajov pripojenia k stránke. Certifikátu im práve dnes skončila platnosť.

Hm...tak to mám asi lepší prehliadač a aj goooogeľ..;) :D :D :D
Mila123
26.11.21,15:42
čo znamená CTRL + C a CTRL+ V???
misoft
26.11.21,15:44
Klávesové skratky - Ctrl+C kopírovanie, Ctrl+V - vloženie - pri prom sa to skopíruje do schránky v systéme, pri druhom sa to z tej schránky vloží tam, kde treba.
Mila123
26.11.21,15:46
Klávesové skratky - Ctrl+C kopírovanie, Ctrl+V - vloženie - pri prom sa to skopíruje do schránky v systéme, pri druhom sa to z tej schránky vloží tam, kde treba.
Dušky, ale nie......
je to spôsob ako sa z cudzieho (CTRL+ C - cudzí) stane vlastný.....(CTRL+ V - vlastný)..... :D:D:D
misoft
26.11.21,15:49
Tiež dobré.... to si musím niekde zaznačiť.... :D:D:D
Mila123
26.11.21,15:55
Tiež dobré.... to si musím niekde zaznačiť.... :D:D:D
prepáč.....ale musela som .......
mňa to ráno v kancelárii pobavilo .....
pekný večer prajem....
misoft
26.11.21,15:57
Máš u mňa 1000 bodov - krásne vysvetlené:---
misoft
26.11.21,16:01
Kto pozerá cez anténu a má STB, alebo starší TV - pripravte sa!
https://zive.aktuality.sk/clanok/rggywyk/rtvs-vypnutie-mpeg2-jednotka-dvojka-trojka-ako-naladit/
Prechod RTVS na HEVC kodek - teda na DVB-T2.
korela
26.11.21,18:04
Chmelar ma dnes pobavil https://www.facebook.com/ChmelarEduard/photos/a.328767897155109/4866119946753192/
Táto vláda vymyslela systém, ktorý zodpovedných neodmeňuje a nezodpovedných podpláca. LockKlaun vám dnes vlastne na tlačovke odkázal, že ak ste sa dali zaočkovať doteraz, tak ste čistý debil, lebo čím neskôr, tým viac zarobíte. Vlastne by ste mali počkať na ďalšiu vlnu, aká bude ponuka. Že vaša babička nechodí do reštaurácií?? Ako je to, prosím vás, možné!? Tá naša bežne chodí na steaky do Massima a práve jej pomáham vyberať lyžovačku v St. Moritz, veď viete, Krajniak jej zvýšil dôchodok. Panebože, prečo si sa musel potknúť práve o Slovensko a vysypať sem takú kopu idiotov?
Včera som si vypočula Remišovej tlačovku, niečo podobné, ak neboli dohodnotí.
.
Dúfam, že sa aspoň časť zachová "hrdo" a na takúto ponuku neskočia. Kupóny majú dostať až po tretej dávke, ak neprídu ďalšie.
Dôchodca nie je nesvojprávny, aby nevedel, kde skutočne tie peniaze potrebuje minúť, aj keď je za tým myšlienka ponechať peniaze na Slovensku.
V prvom rade nech netrpia malnutríciami z tých dôstojných dôchodkov a budovali si slobodne imunitu.
De facto im ponúkajú iba to, o čo ich obrali.
korela
26.11.21,18:09
Tiež dobré.... to si musím niekde zaznačiť.... :D:D:D

Aj sem by si mohol.
https://www.porada.sk/t250660-mnemotechnicke-pomocky.html
misoft
26.11.21,18:32
To je nápad Mila123 - ona má na to "autorské právo" :D. Nebudem robiť Ctrl+C - Ctrl+V (cudzie - vlastné) ;)
korela
26.11.21,18:32
Platí niečo iné od pondelka ako tu https://korona.gov.sk/nudzovy-stav-a-zakaz-vychadzania-od-25-novembra-2021/?
Pribudlo niečo?
korela
26.11.21,18:34
To je nápad Mila123 - ona má na to "autorské právo" :D. Nebudem robiť Ctrl+C - Ctrl+V (cudzie - vlastné) ;)
V konečnom dôsledku to nie je ani jej vlastníctvo.:)
buchač
26.11.21,18:35
To je nápad Mila123 - ona má na to "autorské právo" :D. Nebudem robiť Ctrl+C - Ctrl+V (cudzie - vlastné) ;)
Ale trt má...
Trt vymyslela ona...ýe vraj nápad...oné, šak nesranduj takto na večer.
Sctrlovala to tiež niekde...
buchač
26.11.21,18:36
Platí niečo iné od pondelka ako tu https://korona.gov.sk/nudzovy-stav-a-zakaz-vychadzania-od-25-novembra-2021/?
Pribudlo niečo?
Na hoaxových stránkach určite...:D :D :D
korela
26.11.21,18:38
Platí niečo iné od pondelka ako tu https://korona.gov.sk/nudzovy-stav-a-zakaz-vychadzania-od-25-novembra-2021/?
Pribudlo niečo?
Na hoaxových stránkach určite...:D :D :D
Vidíš? To zatiaľ v mnemo tiež nie je.
Ďakujem.
anet
26.11.21,18:58
Od dnes sme doma na distancnom :D
Z medii ... deti to nosia zo skol domov, nakazia rodicov, starych rodicov
Pokyny ... Karanténa pre dieťa znamená: - pobyt výlučne v domácnosti. Ostatní členovia rodiny nemajú povinnú karanténu. :D
sito
26.11.21,20:36
misoft
26.11.21,23:28
Už vidím dôchodcov, ako sa hrnú pre 500€ poukážku na jeden obed za 10€....
sito
27.11.21,04:29
:D:D:D Kúpim semiačka konope, 500 € +. Dôvod? Pokojná staroba v sociálnom zariadení SLOVENSKO, ústavná časť ILAVA, LEOPOLDOV prípadne iné sociálne zariadenia, ktoré zabezpečuje doživotnú starostlivosť, bezplatne. :D:D:D
buchač
27.11.21,05:54
Už vidím dôchodcov, ako sa hrnú pre 500€ poukážku na jeden obed za 10€....
Zasa robíš predčasné závery ???

Kuwa, ako keby si nepoznal mentalitu slovače. Veď si len spomeňme časy, keď sa húfne dôchodcovia zúčastňovali predvádzacích akcií, na ktorých si kupovali neskutočne predražené výrobky.

Prečo dôchodcovia na jeden obed ?
Si myslíš, že len to obed je možnosť použitia ? ...a kedy aj hej, tak za 500€ je cca 450 obedových meníčiek.
Ale tie poukážky sa dajú predsa využiť aj inak...dokonca presunúť na deti, na vnúčence. Títo to rozhodne využijú...

Ak sa zrealizujú dôchodcovské poukazy, tak príde aj k tomu, že sa s nimi začne kšeftovať.
-------------------------------------------
Matoviča ja nemusím, je to jeden kus onýho....to aby bolo jasné.
Povedzme, že sa vláda blbých a blbších konečne zobudila a konečne začala (síce neskoro) niečo aj robiť.
Chujilo ale nemal uvažovať v žiadnom prípade o lotérii, lebo vyhralo ich len pár...tie peniaze sa mali použiť adresne.

Lenže plačú jak blbci a šijú horúcou ihlou....
Lotéria, testy, poukazy, atď (a to nespomínam Naďove šafárenie) = ťažké peniaze. Len kto to všetko zaplatí.

P.S.:
Myslím si (a určite nie som sám), dôjde aj k povinnému očkovaniu.
bjuty smis
27.11.21,07:02
Už vidím dôchodcov, ako sa hrnú pre 500€ poukážku na jeden obed za 10€....

ja zas nevidím ani jedného, čo by je nevzal.....keby náhodou bola...
Mila123
27.11.21,07:19
Chyba môže byť u nich - ani mne to nespustí. Ale podľa všetkého - majú neplatný certifikát, ktorý overuje platnosť údajov pripojenia k stránke. Certifikátu im práve dnes skončila platnosť.
web PSK už ide.....
Jarka 1
27.11.21,07:39
Nemyslím, že Slovač sa dá kúpiť za 500€ poukážku. Podľa mňa to skončí neúspechom. Ten, kto sa doteraz nedal zaočkovať má iné dôvody ako peniaze. A úplne vylučujem, žeby deti, vnúčatá poslali babku na očkovanie, aby im potom posunula poukážku. Predpokladám, že takých bude len zopár. Poukážku považujem skôr za urážku slovenského národa.

Včera som si všimla malú zmenu. Namiesto polomŕtvych v nemocniciach začali dávať vyjadrenia tých, ktorí sú v nemocnici a vládzu rozprávať. Dokonca bol pre a proti názor na očkovanie. Názor s výhradami bol síce z Čiech, čo mi príde blbé. To akoby chceli naznačiť, že na Slovensku sa nenájde medzi lekármi iný, ako bezvýhradne súhlasiaci názor s očkovaním. Ak niečo zaberie, tak to bude práve takáto zmena. Toto časť ľudí presvedčí, aby sa dali očkovať dobrovoľne.

Verím, že Slovač sa nedá kúpiť za peniaze a teraz nemyslím len na vakcínu. Vláda si myslí iné. Čas ukáže ako je to s nami naozaj.
buchač
27.11.21,08:05
Nemyslím, že Slovač sa dá kúpiť za 500€ poukážku. Podľa mňa to skončí neúspechom.
Ono ten neúspech vystrieda nakoniec povinnosť...a všetko k tomu smeruje.
Nepomôžu motivácie, tak nastúpi iný prístup...čím ale nechcem povedať, že s tým súhlasím. Ale čo už...

Áno...ten, kto sa nedal očkovať, má aj iné dôvody. Napríklad aj taký, že kvôli očkovaniu strávi jedinec celý deň v buse a na očkovaní.

Posunutie poukážky som myslel úplne inak...
letavizu 1
27.11.21,09:14
Ja sa nedam ockovat ani keby nukali hned trebars 10000 eur. Zdravie na 1 mieste, vlastna imunita ma daleko vecsiu hodnotu pre mna , sajrajt co je v tej akoze vakcine je pre mna otrava.
misoft
27.11.21,09:28
Chyba môže byť u nich - ani mne to nespustí. Ale podľa všetkého - majú neplatný certifikát, ktorý overuje platnosť údajov pripojenia k stránke. Certifikátu im práve dnes skončila platnosť.
web PSK už ide.....
Všimol som si - a ako som predpokladal - certifikát - už je tam nový. Takže ich IT pracovali rýchlo.
buchač
27.11.21,09:28
Ja sa nedam ockovat ani keby nukali hned trebars 10000 eur. Zdravie na 1 mieste, vlastna imunita ma daleko vecsiu hodnotu pre mna , sajrajt co je v tej akoze vakcine je pre mna otrava.
Hm...to je tvoj názor, tvoje riešenie.
Len by ma zaujímalo, čo by si robil, ako by si sa rozhodol v prípade, ak by si mal imunitu niekde pááá...
Alebo by ma zaujímalo, či by si odmietol chemoterapiu, ktorá by na 99% zničila nádory a posunula šance na prežitie z pár mesiacov na pekných pár rokov. Ale keďže vravíš, že vakcína je otrava, tak čo je potom chemo ?
lujza.j
27.11.21,10:36
Tému povinné očko na c19... momentálne beriem ako taktiku a asi zaberá....ako cez kopirák... čo sa o tom začalo v at...
lujza.j
27.11.21,10:48
Porovnávať nádor a podanie chemo s c19 a vakcoškou..neviem či práve orechove.....je každého vec ako si to alebo ono odovodní......
Včasná liečba dôležitá aj tam aj tu....len neviem prečo pri covide je problém.......tam buď očko alebo umreš.....
Tweety
27.11.21,10:58
veronikasad
27.11.21,11:00
Od dnes sme doma na distancnom :D
Z medii ... deti to nosia zo skol domov, nakazia rodicov, starych rodicov
Pokyny ... Karanténa pre dieťa znamená: - pobyt výlučne v domácnosti. Ostatní členovia rodiny nemajú povinnú karanténu. :D
poznám zo svojho okolia dve mladé rodiny, kde deti priniesli zo školy kovid a nakazili oboch rodičov
veronikasad
27.11.21,11:13
Tweety
27.11.21,11:19
anet
27.11.21,11:26
poznám zo svojho okolia dve mladé rodiny, kde deti priniesli zo školy kovid a nakazili oboch rodičov
Ja to nespochybnujem, covid ci chripka... len som uviedla pokyny co nam poslali na edu.;)
anet
27.11.21,11:27
Žiaľ krutá realita. A to už je blízko nás v Čechách nový variant Omikron.
Bude nova vlna, mozno pridaju k 500 este nieco :D len vyckat.
Tweety
27.11.21,11:32
Žiaľ krutá realita. A to už je blízko nás v Čechách nový variant Omikron.
Bude nova vlna, mozno pridaju k 500 este nieco :D len vyckat.
Veď bude ale toto to nie je na smiech. Dievča len sa smej. smej sa.... Rodičia, starí rodičia ti nevraveli, že po smiechu býva niekedy plač?
veronikasad
27.11.21,11:36
Žiaľ krutá realita. A to už je blízko nás v Čechách nový variant Omikron.
Bude nova vlna, mozno pridaju k 500 este nieco :D len vyckat.
anet, čítala si ten článok čo som priložila ? Tu už končia všetky srandy
anet
27.11.21,11:49
anet, čítala si ten článok čo som priložila ? Tu už končia všetky srandy
Citala som to uz v strede tyzdna. Kazda sranda trva par dni.
Tweety
27.11.21,11:50
anet, čítala si ten článok čo som priložila ? Tu už končia všetky srandy
Citala som to uz v strede tyzdna. Kazda sranda trva par dni.
Bohužiaľ možno u niekoho aj doslovne.
anet
27.11.21,11:52
Veď bude ale toto to nie je na smiech. Dievča len sa smej. smej sa.... Rodičia, starí rodičia ti nevraveli, že po smiechu býva niekedy plač?
To chce klud, najviac sa zasmejem az bublina praskne :D Medzitym natocia aj hollywoodsky film.
babka - ježibabka
27.11.21,11:54
Od dnes sme doma na distancnom :D
Z medii ... deti to nosia zo skol domov, nakazia rodicov, starych rodicov
Pokyny ... Karanténa pre dieťa znamená: - pobyt výlučne v domácnosti. Ostatní členovia rodiny nemajú povinnú karanténu. :D
poznám zo svojho okolia dve mladé rodiny, kde deti priniesli zo školy kovid a nakazili oboch rodičov
To isté u švagrinej. Celá rodina jej syna. Najhorší priebeh mala myslím že už má 18 a teda dospelá dievčinka a mal to aj najmladší ani nie ročný chlapček. Očkovaní neboli.
Tweety
27.11.21,11:55
Veď bude ale toto to nie je na smiech. Dievča len sa smej. smej sa.... Rodičia, starí rodičia ti nevraveli, že po smiechu býva niekedy plač?
To chce klud, najviac sa zasmejem az bublina praskne :D Medzitym natocia aj hollywoodsky film.
Povedz to zmutovanénu vírusu.
Mila123
27.11.21,11:58
Veď bude ale toto to nie je na smiech. Dievča len sa smej. smej sa.... Rodičia, starí rodičia ti nevraveli, že po smiechu býva niekedy plač?
To chce klud, najviac sa zasmejem az bublina praskne :D Medzitym natocia aj hollywoodsky film.
Vy ste iste nesmrteľná......
anet
27.11.21,11:59
Povedz to zmutovanénu vírusu.
Nebojte sa, budete mat silnejsiu vakcinu ... zas a znova a stale dookola https://spravy.rtvs.sk/2021/11/moderna-zacala-vyvijat-posilnujucu-davku-vakciny-proti-variantu-omikron/
Tweety
27.11.21,12:03
Povedz to zmutovanénu vírusu.
Nebojte sa, budete mat silnejsiu vakcinu ... zas a znova a stale dookola https://spravy.rtvs.sk/2021/11/moderna-zacala-vyvijat-posilnujucu-davku-vakciny-proti-variantu-omikron/
Ani toto nepoznáś, lepšie sa báť, ako sa potom zľaknúť?
anet
27.11.21,12:03
Vy ste iste nesmrteľná......
To urcite nie ... sama sa divim ako som mohla pri tych nastrahach zivota vobec prezit :rolleyes:

Ani toto nepoznáś, lepšie sa báť, ako sa potom zľaknúť?
Uprednostnim to zlaknutie ako zivot v strachu.
Tweety
27.11.21,12:11
Vy ste iste nesmrteľná......
To urcite nie ... sama sa divim ako som mohla pri tych nastrahach zivota vobec prezit :rolleyes:

Ani toto nepoznáś, lepšie sa báť, ako sa potom zľaknúť?
Uprednostnim to zlaknutie ako zivot v strachu.
Ok, tak potom tu nepodsúvaj svoje dezinformácie, neobjektívne názory na celú túto vírusovú pandémiu, na chorých na lôžkach, na očkovanie atď. Realitu nezmeníš tým, že ju budeš bagatelizovať,
Źi si svoj život na nechaj iných žiť ten svoj. Či veríš, či nie, sú aj zodpovední ľudia.
anet
27.11.21,12:20
Ok, tak potom tu nepodsúvaj svoje dezinformácie, neobjektívne názory na celú túto vírusovú pandémiu, na chorých na lôžkach, na očkovanie atď. Realitu nezmeníš tým, že ju budeš bagatelizovať,
Źi si svoj život na nechaj iných žiť ten svoj. Či veríš, či nie, sú aj zodpovední ľudia.
Ake dezinformacie? Ked pisem vazne, pisem vzdy fakty.
A vy ste platene za to vytvaranie strachu?
Kto podsuval ake dezinformacie ukaze cas ;)
bjuty smis
27.11.21,12:50
Ja sa nedam ockovat ani keby nukali hned trebars 10000 eur. Zdravie na 1 mieste, vlastna imunita ma daleko vecsiu hodnotu pre mna , sajrajt co je v tej akoze vakcine je pre mna otrava.
https://www.topky.sk/cl/10/2219699/Lekar-Hloznik-ukazal-kokteil-liekov--ktory-dostavaju-pacienti-s-COVID-19--Vazne-vedlajsie-ucinky-
misoft
27.11.21,13:37
A komu sa za to môžeme poďakovať?
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/608465-europa-sa-boji-omikronu-z-jar-prileteli-lietadla-plne-covidu/
Nik nevie, ako to tam pod Stolovou horou kontrolovali, ale jedno je isté - priletelo to prvou, bussines, economy triedou... Celkovo 4 lety z JAR. A žiaľ - vraj tam boli i "bratia Češi"....

Možno - nedajbože - sa dočkáme toho, že si budeme pichať vakcíny do konca života a náhubky už budú trvalou súčasťou - ak to pôjde takýmto tempom.
letavizu 1
27.11.21,13:42
Ja sa nedam ockovat ani keby nukali hned trebars 10000 eur. Zdravie na 1 mieste, vlastna imunita ma daleko vecsiu hodnotu pre mna , sajrajt co je v tej akoze vakcine je pre mna otrava.
https://www.topky.sk/cl/10/2219699/Lekar-Hloznik-ukazal-kokteil-liekov--ktory-dostavaju-pacienti-s-COVID-19--Vazne-vedlajsie-ucinky-

A co taka rakovina, infarkt nadory a 1000 dalsich smrtelnych chorob, taka malaria ,kolko ludi zabije kazdy rok ci den, aids si este nepocul necital? zrejme vies velmi malo kolko smrtelnych chorob a umrti je na svete. KAZDY ROK ZABIJU milony ludi, korona je len taka malicka myska medzi nimi, mal by si sa radsej prestat bat prestat, robit paniku a zacat rozmyslat racionalne.Neboj sa, ani korona tu nebude sarapatit dlho, je to iba nova americka chripka. Inak tupky necitam , su to propagandisticke odpadky.
marleau
27.11.21,13:50
ešte niekto pochybuje o laboratórnom pôvode vírusu?
letavizu 1
27.11.21,14:04
Ja sa nedam ockovat ani keby nukali hned trebars 10000 eur. Zdravie na 1 mieste, vlastna imunita ma daleko vecsiu hodnotu pre mna , sajrajt co je v tej akoze vakcine je pre mna otrava.
https://www.topky.sk/cl/10/2219699/Lekar-Hloznik-ukazal-kokteil-liekov--ktory-dostavaju-pacienti-s-COVID-19--Vazne-vedlajsie-ucinky-

https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/607429-plucne-diagnozy-nie-su-len-covid-19/
Pľúca ohrozuje aj iné ochorenie, každé štyri hodiny naň umrie jeden Slovák! zobud sa clovece.
pavol54
27.11.21,14:35
Ja sa nedam ockovat ani keby nukali hned trebars 10000 eur. Zdravie na 1 mieste, vlastna imunita ma daleko vecsiu hodnotu pre mna , sajrajt co je v tej akoze vakcine je pre mna otrava.
https://www.topky.sk/cl/10/2219699/Lekar-Hloznik-ukazal-kokteil-liekov--ktory-dostavaju-pacienti-s-COVID-19--Vazne-vedlajsie-ucinky-

A co taka rakovina, infarkt nadory a 1000 dalsich smrtelnych chorob, taka malaria ,kolko ludi zabije kazdy rok ci den, aids si este nepocul necital? zrejme vies velmi malo kolko smrtelnych chorob a umrti je na svete. KAZDY ROK ZABIJU milony ludi, korona je len taka malicka myska medzi nimi, mal by si sa radsej prestat bat prestat, robit paniku a zacat rozmyslat racionalne.Neboj sa, ani korona tu nebude sarapatit dlho, je to iba nova americka chripka. Inak tupky necitam , su to propagandisticke odpadky.
Je to vážne nezľahčoval by som to, ALE ak dostanem klasickú chripku viem čo mám robiť, siaham po osvedčených liekoch a nebehám po svete dovtedy kým ma to neskolí tak že som zrelý na príjem do nemocnice a to je už fatálne(klasická prechodená chripka je pôvodcom srdcových onemocnení, ľadvinových onemocnení ) . Ak očkovaný či neočkovaný dostane kovid čaká sa až je to fatálne zlyhanie organizmu a šup do nemocnice. Prečo to nejde liečiť ihneď ako sa onemocnenie objaví. To je jedno, hoci aj antiparazitikom ak je to účinné. vraj útočí na pečeň. tá je predsa slúži na elimináciu všetkých špatných látok v tele. Zakázal už niekto alkohol lebo vieme že pri brutálnej spotrebe likviduje pečeň? Ale ivermectín nikto nepovolí. Tých 500 e keby som mohol aspoň vymeniť za vitamíny ale ich fakticky budem môcť minúť na chľast ktorý ničí pečeň
Mila123
27.11.21,14:46
Ja sa nedam ockovat ani keby nukali hned trebars 10000 eur. Zdravie na 1 mieste, vlastna imunita ma daleko vecsiu hodnotu pre mna , sajrajt co je v tej akoze vakcine je pre mna otrava.
https://www.topky.sk/cl/10/2219699/Lekar-Hloznik-ukazal-kokteil-liekov--ktory-dostavaju-pacienti-s-COVID-19--Vazne-vedlajsie-ucinky-

A co taka rakovina, infarkt nadory a 1000 dalsich smrtelnych chorob, taka malaria ,kolko ludi zabije kazdy rok ci den, aids si este nepocul necital? zrejme vies velmi malo kolko smrtelnych chorob a umrti je na svete. KAZDY ROK ZABIJU milony ludi, korona je len taka malicka myska medzi nimi, mal by si sa radsej prestat bat prestat, robit paniku a zacat rozmyslat racionalne.Neboj sa, ani korona tu nebude sarapatit dlho, je to iba nova americka chripka. Inak tupky necitam , su to propagandisticke odpadky.
Je to vážne nezľahčoval by som to, ALE ak dostanem klasickú chripku viem čo mám robiť, siaham po osvedčených liekoch a nebehám po svete dovtedy kým ma to neskolí tak že som zrelý na príjem do nemocnice a to je už fatálne(klasická prechodená chripka je pôvodcom srdcových onemocnení, ľadvinových onemocnení ) . Ak očkovaný či neočkovaný dostane kovid čaká sa až je to fatálne zlyhanie organizmu a šup do nemocnice. Prečo to nejde liečiť ihneď ako sa onemocnenie objaví. To je jedno, hoci aj antiparazitikom ak je to účinné. vraj útočí na pečeň. tá je predsa slúži na elimináciu všetkých špatných látok v tele. Zakázal už niekto alkohol lebo vieme že pri brutálnej spotrebe likviduje pečeň? Ale ivermectín nikto nepovolí. Tých 500 e keby som mohol aspoň vymeniť za vitamíny ale ich fakticky budem môcť minúť na chľast ktorý ničí pečeň
budem nepríjemná......vidím, že na Porade , v téme Čo sa stalo.......útočia medicínsky vzdelaní ľudia........
Tweety
27.11.21,14:52
Ja sa nedam ockovat ani keby nukali hned trebars 10000 eur. Zdravie na 1 mieste, vlastna imunita ma daleko vecsiu hodnotu pre mna , sajrajt co je v tej akoze vakcine je pre mna otrava.
https://www.topky.sk/cl/10/2219699/Lekar-Hloznik-ukazal-kokteil-liekov--ktory-dostavaju-pacienti-s-COVID-19--Vazne-vedlajsie-ucinky-

A co taka rakovina, infarkt nadory a 1000 dalsich smrtelnych chorob, taka malaria ,kolko ludi zabije kazdy rok ci den, aids si este nepocul necital? zrejme vies velmi malo kolko smrtelnych chorob a umrti je na svete. KAZDY ROK ZABIJU milony ludi, korona je len taka malicka myska medzi nimi, mal by si sa radsej prestat bat prestat, robit paniku a zacat rozmyslat racionalne.Neboj sa, ani korona tu nebude sarapatit dlho, je to iba nova americka chripka. Inak tupky necitam , su to propagandisticke odpadky.
Je to vážne nezľahčoval by som to, ALE ak dostanem klasickú chripku viem čo mám robiť, siaham po osvedčených liekoch a nebehám po svete dovtedy kým ma to neskolí tak že som zrelý na príjem do nemocnice a to je už fatálne(klasická prechodená chripka je pôvodcom srdcových onemocnení, ľadvinových onemocnení ) . Ak očkovaný či neočkovaný dostane kovid čaká sa až je to fatálne zlyhanie organizmu a šup do nemocnice. Prečo to nejde liečiť ihneď ako sa onemocnenie objaví. To je jedno, hoci aj antiparazitikom ak je to účinné. vraj útočí na pečeň. tá je predsa slúži na elimináciu všetkých špatných látok v tele. Zakázal už niekto alkohol lebo vieme že pri brutálnej spotrebe likviduje pečeň? Ale ivermectín nikto nepovolí. Tých 500 e keby som mohol aspoň vymeniť za vitamíny ale ich fakticky budem môcť minúť na chľast ktorý ničí pečeň
budem nepríjemná......vidím, že na Porade , v téme Čo sa stalo.......útočia medicínsky vzdelaní ľudia........
Majú rýchlokurz.-
Mila123
27.11.21,14:56
Ja sa nedam ockovat ani keby nukali hned trebars 10000 eur. Zdravie na 1 mieste, vlastna imunita ma daleko vecsiu hodnotu pre mna , sajrajt co je v tej akoze vakcine je pre mna otrava.
https://www.topky.sk/cl/10/2219699/Lekar-Hloznik-ukazal-kokteil-liekov--ktory-dostavaju-pacienti-s-COVID-19--Vazne-vedlajsie-ucinky-

A co taka rakovina, infarkt nadory a 1000 dalsich smrtelnych chorob, taka malaria ,kolko ludi zabije kazdy rok ci den, aids si este nepocul necital? zrejme vies velmi malo kolko smrtelnych chorob a umrti je na svete. KAZDY ROK ZABIJU milony ludi, korona je len taka malicka myska medzi nimi, mal by si sa radsej prestat bat prestat, robit paniku a zacat rozmyslat racionalne.Neboj sa, ani korona tu nebude sarapatit dlho, je to iba nova americka chripka. Inak tupky necitam , su to propagandisticke odpadky.
Je to vážne nezľahčoval by som to, ALE ak dostanem klasickú chripku viem čo mám robiť, siaham po osvedčených liekoch a nebehám po svete dovtedy kým ma to neskolí tak že som zrelý na príjem do nemocnice a to je už fatálne(klasická prechodená chripka je pôvodcom srdcových onemocnení, ľadvinových onemocnení ) . Ak očkovaný či neočkovaný dostane kovid čaká sa až je to fatálne zlyhanie organizmu a šup do nemocnice. Prečo to nejde liečiť ihneď ako sa onemocnenie objaví. To je jedno, hoci aj antiparazitikom ak je to účinné. vraj útočí na pečeň. tá je predsa slúži na elimináciu všetkých špatných látok v tele. Zakázal už niekto alkohol lebo vieme že pri brutálnej spotrebe likviduje pečeň? Ale ivermectín nikto nepovolí. Tých 500 e keby som mohol aspoň vymeniť za vitamíny ale ich fakticky budem môcť minúť na chľast ktorý ničí pečeň
budem nepríjemná......vidím, že na Porade , v téme Čo sa stalo.......útočia medicínsky vzdelaní ľudia........
Majú rýchlokurz.-






Ja sa nedam ockovat ani keby nukali hned trebars 10000 eur. Zdravie na 1 mieste, vlastna imunita ma daleko vecsiu hodnotu pre mna , sajrajt co je v tej akoze vakcine je pre mna otrava.
https://www.topky.sk/cl/10/2219699/Lekar-Hloznik-ukazal-kokteil-liekov--ktory-dostavaju-pacienti-s-COVID-19--Vazne-vedlajsie-ucinky-

A co taka rakovina, infarkt nadory a 1000 dalsich smrtelnych chorob, taka malaria ,kolko ludi zabije kazdy rok ci den, aids si este nepocul necital? zrejme vies velmi malo kolko smrtelnych chorob a umrti je na svete. KAZDY ROK ZABIJU milony ludi, korona je len taka malicka myska medzi nimi, mal by si sa radsej prestat bat prestat, robit paniku a zacat rozmyslat racionalne.Neboj sa, ani korona tu nebude sarapatit dlho, je to iba nova americka chripka. Inak tupky necitam , su to propagandisticke odpadky.
Je to vážne nezľahčoval by som to, ALE ak dostanem klasickú chripku viem čo mám robiť, siaham po osvedčených liekoch a nebehám po svete dovtedy kým ma to neskolí tak že som zrelý na príjem do nemocnice a to je už fatálne(klasická prechodená chripka je pôvodcom srdcových onemocnení, ľadvinových onemocnení ) . Ak očkovaný či neočkovaný dostane kovid čaká sa až je to fatálne zlyhanie organizmu a šup do nemocnice. Prečo to nejde liečiť ihneď ako sa onemocnenie objaví. To je jedno, hoci aj antiparazitikom ak je to účinné. vraj útočí na pečeň. tá je predsa slúži na elimináciu všetkých špatných látok v tele. Zakázal už niekto alkohol lebo vieme že pri brutálnej spotrebe likviduje pečeň? Ale ivermectín nikto nepovolí. Tých 500 e keby som mohol aspoň vymeniť za vitamíny ale ich fakticky budem môcť minúť na chľast ktorý ničí pečeň
budem nepríjemná......vidím, že na Porade , v téme Čo sa stalo.......útočia medicínsky vzdelaní ľudia........
Majú rýchlokurz.-
môj synovec, štvrták na gymnáziu chce ísť po maturite študovať na LF...........veď na čo? všetko nájdeš cez google............
v nemocniciach chýbajú zdravotníci, ale za klávesnicou PC pribúdajú geometrickým radom.....
letavizu 1
27.11.21,15:05
Odbornici? kuknite sa do vlady, napr Matovic igor hrozny . Hegr tomu doslova trci slama ja z gati, atd ,skoda pismen. prestante snivat.
Mila123
27.11.21,15:09
Odbornici? kuknite sa do vlady, napr Matovic igor hrozny . Hegr tomu doslova trci slama ja z gati, atd ,skoda pismen. prestante snivat.
hodil ste výhybku...... ten môj príspevok nebol o vláde minulej, súčasnej a ani budúcej, bol o "odborníkoch za klávesnicou PC".......
anet
27.11.21,15:12
Majú rýchlokurz.-
To mas ako s tym omikronom, vcera dosli na to ze ma 32 mutacii v spike a predvcerom Moderna usudila ze zosilnena booster vakcina bude ucinna :D Uz ani balzamovat nebude treba.
buchač
27.11.21,15:16
útočia medicínsky vzdelaní ľudia........

Majú rýchlokurz................

v nemocniciach chýbajú zdravotníci, ale za klávesnicou PC pribúdajú geometrickým radom.....
--------------------------------
Hm....a vy dve (svaté za dzedzinu) čo robíte ???

Jasné, že chýbajú zdravotníci. Veď vyštudovali za štátne(zadarmiko) a hajde za hranice...
letavizu 1
27.11.21,15:27
Odbornici? kuknite sa do vlady, napr Matovic igor hrozny . Hegr tomu doslova trci slama ja z gati, atd ,skoda pismen. prestante snivat.
hodil ste výhybku...... ten môj príspevok nebol o vláde minulej, súčasnej a ani budúcej, bol o "odborníkoch za klávesnicou PC".......

Urcite? ja som veru nenasiel ani slovko o odbornikoch za klavesnicov, iba nejaky samani sa tam spominaju.
Tweety
27.11.21,15:30
[QUOTE="buchač

Jasné, že chýbajú zdravotníci. Veď vyštudovali za štátne(zadarmiko) a hajde za hranice...[/QUOTE]
Veď aj ty si mohol študúvať zadarmiko, keby si na to mal.
sito
27.11.21,15:40
Brrr
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2045069_koho-zachrania-a-koho-nechaju-zomriet-pomoct-lekarom-s-tazkou-dilemou-ma-manual-pozrite-si-ho
Žiaľ krutá realita. A to už je blízko nás v Čechách nový variant Omikron.

..šišmaria. V stredoveku, čierny mor. Kde so objavil, v dome, zaklincovali, dom.

My, ktorí sme tu, sme tu preto, že naší predkovia mali ako sa hovorí, tuhý korienok.

Španielská chrípka si tiež vybrala svoju daň na ľudstve, ľuďoch. Hitler tiež.

A za tristo rokov, ak tu na zemeguli budú ešte ľudia a aj covid XYZZZZ, budú veieť, čo je to korienok? :D
pavol54
27.11.21,15:47
Ja sa nedam ockovat ani keby nukali hned trebars 10000 eur. Zdravie na 1 mieste, vlastna imunita ma daleko vecsiu hodnotu pre mna , sajrajt co je v tej akoze vakcine je pre mna otrava.
https://www.topky.sk/cl/10/2219699/Lekar-Hloznik-ukazal-kokteil-liekov--ktory-dostavaju-pacienti-s-COVID-19--Vazne-vedlajsie-ucinky-

A co taka rakovina, infarkt nadory a 1000 dalsich smrtelnych chorob, taka malaria ,kolko ludi zabije kazdy rok ci den, aids si este nepocul necital? zrejme vies velmi malo kolko smrtelnych chorob a umrti je na svete. KAZDY ROK ZABIJU milony ludi, korona je len taka malicka myska medzi nimi, mal by si sa radsej prestat bat prestat, robit paniku a zacat rozmyslat racionalne.Neboj sa, ani korona tu nebude sarapatit dlho, je to iba nova americka chripka. Inak tupky necitam , su to propagandisticke odpadky.
Je to vážne nezľahčoval by som to, ALE ak dostanem klasickú chripku viem čo mám robiť, siaham po osvedčených liekoch a nebehám po svete dovtedy kým ma to neskolí tak že som zrelý na príjem do nemocnice a to je už fatálne(klasická prechodená chripka je pôvodcom srdcových onemocnení, ľadvinových onemocnení ) . Ak očkovaný či neočkovaný dostane kovid čaká sa až je to fatálne zlyhanie organizmu a šup do nemocnice. Prečo to nejde liečiť ihneď ako sa onemocnenie objaví. To je jedno, hoci aj antiparazitikom ak je to účinné. vraj útočí na pečeň. tá je predsa slúži na elimináciu všetkých špatných látok v tele. Zakázal už niekto alkohol lebo vieme že pri brutálnej spotrebe likviduje pečeň? Ale ivermectín nikto nepovolí. Tých 500 e keby som mohol aspoň vymeniť za vitamíny ale ich fakticky budem môcť minúť na chľast ktorý ničí pečeň
budem nepríjemná......vidím, že na Porade , v téme Čo sa stalo.......útočia medicínsky vzdelaní ľudia........
to si myslela na mňa? to sú elementárne zásady ktoré by mal každý jedinec dodržiavať. Keď som mal 9 rokov bolo to práve takto pred vianocami sme sa išli s mamou rozlúčiť do piešťanskej nemocnice diagnóza akútny zápaľ ľadvín 4 x bielkovín v moči primár hovoril otcovi posledná kvapka bola prechodená chripka malá šanca že absolútne nezlyhajú . Chvalabohu nenaplnili sa jeho slová, ale odvtedy sme si všetci dávali pozor na správny vzťah ku svojmu zdraviu. Obvodný lekár ju neuznal, očný ju poslal k internistovi
anet
27.11.21,15:48
Veď vyštudovali za štátne(zadarmiko) a hajde za hranice...
Toto celkom nie je tak. Idu na SK na LF, ale tí co na to maju a nemam na mysli financne ale hlavne vedomostne potom prestupia napr. do CZ. A preco? Lebo na SK LF maju horsie podmienky na studium ako zahranicni studenti. Potom logicky zostavaju so svojimi laskami v zahranici, nehovoriac o tom, ze z ceskej fakulty maju isty job.
buchač
27.11.21,15:51
Veď aj ty si mohol študúvať zadarmiko, keby si na to mal.
Ale toto nie je atak, všakže...?....či len také pohladenie duše ?
No zbieraš body, zbieraš...a potom ti ich kydnem na hlavu.

Takže mi chceš tvrdiť, že ty máš VŠ vyštudovanú ??? Silne pochybujem...doslova neverím.
Jarka 1
27.11.21,15:58
Práve sme sa zasmiali na prechádzke. Známy má doma 90 ročnú, imobilnú, neočkavanú babku po mentálnej stránke úplne v poriadku, tak rozozná aj srandu. Hovorím jej babka ideš, máme 500€ a ona ma poslal do rici :D
sito
27.11.21,16:22
Práve sme sa zasmiali na prechádzke. Známy má doma 90 ročnú, imobilnú, neočkavanú babku po mentálnej stránke úplne v poriadku, tak rozozná aj srandu. Hovorím jej babka ideš, máme 500€ a ona ma poslal do rici :D

:D Učiteľka hovorí deťom " dnes si preberieme, čo sú to významné udalosti "

Janka, u vás? My sme si kúpili nové auto.

Jurko, u vás? My sme boli na ceste okolo sveta.

Zuzka, u vás? Nám pribudlo do rodiny babätko.

...

...

Móricko, u vás nič významné sa nestalo?

Ale áno, pani učiteľka. Moja prababka v 90ke zomrela na sex.

Móricko, v 90ke na seeeex???

Áááno, pani učiteľka.

Liezla na rebrík a zjebala sa dole. :mee:
Mila123
27.11.21,16:35
Veď vyštudovali za štátne(zadarmiko) a hajde za hranice...
Toto celkom nie je tak. Idu na SK na LF, ale tí co na to maju a nemam na mysli financne ale hlavne vedomostne potom prestupia napr. do CZ. A preco? Lebo na SK LF maju horsie podmienky na studium ako zahranicni studenti. Potom logicky zostavaju so svojimi laskami v zahranici, nehovoriac o tom, ze z ceskej fakulty maju isty job.
osobná skúsenosť z rodiny? od priateľov?
babka - ježibabka
27.11.21,16:36
Prvý sniežik. Pohľad ráno z balkóna a z miniokna môjho terajšieho ubytovania.
anet
27.11.21,16:44
osobná skúsenosť z rodiny? od priateľov?
Ano aj. Este aj moja naj... kamoska, ktora na LF prednasala odisla do Prahy.
Mila123
27.11.21,17:03
osobná skúsenosť z rodiny? od priateľov?
Ano aj. Este aj moja naj... kamoska, ktora na LF prednasala odisla do Prahy.
pohyb osôb nie je trestný, osobná sloboda, osobné rozhodnutie.........
neodchádzajú len zdravotníci, ale i IT, technici, vysokoškolsky vzdelaní mladí ľudia, odchádzajú i remeselníci, robotníci, diskriminovaní, menšiny a i., proste migrujú, príčiny odchodu sú rôzne........
anet
27.11.21,17:15
pohyb osôb nie je trestný, osobná sloboda, osobné rozhodnutie.........
neodchádzajú len zdravotníci, ale i IT, technici, vysokoškolsky vzdelaní mladí ľudia, odchádzajú i remeselníci, robotníci, diskriminovaní, menšiny a i., proste migrujú, príčiny odchodu sú rôzne........
Ved o.k. suhlasim ... osobna sloboda, osobne rozhodnutie :)
Jarka 1
27.11.21,17:23
anet, ale odtát potát :D
lujza.j
27.11.21,17:42
Páči sa mi to načasovanie.... nový mutant,nová super vakcoška a vakcoška schválená pre malé deti.......
romana147
27.11.21,18:38
Páči sa mi to načasovanie.... nový mutant,nová super vakcoška a vakcoška schválená pre malé deti.......

Tak vravíš, že v Afrike MUSEL čakať vírus 4 mesiace s domutovaním, lebo meškali s vývojom vakcíny ?
marleau
27.11.21,18:46
Páči sa mi to načasovanie.... nový mutant,nová super vakcoška a vakcoška schválená pre malé deti.......

Tak vravíš, že v Afrike MUSEL čakať vírus 4 mesiace s domutovaním, lebo meškali s vývojom vakcíny ?
Afrika je len adresa vysadenia.
marleau
27.11.21,19:54
Odbornici? kuknite sa do vlady, napr Matovic igor hrozny . Hegr tomu doslova trci slama ja z gati, atd ,skoda pismen. prestante snivat.
hodil ste výhybku...... ten môj príspevok nebol o vláde minulej, súčasnej a ani budúcej, bol o "odborníkoch za klávesnicou PC".......
napriek tomu rozhodnutia robí vláda
korela
27.11.21,21:28
Nespomína si niekto, kde resp. komu dával rozhovor Petr Staněk, kde spomínal vakcínu Pfizer?
korela
27.11.21,21:57
Ja sa nedam ockovat ani keby nukali hned trebars 10000 eur. Zdravie na 1 mieste, vlastna imunita ma daleko vecsiu hodnotu pre mna , sajrajt co je v tej akoze vakcine je pre mna otrava.
https://www.topky.sk/cl/10/2219699/Lekar-Hloznik-ukazal-kokteil-liekov--ktory-dostavaju-pacienti-s-COVID-19--Vazne-vedlajsie-ucinky-

A co taka rakovina, infarkt nadory a 1000 dalsich smrtelnych chorob, taka malaria ,kolko ludi zabije kazdy rok ci den, aids si este nepocul necital? zrejme vies velmi malo kolko smrtelnych chorob a umrti je na svete. KAZDY ROK ZABIJU milony ludi, korona je len taka malicka myska medzi nimi, mal by si sa radsej prestat bat prestat, robit paniku a zacat rozmyslat racionalne.Neboj sa, ani korona tu nebude sarapatit dlho, je to iba nova americka chripka. Inak tupky necitam , su to propagandisticke odpadky.
Je to vážne nezľahčoval by som to, ALE ak dostanem klasickú chripku viem čo mám robiť, siaham po osvedčených liekoch a nebehám po svete dovtedy kým ma to neskolí tak že som zrelý na príjem do nemocnice a to je už fatálne(klasická prechodená chripka je pôvodcom srdcových onemocnení, ľadvinových onemocnení ) . Ak očkovaný či neočkovaný dostane kovid čaká sa až je to fatálne zlyhanie organizmu a šup do nemocnice. Prečo to nejde liečiť ihneď ako sa onemocnenie objaví. To je jedno, hoci aj antiparazitikom ak je to účinné. vraj útočí na pečeň. tá je predsa slúži na elimináciu všetkých špatných látok v tele. Zakázal už niekto alkohol lebo vieme že pri brutálnej spotrebe likviduje pečeň? Ale ivermectín nikto nepovolí. Tých 500 e keby som mohol aspoň vymeniť za vitamíny ale ich fakticky budem môcť minúť na chľast ktorý ničí pečeň
budem nepríjemná......vidím, že na Porade , v téme Čo sa stalo.......útočia medicínsky vzdelaní ľudia........

To je tak, keď sa v médiách dáva priestor iba časti lekárov, ľudia si hľadajú aj iné zdroje:

Trestné činy vládnej moci
24. novembra 2021 06:55, Prečítané 2 662x, Peter Lipták (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/author/liptakpeter/), Čaputová (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/category/caputova-2/), Chorobníctvo (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/category/chorobnictvo/), Chudobníctvo (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/category/chudobnictvo/), COVID-19 (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/category/covid-19-2/), Heger (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/category/heger/), Krajči (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/category/krajci/), Lengvarský (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/category/lengvarsky/), Matovič (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/category/matovic/), Mikas (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/category/mikas/), Psychiatria (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/category/psychiatria/), Zdravotníctvo (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/category/zdravotnictvo/)
„Rozhorčená Čaputová: Prehrávame. Prestaňme tliachať o covide a počúvať bludy!“
Čaputová nám zabezpečila návštevu pápeža od 12. do 15. septembra v pandemickom období, ktorého sa zúčastnili desaťťisíce nekontrolovaných zaočkovaných, sama aj s pápežom boli bez rúška a dávali tým príklad zaočkovaným občanom, ktorí sa tlačili na tejto akcii tiež bez rúška. Od vtedy začala stúpať krivka postihnutých covidom. V žiadnom inom štáte ešte okrem Maďarska, ktoré dnes v úmrtnosti prekonáva aj Slovensko, sa neporiadali v pandemickom období takéto megastretnutia porušujúce protipandemické opatrenia.https://liptakpeter.blog.pravda.sk/files/2021/11/zzz3-630x397.png (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/files/2021/11/zzz3.png)
Toľko by stačilo uviesť k tliachaniu a k bludom.
K rozbehnutiu pandémie prispeli samozrejme aj zaočkovaní, ktorí sa pri návrate zo zahraničných dovoleniek nemuseli testovať ani ísť do karantény.
Opatrenie vlády, kedy očkovaní sa nemusia testovať a nemusia ísť do karantény, hoci sa vie, že rovnako sa môžu nakaziť a tiež šíriť vírus ako neočkovaní, dokonca ho môžu šíriť práve očkovaní ako superšíritelia, teda nepozorovane, pretože majú ľahší a často aj celkom asymptomatický priebeh a to najmä prenášajú vírus na neočkovaných, tak toto opatrenie vlády je príčinou dnešného nekontrolovaného šírenia infekcie na Slovensku. Vo svetle štúdie(1) to vyzerá na úmyselné šírenie nákazlivej choroby. Kto a prečo má neustále potrebu plniť lôžka v nemocniciach a počítať mŕtvych?
Očkovanie:
Prečo stúpa úmrtnosť na kovid a dosahuje vyššie hodnoty ako v SR aj v štátoch, ktoré majú zaočkovanosť až o 20% vyššiu ako máme na Slovensku?
https://liptakpeter.blog.pravda.sk/files/2021/11/zzz-630x489.png (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/files/2021/11/zzz.png)
Smutná situácia je v Lotyšsku, kde v priebehu októbra 2021 sa v zaočkovanosti vyšvihli o cca 20% aby sa v úmrtnosti na kovid dostali na čelo rebríčka ešte pred Maďarsko? Vlna úmrtnosti, ktorá sa zodvihla v Lotyšsku paralelne s vlnou očkovania je varovná. Chceme tlačiť na očkovanie a vari kopírovať Lotyšskú cestu do pekla?
https://liptakpeter.blog.pravda.sk/files/2021/11/zzz5-630x486.png (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/files/2021/11/zzz5.png)Holandsko zaočkované na cca 75% má dnes asi o 100% vyšší výskyt kovidu ako keď bolo nezaočkované.https://liptakpeter.blog.pravda.sk/files/2021/11/zzz4-630x364.png (https://liptakpeter.blog.pravda.sk/files/2021/11/zzz4.png)
O nežiadúcich účinkoch mRNA vakcín sa toho tiež už vie veľmi veľa.
Nová študia zo švédskych univerzít – varuje pred hrozbou onkologickych ochoreni z vakcín, ktoré kódujú celý S-protein (2).
Nie pofidérne očkovanie ale včasná ambulantná liecba
Okrem liečby vo včasnej ambulantnej fáze podľa protokolu IFCCC s použitím ivermektínu, alebo liečby artemisínom, ktorý sa osvedčil na potlačenie kovidu v Číne (obidva lieky dostali Nobelovu cenu), tu máme dnes pre rizikových pacientov
liečbu monoklonálnymi protilátkami (MAB), ktorú sme nakúpili a naskladnili už v máji 2021 v počte pre 15 000 pacientov v cene cca rovnajúcej sa cene Matovičovej lotérie, ale do použitia bola schválená až v septembri 2021, aby sme ju začali obmedzene používať v klinickej praxi až v novembri 2021!
Jedná sa o použitie Casirivimabu+imdevimabu v prípravku REGEN-COV, ktorým bol vyliečený z kovidu aj prezident Trump už v októbri 2020. Celá liečba pozostáva z 20 minútovej infúzie po ktorej sa pacient uzdraví spravidla do 24 hodín.
Ekonomická kalkulácia:
Očkovanie
Cena 5 mil x 60€ za tri dávky, spolu 300 miliónov € (opravujem, cenu 600 mil € zaplatíme až po 6-tej dávke).
Liečba MAB
Z počtu pozitívne testovaných je cca 10 % chorých, z toho počtu je asi tretina rizikových pacientov indikovaných na podanie MAB. Od septembra máme cca 300 000 pozitívne testovaných. Takže aby sme nemali plné nemocnice tak by sme potrebovali podať 10 000 pacientom MAB. 1000 eur (cena jednej liečby MAB) x 10 000 je 10 miliónov €. Za túto sumu sme mohli získať prázdne nemocnice, okrem ušetrenia na očkovaní by sme ušetrili na drahých lôžkach 90% prostriedkov a keď by videli nemocniční zdravotníci, že sa niečo robí aj zmysluplne, že nemocnice sa neplnia ale, že kovid vieme zvládnuť vlastnými silami, tak by hneď mali chuť a energiu a nepomýšľali by nad odchodom kdekoľvek preč z tohto rozvráteného zdravotníctva. A hlavne, že pacienti by boli zdraví. Zdravotníctvo je treba konsolidovať a nie robiť opak, ako to robí Lengvarský každý deň.
Matematici ako Kollár by sa mali naučiť počítať so všetkými premennými existujúcej situácie. Očkovanie neúčinnou vakcínou v prebiehajúcej pandémii aj z matematického hľadiska vychádza ako najmenej efektívny prostriedok riešenia tejto pandémie, ktorý nevedie k jej potlačeniu, naopak ako v Lotyšsku môže zvyšovať počty úmrtí alebo ako v Holandsku, zdvojnásobovať počty nakazených a sú to preto celkom vyhodené peniaze. A to nepočítame náklady, ktoré bude potrebné vynaložiť na riešenie nežiadúcich reakcií a ochorení po tomto očkovaní. Môžeme očakávať, že toto očkovanie bude indukovať vlnu kardiovaskulárnych aj onkologických ochorení, ako upozorňujú štúdie, s nutnosťou komplexnej, komplikovanej, dlhotrvajúcej a drahej liečby.
Zdroje
(1)https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(21)00648-4/fulltext
(2) https://www.mdpi.com/1999-4915/13/10/2056/htm?fbclid=IwAR0kZfi5QUfH0GVWg4UQVXXIDU5i7fab7qQPq Z_A2nRfqBduqILZkP-pbYQ (https://www.mdpi.com/1999-4915/13/10/2056/htm?fbclid=IwAR0kZfi5QUfH0GVWg4UQVXXIDU5i7fab7qQPq Z_A2nRfqBduqILZkP-pbYQ)
buchač
28.11.21,07:01
Nespomína si niekto, kde resp. komu dával rozhovor Petr Staněk, kde spomínal vakcínu Pfizer?
Toto povedal ten tvoj vizionár...

" Odpovědnost Pfizer hodil na státy, státy nenesou žádnou odpovědnost, tu hodili na lékaře, lékaři nenesou žádnou odpovědnost za vakcínu, tu hodili na vás a vy jste tak vzdělán, aby jste chápal míru možných vedlejších účinků? "

Mám ti dať argumentáciu proti jeho pomýlenému názoru ?
---------------------------------
" „V našich médiach sa stal jedným z najcitovanejších ekonómov. Nikto však nevie, prečo sa média spoliehajú práve na ekonóma, ktorý sa neuveriteľne veľakrát pomýlil vo vlastných predpovediach“
---------------------------------
... a úplatkársky doktorko by mal držať lep a liečiť...a nie mudrovať/tliachať bludy..
marleau
28.11.21,07:41
Prečo vláda a jej konzílium "vedcov" odmieta diskusiu s oponentami a raz a navždy ich nerozpráši kontumačne so svojimi argumentami?
bjuty smis
28.11.21,07:59
Prečo vláda a jej konzílium "vedcov" odmieta diskusiu s oponentami a raz a navždy ich nerozpráši kontumačne so svojimi argumentami?
asi preto, prečo nik nereaguje na tvoje blúznenie...
pavol54
28.11.21,08:05
Prečo vláda a jej konzílium "vedcov" odmieta diskusiu s oponentami a raz a navždy ich nerozpráši kontumačne so svojimi argumentami?
Myslíš že keby ju viedla, objavila by v televízii správa, že nemocnice majú aj pacientov ktorí sa predávkovali veterinárnym ivermectínom tak, že prípustná hodnota bola 1000 krát vyššia. To mi pripomína dobu prohibície, kedy sa miesto etylalkoholu pil metyl, však voňal ako etyl. Dôvera občana strane sa vyjadruje vo volebných urnách, nedôvera v reakcii občanov na jej opatrenia, táto robí všetko preto aby jej preferencie klesali. Niektorí si hovoria "radšej konský ivermectin ako poslúchať vládu ktorej neverim"
Kvaka
28.11.21,08:18
Prečo vláda a jej konzílium "vedcov" odmieta diskusiu s oponentami a raz a navždy ich nerozpráši kontumačne so svojimi argumentami?
asi preto, prečo nik nereaguje na tvoje blúznenie...
Prečo si myslíš, že blúzni, že s ním nikto nesúhlasí? Ak by "experti" vo vláde mali také silné argumenty, diskusiu by pripustili. Mne sa to tiež nepáči, pričom z obidvoch strán sú rovnako alebo aspoň porovnateľne vzdelaní ľudia, ktorí majú skúsenosti nielen s vírusmi, ale aj s liečbou, aj s možnou prevenciou a budovaním imunity.
bjuty smis
28.11.21,08:32
Prečo vláda a jej konzílium "vedcov" odmieta diskusiu s oponentami a raz a navždy ich nerozpráši kontumačne so svojimi argumentami?
asi preto, prečo nik nereaguje na tvoje blúznenie...
Prečo si myslíš, že blúzni, že s ním nikto nesúhlasí? Ak by "experti" vo vláde mali také silné argumenty, diskusiu by pripustili. Mne sa to tiež nepáči, pričom z obidvoch strán sú rovnako alebo aspoň porovnateľne vzdelaní ľudia, ktorí majú skúsenosti nielen s vírusmi, ale aj s liečbou, aj s možnou prevenciou a budovaním imunity.
myslím si to konkrétne preto, lebo ked otvorím akékoľvek médium, všade je záplava info prečo sa očkovať.....
pre mňa konkrétne, ked sa teda pýtaš boli argumenty doktora orieška bukovského, doktora pijáka na aro a podobných dezolátov navždy rozprášené kontumačne..ako sa pýta klasik....


p.s. ak sú to podľa teba porovnateľné skupiny, tak možno bude chyba v prijímači, nie vo vysielači...
marleau
28.11.21,08:53
Prečo vláda a jej konzílium "vedcov" odmieta diskusiu s oponentami a raz a navždy ich nerozpráši kontumačne so svojimi argumentami?
asi preto, prečo nik nereaguje na tvoje blúznenie...
Prečo si myslíš, že blúzni, že s ním nikto nesúhlasí? Ak by "experti" vo vláde mali také silné argumenty, diskusiu by pripustili. Mne sa to tiež nepáči, pričom z obidvoch strán sú rovnako alebo aspoň porovnateľne vzdelaní ľudia, ktorí majú skúsenosti nielen s vírusmi, ale aj s liečbou, aj s možnou prevenciou a budovaním imunity.
myslím si to konkrétne preto, lebo ked otvorím akékoľvek médium, všade je záplava info prečo sa očkovať.....
pre mňa konkrétne, ked sa teda pýtaš boli argumenty doktora orieška bukovského, doktora pijáka na aro a podobných dezolátov navždy rozprášené kontumačne..ako sa pýta klasik....
hm, tak to si ďaleko nedošiel
Kvaka
28.11.21,09:00
Bjuty, choroba si nevyberá, takže nekop do toho, čo sa nemôže brániť, okrem toho, on chcel dostať covid, tak s ním bojuje, neviem, že by kňučal.
Sú rôzne možnosti, aj rozhodnutia. Veľa tých oponentov, odborníkov, ktorých ty nazývaš drzo dezolátmi, nespochybňuje ani covid, ani očkovanie, iba ponúka aj iné alternatívy, ak sa nedá očkovať.
Tá panika a strach, čo tu šíria poniektorí, nemá obdobu. Všetci máme možnosť čítať médiá, takže vieme.
Prijímače sú rôznej kvality.:)
bjuty smis
28.11.21,09:21
Bjuty, choroba si nevyberá, takže nekop do toho, čo sa nemôže brániť, okrem toho, on chcel dostať covid, tak s ním bojuje, neviem, že by kňučal.
Sú rôzne možnosti, aj rozhodnutia. Veľa tých oponentov, odborníkov, ktorých ty nazývaš drzo dezolátmi, nespochybňuje ani covid, ani očkovanie, iba ponúka aj iné alternatívy, ak sa nedá očkovať.
Tá panika a strach, čo tu šíria poniektorí, nemá obdobu. Všetci máme možnosť čítať médiá, takže vieme.
Prijímače sú rôznej kvality.:)

viem, že si nevyberá..
preto sa tak chovám.......aj ty sa chováš, ako uznáš za vhodné...tak ako všetci...
a potom znášame následky
akurát že kvôli dezolátom trpia a umierajú aj rozumní ludia, nie naopak

preto si ich dovolím *- napriek tvojej výtke - nazývať nadalej dezoláti sprostí..a to sa miernim

môžeš konkrétne menovať, kto tu šíri paniku a strach, ktoré nemajú obdobu ??
Kvaka
28.11.21,09:24
Kúp si lepšie okuliare.:)))
Kvaka
28.11.21,09:31
Prečo si myslíš, že blúzni, že s ním nikto nesúhlasí? Ak by "experti" vo vláde mali také silné argumenty, diskusiu by pripustili. Mne sa to tiež nepáči, pričom z obidvoch strán sú rovnako alebo aspoň porovnateľne vzdelaní ľudia, ktorí majú skúsenosti nielen s vírusmi, ale aj s liečbou, aj s možnou prevenciou a budovaním imunity.

myslím si to konkrétne preto, lebo ked otvorím akékoľvek médium, všade je záplava info prečo sa očkovať.....
...

Nie je toto práve dôvod, prečo sú ľudia menej naklonení na očkovanie? Neodrádza ich tá masívna kampaň?

Prečo nie je aj záplava info, čo robiť, ak si pozitívny.
Nandrolon
28.11.21,09:35
Zase ma tu ten očkovaný bachroš spomína? Kňučanie si nechaj, keď ťa budú napájať na ventilátor ako očkovaného...
PS: ja už pár dní lietam s greenpasom o prekonaní po všetkých obchodoch. Naposledy som si včera urobil radosť koženými topánkami, ja 1 pár, manželka 2 páry. Potom iné obchody a tak.
PN nie som, pracujem z domu, takže pohoda, klídek, okrem toho som dnes chcel ísť na letisko ale tu trošku sneží, tak nič.
Toľko reportu hádam stačí.
PS2: to nič ale nemení na tom, že som bol v stave, kedy som išiel spisovať všetky prihlasovacie údaje k svojim aktívam pre manželku a osobné údaje v práci už mám z PC vymazané...
Kvaka
28.11.21,09:35
Neviem, kto zmazal nandrolona, ale neurážal v príspevku. Padli tu horši výrazy, ako bachroš, to je fakt nevhodné??
bjuty smis
28.11.21,09:37
Prečo si myslíš, že blúzni, že s ním nikto nesúhlasí? Ak by "experti" vo vláde mali také silné argumenty, diskusiu by pripustili. Mne sa to tiež nepáči, pričom z obidvoch strán sú rovnako alebo aspoň porovnateľne vzdelaní ľudia, ktorí majú skúsenosti nielen s vírusmi, ale aj s liečbou, aj s možnou prevenciou a budovaním imunity.

myslím si to konkrétne preto, lebo ked otvorím akékoľvek médium, všade je záplava info prečo sa očkovať.....
...

Nie je toto práve dôvod, prečo sú ľudia menej naklonení na očkovanie? Neodrádza ich tá masívna kampaň?

Prečo nie je aj záplava info, čo robiť, ak si pozitívny.

ak mám byť úprimný, mne to je úplne jedno
príroda si ako vždy poradí a prežijú silní a rozumní.....
a ak napíšeš, že nie je záplava info pre pozitívných, tak bud klameš, alebo nepatríš k tým rozumnejším....

jeden zázračný vyhladávač hovorí toto :

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%C4%8Do+robi%C5%A5%2C+ak+m%C3%A1m+covid

Približne 688 000 výsledkov (0,45 sekúnd)
bjuty smis
28.11.21,10:09
Kúp si lepšie okuliare.:)))
takže ? alebo si len vymýšlaš..??..
misoft
28.11.21,10:13
Začína sa tu síriť africká mutácia kovid vírusu.
Neviete niekto, ako sa volajú tabletky na odčervovanie žiráf?
Kvaka
28.11.21,10:29
Kúp si lepšie okuliare.:)))
takže ? alebo si len vymýšlaš..??..
Ja uvítam, keby ľudia nemuseli googliť, keby to na nich vyskakovalo z médií tak, ako si napísal o tom očkovaní.
bjuty smis
28.11.21,10:38
Kúp si lepšie okuliare.:)))
takže ? alebo si len vymýšlaš..??..
Ja uvítam, keby ľudia nemuseli googliť, keby to na nich vyskakovalo z médií tak, ako si napísal o tom očkovaní.
asi sledujeme každý iné media...
misoft
28.11.21,11:48
Vytiahol som si zo schránky šek na výplatu - nájomné za prenajatú pôdu. Skoro som sa zrebril zo schodov.
Nájomné za rok 2021 - 24,74€ za 18312m2 - teda za 1m2 je suma 0,00135€ - teda 1 tisícina €. Pritom z tej pôdy majú tisícové zisky.
pavol54
28.11.21,12:17
Vytiahol som si zo schránky šek na výplatu - nájomné za prenajatú pôdu. Skoro som sa zrebril zo schodov.
Nájomné za rok 2021 - 24,74€ za 18312m2 - teda za 1m2 je suma 0,00135€ - teda 1 tisícina €. Pritom z tej pôdy majú tisícové zisky.
chceš aj ty tisícové zisky? Zober motyku, rýľ, hrable a ten 1,8 ha si daj vykolíkovať. Ak nechceš rýžovať a chceš sa strapňovať pokračuj. Nájomné musí byť stanovené podľa bonity pôdy. Tak tu nevyplakávaj nalistuj zákony a požaduj od užívateľa vyplatenie podľa zákona. Inak toľko som dostal za 20 árov ktorú užíva iný poľnohospodár.
marleau
28.11.21,14:44
prečo v Poľsku môžu byť vianočné trhy, bez rúšok a u nás nie?
bjuty smis
28.11.21,14:54
lebo u nás zrušili aj vianočné trhy
anet
28.11.21,16:09
prečo v Poľsku môžu byť vianočné trhy, bez rúšok a u nás nie?
Lebo poliaci sa uz na prikazy EU vyprdli. Povedali ze radsej odidu z EU, a tak im EU uctuje denne pokuty :D A uz vobec nebadam, zeby moji polski priatelia riesili nejaku pandemiu.

https://www.topky.sk/cl/10/2219899/Srandu-z-nas-maju-aj-bratia-Cesi--FOTO-Restauracia-vo-vlaku-len-po-Breclav--Schytal-to-aj-Ziak-zo-SaS?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=topky&fbclid=IwAR1DR_MpFuWbvNd0Z4zG6s0fdc1dvBk5QPsHQp_fm jKiu-SaGYXbfZCBnQg
bjuty smis
28.11.21,16:30
príkazy eu....pánabeka....
buchač
28.11.21,16:45
príkazy eu....pánabeka....
Nahraď slovo "príkaz" slovom "smernica" a sme doma...

Sorry, ale keď smernica (príkaz) bláznov z EU má vyššiu moc ako ústava, tak čo je to ?
Veď tie smernice sú v podstate fakt príkazom...lebo ak ich štáty nesplnia, tak príde adekvátne opatrenie....napríklad pokutičky.
anet
28.11.21,17:03
príkazy eu....pánabeka....
chces sa natahovat na slovickach? tak potom aj nie pokuty ... ale sankcie ... znie to lepsie?
bjuty smis
28.11.21,17:15
príkazy eu....pánabeka....
Nahraď slovo "príkaz" slovom "smernica" a sme doma...

Sorry, ale keď smernica (príkaz) bláznov z EU má vyššiu moc ako ústava, tak čo je to ?
Veď tie smernice sú v podstate fakt príkazom...lebo ak ich štáty nesplnia, tak príde adekvátne opatrenie....napríklad pokutičky.
a ktorá smernica , na ktorú sa poliaci vyprdli teda vraví o vianočných trhoch s rúškami ?
Kvaka
28.11.21,17:39
buchač
28.11.21,18:11
a ktorá smernica , na ktorú sa poliaci vyprdli teda vraví o vianočných trhoch s rúškami ?
Neserondi ma...predsa ja vravím vo všeobecnosti o smerniciach.
...a nejakých poliakov mám vieš kde...asi tam, kde aj čechov.
BXLmiami
29.11.21,05:16
Kúp si lepšie okuliare.:)))
takže ? alebo si len vymýšlaš..??..
Ja uvítam, keby ľudia nemuseli googliť, keby to na nich vyskakovalo z médií tak, ako si napísal o tom očkovaní.
Nevyskakuje to z médií?.Ja mám pocit že médiá už absolutne nič okrem covidu nedávajú,narobili takú paniku že až.
buchač
29.11.21,06:08
Niekedy by sa pri tých médiách dalo pomaly uvažovať aj o šírení poplašnej správy.
https://www.lewik.org/term/1353/sirenie-poplasnej-spravy-trestny-zakon/
pavol54
29.11.21,06:41
Vytiahol som si zo schránky šek na výplatu - nájomné za prenajatú pôdu. Skoro som sa zrebril zo schodov.
Nájomné za rok 2021 - 24,74€ za 18312m2 - teda za 1m2 je suma 0,00135€ - teda 1 tisícina €. Pritom z tej pôdy majú tisícové zisky.

To si bud zle opísal, alebo to máš nejakú kamenistú lúku
pred 10 rokmi , pri žitnom ostrove bolo okolo 25 hal / m2 - predajná cena do 8 Skk
dnes sa kupuje cca 7000,-eur za ha, inak euro mena je viac ako 10 rokov
Kvaka
29.11.21,07:26
Kúp si lepšie okuliare.:)))
takže ? alebo si len vymýšlaš..??..
Ja uvítam, keby ľudia nemuseli googliť, keby to na nich vyskakovalo z médií tak, ako si napísal o tom očkovaní.
Nevyskakuje to z médií?.Ja mám pocit že médiá už absolutne nič okrem covidu nedávajú,narobili takú paniku že až.
Presne, paniku narobili a stále robia, nielen médiá. Preto som písala, aby sa aspoň na porade nestrašilo. To, čo nevyskakuje z médií, na rozdiel od kovidu a očkovania, to sú najviac potrebné rady a pokyny, čo robiť, keď niekto ochorie, to som písala, pozri príspevky dozadu, kde som reagovala na bjutyho. On mi pripol linky z googlu, ale to sú stránky MZ, ˇUvz a pod. takže tie sa dohľadávajú. Nevyskakujú rady, iba covid a očko, keď otvorím akékoľvek médium.
BXLmiami
29.11.21,08:43
Prepáč,ale nedá sa nereagovať ked človek vidí čo píšete a pracuje v zdravotníctve.A ver mi že nestraším.
ivka70
29.11.21,09:15
anet
29.11.21,09:40
marleau
29.11.21,14:00
Čo ma dnes potešilo? Že si môžem ísť dať do svojej obľúbenej reštaurácie, kde sa nefajčí a nemajú tam prístup smradľavé psiská moju obľúbenú večeru, dobré pivko-dve tri-päť....
misoft
29.11.21,14:16
Po dlhej dobe som bol vonku - ten pocit dýchať čistý čerstvý vzduch - na nezaplatenie.....
veronikasad
29.11.21,14:19
Čo ma dnes potešilo? Že si môžem ísť dať do svojej obľúbenej reštaurácie, kde sa nefajčí a nemajú tam prístup smradľavé psiská moju obľúbenú večeru, dobré pivko-dve tri-päť....
kde su také reštiky teraz otvorené ?
Tweety
29.11.21,14:20
Čo ma dnes potešilo? Že si môžem ísť dať do svojej obľúbenej reštaurácie, kde sa nefajčí a nemajú tam prístup smradľavé psiská moju obľúbenú večeru, dobré pivko-dve tri-päť....
Rýchlo si to užívaj, kým ju pre nedodržiavanie protiepidemiolog. opatrení s pokutou nezatvoria.
marleau
29.11.21,14:22
Čo ma dnes potešilo? Že si môžem ísť dať do svojej obľúbenej reštaurácie, kde sa nefajčí a nemajú tam prístup smradľavé psiská moju obľúbenú večeru, dobré pivko-dve tri-päť....
kde su také reštiky teraz otvorené ?
u nás
marleau
29.11.21,14:23
Čo ma dnes potešilo? Že si môžem ísť dať do svojej obľúbenej reštaurácie, kde sa nefajčí a nemajú tam prístup smradľavé psiská moju obľúbenú večeru, dobré pivko-dve tri-päť....
Rýchlo si to užívaj, kým ju pre nedodržiavanie protiepidemiolog. opatrení s pokutou nezatvoria.
hahaha
veronikasad
29.11.21,14:24
Čo ma dnes potešilo? Že si môžem ísť dať do svojej obľúbenej reštaurácie, kde sa nefajčí a nemajú tam prístup smradľavé psiská moju obľúbenú večeru, dobré pivko-dve tri-päť....
Rýchlo si to užívaj, kým ju pre nedodržiavanie protiepidemiolog. opatrení s pokutou nezatvoria.
hahaha
však sa ty dosmeješ aj s majitelom ...
anet
29.11.21,15:08
veronikasad
29.11.21,15:12
Prave citam ze sa rusi pandemicka PN http://www.relia.sk/Article.aspx?ID=644&fbclid=IwAR2wo7jWYA8u3Wg2vsC2JbRbsjlA9PymoL86txeXU 2g1tCPExwmlKNtk1fU
Nárok na nemocenské sa neruší, len prvých 10 kal.dní bude platiť zamestnávatel náhradu príjmu ako pri bežnej PN.
anet
29.11.21,15:31
Nárok na nemocenské sa neruší, len prvých 10 kal.dní bude platiť zamestnávatel náhradu príjmu ako pri bežnej PN.
Ja viem, bude to normalne ako pri klasickej PN ;)
veronikasad
29.11.21,15:46
Nárok na nemocenské sa neruší, len prvých 10 kal.dní bude platiť zamestnávatel náhradu príjmu ako pri bežnej PN.
Ja viem, bude to normalne ako pri klasickej PN ;)
Len doklad budee zamestnávatelovi doručený zatial mzdárky nevedia ako, lebo pacient do kontaktu s lekárom nepríde ...
anet
29.11.21,18:56
Len doklad budee zamestnávatelovi doručený zatial mzdárky nevedia ako, lebo pacient do kontaktu s lekárom nepríde ...
Celkom som zvedava ako budu fungovat tie elektronicke PN.
lujza.j
29.11.21,19:51
Kvakuš.... včera som mala strach a paniku v priamom prenose doma v očiach mojeho decka...keď mi doniesla ukázať pozitív.test.....vo štvrtok u kamky ...tá hlásila v piatok,že je pozitiv...robí v škole.....vedela som,že to bude otázka casu.....kedy.....a ona tiež....a keď to uz tu ...tak vyplasena....záchrana situacie- hneď som ju poriadne postiskala,aby som jej ukázala,že stop žiadna panika a ideme ďalej....stále hovorím,že vedomie...že covid vyfacka psychiku....čo liečbe žiadnej choroby nepridáva na úspechu...

Tak doma čakáme ....možno príde aj covid......zajtra má pcr.
Chlap sa dnes vrátil z vidieka...
Mila123
29.11.21,22:29
Len doklad budee zamestnávatelovi doručený zatial mzdárky nevedia ako, lebo pacient do kontaktu s lekárom nepríde ...
Celkom som zvedava ako budu fungovat tie elektronicke PN.
viete ako funguje fakturácia lekár a SP - platba za vystavené doklady k PN, očr, posudkom a pod.? tak obdone bude fungovať elektr. PN
misoft
30.11.21,05:45
Bisťu - uplynulo 878 dní a rychlovarná konvica skončila - premeral som - topný drôt je kaput. Nuž čo - opravovať nebudem - smer = zber.....
Keď sa darí.... tak sa darí.... :D
korela
30.11.21,07:27
Včera mi prišlo do cesty https://www.facebook.com/watch?v=428979908002747
Tie mladé tváre vstupujúce do života.
3 min.
anet
30.11.21,11:31
Listy napisane, v noci pride skriatok :)
Pripajam link na par foto seniorov, a ich uprimnu radost. https://www.facebook.com/spoznajsnamisvet/photos/pcb.441302974191409/441280774193629
lujza.j
30.11.21,14:22
Listy napisane, v noci pride skriatok :)
Pripajam link na par foto seniorov, a ich uprimnu radost. https://www.facebook.com/spoznajsnamisvet/photos/pcb.441302974191409/441280774193629
Snáď stihneme...
buchač
30.11.21,16:46
Núdzový stav ???

Zmluvne dohodnutá čiastka: 26 000 000,00 €
Celková čiastka: 26 000 000,00 €
https://crz.gov.sk/zmluva/6055256/

Ak by náhodou niekto nepochopil, tak ide o nákup testov v počte 10mega.
Mila123
01.12.21,17:15
,
Mila123
01.12.21,17:28
buchač
01.12.21,18:31
Hm...niekomu sa asi úvodzovky minuli...
buchač
01.12.21,19:15
Mila123
02.12.21,20:01
korela
02.12.21,21:36
Také bránky, čo sa dajú vysadiť ani nemusia mať.
korela
02.12.21,21:38
Spustila sa petícia za ukončenie živého predaja kaprov. Prežívajú pri tom stres, strach a bolesť
https://noizz.aktuality.sk/news/peticia-za-ukoncenie-ziveho-predaja-kaprov/33j58j9?_ga=2.259229198.52016414.1638453753-43980569.1550918975
pavol54
03.12.21,04:17
Spustila sa petícia za ukončenie živého predaja kaprov. Prežívajú pri tom stres, strach a bolesť
https://noizz.aktuality.sk/news/peticia-za-ukoncenie-ziveho-predaja-kaprov/33j58j9?_ga=2.259229198.52016414.1638453753-43980569.1550918975
a ten karfiol aký musí zažívať stres keď ho idem odrezať, aj kurča či ošípaná, a medveďom aby neboli stresované, by bolo dobre umožniť prístup na detské ihriská. Ale to že niektorí kupujúci majú stres po kúpe živého kapra pred jeho zabitím ich netrápi.:)
Dáša_
03.12.21,05:43
Spustila sa petícia za ukončenie živého predaja kaprov. Prežívajú pri tom stres, strach a bolesť
https://noizz.aktuality.sk/news/peticia-za-ukoncenie-ziveho-predaja-kaprov/33j58j9?_ga=2.259229198.52016414.1638453753-43980569.1550918975
a ten karfiol aký musí zažívať stres keď ho idem odrezať, aj kurča či ošípaná, a medveďom aby neboli stresované, by bolo dobre umožniť prístup na detské ihriská. Ale to že niektorí kupujúci majú stres po kúpe živého kapra pred jeho zabitím ich netrápi.:)

a čo ešte len tie morské živočíchy, ktoré najskôr vystavujú v akváriach a potom živé hodia do vriacej vody?
buchač
03.12.21,05:53
Spustila sa petícia za ukončenie živého predaja kaprov. Prežívajú pri tom stres, strach a bolesť
https://noizz.aktuality.sk/news/peticia-za-ukoncenie-ziveho-predaja-kaprov/33j58j9?_ga=2.259229198.52016414.1638453753-43980569.1550918975
Ekoteroristi vyliezajú...a ako zvyčajne, po vyjdení z dier im okamžite drbe.
pavol54
03.12.21,06:37
Spustila sa petícia za ukončenie živého predaja kaprov. Prežívajú pri tom stres, strach a bolesť
https://noizz.aktuality.sk/news/peticia-za-ukoncenie-ziveho-predaja-kaprov/33j58j9?_ga=2.259229198.52016414.1638453753-43980569.1550918975
a ten karfiol aký musí zažívať stres keď ho idem odrezať, aj kurča či ošípaná, a medveďom aby neboli stresované, by bolo dobre umožniť prístup na detské ihriská. Ale to že niektorí kupujúci majú stres po kúpe živého kapra pred jeho zabitím ich netrápi.:)

a čo ešte len tie morské živočíchy, ktoré najskôr vystavujú v akváriach a potom živé hodia do vriacej vody?
to je aj na môj vkus brutálne takýto spôsob usmrcovania.
BXLmiami
03.12.21,06:54
Spustila sa petícia za ukončenie živého predaja kaprov. Prežívajú pri tom stres, strach a bolesť
https://noizz.aktuality.sk/news/peticia-za-ukoncenie-ziveho-predaja-kaprov/33j58j9?_ga=2.259229198.52016414.1638453753-43980569.1550918975
Ekoteroristi vyliezajú...a ako zvyčajne, po vyjdení z dier im okamžite drbe.
Im drbe aj v dierach,neboj sa.