buchač
03.12.21,08:24
[QUOTE="BXLmiami"]
Tiež pravda...
Z jedného blogu :

V Rakousku roztrhali vlci velkou část stáda ovcí a mnohé z nich musely být navíc následně nuceně utraceny. Ovčáci museli zbytek stáda, které sotva vyhnali na oplocené pastviny, zahnat zpět do údolí ke svým domovům. K odpovědnosti se zelení chaoti pochopitelně už nepřihlásili, takže veškerou tíhu nesou majitelé ovcí.
A zelení chaoti si potom s chutí kupují pravé ovčí produkty, od kterých vyžadují, aby byly BIO. A lidem nezbývá, než maximálně uspořádat demonstraci, kterou vláda nebere ani trochu vážně.
Je to obdoba situace, kdy zelení chaoti protestují proti výrobě elektřiny, ale už vůbec vůbec necítí potřebu, aby se jejího používání příkladně zřekli.
Jarka 1
03.12.21,07:59
:eek: buchyno, no to čo má byť tá čeština? ... co pak si zblbnul? ...
veronikasad
03.12.21,08:01
Počúvam správy na Rádio Slovensko "Vlada uvažuje o spoluúčasti na liečbe pre nezaočkovaných pacientov..."
Jarka 1
03.12.21,08:05
Vláda by mala uvažovať o svojej spoluúčasti na liečení v .... no nebudem radšej dráždiť ... neviem do detailov, čo sa im preháňa v kotrbách ... zase sa snažia po niekom opičiť
buchač
03.12.21,08:11
:eek: buchyno, no to čo má byť tá čeština? ... co pak si zblbnul? ...
No jooooo...občas se to hodí a jsou to názory normálnych lidí a ne nějakých blbounu.
Hele...a copak se píše spolu a ne odděleně...;)
Nandrolon
03.12.21,08:20
Počúvam správy na Rádio Slovensko "Vlada uvažuje o spoluúčasti na liečbe pre nezaočkovaných pacientov..."
Toto nikdy neprejde, výkrik do tmy.
Ak raz človek platí zdravotné poistenie, nemôže doplácať v takomto zmysle. Buď by doplácali všetci, alebo nikto.
Ale však stále tvrdím, nech to dajú ako povinné očkovanie. Alebo je niekde v tom nejaká prekážka?
veronikasad
03.12.21,08:32
Počúvam správy na Rádio Slovensko "Vlada uvažuje o spoluúčasti na liečbe pre nezaočkovaných pacientov..."
Toto nikdy neprejde, výkrik do tmy.
Ak raz človek platí zdravotné poistenie, nemôže doplácať v takomto zmysle. Buď by doplácali všetci, alebo nikto.
Ale však stále tvrdím, nech to dajú ako povinné očkovanie. Alebo je niekde v tom nejaká prekážka?
Ak očkovaný pacient - napriek očkovaniu - zomrie na kovid pre nedostatočnú starostlivosť zo strany praktického lekára (ordinovanie len cez telefon) a z toho dôvodu sa dostane neskoro do nemocnice, kde je nedostatočná kapacita plúcnych ventilátorov - vláda bude odškodňovať pozostalých ?
bjuty smis
03.12.21,08:42
[QUOTE="BXLmiami"]
Tiež pravda...
Z jedného blogu :

V Rakousku roztrhali vlci velkou část stáda ovcí a mnohé z nich musely být navíc následně nuceně utraceny. Ovčáci museli zbytek stáda, které sotva vyhnali na oplocené pastviny, zahnat zpět do údolí ke svým domovům. K odpovědnosti se zelení chaoti pochopitelně už nepřihlásili, takže veškerou tíhu nesou majitelé ovcí.
A zelení chaoti si potom s chutí kupují pravé ovčí produkty, od kterých vyžadují, aby byly BIO. A lidem nezbývá, než maximálně uspořádat demonstraci, kterou vláda nebere ani trochu vážně.
Je to obdoba situace, kdy zelení chaoti protestují proti výrobě elektřiny, ale už vůbec vůbec necítí potřebu, aby se jejího používání příkladně zřekli.


a ty takej sprostosti naozaj veríš ??

veškerou tíhu nesou majitelé ovcí ........ v rakúsku.....

vidíš češtinu a hned rešpekt :))))
misoft
03.12.21,08:48
:eek: buchyno, no to čo má byť tá čeština? ... co pak si zblbnul? ...
Ono prakticky sa to deje i u nás. A ešte vo väčšom rozsahu! Vlk je celoročne chránený - takže ho nie je možné zastreliť, nie je možné regulovať stavy vlkov v prírode. Vlk síce loví pre potravu, ale pokiaľ sa vyberie na ovce s mláďatami - to nie je lov, ale výučba mladých členov svorky. Takže drhnú zaradom, na čo natrafia. A NEŽERÚ - nechajú tak.
A čo na to chovatelia oviec? Ako sú "odškodnení"? Najprv začnú zisťovať, či boli chránené, či boli vybudované ohradníky... lenže ovca v ohradníku - nonsens - to by museli každá deň tie ohradníky presúvať. A aké dostanú odškodné? Minimálne.

Mnohí slov. chovatelia oviec končia s chovom oviec - sú neustále v strate.
Jarka 1
03.12.21,08:59
Hele...a copak se píše spolu a ne odděleně...

buchy sa neposer :D:D:D
buchač
03.12.21,09:13
a ty takej sprostosti naozaj veríš ??

veškerou tíhu nesou majitelé ovcí ........ v rakúsku.....

vidíš češtinu a hned rešpekt :))))
Ále hovno kvôli češtine.
Ono to bude tým, že rešpekt mám k tomu, čo zdieľal blog...a aj k autorovi blogu.
Taká korela je úplný opak...

Ty vravíš, že sprostosť....ja vravím, že pravda.
Ani nevravím, že takúto podobnú situáciu ohľadom oviec a vlka som videl v jednom nemenovanom seriály rakúskej produkcie...situácia, ktorá bola hlavným dejovou líniou jednej časti.
Snáď mi nechceš povedať, že si scénaristi vymýšľali...či ?
Kľudne by som ti našiel rakúske zdroje k problematike, ale to nemá význam...je to vyslovene strata času a mňa nejak nebaví handrkovať sa na íčovinách. Svoj názor nezmením...respektíve až potom, ak niekto dá pádne argumenty a nie podyebovacké otázky.
Že vypichneš len to, čo sa ti hodí...to ani nevravím.
buchač
03.12.21,09:14
Hele...a copak se píše spolu a ne odděleně...

buchy sa neposer :D:D:D
Neskoro...už som sa. ;)
pavol54
03.12.21,09:33
Počúvam správy na Rádio Slovensko "Vlada uvažuje o spoluúčasti na liečbe pre nezaočkovaných pacientov..."
Toto nikdy neprejde, výkrik do tmy.
Ak raz človek platí zdravotné poistenie, nemôže doplácať v takomto zmysle. Buď by doplácali všetci, alebo nikto.
Ale však stále tvrdím, nech to dajú ako povinné očkovanie. Alebo je niekde v tom nejaká prekážka?
súhlasím, ale nech začnú konzumentmi drog a nech to platia díleri v 100% nákladov, ale potom covid liečbu nech platia cestovatelia
Nandrolon
03.12.21,10:25
Áno a všetky neúspešné samovraždy nech si platí sám samovrah-babrák, všetky zavinené autonehody nech si platí liečbu sám vinník. Fajčiari taktiež, alkoholici taktiež, športovci so svojimi športovými úrazmi taktiež.

Toto je jednoznačný veľmi hlúpy výkrik do tmy, ktorého je schopná iba nevzdelaná "cigánečka" z SaS.

Nech potom neočkovaným krátia aj platby za zdravotné poistenie, predsa sa nebudú skladať druhým na liečbu len preto, že niečo urobili dobrovoľne na odporúčanie vládnych činiteľov.
kukučka
03.12.21,10:34
To isté už tvrdí veľa vaxerov v diskusiách, ale to sú tí slušnejší, inteligentnejší, atď.
bjuty smis
03.12.21,10:40
a ty takej sprostosti naozaj veríš ??

veškerou tíhu nesou majitelé ovcí ........ v rakúsku.....

vidíš češtinu a hned rešpekt :))))
Ále hovno kvôli češtine.
Ono to bude tým, že rešpekt mám k tomu, čo zdieľal blog...a aj k autorovi blogu.
Taká korela je úplný opak...

Ty vravíš, že sprostosť....ja vravím, že pravda.
Ani nevravím, že takúto podobnú situáciu ohľadom oviec a vlka som videl v jednom nemenovanom seriály rakúskej produkcie...situácia, ktorá bola hlavným dejovou líniou jednej časti.
Snáď mi nechceš povedať, že si scénaristi vymýšľali...či ?
Kľudne by som ti našiel rakúske zdroje k problematike, ale to nemá význam...je to vyslovene strata času a mňa nejak nebaví handrkovať sa na íčovinách. Svoj názor nezmením...respektíve až potom, ak niekto dá pádne argumenty a nie podyebovacké otázky.
Že vypichneš len to, čo sa ti hodí...to ani nevravím.
14 riadkov reakcie a nič
znáša teda v rakúsku majitel oviec škody úplne sám ??? alebo si sem dal ixovinu ??
pavol54
03.12.21,11:00
Počúvam správy na Rádio Slovensko "Vlada uvažuje o spoluúčasti na liečbe pre nezaočkovaných pacientov..."
Toto nikdy neprejde, výkrik do tmy.
Ak raz človek platí zdravotné poistenie, nemôže doplácať v takomto zmysle. Buď by doplácali všetci, alebo nikto.
Ale však stále tvrdím, nech to dajú ako povinné očkovanie. Alebo je niekde v tom nejaká prekážka?
a čo keby prešiel zákon že za hospitalizovaných očkovaných pacientov by mala platiť firma vyrábajúca vakcíny veď: "vakcína je zdravie" alebo kde udelali soudruzi v americe chybu že vakcínovaní sú slobodní prenášači?
Nandrolon
03.12.21,11:36
Minule sa jedna na FB sťažovala, že jej manžel ležal v nemocnici, a potom ho odviezli na ventiláciu do 250 km vzdialenej inej nemocnice, kde zomrel a ona musela uhradiť cez 500 eur za prevoz tela.

Nemal by jej to štát preplatiť, prípadne zabezpečiť prevoz, keďže to nebolo z jeho vôle ležať v nemocnici vzdialenej 250km od bydliska?

Takýmito vecami, ktoré sa teraz dejú sa nikto nezaoberá?
BXLmiami
03.12.21,12:47
Áno a všetky neúspešné samovraždy nech si platí sám samovrah-babrák, všetky zavinené autonehody nech si platí liečbu sám vinník. Fajčiari taktiež, alkoholici taktiež, športovci so svojimi športovými úrazmi taktiež.

Toto je jednoznačný veľmi hlúpy výkrik do tmy, ktorého je schopná iba nevzdelaná "cigánečka" z SaS.

Nech potom neočkovaným krátia aj platby za zdravotné poistenie, predsa sa nebudú skladať druhým na liečbu len preto, že niečo urobili dobrovoľne na odporúčanie vládnych činiteľov.
Zavinené autonehody vinník platí.
BXLmiami
03.12.21,12:51
To platnie neprejde,je to neprijateľné a diskriminácia.Ale dalo by sa to vyriešiť ako v Belgicku-všetci majú 10% spoluúčasť,Na zdravotnej starostlivosti.Toto by sa u nás teda fakt zišlo.
pavol54
03.12.21,13:08
No nepoteší to zabehnutá slovenská firma dopravu nevyhrá. Nemecká štátna firma vyhrá ale nemá vodičov tak jej robí subdodávky slovenská firma. Môžeme trikrát hádať kto bude vystavovať faktúry pre kraj teda ten bude aj hrabať zisk. Niet múdrejšieho národa ako sú Slováci (alebo ich hrabaví reprezentanti)
korela
03.12.21,13:14
To platnie neprejde,je to neprijateľné a diskriminácia.Ale dalo by sa to vyriešiť ako v Belgicku-všetci majú 10% spoluúčasť,Na zdravotnej starostlivosti.Toto by sa u nás teda fakt zišlo.
A FR má jednu štátnu zdravotnú poisťovňu, 64 štátnych atómových elektrární, štátne železnice a neviem čo všetko ešte a dobre je, inak by sa vláde národ pripomenul. Takto je to po celej Európe.
Iba tu má niekto fixnú ideu všetko štátne rozpredať.
Ešte by si mohla pripojiť belgické mzdy, min. dôchodky, priemerné mzdy, ceny za energie a bývanie a pod., okrem cien potravín, tie sú prakticky v Európe všade rovnaké.
.
Ja mám už roky "spoluúčasť" formou časenky, inak sa k žiadnemu lekárovi nedostanem, okrem iného povinného balíčka. Zuby - toľko bezzubých za socíka nikdy nebolo.
Z čoho to majú ľudia platiť, keď sú radi, že vôbec vyžijú?
korela
03.12.21,13:16
No nepoteší to zabehnutá slovenská firma dopravu nevyhrá. Nemecká štátna firma vyhrá ale nemá vodičov tak jej robí subdodávky slovenská firma. Môžeme trikrát hádať kto bude vystavovať faktúry pre kraj teda ten bude aj hrabať zisk. Niet múdrejšieho národa ako sú Slováci (alebo ich hrabaví reprezentanti)
Toto sa už nedá chápať.
buchač
03.12.21,13:24
A FR má jednu štátnu zdravotnú poisťovňu, 64 štátnych atómových elektrární, štátne železnice a neviem čo všetko ešte a dobre je, inak by sa vláde národ pripomenul.

1.... Francúzskom s 58 reaktormi,
NIE elektrárne ale reaktory.
Všímaš (chápeš) si ten rozdiel ?

2. vedle francouzských železnic SNCF je provozoval dopravce Thalys, Eurostar a další.
Mám aj komentovať ?

P.S.:
To odkiaľ máš svoje informácie ??? Hnízdil so Staněkom niekde na túto tému debatovali ?
Nandrolon
03.12.21,13:26
Áno a všetky neúspešné samovraždy nech si platí sám samovrah-babrák, všetky zavinené autonehody nech si platí liečbu sám vinník. Fajčiari taktiež, alkoholici taktiež, športovci so svojimi športovými úrazmi taktiež.

Toto je jednoznačný veľmi hlúpy výkrik do tmy, ktorého je schopná iba nevzdelaná "cigánečka" z SaS.

Nech potom neočkovaným krátia aj platby za zdravotné poistenie, predsa sa nebudú skladať druhým na liečbu len preto, že niečo urobili dobrovoľne na odporúčanie vládnych činiteľov.
Zavinené autonehody vinník platí.
Myslel som platenie vlastného liečenia po autonehode, ktorú zavinil. A to asi neplatí.
BXLmiami
03.12.21,13:41
To platnie neprejde,je to neprijateľné a diskriminácia.Ale dalo by sa to vyriešiť ako v Belgicku-všetci majú 10% spoluúčasť,Na zdravotnej starostlivosti.Toto by sa u nás teda fakt zišlo.
A FR má jednu štátnu zdravotnú poisťovňu, 64 štátnych atómových elektrární, štátne železnice a neviem čo všetko ešte a dobre je, inak by sa vláde národ pripomenul. Takto je to po celej Európe.
Iba tu má niekto fixnú ideu všetko štátne rozpredať.
Ešte by si mohla pripojiť belgické mzdy, min. dôchodky, priemerné mzdy, ceny za energie a bývanie a pod., okrem cien potravín, tie sú prakticky v Európe všade rovnaké.
.
Ja mám už roky "spoluúčasť" formou časenky, inak sa k žiadnemu lekárovi nedostanem, okrem iného povinného balíčka. Zuby - toľko bezzubých za socíka nikdy nebolo.
Z čoho to majú ľudia platiť, keď sú radi, že vôbec vyžijú?
Zdravotné poistenie je primerané belgickým mzdám,podstatne vyššie ako u nás.Aj minimálne je podstatne vyššie.
BXLmiami
03.12.21,13:42
Áno a všetky neúspešné samovraždy nech si platí sám samovrah-babrák, všetky zavinené autonehody nech si platí liečbu sám vinník. Fajčiari taktiež, alkoholici taktiež, športovci so svojimi športovými úrazmi taktiež.

Toto je jednoznačný veľmi hlúpy výkrik do tmy, ktorého je schopná iba nevzdelaná "cigánečka" z SaS.

Nech potom neočkovaným krátia aj platby za zdravotné poistenie, predsa sa nebudú skladať druhým na liečbu len preto, že niečo urobili dobrovoľne na odporúčanie vládnych činiteľov.
Zavinené autonehody vinník platí.
Myslel som platenie vlastného liečenia po autonehode, ktorú zavinil. A to asi neplatí.
To nie.Len ked zaviníš ty nehodu tak to poisťovna chce od Teba tú liečbu.
Nandrolon
03.12.21,14:35
Áno a všetky neúspešné samovraždy nech si platí sám samovrah-babrák, všetky zavinené autonehody nech si platí liečbu sám vinník. Fajčiari taktiež, alkoholici taktiež, športovci so svojimi športovými úrazmi taktiež.

Toto je jednoznačný veľmi hlúpy výkrik do tmy, ktorého je schopná iba nevzdelaná "cigánečka" z SaS.

Nech potom neočkovaným krátia aj platby za zdravotné poistenie, predsa sa nebudú skladať druhým na liečbu len preto, že niečo urobili dobrovoľne na odporúčanie vládnych činiteľov.
Zavinené autonehody vinník platí.
Myslel som platenie vlastného liečenia po autonehode, ktorú zavinil. A to asi neplatí.
To nie.Len ked zaviníš ty nehodu tak to poisťovna chce od Teba tú liečbu.
Predpokladám, že liečbu toho druhého, ktorého som zranil budem platiť ja prostredníctvom svojho PZP. Ak ale pri nehode zraním sám seba, neviem o tom, žeby som mal platiť operáciu vlastnej zlomenej nohy.
Tak som myslel aj ten predchádzajúci príspevok.
Taktiež som neplatil plastiku LCA, keď som sa svojou vinou vysypal na lyžiach.
lujza.j
03.12.21,15:18
Prečo téma:imunita je zavretá?
Mila123
03.12.21,15:52
aj u nás sa "očkovalo"......chodili chlapci (za Boha, za národ), informovali sa telefonicky, či sestrička XY robí dnes......
a teraz neviem, či tá sestrička pri podávaní inj. i. m. poskytovala aj iné, vedľajšie služby (ako v AT?), ale prišli si pozrieť chlapci (z bývalej VB) na prácu sestry a to tak, že urobili tzv. "stopku ", kontrolovali všetko, t. j. aj sklenený odpad a zistilo sa.......
že sestrička "podávala" i. m. vakcínu tak bezbolestne,profesionálne, že ani vpich nemusela urobiť a chlapci (kotrbovci, u nás mazurkovci) majú doklady, QR kódy, že sú očkovaní, čo v skutočnosti nie je pravda ......
a stálo chlapcov toto dobrodružstvo, resp. geniálny výmysel nejaké tie chechtáky pre sestričku (čo tam po €, veď ich zarobia v DE) nepoznám sadzbu za hlavu , ale sestrička (ak sa ju dá nazvať sestrou) mala vo vlastnom vačku 400,- €....
celý svoj život robila sestru, dobre ju poznám, robila aj na vyššom poste v ich regionálnej komore, mala veľmi ťažký priebeh ochorenia Covid 19 , sama bola na ventilácií, 2,5 mesiaca sa doliečovala na ODCH......aspoň jedna poľahčujúca okolnosť sestra sa priznala , sa čo urobila......
počula som reči, že čo je to za človeka, čo natrie "kolegu"????.......... ak by som také niečo na 1000% vedela, že sa to deje na mojom pracovisku, sama ho udám, čo robí ........
za vyššie spomínaný príspevok som dostala svoje, hnusné, vulgárne vynadané, do exkrementov , že si vymýšľam......
uvádzam fakty.....
https://www.topky.sk/cl/10/2217955/Zdravotna-sestra-udajne-vystavovala-COVID-pasy-bez-ockovania--Trestne-stihanie--hrozi-jej-vazenie
ďalší prípad falšovania.......
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22796239/nie-som-za-ockovanie-tvrdi-lekarka-ktoru-udal-fiktivne-ockovany-covid-pacient.html
Tweety
04.12.21,09:33
korela
04.12.21,15:30
https://www.facebook.com/funkcnilekar/photos/4653480338051526
.
MUDr. Jan Vojáček, CFMP
23 h ·
Paní doktorka Janeková zaléčila několik set covidových pacientů a má 0 hospitalizovaných.

Stále ukazujeme na neočkované, ale lidé plní nemocnice a umírají, protože nejsou včasně a efektivně léčeni!

Co jste pro včasnou léčbu udělali pane Kubku? Co jste pro včasnou léčbu udělali pane ministře Vojtěchu @adam_vojtech ? Kde jsou protokoly? Kde jsou postupy? Včasná léčba snižuje riziko úmrtí o 80%! Ale vy zavíráte venkovní vánoční trhy.

Proč si na to musí paní doktorka přijít sama? Proč to není plošná záležitost? Kolik lidí by bylo v nemocnicích a umřelo, kdyby to plošné bylo? Kdo maká na tom, aby vymyslel, jaký protokol včasné léčby je nejlepší a jak ho realizovat? Nikdo, protože všichni chtějí jen očkovat.

Odkaz na rozhovor zde:

https://www.ta3.com/.../nemocnice-su-na-pokraji-zolikom...

Honza. Zobraziť menej
pavol54
04.12.21,16:15
https://www.facebook.com/funkcnilekar/photos/4653480338051526
.
MUDr. Jan Vojáček, CFMP
23 h ·
Paní doktorka Janeková zaléčila několik set covidových pacientů a má 0 hospitalizovaných.

Stále ukazujeme na neočkované, ale lidé plní nemocnice a umírají, protože nejsou včasně a efektivně léčeni!

Co jste pro včasnou léčbu udělali pane Kubku? Co jste pro včasnou léčbu udělali pane ministře Vojtěchu @adam_vojtech ? Kde jsou protokoly? Kde jsou postupy? Včasná léčba snižuje riziko úmrtí o 80%! Ale vy zavíráte venkovní vánoční trhy.

Proč si na to musí paní doktorka přijít sama? Proč to není plošná záležitost? Kolik lidí by bylo v nemocnicích a umřelo, kdyby to plošné bylo? Kdo maká na tom, aby vymyslel, jaký protokol včasné léčby je nejlepší a jak ho realizovat? Nikdo, protože všichni chtějí jen očkovat.

Odkaz na rozhovor zde:

https://www.ta3.com/.../nemocnice-su-na-pokraji-zolikom...

Honza. Zobraziť menej
proti zlemu ivermectinu sa zasahuje okamžite a nekompromisne, keby sa im tak darilo bojovať proti drogám, naopak oni konope ešte aj schvália. koľko ľudí zomrelo na predávkovanie ivm a koľko na predávkovanie drogou.
buchač
04.12.21,16:28
Paní doktorka Janeková zaléčila několik set covidových pacientů a má 0 hospitalizovaných.

Uhm...jak oči...veríme, veríme....
Internet proste neodrbeš...a preto si zacitujme :

" Praktická lekárka pre dospelých z bratislavskej Petržalky Etela Janeková liečila svojich pacientov nakazených novým koronavírusom s pomocou účinnej látky ivermektínu. Jej niekoľko týždňov trvajúce skúsenosti boli pozitívne a žiadny z približne ôsmich desiatok pacientov nemusel ísť do nemocnice na ventilátor. "

Mám vysvetliť alebo text pochopíš aj bez toho ?
kopretinka
04.12.21,16:32
To platnie neprejde,je to neprijateľné a diskriminácia.Ale dalo by sa to vyriešiť ako v Belgicku-všetci majú 10% spoluúčasť,Na zdravotnej starostlivosti.Toto by sa u nás teda fakt zišlo.
myslíš si ,že málo platíme?
veronikasad
04.12.21,16:54
To platnie neprejde,je to neprijateľné a diskriminácia.Ale dalo by sa to vyriešiť ako v Belgicku-všetci majú 10% spoluúčasť,Na zdravotnej starostlivosti.Toto by sa u nás teda fakt zišlo. Len v Belgicku su asi ine platy a dôchodky, aj iná úroveň zdravotnej starostlivost ako na SK ...
kukučka
04.12.21,17:31
Zasielkovne pribúdajú jak huby po daždi, aspoň môžu mať otvorené. U nás najprv na umyvárke, potom odevy a teraz najnovšie železiarstvo. Vybavanie na otočku, žiadne šóry ako pred poštou.
Mila123
04.12.21,18:35
Zasielkovne pribúdajú jak huby po daždi, aspoň môžu mať otvorené. U nás najprv na umyvárke, potom odevy a teraz najnovšie železiarstvo. Vybavanie na otočku, žiadne šóry ako pred poštou.
Kuky to nie sú zásielkovne, to sú tzv. výdajné miesta, ktoré boli u nás už pred rokom, rokom a viac......
Mila123
04.12.21,18:38
To platnie neprejde,je to neprijateľné a diskriminácia.Ale dalo by sa to vyriešiť ako v Belgicku-všetci majú 10% spoluúčasť,Na zdravotnej starostlivosti.Toto by sa u nás teda fakt zišlo.
myslíš si ,že málo platíme?
platí sa dosť, ale € sa rozkotúľajú všade inde ako k tým, kt. poskytujú zdravotnú starostlivosť (kauzy ako masér Kostka, teta Anka, CT a čo ja viem čo ešte .........)
pavol54
04.12.21,18:45
To platnie neprejde,je to neprijateľné a diskriminácia.Ale dalo by sa to vyriešiť ako v Belgicku-všetci majú 10% spoluúčasť,Na zdravotnej starostlivosti.Toto by sa u nás teda fakt zišlo.
myslíš si ,že málo platíme?
platí sa dosť, ale € sa rozkotúľajú všade inde ako k tým, kt. poskytujú zdravotnú starostlivosť (kauzy ako masér Kostka, teta Anka, CT a čo ja viem čo ešte .........)
to sú drobné, ale zisk poisťovní je o iných číslach
Mila123
04.12.21,18:52
To platnie neprejde,je to neprijateľné a diskriminácia.Ale dalo by sa to vyriešiť ako v Belgicku-všetci majú 10% spoluúčasť,Na zdravotnej starostlivosti.Toto by sa u nás teda fakt zišlo.
myslíš si ,že málo platíme?
platí sa dosť, ale € sa rozkotúľajú všade inde ako k tým, kt. poskytujú zdravotnú starostlivosť (kauzy ako masér Kostka, teta Anka, CT a čo ja viem čo ešte .........)
to sú drobné, ale zisk poisťovní je o iných číslach
zisk je iba v súkromých poisťovniach........a vieš prečo je iba v 24 a 7 a nie v 25 poisťovni?
buchač
04.12.21,18:59
Zasielkovne pribúdajú jak huby po daždi, aspoň môžu mať otvorené. U nás najprv na umyvárke, potom odevy a teraz najnovšie železiarstvo. Vybavanie na otočku, žiadne šóry ako pred poštou.
Prečo píšeš tu a nie v téme ?

..u vás, u nás...u nich...
ALE predsa nie všade sú. Mne je to u prdele...ja chodím na poštu, lebo to mám blízko...
A čo je na tom HLAVNÉ, tak v prípade reklamácie nejednám sa s niekym cez drbnutú aplikáciu ale riešim priamo osobne s reálnym človekom.

Toť minulá zásielka do čiech vo vyššej sume je mojou skúsenosťou...po osobnej návšteve sa veci pohli a love mám doma.
pavol54
04.12.21,20:38
To platnie neprejde,je to neprijateľné a diskriminácia.Ale dalo by sa to vyriešiť ako v Belgicku-všetci majú 10% spoluúčasť,Na zdravotnej starostlivosti.Toto by sa u nás teda fakt zišlo.
myslíš si ,že málo platíme?
platí sa dosť, ale € sa rozkotúľajú všade inde ako k tým, kt. poskytujú zdravotnú starostlivosť (kauzy ako masér Kostka, teta Anka, CT a čo ja viem čo ešte .........)
to sú drobné, ale zisk poisťovní je o iných číslach
zisk je iba v súkromých poisťovniach........a vieš prečo je iba v 24 a 7 a nie v 25 poisťovni?
neviem uniklo mi niečo ? pokiaľ viem sú tri zdravotné poisťovne, v jednej z nich musí byť každý poistený, ostatné ma nezaujímajú, lebo to je dobrovoľná vec
buchač
05.12.21,07:46
Inou novinkou z dielne Google je funkcia z názvom Rodinný zvonček (ang. Family Bell), ktorý vás upozorní na čas a aktivity, ktoré by ste mali stráviť s rodinou alebo na drobné činnosti, na ktoré mnohí zabúdajú. Upozornenie zobrazí na mobile alebo ho prehrá v niektorom z inteligentných reproduktorov. Príkladom môže byť pripomienka, že nedeľa večer je určená na spoločné sledovanie filmov alebo pripomienka, že v pondelok ráno je potrebné poliať kvety ...
https://vat.pravda.sk/komunikacia/clanok/609132-s-mobilom-s-androidom-uz-bude-mozne-odomykat-aj-auto/

Pomaly sa už bez mobilu ani vyserondiať nebude dať.....
buchač
05.12.21,09:35
Odborníci tiež navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/609362-konzilium-odporuca-predlzit-lockdown-a-zaviest-rezim-otp-vo-vlakoch/

Som síce na komplet zaočkovaný (teraz v piatok 3tia dávka)....ALE hentým odborníkom už na totál yebe...
lujza.j
05.12.21,10:20
Nič iné iba tlak na očko...a keš za testy....hlavne keď sú také ako moje decko 3x v MOM negatívna...a pcr pozitívna....v jeden deň...
bjuty smis
05.12.21,10:35
Odborníci tiež navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/609362-konzilium-odporuca-predlzit-lockdown-a-zaviest-rezim-otp-vo-vlakoch/

Som síce na komplet zaočkovaný (teraz v piatok 3tia dávka)....ALE hentým odborníkom už na totál yebe...

a v čom zas s nimi nesúhlasíš ?

Podľa odborníkov je zníženie mobility najúčinnejším krátkodobým nástrojom na spomalenie šírenia covidu........to je z toho linku
prečo im za to vulgárne nadávaš ??
anet
05.12.21,10:47
Odborníci tiež navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/609362-konzilium-odporuca-predlzit-lockdown-a-zaviest-rezim-otp-vo-vlakoch/

Som síce na komplet zaočkovaný (teraz v piatok 3tia dávka)....ALE hentým odborníkom už na totál yebe...
Ludia budu cestovat domov na sviatky, tak im potrebuju skomplikovat zivot ;)
Pojdem autom :D
kukučka
05.12.21,11:19
Zasielkovne pribúdajú jak huby po daždi, aspoň môžu mať otvorené. U nás najprv na umyvárke, potom odevy a teraz najnovšie železiarstvo. Vybavanie na otočku, žiadne šóry ako pred poštou.
Kuky to nie sú zásielkovne, to sú tzv. výdajné miesta, ktoré boli u nás už pred rokom, rokom a viac......
A čo je to? Žeby Baťa?
buchač
05.12.21,11:47
Podľa odborníkov je zníženie mobility najúčinnejším krátkodobým nástrojom na spomalenie šírenia covidu........to je z toho linku
prečo im za to vulgárne nadávaš ??
Chceš ma nasrať s blbými argumentami ???

Kuwa...hlavne, že slovenské obchody musia byť v podstate zavreté...lebo decku topánky môžeš kúpiť, ale bundu alebo gače už nie ?
No obchoďáky sú otvorené až do het a zisk ide ta het za hranice.

Poznámka - práve kvôli tomu som proti, aby dôchodcovia dostali čistý keš...lebo by skončil za hranicami.

Mobilita vravíš ? Veď ja netvrdím opak...ale keď už, tak poriadne.
Včera v správach bol šot, že koľko našincov chodí na nákupy do Maďarska....alebo kadejaký debil ide do Čiech.
Ten týždeň aj tak hovno pomôže...a že pred sviatkami znepríjemní cestujúcim

Tak mi tu neonač, že tým debilom nadávam...ešte som veľmi slušný. No nie, chváliť ich budem...už ma vidíš.

P.S.:
To sa len tak robíš poslednou dobou, že si nechápavý ....či ?
Mila123
05.12.21,11:54
To platnie neprejde,je to neprijateľné a diskriminácia.Ale dalo by sa to vyriešiť ako v Belgicku-všetci majú 10% spoluúčasť,Na zdravotnej starostlivosti.Toto by sa u nás teda fakt zišlo.
myslíš si ,že málo platíme?
platí sa dosť, ale € sa rozkotúľajú všade inde ako k tým, kt. poskytujú zdravotnú starostlivosť (kauzy ako masér Kostka, teta Anka, CT a čo ja viem čo ešte .........)
to sú drobné, ale zisk poisťovní je o iných číslach
zisk je iba v súkromých poisťovniach........a vieš prečo je iba v 24 a 27 a nie v 25 poisťovni?
oprava.......
anet
05.12.21,12:00
Aspon trosku vianocnej atmosfery z Wroclawa
https://youtu.be/PZNaupNoc7s
Gdansk
https://youtu.be/8NsWg5x6wfI
kopretinka
05.12.21,12:23
Odborníci tiež navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/609362-konzilium-odporuca-predlzit-lockdown-a-zaviest-rezim-otp-vo-vlakoch/

Som síce na komplet zaočkovaný (teraz v piatok 3tia dávka)....ALE hentým odborníkom už na totál yebe...
Ludia budu cestovat domov na sviatky, tak im potrebuju skomplikovat zivot ;)
Pojdem autom :D

"Konzílium skonštatovalo, že epidemická situácia sa na Slovensku 10 dní od zavedenia lockdownu viditeľne nezlepšila. !
boha,to sú mi ale odborníci,a čo čakali,že na druhý deň po lockdowne prestanú ľudia chorieť na kovid? inkubačná doba.Taký termín im nič nehovorí??? A nech k tomu prirátajú aj ten čas,čo musí byť človek doma a čakať,kedy sa začne dusiť.
.Inkubačný čas ochorenia COVID-19 je 2 až 14 dní, no ojedinele môže byť aj dlhší (bol dokázaný až 27 dní). Vo väčšine prípadov je inkubačný čas 5 až 6 dní.
korela
05.12.21,12:51
Nandrolon
05.12.21,13:02
Vianočné trhy? Nikdy som ich akosi nepochopil, nevadí.
Nechce sa mi platiť za pančované kentusy 3-násobnú cenu a hnusné jedlá taktiež.
Všetko sa dá urobiť doma a poctivo. A atmosféra? My sme s rodinou najradšej niekde na samote v lesoch a sme radi, keď ľudí ani nevidíme.
anet
05.12.21,13:26
Tak my sme chodili, nie nakupovat, nasat atmosferu, pofotit sa, dat punc :D a 25 na zmrzku do Aidy.
Nandrolon
05.12.21,13:59
Netvrdím, že sme nechodili. Vyskúšať treba, ale nepokračujeme v tom, nevyhovuje nám to.
lujza.j
05.12.21,14:04
My sme si na vianočné trhy našli malé mestečko v de..... každý jeden stánok má súvis s biznisom prevádzkovateľa....predaj wafli-ma waflaren, burgere-ma burgareň a tak ďalej....aj nepotravinovy tovar tak isto... čiže nehrozí,že humač...lebo je to vlastne na určitú dobu jeho ďalšia prevadzka-reklama.....Punč, varené víno a iné -ziadne panče.... varené víno už v cene frťan-rum, škoricový likér len si vybrať...
bjuty smis
05.12.21,14:06
Podľa odborníkov je zníženie mobility najúčinnejším krátkodobým nástrojom na spomalenie šírenia covidu........to je z toho linku
prečo im za to vulgárne nadávaš ??
Chceš ma nasrať s blbými argumentami ???

Kuwa...hlavne, že slovenské obchody musia byť v podstate zavreté...lebo decku topánky môžeš kúpiť, ale bundu alebo gače už nie ?
No obchoďáky sú otvorené až do het a zisk ide ta het za hranice.

Poznámka - práve kvôli tomu som proti, aby dôchodcovia dostali čistý keš...lebo by skončil za hranicami.

Mobilita vravíš ? Veď ja netvrdím opak...ale keď už, tak poriadne.
Včera v správach bol šot, že koľko našincov chodí na nákupy do Maďarska....alebo kadejaký debil ide do Čiech.
Ten týždeň aj tak hovno pomôže...a že pred sviatkami znepríjemní cestujúcim

Tak mi tu neonač, že tým debilom nadávam...ešte som veľmi slušný. No nie, chváliť ich budem...už ma vidíš.

P.S.:
To sa len tak robíš poslednou dobou, že si nechápavý ....či ?
opak netvrdíš, ešte by si aj pritvrdil
ale pindáš, že obchody musia byť zavreté.....a odborníkom samozrejme vynadať

nevadí, hlavne že ty si rozumieš....
Nandrolon
05.12.21,14:09
Lujza, áno, takto by to malo byť. Niečo podobné ako "výstava burčiakov a vín" v Mikulove.
A nie, že kominári tam so špinavými rukami predávajú rôzne pochutiny.
buchač
05.12.21,14:30
nevadí, hlavne že ty si rozumieš....
Nepochopil si...nevadí.

Čo ja...ale iní mi rozumejú...ba dokonca aj súhlasia.
bjuty smis
05.12.21,14:38
však súhlasiť môžem aj ja.....
aj otvorenými obchodmi, aj s poriadnymi opatreniami a zamedzením mobility

dobre píšeš :))))
lujza.j
05.12.21,15:07
Lujza, áno, takto by to malo byť. Niečo podobné ako "výstava burčiakov a vín" v Mikulove.
A nie, že kominári tam so špinavými rukami predávajú rôzne pochutiny.
Dokonca stanky +- rovnaké..aj s jedlom aj nepotravinove....5x sme tam....už sme sa dopredu tešili,že praskneme napr. famózny guláš:Da vždy parádny...aj u toho chlapa v reštike sme boli....hlavne v žiadnom stánku tam cigánska pečienka alebo niečo na ten spôsob...
Áno tu aj môj kolega piekol cigansku pečenku :D
misoft
05.12.21,16:42
jar88
06.12.21,04:55
Odborníci tiež navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/609362-konzilium-odporuca-predlzit-lockdown-a-zaviest-rezim-otp-vo-vlakoch/

Som síce na komplet zaočkovaný (teraz v piatok 3tia dávka)....ALE hentým odborníkom už na totál yebe...

a v čom zas s nimi nesúhlasíš ?

Podľa odborníkov je zníženie mobility najúčinnejším krátkodobým nástrojom na spomalenie šírenia covidu........to je z toho linku
prečo im za to vulgárne nadávaš ??
Načo sa tu naťahujete o vírusoch, keď o nich skoro nič neviete.
Mudrujete a nielen vy dvaja namiesto toho, aby ste si o nich aj niečo pripomenuli. Veď je všeobecne známe čo na ne funguje a čo nie.
https://www.youtube.com/watch?v=65OXHR3anI4
misoft
06.12.21,06:28
S mojou 3/4 sme včera (ona chcela, ja som bol vždy za to, aby sa to robilo tesne pred Vianocami) urobili stromček....
Ráno sme zistili, že náš domáci "dizajnér" :D ho upravoval... polovička ozdôb bola rozmetaná po zemi....
anet
06.12.21,08:01
Načo sa tu naťahujete o vírusoch, keď o nich skoro nič neviete.
Mudrujete a nielen vy dvaja namiesto toho, aby ste si o nich aj niečo pripomenuli. Veď je všeobecne známe čo na ne funguje a čo nie.
Ty nemudruj, v tom videu tvrdi, ze nie je take jednoduche aby sa clovek nakazil virusom od ineho zvierata ... lebo vraj ma inu telesnu teplotu. V sucastnej dobe pozname min. 7 zoonozy navzajom prenosne medzi stavovcami. Preto aj veda ma svoje dejiny.
Jarka 1
06.12.21,08:19
Dnes ma potešila informácia, že na jednej konkrétnej ambulancii im v tretej vlne doteraz zomrel jeden pacient, ale ten odmietol hospitalizáciu v nemocnici. Inak všetkých odliečili úspešne cez telefón. Samozrejme, makajú aj mimo ordinačných hodín, kým všetkých nevyriešia. Dokonca potvrdili, že situácia sa začína zlepšovať.

Konečne pozitívna správa, ktorá dodá ľuďom nádej, že sa to dá zvládnuť a nemusia sa neustále len báť a stresovať.
bjuty smis
06.12.21,09:47
Načo sa tu naťahujete o vírusoch, keď o nich skoro nič neviete.
Mudrujete a nielen vy dvaja namiesto toho, aby ste si o nich aj niečo pripomenuli. Veď je všeobecne známe čo na ne funguje a čo nie.
https://www.youtube.com/watch?v=65OXHR3anI4
no tak to pŕŕŕ
ja si priznám, že o virusoch skoro nič neviem
a preto sa do diskusii o nich ani nepúšťam.....na to sú tu iné hvééézdy...
evaj63
06.12.21,10:52
Mudr. Janeková lieči covid ambulantne. Každému pozitívnemu pacientovi robí odber krvi a podľa výsledkov už vie, aký priebeh choroba bude mať..Vyliečila už vyše 200 pacientov
Na TA3 záznam, má ich tam viac.
buchač
06.12.21,11:23
Mudr. Janeková lieči covid ambulantne.
Som sa pozrel na doktorečku.

..." Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov..."
https://www.dobrenoviny.sk/c/202875/vseobecna-lekarka-mudr-janekova-nezavrela-ambulanciu-ani-na-jediny-den-denne-osetri-120-pacientov

Toto môže vravieť tomu, čo seno žerie...!!!!!
kukučka
06.12.21,12:25
Etela Janeková
Veľká chyba sa stala v tom, že očkovanie sa spočiatku dialo v anonymných očkovacích centrách a nie u praktických lekárov. Tam nebol priestor zisťovať, či je pacient chorý, prípadne aké má chronické choroby.
bjuty smis
06.12.21,12:41
-79 :))))
Nandrolon
06.12.21,12:42
Dúfam, že vlastná medicína chutí..., alebo bude buaaaaa, buaaaaa?
:-)))))))))))
Dáša_
06.12.21,13:01
Mudr. Janeková lieči covid ambulantne.
Som sa pozrel na doktorečku.

..." Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov..."
https://www.dobrenoviny.sk/c/202875/vseobecna-lekarka-mudr-janekova-nezavrela-ambulanciu-ani-na-jediny-den-denne-osetri-120-pacientov

Toto môže vravieť tomu, čo seno žerie...!!!!!

keby len 5 minút venovala každému, tak to je 10 hodín čistého času. A to ešte treba aj nejaké tie papierovačky robiť, niektoré len predpis liekov, alebo lístok k inému lekárovi.... Nehovoriac o tom, že za 5 minút moc toho teda zrejme nezistí
Jarka 1
06.12.21,13:36
Môj názor je, že 120 pacientov bolo myslených vrátane tých, ktorý len volali a neprišli osobne napr. pacient, ktorý potreboval PN, OČR bol v karanténe atď. Toto dokázala vyriešiť aj sestrička. A zrejme to nebolo myslené tak. že každý deň 120 pacošov.

Ťažko uveríte, ale naozaj poznám lekára, ktorý kedysi počas chrípkovej sezóny vyšetril 100 ľudí a to tam prišiel každý jeden pacient osobne. A prezradím, že lekár tam určite nebol ani len 8 hodín. Mal šikovnú sestričku, ktorá si prácu vedela zorganizovať. Otázka je, ako dlho sa dá takto fungovať.
buchač
06.12.21,14:26
Etela Janeková
Veľká chyba sa stala v tom, že očkovanie sa spočiatku dialo v anonymných očkovacích centrách a nie u praktických lekárov. Tam nebol priestor zisťovať, či je pacient chorý, prípadne aké má chronické choroby.
Pokiaľ viem, tak nie si očkovaná ani jednou dávkou vakcíny....či ???
Na základe tvojich názorov je to jasné.
Takže sa pýtam..." Ako vieš, či sa v tých anonymných centrách nezisťovali chronické choroby ? "
Poznámka - Aj na túto otázku mi neodpovieš (jak zvyčajne)...?

Odpoviem ti už dopredu. Tam, kde sme sa boli očkovať (v dvoch centrách) všetkými vakcínami, tam sa pýtali na určité otízky...a jednou z nich bola otázka práve k tým chronickým chorobám.

P.S.:
Aj tu ťa hejtujem...aj tu mi dáš mínus...?
misoft
06.12.21,14:34
Načo sa tu naťahujete o vírusoch, keď o nich skoro nič neviete.
Mudrujete a nielen vy dvaja namiesto toho, aby ste si o nich aj niečo pripomenuli. Veď je všeobecne známe čo na ne funguje a čo nie.
Zato TY si na ne asi "odborník" - ako na všetko, do čoho pichneš....
lujza.j
06.12.21,14:35
Prečo sa mi zdá....že je snaha za každú cenu spochybniť jej liečbu...?!
misoft
06.12.21,14:41
Mudr. Janeková lieči covid ambulantne.
Som sa pozrel na doktorečku.

..." Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov..."
https://www.dobrenoviny.sk/c/202875/vseobecna-lekarka-mudr-janekova-nezavrela-ambulanciu-ani-na-jediny-den-denne-osetri-120-pacientov

Toto môže vravieť tomu, čo seno žerie...!!!!!
Ak robila 10 hodín denne - 5 minút na pacienta = cca vypísanie PN. Ak 20 hodín = 10 minút na pacienta = čo to by sa aj opýtala....
veronikasad
06.12.21,14:42
Etela Janeková
Veľká chyba sa stala v tom, že očkovanie sa spočiatku dialo v anonymných očkovacích centrách a nie u praktických lekárov. Tam nebol priestor zisťovať, či je pacient chorý, prípadne aké má chronické choroby.
Pokiaľ viem, tak nie si očkovaná ani jednou dávkou vakcíny....či ???
Na základe tvojich názorov je to jasné.
Takže sa pýtam..." Ako vieš, či sa v tých anonymných centrách nezisťovali chronické choroby ? "
Poznámka - Aj na túto otázku mi neodpovieš (jak zvyčajne)...?

Odpoviem ti už dopredu. Tam, kde sme sa boli očkovať (v dvoch centrách) všetkými vakcínami, tam sa pýtali na určité otízky...a jednou z nich bola otázka práve k tým chronickým chorobám.

P.S.:
Aj tu ťa hejtujem...aj tu mi dáš mínus...?Tam kde som sa bola dať očkovať druhou dávkou ja (v Bratislave), ich okrem udajov ktoré som uviedla v dotazníku, nezaujímalo nič.. Žiadne otázky od doktorky, len preťukávala dotazník do PC... Keď som jej ukazovala výsledky odberov krvi (užívam warfarín), očkujúca sestrička na mňa zhúkla, že ju to nezaujíma ... U nás všetkých pacientov na warfaríne posielali na odber krvi ...
buchač
06.12.21,14:56
Prečo sa mi zdá....že je snaha za každú cenu spochybniť jej liečbu...?!
Prečo sa mi zdá...že je snaha za každú cenu urobiť z nej niečo výnimočné ? ;)
pavol54
06.12.21,15:47
Mudr. Janeková lieči covid ambulantne. Každému pozitívnemu pacientovi robí odber krvi a podľa výsledkov už vie, aký priebeh choroba bude mať..Vyliečila už vyše 200 pacientov
Na TA3 záznam, má ich tam viac.
čítať treba pozorne, nezdá sa že by lekárka klamala
1. všetkých pacientov na covid vyliečila (je to pravda alebo nie, novinár a najmä konzílium odborníkov, by už vyškrabali že jej niekto zomrel)
2. vyliečila vyše 200 pacientov (teda niečo menej ako 250 )
3. ošetrila za deň aj 120 pacientov (bod 2 a 3 nie sú v súlade novinár hodil naschvál aby ju spochybnil čitateľ príspevku, alebo sa lekárka vychvaľuje, tých viac ako 200 mala ošetriť za dva dni)
4. Pani lekárka podľa počtu denne vyliečených musí mať obvod ako okres
Dáša_
06.12.21,16:04
už som to tu raz davala, aj iní liečia tak, ako Janekova. Bez ivermectínu, ktory ani ona teraz nedáva. Len možno nemajú toľko času chodiť do televízie

https://www.postoj.sk/93764/pri-covide-sa-nemozeme-hrat-v-ambulanciach-na-samanov-a-predpisovat-hocico

mmch, Mudr. Janeková hovorí aj o tretej vlne, že jej nikto nezomrel? Lebo v rozhovore, čo som počúvala povedala, že v 2. vlne nikto z jej pacientov nezomrel. Teda podotkla z takých, čo boli stále jej, nie že prešli od iného doktora.
Darina1234
06.12.21,16:18
už som to tu raz davala, aj iní liečia tak, ako Janekova. Bez ivermectínu, ktory ani ona teraz nedáva. Len možno nemajú toľko času chodiť do televízie

https://www.postoj.sk/93764/pri-covide-sa-nemozeme-hrat-v-ambulanciach-na-samanov-a-predpisovat-hocico

mmch, Mudr. Janeková hovorí aj o tretej vlne, že jej nikto nezomrel? Lebo v rozhovore, čo som počúvala povedala, že v 2. vlne nikto z jej pacientov nezomrel. Teda podotkla z takých, čo boli stále jej, nie že prešli od iného doktora.
Tetaz Ta trochu poopravím, pani doktorka sa vyjadrila, že cely týždeň sa venuje pacientom a svojmu vzdelávaniu k liečbe a v sobotu musela cestovať do televízie vo svojom voľnom čase, ono aj oni lekari vystupujú oveľa viac v médiách, riešia tomboly na očkovanie a tych nevidíte? Objektívnosť je teda kde?
lujza.j
06.12.21,16:24
Prečo sa mi zdá....že je snaha za každú cenu spochybniť jej liečbu...?!
Prečo sa mi zdá...že je snaha za každú cenu urobiť z nej niečo výnimočné ? ;)
Neprekvapilo....že to takto berieš....
Dáša_
06.12.21,16:28
už som to tu raz davala, aj iní liečia tak, ako Janekova. Bez ivermectínu, ktory ani ona teraz nedáva. Len možno nemajú toľko času chodiť do televízie

https://www.postoj.sk/93764/pri-covide-sa-nemozeme-hrat-v-ambulanciach-na-samanov-a-predpisovat-hocico

mmch, Mudr. Janeková hovorí aj o tretej vlne, že jej nikto nezomrel? Lebo v rozhovore, čo som počúvala povedala, že v 2. vlne nikto z jej pacientov nezomrel. Teda podotkla z takých, čo boli stále jej, nie že prešli od iného doktora.
Tetaz Ta trochu poopravím, pani doktorka sa vyjadrila, že cely týždeň sa venuje pacientom a svojmu vzdelávaniu k liečbe a v sobotu musela cestovať do televízie vo svojom voľnom čase, ono aj oni lekari vystupujú oveľa viac v médiách, riešia tomboly na očkovanie a tych nevidíte? Objektívnosť je teda kde?

skús si rovnako objektívne prečítať aj ten článok, ktorý som zdieľala ja.

Ten rozhovor nebol jediným mediálnym výstupom pani doktorky. Ale to samozrejme neznamená, že ich všetky nerobila v sobotu alebo v nedeľu
buchač
06.12.21,16:32
Neprekvapilo....že to takto berieš....
Ja to neberiem nijako...mne je úplne jedno, že koľko pacientov vyliečila a koľko času trávi v ordinácii.
Snažím sa byť len a len (na základe informáciií) byť objektívny.
...a to isté by som rád aj u iných.
Darina1234
06.12.21,16:34
už som to tu raz davala, aj iní liečia tak, ako Janekova. Bez ivermectínu, ktory ani ona teraz nedáva. Len možno nemajú toľko času chodiť do televízie

https://www.postoj.sk/93764/pri-covide-sa-nemozeme-hrat-v-ambulanciach-na-samanov-a-predpisovat-hocico

mmch, Mudr. Janeková hovorí aj o tretej vlne, že jej nikto nezomrel? Lebo v rozhovore, čo som počúvala povedala, že v 2. vlne nikto z jej pacientov nezomrel. Teda podotkla z takých, čo boli stále jej, nie že prešli od iného doktora.
Tetaz Ta trochu poopravím, pani doktorka sa vyjadrila, že cely týždeň sa venuje pacientom a svojmu vzdelávaniu k liečbe a v sobotu musela cestovať do televízie vo svojom voľnom čase, ono aj oni lekari vystupujú oveľa viac v médiách, riešia tomboly na očkovanie a tych nevidíte? Objektívnosť je teda kde?

skús si rovnako objektívne prečítať aj ten článok, ktorý som zdieľala ja.

Ten rozhovor nebol jediným mediálnym výstupom pani doktorky. Ale to samozrejme neznamená, že ich všetky nerobila v sobotu alebo v nedeľu
Nevyjadrila si sa k objektivite tvojho príspevku k mediálnemu vystúpeniu pani doktorke voči mediálnym výstupom iných lekárov
Dáša_
06.12.21,17:33
Nevyjadrila si sa k objektivite tvojho príspevku k mediálnemu vystúpeniu pani doktorke voči mediálnym výstupom iných lekárov

no len tak letmo som spočítala mediálne výstupy pani doktorky. Nie je ich málo. Možno je iný obvodný lekár, ktorý stíha rovnako. Neviem, nespomínam si. Toto nie je jediné jej vystúpenie.

Ale podstata je inde - v tom príspevku, ktorý som pripla je písané, ako liečia iní lekári. A nie je tam rozdiel.
Naviac - je tam jasne napísané, že kortikoidy a leičba zrazenín je pre obvodnú ambulanciu príliš. To sa zvyčajne nasadzuje v nemocnici.
Darina1234
06.12.21,17:45
Nevyjadrila si sa k objektivite tvojho príspevku k mediálnemu vystúpeniu pani doktorke voči mediálnym výstupom iných lekárov

no len tak letmo som spočítala mediálne výstupy pani doktorky. Nie je ich málo. Možno je iný obvodný lekár, ktorý stíha rovnako. Neviem, nespomínam si. Toto nie je jediné jej vystúpenie.

Ale podstata je inde - v tom príspevku, ktorý som pripla je písané, ako liečia iní lekári. A nie je tam rozdiel.
Naviac - je tam jasne napísané, že kortikoidy a leičba zrazenín je pre obvodnú ambulanciu príliš. To sa zvyčajne nasadzuje v nemocnici.
Išlo mi o objektívnosť k mediálnym výstupom lekárov, doktorka Janekova je tiež lekar, hlavne oni nám majú čo povedať a mudr. Janekova má atestáciu nielen ako všeobecný lekar, pozri si jej atestacie
Dáša_
06.12.21,18:10
Nevyjadrila si sa k objektivite tvojho príspevku k mediálnemu vystúpeniu pani doktorke voči mediálnym výstupom iných lekárov

no len tak letmo som spočítala mediálne výstupy pani doktorky. Nie je ich málo. Možno je iný obvodný lekár, ktorý stíha rovnako. Neviem, nespomínam si. Toto nie je jediné jej vystúpenie.

Ale podstata je inde - v tom príspevku, ktorý som pripla je písané, ako liečia iní lekári. A nie je tam rozdiel.
Naviac - je tam jasne napísané, že kortikoidy a leičba zrazenín je pre obvodnú ambulanciu príliš. To sa zvyčajne nasadzuje v nemocnici.
Išlo mi o objektívnosť k mediálnym výstupom lekárov, doktorka Janekova je tiež lekar, hlavne oni nám majú čo povedať a mudr. Janekova má atestáciu nielen ako všeobecný lekar, pozri si jej atestacie

okrem atestácii som si pozrela aj hodnotenie pacientov https://lekar.sk/lekar/mudr-etela-janekova
Darina1234
06.12.21,18:16
Nevyjadrila si sa k objektivite tvojho príspevku k mediálnemu vystúpeniu pani doktorke voči mediálnym výstupom iných lekárov

no len tak letmo som spočítala mediálne výstupy pani doktorky. Nie je ich málo. Možno je iný obvodný lekár, ktorý stíha rovnako. Neviem, nespomínam si. Toto nie je jediné jej vystúpenie.

mudr janekova recenzie

Ale podstata je inde - v tom príspevku, ktorý som pripla je písané, ako liečia iní lekári. A nie je tam rozdiel.
Naviac - je tam jasne napísané, že kortikoidy a leičba zrazenín je pre obvodnú ambulanciu príliš. To sa zvyčajne nasadzuje v nemocnici.
Išlo mi o objektívnosť k mediálnym výstupom lekárov, doktorka Janekova je tiež lekar, hlavne oni nám majú čo povedať a mudr. Janekova má atestáciu nielen ako všeobecný lekar, pozri si jej atestacie

okrem atestácii som si pozrela aj hodnotenie pacientov https://lekar.sk/lekar/mudr-etela-janekova
Takto, ako som už písala vyššie išlo o objektívnosť v médiách no a recenzie?Tieto recenzie cez web pre mna nie sú vôbec dôveryhodne
misoft
07.12.21,06:12
Takto, ako som už písala vyššie išlo o objektívnosť v médiách no a recenzie?Tieto recenzie cez web pre mna nie sú vôbec dôveryhodne
Objektívnosť v médiách ? :eek: Médiá často prikrášľujú, hodnotený v médiu sa snaží vystupovať čo najkladnejšie, preto z jeho vyjadrení často je aj 50% len jeho pohľad na seba, ale v tejto oblasti sú vyjadrenia pacientov viac pravdivejšie - toto nie je e-shop, kde si obchody sami píšu kladné recenzie.
Spočítané: 23 recenzií - z toho 8 kladných, 4 nerozhodných, ale 11 záporných - teda niečo pod 50% nespokojných pacientov. A to už niečo o lekárke vypovedá - môže byť super odborník, ale ak jedná s pacientom ako s vecou, ako s dobytkom - tak to super lekár NEBUDE. A spoliehať sa na mediálne vystúpenia u nej znamená len to, že si naháňa kladné preferencie.
Nie všetky referencie sa šíria v médiách - často sú to skryté hodnotenia - medzi pacientami úste (ich skúsenosti), ktoré mnohokrát spôsobia a presvedčia - že síce je odborne dobrá, ale je to kus búúúúúúú.
Nandrolon
07.12.21,06:40
Nepotešilo, že som zistil, že ehranica nepovažuje prekonaných do 180 dní za rovnocenných voči očkovaným.
Mal som za to, že sú na tom presne rovnako, čo sa týka obmedzení /samozrejme v rámci svojho limitu, teda prekonaný do 180 dní a očkovaný ak sa nemýlim momentálne do roka/.
Čo už, myslel som, že budem chodiť do ČR legálne bežkovať, budem musieť stále na čierno.

Je to trošku choré, nakoľko prekonaný môže mať vyššie protilátky ako očkovaný. Samozrejme to platí aj naopak, preto by to bolo treba nejako ošetriť a výhody poskytovať skutočne tým, ktorí sú čo najviac chránení.
Darina1234
07.12.21,07:55
Takto, ako som už písala vyššie išlo o objektívnosť v médiách no a recenzie?Tieto recenzie cez web pre mna nie sú vôbec dôveryhodne
Objektívnosť v médiách ? :eek: Médiá často prikrášľujú, hodnotený v médiu sa snaží vystupovať čo najkladnejšie, preto z jeho vyjadrení často je aj 50% len jeho pohľad na seba, ale v tejto oblasti sú vyjadrenia pacientov viac pravdivejšie - toto nie je e-shop, kde si obchody sami píšu kladné recenzie.
Spočítané: 23 recenzií - z toho 8 kladných, 4 nerozhodných, ale 11 záporných - teda niečo pod 50% nespokojných pacientov. A to už niečo o lekárke vypovedá - môže byť super odborník, ale ak jedná s pacientom ako s vecou, ako s dobytkom - tak to super lekár NEBUDE. A spoliehať sa na mediálne vystúpenia u nej znamená len to, že si naháňa kladné preferencie.
Nie všetky referencie sa šíria v médiách - často sú to skryté hodnotenia - medzi pacientami úste (ich skúsenosti), ktoré mnohokrát spôsobia a presvedčia - že síce je odborne dobrá, ale je to kus búúúúúúú.
Opakujem znovu, kde je objektívnosť ? S tými recenziami je to osobne, niekto je spokojný iný nie, napríklad moja doktorka ja som spokojná s jej prístupom ku mne, iný pacient nie, takze nie si pre mna relevantne,
pavol54
07.12.21,08:34
Takto, ako som už písala vyššie išlo o objektívnosť v médiách no a recenzie?Tieto recenzie cez web pre mna nie sú vôbec dôveryhodne
Objektívnosť v médiách ? :eek: Médiá často prikrášľujú, hodnotený v médiu sa snaží vystupovať čo najkladnejšie, preto z jeho vyjadrení často je aj 50% len jeho pohľad na seba, ale v tejto oblasti sú vyjadrenia pacientov viac pravdivejšie - toto nie je e-shop, kde si obchody sami píšu kladné recenzie.
Spočítané: 23 recenzií - z toho 8 kladných, 4 nerozhodných, ale 11 záporných - teda niečo pod 50% nespokojných pacientov. A to už niečo o lekárke vypovedá - môže byť super odborník, ale ak jedná s pacientom ako s vecou, ako s dobytkom - tak to super lekár NEBUDE. A spoliehať sa na mediálne vystúpenia u nej znamená len to, že si naháňa kladné preferencie.
Nie všetky referencie sa šíria v médiách - často sú to skryté hodnotenia - medzi pacientami úste (ich skúsenosti), ktoré mnohokrát spôsobia a presvedčia - že síce je odborne dobrá, ale je to kus búúúúúúú.
Opakujem znovu, kde je objektívnosť ? S tými recenziami je to osobne, niekto je spokojný iný nie, napríklad moja doktorka ja som spokojná s jej prístupom ku mne, iný pacient nie, takze nie si pre mna relevantne,
najhoršie je, keď robia recenzie kamaráti nespokojného pacienta aby mu urobili radosť
Nandrolon
07.12.21,09:02
Mne doteraz ešte chodí po rozume, akí sú niektorí ľudia hajzlíci.
Jeden tu písal na porade,predával záhradu ale zdalo sa mu, žeby málo za ňu dostal, tak sa rozhodol že počká do jari.
Viešo čo mu tu jeden prešpekuľovaný expert napísal?
" bjuty smis (22.10.21 15:51) a dovtedy daj inzerát, že ju predávaš
daj min. 3 násobok - za 20 000.
Aj tak nemáš do jari čo stratiť."

Zober si, že ak budú takto konať všetci predávajúci, za koľko si danú nehnuteľnosť kúpi daná osoba.

Myslím, že s takýmto zmýšľaním sa už treba narodiť, toto sa nedá ani naučiť, ani získať.

Presne včera bolo v RTVS vysielané, akým tempom sa slováci zadlžujú hypotékami. Minule som pozeral jeden inzerát prenájmu bytu v tej okrúhlej novostavbe v BA, čo ešte aj na google mapách je iba trávnik. Sa normálne smejem, lebo 2 izbový byt nejakých 30m2 za 850/mesačne, to si môže prenajať jedine debil, alebo luxusná spoločníčka.
BXLmiami
07.12.21,09:16
To platnie neprejde,je to neprijateľné a diskriminácia.Ale dalo by sa to vyriešiť ako v Belgicku-všetci majú 10% spoluúčasť,Na zdravotnej starostlivosti.Toto by sa u nás teda fakt zišlo.
myslíš si ,že málo platíme?
Na to čo chceme ano.
Nandrolon
07.12.21,09:32
Mne doteraz ešte chodí po rozume, akí sú niektorí ľudia hajzlíci.
Jeden tu písal na porade,predával záhradu ale zdalo sa mu, žeby málo za ňu dostal, tak sa rozhodol že počká do jari.
Viešo čo mu tu jeden prešpekuľovaný expert napísal?
" bjuty smis (22.10.21 15:51) a dovtedy daj inzerát, že ju predávaš
daj min. 3 násobok - za 20 000.
Aj tak nemáš do jari čo stratiť."

Zober si, že ak budú takto konať všetci predávajúci, za koľko si danú nehnuteľnosť kúpi daná osoba.

Myslím, že s takýmto zmýšľaním sa už treba narodiť, toto sa nedá ani naučiť, ani získať.

Presne včera bolo v RTVS vysielané, akým tempom sa slováci zadlžujú hypotékami. Minule som pozeral jeden inzerát prenájmu bytu v tej okrúhlej novostavbe v BA, čo ešte aj na google mapách je iba trávnik. Sa normálne smejem, lebo 2 izbový byt nejakých 30m2 za 850/mesačne, to si môže prenajať jedine debil, alebo luxusná spoločníčka.
jediný hayzel si tu ty ,
že si retardovaný a nerozumieš obchodu je tvoj problém...preto asi nie si schopný živiť sa ako chlap a robíš pomocnú účtovníčku :))

aký tu bol klud, ked si mesiac skapínal a nevnášal sem nenávisť......
Ty si etalón slušnosti, čestnosti a morálnej čistoty.

Akurát v tvojej blízkosti by som sa bál odložiť si aj na 20 sekúnd svoju peňaženku.
O ostatnom nemá význam písať, sú to iba tvoje mokré sny a klamstvo.
misoft
07.12.21,14:09
To platnie neprejde,je to neprijateľné a diskriminácia.Ale dalo by sa to vyriešiť ako v Belgicku-všetci majú 10% spoluúčasť,Na zdravotnej starostlivosti.Toto by sa u nás teda fakt zišlo.
myslíš si ,že málo platíme?
Na to čo chceme ano.
Ale na to, čo dostaneme - veľa.
kopretinka
07.12.21,15:11
To platnie neprejde,je to neprijateľné a diskriminácia.Ale dalo by sa to vyriešiť ako v Belgicku-všetci majú 10% spoluúčasť,Na zdravotnej starostlivosti.Toto by sa u nás teda fakt zišlo.
myslíš si ,že málo platíme?
Na to čo chceme ano.
no ja som to skôr myslela tak,že u zubára platím pekné pálky,lieky na tinitus mám na predpis,ale musím ich zaplatiť,lieky na žily nie sú,len doplnky,na osteoporézu vit.D,K,Ca si platím,na chrbticu,kľby si všetko platím,rehabilitácie sú na dve veci,tak si platím fyzioterapeuta,za infuzie som platila,za RTG zubný som platila.....a nie sú to teda vôbec centy,ale už to ide do stovák....
BXLmiami
08.12.21,05:11
To sú ale lieky.Bavíme sa o zdravotnej starostlivosti.
misoft
08.12.21,07:02
Bisťu! Včera v noci synátor pozeral telku... odrazu prssssk a telka skončila. Akurát pred Vianocami a navyše v tom lockdowne.
Ale je fakt, že tá telka slúžila 11 rokov bez poruchy, keď boli decká doma - šla denne i 18-20 hodín v kuse. A pasovala presne do obývačkovej steny - ako keby bola jej súčasťou, ako keby tam bola vstavaná.
Takže Samsung sa asi odporúčal do kremíkového neba. Trochu to naserká... mám síce ešte jeden, ale ten už nie je taký, ako pôvodný. Na zdochnutej som si kanály upravoval cez program v PC a cez USB som len ich nahodil - na terajšom "náhradnom" - len klasicky kanál za kanálom (je to "Thompson", ale v skutočnosti nejaký Číňan pre ich firmu robený, užívateľsky ako neandertálec).
Jarka 1
08.12.21,07:35
duški buď rád, že telka nechcípla na štedrý večer :D
anet
08.12.21,08:49
Dáša_
08.12.21,09:07
Bisťu! Včera v noci synátor pozeral telku... odrazu prssssk a telka skončila. Akurát pred Vianocami a navyše v tom lockdowne.
Ale je fakt, že tá telka slúžila 11 rokov bez poruchy, keď boli decká doma - šla denne i 18-20 hodín v kuse. A pasovala presne do obývačkovej steny - ako keby bola jej súčasťou, ako keby tam bola vstavaná.
Takže Samsung sa asi odporúčal do kremíkového neba. Trochu to naserká... mám síce ešte jeden, ale ten už nie je taký, ako pôvodný. Na zdochnutej som si kanály upravoval cez program v PC a cez USB som len ich nahodil - na terajšom "náhradnom" - len klasicky kanál za kanálom (je to "Thompson", ale v skutočnosti nejaký Číňan pre ich firmu robený, užívateľsky ako neandertálec).

nám odišla telka niekedy pred rokom, ani neviem, kolko slúžila. Mladý sa veľmi potešil, s radosťou ju rozobral a vyhlásil, že našiel jeden nafúknutý kondenzátor. Že síce taký nemá, ale že zo starého pc dá iný. Vymenil a odvtedy tá telka maká. Medzitým nám k tomu zaobstaral takp krabičku a vyrobil nám z toho smart televíziu. Povdne som chcela iba netflix na tom pozerať a nedalo sa. S krabičkou môžeme nielen to, ale aj veľa iného, vrátane youtube


Čiže odporúčala by som pozrieť, či to tiež nie je ten kondenzátor, lebo tie vraj odchádzajp najčastejšie
korela
08.12.21,10:27
Spomína si tu ešte niekto na Vianoce bez televízie?
misoft
08.12.21,10:34
nám odišla telka niekedy pred rokom, ani neviem, kolko slúžila. Mladý sa veľmi potešil, s radosťou ju rozobral a vyhlásil, že našiel jeden nafúknutý kondenzátor. Že síce taký nemá, ale že zo starého pc dá iný. Vymenil a odvtedy tá telka maká. Medzitým nám k tomu zaobstaral takp krabičku a vyrobil nám z toho smart televíziu. Povdne som chcela iba netflix na tom pozerať a nedalo sa. S krabičkou môžeme nielen to, ale aj veľa iného, vrátane youtube


Čiže odporúčala by som pozrieť, či to tiež nie je ten kondenzátor, lebo tie vraj odchádzajp najčastejšie
Veď to aj tak urobím - najskôr zistíme anamnézu :D - potom možno nastúpi chirurgický zákrok a keď sa operácia nepodarí - pacient zomrel.
Ale ten "náhradný" - ten tiež predtým skolaboval, rozobral som ho, kontroloval a on ma "kopol" - keď som ho potom zapol - fungoval (nejaký kondík sa celkom nevybil a preto nebol schopný reagovať na ovládanie. No a teraz zobrazuje miesto veterána (ale má pomalšiu odozvu, než ten veterán a niektoré funkcie nemá).
Ale pokiaľ bude treba, už mám vyhliadnutý nový - FullHD s Androidom (má aj WiFi) - prehliadač, Netflix, Youtube...

Ale je to zákon schválnosti.... furt sa niečo po-toto pred niečim - sviatky, kakanténa.... ako na zlosť.
lujza.j
08.12.21,10:41
Smart tv krabička...aj u nás u decka v izbe...
misoft
08.12.21,10:49
Ten novy bude SMART - takže žiadnu krabičku nebudem potrebovať.
Jarka 1
08.12.21,11:05
Kamarátka dnes bola úplne vedľa z hovoru so svojou známou. Skúsim to napísať, lebo z toho som už ja išla do kolien.

nejaká si chuchmavá, čo si chorá?
ááále mám len nádchu, aj čuch som stratila
však to máš koronu, okamžite choď na testy!
nemám, aj sestra má nádchu /bývajú spolu/
a čo robíte, pozeráte televízor, počujem tam nejaké hlasy?
sme na návšteve u brata

Predsa len išli na test a obe pozitívne. Nasledoval ďalší hovor.

povedali ste to bratovi?
načo, to je jeho starosť, čo mi s tým máme?
to musíte, čo nepozeráš televízor, však musia ísť na testy, do karantény
a vitamíny beriete?
čóóó, vitamíííny?
však aby ste nemali ťažký priebeh a čo povedal doktor?
nič, my sme jemu nevolali
keby ste potrebovali niečo kúpiť zavolaj, prinesiem nákup a položím pred dvere
nič nepotrebujeme, ráno som bola so sestrou v obchode

Ľudia boží, ani slovo z toho nie je vymyslené. Dve ženské medzi 60 - 65 rokov.
Nandrolon
08.12.21,11:17
Spomína si tu ešte niekto na Vianoce bez televízie?
Áno, po štedrej večeri v noci sme od nás išli s manželkou k jej babke do ďalekej dediny na chalupu, kde sa kúrilo drevom, uhlím a záchod bol vonku. Normálne v -20 si išiel do latríny. Po polnočnej omši nás čakala s kapustnicou, na TV /mala taký maličký/ si ani nikto nespomenul.
Tweety
08.12.21,11:18
Kamarátka dnes bola úplne vedľa z hovoru so svojou známou. Skúsim to napísať, lebo z toho som už ja išla do kolien.

nejaká si chuchmavá, čo si chorá?
ááále mám len nádchu, aj čuch som stratila
však to máš koronu, okamžite choď na testy!
nemám, aj sestra má nádchu /bývajú spolu/
a čo robíte, pozeráte televízor, počujem tam nejaké hlasy?
sme na návšteve u brata

Predsa len išli na test a obe pozitívne. Nasledoval ďalší hovor.

povedali ste to bratovi?
načo, to je jeho starosť, čo mi s tým máme?
to musíte, čo nepozeráš televízor, však musia ísť na testy, do karantény
a vitamíny beriete?
čóóó, vitamíííny?
však aby ste nemali ťažký priebeh a čo povedal doktor?
nič, my sme jemu nevolali
keby ste potrebovali niečo kúpiť zavolaj, prinesiem nákup a položím pred dvere
nič nepotrebujeme, ráno som bola so sestrou v obchode

Ľudia boží, ani slovo z toho nie je vymyslené. Dve ženské medzi 60 - 65 rokov.
Akoby boli z inej planéty. Bohužiaľ aj takíto sa nájdu. :confused: :eek: A tá kamarátka nech teda na tie testy ide, keď už bola s pozitívnou. Isto táto pri trkotaní ani rúško alebo respirátor nemala, baba jenna podarená(/ako by povedala teta Kolníková)
Jarka 1
08.12.21,11:26
Tweety, to moja kamarátka /to je tá normálna/ si telefonovala so svojou ďalšou kamarátkou blbkou.. A tá blbka býva spolu so svojou sestrou, asi tiež blbkou. Dve blbky boli spolu na nákupe.
Tweety
08.12.21,12:02
Tweety, to moja kamarátka /to je tá normálna/ si telefonovala so svojou ďalšou kamarátkou blbkou.. A tá blbka býva spolu so svojou sestrou, asi tiež blbkou. Dve blbky boli spolu na nákupe.
Pochopila som, kto je kto, neboj. Len si nenapísala, že si len telefonovali. Preto som tak, že nech ide na test, lebo takýto hovor(rozhovor) na stretnutí by bol horší. To je dosť podstatné, tak sa isto nemohla nakaziť.
Jarka 1
08.12.21,12:16
Tweety, to moja kamarátka /to je tá normálna/ si telefonovala so svojou ďalšou kamarátkou blbkou.. A tá blbka býva spolu so svojou sestrou, asi tiež blbkou. Dve blbky boli spolu na nákupe.
Pochopila som, kto je kto, neboj. Len si nenapísala, že si len telefonovali. Preto som tak, že nech ide na test, lebo takýto hovor(rozhovor) na stretnutí by bol horší. To je dosť podstatné, tak sa isto nemohla nakaziť.

Máš pravdu, nenapísala som, že spolu telefonovali.
pavol54
08.12.21,12:18
Spomína si tu ešte niekto na Vianoce bez televízie?
Áno, po štedrej večeri v noci sme od nás išli s manželkou k jej babke do ďalekej dediny na chalupu, kde sa kúrilo drevom, uhlím a záchod bol vonku. Normálne v -20 si išiel do latríny. Po polnočnej omši nás čakala s kapustnicou, na TV /mala taký maličký/ si ani nikto nespomenul.
vždy bývala nejaká hra napr. človeče.., to vtedy na latríne šlo rýchlo žiadne čítanie novín(v zime zima, v lete smrad)
BXLmiami
08.12.21,12:22
Nie je mi jasné či pobavilo alebo naštvalo-dostala som oboznámenie s novým liekom formou dopisu s oslovením-žena XY.
pavol54
08.12.21,12:42
Nie je mi jasné či pobavilo alebo naštvalo-dostala som oboznámenie s novým liekom formou dopisu s oslovením-žena XY.
buď rada že nie si v Nemecku tam vraj majú tri možnosti:) Nejak ten slovenčina dostáva na frak voľakedy za socíku niektorí chceli byť dôležití a ukázať sa že majú moskovskú školu, tak tam kde mohli vtrepali ruské slovíčka, dnes zase anglické minule mi syn niečo po anglicky, tak som mu zrovna povedal že si nezaslúžim aby mi nadával
kukučka
08.12.21,12:45
najradšej mám wááu, jéj už nepočuješ
lujza.j
08.12.21,12:59
Ten novy bude SMART - takže žiadnu krabičku nebudem potrebovať.
Ja len...keby niekto... nevyhodim fungujúci...môžem s dedkom dačo ...volám to,že čo dnes premieta...s chlapom jeho štýl...:eek:konec japonec.. každý si premieta svoje...
korela
08.12.21,14:38
najradšej mám wááu, jéj už nepočuješ
Mesidž ..., zakaždým ho musí mať v prejave.
korela
08.12.21,14:47
misoft
08.12.21,14:50
Dobre drbe tejto priondiatej vláde!
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/609746-vlada-schvalila-nove-protiepidemicke-opatrenia/
Na lyžovačku - áno, do hotela - áno, do prírody - áno, ale za VLASTNOU rodinou - NIE!!!!

Menia sa podmienky nie zo dňa na deň, ale často z hodiny na hodinu.
Už skôr som písal, že tí blázni aj Vianoce "zakážu"... a náznaky sú už tu!
kopretinka
08.12.21,14:57
do MHD OTP:eek:
to mám ísť pešo 10km na test :confused:
misoft
08.12.21,15:01
Zober si kolobežku :D:D:D
Žabinka
08.12.21,15:03
do MHD OTP:eek:
to mám ísť pešo 10km na test :confused:
Aktualizované 16:00 Premiér v utorok informoval, že režim OTP bude aj v MHD. Nakoniec to z opatrení vypadlo a MHD bude pre všetkých aj neočkovaných bez testu. Diaľkové autobusy, IC vlaky a rýchliky budú v režime OTP, nie je jasné odkedy. Riešiť to má minister dopravy Andrej Doležal.
https://m.topky.sk/cl/10/2226945/Vlada-SCHVALILA-nove-opatrenia--Detaily-o-povinnom-ockovani--Navstevy-pocas-Vianoc-nebudu-povolene
marleau
08.12.21,15:14
POHŔDAM TOUTO VLÁDOU, PRETO ŽIADNE OPATRENIA NEDODRŽUJEM. MNE NIK NEBUDE ZAKAZOVAŤ SA STRETNÚŤ S KÝMKOĽVEK.
kopretinka
08.12.21,15:40
do MHD OTP:eek:
to mám ísť pešo 10km na test :confused:
Aktualizované 16:00 Premiér v utorok informoval, že režim OTP bude aj v MHD. Nakoniec to z opatrení vypadlo a MHD bude pre všetkých aj neočkovaných bez testu. Diaľkové autobusy, IC vlaky a rýchliky budú v režime OTP, nie je jasné odkedy. Riešiť to má minister dopravy Andrej Doležal.
https://m.topky.sk/cl/10/2226945/Vlada-SCHVALILA-nove-opatrenia--Detaily-o-povinnom-ockovani--Navstevy-pocas-Vianoc-nebudu-povolene
no veď pôvodne hovorili o dialkových linkách,a dnes Heger zadrel hento o MHD
korela
08.12.21,15:50
do MHD OTP:eek:
to mám ísť pešo 10km na test :confused:
Aktualizované 16:00 Premiér v utorok informoval, že režim OTP bude aj v MHD. Nakoniec to z opatrení vypadlo a MHD bude pre všetkých aj neočkovaných bez testu. Diaľkové autobusy, IC vlaky a rýchliky budú v režime OTP, nie je jasné odkedy. Riešiť to má minister dopravy Andrej Doležal.
https://m.topky.sk/cl/10/2226945/Vlada-SCHVALILA-nove-opatrenia--Detaily-o-povinnom-ockovani--Navstevy-pocas-Vianoc-nebudu-povolene
Vagóny mohli rozdeliť pre očko a neočko, ako kedysi pre fajčiarov a nefajčiarov. Rovnako aj medzimestskú dopravu, každý druhý. Všetko sa dá, ak sa chce.
buchač
08.12.21,15:55
Vagóny mohli rozdeliť pre očko a neočko, ako kedysi pre fajčiarov a nefajčiarov. Rovnako aj medzimestskú dopravu, každý druhý. Všetko sa dá, ak sa chce.
Inak povedané...na normálnych a nenormálnych.
Ako tak čítam, čo tu kladieš ? Ty by si bola jednoznačne v druhom vozni...ale neboj sa, kámoši by ti robili spoločnosť, je ich tu dosť. :D :D :D
marleau
08.12.21,16:11
Vagóny mohli rozdeliť pre očko a neočko, ako kedysi pre fajčiarov a nefajčiarov. Rovnako aj medzimestskú dopravu, každý druhý. Všetko sa dá, ak sa chce.
Inak povedané...na normálnych a nenormálnych.
Ako tak čítam, čo tu kladieš ? Ty by si bola jednoznačne v druhom vozni...ale neboj sa, kámoši by ti robili spoločnosť, je ich tu dosť. :D :D :D
zdravý človek nikoho neohrozuje
kopretinka
08.12.21,16:31
do MHD OTP:eek:
to mám ísť pešo 10km na test :confused:
Aktualizované 16:00 Premiér v utorok informoval, že režim OTP bude aj v MHD. Nakoniec to z opatrení vypadlo a MHD bude pre všetkých aj neočkovaných bez testu. Diaľkové autobusy, IC vlaky a rýchliky budú v režime OTP, nie je jasné odkedy. Riešiť to má minister dopravy Andrej Doležal.
https://m.topky.sk/cl/10/2226945/Vlada-SCHVALILA-nove-opatrenia--Detaily-o-povinnom-ockovani--Navstevy-pocas-Vianoc-nebudu-povolene
Vagóny mohli rozdeliť pre očko a neočko, ako kedysi pre fajčiarov a nefajčiarov. Rovnako aj medzimestskú dopravu, každý druhý. Všetko sa dá, ak sa chce.
oni potrebujú neočko donútiť k očkovaniu.a už to aj odklepli.
60+ povinne a neočko budú mať obmedzenú zdrav.starostlivosť.
kopretinka
08.12.21,16:33
Vagóny mohli rozdeliť pre očko a neočko, ako kedysi pre fajčiarov a nefajčiarov. Rovnako aj medzimestskú dopravu, každý druhý. Všetko sa dá, ak sa chce.
Inak povedané...na normálnych a nenormálnych.
Ako tak čítam, čo tu kladieš ? Ty by si bola jednoznačne v druhom vozni...ale neboj sa, kámoši by ti robili spoločnosť, je ich tu dosť. :D :D :D
https://hnonline.sk/svet/10254622-v-rakusku-pribudaju-na-jis-kach-ockovani-pacienti-ukazuje-sa-znizovanie-ucinku-casom?fbclid=IwAR0dbnBQKigzJ6dG2YeEBrQ2tdABCKqarw9 MWvvugcg9l7pGgIhw6IWWElU

https://www.ta3.com/clanok/213889/vysoka-zaockovanost-nespomalila-sirenie-covidu-ukazal-vyskum
buchač
08.12.21,16:42
Kmotríkova Ta3 je teda fakt relevantný zdroj....:D :D :D :D :D
marleau
08.12.21,16:59
do MHD OTP:eek:
to mám ísť pešo 10km na test :confused:
Aktualizované 16:00 Premiér v utorok informoval, že režim OTP bude aj v MHD. Nakoniec to z opatrení vypadlo a MHD bude pre všetkých aj neočkovaných bez testu. Diaľkové autobusy, IC vlaky a rýchliky budú v režime OTP, nie je jasné odkedy. Riešiť to má minister dopravy Andrej Doležal.
https://m.topky.sk/cl/10/2226945/Vlada-SCHVALILA-nove-opatrenia--Detaily-o-povinnom-ockovani--Navstevy-pocas-Vianoc-nebudu-povolene
Vagóny mohli rozdeliť pre očko a neočko, ako kedysi pre fajčiarov a nefajčiarov. Rovnako aj medzimestskú dopravu, každý druhý. Všetko sa dá, ak sa chce.
čím sa navzájom ohrozujú očko a neočko?
kopretinka
08.12.21,16:59
pavol54
08.12.21,17:25
Dobre drbe tejto priondiatej vláde!
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/609746-vlada-schvalila-nove-protiepidemicke-opatrenia/
Na lyžovačku - áno, do hotela - áno, do prírody - áno, ale za VLASTNOU rodinou - NIE!!!!

Menia sa podmienky nie zo dňa na deň, ale často z hodiny na hodinu.
Už skôr som písal, že tí blázni aj Vianoce "zakážu"... a náznaky sú už tu!
musia byť viac IN ako Brusel, tí chcú premenovať Vianoce, Máriu aj Jozefa a naši ich rovno zakážu a je po vtákoch ukážu Bruselu ako sa to má robiť.
anet
08.12.21,17:29
https://www.ta3.com/clanok/220592/casti-zakona-o-ochrane-verejneho-zdravia-su-protiustavne-vyhlasil-ustavny-sud
Strata účinnosti neústavných ustanovení má právne účinky do budúcnosti, preto nezakladá náhradové nároky v dôsledku nariadených opatrení v minulosti.
pavol54
08.12.21,17:30
do MHD OTP:eek:
to mám ísť pešo 10km na test :confused:
Aktualizované 16:00 Premiér v utorok informoval, že režim OTP bude aj v MHD. Nakoniec to z opatrení vypadlo a MHD bude pre všetkých aj neočkovaných bez testu. Diaľkové autobusy, IC vlaky a rýchliky budú v režime OTP, nie je jasné odkedy. Riešiť to má minister dopravy Andrej Doležal.
https://m.topky.sk/cl/10/2226945/Vlada-SCHVALILA-nove-opatrenia--Detaily-o-povinnom-ockovani--Navstevy-pocas-Vianoc-nebudu-povolene
Vagóny mohli rozdeliť pre očko a neočko, ako kedysi pre fajčiarov a nefajčiarov. Rovnako aj medzimestskú dopravu, každý druhý. Všetko sa dá, ak sa chce.
černosi v amerike zvykli sadávať na zadných sedadlách ešte 21 storočí(dnes idú diktovať číne ako nema byť rasistická- na okraj) neočkovaní nech sú vzadu a dajú tam fóliu ako v parlamente alebo plexi stenu ako zemana:)
BXLmiami
09.12.21,05:16
Dobre drbe tejto priondiatej vláde!
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/609746-vlada-schvalila-nove-protiepidemicke-opatrenia/
Na lyžovačku - áno, do hotela - áno, do prírody - áno, ale za VLASTNOU rodinou - NIE!!!!

Menia sa podmienky nie zo dňa na deň, ale často z hodiny na hodinu.
Už skôr som písal, že tí blázni aj Vianoce "zakážu"... a náznaky sú už tu!
No pokiaľ nezakážu dalšie voľby....V Prahe žije málo Slovákov :-00.
buchač
09.12.21,06:30
Že aké bolo včera bu-bu-bu v správach. Celé Slovensko si muselo pozrieť, že v Bláááááve bude kalamita....aj tlač sa išla poserondiať.
Ale ak si jeden pozrie na kamery, nuž nič moc.
https://www.panorama.sk/sk/webkamery/bratislava/284

Furt bude platiť :

5cm snehu v BA - kalamita, 5 cm v Žiline si ešte nikto okrem detí nevšíma
25 cm snehu v BA - živelná pohroma, 25cm v Žiline - no máme menší problém
50 cm snehu v BA - apokalypsa, 50 cm v Žiline - máme väčší problém s parkovaním
100 cm snehu v BA - koniec sveta, 100 cm v Žiline - máme fakt problém s parkovaním...
Žabinka
09.12.21,07:33
Nandrolon
09.12.21,07:43
Kto sa bojí, nech sedí doma.
My akurát na Vianoce a týždeň pred nimi máme v rodine 2 x narodeniny a 3 x meniny, takže už sa dohovárame kedy kam.
veronikasad
09.12.21,07:44
Kto sa bojí, nech sedí doma.
My akurát na Vianoce a týždeň pred nimi máme v rodine 2 x narodeniny a 3 x meniny, takže už sa dohovárame kedy kam.
už si zase hrdina ?
veronikasad
09.12.21,07:47
Písala mi teraz dcéra, v synovej triede (druháčik) 7 detí pozitívnych, jeden chlapec v nemocnici, nemohol dýchať, saturácia 86. Vnuk zatial žiadne príznaky nemá, naposledy bol v škole v pondelok ...
Nandrolon
09.12.21,07:55
Kto sa bojí, nech sedí doma.
My akurát na Vianoce a týždeň pred nimi máme v rodine 2 x narodeniny a 3 x meniny, takže už sa dohovárame kedy kam.
už si zase hrdina ?
Musíš vysvetliť.
Iba hrdinovia gratulujú rodičom a súrodencom k sviatku?
Myslím, že to patrí k normálnej slušnosti.
Okrem toho keď sme boli chorí, tak sme neoslavovali jedny narodeniny, tie som vyššie nezapočítal. Čo mám zakázať súrodencom prísť k nám?
Svoju poznámku si si mohla odpustiť.
ps: slovo "bojí" som myslel voči opatreniam a ich následným postihom, nie voči nákaze.
veronikasad
09.12.21,08:13
Kto sa bojí, nech sedí doma.
My akurát na Vianoce a týždeň pred nimi máme v rodine 2 x narodeniny a 3 x meniny, takže už sa dohovárame kedy kam.
už si zase hrdina ?
Musíš vysvetliť.
Iba hrdinovia gratulujú rodičom a súrodencom k sviatku?
Myslím, že to patrí k normálnej slušnosti.
Okrem toho keď sme boli chorí, tak sme neoslavovali jedny narodeniny, tie som vyššie nezapočítal. Čo mám zakázať súrodencom prísť k nám?
Svoju poznámku si si mohla odpustiť.
ps: slovo "bojí" som myslel voči opatreniam a ich následným postihom, nie voči nákaze.
Nepochopil si ma ... Za súčasnej situácie naozaj osobná oslava narodenín môže počkať, nič nemusíš nikomu zakazovať, stačí zdravý sedliacky rozum a gratulácia po telefone ... Žiadne zákazy a príkazy súčasnej vlády ma nezaujímajú, riadim sa vlastným rozumom.

Však si tých príbuzných mohol pozvať na koronovu party, počas tvojho ochorenia ...
Nandrolon
09.12.21,08:15
Áno, my sme prekonaní, oni očkovaní, kde je nejaké riziko?
Ja sa tým zdravým sedliackym rozumom riadim celý život, som zodpovednejší ako hocikto iný. Akurát /a to som tu už písal/ nebudem dodržiavať NEZMYSELNÉ opatrenia, ktoré sa ma ani v momentálnej situácií netýkajú.
Ak Matovič povie, že každý nad 18 rokov má povinnosť skočiť z okna na 12-tom poschodí, tak ty asi skočíš, ja určite nie.

Edit: neviem síce či si v prechode alebo máš krámy /podľa toho čo píšeš/, ale keďže sme všetci zodpovední, tak "koronovu párty" sme si užívali iba sami v dome.
veronikasad
09.12.21,08:17
Áno, my sme prekonaní, oni očkovaní, kde je nejaké riziko?
Ešte si nepočul o prípade, že očkovaní sa medzi sebou nakazili ?
Nandrolon
09.12.21,08:21
Áno, my sme prekonaní, oni očkovaní, kde je nejaké riziko?
Ešte si nepočul o prípade, že očkovaní sa medzi sebou nakazili ?
Áno počul, celú našu rodinu nakazil práve môj očkovaný kolega, ktorý síce skončil na PN, ale mal max. nádchu a bolesť hlavy.
Takže ak oni uznajú za riziko, že sa nakazia /stále neviem od koho ale od nás nie/ tak neprídu. Ak prídu, tak zrejme berú na seba riziko že ako očkovaní by tú 2-dňovú nádchu nejako prežili.
Okrem toho keď som ja išiel domov s Covidom, tak zároveň malo pozitívny PCR asi 4 pracovníci, všetci po obidvoch dávkach, ale mali extrémne ľahký priebeh. Však aj preto chodili týždeň chorí, lebo to brali ako nádchu.

Kedy už pochopíš, že TAKMER jediní efektívni roznášači sú momentálne iba očkovanci?
Lebo delta je tak silná, že dospelého človeka to prišpendlí doma, ale očkovanci chodia iba nachladnutí rovnako ako každý rok v období chrípky.
marjankaj
09.12.21,08:24
Áno, my sme prekonaní, oni očkovaní, kde je nejaké riziko?
Ešte si nepočul o prípade, že očkovaní sa medzi sebou nakazili ?
Ale vraj na vlekoch to nehrozí. :eek:
https://www.topky.sk/cl/10/2227643/Logika-vianocnych-opatreni-je-na-smiech--Internet-s-vtipmi-o-zakaze-sviatocnych-navstev-doslova-zbural-bariery-
veronikasad
09.12.21,08:31
Áno, my sme prekonaní, oni očkovaní, kde je nejaké riziko?
Ešte si nepočul o prípade, že očkovaní sa medzi sebou nakazili ?
Áno počul, celú našu rodinu nakazil práve môj očkovaný kolega, ktorý síce skončil na PN, ale mal max. nádchu a bolesť hlavy.
Takže ak oni uznajú za riziko, že sa nakazia /stále neviem od koho ale od nás nie/ tak neprídu. Ak prídu, tak zrejme berú na seba riziko že ako očkovaní by tú 2-dňovú nádchu nejako prežili.
Okrem toho keď som ja išiel domov s Covidom, tak zároveň malo pozitívny PCR asi 4 pracovníci, všetci po obidvoch dávkach, ale mali extrémne ľahký priebeh. Však aj preto chodili týždeň chorí, lebo to brali ako nádchu.

Kedy už pochopíš, že TAKMER jediní efektívni roznášači sú momentálne iba očkovanci?
Lebo delta je tak silná, že dospelého človeka to prišpendlí doma, ale očkovanci chodia iba nachladnutí rovnako ako každý rok v období chrípky.
Nandy, si dospelý, urob si ako chceš a nes potom za svoje rozhodnutie dôsledky.
Naozaj ma žiadne príkazy a zákazy tejto vlády nezaujímajú, na SK je to už ako v Kocúrkove, viď tie lyžovačky a otvorenie penzionov pre očkovaných ...
Nandrolon
09.12.21,08:32
Potešilo, že nakoniec zrejme namiesto poukazov dostanú dôchodcovia hotovosť.

Je nenormálne, aby chcel Matovič naliať do gágora reštauráciám prachy a zneužiť na to dôchodcov?
Nech si pekne oni rozhodnú, na čo tie peniaze minú a hlavne kde. Okrem toho verím, že v prípade poukazov by sa s nimi kšeftovalo do aleluja, ako v nedávnej minulosti so stravnými lístkami, ktoré ešte neplatili "všade".
Bolo by plno špekulujúcich kupcov a zároveň aj predajcov.
Koľko % dôchodcov chodí do reštaurácií a do wellnes? Na dedinách to bude blízko 0%.
Ale na elektriku, drevo, plyn, lieky dopláca asi každý dôchodca.

Dať niečo dôchodcovi a potom mu prikázať, "týmto do dáš utržiť" je také fašistické.

veronikasad: - áno, vždy som znášal a budem znášať dôsledky svojho konania. Nikto ich za mňa znášať nebude. Možno aj preto som stále bezúhonný občan SR.
veronikasad
09.12.21,08:40
Nandy, moja poznámka bola LEN ku súčasnej epidemiologickej situácii, nie k tvojej bezúhonnosti.
Inak, veľmi dobrý nápad tie poukážky pre dôchodcov, pri obmedzených prevádzkových časoch Slovenskej pošty. Nemusia isť ani na lyžovačku, stačí keď si postoja v niekolkohodinovom rade pred poštou, aby si euráčiky mohli vybrať. Ak budú ministerskí úradníci takí šikovní ako v prípade odmien pre DSS (za prvú vlnu dostali v auguste t.r.), tak mnohí sa tých odmien ani nedožijú ...
Nandrolon
09.12.21,08:49
S tým súhlasím, mali im to dať popri dôchodku.
Ale v žiadnom prípade nie nejaké poukazy, s ktorým si môžeš buď ísť do reštiky na obed, alebo utrieť riť, alebo predať špekulantovi za polovicu.
PS: a opatrenia sú na hovno. Keď sú tak sprostí, že ich nevedia efektívne urobiť, tak ich mohli aspoň okopírovať z okolitých štátov.
V kopírovaní sú tam všetci dobrí.
misoft
09.12.21,08:55
60+ povinne a neočko budú mať obmedzenú zdrav.starostlivosť.
A keď odmietnem? Čo potom? Zavrú ma do basy? Budú mi dávať pokuty?
To sa ešte uvidí - neviem, čo by na to povedal ESĽP, kedy vysvitlo, ako zákonom nútia niekoho prípadným očkovaním si zhoršovať zdravotný stav.
korela
09.12.21,09:04
korela
09.12.21,09:16
Pri zavedení povinného očkovania sa musí zabezpečiť dodržiavanie ľudských práv, hovorí komisárka OSN

https://www.ta3.com/clanok/220584/pri-zavedeni-povinneho-ockovania-sa-musi-zabezpecit-dodrziavanie-ludskych-prav-hovori-komisarka-osn
Jarka 1
09.12.21,09:26
Vraj Matelko uzatvoril verejnú stávku, že finančná motivácia pohne očkovanie dopredu. Myslí, že počty sa budú rátať skôr na státisíce, ako desiatky tisíc ľudí.
korela
09.12.21,09:32
Seniori majú z vakcín obavy, niektorých odhovorí aj rodina. Matovičova motivácia nemusí stačiť

https://www.ta3.com/clanok/220625/seniori-maju-z-vakcin-obavy-niektorych-odhovori-aj-rodina-matovicova-motivacia-nemusi-stacit
veronikasad
09.12.21,09:36
Vraj Matelko uzatvoril verejnú stávku, že finančná motivácia pohne očkovanie dopredu. Myslí, že počty sa budú rátať skôr na státisíce, ako desiatky tisíc ľudí.
ty tomu veríš ? Každý senior, ktorý sa chcel očkovať, je už očkovaný.
Nandrolon
09.12.21,09:42
Vraj Matelko uzatvoril verejnú stávku, že finančná motivácia pohne očkovanie dopredu. Myslí, že počty sa budú rátať skôr na státisíce, ako desiatky tisíc ľudí.
Státisíce ľudí /seniorov/ sa prihlási na očkovanie do 24.12.2021 /lebo potom už nedostanú nič/???
Dnes je 9.12. a ešte pokiaľ viem to nie je definitívne platné, možno v túto chvíľu už hej, ale včera večer na RTVS hovorili, že nie.
..... zaviažte ho niekto už do kazajky....
pavol54
09.12.21,10:11
Vraj Matelko uzatvoril verejnú stávku, že finančná motivácia pohne očkovanie dopredu. Myslí, že počty sa budú rátať skôr na státisíce, ako desiatky tisíc ľudí.
ty tomu veríš ? Každý senior, ktorý sa chcel očkovať, je už očkovaný.
očkovaní sú aj ti čo nechceli, ale sa museli kvôli protiopatreniam.
veronikasad
09.12.21,10:12
Vraj Matelko uzatvoril verejnú stávku, že finančná motivácia pohne očkovanie dopredu. Myslí, že počty sa budú rátať skôr na státisíce, ako desiatky tisíc ľudí.
ty tomu veríš ? Každý senior, ktorý sa chcel očkovať, je už očkovaný.
očkovaní sú aj ti čo nechceli, ale sa museli kvôli protiopatreniam.
V DSS to celkom na báze dobrovolnosti určite nebolo
buchač
09.12.21,10:16
Inak, veľmi dobrý nápad tie poukážky pre dôchodcov, pri obmedzených prevádzkových časoch Slovenskej pošty. Nemusia isť ani na lyžovačku, stačí keď si postoja v niekolkohodinovom rade pred poštou, aby si euráčiky mohli vybrať.
" Finančný príspevok sa bude týkať seniorov, ktorí absolvovali očkovanie na Slovensku. Na poskytnutie finančnej pomoci sa budú môcť používať údaje z databázy zaočkovaných osôb, ktorú vedie Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI). "

Na čo dávať cez Sociálku, keď sa dá jednoduchšie.
Šeky majú platnosť 2 mesiace...nik nemusí ísť okamžite.
Dôchodcovia si love vyberú...a hajde do Kaufáču, do Lidla, do Tesca...a zisky pôjdu rovno do péčka.
buchač
09.12.21,10:19
60+ povinne a neočko budú mať obmedzenú zdrav.starostlivosť.
A keď odmietnem? Čo potom? Zavrú ma do basy? Budú mi dávať pokuty?
To sa ešte uvidí - neviem, čo by na to povedal ESĽP, kedy vysvitlo, ako zákonom nútia niekoho prípadným očkovaním si zhoršovať zdravotný stav.
Nebuď hustý....takých tu už bolo.
Štát má dosť pák na to, aby si také niečo vymohol.

Znova zopakujem ?
Európske smernice sú nad ústavou !!! Chápeš tomuto ??? Si schopný pochopiť aj to nasledovné ?
buchač
09.12.21,10:28
Mohutné sneženie v centre Bratislavy
09.12.2021
https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajstvo/epizoda/7846-mohutne-snezenie-v-centre-bratislavy?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar&utm_campaign=tvpravda_rightbox

T kokos....som sa teda neskutočne pobavil....nie a nie sa prestať smiať.
....že mohutnééééé......
Kuwa...mňa raz ebne z tých heftov.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
pavol54
09.12.21,10:57
Vraj Matelko uzatvoril verejnú stávku, že finančná motivácia pohne očkovanie dopredu. Myslí, že počty sa budú rátať skôr na státisíce, ako desiatky tisíc ľudí.
ty tomu veríš ? Každý senior, ktorý sa chcel očkovať, je už očkovaný.
očkovaní sú aj ti čo nechceli, ale sa museli kvôli protiopatreniam.
V DSS to celkom na báze dobrovolnosti určite nebolo
viem ako to tam chodí mama celý život ľadviny a tam ju donútili na dialýzu. žiadne že nechcem "tu ste zodpovedáme za Vás". tak bez debaty urológ a šup dialýza
pavol54
09.12.21,11:01
60+ povinne a neočko budú mať obmedzenú zdrav.starostlivosť.
A keď odmietnem? Čo potom? Zavrú ma do basy? Budú mi dávať pokuty?
To sa ešte uvidí - neviem, čo by na to povedal ESĽP, kedy vysvitlo, ako zákonom nútia niekoho prípadným očkovaním si zhoršovať zdravotný stav.
Ak manželka nie je vo fertilnom veku, tak ti už žiadne riziko v budúcnosti nehrozí.
marjankaj
09.12.21,11:05
60+ povinne a neočko budú mať obmedzenú zdrav.starostlivosť.
A keď odmietnem? Čo potom? Zavrú ma do basy? Budú mi dávať pokuty?
To sa ešte uvidí - neviem, čo by na to povedal ESĽP, kedy vysvitlo, ako zákonom nútia niekoho prípadným očkovaním si zhoršovať zdravotný stav.
Ak manželka nie je vo fertilnom veku, tak ti už žiadne riziko v budúcnosti nehrozí.
On nie je svojou manželkou.:eek:
buchač
09.12.21,13:22
Pane Bože...to sú jak sprostí. A to obe strany mince.
https://dolnyzemplin.korzar.sme.sk/c/22800433/vojaci-davali-lekarovi-uplatky-aby-ich-vypisal-uz-ho-obzalovali.html?ref=trz
Úplatok 10-20éčky dať ? By som sa hanbil až do het.
Úplatok 10-20éčky vziať ? Že doktorka hanba nefackovala...ale šak vieme o jednom, čo kačicu vzal a potom kecal, že to bol dar za dobré služby.
BXLmiami
09.12.21,13:58
Teda ktorý **** má na svedomí aplikáciu korona gov.Zavesiť do prievanu.Neskutočné a potom chcú aby sa ľudia očkovali.Vrrr
misoft
09.12.21,14:26
Pane Bože...to sú jak sprostí. A to obe strany mince.
https://dolnyzemplin.korzar.sme.sk/c/22800433/vojaci-davali-lekarovi-uplatky-aby-ich-vypisal-uz-ho-obzalovali.html?ref=trz
Úplatok 10-20éčky dať ? By som sa hanbil až do het.
Úplatok 10-20éčky vziať ? Že doktorka hanba nefackovala...ale šak vieme o jednom, čo kačicu vzal a potom kecal, že to bol dar za dobré služby.
A to skoro so sebou stiahol i kolegu MUDr. Luboš H. (u neho som stále v stave) - poctivca, ktorý po ambulančných hodinách chodí vypomáhať na COVID oddelenie.
No - asi skončil UVN a na det. pracovisku a tí deviati - možno tiež budú mať padáka.
kopretinka
09.12.21,15:02
60+ povinne a neočko budú mať obmedzenú zdrav.starostlivosť.
A keď odmietnem? Čo potom? Zavrú ma do basy? Budú mi dávať pokuty?
To sa ešte uvidí - neviem, čo by na to povedal ESĽP, kedy vysvitlo, ako zákonom nútia niekoho prípadným očkovaním si zhoršovať zdravotný stav.
neviem,čo budú robiť s 60+,ktorí odmietnu.Otec má 89 a nechce. Neviem,čo mu zakážu.
bude platiť asi to,čo aj pre ostatných nezaočkovaných,že v prípade nákazy si to budem hradiť sami.....
kopretinka
09.12.21,15:05
Seniori majú z vakcín obavy, niektorých odhovorí aj rodina. Matovičova motivácia nemusí stačiť

https://www.ta3.com/clanok/220625/seniori-maju-z-vakcin-obavy-niektorych-odhovori-aj-rodina-matovicova-motivacia-nemusi-stacit
otec by sa nezaočkoval ani za ten 500eurový poukaz, a 200 keš je úplný výsmech.
marleau
09.12.21,16:22
teraz im za to zaplatia a v januári to bude aj tak príkazom
marleau
09.12.21,16:23
Z nejkého dôvodu potrebujú mať zaočkovaných všetkých ľudí, ale o zdravie tu nejde.
bjuty smis
09.12.21,17:04
Z nejkého dôvodu potrebujú mať zaočkovaných všetkých ľudí, ale o zdravie tu nejde.
akože z nejakého...
však to povedz priamo...:))
marleau
09.12.21,17:42
Z nejkého dôvodu potrebujú mať zaočkovaných všetkých ľudí, ale o zdravie tu nejde.
akože z nejakého...
však to povedz priamo...:))
no rozhodne o zdravie nejde, to by sa ináč konalo
buchač
09.12.21,18:10
akože z nejakého...
však to povedz priamo...:))

Jááááj...keby tak ešte vedel.
Samé to, tu, tamto, hento...ale normálneho slova od nich nedostaneš.
marleau
09.12.21,20:04
akože z nejakého...
však to povedz priamo...:))

Jááááj...keby tak ešte vedel.
Samé to, tu, tamto, hento...ale normálneho slova od nich nedostaneš.
tak napíš ty, prečo robia opatrenia, ktoré sú v príkrom rozpore s tým, čo deklarujú, že chcú dosiahnuť
bjuty smis
09.12.21,20:24
Zapni si ct1
Tam akurát rozoberajú antivaxerov
marleau
10.12.21,04:16
Zapni si ct1
Tam akurát rozoberajú antivaxerov
tv nemám, nepozerám a mainstreamu určite "verím" najvááááááác
BXLmiami
10.12.21,05:09
60+ povinne a neočko budú mať obmedzenú zdrav.starostlivosť.
A keď odmietnem? Čo potom? Zavrú ma do basy? Budú mi dávať pokuty?
To sa ešte uvidí - neviem, čo by na to povedal ESĽP, kedy vysvitlo, ako zákonom nútia niekoho prípadným očkovaním si zhoršovať zdravotný stav.
neviem,čo budú robiť s 60+,ktorí odmietnu.Otec má 89 a nechce. Neviem,čo mu zakážu.
bude platiť asi to,čo aj pre ostatných nezaočkovaných,že v prípade nákazy si to budem hradiť sami.....
Otec má už právo vybrať si zvyšok života,nechal to na vyššiu moc.Má právo aj neisť do nemocnice a neriešiť pľúcnu ventiláciu.
BXLmiami
10.12.21,05:11
Z nejkého dôvodu potrebujú mať zaočkovaných všetkých ľudí, ale o zdravie tu nejde.
Tí hlupáci v nemocniciach sa neradi pozerajú na smrť udusením a na kašovité pľúca.Asi to bude v tom.
kopretinka
10.12.21,06:48
60+ povinne a neočko budú mať obmedzenú zdrav.starostlivosť.
A keď odmietnem? Čo potom? Zavrú ma do basy? Budú mi dávať pokuty?
To sa ešte uvidí - neviem, čo by na to povedal ESĽP, kedy vysvitlo, ako zákonom nútia niekoho prípadným očkovaním si zhoršovať zdravotný stav.
neviem,čo budú robiť s 60+,ktorí odmietnu.Otec má 89 a nechce. Neviem,čo mu zakážu.
bude platiť asi to,čo aj pre ostatných nezaočkovaných,že v prípade nákazy si to budem hradiť sami.....
Otec má už právo vybrať si zvyšok života,nechal to na vyššiu moc.Má právo aj neisť do nemocnice a neriešiť pľúcnu ventiláciu.
môj otec sa nakazil v NEMOCNICI,alebo od záchranárov,keď ho tam viezli so zlomenou nohou.Keby ho po operácii posielali domov,ani by mu neurobiliu test,takže by ešte aj mňa nakazil.Test mu spravili len preto,že ho chceli presunúť do doliečováku.Prichádzajúcim pacientom vôbec nerobili testy a to bolo v čase,keď sa verejne hovorilo,že celá nemocnica je prelezená kovidom .Nikam nechodil pred zlomeninou,a po tej zlomenine už skoro vôbec nechodí.
anet
10.12.21,08:05
Zavreli gastro aby ste sa nenakazili :D
Pokles hlásených zoonotických chorôb u ľudí a ohnísk prenášaných potravinami v roku 2020
https://www.ecdc.europa.eu/en/news-events/eu-one-health-report-drop-reported-zoonotic-diseases-humans-and-foodborne-outbreaks
Mila123
10.12.21,08:25
Z nejkého dôvodu potrebujú mať zaočkovaných všetkých ľudí, ale o zdravie tu nejde.
Tí hlupáci v nemocniciach sa neradi pozerajú na smrť udusením a na kašovité pľúca.Asi to bude v tom.
Nerob na nas bububu , my sa uz nebojime strasiakov , radsej si urob velke zasoby pampersiek , budes urcite potrebovat.
LETAVIZU: (nevážite si ľudí)
poznám iba túto, podotýkam jedinú lekárku, ktorá na Porade odborne radí, poradí aj tým popieračom, je empatická, .....
Nandrolon
10.12.21,08:53
Sám jej vďačím za cenné rady cez SS, podľa ktorých sa aj riadim.
letavizu 1
10.12.21,09:02
Z nejkého dôvodu potrebujú mať zaočkovaných všetkých ľudí, ale o zdravie tu nejde.
Tí hlupáci v nemocniciach sa neradi pozerajú na smrť udusením a na kašovité pľúca.Asi to bude v tom.
Nerob na nas bububu , my sa uz nebojime strasiakov , radsej si urob velke zasoby pampersiek , budes urcite potrebovat.
LETAVIZU: (nevážite si ľudí)
poznám iba túto, podotýkam jedinú lekárku, ktorá na Porade odborne radí, poradí aj tým popieračom, je empatická, .....
Nepisal som o lekaroch, chorobach ale o straseni ludi,choroby tu vzdy boli aj budu a budu tu aj strasiaci, taki ako vlani Matovic . ulice budu plne mrtvich ludi ked sa nepojdete testovat, bububu, ak pojdete von z domu, roztrha vam pluca , lebo to povedal hlavny strasiak.
Jarka 1
10.12.21,09:04
Súhlasím s Milou. Tiež som tu už BXL poďakovala za jej rady.
Jarka 1
10.12.21,09:06
letavizu, ale s tými pamperskami si to prehnal.
buchač
10.12.21,09:18
Nepisal som o lekaroch, chorobach ale o straseni ludi,choroby tu vzdy boli aj budu a budu tu aj strasiaci, taki ako vlani Matovic . ulice budu plne mrtvich ludi ked sa nepojdete testovat, bububu, ak pojdete von z domu, roztrha vam pluca , lebo to povedal hlavny strasiak.
Nerieš chuja...ten nie je normálny.
Ale na druhej strane...čo je lepšie ? Strašiť alebo na to ondiať (výraz " TO " je všeobecný, netýka sa len coviďáka)-
Ja som toho názoru, že radšej byť trochu vystrašený, ako naopak...a potom, keď dôjde k lámaniu chleba, jeden reaguje aspoň ako tak primerane situácii.

Ulice plné mŕtvych ?
No ja ti neviem...ale skús si nájsť informácie, fotky, zábery z krajiny neobmedzených (a obmedzených ľudí) možností a budeš v obraze.
Lebo holt poistenie si nemôže dovoliť každý a tie základné špitále na všetko proste nestíhali...takže kartónové mestečká kľakli jedna radosť.
BXLmiami
10.12.21,09:30
Dakujem.Ale mala som asi reagovať skôr.
Letavizu-nie je to strašenie.Ked si nič nezapamätáte a nevezmete na vedomie,zapamätajte si,že ked sú vysoké teploty,treba hned k lekárovi,kvôli tomu,že lieky sa dávajú,kým nie sú pľúca na kašu.Lebo práve toto je realita a nie strašenie.Kapišto?
letavizu 1
10.12.21,09:35
Nepisal som o lekaroch, chorobach ale o straseni ludi,choroby tu vzdy boli aj budu a budu tu aj strasiaci, taki ako vlani Matovic . ulice budu plne mrtvich ludi ked sa nepojdete testovat, bububu, ak pojdete von z domu, roztrha vam pluca , lebo to povedal hlavny strasiak.
Nerieš chuja...ten nie je normálny.
Ale na druhej strane...čo je lepšie ? Strašiť alebo na to ondiať (výraz " TO " je všeobecný, netýka sa len coviďáka)-
Ja som toho názoru, že radšej byť trochu vystrašený, ako naopak...a potom, keď dôjde k lámaniu chleba, jeden reaguje aspoň ako tak primerane situácii.

Ulice plné mŕtvych ?
No ja ti neviem...ale skús si nájsť informácie, fotky, zábery z krajiny neobmedzených (a obmedzených ľudí) možností a budeš v obraze.
Lebo holt poistenie si nemôže dovoliť každý a tie základné špitále na všetko proste nestíhali...takže kartónové mestečká kľakli jedna radosť.

Ale to je ucel , Covid ma zabit cim najviac ludi, to ze sa budeme bat a schovavat sa nikomu nepomoze.
buchač
10.12.21,09:40
Covid ma zabit cim najviac ludi,
...a to tvoji rodičia majú viacej takých "múdrych" detí...alebo si len sám ?
BXLmiami
10.12.21,09:44
Letavizu je také ťažké naštudovať na internete niečo o vírusoch?Covidu je lepšie pre jeho prežitie ked nezabije organizmus.Pretože mrtvy hostiteľ končí hostiteľskú funkciu.Takže v konečnom výsledku bude Covid s nami,ale oslabený.Dúfame všetci že Omikron je ten pravý.
letavizu 1
10.12.21,10:07
Covid ma zabit cim najviac ludi,
...a to tvoji rodičia majú viacej takých "múdrych" detí...alebo si len sám ?
Ja cely zivot jedavam iba Paštéty , zato som taky mudry.
Mila123
10.12.21,10:07
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/pred-omicronem-ochrani-ctvrta-davka-tvrdi-sef-pfizzeru-40380730
Co na to povedat, test inteligencie? ked dostaneme 10 alebo uz 30 vakcinu daju nam uz aj truhly ako bonus? virus nemienim studovat, nato su odbornici ktorich k slovu nepustia, pocuvame tu iba propagandu , bludy , polopravdy a strasenie.Na coumriem skor , ekonomicky kolaps teda od hladu, kolaps zdravotnictva , alebo nas budu tak silno strasit az dostaneme vsetci infarkt. Kolko ludi umrie na covid a na chripku a celkove na vsetky choroby .Mali by nas liecit a upevnovat v nas vieru v uzdravenie, ale jediny neomylny liek je experimentalna " vakcina"
ste očkovaný??? nemyslím si to......
misoft
10.12.21,10:28
Moja 3/4 je naštvaná! Pred 2 mesiacmi bola na PN - klasická PN. Od SP jej vypočítali, koľko má dostať (dostala). Keď bola v karanténe, podala zamestnávateľovi žiadosť o pandemickú PN, tiež na SP cez ich web to tam potvrdzovala, že je na pandemickej PN (+ kópia žiadosti potvrdená lekárom)
Dnes jej prišiel zo SP výpočet - a je presne rovnaký, ako za klasickú PN. Poznámka: na pandemickej bola od 15.11. - takže tá "novela" od 1.12. sa jej netýka.
Zdá sa, že někde soudruzi na SP urobili chybu, keď jej započítali ako klasickú PN a nie ako pandemickú.
Lebo tu:
https://www.employment.gov.sk/sk/koronavirus-pracovna-socialna-oblast/osetrovne-nemocenske/pandemicke-nemocenske.html
sa doslovne píše:
"V porovnaní s bežným nemocenským vyplácaným počas dočasnej pracovnej neschopnosti (PN-ka) sa nemocenské, na ktoré vznikne nárok počas krízovej situácie (od 12. marca 2020 do jej skončenia) súvisiacej so šírením ochorenia Covid-19 :

v prípade nariadenej karantény a izolácie vypláca aj zamestnancom od prvého dňa. To znamená, že ak ste zamestnanec a bola vám potvrdená dočasná pracovná neschopnosť z dôvodu nariadenej karantény alebo izolácie, už nežiadate zamestnávateľa o náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti (na tú nemáte v týchto prípadoch nárok). V takomto prípade kontaktujete ošetrujúceho lekára (telefonicky alebo mailom), ktorý vám na predpísanom tlačive potvrdí dočasnú práceneschopnosť z dôvodu karantény alebo izolácie a zašle ho do Sociálnej poisťovne (rovnaký postup uplatňujú aj SZČO a dobrovoľne poistené osoby). Ošetrujúci lekár na žiadosti vyznačí aj vaše telefónne číslo, na ktorom vás Sociálna poisťovňa môže kontaktovať pre účely overenia žiadosti a doplnenia nevyhnutných údajov. Zamestnanec by mal zamestnávateľa bezodkladne informovať o vzniku prekážky v práci. Od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti, v prípadoch keď bola nariadená karanténa alebo izolácia (zamestnancovi, SZČO, dobrovoľne poistenej osobe), bude Sociálna poisťovňa vyplácať dávku vo výške 55% denného vymeriavacieho základu (cca 70% čistej mzdy)."
A to nedostane.
Tweety
10.12.21,10:41
Moja 3/4 je naštvaná! Pred 2 mesiacmi bola na PN - klasická PN. Od SP jej vypočítali, koľko má dostať (dostala). Keď bola v karanténe, podala zamestnávateľovi žiadosť o pandemickú PN, tiež na SP cez ich web to tam potvrdzovala, že je na pandemickej PN (+ kópia žiadosti potvrdená lekárom)
Dnes jej prišiel zo SP výpočet - a je presne rovnaký, ako za klasickú PN. Poznámka: na pandemickej bola od 15.11. - takže tá "novela" od 1.12. sa jej netýka.
Zdá sa, že někde soudruzi na SP urobili chybu, keď jej započítali ako klasickú PN a nie ako pandemickú.
Lebo tu:
https://www.employment.gov.sk/sk/koronavirus-pracovna-socialna-oblast/osetrovne-nemocenske/pandemicke-nemocenske.html
sa doslovne píše:
"V porovnaní s bežným nemocenským vyplácaným počas dočasnej pracovnej neschopnosti (PN-ka) sa nemocenské, na ktoré vznikne nárok počas krízovej situácie (od 12. marca 2020 do jej skončenia) súvisiacej so šírením ochorenia Covid-19 :

v prípade nariadenej karantény a izolácie vypláca aj zamestnancom od prvého dňa. To znamená, že ak ste zamestnanec a bola vám potvrdená dočasná pracovná neschopnosť z dôvodu nariadenej karantény alebo izolácie, už nežiadate zamestnávateľa o náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti (na tú nemáte v týchto prípadoch nárok). V takomto prípade kontaktujete ošetrujúceho lekára (telefonicky alebo mailom), ktorý vám na predpísanom tlačive potvrdí dočasnú práceneschopnosť z dôvodu karantény alebo izolácie a zašle ho do Sociálnej poisťovne (rovnaký postup uplatňujú aj SZČO a dobrovoľne poistené osoby). Ošetrujúci lekár na žiadosti vyznačí aj vaše telefónne číslo, na ktorom vás Sociálna poisťovňa môže kontaktovať pre účely overenia žiadosti a doplnenia nevyhnutných údajov. Zamestnanec by mal zamestnávateľa bezodkladne informovať o vzniku prekážky v práci. Od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti, v prípadoch keď bola nariadená karanténa alebo izolácia (zamestnancovi, SZČO, dobrovoľne poistenej osobe), bude Sociálna poisťovňa vyplácať dávku vo výške 55% denného vymeriavacieho základu (cca 70% čistej mzdy)."
A to nedostane.
Veď si napísal, že v SP potvrdzovala, že nie pandemická PN . Tak je potom výpočet správny. Či ako si to?, možno chybu neurobili soudruzy z SP ale ona.
misoft
10.12.21,10:42
Moja 3/4 je naštvaná! Pred 2 mesiacmi bola na PN - klasická PN. Od SP jej vypočítali, koľko má dostať (dostala). Keď bola v karanténe, podala zamestnávateľovi žiadosť o pandemickú PN, tiež na SP cez ich web to tam potvrdzovala, že je na pandemickej PN (+ kópia žiadosti potvrdená lekárom)
Dnes jej prišiel zo SP výpočet - a je presne rovnaký, ako za klasickú PN. Poznámka: na pandemickej bola od 15.11. - takže tá "novela" od 1.12. sa jej netýka.
Zdá sa, že někde soudruzi na SP urobili chybu, keď jej započítali ako klasickú PN a nie ako pandemickú.
Lebo tu:
https://www.employment.gov.sk/sk/koronavirus-pracovna-socialna-oblast/osetrovne-nemocenske/pandemicke-nemocenske.html
sa doslovne píše:
"V porovnaní s bežným nemocenským vyplácaným počas dočasnej pracovnej neschopnosti (PN-ka) sa nemocenské, na ktoré vznikne nárok počas krízovej situácie (od 12. marca 2020 do jej skončenia) súvisiacej so šírením ochorenia Covid-19 :

v prípade nariadenej karantény a izolácie vypláca aj zamestnancom od prvého dňa. To znamená, že ak ste zamestnanec a bola vám potvrdená dočasná pracovná neschopnosť z dôvodu nariadenej karantény alebo izolácie, už nežiadate zamestnávateľa o náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti (na tú nemáte v týchto prípadoch nárok). V takomto prípade kontaktujete ošetrujúceho lekára (telefonicky alebo mailom), ktorý vám na predpísanom tlačive potvrdí dočasnú práceneschopnosť z dôvodu karantény alebo izolácie a zašle ho do Sociálnej poisťovne (rovnaký postup uplatňujú aj SZČO a dobrovoľne poistené osoby). Ošetrujúci lekár na žiadosti vyznačí aj vaše telefónne číslo, na ktorom vás Sociálna poisťovňa môže kontaktovať pre účely overenia žiadosti a doplnenia nevyhnutných údajov. Zamestnanec by mal zamestnávateľa bezodkladne informovať o vzniku prekážky v práci. Od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti, v prípadoch keď bola nariadená karanténa alebo izolácia (zamestnancovi, SZČO, dobrovoľne poistenej osobe), bude Sociálna poisťovňa vyplácať dávku vo výške 55% denného vymeriavacieho základu (cca 70% čistej mzdy)."
A to nedostane.
Veď si napísal, že v SP potvrdzovala, že nie pandemická PN . Tak je potom výpočet správny. Či ako si to, možno chybu neurobili soudruzy z SP ale ona.
Potvrdzovala, že JE na pandemickej.... posielala i mailom kópiu žiadosti. Na pandemickej bola na základe pozit. PCR testu, po vyšetrení lekárom (nie cez telefón - ten skutočne vyšetril, na pľúcne posiela, RTG - našli sa z toho nálezy)
Nandrolon
10.12.21,10:59
Misoft, nemyslíš to náhodou tak, že bola na klasickej a počaj jej priebehu si ju zmenila na pandemickú?
Podľa mňa to u SP bude správne.
misoft
10.12.21,11:03
To je debil ten zdravotný minister!
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/609971-konzilium-odbornikov-my-sme-nenavrhovali-nelogicke-opatrenia/
O tom, že sa rodiny nesmú stretávať - nebolo ani slovo - to si ten blbec VYMYSLEL a dal to ako FAKT!
veronikasad
10.12.21,11:04
Dušan, kolko jej vypočítali ? Pri "obyčajnej PN" SP vypláca nemocenské vo výške 55 % denného vymeriavacieho základu od 11. kal.dňa PN. Rovnaká suma bola pri pandemickej PN, ktorú od prvého dňa vyplácala do 30.11.2021 SP. Aký máš teda problém ?

Od 1.12.2021 aj pri pandemickej PN vypláca prvých 10 kal.dní zamestnávatel náhradu príjmu, avšak za prvé 3 KD len 25 % denného vymeriavacieho základu.
misoft
10.12.21,11:24
Misoft, nemyslíš to náhodou tak, že bola na klasickej a počaj jej priebehu si ju zmenila na pandemickú?
Podľa mňa to u SP bude správne.
Nie - od 15.11. len pandemická... Ale bude volať na SP, ako to vypočítali - možno len nejaký preklep, alebo niekto zle vypočítal....
Ak sa neozve... bude to mať, ako poslali, ak sa ozve - musia prepočítať, opraviť, vydať vyjadrenie, vysvetlenie. A potom bude múdrejšia...
misoft
10.12.21,11:26
Ale pôvodne si mal, ...,že ne na pandemickej, ak si to len tu zle napísal, potom podajte odvolanie.
PRKLEP - ako tu N je pod J :D Prsty rýchlejšie ako oko....
veronikasad
10.12.21,11:26
Misoft, nemyslíš to náhodou tak, že bola na klasickej a počaj jej priebehu si ju zmenila na pandemickú?
Podľa mňa to u SP bude správne.
Nie - od 15.11. len pandemická... Ale bude volať na SP, ako to vypočítali - možno len nejaký preklep, alebo niekto zle vypočítal....
Ak sa neozve... bude to mať, ako poslali, ak sa ozve - musia prepočítať, opraviť, vydať vyjadrenie, vysvetlenie. A potom bude múdrejšia...
V čom je problém ? Pandemické nemocenské je iné ako riadne nemocenské od 11. dna pri predch. PN ?
misoft
10.12.21,11:27
Misoft, nemyslíš to náhodou tak, že bola na klasickej a počaj jej priebehu si ju zmenila na pandemickú?
Podľa mňa to u SP bude správne.
Nie - od 15.11. len pandemická... Ale bude volať na SP, ako to vypočítali - možno len nejaký preklep, alebo niekto zle vypočítal....
Ak sa neozve... bude to mať, ako poslali, ak sa ozve - musia prepočítať, opraviť, vydať vyjadrenie, vysvetlenie. A potom bude múdrejšia...
V čom je problém ? Pandemické nemocenské je iné ako riadne nemocenské od 11. dna pri predch. PN ?
Dátumy.... počet dní.... nesedia. Malo byť od 15.11 - a je od 25.11.
veronikasad
10.12.21,11:29
Misoft, nemyslíš to náhodou tak, že bola na klasickej a počaj jej priebehu si ju zmenila na pandemickú?
Podľa mňa to u SP bude správne.
Nie - od 15.11. len pandemická... Ale bude volať na SP, ako to vypočítali - možno len nejaký preklep, alebo niekto zle vypočítal....
Ak sa neozve... bude to mať, ako poslali, ak sa ozve - musia prepočítať, opraviť, vydať vyjadrenie, vysvetlenie. A potom bude múdrejšia...
V čom je problém ? Pandemické nemocenské je iné ako riadne nemocenské od 11. dna pri predch. PN ?
Dátumy.... počet dní.... nesedia.
aké dátumy ? Uveď obdobie prvej a druhej PN.
Dnes som zrovna riesila jedného zamestnanca - do dochádzky mi dal zamestnávatel iný dátum ako nahlásil lekár do SP. Vrrr. Musím robiť opravné výkazy. Zrejme nárok na pandemické nemocenské je až od dátumu potvrdenia pozitívneho PCR testu.
Dátumy konzultuj s lekárom, ktorý PN nahlasoval do SP.
misoft
10.12.21,11:33
Misoft, nemyslíš to náhodou tak, že bola na klasickej a počaj jej priebehu si ju zmenila na pandemickú?
Podľa mňa to u SP bude správne.
Nie - od 15.11. len pandemická... Ale bude volať na SP, ako to vypočítali - možno len nejaký preklep, alebo niekto zle vypočítal....
Ak sa neozve... bude to mať, ako poslali, ak sa ozve - musia prepočítať, opraviť, vydať vyjadrenie, vysvetlenie. A potom bude múdrejšia...
V čom je problém ? Pandemické nemocenské je iné ako riadne nemocenské od 11. dna pri predch. PN ?
Dátumy.... počet dní.... nesedia.
aké dátumy ? Uveď obdobie prvej a druhej PN
Prvú som nesledoval, ale druhá (pandemická) od 15.11. a trvá (skrz tie pľúca) a v papieri je 25.11. Asi preklep, lebo potvrdenie od lekára má 15.11. - ale uvidíme v pondelok, teraz sa jej nedá dovolať, furt obsadené (majú toho asi vyše hlavy).
To sa vyrieši, prípadne zabehne do pobočky SP (keď pôjde na kontrolu na pľúcne - toľko zvládne).
veronikasad
10.12.21,11:36
Misoft, nemyslíš to náhodou tak, že bola na klasickej a počaj jej priebehu si ju zmenila na pandemickú?
Podľa mňa to u SP bude správne.
Nie - od 15.11. len pandemická... Ale bude volať na SP, ako to vypočítali - možno len nejaký preklep, alebo niekto zle vypočítal....
Ak sa neozve... bude to mať, ako poslali, ak sa ozve - musia prepočítať, opraviť, vydať vyjadrenie, vysvetlenie. A potom bude múdrejšia...
V čom je problém ? Pandemické nemocenské je iné ako riadne nemocenské od 11. dna pri predch. PN ?
Dátumy.... počet dní.... nesedia.
aké dátumy ? Uveď obdobie prvej a druhej PN
Prvú som nesledoval, ale druhá (pandemická) od 15.11. a trvá (skrz tie pľúca) a v papieri je 25.11. Asi preklep, lebo potvrdenie od lekára má 15.11. - ale uvidíme v pondelok, teraz sa jej nedá dovolať, furt obsadené (majú toho asi vyše hlavy).
To sa vyrieši, prípadne zabehne do pobočky SP (keď pôjde na kontrolu na pľúcne - toľko zvládne).
Konzultuj s lekárom s akým dátumom poslal PN do SP. Ak uviedol správny dátum, treba podať písomné odvolanie, telefonicky ani osobne nič v SP nevyrieši.
Inak, zamestnávatel (mzdárka) vie pozrieť cez elektronickú pobočku s akým dátumom je nahlásená PN v SP.
misoft
10.12.21,11:40
Od lekára 15.11. a opýta sa mzdového (i keď tam tiež posielala kópiu žiadosti).... bude riešiť v PO (v PI u nás na úrade už poobede majú PADLA :D). Potom sa ozvem, až bude niečo nové....
veronikasad
10.12.21,11:42
Od lekára 15.11. a opýta sa mzdového (i keď tam tiež posielala kópiu žiadosti).... bude riešiť v PO (v PI u nás na úrade už poobede majú PADLA :D). Potom sa ozvem, až bude niečo nové....
Má určite na kopii PN-ky potvrdené, že ide o pandemickú PN ? Akú žiadosť posielala zamestnávatelovi ? Žiadosť o náhradu príjmu ?
misoft
10.12.21,11:43
Všade Pandemická, žiadosť zaslaná o vyplatenie PANDEMICKEJ.
veronikasad
10.12.21,11:45
Všade Pandemická, žiadosť zaslaná o vyplatenie PANDEMICKEJ.
kopiu tej, čo posielala elektronicky cez stránku socpoist.sk do SP ?

Okolo 13-teho by mala dostať nemocenské do SP, počkaj na sumu a potom to rieš. Dátum ako som písala vyššie, môže overiť mzdárka cez elektronickú pobočku SP.
Jarka 1
10.12.21,11:54
PN našťastie riešim raz za pár rokov. Neviem či sa údaje z PN nahadzujú do systému ručne, alebo to lekár posiela už elektronicky?
Jarka 1
10.12.21,11:59
Inak jupííí, pred chvíľou som sa pýtala aká je na ambulancii situácia s covidom. Z pohľadu jednej konkrétnej ambulancie lepšia a tento týždeň už citeľnejšie. No zároveň bolo povedané, že tí, ktorí to majú tak majú ťažší priebeh.
veronikasad
10.12.21,12:00
PN našťastie riešim raz za pár rokov. Neviem či sa údaje z PN nahadzujú do systému ručne, alebo to lekár posiela už elektronicky?
Urcite PN-ky ešte vystavuje "papierovo" a nosí osobne alebo posiela poštou. Elektronicky to má fungovať až po novele zákona o SP, tuším "cvične" od 1.4.2022, cez NCZI
Jarka 1
10.12.21,12:03
Veronika ďakujem. Tak potom sa nedá vylúčiť, že pracovníčka sa iba omylom preklepla a namiesto 15. napísala 25. Po oprave PN určite doplatia.
veronikasad
10.12.21,12:05
Inak jupííí, pred chvíľou som sa pýtala aká je na ambulancii situácia s covidom. Z pohľadu jednej konkrétnej ambulancie lepšia a tento týždeň už citeľnejšie. No zároveň bolo povedané, že tí, ktorí to majú tak majú ťažší priebeh.
U nás (PD) sa to bohužial nedá povedať, aj keď som nezisťovala v žiadnej ambulancii. Každý deň cez 200 nových PCR pozitívnych testov v okrese, dnes sme na druhom mieste za BA.
veronikasad
10.12.21,12:06
Veronika ďakujem. Tak potom sa nedá vylúčiť, že pracovníčka sa iba omylom preklepla a namiesto 15. napísala 25. Po oprave PN určite doplatia.
Može byť preklep pri písaní Rozhodnutia, treba dátum preveriť v elektronickej pobočke.
korela
10.12.21,12:11
Čo si myslíte o tomto?
Lekár bude môcť dieťa ošetriť priamo v škole či škôlke, rozhodli poslanci

https://www.ta3.com/clanok/220794/lekar-bude-moct-dieta-osetrit-priamo-v-skole-ci-skolke-rozhodli-poslanci
ivka70
10.12.21,12:23
Čo si myslíte o tomto?
Lekár bude môcť dieťa ošetriť priamo v škole či škôlke, rozhodli poslanci

https://www.ta3.com/clanok/220794/lekar-bude-moct-dieta-osetrit-priamo-v-skole-ci-skolke-rozhodli-poslanci

V zahranici bezna prax. Skoly maju minimalne zdravotnu sestru, ktora riesi zdravotne problemy deti v skole.
Osobne si myslim, ze ovela lepsie ako prax teraz, ked je dietatu zle, volaju rodica, aby prisiel po neho a az ten riesi lekara. Skorsie osetrenie kvalifikovnym personalom moze pomoct.
anet
10.12.21,12:31
Čo si myslíte o tomto?
Lekár bude môcť dieťa ošetriť priamo v škole či škôlke, rozhodli poslanci

https://www.ta3.com/clanok/220794/lekar-bude-moct-dieta-osetrit-priamo-v-skole-ci-skolke-rozhodli-poslanci
Co si o tom mam mysliet? NIC. Suhlas im nedam a nech skusia ... v tom som nekompromisna oko za oko, zub za zub :D
anet
10.12.21,12:34
.., ked je dietatu zle, volaju rodica, aby prisiel po neho a az ten riesi lekara.
A tak nech to zostane, mam svojich lekarov, na mna ani na moje dieta hoc kto sahat nebude!
korela
10.12.21,12:54
Čo si myslíte o tomto?
Lekár bude môcť dieťa ošetriť priamo v škole či škôlke, rozhodli poslanci

https://www.ta3.com/clanok/220794/lekar-bude-moct-dieta-osetrit-priamo-v-skole-ci-skolke-rozhodli-poslanci

V zahranici bezna prax. Skoly maju minimalne zdravotnu sestru, ktora riesi zdravotne problemy deti v skole.
Osobne si myslim, ze ovela lepsie ako prax teraz, ked je dietatu zle, volaju rodica, aby prisiel po neho a az ten riesi lekara. Skorsie osetrenie kvalifikovnym personalom moze pomoct.
Mali sme na ZŠ aj na strednej škole zubára v budove školy. Nevnímam to vôbec ako novinku. Išlo však o stálu ambulanciu. Robili sa tam hromadné preventívky a aj ošetrenia.
Nešlo však o klasickú detskú ambulanciu pediatra. Ak sa stalo niečo našim deťom, tak rodičom zavolali. Iba raz prišlo k úrazu, pre istotu učiteľka neutrela dieťa ani od krvi.
Očkovali nás na 1. st. v triede, pekne do tielok a zástupu a išlo sa.
.
Tu som sa však pozastavila nad "Legislatíva precizuje aj informovaný súhlas zákonného zástupcu dieťaťa či žiaka alebo zástupcu zariadenia, ktorý sa bude vyžadovať na poskytnutie starostlivosti. Má sa tak predísť poskytovaniu starostlivosti bez vedomia zákonného zástupcu žiaka či zariadenia. Zdravotník bude tiež povinný viesť zdravotnú dokumentáciu v rozsahu poskytnutej zdravotnej starostlivosti. Dohľad bude vykonávať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, uložiť bude môcť aj pokuty. Účinnosť má novela nadobudnúť od 15. januára 2022."

Vieme aká je doba, 30 r. to nikomu nechýbalo, a zákonný zástupca školy musí aj tak v prípade potreby náhlej príhody privolať záchranu. Zaujímalo by ma. či sa z zákone hneď aj všetko do detailu špecifikuje. Nie je starostlivosť ako starostlivosť, a štát by nemal suplovať rodiča.
misoft
10.12.21,13:05
Tak aktuálne info: mojej 3/4 kolegyňa dala jej číslo - zavolala, po 10´zvonení sa spojila a potom som len počul ako sa dohadujú. A výsledok?
Pri zadávaní dátumov sa v SP pomýlili (preklep) a preto miesto 15 napísali 25 - porovnávali to s doručenými e-mailami a systémom - a (akurát pred 5´dokecala) jej odkázali - rozhodnutie má ignorovať, bude doručené nové.ň
Ľudská chyba - povedali... ale keby sa neozvala - tak by ušetrili 100€ (tie by jej zamestnávateľ nevyplatil v žiadnom prípade).

Takže sa to vyjasnilo.
Mila123
10.12.21,13:10
PN našťastie riešim raz za pár rokov. Neviem či sa údaje z PN nahadzujú do systému ručne, alebo to lekár posiela už elektronicky?
Jarka, ešte lekár dáva "kladenku" ručne......až budúci rok majú posielať elektronicky....
Mila123
10.12.21,13:10
.., ked je dietatu zle, volaju rodica, aby prisiel po neho a az ten riesi lekara.
A tak nech to zostane, mam svojich lekarov, na mna ani na moje dieta hoc kto sahat nebude!
ani pri záchrane života???? neverím, že nie
buchač
10.12.21,13:12
.., ked je dietatu zle, volaju rodica, aby prisiel po neho a az ten riesi lekara.
A tak nech to zostane, mam svojich lekarov, na mna ani na moje dieta hoc kto sahat nebude!
...v linku je dôležité jedno jediné slovíčko..." môže ".

Ono to aj tak ale ostane ako je ešte dlhú dobu. Dôvod ? Teraz nemá kto ordinovať, tak si nejak neviem predstaviť, že by na každej škole (dokonca škôlke) mal byť pediater.
anet
10.12.21,13:19
ani pri záchrane života???? neverím, že nie
Ak mas na mysli napr. kym sme v bezvedomi? Dovtedy kym sa nepreberiem!
Nepoznas ma ... ;) Ked poviem ze odchadzam, tak odchadzam ...
anet
10.12.21,13:23
Teraz nemá kto ordinovať, tak si nejak neviem predstaviť, že by na každej škole (dokonca škôlke) mal byť pediater.
Tam nie je uvedene ze to ma byt pediater ... ale zdravotnicky pracovnik, co je aj sestricka, verejny zdravotnik a pod. A kedze objednali detske vakci ... netreba velmi premyslat naco tam budu ;) https://dennikn.sk/2636620/detske-vakciny-pridu-17-decembra-ako-bude-ockovanie-prebiehat-a-budu-deti-potrebovat-tretiu-davku-odpovede-na-otazky-citatelov/?fbclid=IwAR2H_2IKPNSlGtfW2DW5DU3a-Q-lUPjOr-VxUBePrn38AMEy3H6vuwRcBpw
Mila123
10.12.21,13:44
ani pri záchrane života???? neverím, že nie
Ak mas na mysli napr. kym sme v bezvedomi? Dovtedy kym sa nepreberiem!
Nepoznas ma ... ;) Ked poviem ze odchadzam, tak odchadzam ...
nemusí to byť bezvedomie......napríklad úraz, krvácanie, aspirovanie predmetu, tekutiny, bodnutie hmyzom, uhryznutie zvieraťom, záchvaty a čo ja viem čo ešte sa môže stať.........základná povinnosť nielen zdravotníckeho pracovníka je podať prvú pomoc.....
bola som svedkom autonehody, chlapík bežal cez hlavnú cestu (mimo obce), chcel chytiť autobus.......chytil nákladné auto, ktoré ho odhodilo do priekopy pri ceste, nemala som dať prvú pomoc? lebo nemám čo "šahať" na cudzích, neželal si to????
neexistuje , po zrážke ostalo veľa divákov, múdrych rečí, že mu poškodíme chrbticu, keď chodca vyberali z priekopy......
chlapík prežil, mal ťažký úraz hlavy, (krvácal z uší)....ďakoval za poskytnutú PP..........
ten pocit, že zachrániš niekomu cudziemu jeho život je na nezaplatenie......
ja iba toľko ......
anet
10.12.21,13:53
nemusí to byť bezvedomie......napríklad úraz, krvácanie, aspirovanie predmetu, tekutiny, bodnutie hmyzom, uhryznutie zvieraťom, záchvaty a čo ja viem čo ešte sa môže stať.........základná povinnosť nielen zdravotníckeho pracovníka je podať prvú pomoc.....
bola som svedkom autonehody, chlapík bežal cez hlavnú cestu (mimo obce), chcel chytiť autobus.......chytil nákladné auto, ktoré ho odhodilo do priekopy pri ceste, nemala som dať prvú pomoc? lebo nemám čo "šahať" na cudzích, neželal si to????
neexistuje , po zrážke ostalo veľa divákov, múdrych rečí, že mu poškodíme chrbticu, keď chodca vyberali z priekopy......
chlapík prežil, mal ťažký úraz hlavy, (krvácal z uší)....ďakoval za poskytnutú PP..........
ten pocit, že zachrániš niekomu cudziemu jeho život je na nezaplatenie......
ja iba toľko ......
uraz, bodnutie hmyzom, pohryzenie ... a kopec takychto vtakovin osetrim sama.
Autonehoda to je uz ina vec, na to je zachranka ... mala si stastie, mohlo to byt aj opacne, neodborne poskytnutie prvej pomoci - trvale poskodenie zdravia.
Mila123
10.12.21,14:16
nemusí to byť bezvedomie......napríklad úraz, krvácanie, aspirovanie predmetu, tekutiny, bodnutie hmyzom, uhryznutie zvieraťom, záchvaty a čo ja viem čo ešte sa môže stať.........základná povinnosť nielen zdravotníckeho pracovníka je podať prvú pomoc.....
bola som svedkom autonehody, chlapík bežal cez hlavnú cestu (mimo obce), chcel chytiť autobus.......chytil nákladné auto, ktoré ho odhodilo do priekopy pri ceste, nemala som dať prvú pomoc? lebo nemám čo "šahať" na cudzích, neželal si to????
neexistuje , po zrážke ostalo veľa divákov, múdrych rečí, že mu poškodíme chrbticu, keď chodca vyberali z priekopy......
chlapík prežil, mal ťažký úraz hlavy, (krvácal z uší)....ďakoval za poskytnutú PP..........
ten pocit, že zachrániš niekomu cudziemu jeho život je na nezaplatenie......
ja iba toľko ......
uraz, bodnutie hmyzom, pohryzenie ... a kopec takychto vtakovin osetrim sama.
Autonehoda to je uz ina vec, na to je zachranka ... mala si stastie, mohlo to byt aj opacne, neodborne poskytnutie prvej pomoci - trvale poskodenie zdravia.
no comment.....
anet
10.12.21,14:21
buchač
10.12.21,14:36
Tam nie je uvedene ze to ma byt pediater ... ale zdravotnicky pracovnik, co je aj sestricka, verejny zdravotnik a pod. A kedze objednali detske vakci ... netreba velmi premyslat naco tam budu ;)
Ty máš na všetko odpoveď...
Na jednej strane aj dobre...ale na strane druhej vzhľadom k citácii ?


Autonehoda to je uz ina vec, na to je zachranka ... mala si stastie, mohlo to byt aj opacne, neodborne poskytnutie prvej pomoci - trvale poskodenie zdravia.
Nebehaj len po blbých stránkach...ale naštuduj si zákony.
Mám za to, že nemáš VP, lebo inak by si nedávala také onačiny bez premýšľania...ale poskytnutie prvej pomoci sa týka v podstate každého.
anet
10.12.21,15:25
Nebehaj len po blbých stránkach...ale naštuduj si zákony.
Mám za to, že nemáš VP, lebo inak by si nedávala také onačiny bez premýšľania...ale poskytnutie prvej pomoci sa týka v podstate každého.
Poskytnut alebo sprostredkovat nevyhnutnu pomoc ... na to je volba 112 ;)
kukučka
10.12.21,15:35
Keby nebolo "pandémie", ani by vládu nenapadlo dať školstvu peniaze na zdravotníkov. V tom dám za pravdu Anet, ide o niečo iné. To budú takí "zdravotníci," jak vo vakcizuzkách, či momkách. Česť tým poctivým.
Jarka 1
10.12.21,15:40
Inak mňa tiež ako prvé napadla dáka kuleha. Zdravotníkov nedostatok - takže odkiaľ ich chcú vziať do škôl a kto, z čoho ich bude platiť. Nechce sa mi už hľadať, ale tuším tam bolo že ako zamestnanec.
buchač
10.12.21,15:57
Poskytnut alebo sprostredkovat nevyhnutnu pomoc ... na to je volba 112 ;)
Uhmmm...jak oči.
...a zasa mudruješ ?
Ako som ti to ...študuj dievča, študuj ohľadom 112ky...
https://forum.mobilmania.zive.cz/viewtopic.php?f=15&t=35754
Si sa ešte nestretla s tým, že si nemala signál ???
Jááááj...som zabudol....ty sedíš len doma na riti a surfuješ/hľadáš všeliaké hlúposti.

P.S.:
Zasa vymyslíš nejakú múdru odpoveď na argument ?
anet
10.12.21,15:58
Zasa vymyslíš nejakú múdru odpoveď na argument ?
Nemusim nic vymyslat, surfovat ani hladat ;)
Jarka 1
10.12.21,16:00
:D buchy a čo by si bez anet robill :D ... Vidíš ako pekne ťa zamestnáva.
anet
10.12.21,16:05
:D buchy a čo by si bez anet robill :D ... Vidíš ako pekne ťa zamestnáva.
Jarka, ved vies, kto sa vela pyta, vela sa dozvie :D
misoft
10.12.21,16:10
kukučka
10.12.21,16:27
Bo každá škola má miesto na zdravotníkov atď. Stačí, že oťapený rodič1 alebo rodič2 na začiatku šk. roka podpíše všeobecný, nič nehovoriaci papier a oni si už pod to dajú, čo budú chcieť. Ešteže sú aj takí rodičia ako Anet. Zopár takých urobilo cirkus na ministerstve a hneď boli rúška v školách zrušené, aspoň začas, kým ich zase nenariadili.
buchač
10.12.21,16:34
:D buchy a čo by si bez anet robill :D ... Vidíš ako pekne ťa zamestnáva.
Čo by som robil ? Veď robil ?
Ale čo už, už aby bolo po Vianociach a potom to bude rýchlejšie odsýpať. Nebudem mať čas na prekáračky...budem robiť byzňííís. Ak sa môžem pochváliť (a just sa aj ;)), tak posledný mesiac bol fasácky..