misoft
17.01.22,11:18
Rád by som - e-mail nemajú (vedľa dedina ho má...), len teľefon....
pavol54
17.01.22,10:33
Rád by som - e-mail nemajú (vedľa dedina ho má...), len teľefon....
teda divné. 1. dnes každý podnikateľ musí komunikovať cez e- slovensko takže sieť musí byť prístupná pre všetky formy pripojenia . 2. ak má správu na e- slovensku, tak mu nej dôjde informácia na e mail, inak sa to nemá ako dozvedieť. po tretie tak pošli sms 4 internetové pripojenie musí mať aj keď sa pripojí na internet bank
misoft
17.01.22,14:18
No - nikde nie je verejne dostupná e-mail adresa... teda aspoň som nenašiel....
Ale dobrá správa - cca pred 45´ som sa konečne dovolal - vraj vedia o tom probléme, lebo sa to vyskytlo asi u dvadsiatich - niekto (nepovedali) pri zadávaní údajov si neoveril dátum splatnosti a ostal tam starý (teda z preminulého roku) - už to opravili. Keď som sa spýtal, či môžu poslať na účet - ošívali sa, pripomenul som im, že už dvakrát som č.u. im posielal - tak nakoniec - pošleme na účet.
pavol54
17.01.22,15:29
No - nikde nie je verejne dostupná e-mail adresa... teda aspoň som nenašiel....
Ale dobrá správa - cca pred 45´ som sa konečne dovolal - vraj vedia o tom probléme, lebo sa to vyskytlo asi u dvadsiatich - niekto (nepovedali) pri zadávaní údajov si neoveril dátum splatnosti a ostal tam starý (teda z preminulého roku) - už to opravili. Keď som sa spýtal, či môžu poslať na účet - ošívali sa, pripomenul som im, že už dvakrát som č.u. im posielal - tak nakoniec - pošleme na účet.
sa divím z účtu na účet zadarmo, poštová poukážka spoplatnená
anet
17.01.22,20:06
Ej, od stredy si už nakupi aj zaklad :D
Takisto sa rozšíri zoznam prevádzok, ktoré môžu mať otvorené v režime základ - po novom budú môcť byť otvorené pre všetkých aj predajne odevov a obuvi, kancelárske a školské potreby, potreby pre deti, galantéria a textil, stavebniny, inštalačný a elektroinštalačný materiál, železiarstva, farby-laky, predajné miesta diaľničných známok či knižnice.
https://www.ta3.com/clanok/224593/hygienici-zverejnili-nove-vyhlasky-menia-sa-viacere-protipandemicke-opatrenia
Mikae
17.01.22,21:13
Ja som vcera zaregistrovala Krajniaka a ten jeho obraztek :D (odkial vezme peniaze na rodicovsky bonus) bod 3 alias Eufemizmus pre predčasne zosnulých dôchodcov.
...to bola asi celá pointa pandémie....
BXLmiami
18.01.22,06:40
Ja som vcera zaregistrovala Krajniaka a ten jeho obraztek :D (odkial vezme peniaze na rodicovsky bonus) bod 3 alias Eufemizmus pre predčasne zosnulých dôchodcov.
...to bola asi celá pointa pandémie....
Asi som nechápavá, v čom bola pointa?
kopretinka
18.01.22,20:33
Ej, od stredy si už nakupi aj zaklad :D
Takisto sa rozšíri zoznam prevádzok, ktoré môžu mať otvorené v režime základ - po novom budú môcť byť otvorené pre všetkých aj predajne odevov a obuvi, kancelárske a školské potreby, potreby pre deti, galantéria a textil, stavebniny, inštalačný a elektroinštalačný materiál, železiarstva, farby-laky, predajné miesta diaľničných známok či knižnice.
https://www.ta3.com/clanok/224593/hygienici-zverejnili-nove-vyhlasky-menia-sa-viacere-protipandemicke-opatrenia
jasné,tehly a maltu si kúpiť môžem,ale k fyzioerapeutovi nemôžem.
vlado 33
18.01.22,20:35
Nevidel niekto môjho suseda? Chýbajú mi tie je ho drísty, vždy sa zasmejem:confused::mee::eek:
misoft
18.01.22,20:56
Ej, od stredy si už nakupi aj zaklad :D
Takisto sa rozšíri zoznam prevádzok, ktoré môžu mať otvorené v režime základ - po novom budú môcť byť otvorené pre všetkých aj predajne odevov a obuvi, kancelárske a školské potreby, potreby pre deti, galantéria a textil, stavebniny, inštalačný a elektroinštalačný materiál, železiarstva, farby-laky, predajné miesta diaľničných známok či knižnice.
https://www.ta3.com/clanok/224593/hygienici-zverejnili-nove-vyhlasky-menia-sa-viacere-protipandemicke-opatrenia
jasné,tehly a maltu si kúpiť môžem,ale k fyzioerapeutovi nemôžem.
Šak logické - tam maltu a tehly predsa nekúpiš :D:D:D
Nandrolon
19.01.22,04:55
Včera v RTVS náš Kazigraf vymyslel patent na zbohatnutie takmer každého slováka.
Vyvolať infláciu, aspoň dvojcifernú, hlavne v oblasti nehnuteľností a zrazu je takmer každý slovák /skoro každý niečo vlastní čo sa týka nehnuteľností/, bohatší o dvojciferné číslo.
No nekúp to!!!
Skoro som sa pritom dogrcal.
To aj mena peňazí z minulosti sa môže ísť vypchať.
BXLmiami
19.01.22,05:31
No a potom bude každoročná daň na nehnuteľnosti ako nejaké percento z majetku a aj štát bude za vodou.
buchač
19.01.22,05:43
jasné,tehly a maltu si kúpiť môžem,ale k fyzioerapeutovi nemôžem.
Preštuduj si radšej náležitý zdroj a nezavádzaj.

Ale tehly a aj maltu si môžeš kúpiť tiež...dáš do kabelečky a hajde domov.
misoft
19.01.22,05:48
No! A máme tu nové pravidlá.....
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/613880-omikronova-vlna-prichadza-a-s-nou-nove-pravidla-na-co-si-dat-pozor/
A hneď aj toto:
"Respirátor je povinný tak v interiéri, ako aj exteriéri – do vzdialenosti dvoch metrov od cudzej osoby. "
Tak sa zdá, že opäť budeme mať náhubky vonku niekde povinne - predstavte si mesto, chodník, plno chodcov, často od seba aj menej ako 2 metre... takže buď náhubok, alebo kľučkovať medzi chodcami.... aby tie dva metre boli....
Možno trochu zveličujem, ale u našich mocipánov a COVIDnormalizátorov si človek nikdy nie je istý, čo zase vymyslia, ako sa budú chovať, aké sankcie budú zavádzať.
Ale jedno je isté - občania sa im na tieto oné zvysoka oné... vy*erú!
Nandrolon
19.01.22,06:10
To by som absolútne neriešil. Nech to príde metrom odmerať, ale tak, že bude on sám odo mňa dva metre...
BXLmiami
19.01.22,06:53
Režim základ pre viaceré prevádzky

Úrad pripomenul, že v režime základ môžu fungovať predajne potravín, liečebné KÚPELE na základe predpisu lekára, reštaurácie predávajúce jedlo a nápoje so sebou či prostredníctvom donášky (pre zákazníkov konzumujúcich na mieste v režime OP musia zatvoriť o 22.00 h) a lekárne, predajne zdravotníckych pomôcok či optiky.[/QUOTE]
*
Problém je že liečebné kúpele môže napísať len rehab.doktor a to množstvo fyzioterapeutiv čo robia bez lekára a na západe sa ľudia s ich vzdelaním volajú chirpraktici či osteopati -zostávajú bez lekára a bez predpisu.
kopretinka
19.01.22,07:01
kopretinka
19.01.22,07:09
jasné,tehly a maltu si kúpiť môžem,ale k fyzioerapeutovi nemôžem.
Preštuduj si radšej náležitý zdroj a nezavádzaj.

Ale tehly a aj maltu si môžeš kúpiť tiež...dáš do kabelečky a hajde domov.
Ty chytrák,keď to máš teda naštudované,tak mi tu cituj,kde sa píše,že k fyzioterapeutovi môže ísť neočkovaný!
buchač
19.01.22,07:12
https://akw.sk/zahranicne-spravy/novak-djokovic-a-australian-open-co-neviete/
Fasa zdroj....:D :D :D :D :D
-------------------------------
Tu máš, že čo je to za exota (chuja)...

Zaujímavosťou teda je, že v Bratislave sa nachádza advokátska kancelária, ktorá zakazuje vstup klientom a potenciálnym zamestnancom, ktorí buď čakajú na vakcináciu, alebo sú po nej.
https://www.startitup.sk/bratislavsky-diablov-advokat-si-zaockovany-ak-ano-tato-advokatska-kancelaria-ti-svoje-sluzby-neposkytne/
buchač
19.01.22,07:17
tak mi tu cituj,kde sa píše,
Keď si vieš nájsť iné hlúposti, tak si nájdi aj to, čo platí...
veronikasad
19.01.22,07:21
https://akw.sk/zahranicne-spravy/novak-djokovic-a-australian-open-co-neviete/
Fasa zdroj....:D :D :D :D :D
-------------------------------
Tu máš, že čo je to za exota (chuja)...

Zaujímavosťou teda je, že v Bratislave sa nachádza advokátska kancelária, ktorá zakazuje vstup klientom a potenciálnym zamestnancom, ktorí buď čakajú na vakcináciu, alebo sú po nej.
https://www.startitup.sk/bratislavsky-diablov-advokat-si-zaockovany-ak-ano-tato-advokatska-kancelaria-ti-svoje-sluzby-neposkytne/Juraj, niečo novšie najdi, clanok z maja 2021
buchač
19.01.22,07:57
https://akw.sk/zahranicne-spravy/novak-djokovic-a-australian-open-co-neviete/
Fasa zdroj....:D :D :D :D :D
-------------------------------
Tu máš, že čo je to za exota (chuja)...

Zaujímavosťou teda je, že v Bratislave sa nachádza advokátska kancelária, ktorá zakazuje vstup klientom a potenciálnym zamestnancom, ktorí buď čakajú na vakcináciu, alebo sú po nej.
https://www.startitup.sk/bratislavsky-diablov-advokat-si-zaockovany-ak-ano-tato-advokatska-kancelaria-ti-svoje-sluzby-neposkytne/Juraj, niečo novšie najdi, clanok z maja 2021

....eeeee....nemienim nič hľadať.
Možno " PÁN " advokát zmenil postoj a tým pádom berie aj klientov...ale myslíš si, že takýto človek zmení názor zo dňa na deň ? Lebo ja veru nie...a dôkazom sú aj jeho názory na jeho stránke.

Moja reakcia bola na pridaný link od kopreti ohľadom Djoka - nekonečný príbeh.
...a keď som už pri tomto klamárovi a nezodpovednom ignorantovi, nuž pohľad z inej strany ako je meinstream.
https://sport.pravda.sk/tenis/clanok/613834-milovany-i-nenavideny-djokovicov-hriech-je-jeho-tenisova-genialita/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box
kopretinka
19.01.22,08:46
tak mi tu cituj,kde sa píše,
Keď si vieš nájsť iné hlúposti, tak si nájdi aj to, čo platí...
JA SOM SI NAŠLA! Aj BXLmiami píše to isté,aj jej napíšeš,že si má hľadať?
lenže ty mudrák,aj keby si hľadal,tak nenájdeš! A možno si našiel a zistil,že píšeš sprostosti,tak sa tváriš ako veľký čávo,že ty nič hľadať nebudeš!
aj s bjutym si najprv naštuduj opatrenia a potom dávaj mínusky.
buchač
19.01.22,09:20
JA SOM SI NAŠLA! Aj BXLmiami píše to isté,aj jej napíšeš,že si má hľadať?
lenže ty mudrák,aj keby si hľadal,tak nenájdeš! A možno si našiel a zistil,že píšeš sprostosti,tak sa tváriš ako veľký čávo,že ty nič hľadať nebudeš!
aj s bjutym si najprv naštuduj opatrenia a potom dávaj mínusky.
Omyl...BXL nepíše to isté.
Lenže ty mudrlantka máš problém nájsť okuliare na nose a gate na eržike a nie ešte náležité.
Ty si naštuduj vyhlášku a nečítaj opatrenia v tlači, kde ich "vysvetľuje" kadejaký učeň, čo sa hraje na novinára.
bjuty smis
19.01.22,10:01
Režim základ pre viaceré prevádzky

Úrad pripomenul, že v režime základ môžu fungovať predajne potravín, liečebné KÚPELE na základe predpisu lekára, reštaurácie predávajúce jedlo a nápoje so sebou či prostredníctvom donášky (pre zákazníkov konzumujúcich na mieste v režime OP musia zatvoriť o 22.00 h) a lekárne, predajne zdravotníckych pomôcok či optiky.
*
Problém je že liečebné kúpele môže napísať len rehab.doktor a to množstvo fyzioterapeutiv čo robia bez lekára a na západe sa ľudia s ich vzdelaním volajú chirpraktici či osteopati -zostávajú bez lekára a bez predpisu.[/QUOTE]
problém je, že si nečítala vyhlášku
BXLmiami
19.01.22,10:06
čo konkretne sa tohoto týka?
veronikasad
19.01.22,12:30
Režim základ pre viaceré prevádzky

Úrad pripomenul, že v režime základ môžu fungovať predajne potravín, liečebné KÚPELE na základe predpisu lekára, reštaurácie predávajúce jedlo a nápoje so sebou či prostredníctvom donášky (pre zákazníkov konzumujúcich na mieste v režime OP musia zatvoriť o 22.00 h) a lekárne, predajne zdravotníckych pomôcok či optiky.
*
Problém je že liečebné kúpele môže napísať len rehab.doktor a to množstvo fyzioterapeutiv čo robia bez lekára a na západe sa ľudia s ich vzdelaním volajú chirpraktici či osteopati -zostávajú bez lekára a bez predpisu.
problém je, že si nečítala vyhlášku[/QUOTE]
veronikasad
19.01.22,12:33
Režim základ pre viaceré prevádzky

Úrad pripomenul, že v režime základ môžu fungovať predajne potravín, liečebné KÚPELE na základe predpisu lekára, reštaurácie predávajúce jedlo a nápoje so sebou či prostredníctvom donášky (pre zákazníkov konzumujúcich na mieste v režime OP musia zatvoriť o 22.00 h) a lekárne, predajne zdravotníckych pomôcok či optiky.
*
Problém je že liečebné kúpele môže napísať len rehab.doktor a to množstvo fyzioterapeutiv čo robia bez lekára a na západe sa ľudia s ich vzdelaním volajú chirpraktici či osteopati -zostávajú bez lekára a bez predpisu.
problém je, že si nečítala vyhlášku[/QUOTE]Poukaz na kúpeľnú liečbu môže vystaviť aj praktický lekár, schvaľuje zdravotná poisťovňa. Tyka sa aj ambulantnej liečby, co by mohlo byt riesenim pre neockovanu kopretinku, ak má poblíž bydliska kúpele
lujza.j
19.01.22,15:13
Tralalá-tralalaá:D
buchač
19.01.22,15:36
Dezinformačná stránka Bádateľ šíri hoax o tom, že ľudia nezomreli na ochorenie COVID-19, ale na "smrteľnú liečbu zlomyseľných“ slovenských lekárov, ktorí pacientom v nemocnici podávali „experimentálnu liečbu smrteľným“ remdesivirom. Podľa policajtov stránka Bádateľ nepriamo "vraždí šírením hlúpostí“.
O stránke Bádateľ písala polícia už viackrát, pričom upozorňuje na to, že portál dlhodobo šíri zdravotnícke hoaxy, čím cieľavedome ohrozuje verejné zdravie na Slovensku. Ministerstvo zdravotníctva SR na portál už podalo aj trestné oznámenie. Nedávno stránka šírila aj hoax o rozhodnutí Ústavného súdu SR.
Sociálnymi sieťami sa šíri ďalší nechutný hoax z dielne dezinformačnej stránky Bádateľ o tom, že ľudia nezomreli na Covid-19, ale na smrteľnú liečbu zlomyseľných slovenských lekárov, ktorí pacientom v nemocnici podávali experimentálnu liečbu smrteľným remdesivirom.
kopretinka
19.01.22,16:17
Režim základ pre viaceré prevádzky

Úrad pripomenul, že v režime základ môžu fungovať predajne potravín, liečebné KÚPELE na základe predpisu lekára, reštaurácie predávajúce jedlo a nápoje so sebou či prostredníctvom donášky (pre zákazníkov konzumujúcich na mieste v režime OP musia zatvoriť o 22.00 h) a lekárne, predajne zdravotníckych pomôcok či optiky.
*
Problém je že liečebné kúpele môže napísať len rehab.doktor a to množstvo fyzioterapeutiv čo robia bez lekára a na západe sa ľudia s ich vzdelaním volajú chirpraktici či osteopati -zostávajú bez lekára a bez predpisu.
problém je, že si nečítala vyhláškuPoukaz na kúpeľnú liečbu môže vystaviť aj praktický lekár, schvaľuje zdravotná poisťovňa. Tyka sa aj ambulantnej liečby, co by mohlo byt riesenim pre neockovanu kopretinku, ak má poblíž bydliska kúpele[/QUOTE]
nerieši to mne nič......stále platí,že fyzio je iba pre OP.
anet
19.01.22,16:26
Producenti su padli na hlavu a cele je to uz ani nie na smiech, ale trapne ... https://www.tvnoviny.sk/domace/2049558_zakon-je-na-lekarov-ktori-falsuju-potvrdenia-o-ockovani-prikratky-nepomozu-ani-dokazy?fbclid=IwAR3P2gth4yJ5t0FoGjSLPCUsh3mHvA3MBT aQHduBgjBnmXmAxVq4bA7T0ik
Hlavne ze bars kde nejaka predavacka, ci ujco vratnik, sbs kontroluje ci si OTP, OP ci OP+, ci OP++ :D Divim sa ze este maju hercov.
veronikasad
19.01.22,17:43
Režim základ pre viaceré prevádzky

Úrad pripomenul, že v režime základ môžu fungovať predajne potravín, liečebné KÚPELE na základe predpisu lekára, reštaurácie predávajúce jedlo a nápoje so sebou či prostredníctvom donášky (pre zákazníkov konzumujúcich na mieste v režime OP musia zatvoriť o 22.00 h) a lekárne, predajne zdravotníckych pomôcok či optiky.
*
Problém je že liečebné kúpele môže napísať len rehab.doktor a to množstvo fyzioterapeutiv čo robia bez lekára a na západe sa ľudia s ich vzdelaním volajú chirpraktici či osteopati -zostávajú bez lekára a bez predpisu.
problém je, že si nečítala vyhláškuPoukaz na kúpeľnú liečbu môže vystaviť aj praktický lekár, schvaľuje zdravotná poisťovňa. Tyka sa aj ambulantnej liečby, co by mohlo byt riesenim pre neockovanu kopretinku, ak má poblíž bydliska kúpele
nerieši to mne nič......stále platí,že fyzio je iba pre OP.[/QUOTE]
Brat chodil na ambulantnú liečbu v Bojniciach, Kúpele na doporučenie lekára fungujú aj podla novej vyhlášky v režime základ ...
kopretinka
19.01.22,18:59
Brat chodil na ambulantnú liečbu v Bojniciach, Kúpele na doporučenie lekára fungujú aj podla novej vyhlášky v režime základ ...
ja nechcem ambulantnú liečbu,ja chcem ísť k svojemu fyzioterapeutovi
veronikasad
19.01.22,19:01
Brat chodil na ambulantnú liečbu v Bojniciach, Kúpele na doporučenie lekára fungujú aj podla novej vyhlášky v režime základ ...
ja nechcem ambulantnú liečbu,ja chcem ísť k svojemu fyzioterapeutovibohuzial ...
misoft
19.01.22,20:04
pavol54
20.01.22,04:24
TOTO stojí za zamyslenie......
https://jangaso.gulas.sme.sk/upload/posts/3/13/136883/large/3fb181bd74a7e366da4e2e476e7170d6.jpg
a k akému záveru si došiel? zamyslel si sa ? Lebo napríklad :"ja som tiež za svetový mier" ako budúce missky so svojimi prázdnymi frázami. Ja som sa napríklad staral o našu matku až do jej konca. A ty?
BXLmiami
20.01.22,05:22
[QUOTE="BXLmiami"]Režim základ pre viaceré prevádzky

problém je, že si nečítala vyhlášku
*
No vidíš.Ty si čítal a nepochopil.
korela
20.01.22,08:05
Masér príde aj s lehátkom do domácnosti, detto pedikéri, manikérky, a asi všetci čo pracujú pre ľudí. Hádam aj fyzio by prišiel, hlavne ak ide o akútny stav.
pavol54
20.01.22,09:42
Masér príde aj s lehátkom do domácnosti, detto pedikéri, manikérky, a asi všetci čo pracujú pre ľudí. Hádam aj fyzio by prišiel, hlavne ak ide o akútny stav.
odľahčím: niektoré masérky si nič nenosia, použijú postele klienta:)
kopretinka
20.01.22,09:52
Masér príde aj s lehátkom do domácnosti, detto pedikéri, manikérky, a asi všetci čo pracujú pre ľudí. Hádam aj fyzio by prišiel, hlavne ak ide o akútny stav.
on nemá prenosné lehátko,má niekoľko prevádzok,nabitý program.Nie je to začiatočník,ktorý potrebuje úplne každú zakazku a je ochotný kvoli tomu sa trepať niekam s lehátkom.
kopretinka
20.01.22,09:53
Masér príde aj s lehátkom do domácnosti, detto pedikéri, manikérky, a asi všetci čo pracujú pre ľudí. Hádam aj fyzio by prišiel, hlavne ak ide o akútny stav.
odľahčím: niektoré masérky si nič nenosia, použijú postele klienta:)
toto nie je masér :D dokonca sa zákazníci ani nevyzliekajú ako u maséra,normálne oblečená som tam
kopretinka
20.01.22,09:55
Brat chodil na ambulantnú liečbu v Bojniciach, Kúpele na doporučenie lekára fungujú aj podla novej vyhlášky v režime základ ...
ja nechcem ambulantnú liečbu,ja chcem ísť k svojemu fyzioterapeutovibohuzial ...
no ale podstata bola v tom,že dvaja mínuskovači mi tvrdia,že som blbá,lebo si neviem prečítať opatrenia.Ja na rozdiel od nich som ich čítala a aj pochopila.
veronikasad
20.01.22,10:04
Brat chodil na ambulantnú liečbu v Bojniciach, Kúpele na doporučenie lekára fungujú aj podla novej vyhlášky v režime základ ...
ja nechcem ambulantnú liečbu,ja chcem ísť k svojemu fyzioterapeutovibohuzial ...
no ale podstata bola v tom,že dvaja mínuskovači mi tvrdia,že som blbá,lebo si neviem prečítať opatrenia.Ja na rozdiel od nich som ich čítala a aj pochopila.
Ja som ti len chcela poradiť, že opatrenia môžeš obísť ambulantnou kupelnou liečbou, ktorú navrhuje obvoďák a schvaluje ZP. Keď ty chceš len toho svojho - naozaj bohužial ...
buchač
20.01.22,10:27
Keď ty chceš len toho svojho (a podľa svojho) - naozaj bohužial ...
Súhlasím.
Kde je vôľa, tam je cesta...
veronikasad
20.01.22,10:36
Keď ty chceš len toho svojho (a podľa svojho) - naozaj bohužial ...
Súhlasím.
Kde je vôľa, tam je cesta...Juraj, prečo kopiruješ a doplňaš môj text?
bjuty smis
20.01.22,10:38
[QUOTE="BXLmiami"]Režim základ pre viaceré prevádzky

problém je, že si nečítala vyhlášku
*
No vidíš.Ty si čítal a nepochopil.
hej ?
a kde je tam písané, že nemôže ísť k fyzioterapeutovi ?
bjuty smis
20.01.22,11:27
Ej, od stredy si už nakupi aj zaklad :D
Takisto sa rozšíri zoznam prevádzok, ktoré môžu mať otvorené v režime základ - po novom budú môcť byť otvorené pre všetkých aj predajne odevov a obuvi, kancelárske a školské potreby, potreby pre deti, galantéria a textil, stavebniny, inštalačný a elektroinštalačný materiál, železiarstva, farby-laky, predajné miesta diaľničných známok či knižnice.
https://www.ta3.com/clanok/224593/hygienici-zverejnili-nove-vyhlasky-menia-sa-viacere-protipandemicke-opatrenia
jasné,tehly a maltu si kúpiť môžem,ale k fyzioerapeutovi nemôžem.


ja som ti dal mínusku za tento príspevok,...takže samozrejme môžeš..

1. stačí sa zaočkovať a môžeš
2. ked už sa z tebe jasných dôvodov nechceš dať očkovať, máš tam body, podla ktorých si to kľudne obhájiš..napr :

-+Lekárne, predajne a výdajne zdravotníckych pomôcok, očné optiky vrátane vyšetrenia zraku...

fyzioterapeuti snád nepredávajú pomôcky ? gumy, loptičky a x iných pomôcok ? ak ak by náhodou ten tvoj jediný, čo má tolko roboty nepredával, čo to na tom mení ?
kto by ti v tej návšteve ako zabránil ?

-Prevádzky poskytujúce liečebno-pedagogickú intervenciu alebo terapiu osobám so zdravotným postihnutím
nejdeš snád na liečebnú terapiu ? kto z vás úprimne čo i len tuší , čo to je ??

je to presne ako písal bucháč, kto hladá cestu, nájde ju

a kto hladá, ako sa to nedá a dôvod zanadávať si , tiež si ich nájde...
veronikasad
20.01.22,11:39
[QUOTE="BXLmiami"]Režim základ pre viaceré prevádzky

problém je, že si nečítala vyhlášku
*
No vidíš.Ty si čítal a nepochopil.
hej ?
a kde je tam písané, že nemôže ísť k fyzioterapeutovi ?
môžu aj neočkovaní ?
buchač
20.01.22,11:40
Keď ty chceš len toho svojho (a podľa svojho) - naozaj bohužial ...
Súhlasím.
Kde je vôľa, tam je cesta...Juraj, prečo kopiruješ a doplňaš môj text?
Nie je to snáď jasné...či ?

Doplnenie tvojho textu je v tom zmysle, že niekto tu len špekuluje a hľadá výhovorky.

Kuwa...tak niekto buď má alebo nemá problémy...buď chcem ísť na rehabku alebo nie.
Tak v konečnom dôsledku sa pýtam...kto sa má prispôsobiť ? Lekár alebo pacient ?

P.S.:
Existujú pracoviská, ktoré berú pacientov na rehabku bez rozdielu, či očko alebo nie. Je jasné, že minimálne test je potrebný.
Linky na pracoviská nedávam, každý má nejaký prehliadač, nech sa realizuje sám.
bjuty smis
20.01.22,12:18
máš plnú onú súkromných fyzioterapeutov....nemusíš na žiadne pracovisko
čo robia doma, alebo aj prídu k tebe domov..

ale je pravda, že tí nemajú ceny pre bežných ľudí...
kopretinka
20.01.22,12:36
Brat chodil na ambulantnú liečbu v Bojniciach, Kúpele na doporučenie lekára fungujú aj podla novej vyhlášky v režime základ ...
ja nechcem ambulantnú liečbu,ja chcem ísť k svojemu fyzioterapeutovibohuzial ...
no ale podstata bola v tom,že dvaja mínuskovači mi tvrdia,že som blbá,lebo si neviem prečítať opatrenia.Ja na rozdiel od nich som ich čítala a aj pochopila.
Ja som ti len chcela poradiť, že opatrenia môžeš obísť ambulantnou kupelnou liečbou, ktorú navrhuje obvoďák a schvaluje ZP. Keď ty chceš len toho svojho - naozaj bohužial ...
ale ja nechcem ísť do kúpelov,čo to nikto nechce pochopiť? Tam sú kadejaké procedúry,čítala som cenník,streky,zábaly,masáže,cvičenie vo vode.....tam nerobia to,čo ja chcem.
kopretinka
20.01.22,12:42
Brat chodil na ambulantnú liečbu v Bojniciach, Kúpele na doporučenie lekára fungujú aj podla novej vyhlášky v režime základ ...
ja nechcem ísť do kúpelov! čo máte všetci s tými kúpeľmi stále?

ja som napísala,že nemôžem ísť k fyzio,lebo je to len pre OP.
Vyjadrovala som sa k opatreniam,a to bolo všetko.že sú kúpele "základ" to viem.
kopretinka
20.01.22,12:55
Ej, od stredy si už nakupi aj zaklad :D
Takisto sa rozšíri zoznam prevádzok, ktoré môžu mať otvorené v režime základ - po novom budú môcť byť otvorené pre všetkých aj predajne odevov a obuvi, kancelárske a školské potreby, potreby pre deti, galantéria a textil, stavebniny, inštalačný a elektroinštalačný materiál, železiarstva, farby-laky, predajné miesta diaľničných známok či knižnice.
https://www.ta3.com/clanok/224593/hygienici-zverejnili-nove-vyhlasky-menia-sa-viacere-protipandemicke-opatrenia
jasné,tehly a maltu si kúpiť môžem,ale k fyzioerapeutovi nemôžem.


ja som ti dal mínusku za tento príspevok,...takže samozrejme môžeš..

1. stačí sa zaočkovať a môžeš
2. ked už sa z tebe jasných dôvodov nechceš dať očkovať, máš tam body, podla ktorých si to kľudne obhájiš..napr :

-+Lekárne, predajne a výdajne zdravotníckych pomôcok, očné optiky vrátane vyšetrenia zraku...

fyzioterapeuti snád nepredávajú pomôcky ? gumy, loptičky a x iných pomôcok ? ak ak by náhodou ten tvoj jediný, čo má tolko roboty nepredával, čo to na tom mení ?
kto by ti v tej návšteve ako zabránil ?

-Prevádzky poskytujúce liečebno-pedagogickú intervenciu alebo terapiu osobám so zdravotným postihnutím
nejdeš snád na liečebnú terapiu ? kto z vás úprimne čo i len tuší , čo to je ??

je to presne ako písal bucháč, kto hladá cestu, nájde ju

a kto hladá, ako sa to nedá a dôvod zanadávať si , tiež si ich nájde...
čo tu vypisuješ litánie,fyzio ako szčo je zaradený v kolonke Prevádzky zariadení starostlivosti o ľudské telo a to je iba OP.
A neraď mi stále,ako mám čo hľadať a obchádzať,ja som sa na nič také nepýtala.
Tú pokutu za neho zaplatíš ty? A tomu ver,že chodia a kontrolujú.
kopretinka
20.01.22,12:57
máš plnú onú súkromných fyzioterapeutov....nemusíš na žiadne pracovisko
čo robia doma, alebo aj prídu k tebe domov..

ale je pravda, že tí nemajú ceny pre bežných ľudí...
a čo si myslíš,že kam chodím? do zdravotníckeho zariadenia? keby som chodila tam,tak nebudem písať,že tam nemôžem,lebo zdravotnícke zariadenia fungujú.
chodím k súkromnému.
veronikasad
20.01.22,13:09
Kopretinka, a čo čakáš od poraďákov, že navrhnú zmenu vyhlášky ? Nezaočkovať sa je tvoje rozhodnutie, ak máš na to vážne zdravotné dôvody, vybav si výnimku a budeš zaradená do kategorie OP.
bjuty smis
20.01.22,13:29
máš plnú onú súkromných fyzioterapeutov....nemusíš na žiadne pracovisko
čo robia doma, alebo aj prídu k tebe domov..

ale je pravda, že tí nemajú ceny pre bežných ľudí...
a čo si myslíš,že kam chodím? do zdravotníckeho zariadenia? keby som chodila tam,tak nebudem písať,že tam nemôžem,lebo zdravotnícke zariadenia fungujú.
chodím k súkromnému.
to bolo buchačovi, nevnucuj sa...
bjuty smis
20.01.22,13:33
Ej, od stredy si už nakupi aj zaklad :D
Takisto sa rozšíri zoznam prevádzok, ktoré môžu mať otvorené v režime základ - po novom budú môcť byť otvorené pre všetkých aj predajne odevov a obuvi, kancelárske a školské potreby, potreby pre deti, galantéria a textil, stavebniny, inštalačný a elektroinštalačný materiál, železiarstva, farby-laky, predajné miesta diaľničných známok či knižnice.
https://www.ta3.com/clanok/224593/hygienici-zverejnili-nove-vyhlasky-menia-sa-viacere-protipandemicke-opatrenia
jasné,tehly a maltu si kúpiť môžem,ale k fyzioerapeutovi nemôžem.


ja som ti dal mínusku za tento príspevok,...takže samozrejme môžeš..

1. stačí sa zaočkovať a môžeš
2. ked už sa z tebe jasných dôvodov nechceš dať očkovať, máš tam body, podla ktorých si to kľudne obhájiš..napr :

-+Lekárne, predajne a výdajne zdravotníckych pomôcok, očné optiky vrátane vyšetrenia zraku...

fyzioterapeuti snád nepredávajú pomôcky ? gumy, loptičky a x iných pomôcok ? ak ak by náhodou ten tvoj jediný, čo má tolko roboty nepredával, čo to na tom mení ?
kto by ti v tej návšteve ako zabránil ?

-Prevádzky poskytujúce liečebno-pedagogickú intervenciu alebo terapiu osobám so zdravotným postihnutím
nejdeš snád na liečebnú terapiu ? kto z vás úprimne čo i len tuší , čo to je ??

je to presne ako písal bucháč, kto hladá cestu, nájde ju

a kto hladá, ako sa to nedá a dôvod zanadávať si , tiež si ich nájde...
čo tu vypisuješ litánie,fyzio ako szčo je zaradený v kolonke Prevádzky zariadení starostlivosti o ľudské telo a to je iba OP.
A neraď mi stále,ako mám čo hľadať a obchádzať,ja som sa na nič také nepýtala.
Tú pokutu za neho zaplatíš ty? A tomu ver,že chodia a kontrolujú.

tak mi nevypisuj správy.....a kňuč doma dalej. že máš bobo a nemôžeš ísť, lebo....
buchač
21.01.22,11:47
Nový podpredseda Európskeho parlamentu (EP) Michal Šimečka (PS/RE) by si v prípade úspechu Progresívneho Slovenska (PS) v parlamentných voľbách vedel predstaviť spoluprácu so stranou Sloboda a Solidarita (SaS).
--------------------
Ta fasa...ešte ani (akože) volebné lístky v EU nevyschli a už rieši parlamentné voľby....a zajtra už bude skladať novú vládu.

...a toto hovado nás zastupuje v EU ???
https://www.youtube.com/results?search_query=%C5%A1ime%C4%8Dka+eu
anet
21.01.22,12:56
Nový podpredseda Európskeho parlamentu (EP) Michal Šimečka
Mne je nesympatický, ako ja vravím taký malý, zelený a slizký :D
pavol54
21.01.22,14:54
Nový podpredseda Európskeho parlamentu (EP) Michal Šimečka
Mne je nesympatický, ako ja vravím taký malý, zelený a slizký :D
a majú to generačne dedičstvo nedelat a vydelat a jenom okecat
bjuty smis
21.01.22,15:53
tak tak ...od marxistu po neomarxistu....
buchač
22.01.22,07:25
Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informovala predsedníčka hnutia Irena Bihariová. Ocenila, že spoločenský vplyv, ktorý Sabo získal, využíval vo verejnej diskusii na PRETLÁČANIE zelených tém.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/614189-environmentalny-aktivista-michal-sabo-vstupuje-do-progresivneho-slovenska/

Z jednej diskusie :

pytagoras pytagoras •
K osobe p. Saba, on je greenfluencer a klimatický aktivista. O sebe hovorí že bol varič kávy, nosič pošty i držač káblov. Pomerne významnú úlohu dostal ako porotca v relácií Nákupné maniačky ( aké má vzdelanie na to, to sa mi nikde nepodarilo zistiť). Pôsobil ako moderátor v rádiu Expres ( odtiaľ by ste ho mohli poznať,) ale už tam nepôsobí. Má vlastný podcast Sabo Sebou a talkshow Tu a Teraz. Toto je skutočný obraz o človeku, ktorý prišiel na to, že "ekológia" je a bude v kurze, tak sa jednoducho "prisal" a bude sa viesť na "zelenej vlne". Na záver : sám sa priznal k tomu, že v minulosti mal výrazné psychické problémy a pravidelne teraz chodí na terapiu.
Nandrolon
22.01.22,07:47
Som myslel, že čítam o Sabakovi.
bjuty smis
22.01.22,07:47
Známy greenfluencer vstupuje do politiky

že greenfluencer :))))))))))))

. Jedným z jeho cieľov je zber voľne pohodeného odpadu

Poukázal napríklad na odlesňovanie, čím lesy strácajú na Slovensku vodozádržnú schopnosť a za to podľa neho nie je zodpovedná Čína

„Ako občan a aktivista som sa rozhodol vstúpiť do verejného priestoru, pretože systematicky zbieram dôkazy o tom, že som nevypočutý a že témy, ktoré otváram a problémy, ktoré ma trápia, sú pre väčšinu volebných zástupcov nepodstatné a malicherné,“ povedal Sabo pred novinármi.
Jarka 1
22.01.22,07:54
On systematicky zbiera dôkazy o tom, že je nevypočutý.

Mnoho hubárov systematicky zbiera aj za igelitku odpadu z lesa. Tí sa do verejného priestoru nepchajú.
buchač
22.01.22,08:01
Jarka 1
No šak veď hej...je jedno, že aké má dôkazy...
Síce chujoviny, ale on ich bude mať a dokonca nimi bude operovať.

Jojo...a keby len hubári, ale aj iní, ktorým nie je príroda ľahostajná.
Lenže henten ujo si urobí selfíčka (nedávam ich) a je za greenpisáka jedna radosť.
lujza.j
22.01.22,10:18
A pán "prvá dáma" nevstúpi....býv.riaditel sk grinpis.....
buchač
22.01.22,10:39
"Prvý pán" postúpil vyššie ... od grinpisakov na vyšší level hrátok.
Ono kukneš na google a si v obraze...
https://sk.wikipedia.org/wiki/Juraj_Rizman
https://www.hlavnespravy.sk/cie-zaujmy-bude-pretlacat-caputova-posobila-v-mimovladke-via-iuris-financovanej-nadaciou-georga-sorosa-usa/1678839
...atď, atď...

Chlapec bude ešte pár mesiacov obrábať prvú dámu a po skončení jej mandátu (keď si prvá dáma zbalí kufre a odíde na skládku dejín) sa uvidí, či ostane alebo sa presunie a bude vsúvať "grinpisáka" do inej diery.
bjuty smis
22.01.22,11:14
ha ha ha
po skončení jej mandátu bude jej druhý mandát.....
buchač
22.01.22,12:00
Grinpisáci hore, grinpisáci dole....a kde sú tí naši ekológovia a podobní (doslova) buzeranti, keď by bolo potrebné riešiť aj iné, oveľa vážnejšie témy ako je zber plastov.

Na Slovensko sa dováža odpad z deviatich krajín, najviac z Rakúska
https://www.enviroportal.sk/clanok/enviro-na-slovensko-sa-dovaza-odpad-z-deviatich-krajin-najviac-z-rakuska

Grinpisáci ako Rizner chcú určovať, že je potrebné odstaviť jadrové elektrárne...tie na uhlie už odstavené sú.
Lenže toť nedávno sa stala prečudesná vec...že blackaut v Rakúsku a ešte niekde inde....kuwa, no neverím...tststtststs, také niečo.
Lenže ako výpomoc im slovenská (atómová) elektrina bola dobrá.
pavol54
22.01.22,12:10
ha ha ha
po skončení jej mandátu bude jej druhý mandát.....
presne tak, veď sa zastáva ľudí krajiny ktorým nerozumie, dokonca bude ratifikovať zmluvu aj s vložkou, ktorou ľud požiadal o ochranu silnejšieho spojenca, ktorý vydržal dlho odolávať nášmu nátlaku, takže táto krajina je jednou z posledných
bjuty smis
22.01.22,12:13
ha ha ha
po skončení jej mandátu bude jej druhý mandát.....
presne tak, veď sa zastáva ľudí krajiny ktorým nerozumie, dokonca bude ratifikovať zmluvu aj s vložkou, ktorou ľud požiadal o ochranu silnejšieho spojenca, ktorý vydržal dlho odolávať nášmu nátlaku, takže táto krajina je jednou z posledných
presne..práve preto ju budeme voliť

moj tip je, že súpera bude mať fica....aby sa vyhol base.....
ked teda dovtedy už nebude bručať
buchač
22.01.22,12:20
Aby šiel Fico do basy, tak na to sú potrebné dôkazy....a tie nejak neexistujú, inak by už prebehlo trochu iné divadielko, ako boli doterajšie. Na Fica nebude stačiť kajúcnik Mako...

Ale s tým tipom súhlasím...ba dokonca by to bola možno asi aj najlepšia voľba.
pavol54
22.01.22,12:23
ha ha ha
po skončení jej mandátu bude jej druhý mandát.....
presne tak, veď sa zastáva ľudí krajiny ktorým nerozumie, dokonca bude ratifikovať zmluvu aj s vložkou, ktorou ľud požiadal o ochranu silnejšieho spojenca, ktorý vydržal dlho odolávať nášmu nátlaku, takže táto krajina je jednou z posledných
presne..práve preto ju budeme voliť

moj tip je, že súpera bude mať fica....aby sa vyhol base.....
ked teda dovtedy už nebude bručať
čítam že si to tiež myslel ironicky
bjuty smis
22.01.22,14:05
Aby šiel Fico do basy, tak na to sú potrebné dôkazy....a tie nejak neexistujú, inak by už prebehlo trochu iné divadielko, ako boli doterajšie. Na Fica nebude stačiť kajúcnik Mako...

Ale s tým tipom súhlasím...ba dokonca by to bola možno asi aj najlepšia voľba.
A to máš zas odkiaľ ? Že nie sú ?
misoft
22.01.22,14:14
Možno aj sú.... ale nik ich nehľadá... veď keby ho zabásli, pozornosť z neho by sa obrátila na niekoho iného (a ten niekto by o to ani nestál - takto je mimo obraz).
pavol54
22.01.22,14:25
Možno aj sú.... ale nik ich nehľadá... veď keby ho zabásli, pozornosť z neho by sa obrátila na niekoho iného (a ten niekto by o to ani nestál - takto je mimo obraz).
ak sú, tak hrajú na premlčanie ako sa to stalo u capa vo finančnej záhrade( pri daňových ktoré boli v dobe šetrenia premlčané) podľa zásady "psy sa nežerú", alebo "na suke je najsilnejší pes"
korela
22.01.22,16:54
korela
22.01.22,17:04
Osemdesiatšestka a "venovať sa" 5 mil. krajine?
:)
bjuty smis
23.01.22,06:49
Možno aj sú.... ale nik ich nehľadá... veď keby ho zabásli, pozornosť z neho by sa obrátila na niekoho iného (a ten niekto by o to ani nestál - takto je mimo obraz).
ak sú, tak hrajú na premlčanie ako sa to stalo u capa vo finančnej záhrade( pri daňových ktoré boli v dobe šetrenia premlčané) podľa zásady "psy sa nežerú", alebo "na suke je najsilnejší pes"
Vidim že podrazy, ktoré na ficov príkaz zosmolili jeho práva a ľavá ruka bodor s kocnerom si žijú svoj vlastný život :)))
pavol54
23.01.22,07:01
Možno aj sú.... ale nik ich nehľadá... veď keby ho zabásli, pozornosť z neho by sa obrátila na niekoho iného (a ten niekto by o to ani nestál - takto je mimo obraz).
ak sú, tak hrajú na premlčanie ako sa to stalo u capa vo finančnej záhrade( pri daňových ktoré boli v dobe šetrenia premlčané) podľa zásady "psy sa nežerú", alebo "na suke je najsilnejší pes"
Vidim že podrazy, ktoré na ficov príkaz zosmolili jeho práva a ľavá ruka bodor s kocnerom si žijú svoj vlastný život :)))
nevedel som že matovič poslúcha fica
Nandrolon
23.01.22,07:18
Všimnite si to prasiatko v pozadí ako prikyvuje tou dutou plešatou hlavičkou.
https://fb.watch/aIOb3kdH2-/
pavol54
23.01.22,07:29
Všimnite si to prasiatko v pozadí ako prikyvuje tou dutou plešatou hlavičkou.
https://fb.watch/aIOb3kdH2-/
Na tomto klamstve získal najviac voličov. Každý kto sa vyjadrí negatívne k rinčaniu zbraní získa najviac voličov, len ako stalin povedal "rozhodujúce je kto hlasy sčítava"(VTEDY ak sa vie že voličov neklame)
Nandrolon
23.01.22,07:31
A zabudol si na míľnik, ktorý to zaklincoval.
bjuty smis
23.01.22,07:50
Možno aj sú.... ale nik ich nehľadá... veď keby ho zabásli, pozornosť z neho by sa obrátila na niekoho iného (a ten niekto by o to ani nestál - takto je mimo obraz).
ak sú, tak hrajú na premlčanie ako sa to stalo u capa vo finančnej záhrade( pri daňových ktoré boli v dobe šetrenia premlčané) podľa zásady "psy sa nežerú", alebo "na suke je najsilnejší pes"
Vidim že podrazy, ktoré na ficov príkaz zosmolili jeho práva a ľavá ruka bodor s kocnerom si žijú svoj vlastný život :)))
nevedel som že matovič poslúcha fica
Preco by inak dotiahol tu zmluvu s američanmi, čo Fico spiskal ? ??
pavol54
23.01.22,08:00
Možno aj sú.... ale nik ich nehľadá... veď keby ho zabásli, pozornosť z neho by sa obrátila na niekoho iného (a ten niekto by o to ani nestál - takto je mimo obraz).
ak sú, tak hrajú na premlčanie ako sa to stalo u capa vo finančnej záhrade( pri daňových ktoré boli v dobe šetrenia premlčané) podľa zásady "psy sa nežerú", alebo "na suke je najsilnejší pes"
Vidim že podrazy, ktoré na ficov príkaz zosmolili jeho práva a ľavá ruka bodor s kocnerom si žijú svoj vlastný život :)))
nevedel som že matovič poslúcha fica
Preco by inak dotiahol tu zmluvu s američanmi, čo Fico spiskal ? ??
nepreskakuj z témy do témy, keď nevieš kam, začneš kľučkovať v témach ako je u teba zvykom, vyšiel si s tým že kvôli korupčníkom sa nemôžu zverejniť dôkazy na fica o jeho korupcii a zrazu prechádzaš k americkej zmluve. Tak o ktorom probléme bude debata?
bjuty smis
23.01.22,08:49
Možno aj sú.... ale nik ich nehľadá... veď keby ho zabásli, pozornosť z neho by sa obrátila na niekoho iného (a ten niekto by o to ani nestál - takto je mimo obraz).
ak sú, tak hrajú na premlčanie ako sa to stalo u capa vo finančnej záhrade( pri daňových ktoré boli v dobe šetrenia premlčané) podľa zásady "psy sa nežerú", alebo "na suke je najsilnejší pes"
Vidim že podrazy, ktoré na ficov príkaz zosmolili jeho práva a ľavá ruka bodor s kocnerom si žijú svoj vlastný život :)))
nevedel som že matovič poslúcha fica
Preco by inak dotiahol tu zmluvu s američanmi, čo Fico spiskal ? ??
nepreskakuj z témy do témy, keď nevieš kam, začneš kľučkovať v témach ako je u teba zvykom, vyšiel si s tým že kvôli korupčníkom sa nemôžu zverejniť dôkazy na fica o jeho korupcii a zrazu prechádzaš k americkej zmluve. Tak o ktorom probléme bude debata?
Ešte silvestrujes???
S čím som vyšiel ???? Kde to píšem ???

A zmena témy je tvoj typický prejav si má myliš s partakmi z pravdy.... Že keď nevieš kam....pri debate s tebou :)))))))))))))))))))
pavol54
23.01.22,14:32
Možno aj sú.... ale nik ich nehľadá... veď keby ho zabásli, pozornosť z neho by sa obrátila na niekoho iného (a ten niekto by o to ani nestál - takto je mimo obraz).
ak sú, tak hrajú na premlčanie ako sa to stalo u capa vo finančnej záhrade( pri daňových ktoré boli v dobe šetrenia premlčané) podľa zásady "psy sa nežerú", alebo "na suke je najsilnejší pes"
Vidim že podrazy, ktoré na ficov príkaz zosmolili jeho práva a ľavá ruka bodor s kocnerom si žijú svoj vlastný život :)))
nevedel som že matovič poslúcha fica
Preco by inak dotiahol tu zmluvu s američanmi, čo Fico spiskal ? ??
nepreskakuj z témy do témy, keď nevieš kam, začneš kľučkovať v témach ako je u teba zvykom, vyšiel si s tým že kvôli korupčníkom sa nemôžu zverejniť dôkazy na fica o jeho korupcii a zrazu prechádzaš k americkej zmluve. Tak o ktorom probléme bude debata?
Ešte silvestrujes???
S čím som vyšiel ???? Kde to píšem ???

A zmena témy je tvoj typický prejav si má myliš s partakmi z pravdy.... Že keď nevieš kam....pri debate s tebou :)))))))))))))))))))
akýže mám nick na pravde?
bjuty smis
23.01.22,15:12
sedlák

a hned si aj predviedol typickú zmenu témy .....
pavol54
23.01.22,15:27
sedlák

a hned si aj predviedol typickú zmenu témy .....
ja som síce sedlák, ale ty podľa prof Carla Cipollu si v kategórii hlupák
bjuty smis
23.01.22,15:40
sedlák

a hned si aj predviedol typickú zmenu témy .....
ja som síce sedlák, ale ty podľa prof Carla Cipollu si v kategórii hlupák


tak sa bav zo svojími detmi...tam by to aj bola pravda keď sú po tebe...
misoft
23.01.22,15:50
tak sa bav zo svojími detmi...tam by to aj bola pravda keď sú po tebe...
Ty sa už konečne prebuď.
Tie zmeny v tomto vlákne robíš hlavne TY!
Už si prešiel od Fica k Bláznovičovi, odtiaľ si prešiel k zmluve a odrazu si pri nejakej debate na Pravde.
Sú len dve príčiny, prečo to tak je:
A) Buď už máš v gebuli toľko, že mozog sa ti v tom topí...
alebo
B) Buď ešte nemáš v sebe toľko, aby si tu už konečne prestal písať voloviny...
To i Nandrolon niekedy píše z cesty, ale hneď aj oznámi, že vykonával likvidáciu potenciálneho hriechu ľudstva - liehu :D:D:D
Nandrolon
23.01.22,16:14
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))

To vieš, paradoxne ten, čo chľasce nonstop ako urvatý, tak to tají a hrá to na slušňáka...
bjuty smis
23.01.22,16:26
tak sa bav zo svojími detmi...tam by to aj bola pravda keď sú po tebe...
Ty sa už konečne prebuď.
Tie zmeny v tomto vlákne robíš hlavne TY!
Už si prešiel od Fica k Bláznovičovi, odtiaľ si prešiel k zmluve a odrazu si pri nejakej debate na Pravde.
Sú len dve príčiny, prečo to tak je:
A) Buď už máš v gebuli toľko, že mozog sa ti v tom topí...
alebo
B) Buď ešte nemáš v sebe toľko, aby si tu už konečne prestal písať voloviny...
To i Nandrolon niekedy píše z cesty, ale hneď aj oznámi, že vykonával likvidáciu potenciálneho hriechu ľudstva - liehu :D:D:D
ja som prešiel ?
skús si ešte 2 x pozrieť niť
alebo ty radšej 3 x.....nech aspoň niečo konečne pochopíš ....:))))
však už klameš ako ten tlk...

a zabudol si na možnosť C)
že si len jednoducho blbý niečo pochopiť
pavol54
23.01.22,16:34
tak sa bav zo svojími detmi...tam by to aj bola pravda keď sú po tebe...
Ty sa už konečne prebuď.
Tie zmeny v tomto vlákne robíš hlavne TY!
Už si prešiel od Fica k Bláznovičovi, odtiaľ si prešiel k zmluve a odrazu si pri nejakej debate na Pravde.
Sú len dve príčiny, prečo to tak je:
A) Buď už máš v gebuli toľko, že mozog sa ti v tom topí...
alebo
B) Buď ešte nemáš v sebe toľko, aby si tu už konečne prestal písať voloviny...
To i Nandrolon niekedy píše z cesty, ale hneď aj oznámi, že vykonával likvidáciu potenciálneho hriechu ľudstva - liehu :D:D:D
nechaj ho tak, mŕtvi a hlúpi sú na tom rovnako - nevedia o svojom stave
bjuty smis
23.01.22,16:35
tak sa bav zo svojími detmi...tam by to aj bola pravda keď sú po tebe...
Ty sa už konečne prebuď.
Tie zmeny v tomto vlákne robíš hlavne TY!
Už si prešiel od Fica k Bláznovičovi, odtiaľ si prešiel k zmluve a odrazu si pri nejakej debate na Pravde.
Sú len dve príčiny, prečo to tak je:
A) Buď už máš v gebuli toľko, že mozog sa ti v tom topí...
alebo
B) Buď ešte nemáš v sebe toľko, aby si tu už konečne prestal písať voloviny...
To i Nandrolon niekedy píše z cesty, ale hneď aj oznámi, že vykonával likvidáciu potenciálneho hriechu ľudstva - liehu :D:D:D
nechaj ho tak, mŕtvi a hlúpi sú na tom rovnako - nevedia o svojom stave
ale písať pri tom vieš....
misoft
23.01.22,17:47
tak sa bav zo svojími detmi...tam by to aj bola pravda keď sú po tebe...
Ty sa už konečne prebuď.
Tie zmeny v tomto vlákne robíš hlavne TY!
Už si prešiel od Fica k Bláznovičovi, odtiaľ si prešiel k zmluve a odrazu si pri nejakej debate na Pravde.
Sú len dve príčiny, prečo to tak je:
A) Buď už máš v gebuli toľko, že mozog sa ti v tom topí...
alebo
B) Buď ešte nemáš v sebe toľko, aby si tu už konečne prestal písať voloviny...
To i Nandrolon niekedy píše z cesty, ale hneď aj oznámi, že vykonával likvidáciu potenciálneho hriechu ľudstva - liehu :D:D:D
ja som prešiel ?
skús si ešte 2 x pozrieť niť
alebo ty radšej 3 x.....nech aspoň niečo konečne pochopíš ....:))))
však už klameš ako ten tlk...

a zabudol si na možnosť C)
že si len jednoducho blbý niečo pochopiť
No vidíš, na C) som zabudol - u teba je to ale permanentné.... si blbý!
bjuty smis
23.01.22,18:13
tak sa bav zo svojími detmi...tam by to aj bola pravda keď sú po tebe...
Ty sa už konečne prebuď.
Tie zmeny v tomto vlákne robíš hlavne TY!
Už si prešiel od Fica k Bláznovičovi, odtiaľ si prešiel k zmluve a odrazu si pri nejakej debate na Pravde.
Sú len dve príčiny, prečo to tak je:
A) Buď už máš v gebuli toľko, že mozog sa ti v tom topí...
alebo
B) Buď ešte nemáš v sebe toľko, aby si tu už konečne prestal písať voloviny...
To i Nandrolon niekedy píše z cesty, ale hneď aj oznámi, že vykonával likvidáciu potenciálneho hriechu ľudstva - liehu :D:D:D
ja som prešiel ?
skús si ešte 2 x pozrieť niť
alebo ty radšej 3 x.....nech aspoň niečo konečne pochopíš ....:))))
však už klameš ako ten tlk...

a zabudol si na možnosť C)
že si len jednoducho blbý niečo pochopiť
No vidíš, na C) som zabudol - u teba je to ale permanentné.... si blbý!
chlape,, však ty si totálne vymletý....
prihrmíš sem, vymyslíš si klamstvá a začneš urážať

čo to splietaš za idiotiny, retard rusňácky))
BXLmiami
25.01.22,07:59
Pobavila ma diskusia chlapského osadenstva.Clovek sa zasmeje a hned je deň krajší.
misoft
25.01.22,08:05
čo to splietaš za idiotiny, retard rusňácky))
Mne do rusnákov nenadávaj - nie som rusnák (správne má byť Rusín, ale ty to v rámci svojej yntelygencyje ani nevieš).
A skôr ty si retard - ozaj - z ktorého liečebného ústavu si zdrhol?
buchač
25.01.22,08:45
Súcitim s Blavou...Vallo chce aj naďalej šéfovať ...
Som zvedavý, či aj Polačekovi podobne zašvitorí v hlave...

Snáď sa ľudia chytia rozumu a pošlú ich pekné pá do péčka.
Nandrolon
25.01.22,08:52
Ja súcitím s Blavou presne rovnako, ako Blava súcití so zvyškom Slovenska
:-)))))))))))))))))))))
bjuty smis
25.01.22,09:08
čo to splietaš za idiotiny, retard rusňácky))
Mne do rusnákov nenadávaj - nie som rusnák (správne má byť Rusín, ale ty to v rámci svojej yntelygencyje ani nevieš).
A skôr ty si retard - ozaj - z ktorého liečebného ústavu si zdrhol?
pre teba je to pochvala, nie nadávka

naozaj som si - vidiac tvoje príspevky - nikdy o tvojom iq a najmä vedomostiach nerobil žiadne ilúzie...ale že ani toto nevieš...ako hrdý východniar.... bývaš niekde v zemlianke bez elektriny ?

https://sk-sk.facebook.com/groups/89227873082/
https://www.martinus.sk/?uItem=64620
https://sk.wikipedia.org/wiki/Rus%C3%ADni


už si tie bezdôvodné urážky nechaj pre seberovného, lebo začnem aj ja...
misoft
25.01.22,09:40
.............
čo to splietaš za idiotiny, retard rusňácky))
S nadávkami si začal práve TY. A skôr ty asi bývaš v tom obydlí, ktoré prisudzuješ mne.
bjuty smis
25.01.22,09:45
fakt si......však si pozri svoje príspevky pred tým...toto je len moja reakcia
však ty ani nevieš o tom, čo si tu v nedelu vyvádzal.....
buchač
25.01.22,10:25
„Neser tigra“ – Bruselu sa kruto vracia jeho politika sankcií
https://veci-verejne.sk/neser-tigra-bruselu-sa-kruto-vracia-jeho-politika-sankcii/
pavol54
25.01.22,10:35
čo to splietaš za idiotiny, retard rusňácky))
Mne do rusnákov nenadávaj - nie som rusnák (správne má byť Rusín, ale ty to v rámci svojej yntelygencyje ani nevieš).
A skôr ty si retard - ozaj - z ktorého liečebného ústavu si zdrhol?
za socíku sme boli na výlete s radosťou sme vyberali pohraničné oblasti jednou z nich bol na východe Kremenec a čakali sme v bufete na jedlo a cigánka sa tlačila dopredu, manželka ju zablokovala a hneď do nás "vy rusnáci všade sa rozťahujete" my západniari sme sa pobavili
misoft
25.01.22,10:39
No toto :eek:
https://spravy.rtvs.sk/2022/01/opity-kamionista-havaroval-na-dialnici-z-miesta-cinu-sa-snazil-ujst/
"Šofér mal v krvi 3,21 promile alkoholu."
Bude sedieť, alebo to zase vyriešia len pokutou?
pavol54
25.01.22,11:10
„Neser tigra“ – Bruselu sa kruto vracia jeho politika sankcií
https://veci-verejne.sk/neser-tigra-bruselu-sa-kruto-vracia-jeho-politika-sankcii/
najvyšší čas ako v roku 2014 poskakovať a vykrikovať" kto neskáče je moskaľ". lebo z tohto niektorým manažérom drevo firiem veľmi do skoku nebude.
buchač
25.01.22,11:24
hneď do nás "vy rusnáci všade sa rozťahujete" my západniari sme sa pobavili
Pobavili síce...ale hlavne nepochopili.
buchač
25.01.22,11:30
No toto :eek:
https://spravy.rtvs.sk/2022/01/opity-kamionista-havaroval-na-dialnici-z-miesta-cinu-sa-snazil-ujst/
"Šofér mal v krvi 3,21 promile alkoholu."
Bude sedieť, alebo to zase vyriešia len pokutou?
Ak som dobre rozpoznal EČV, tak to nie je slovenská.
A ak by to tak bolo, tak slovenské média by to okamžite s radosťou dali na známosť...
Nandrolon
25.01.22,11:51
No toto :eek:
https://spravy.rtvs.sk/2022/01/opity-kamionista-havaroval-na-dialnici-z-miesta-cinu-sa-snazil-ujst/
"Šofér mal v krvi 3,21 promile alkoholu."
Bude sedieť, alebo to zase vyriešia len pokutou?
Bude sedieť v sobotu znova v krčme na borovičke
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))
pavol54
25.01.22,12:21
No toto :eek:
https://spravy.rtvs.sk/2022/01/opity-kamionista-havaroval-na-dialnici-z-miesta-cinu-sa-snazil-ujst/
"Šofér mal v krvi 3,21 promile alkoholu."
Bude sedieť, alebo to zase vyriešia len pokutou?
Bude sedieť v sobotu znova v krčme na borovičke
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))
najmä ak sú pokuty od cudzincov ťažko vymožiteľné, bude mať za čo
misoft
25.01.22,12:29
Moja 3/4 je naštvaná.... 13.12. posielala na SP o preplatenie maródky. Doteraz nedostala ani cent. V piatok sa bude informovať, kde má peniaze na maródku.
Zdá sa, že
A) ošetrujúci lekár niečo neposlal
B) SP zlyhala.
32 dní je dosť dlhá doba, aby maródku preplatili.
P.S. papiere sme obaja 2x kontrolovali.
Predchádzajúcu maródku - november - jej preplatili do 21 dní.

Ešte šťastie, že ja takéto problémy nemusím riešiť :D.
Nandrolon
25.01.22,14:01
No toto :eek:
https://spravy.rtvs.sk/2022/01/opity-kamionista-havaroval-na-dialnici-z-miesta-cinu-sa-snazil-ujst/
"Šofér mal v krvi 3,21 promile alkoholu."
Bude sedieť, alebo to zase vyriešia len pokutou?
Bude sedieť v sobotu znova v krčme na borovičke
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))
najmä ak sú pokuty od cudzincov ťažko vymožiteľné, bude mať za čo
To vieš, našincov pokutujú takmer všade /chodia pokuty z ČR, z Rakúska atď./ ale naši špičkoví zelení nie sú schopní posielať za hranice...
pavol54
25.01.22,18:21
Korčok povedal že nepristúpi na podmienky Ruska. Rusko Slovensku žiadne podmienky nedalo. Slovensko bude ticho sedieť a šúchať nožičkami, kým sa budú rozprávať Američania a Rusi. Ide slon a myš po moste, ozýva sa dupot a myš hovorí ale dupeme čo.
anet
25.01.22,18:32
Zatial co vy sa tu natahujete o amikoch a rusinoch ... Orava obsadila vychod :D zdroj Zomri FB
BXLmiami
26.01.22,06:24
Korčok povedal že nepristúpi na podmienky Ruska. Rusko Slovensku žiadne podmienky nedalo. Slovensko bude ticho sedieť a šúchať nožičkami, kým sa budú rozprávať Američania a Rusi. Ide slon a myš po moste, ozýva sa dupot a myš hovorí ale dupeme čo.
Ta dejepis nie?Slovensko vyhlási vojnu Rusku a pošle jedno lietadlo a 100 ľudí,dúfam že vyberú rodinu Nadovcov a Korčogovcov,prípadne potomstvo Kollára a Šimečkovcov obidvoch aj s bratrancami.
pavol54
26.01.22,06:37
Korčok povedal že nepristúpi na podmienky Ruska. Rusko Slovensku žiadne podmienky nedalo. Slovensko bude ticho sedieť a šúchať nožičkami, kým sa budú rozprávať Američania a Rusi. Ide slon a myš po moste, ozýva sa dupot a myš hovorí ale dupeme čo.
Ta dejepis nie?Slovensko vyhlási vojnu Rusku a pošle jedno lietadlo a 100 ľudí,dúfam že vyberú rodinu Nadovcov a Korčogovcov,prípadne potomstvo Kollára a Šimečkovcov obidvoch aj s bratrancami.
Môjho otca poslali na východný front, okrem iného nám ako deťom rozprával zabíjať ťa môžu poslať ale nemusíš trafiť, tak strieľal do luftu spolubojovník sa chválil ako strieľal na všetko živé koľkých dal dole, a keď ho pri útoku trafili tak kvičal a volal mamičku a tak aj skončil.
to nám rozprával práve vtedy keď bola kubánska kríza a druhá vec čo povedal: "páni pošlú chudobu bojovať a sami zalezú pod zem a budú si púšťať kyslík z fliaš aby prežili"
buchač
26.01.22,06:55
Ta dejepis nie?
Keď dejepis, tak dejepis...a nasledovné pozorne prejsť.

Po tomto přečtení od konkrétního diplomata ČR by se mohlo hodně lidem se rozsvítit...
https://bavor.blogspot.com/2020/08/diplomat-ktery-privedl-cr-do-nato-putin.html
Nandrolon
26.01.22,06:58
BXL:
To je zapeklitá situácia, lebo my, vojaci v zálohe by sme zbrane namierili nie na našich ruských bratov, ale na našich vládnych predstaviteľov.
No a sympatizanti strán terajšej vládnej koalície by mohli rusov jedine tak mlátiť po hlavách svojimi modrými knižkami a potvrdeniami o absolvovaní civilnej vojenskej služby.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
misoft
26.01.22,07:00
..................a druhá vec čo povedal: "páni pošlú chudobu bojovať a sami zalezú pod zem a budú si púšťať kyslík z fliaš aby prežili"
Teraz si to napísal presne......
BXLmiami
26.01.22,07:01
Tak to že všetci tú šestinu sveta chcú vieme.Ved aj mediálny produkt 2 dali na čelo Ukrajiny a nestihol si tam ani sadnúť,už bol na svete návrh zákona o predaji poľnohospodárskej pôdy do zahraničia za smiešne ceny.Ako dopadol neviem,ale teraz dali takú pôžičku Ukrajine,že ten herec ani nezbadá ako prišiel o obilnicu Europy.
BXLmiami
26.01.22,07:03
BXL:
To je zapeklitá situácia, lebo my, vojaci v zálohe by sme zbrane namierili nie na našich ruských bratov, ale na našich vládnych predstaviteľov.
No a sympatizanti strán terajšej vládnej koalície by mohli rusov jedine tak mlátiť po hlavách svojimi modrými knižkami a potvrdeniami o absolvovaní civilnej vojenskej služby.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
Ja som myslela že všetci mladí chcú udatne bojovať po boku Turkov a Nemcov až do roztrhání tela.
misoft
26.01.22,07:04
BXL:
To je zapeklitá situácia, lebo my, vojaci v zálohe by sme zbrane namierili nie na našich ruských bratov, ale na našich vládnych predstaviteľov.
No a sympatizanti strán terajšej vládnej koalície by mohli rusov jedine tak mlátiť po hlavách svojimi modrými knižkami a potvrdeniami o absolvovaní civilnej vojenskej služby.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
No čo? Dostanú lopaty a inovované vidly (pochrómované :D) a hŕŕŕŕ na ně... Vieš ty. ako zvoní taká prilba, keď sa do nej buchne lopatou? A keď pichneš do zadku vidlami - høvnø nebude vedieť, ktorou z tých piatich dier má vyliezť. :---:---:---
Nandrolon
26.01.22,07:09
Tak to že všetci tú šestinu sveta chcú vieme.Ved aj mediálny produkt 2 dali na čelo Ukrajiny a nestihol si tam ani sadnúť,už bol na svete návrh zákona o predaji poľnohospodárskej pôdy do zahraničia za smiešne ceny.Ako dopadol neviem,ale teraz dali takú pôžičku Ukrajine,že ten herec ani nezbadá ako prišiel o obilnicu Europy.
Všetci nie, len tí Sprostí a Sprostejší a malé Olajná.
:-)
BXLmiami
26.01.22,07:19
A hlavne na počítači,o skutočnosti nič nevedia.
bjuty smis
26.01.22,08:01
no ty vole..ale sa vás tu zletelo

pomocné účtovníčky vyhlásili vojnu usa....ako cez 2. svetovú ::)))))))))))))))))
pavol54
26.01.22,08:13
BXL:
To je zapeklitá situácia, lebo my, vojaci v zálohe by sme zbrane namierili nie na našich ruských bratov, ale na našich vládnych predstaviteľov.
No a sympatizanti strán terajšej vládnej koalície by mohli rusov jedine tak mlátiť po hlavách svojimi modrými knižkami a potvrdeniami o absolvovaní civilnej vojenskej služby.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
aby si nebol prekvapený, za vojakmi ide veliteľ, za veliteľom je poľný súd a exekučné komando a to láme charaktery(signum laudis) , o rozkazoch sa nediskutuje
pavol54
26.01.22,08:16
Tak to že všetci tú šestinu sveta chcú vieme.Ved aj mediálny produkt 2 dali na čelo Ukrajiny a nestihol si tam ani sadnúť,už bol na svete návrh zákona o predaji poľnohospodárskej pôdy do zahraničia za smiešne ceny.Ako dopadol neviem,ale teraz dali takú pôžičku Ukrajine,že ten herec ani nezbadá ako prišiel o obilnicu Europy.
už je to menej už len 1/5 :), to nie je z mojej hlavy to som počul od jedného odborníka ala remišová
pavol54
26.01.22,08:27
V škole pri predmetoch strojárenskej výroby nám učiteľ povedal hrôzostrašný prípad ako chcel velitel ukázať slobodníkovi ako sa dá sútružiť a zabudol že má novú viazanku, bola to jeho posledná ukázka, museli ju potom odrezať od skľučidla. Včera si vraj jeden tiež skúšal nový typ viazanky, škoda každého čo skončí predčasne, mohol rozprávať
korela
26.01.22,09:23
Ako by sa vyvíjala situácia, keby sa stali štáty Varšavskej zmluvy podnes neutrálne? Možno by sa pripojili i iné. Neviete si to predstaviť?
Prečo sa v Európe podnes takto udržalo 5 štátov? Že spolu nesusedia? Ide o princíp.
Európa sa ešte stále nepoučila, dopláca na vytvorenie veľkých celkov.
pavol54
26.01.22,09:54
Ako by sa vyvíjala situácia, keby sa stali štáty Varšavskej zmluvy podnes neutrálne? Možno by sa pripojili i iné. Neviete si to predstaviť?
Prečo sa v Európe podnes takto udržalo 5 štátov? Že spolu nesusedia? Ide o princíp.
Európa sa ešte stále nepoučila, dopláca na vytvorenie veľkých celkov.
prehrali sme vojnu(studenú) v roku 1989, porazeným sa určujú pravidlá a kompenzačné pravidlá(privatizácia) majetok je zabezpečený silovými zložkami preto najprv sme prosili o vstup do NATO až potom do EU
Mila123
26.01.22,11:20
osobne ma pobavil môj klient.... keď vravel, že pôjde "bojovať" za Rusov..... a vysvetlil prečo .....lebo ak "vyhráme" vojnu s Rusmi Američania pôjdu na Sibír, (do zajateckých táborov)......a keď by sme "prehrali" idem s Rusmi na Guantánamo (kde je teplo).....známy má pred 70- tkou , bojovať určite nepôjde......
pavol54
26.01.22,12:33
osobne ma pobavil môj klient.... keď vravel, že pôjde "bojovať" za Rusov..... a vysvetlil prečo .....lebo ak "vyhráme" vojnu s Rusmi Američania pôjdu na Sibír, (do zajateckých táborov)......a keď by sme "prehrali" idem s Rusmi na Guantánamo (kde je teplo).....známy má pred 70- tkou , bojovať určite nepôjde......
Rusi chcú investovať do dopravnej infraštruktúry, potrebujú pracovnú silu:)
Jarka 1
27.01.22,07:14
O čom sa mlčí.

Je to v češtine, tak, kto má problém, nech na link ani nekliká.

https://tinyurl.com/mfk33enr
buchač
27.01.22,07:29
Kuwa....ranné čítanie tlače je ako za trest... zo dňa na deň horšie a horšie. Toľko zavádzania, klamstiev .... že až do het.
ivka70
27.01.22,07:35
osobne ma pobavil môj klient.... keď vravel, že pôjde "bojovať" za Rusov..... a vysvetlil prečo .....lebo ak "vyhráme" vojnu s Rusmi Američania pôjdu na Sibír, (do zajateckých táborov)......a keď by sme "prehrali" idem s Rusmi na Guantánamo (kde je teplo).....známy má pred 70- tkou , bojovať určite nepôjde......

toto je taky bradaty vtip, pouzity aj v Kamenaku .... ako pokus dobre, ale toho klienta ti neverim ani nahodou :)
Mila123
27.01.22,14:11
osobne ma pobavil môj klient.... keď vravel, že pôjde "bojovať" za Rusov..... a vysvetlil prečo .....lebo ak "vyhráme" vojnu s Rusmi Američania pôjdu na Sibír, (do zajateckých táborov)......a keď by sme "prehrali" idem s Rusmi na Guantánamo (kde je teplo).....známy má pred 70- tkou , bojovať určite nepôjde......

toto je taky bradaty vtip, pouzity aj v Kamenaku .... ako pokus dobre, ale toho klienta ti neverim ani nahodou :)
Trošku nemusím, nepoznala som to a k ostatnému sa nevyjadrujem, je mi to jedno........
Terezia13
27.01.22,18:12
:)
misoft
28.01.22,05:54
No - včera konečne moja 3/4 dostala od SP peniaze za PN - to im ale teda trvalo - 34 dní....
pavol54
28.01.22,07:17
No - včera konečne moja 3/4 dostala od SP peniaze za PN - to im ale teda trvalo - 34 dní....
ktohovie či aj tam nemali zodpovední covid, alebo mali ošetrenie detí kvôli covidu v škole a potom dni naskakujú
bjuty smis
28.01.22,08:19
:)
ááále prosím ťa

sú pri moci len 2 roky a už si mohol ficov syn kúpiť byt za 500 000 a v hotovosti....
myslia na ľud......
pavol54
28.01.22,08:22
:)
ááále prosím ťa

sú pri moci len 2 roky a už si mohol ficov syn kúpiť byt za 500 000 a v hotovosti....
myslia na ľud......
čo dodával antigénové testy, alebo má MOM, alebo dostal z úradu práce covid podporu?
bjuty smis
28.01.22,08:27
pevne dúfam, že si služby mom nikdy nevyužil
a ani nebral od štátu žiadnu covid podporu......


ale pokial viem, tak pracuje v čez a má plat cca 2500.....
veronikasad
28.01.22,08:32
No - včera konečne moja 3/4 dostala od SP peniaze za PN - to im ale teda trvalo - 34 dní.... zamestnankyňa mojho klienta ukončila kovidovú PN 30.11.2021 a ešte peniaze nemá. Do včera ešte stále nebolo nahraté ukončenie PN v registri SP, dnes už je to v poriadku. Obvoďáčka tvrdila, že ukončenie poslala ...
misoft
28.01.22,08:33
No pekne! :eek:
pavol54
28.01.22,08:37
pevne dúfam, že si služby mom nikdy nevyužil
a ani nebral od štátu žiadnu covid podporu......


ale pokial viem, tak pracuje v čez a má plat cca 2500.....
tak prosím treba ísť jednať s OČTK, ste pri moci, nech vysvetlí, my na porade to nevyriešime ale dobre vedieť. To by bolo aby nevyriešila korupcia, alebo čierne prachy. To by bolo by opozičníci kradli.
bjuty smis
28.01.22,08:38
čo vyriešia pri súčasných zákonoch ? :))
nevieš ako vravia smerácki nominanti ?
našiel som po babke v batohu na povale....
buchač
28.01.22,09:38
pevne dúfam, že si služby mom nikdy nevyužil
a ani nebral od štátu žiadnu covid podporu......
...a čo tým chce básnik povedať ?

Že MOMky si snáď neprišli na svoje ? Kuwa...a ešte ako sa nabalili. Odhliadnúc od toho, čo sa toho popísalo v médiaách, tak ja ti poznám jedného, ktorý mal/má tri MOMky.
Sám priznal, že ako si prišiel na svoje...

S covid podporami mi niekam choď...niekto dostal a niekto veru nie.
Ono radšej dostať výpoveď a byť na úrade práce s náležitými peniazmi, ako sedieť doma a dostávať žobračenku.
Prisámfakt...poniektorým (všeobecne) by som druhú variantu normálne prial, aby vedeli, o čom je reč.
pavol54
28.01.22,09:45
čo vyriešia pri súčasných zákonoch ? :))
nevieš ako vravia smerácki nominanti ?
našiel som po babke v batohu na povale....
kto má parlamentnú väčšinu fico? tak nech vyrábajú také zákony aby boli účinné, kto čo našiel na babkinej povale? však nám oživ pamäť
bjuty smis
28.01.22,09:45
a ty si týmto chcel povedať čo ?

že momky mali robiť zadarmo ?
kde vo svete, menuj mi jeden štát, kde sa netestuje ?
prečo by si nemali prísť na svoje ?
to sa mi len sníva...
však nik ti nebránil robiť dobrovolníka a chod testovať ludí zadarmo
bol si ? hlavne na začiatku , ked bola najväčšia panika ?

tebe nejdem s covid podporami nikam, ale tiež nechápem, čo chceš povedať ?
tak majú byť, alebo nie ?
majú byť ešte väčšie ? nemajú byť ?
opozícia v kuse blačí, že sa zadžuje štát..tak majú ísť miliardy na pomoc, alebo nemajú ??
lujza.j
28.01.22,09:53
Tento rok na AO sú diváci mimoriadne sprostí... niečo im asi uškodilo......
O dvoch princátkach... radšej pomlcim...
Dani...idemo
buchač
28.01.22,09:57
a ty si týmto chcel povedať čo ?

Nechaj tak....zasa sa robíš nechápajko alebo nechceš pochopiť, o čom vravím.

A zasa montuješ jedno cez druhé, rovnako ako včera...
Ale šak kľudne pokračuj....aj v jednom (nechápajko) a aj v druhom (mišung)...
lujza.j
28.01.22,09:58
Potešilo konečne po rokoch...tento druh dekocie-svietnik...
korela
28.01.22,10:33
pevne dúfam, že si služby mom nikdy nevyužil
a ani nebral od štátu žiadnu covid podporu......


ale pokial viem, tak pracuje v čez a má plat cca 2500.....
Tá poľovačka je už groteskná, keby médiá poukazovali aj na iné prípady, boli by dôveryhodnejšie.
Že mladšia žena od Ficovho syna dostala menej ako za rok cca 700 tis. eur, to asi nikomu neprekáža. Zo štátnych prostriedkov. Nevšimla som si, že by to všetky noviny, čo teraz píšu o mladom, písali aj o nej.
Ani mäso nevie správne krájať, nebyť toho, tak to sem nepriložím.
korela
28.01.22,10:54
https://www.mindmegette.hu/elelmiszerar-stop-ez-minden-elelmiszerboltban-kotelezo-lesz-61760/
.
ZASTAVENIE CIEN POTRAVÍN: TOTO BUDE POVINNÉ VO VŠETKÝCH OBCHODOCH, NIKTO NEBUDE PLÁVAŤ
.
O zastavení cien potravín, ktoré vstúpi do platnosti od 1. februára, budú musieť obchody informovať nakupujúcich aj na bilbordoch s potravinami, informovalo v stredu pre agentúru MTI vládne informačné centrum (KTK).
Bolo napísané, že vyhláška o tomto, logo a obrázok, ktoré sa majú použiť, sa čoskoro objavia v maďarskom vestníku. Pripomenuli im, že vláda od 1. februára zmrazí ceny viacerých základných potravín z úrovne z 15. októbra minulého roka. Cieľom zastavenia cien potravín je chrániť maďarské obyvateľstvo pred zvýšením cien potravín v Maďarsku v dôsledku epidémie koronavírusu a unikajúcich európskych cien energií, napísali.

Potravinová mierka ovplyvňuje kryštálový cukor , pšeničnú múku , slnečnicový olej na varenie , bravčové stehná , kuracie prsia , kuracie zadné a 2,8 percentné UHT kravské mlieko . Cena týchto produktov musí byť nastavená tak, aby nemohla byť vyššia ako k 15. októbru minulého roka. Zastavenie ceny trvá od 1. februára do 1. mája.


„Znížením ceny týchto potravín, ktoré sa konzumujú vo veľkom množstve, môžu spotrebitelia ušetriť tisíce forintov mesačne a cenová stopa chráni najmä rodiny s deťmi a starších ľudí,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Dodržiavanie ustanovení bude od 1. februára kontrolovať Úrad na ochranu spotrebiteľa pri úradoch vlády. Ak úrad zistí porušenie, bude mu uložená pokuta. Pokuty v rozmedzí od 50 000 HUF do 3 miliónov HUF možno uložiť viackrát, druhýkrát môže byť najmenej dvojnásobok predchádzajúcej položky. V prípade opakovaného porušovania môže byť činnosť obchodníka dočasne obmedzená minimálne na jeden deň a maximálne na pol roka.

Ak dostane od spotrebiteľa podnet na porušenie zastavenia ceny potravín, úrad to posúdi ako oznámenie vo verejnom záujme a bezodkladne ho prešetrí. Na informovanie zákazníkov by mali byť informačné tabule umiestnené na viditeľnom mieste pri vchodoch do obchodov a trhov s potravinami. Potrebný text, logo a obrázok vláda zverejní v maďarskom vestníku a na webovej stránke www.kormany.hu – uzatvára sa oznámenie CSF.
bjuty smis
28.01.22,11:22
a ty si týmto chcel povedať čo ?

Nechaj tak....zasa sa robíš nechápajko alebo nechceš pochopiť, o čom vravím.

A zasa montuješ jedno cez druhé, rovnako ako včera...
Ale šak kľudne pokračuj....aj v jednom (nechápajko) a aj v druhom (mišung)...
hej
reakcia na tvoje 2 body je montovanie jedno cez druhé :))))
buchač
28.01.22,11:38
O zastavení cien potravín, ktoré vstúpi do platnosti od 1. februára, budú musieť obchody informovať nakupujúcich aj na bilbordoch s potravinami, informovalo v stredu pre agentúru MTI vládne informačné centrum (KTK).

TY FAKT nie si normálna...keď neurveš niečo od čehúňov, tak pridrbeš pre zmenu maďarónov...

Jeden číta...že čo za novinky sa dozvedá....a ajhľa, nakoniec nič z toho.
Našincovi tieto informácie pomôžu ako nebožtíkovi zimník.
bjuty smis
28.01.22,12:08
tak presne začal aj hugo chávez vo venezuele.a maduro pokračuje..
dnes je vdaka tomu v krajine s najväčšími zásobami ropy na svete hladomor....
buchač
28.01.22,12:29
ZAŤAHOVAŤ DETI DO POLITICKEJ PROPAGANDY JE ZVRÁTENOSŤ

Ministerstvo zahraničných vecí v zúfalstve nad vlastnou neschopnosťou presvedčiť verejnosť o potrebe rozmiestnenia amerických vojakov na území Slovenska siahlo k prostriedkom, ktoré odhaľujú absolútnu ľudskú úbohosť všetkých, ktorí sa na tom podieľajú.
https://www.facebook.com/ChmelarEduard/photos/a.328767897155109/5106447046053813/
korela
28.01.22,12:32
O zastavení cien potravín, ktoré vstúpi do platnosti od 1. februára, budú musieť obchody informovať nakupujúcich aj na bilbordoch s potravinami, informovalo v stredu pre agentúru MTI vládne informačné centrum (KTK).

TY FAKT nie si normálna...keď neurveš niečo od čehúňov, tak pridrbeš pre zmenu maďarónov...

Jeden číta...že čo za novinky sa dozvedá....a ajhľa, nakoniec nič z toho.
Našincovi tieto informácie pomôžu ako nebožtíkovi zimník.
Teba tieto veci nezaujímajú? Netreba porovnávať? Jeho rodinnú politiku asi poznáš, a zrejme najlepšiu, čo sa mladých rodín týka, tak je na tom Omán. Náš socík bol proti dnešnému Ománu odvar.
bjuty smis
28.01.22,12:36
korela
28.01.22,12:47
Prekáža ti jeho hmotnosť? Vždy lepšie, ako sa pozerať na 70 kg napnutú tetivu do posledného svalu na tele. Bez kúska spontánnosti vo všetkom. Vrátane chôdze.
bjuty smis
28.01.22,12:55
Prekáža ti jeho hmotnosť? Vždy lepšie, ako sa pozerať na 70 kg napnutú tetivu do posledného svalu na tele. Bez kúska spontánnosti vo všetkom. Vrátane chôdze.
viem, preto som 94 kg hora svalov :)))))

toto mi prekáža...
https://es-la.facebook.com/ChmelarEduard/posts/2838234079541799/

V týchto týždňoch a mesiacoch volebnej kampane som veľmi zlým krstným otcom, preto som veľmi veľmi rád, že som mohol stráviť so svojimi synovcami aspoň dnešné nedeľné popoludnie a oneskorene s nimi osláviť ich narodeniny i Mikuláša. Deti sú tá najväčšia radosť a zmysel života.



v jeho prezidentskej kampani mal aký názor na zneužívanie detí ??? čo myslíš ?
pavol54
28.01.22,16:42
Dnes som keď som čítal na pravde článok o anticharte 77 a postoji umelcov ako čo podpisovali a prečo podpisovali, tak som si spomenul na stranícku schôdzu na ktorej sme odsudzovali chartu 77 tak som sa pýtal čo obsahuje a to som nemal robiť zavolali si ma nabok a spýtali(okrem iného) či mi ako dobrému študentovi nebude ľúto keď vyletím zo školy s kádrovým šrámom. Tlak zafungoval a odsúdil som ju. Ktovie ako to dnes funguje v parlamente pri schvaľovaní niektorých zákonov a zmlúv? či o pár rokov nepríde niektorý z nich(ak bude mať kam a v poslednom štádiu rakoviny) a povie že to tak nemyslel
lujza.j
28.01.22,17:46
Tento rok na AO sú diváci mimoriadne sprostí... niečo im asi uškodilo......
O dvoch princátkach... radšej pomlcim...
Dani...idemo
Tak jedno princátko ide dom...tatičkov mazanek.... ktorého mimo pravidiel koučuje aj počas zápasov......a keď mu tečie do bot musí ísť cikať aj s mobilom....
Druhé princátko ide do finále....tiež mu tieklo do bot......tak hneď mal žalúdočné problémy...
Uvidím v nedeľu dúfam,že ho Dani dobre vytrapi.....Dani už "provokoval" aj dnes aj predvčerom spomínal v rozhovore po výhre môjho srbina....dnes sa zamyslel...komu bude asi Nole v nedeľu fandiť:---:D
Nandrolon
28.01.22,18:12
Ráno som myslel, že to tu napíšem, ale potom sa rozbehol deň a nemal som čas, tak skúsim teraz.
Kolegyňa bola darovať krv, bola tam jej známa a tak sa dali do reči. Že prečo je teraz málo krvi? Vraj preto /hovorila jej to zdravotná sestra na hematológii/, že krv od očkovaných sa rýchlo zráža, tak ju používajú iba obmedzene. Neviem, či tá jej známa je iba "antivaxerka", alebo to myslela vážne. Trošku ma prekvapilo, že jej automaticky ZADARMO robili test na protilátky. Vtedy som zbystril pozornosť.
Viem, že vakcíny spôsobujú vyššie riziko trombóz, ale samotný Covid 19 asi X-násobne viac.
Preto rozmýšľam, či náhodou momentálne hematologické stanice netriedia krv od darcov podľa protilátok /očkovaní+prekonaní/.
Vedel by na to niekto odpoveď? Veľmi by ma to zaujímalo.
kopretinka
29.01.22,19:57
tak mi nevypisuj správy.....a kňuč doma dalej. že máš bobo a nemôžeš ísť, lebo....
ja tebe?? správy??:D to nebola to správa,ale odkaz v profile,a začal si ty :D
buchač
30.01.22,09:24
VIDEO: Rusi sa z amerického tanku váľajú od smiechu
Poznámka - ani ja som sa neubránil :D :D :D :D :D :D :D

Na zverejnenom videu je vidieť neúspešný pokus amerického ťažkého tanku M1 Abrams zdolať úplne malý kopec. Celkovo bolo vykonaných niekoľko pokusov, no ťažký tank takúto prekážku zdolať nedokázal. To naznačuje, že je nepoužiteľný v zime, najmä pri zdolávaní ťažkého terénu.
https://avia.pro/sites/default/files/images/001_29.mp4?_=2
bjuty smis
30.01.22,09:38
tak mi nevypisuj správy.....a kňuč doma dalej. že máš bobo a nemôžeš ísť, lebo....
ja tebe?? správy??:D to nebola to správa,ale odkaz v profile,a začal si ty :D
:))))))))))))))))))))))))))
skopíruj ju aj s časom, klamárka...
opravujem : teda ho..pardon, lebo to úplne mení zmysel..to nebola správa, to bol odkaz :))))))
bjuty smis
30.01.22,10:37
VIDEO: Rusi sa z amerického tanku váľajú od smiechu
Poznámka - ani ja som sa neubránil :D :D :D :D :D :D :D

Na zverejnenom videu je vidieť neúspešný pokus amerického ťažkého tanku M1 Abrams zdolať úplne malý kopec. Celkovo bolo vykonaných niekoľko pokusov, no ťažký tank takúto prekážku zdolať nedokázal. To naznačuje, že je nepoužiteľný v zime, najmä pri zdolávaní ťažkého terénu.
https://avia.pro/sites/default/files/images/001_29.mp4?_=2
slovanské noviny :)))
kde na to preboha chodíš ??

prečo to videjko má len 18 sec a nieje tam zachytený daľší pokus je asi jasné každému
Nandrolon
30.01.22,11:27
Aký ďalší pokus? Vieš si predstaviť, že pri pristátí havaruje dopravné lietadlo a začne horieť, všetci mŕtvi a nejaký 94 kg vyžratý bachroš povie, že však to video má len 18 sec a nieje tam zachytený ďalší pokus pristátia.....
Sú situácie, kedy už ďalší pokus nie je možný, lebo to bude proste koniec pre danú posádku pri "živom nasadení"...
buchač
30.01.22,11:56
prečo to videjko má len 18 sec a nieje tam zachytený daľší pokus je asi jasné každému
ALE ja ti seriem na to, kto zverejnil video. JE na videu tank Abrams M1 ? Nuž je...a ty na tom nič nezmeníš...ani plač v kúte ti nepomôže, ani dupkanie nožičkami.
Na Armatu sa len tak Abrams ľahko nechytá...ešte aj pred ním je T - 90ka.
Abrams začali modernizovať v roku 2019, keď sa začalo uvažovať o aktivitách voči Rusku...dovtedy bol nasadený len na piesku a kameňoch.
--------------------------
Hneď na začiatku ho šmýka až do het...potom nevedel vyjsť hore...na ďalšej sekvencii mu maníci dávali asi zimné reťaze ;) :D :D :D
https://www.youtube.com/watch?v=sExRJIy2edE

Kukni na čas 1:35....TOTO sú pásy na ľad a sneh ? Ty kokos...na svojom SUV mám lepší dezén.
https://www.youtube.com/watch?v=tnTVbsfixfM
bjuty smis
30.01.22,11:57
bol slabo rozbehnutý....predpokladám, že to bol rus a preto také drevo :))))))))))))
dal dlhší rozbeh, pridal plyn a šmitec...
vieš si predstaviť,že nejaký prepitý pomocný účtovnik s rapavým hrbom od stereoidov by povedal kašlem na to ??

a aké pristátia ? kormorány prileteli na kysuce ?
pavol54
30.01.22,11:57
Aký ďalší pokus? Vieš si predstaviť, že pri pristátí havaruje dopravné lietadlo a začne horieť, všetci mŕtvi a nejaký 94 kg vyžratý bachroš povie, že však to video má len 18 sec a nieje tam zachytený ďalší pokus pristátia.....
Sú situácie, kedy už ďalší pokus nie je možný, lebo to bude proste koniec pre danú posádku pri "živom nasadení"...
inak pri tom tanku to bol minimálne tretí pokus neúspešný podľa koľajových stôp, tá posádka tanku vybehne a pobeží 3 km k nepriateľovi a povie nestrieľajte to bol špatný pokus
bjuty smis
30.01.22,12:07
buchač, fyzikálne zákony neoklame žiaden tank,
o armate tu snívaš ako putin, ked svetu púšťa tie svoje animované videjká :))))
len škoda, že ked ho chcel ukázať svetu tak ho ani len naštartovať nedokázali a zablokoval im celú prehliadku
ale ty už si si ich otestoval a vyhodnotil :))

tak daj vedieť výsledky rusákom, lebo ani ho nechcú....
len pár desiatok kusov na oblbovabanie...
pavol54
30.01.22,12:09
Dnes som keď som čítal na pravde článok o anticharte 77 a postoji umelcov ako čo podpisovali a prečo podpisovali, tak som si spomenul na stranícku schôdzu na ktorej sme odsudzovali chartu 77 tak som sa pýtal čo obsahuje a to som nemal robiť zavolali si ma nabok a spýtali(okrem iného) či mi ako dobrému študentovi nebude ľúto keď vyletím zo školy s kádrovým šrámom. Tlak zafungoval a odsúdil som ju. Ktovie ako to dnes funguje v parlamente pri schvaľovaní niektorých zákonov a zmlúv? či o pár rokov nepríde niektorý z nich(ak bude mať kam a v poslednom štádiu rakoviny) a povie že to tak nemyslel
takže ten čo mi dal neužitočné súhlasí s tými čo podpisovali antichartu, lebo ja som ju odmietol
pavol54
30.01.22,12:15
Dnes som vysoko ocenil pani Remišovú a povedala správne: "keď ľud Ukrajiny požiada o vstup do NATO nemôže mu v tomto nikto zabrániť". Len škoda že sa to nikto nespýtal ľudu Slovenska či chce do NATO
bjuty smis
30.01.22,12:19
ale tie slovanské noviny sú fakt perfektné, dík za tip :))
buchač
30.01.22,12:24
buchač, fyzikálne zákony neoklame žiaden tank,

Vieš...ono je to tak.
Si neobjektívny (čo tvrdím stále)...a skáčeš z témy na tému.

Ale keďže si určite sedel v Abramse a aj v Armate, tak je jasné, že máš vysoko odborný pohľad na danú problematiku.
Lenže ja radšej dám na iné informácie...také fundovanejšieho rázu, a tie veru na Porade nenájdem.

Podobne by sme skončili aj pri bojových lietadlách...
bjuty smis
30.01.22,12:32
naopak, ....však ty si jasne rozhodol, že na armatu sa nechytá
ja som ich neporovnával ani náhodou....

a kde som mal ako v armate sedieť, ked ju ani rusi nechcú ??
buchač
30.01.22,12:43
Ohab tak...to nemá význam.

Si absolútne nepochopil, že tu išlo o totálny výsmech uvedeného tanku (prípadne vodiča).
Tvoja reakcia je taká NaďovskoTchorčekovskoRemišovská...lebo rusi, lebo Fico, lebo, lebo....lebo američania môžu všetko a rusi musia len vykonávať ich (pomaly) rozkazy....
bjuty smis
30.01.22,12:48
nekecaj, tiež si robím srandu, ty z amerického tanku, ja z ruskej propagandy
čo sem ťaháš politiku.....
Nandrolon
30.01.22,13:05
Jak ho šmýka? Však to bol podľa mňa riadený sklz, asi chcel brzdiť, tak driftom zvyšoval aerodynamický odpor.
Nebol náhodou vodičom Abramsu Bob Pearson z "Let Air Canada 143"?
Lebo však lietame na rovnakom českom "historickom" vetroni.
:-))))))))))))))))))))))))))
PS: ten zvuk turbíny je parádny. Konečne poriadne výkonný motor do tanku.
Nandrolon
30.01.22,13:09
Dnes som keď som čítal na pravde článok o anticharte 77 a postoji umelcov ako čo podpisovali a prečo podpisovali, tak som si spomenul na stranícku schôdzu na ktorej sme odsudzovali chartu 77 tak som sa pýtal čo obsahuje a to som nemal robiť zavolali si ma nabok a spýtali(okrem iného) či mi ako dobrému študentovi nebude ľúto keď vyletím zo školy s kádrovým šrámom. Tlak zafungoval a odsúdil som ju. Ktovie ako to dnes funguje v parlamente pri schvaľovaní niektorých zákonov a zmlúv? či o pár rokov nepríde niektorý z nich(ak bude mať kam a v poslednom štádiu rakoviny) a povie že to tak nemyslel
takže ten čo mi dal neužitočné súhlasí s tými čo podpisovali antichartu, lebo ja som ju odmietol
Ja som dostal od Ivky70 neužitočné na "dotaz", či niekto vie niečo bližšie o tom, či sa darovaná krv triedi.
Buď ma hodnotila podľa nicku, alebo omylom. Patrilo by sa napísať s čím nesúhlasí.
lujza.j
30.01.22,13:29
Ešteže nepatram po nesuhlasoch.......mám ich u rici aj tých čo ma nimi obdarujú..... vždy vyčarujú úsmev :---
Nandrolon
30.01.22,13:52
Ešteže nepatram po nesuhlasoch.......mám ich u rici aj tých čo ma nimi obdarujú..... vždy vyčarujú úsmev :---
Viem, kto do dáva, nemusím pátrať. Ale ak dá niekto na otázku, tak ma to zaujíma. A už viackrát to bol omyl, ktorý bol aj napravený.
Ak si niekto myslel, že zase dávam nejaký hoax, tak je to jeho problém.... Máme veľmi chorú kolegyňu, tak ma to zaujíma, lebo ísť darovať krv a potom ju nepoužijú kvôli tomu, že mi vyjdú vysoké protilátky sa mi veru nechce.
Samozrejme by mi niekto napísal, tak zavolaj tam. Lenže oni tiež majú nejaké nariadenia, čo môžu a čo nemôžu, tak preto sa pýtam, či je to reálne to, čo som z prvej ruky počul.
misoft
30.01.22,15:43
Kukni na čas 1:35....TOTO sú pásy na ľad a sneh ? Ty kokos...na svojom SUV mám lepší dezén.
https://www.youtube.com/watch?v=tnTVbsfixfM
Problém u nich je práve v tých pásoch. Pretože nechceli, aby to na asfalte rámusilo a nerozbíjalo ho - tak majú tie gumové vložky. A tie NAOZAJ nie sú vhodné do snehu, na ľad, do bahna, skôr na trávičku, do piesku. Čiže je to určitá daň za nepoškodzovanie US ciest a trávnikov.
Armata (a aj T-čka) toto nepoužívajú - preto ich po asfalte nádherne počuť. Ale v teréne - to je iné kafé. Sneh, bahno, piesok, trávička - žiadny problém.

Na druhej strane - Abrams s tými gumákovými pásmi na asfalte zabrzdí skôr, ako Armata s klasickými pásmi (pokiaľ Abrams už stojí - Armata sa ešte šmýka).
Každá varianta má svoje PLUS, ale aj MÍNUS. Tu v týchto prípadoch naozaj fyziku neogabeš.
Nandrolon
30.01.22,15:49
Misoft, jednoznačne je blbosť, že tu chýba výkon. Ale gumové pásy??? To majú tie malé bagriky na požičanie.
Správny tank má mať zvuky presne ako vo filme Stalingrad.
Ostatné sú len debilné nedorobky. Gumové pásy na tanku? Síce to nesledujem, ale keby naplno zabrala tá turbína, tak tie pásy sú zrejme limitačným faktorom pohybu.
misoft
30.01.22,15:52
Nandy - prestaň na chvíľu likvidovať metlu ľudstva a POZRI si tie pásy na videu! Majú GUMENÉ vložky v článkoch pásov. A nemísal so GUMOVÝMI, ale GUMÁKOVÝMI - teda, že majú "gumáky" na pásoch.

A o VÝKONE som NIČ nepísal.
Tu porovnaj!
Abrams:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/86/M1A1_abrams_front.jpg
Armata:
https://cdn.myshoptet.com/usr/www.prospektor.sk/user/shop/big/75246-4_russian-main-battle-tank-t-14-armata-1-35.jpg?5c339a30

P.S. O munícii a výbušninách sa s buchačom nehádaj (a ani so mnou), o technike a jazdných vlastnostiach voj. kolesovej a pásovej techniky sa so mnou nehádaj. My obaja totiž máme nejaké skúsenosti s týmito "hračkami".
Nandrolon
30.01.22,16:15
Podobne môžu dopadnúť i Armaty. Ani jeden z nich nie je nezničiteľný!
Dobre vycvičení starší operátori čvo 214 a operátori s 9K111 a strelami 9M111M dajú dole všetko, lenže kde nájdu tých ľudí? Na Facebooku, alebo ako generálov v hrách World of Tanks?
Lebo "my" stárneme a za nás zatiaľ nie sú bojaschopné náhrady....
misoft
30.01.22,16:18
Podobne môžu dopadnúť i Armaty. Ani jeden z nich nie je nezničiteľný!
Dobre vycvičení starší operátori čvo 214 a operátori s 9K111 a strelami 9M111M dajú dole všetko, lenže kde nájdu tých ľudí? Na Facebooku, alebo ako generálov v hrách World of Tanks?
Lebo "my" stárneme a za nás zatiaľ nie sú bojaschopné náhrady....
To spomínaš aj mňa? Ja som ČVO 214, ale prešiel som si viacej týchto systémov - Maľjutka, BRDM2, Fagot, Konkurs. Teraz je to G20
pavol54
30.01.22,16:25
Podobne môžu dopadnúť i Armaty. Ani jeden z nich nie je nezničiteľný!
Dobre vycvičení starší operátori čvo 214 a operátori s 9K111 a strelami 9M111M dajú dole všetko, lenže kde nájdu tých ľudí? Na Facebooku, alebo ako generálov v hrách World of Tanks?
Lebo "my" stárneme a za nás zatiaľ nie sú bojaschopné náhrady....
no ak sa podarí že trafia, ešte neznamená že zničia - konštrukcia tanku aj konštrukcia munície je v neustálom vývoji.
pavol54
30.01.22,16:28
Podobne môžu dopadnúť i Armaty. Ani jeden z nich nie je nezničiteľný!
Dobre vycvičení starší operátori čvo 214 a operátori s 9K111 a strelami 9M111M dajú dole všetko, lenže kde nájdu tých ľudí? Na Facebooku, alebo ako generálov v hrách World of Tanks?
Lebo "my" stárneme a za nás zatiaľ nie sú bojaschopné náhrady....
To spomínaš aj mňa? Ja som ČVO 214, ale prešiel som si viacej týchto systémov - Maľjutka, BRDM2, Fagot, Konkurs. Teraz je to G20
koľko musel mať strelec operátor týždenne odpalov na trenažéri?
pavol54
30.01.22,16:29
Nandy - prestaň na chvíľu likvidovať metlu ľudstva a POZRI si tie pásy na videu! Majú GUMENÉ vložky v článkoch pásov. A nemísal so GUMOVÝMI, ale GUMÁKOVÝMI - teda, že majú "gumáky" na pásoch.

A o VÝKONE som NIČ nepísal.
Tu porovnaj!
Abrams:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/86/M1A1_abrams_front.jpg
Armata:
https://cdn.myshoptet.com/usr/www.prospektor.sk/user/shop/big/75246-4_russian-main-battle-tank-t-14-armata-1-35.jpg?5c339a30

P.S. O munícii a výbušninách sa s buchačom nehádaj (a ani so mnou), o technike a jazdných vlastnostiach voj. kolesovej a pásovej techniky sa so mnou nehádaj. My obaja totiž máme nejaké skúsenosti s týmito "hračkami".
kde používali T55 T72 pryžové články v pásoch?
Nandrolon
30.01.22,16:35
Podobne môžu dopadnúť i Armaty. Ani jeden z nich nie je nezničiteľný!
Dobre vycvičení starší operátori čvo 214 a operátori s 9K111 a strelami 9M111M dajú dole všetko, lenže kde nájdu tých ľudí? Na Facebooku, alebo ako generálov v hrách World of Tanks?
Lebo "my" stárneme a za nás zatiaľ nie sú bojaschopné náhrady....
no ak sa podarí že trafia, ešte neznamená že zničia - konštrukcia tanku aj konštrukcia munície je v neustálom vývoji.
Nevravím, že 1 tank = 1 strela. Tak, ako sa vyvíjajú tanky, vyvíjajú sa aj strely.
Ja som skončil v 1998 streľbou na Lešti z 9K111 + 9M111m. A presne tie strely v tom videu, čo tak pekne tancujú sú navádzané lankom, ktoré mám ako suvenír doma v komode :-)))))))))))))))))))))))))))))))
Nandrolon
30.01.22,16:37
Podobne môžu dopadnúť i Armaty. Ani jeden z nich nie je nezničiteľný!
Dobre vycvičení starší operátori čvo 214 a operátori s 9K111 a strelami 9M111M dajú dole všetko, lenže kde nájdu tých ľudí? Na Facebooku, alebo ako generálov v hrách World of Tanks?
Lebo "my" stárneme a za nás zatiaľ nie sú bojaschopné náhrady....
To spomínaš aj mňa? Ja som ČVO 214, ale prešiel som si viacej týchto systémov - Maľjutka, BRDM2, Fagot, Konkurs. Teraz je to G20
koľko musel mať strelec operátor týždenne odpalov na trenažéri?
Ja som denne valil na trenažéri a bavilo ma to.
pavol54
30.01.22,16:59
Podobne môžu dopadnúť i Armaty. Ani jeden z nich nie je nezničiteľný!
Dobre vycvičení starší operátori čvo 214 a operátori s 9K111 a strelami 9M111M dajú dole všetko, lenže kde nájdu tých ľudí? Na Facebooku, alebo ako generálov v hrách World of Tanks?
Lebo "my" stárneme a za nás zatiaľ nie sú bojaschopné náhrady....
no ak sa podarí že trafia, ešte neznamená že zničia - konštrukcia tanku aj konštrukcia munície je v neustálom vývoji.
Nevravím, že 1 tank = 1 strela. Tak, ako sa vyvíjajú tanky, vyvíjajú sa aj strely.
Ja som skončil v 1998 streľbou na Lešti z 9K111 + 9M111m. A presne tie strely v tom videu, čo tak pekne tancujú sú navádzané lankom, ktoré mám ako suvenír doma v komode :-)))))))))))))))))))))))))))))))
bud presný medenným káblikom, ale dnes už sú aj také že daj tank do zámernej osnovy svojho zameriavača, vystrel a zabudni
pavol54
30.01.22,17:01
Podobne môžu dopadnúť i Armaty. Ani jeden z nich nie je nezničiteľný!
Dobre vycvičení starší operátori čvo 214 a operátori s 9K111 a strelami 9M111M dajú dole všetko, lenže kde nájdu tých ľudí? Na Facebooku, alebo ako generálov v hrách World of Tanks?
Lebo "my" stárneme a za nás zatiaľ nie sú bojaschopné náhrady....
To spomínaš aj mňa? Ja som ČVO 214, ale prešiel som si viacej týchto systémov - Maľjutka, BRDM2, Fagot, Konkurs. Teraz je to G20
koľko musel mať strelec operátor týždenne odpalov na trenažéri?
Ja som denne valil na trenažéri a bavilo ma to.
boli dve modifikácie zil a gaz66
Nandrolon
30.01.22,17:14
Podobne môžu dopadnúť i Armaty. Ani jeden z nich nie je nezničiteľný!
Dobre vycvičení starší operátori čvo 214 a operátori s 9K111 a strelami 9M111M dajú dole všetko, lenže kde nájdu tých ľudí? Na Facebooku, alebo ako generálov v hrách World of Tanks?
Lebo "my" stárneme a za nás zatiaľ nie sú bojaschopné náhrady....
no ak sa podarí že trafia, ešte neznamená že zničia - konštrukcia tanku aj konštrukcia munície je v neustálom vývoji.
Nevravím, že 1 tank = 1 strela. Tak, ako sa vyvíjajú tanky, vyvíjajú sa aj strely.
Ja som skončil v 1998 streľbou na Lešti z 9K111 + 9M111m. A presne tie strely v tom videu, čo tak pekne tancujú sú navádzané lankom, ktoré mám ako suvenír doma v komode :-)))))))))))))))))))))))))))))))
bud presný medenným káblikom, ale dnes už sú aj také že daj tank do zámernej osnovy svojho zameriavača, vystrel a zabudni
Nie je to medený káblik, je to odolné oceľové lanko v tenkej bužírke, ktoré sa ani nedá riadne prerezať. Predsa len tá strela valila okolo 180m/s takže 650km/h, krásny zvuk ako to hučalo.
misoft
30.01.22,17:15
Konkrétne ZiL 157 a GAZ 66 - trénoval som na oboch. Ale nie často - už som nepotreboval - chodieval som na ostré streľby. A mal som to šťastie, že som strieľal 2 ostré (to sa v ČSĽA podarilo hádam tak 10-tim ľuďom).
misoft
30.01.22,17:19
[
Nie je to medený káblik, je to odolné oceľové lanko v tenkej bužírke, ktoré sa ani nedá riadne prerezať. Predsa len tá strela valila okolo 180m/s takže 650km/h, krásny zvuk ako to hučalo.
Nandy - nemáš pravdu! Ako by potom sa tie strely navádzali? 3-vodičový káblik dĺžky 3100m opletený hodvábnymi niťami a impregnovaný. A prvých 25m bolo zosilnených, aby to vydržalo počiatočné zrýchlenie - potom sa to už len odmotávalo - strela rotovala, takže odmotávanie bolo jednoduché.. A ani s tou rýchlosťou nemáš pravdu - max. 120m/s.
Nandrolon
30.01.22,17:25
[
Nie je to medený káblik, je to odolné oceľové lanko v tenkej bužírke, ktoré sa ani nedá riadne prerezať. Predsa len tá strela valila okolo 180m/s takže 650km/h, krásny zvuk ako to hučalo.
Nandy - nemáš pravdu! Ako by potom sa tie strely navádzali? 3-vodičový káblik dĺžky 3100m opletený hodvábnymi niťami a impregnovaný. A prvých 25m bolo zosilnených, aby to vydržalo počiatočné zrýchlenie - potom sa to už len odmotávalo - strela rotovala, takže odmotávanie bolo jednoduché..
Mám doma ten káblik nie celý, ale možno 3-4m od kompletu 9K111 po vystrelení navádzanej strely. Je to tenké izolované lanko, podľa mňa /podľa pevnosti oceľové/. Medené by som v ruke utrhol rovnako ako aj elektrikársku sťahovačku. Baby idú po nožnice a ja trhnem a hotovo.
PS: navádzal som ich opticky a oni rotovali, na konci mali červenú stopovku. To video, kde ničili ten tank, tak boli presne lankom navádzané strely, lebo "tancovali do kruhu".
Moderné strely už idú "rovno". Podľa mňa a spôsobu letu /neskúmam to, ale videá pozriem/ ani nerotujú.
misoft
30.01.22,17:26
Ceny? 9M14 Nh - cca 40000 Kčs. 9M14 (plná hlavica) - cca 66000Kčs. - v tej hlavici okrem trhaviny, bola meď a povlak striebra.
Odkiaľ to viem - ani sa nepýtaj. Mal som svoje zdroje tam hore...
misoft
30.01.22,17:27
Mám doma ten káblik nie celý, ale možno 3-4m od kompletu 9K111 po vystrelení navádzanej strely. Je to tenké izolované lanko, podľa mňa /podľa pevnosti oceľové/. Medené by som v ruke utrhol rovnako ako aj elektrikársku sťahovačku. Baby idú po nožnice a ja trhnem a hotovo.
Je to meď! Izolácia lakom, dnu je hodvábne lanko, opletenie hodvábom. Brali sme si - dobre sa tým na maskáčoch "šili" gombíky - vydržali večnosť. Roztrhnúť si ho nemohol preto, lebo malo taký malý priemer, že sa ti skôr do ruky zarezalo, než by si prekonal silu Cu vodičov a hodvábu.
A oceľ má MENŠIU elektrickú vodivosť ako Cu. Práve nimi sa viedli riadiace signály z riadiaceho pultu do strely. Vieš si predstaviť ten el. odpor pri priereze jedného tenkého Fe lanka (priemer 0,5mm) - celý káblik mal cca 0,8mm priemer.
Nandrolon
30.01.22,17:49
Mám doma ten káblik nie celý, ale možno 3-4m od kompletu 9K111 po vystrelení navádzanej strely. Je to tenké izolované lanko, podľa mňa /podľa pevnosti oceľové/. Medené by som v ruke utrhol rovnako ako aj elektrikársku sťahovačku. Baby idú po nožnice a ja trhnem a hotovo.
Je to meď! Izolácia lakom, dnu je hodvábne lanko, opletenie hodvábom. Brali sme si - dobre sa tým na maskáčoch "šili" gombíky - vydržali večnosť. Roztrhnúť si ho nemohol preto, lebo malo taký malý priemer, že sa ti skôr do ruky zarezalo, než by si prekonal silu Cu vodičov a hodvábu.
A oceľ má MENŠIU elektrickú vodivosť ako Cu. Práve nimi sa viedli riadiace signály z riadiaceho pultu do strely. Vieš si predstaviť ten el. odpor pri priereze jedného tenkého Fe lanka (priemer 0,5mm) - celý káblik mal cca 0,8mm priemer.
Nie som elektrikár, ale k "oceli" ma viedla tá pevnosť a tenkosť. Je to ultra tenučké, a menej sa to ohýba ako moje medené modelárske lanko o priereze 2 celá niečo mm. Toto je tenučké a riadne pevné.
Ale ako vravím, čisté medené lanko o priereze viac ako 2mm je lepšie ohybné a oveľa hrubšie. Niekedy ak ho vyhrabem, tak ho preskúmam.
pavol54
30.01.22,18:20
Mám doma ten káblik nie celý, ale možno 3-4m od kompletu 9K111 po vystrelení navádzanej strely. Je to tenké izolované lanko, podľa mňa /podľa pevnosti oceľové/. Medené by som v ruke utrhol rovnako ako aj elektrikársku sťahovačku. Baby idú po nožnice a ja trhnem a hotovo.
Je to meď! Izolácia lakom, dnu je hodvábne lanko, opletenie hodvábom. Brali sme si - dobre sa tým na maskáčoch "šili" gombíky - vydržali večnosť. Roztrhnúť si ho nemohol preto, lebo malo taký malý priemer, že sa ti skôr do ruky zarezalo, než by si prekonal silu Cu vodičov a hodvábu.
A oceľ má MENŠIU elektrickú vodivosť ako Cu. Práve nimi sa viedli riadiace signály z riadiaceho pultu do strely. Vieš si predstaviť ten el. odpor pri priereze jedného tenkého Fe lanka (priemer 0,5mm) - celý káblik mal cca 0,8mm priemer.
Nie som elektrikár, ale k "oceli" ma viedla tá pevnosť a tenkosť. Je to ultra tenučké, a menej sa to ohýba ako moje medené modelárske lanko o priereze 2 celá niečo mm. Toto je tenučké a riadne pevné.
Ale ako vravím, čisté medené lanko o priereze viac ako 2mm je lepšie ohybné a oveľa hrubšie. Niekedy ak ho vyhrabem, tak ho preskúmam.
tá pevnosť bola zabezpečená práve tým hodvábnym materiálom
buchač
30.01.22,19:36
Dnešný transport vojsk Tlusťocha a Tchora...

https://www.facebook.com/100057026643976/videos/646912306527678
Nandrolon
31.01.22,04:50
Ak ho doma nájdem, tak to pozriem. Bol som v tom, že je to tenučké oceľové lanko, lebo fakt sme ho nemohli ani prerezať. Na druhej strane s tým odporom máš pravdu.
pavol54
31.01.22,05:10
Ak ho doma nájdem, tak to pozriem. Bol som v tom, že je to tenučké oceľové lanko, lebo fakt sme ho nemohli ani prerezať. Na druhej strane s tým odporom máš pravdu.
tam bol ešte jeden problém. ten káblik sa musel odmotávať postupne, ale lepidlo muselo držať tak aby nespôsobovalo odpor pri odvíjaní, aby nespôsobilo koróziu medi, aby starnutím pri dlhodobom skladovaní nevyschlo.
Nandrolon
31.01.22,05:16
Aj tak je to úžasná a fascinujúca technológia v takej rýchlosti odvíjať lanko. Jednému sa síce utrhlo, takže strela automaticky namierila kolmo hore, ale ostatné fungovali krásne.
pavol54
31.01.22,05:38
Aj tak je to úžasná a fascinujúca technológia v takej rýchlosti odvíjať lanko. Jednému sa síce utrhlo, takže strela automaticky namierila kolmo hore, ale ostatné fungovali krásne.
a to bola len malá raketka. to už nehovorím o konštrukčných pikoškách mne vtedy známych konštrukciách napríklad R300( to bol dolet v km) Čo všetko dokáže človek vymyslieť aby dokázal zabiť druhého človeka.
Terezia13
31.01.22,17:03
výstižné
pavol54
31.01.22,17:45
výstižné
súhlasím, až na to že by som vynechal prídavné meno
Terezia13
31.01.22,19:22
vetru neporučíš
misoft
01.02.22,13:55
misoft
01.02.22,14:01
Nandy - prestaň na chvíľu likvidovať metlu ľudstva a POZRI si tie pásy na videu! Majú GUMENÉ vložky v článkoch pásov. A nemísal so GUMOVÝMI, ale GUMÁKOVÝMI - teda, že majú "gumáky" na pásoch.

A o VÝKONE som NIČ nepísal.
Tu porovnaj!
Abrams:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/86/M1A1_abrams_front.jpg
Armata:
https://cdn.myshoptet.com/usr/www.prospektor.sk/user/shop/big/75246-4_russian-main-battle-tank-t-14-armata-1-35.jpg?5c339a30

P.S. O munícii a výbušninách sa s buchačom nehádaj (a ani so mnou), o technike a jazdných vlastnostiach voj. kolesovej a pásovej techniky sa so mnou nehádaj. My obaja totiž máme nejaké skúsenosti s týmito "hračkami".
kde používali T55 T72 pryžové články v pásoch?
Kde tam vidíš T55, T72?
pavol54
01.02.22,14:23
Nandy - prestaň na chvíľu likvidovať metlu ľudstva a POZRI si tie pásy na videu! Majú GUMENÉ vložky v článkoch pásov. A nemísal so GUMOVÝMI, ale GUMÁKOVÝMI - teda, že majú "gumáky" na pásoch.

A o VÝKONE som NIČ nepísal.
Tu porovnaj!
Abrams:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/86/M1A1_abrams_front.jpg
Armata:
https://cdn.myshoptet.com/usr/www.prospektor.sk/user/shop/big/75246-4_russian-main-battle-tank-t-14-armata-1-35.jpg?5c339a30

P.S. O munícii a výbušninách sa s buchačom nehádaj (a ani so mnou), o technike a jazdných vlastnostiach voj. kolesovej a pásovej techniky sa so mnou nehádaj. My obaja totiž máme nejaké skúsenosti s týmito "hračkami".
kde používali T55 T72 pryžové články v pásoch?
Kde tam vidíš T55, T72?
písal som vidím t 55 t 72? ale dobre tak ti odpoviem naše tanky v ČSSR používali pásy s pryžovými vložkami len na vojenské prehliadky Po návrate sme ich okamžite prezúvali
misoft
01.02.22,22:50
Jááááj - tak si to myslel.... tak to hej, aby sa asfalt neporýpal. A aby nebol taký rámus....
Ale Abramsy ich majú štandardne....
pavol54
02.02.22,06:51
Jááááj - tak si to myslel.... tak to hej, aby sa asfalt neporýpal. A aby nebol taký rámus....
Ale Abramsy ich majú štandardne....
štandardne - s letným dezénom - teda hladké
misoft
02.02.22,10:15
Odborne - slicky (ako vo Formule One) :D:D:D
Nandrolon
02.02.22,12:20
Pobavilo.
https://www.topky.sk/cl/10/2255981/Hrozostrasna-situacia--Poslanci-OLaNO-si-nasli-list-s-NABOJOM--Reakcia-na-obrannu-zmluvu-

Škoda, že tam nebol poslanec za ĽSNS pán Krupa.
Ten by ho s kľudom napáskoval do zásobníka svojej pištole, vystrelil do vzduchu na balkóne a tým by tej partii invalidov s modrými knižkami zachránil ich bezcenné životy.

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))

Že ich to baví sami sebe takto posielať. Ale aj Lipshit sa takto robil zaujímavý.
Oni by si v tej centrále zaslúžili zásielku s F1-kou bez dopravnej poistky :-))
pavol54
02.02.22,13:41
Pobavilo.
https://www.topky.sk/cl/10/2255981/Hrozostrasna-situacia--Poslanci-OLaNO-si-nasli-list-s-NABOJOM--Reakcia-na-obrannu-zmluvu-

Škoda, že tam nebol poslanec za ĽSNS pán Krupa.
Ten by ho s kľudom napáskoval do zásobníka svojej pištole, vystrelil do vzduchu na balkóne a tým by tej partii invalidov s modrými knižkami zachránil ich bezcenné životy.

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))

Že ich to baví sami sebe takto posielať. Ale aj Lipshit sa takto robil zaujímavý.
Oni by si v tej centrále zaslúžili zásielku s F1-kou bez dopravnej poistky :-))
dostali list s nábojom, aby mali čím bojovať, niektorý poslanec navrhol (asi mazurek) aby bola vytvorená špeciálna prvosledová jednotka (päťčlenná) a aby išla hneď na ukrajinskú hranicu. Ja si myslím že si ho poslali sami aby sa im pofúkalo bobo.
lujza.j
02.02.22,14:47
Pobaviló....
Sulík: Po odznení omikronu sa budú uvoľňovať opatrenia. Nech sa chráni každý sám!

Som nevedela,že som sa nechranila sama:D
Nandrolon
02.02.22,15:04
Pobaviló....
Sulík: Po odznení omikronu sa budú uvoľňovať opatrenia. Nech sa chráni každý sám!

Som nevedela,že som sa nechranila sama:D
Feťáčik si myslel, že nás chráni on.
:-))
pavol54
02.02.22,15:25
Pobaviló....
Sulík: Po odznení omikronu sa budú uvoľňovať opatrenia. Nech sa chráni každý sám!

Som nevedela,že som sa nechranila sama:D
Feťáčik si myslel, že nás chráni on.
:-))
niekto sa nakazí bozkom na ústa (nákaza sa prejaví pod pásom), niekto bozkom mikrofónu (len neviem ako sa prejavuje tá nákaza):)
buchač
02.02.22,18:03
Čaputová zvažuje právne kroky pre výroky o americkom vplyve na jej osobu
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/615532-caputova-zvazuje-pravne-kroky-pre-vyroky-o-americkom-vplyve-na-jej-osobu/?fbclid=IwAR0rELLoyIz-Q6J33PnpmC69FHgnYZ4Uy2LIoI9-dmhAjOJtqrySIsKBRXg

Klesá a klesá ten jej charakter.
...a mala ho niekedy vôbec ?
lujza.j
02.02.22,18:15
:D
bjuty smis
03.02.22,06:30
Čaputová zvažuje právne kroky pre výroky o americkom vplyve na jej osobu
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/615532-caputova-zvazuje-pravne-kroky-pre-vyroky-o-americkom-vplyve-na-jej-osobu/?fbclid=IwAR0rELLoyIz-Q6J33PnpmC69FHgnYZ4Uy2LIoI9-dmhAjOJtqrySIsKBRXg

Klesá a klesá ten jej charakter.
...a mala ho niekedy vôbec ?

že sa bráni pred klamstvami bolševika ??
ako by sa podľa teba mal- mala zachovať v takomto prípade charakterný politik ??
pavol54
03.02.22,06:39
Čaputová zvažuje právne kroky pre výroky o americkom vplyve na jej osobu
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/615532-caputova-zvazuje-pravne-kroky-pre-vyroky-o-americkom-vplyve-na-jej-osobu/?fbclid=IwAR0rELLoyIz-Q6J33PnpmC69FHgnYZ4Uy2LIoI9-dmhAjOJtqrySIsKBRXg

Klesá a klesá ten jej charakter.
...a mala ho niekedy vôbec ?

že sa bráni pred klamstvami bolševika ??
ako by sa podľa teba mal- mala zachovať v takomto prípade charakterný politik ??
charakterný politik sa zachová tak, že nečíta to čo mu pripraví zamestnanec zahraničnej mimovládky však to jej pripravil valášek (jeho manželka lebo sa chudáci bijú o jeden laptop) ale čo veď u nás sa plagiujú diplomovky čo tam po jednom článku
bjuty smis
03.02.22,06:47
a načo potom majú celé tímy poradcov ??
to si myslíš, že 1 vrcholový politik si všetky prejavy chystá sám ? :))))

tam je dôležité, aby bol vyjadrený jej názor....
pavol54
03.02.22,06:53
a načo potom majú celé tímy poradcov ??
to si myslíš, že 1 vrcholový politik si všetky prejavy chystá sám ? :))))

tam je dôležité, aby bol vyjadrený jej názor....
ak mi tým poradcov poradí skoč do studne, tak mám dve možnosti buď si tú radu nechám prejsť vlastnou hlavou, alebo bezmyšlienkovite skočím aj keď s ich radou nesúhlasím (ved mi poradili najlepšie)
BXLmiami
03.02.22,07:02
Lenže to je pravda pavol,je z mimovládok a progresívneho Slovenska takže je to jej názor a názor cca 10 % Slovákov.
buchač
03.02.22,07:04
že sa bráni pred klamstvami bolševika ??
ako by sa podľa teba mal- mala zachovať v takomto prípade charakterný politik ??
Čomu zasa nerozumieš ? Ešte si nemal kávu ?

Akože ona sa bráni v relácii u Závodského ?
No neviem, ako kto...ale ja toho maníka nemôžem ani vystáť. Klapec ide tam, kam ho vietor zaveje.
...a s kým vlastne diskutovala ? Ak tam bola iba ona a redaktor, tak nejde o žiadnu diskusiu.

Akože sa bráni ? To fakt ?
Dostala peniaze od americkej mimovladky? Dostala !
Pracovala pre mimovládku, ktorú sponzoruje USA ? Pracovala !

Ako by sa mal zachovať charakter ?
Keď nič iné, tak by mala mlčať v určitých témach. Tam, kde je jej vyjadrenie nevhodné, tak reční až do het...a kde by mala aspoň niečo povedať, tak drží bobríka mlčania jak partizán.


P.S.:
Zaujímavé, že o tom sa nejak veľmi nehovorí. Ekológia bude mať z tej uhlíkovej stopy stoviek americkej techniky teda fest po 3,14či....Grétku by vystrelo.

Cvičenie Saber Strike sa uskutoční od 1. do 14. marca 2022 v priestoroch Centra výcviku Lešť, posádkového cvičiska Levice a tiež letiska Sliač. Jeho súčasťou bude celkovo 3000 vojakov s približne 1000 kusmi techniky.
https://www.mosr.sk/50879-sk/cvicenie-saber-strike-je-unikatnou-prilezitostou-na-precvicenie-obrannych-sposobilosti-po-boku-spojencov/
pavol54
03.02.22,07:06
Lenže to je pravda pavol,je z mimovládok a progresívneho Slovenska takže je to jej názor a názor cca 10 % Slovákov.
presne si to trafila, krátko a výstižne.
bjuty smis
03.02.22,07:08
a načo potom majú celé tímy poradcov ??
to si myslíš, že 1 vrcholový politik si všetky prejavy chystá sám ? :))))

tam je dôležité, aby bol vyjadrený jej názor....
ak mi tým poradcov poradí skoč do studne, tak mám dve možnosti buď si tú radu nechám prejsť vlastnou hlavou, alebo bezmyšlienkovite skočím aj keď s ich radou nesúhlasím (ved mi poradili najlepšie)
ešte raz a p o m a l š i e :
tam je dôležité, aby bol vyjadrený jej názor.
bjuty smis
03.02.22,07:11
buchač, tebe už asi švihlo....
aj tej zliatanine rozumieš ??
čo to má spoločné s mojím príspevkom ???

zabudol si dať, že JA skáčem z témy do témy :))))))
pavol54
03.02.22,07:13
že sa bráni pred klamstvami bolševika ??
ako by sa podľa teba mal- mala zachovať v takomto prípade charakterný politik ??
Čomu zasa nerozumieš ? Ešte si nemal kávu ?

Akože ona sa bráni v relácii u Závodského ?
No neviem, ako kto...ale ja toho maníka nemôžem ani vystáť. Klapec ide tam, kam ho vietor zaveje.
...a s kým vlastne diskutovala ? Ak tam bola iba ona a redaktor, tak nejde o žiadnu diskusiu.

Akože sa bráni ? To fakt ?
Dostala peniaze od americkej mimovladky? Dostala !
Pracovala pre mimovládku, ktorú sponzoruje USA ? Pracovala !

Ako by sa mal zachovať charakter ?
Keď nič iné, tak by mala mlčať v určitých témach. Tam, kde je jej vyjadrenie nevhodné, tak reční až do het...a kde by mala aspoň niečo povedať, tak drží bobríka mlčania jak partizán.


P.S.:
Zaujímavé, že o tom sa nejak veľmi nehovorí. Ekológia bude mať z tej uhlíkovej stopy stoviek americkej techniky teda fest po 3,14či....Grétku by vystrelo.

Cvičenie Saber Strike sa uskutoční od 1. do 14. marca 2022 v priestoroch Centra výcviku Lešť, posádkového cvičiska Levice a tiež letiska Sliač. Jeho súčasťou bude celkovo 3000 vojakov s približne 1000 kusmi techniky.
https://www.mosr.sk/50879-sk/cvicenie-saber-strike-je-unikatnou-prilezitostou-na-precvicenie-obrannych-sposobilosti-po-boku-spojencov/
na jar 1968 sa konalo spojenecké cvičenie neviem či nie vltava, časť cvičiacich tu ostala (bola ako organizačný predvoj do augusta 1968, s úlohou zabezpečiť hladký presun vojsk) Od čias Alexandra macedónskeho sa nič prelomové v presunoch vojsk nevymyslelo
buchač
03.02.22,07:15
buchač, tebe už asi švihlo....
aj tej zliatanine rozumieš ??
čo to má spoločné s mojím príspevkom ???

zabudol si dať, že JA skáčem z témy do témy :))))))
Hehehe...mne možno iba teraz...ty si švihnutý už dávno. :D :D :D :D :D
Ja hej...a aj tí, ktorí pochopili. Ja nemôžem za to, že ty nie...
Veď si daj už tú kávu, keď si celú noc nespal. ;)

...čo nebolo teraz, bude neskôr...šak sa dočkáme.
pavol54
03.02.22,07:18
a načo potom majú celé tímy poradcov ??
to si myslíš, že 1 vrcholový politik si všetky prejavy chystá sám ? :))))

tam je dôležité, aby bol vyjadrený jej názor....
ak mi tým poradcov poradí skoč do studne, tak mám dve možnosti buď si tú radu nechám prejsť vlastnou hlavou, alebo bezmyšlienkovite skočím aj keď s ich radou nesúhlasím (ved mi poradili najlepšie)
ešte raz a p o m a l š i e :
tam je dôležité, aby bol vyjadrený jej názor.
takže ktorý názor je správny? z predvolebnej kampane, alebo tento? Veď mala povedať :"drahí občania krajiny ktorej nerozumiem, môj pôvodný názor som zmenila platí tento a neskôr možno budem mať iný a ten bude platiť".
BXLmiami
03.02.22,07:18
Ved my tomu rozumieme bjuty.A je fajn že vieme aký má na to názor.Musíme dať pozor v dalších voľbách na tieto názory a spôsob ich presadzovania.
buchač
03.02.22,07:22
„Nevidím dôvod na prítomnosť zahraničných vojsk na Slovensku. Chcem, aby Slovensko bolo spoľahlivým a solidárnym spojencom v rámci NATO, a to dnes znamená najmä sústrediť sa na reálnu a transparentnú modernizáciu našej armády. To je naša hlavná úloha,“

Tieto slová Zuzany Čaputovej sú z prezidentskej predvolebnej kampane v roku 2019.
bjuty smis
03.02.22,07:28
a načo potom majú celé tímy poradcov ??
to si myslíš, že 1 vrcholový politik si všetky prejavy chystá sám ? :))))

tam je dôležité, aby bol vyjadrený jej názor....
ak mi tým poradcov poradí skoč do studne, tak mám dve možnosti buď si tú radu nechám prejsť vlastnou hlavou, alebo bezmyšlienkovite skočím aj keď s ich radou nesúhlasím (ved mi poradili najlepšie)
ešte raz a p o m a l š i e :
tam je dôležité, aby bol vyjadrený jej názor.
takže ktorý názor je správny? z predvolebnej kampane, alebo tento? Veď mala povedať :"drahí občania krajiny ktorej nerozumiem, môj pôvodný názor som zmenila platí tento a neskôr možno budem mať iný a ten bude platiť".
a ako zmenila názor, čo mi uniklo ?
bjuty smis
03.02.22,07:30
Ved my tomu rozumieme bjuty.A je fajn že vieme aký má na to názor.Musíme dať pozor v dalších voľbách na tieto názory a spôsob ich presadzovania.

my tomu tiež rozumieme
je fajn že vieme aký má na to názor
a tiež to potvrdíme v budúcich voľbách....
bjuty smis
03.02.22,07:33
„Nevidím dôvod na prítomnosť zahraničných vojsk na Slovensku. Chcem, aby Slovensko bolo spoľahlivým a solidárnym spojencom v rámci NATO, a to dnes znamená najmä sústrediť sa na reálnu a transparentnú modernizáciu našej armády. To je naša hlavná úloha,“

Tieto slová Zuzany Čaputovej sú z prezidentskej predvolebnej kampane v roku 2019.

a ?

počkaj...ty si si to naozaj nevšimol....
.ty si si to naozaj nevšimol, že chovanie putlera v 2022 a v 2019 je " trošička " rozdielne ??
teba fakt unikla súčasná situácia ???? ty naozaj nič nevieš, čo zas rusi vyvádzajú ??

jáááj, svätý kľud v tých vaších lesoch.....
bjuty smis
03.02.22,07:35
Lenže to je pravda pavol,je z mimovládok a progresívneho Slovenska takže je to jej názor a názor cca 10 % Slovákov.
:))))))
ty budeš potom hovorkyňa 90 % Slovákov....:))
pavol54
03.02.22,08:08
Lenže to je pravda pavol,je z mimovládok a progresívneho Slovenska takže je to jej názor a názor cca 10 % Slovákov.
:))))))
ty budeš potom hovorkyňa 90 % Slovákov....:))
ak bude prezidentka alebo politik, tak áno mala byť. "Chodil som na poradu na výmenu názorov. prišiel som zo svojim a odchádzal som so šéfovým." so svojim osobnými názormi sa môžem prezentovať koľko chcem, ale s názormi skupiny sa musím stotožniť, alebo vystupovať ako hovorca skupiny
pavol54
03.02.22,08:10
„Nevidím dôvod na prítomnosť zahraničných vojsk na Slovensku. Chcem, aby Slovensko bolo spoľahlivým a solidárnym spojencom v rámci NATO, a to dnes znamená najmä sústrediť sa na reálnu a transparentnú modernizáciu našej armády. To je naša hlavná úloha,“

Tieto slová Zuzany Čaputovej sú z prezidentskej predvolebnej kampane v roku 2019.

a ?

počkaj...ty si si to naozaj nevšimol....
.ty si si to naozaj nevšimol, že chovanie putlera v 2022 a v 2019 je " trošička " rozdielne ??
teba fakt unikla súčasná situácia ???? ty naozaj nič nevieš, čo zas rusi vyvádzajú ??

jáááj, svätý kľud v tých vaších lesoch.....
a čo vyvádzajú? ukradli američanom krym?