BXLmiami
03.02.22,09:17
"Chodil som na poradu na výmenu názorov. prišiel som zo svojim a odchádzal som so šéfovým."

Dakujem za pripomenutie tieto vtipy budú výstižné vždy :-0
BXLmiami
03.02.22,08:18
a čo vyvádzajú? ukradli američanom krym?[/QUOTE]

Ale fuj pavel,predsa nezahnali Rusov z ruského územia na ruské územie,nevidíš to?
misoft
03.02.22,08:50
a načo potom majú celé tímy poradcov ??
to si myslíš, že 1 vrcholový politik si všetky prejavy chystá sám ? :))))

tam je dôležité, aby bol vyjadrený jej názor....
ak mi tým poradcov poradí skoč do studne, tak mám dve možnosti buď si tú radu nechám prejsť vlastnou hlavou, alebo bezmyšlienkovite skočím aj keď s ich radou nesúhlasím (ved mi poradili najlepšie)
ešte raz a p o m a l š i e :
tam je dôležité, aby bol vyjadrený jej názor.
takže ktorý názor je správny? z predvolebnej kampane, alebo tento? Veď mala povedať :"drahí občania krajiny ktorej nerozumiem, môj pôvodný názor som zmenila platí tento a neskôr možno budem mať iný a ten bude platiť".
https://www.youtube.com/watch?v=E-qnaoEeaYY
pavol54
03.02.22,09:01
a načo potom majú celé tímy poradcov ??
to si myslíš, že 1 vrcholový politik si všetky prejavy chystá sám ? :))))

tam je dôležité, aby bol vyjadrený jej názor....
ak mi tým poradcov poradí skoč do studne, tak mám dve možnosti buď si tú radu nechám prejsť vlastnou hlavou, alebo bezmyšlienkovite skočím aj keď s ich radou nesúhlasím (ved mi poradili najlepšie)
ešte raz a p o m a l š i e :
tam je dôležité, aby bol vyjadrený jej názor.
takže ktorý názor je správny? z predvolebnej kampane, alebo tento? Veď mala povedať :"drahí občania krajiny ktorej nerozumiem, môj pôvodný názor som zmenila platí tento a neskôr možno budem mať iný a ten bude platiť".
https://www.youtube.com/watch?v=E-qnaoEeaYY
my sme si voľakedy premietali v poli "výcvikový film" Limonádový Joe, štyrikrát do roka nesmel chýbať až raz bol absík objednávať -nebol "vždyť jste ho koukali v dubnu" No a tento by si mali pozerať ako "naučný" zodpovení vladári
misoft
03.02.22,09:03
No jóóó...
Kdo chce přesnou mušku mýti, musí Kolaloku píti!

A pre niektorých by bola "alkoholická lihuprostá limonáda Whiskola!"
:D:D:D
bjuty smis
03.02.22,09:19
a čo vyvádzajú? ukradli američanom krym?

Ale fuj pavel,predsa nezahnali Rusov z ruského územia na ruské územie,nevidíš to?[/QUOTE]

putler trvá na tom, aby sa hrranice nato vrátili pred rok 1997

lavrov o nás vraví ako :

„o štátoch, ktoré po rozpustení Varšavskej zmluvy a Sovietskeho zväzu osireli“

rusi momentálne okupujú časti ukrajiny, gruzinska, moldavska....

ty máš pocit, že sme osireli a potrebujeme dozor ?
od okupantov ??

ja teda nie..
misoft
03.02.22,09:25
Lavór, Lavrov... ten spolu s KGBákom stále myslia po sovietsky. Preto i také vyjadrenia.
BXLmiami
03.02.22,10:16
Rozhodne si nemyslím že sme osireli a rozhodne nemám záujem spadnúť do sfery vplyvu Ruska.A ani Bulhari či Rumuni.Ale tiež si nemyslím že na Ukrajine majú nacvičovať dlhodobe Kanadania alebo Johnson zakrývať svoje škandály tým že provokuje Rusov.
A kedže nemám pocit že potrebujeme okupantov,nevidím dôvod na to aby sa tu usadili USA vojaci na večné časy a inikdy inak.Ak potrebujeme posilniť východné hranice,mohli by to zvládnuť Česi,Poliaci,prípadne Chorváti a Slovinci,a nie USA.A tiež si nemyslím že strážiť naše východné hranice by mali štáty,ktoré cez svoje hranice nekontrolovane pustili státisíce ľudí a teraz skupujú našu pôdu a stavajú tu všelijaké sviniarne.A za to nemusím byť nacionalista ked si to myslím.
Nandrolon
03.02.22,10:48
Ten USAnálnik to aj tak nepochopí, neboj. Večer si zas otvorí ten svoj jabčák, ale bude o ňom písať ako o Irsai.
:-))))))))))))))))))))))))))))
pavol54
03.02.22,10:59
Rusi tvrdia že sú na cvičení so všetkými útočnými zbraňovými systémami. Ak niekto tvrdí že sa chystajú zaútočiť, tak sú kontrolné mechanizmy napríklad OBSE, ktoré môže kontrolovať cvičiace vojská. Tej stačí skontrolovať, keby sa chcelo kde je uložená munícia pre 100 000 vojakov, nie len také jednoduché dopraviť minimálne 2 palebné priemery na zbraň až ku zbrani. A to už vôbec nehovorím o hlaviciach na rakety a ich stykovke, eventuálne celých raketách. to je činnosť nie na desať minút a z kozmu je vidieť. Cvičenie sa nikdy nerobí s ostrou muníciou.
bjuty smis
03.02.22,11:02
Rozhodne si nemyslím že sme osireli a rozhodne nemám záujem spadnúť do sfery vplyvu Ruska.A ani Bulhari či Rumuni.Ale tiež si nemyslím že na Ukrajine majú nacvičovať dlhodobe Kanadania alebo Johnson zakrývať svoje škandály tým že provokuje Rusov.
A kedže nemám pocit že potrebujeme okupantov,nevidím dôvod na to aby sa tu usadili USA vojaci na večné časy a inikdy inak.Ak potrebujeme posilniť východné hranice,mohli by to zvládnuť Česi,Poliaci,prípadne Chorváti a Slovinci,a nie USA.A tiež si nemyslím že strážiť naše východné hranice by mali štáty,ktoré cez svoje hranice nekontrolovane pustili státisíce ľudí a teraz skupujú našu pôdu a stavajú tu všelijaké sviniarne.A za to nemusím byť nacionalista ked si to myslím.
či tam majú, alebo nemajú cvičiť kanadania láskavo nechajme na ukrajincov
čo si ty o tom myslíš je naozaj nepodstatné
oni asi pri ukradnutí krymu a okupácii donecka a luhanska majú na to iný názor....

ak si myslíš, že sa ruský okupant zľakne čecha,alebo chorváta :)))))))))))....

škoda klávesu drať

a tie hlúposti o usadení amerických vojakov na večné časy máš odiaľ ??
fakt by ma zaujímal zdroj :)))
buchač
03.02.22,11:07
čo si ty o tom myslíš je naozaj nepodstatné

Detto, nápodobne, a tak podobne...fakt nepodstatné je to tvoje myslenie...nemyslíš, či ?
bjuty smis
03.02.22,11:29
čo si ty o tom myslíš je naozaj nepodstatné

Detto, nápodobne, a tak podobne...fakt nepodstatné je to tvoje myslenie...nemyslíš, či ?


nie, ani náhodou

kde ja mudrujem nad tým, čo si iné krajiny robia doma ?? kde ja píšem, že sa mi nepáči, ked si hociktorá krajina dobrovolne niekoho pozve ??
poprosím konkrétne
buchač
03.02.22,11:47
Konkrétne ?

Pre Boha...a to už na čo ? Na kieho frasa ?
Veď každý má svoj názor...a nik mu ho nemôže vziať.
Ja (a aj iní) si tu veselo pindám na to alebo onô....a veru jest veru na čo, ej veru je toho neúrekom.
Ty (a aj iní) si pindajú len a len na to známe.." Lebo Fico "...a už je to ošúchané a trápne.

Prečo naša najmilšia, najmúdrejšia, najkrajšia a nikým a ničím neovplyvniteľná a neovplývaná koná tak, ako koná ?
bjuty smis
03.02.22,11:53
kedže je dlhodobo najpopulárnejší politik s najväčšou dôveryhodnosťou u nás, asi to nerobí zle...
či sa vám to páči a či nie....
letavizu 1
03.02.22,12:00
pavol54
03.02.22,12:12
https://magazin.aktualne.cz/farmar-si-nekompromisne-poradil-s-neochotnym-ridicem-na-pomo/r~c08562f684d911eca0d8ac1f6b220ee8/

Toto by mali riesit na Svk, nie nejaku jatocnu osipanu z kozieho palaca.
Na svk sa to rieši takto.
Ak má niekto poškriabané auto, stačí ho postaviť na pole pri oraní a obviniť majiteľa poľa že mu ho pluhom poškriabal.
Ak chce majiteľ poľa zistiť vlastníkov aut ktorí mu stoja na poli, tak z OOPZ dostane odpoveď že podľa zákona 8/2009 §113 nemá nárok to vedieť.
Ak vyzve majiteľa vedľajšieho pozemku aby neumožnil vjazd aút z jeho pozemku, ten odpovie že to nie je jeho problém.
Stačí?
Na Slovensku je to tak.
bjuty smis
03.02.22,13:34
Ten USAnálnik to aj tak nepochopí, neboj. Večer si zas otvorí ten svoj jabčák, ale bude o ňom písať ako o Irsai.
:-))))))))))))))))))))))))))))
ach, prasačí potrat, zas tu smrdíš.....
Nandrolon
03.02.22,14:12
Si tu ináč toho dnes nakakal. Ty úbohý šašo.
Nandrolon
03.02.22,14:35
anet
03.02.22,15:27
Potešilo.
https://cnn.iprima.cz/do-restauraci-budou-moci-od-9-unora-i-neockovani-potvrdil-fiala-56722?fbclid=IwAR1wpngZEX1Xrjo24YyEgZ7KTZJH9-7bAfkzG-LztNWHIExduCOlz_3cREM
Citala som pred dvomi dnami.
Dansko uz zrusilo omedzenia a preukazovanie sa. A s kamoskou v Skotsku som telefonovala v polke januara a tam uz tiez nic, ruska maju len ti, co "to" maju v hlave ;)
Nandrolon
03.02.22,16:23
Poviedka o tom, ako Matovič nasral na hlavu aj svojim voličom.
https://m.topky.sk/cl/10/2256653/Opozicia-dusi-Matovica-za-vyroky-o-nakupovani-v-zahranici--Je-to-pre-nas-vyhodnejsie-ako-znizovat-DPH--sokuje

Takže jemu vyhovuje, že výhody môžeme reálne využívať iba my /obyvatelia prihraničných oblastí/ a tí ostatní sú odkázaní nakupovať u nás za vysoké ceny.
Evidentne mu nejde o spravodlivosť.
To, čo my neodvedieme do SR v DPH-čke, to zodre z druhých.
Však mohol to DPH znížiť. My by sme tú "výhodu"aj tak nevyužili, nechali by sme ju pre druhých.
misoft
03.02.22,17:32
A ani nevyužijeme!
https://www.teraz.sk/ekonomika/plenum-odmietlo-znizenie-dph-a-prisp/609406-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.
zmietli to zo stola... žiadne dočasné zníženie DPH - pritom Slovensko má jednu z najvyšších DPH na potraviny a gastro v EÚ.

Vraj "nevedia nahradiť" straty 150mil. € - hlavná vec, že na rôzne súťaže, vakcínové - tak na to prachy sú!
Ten Bláznovič a cele Olajno - to je skaza Slovenska. Smeráci boli zlodejská mafiánska banda, ale robili to aspoň trochu elegantne, kdežto tento zlepenec to robí na "hulváta".
pavol54
03.02.22,17:39
Poviedka o tom, ako Matovič nasral na hlavu aj svojim voličom.
https://m.topky.sk/cl/10/2256653/Opozicia-dusi-Matovica-za-vyroky-o-nakupovani-v-zahranici--Je-to-pre-nas-vyhodnejsie-ako-znizovat-DPH--sokuje

Takže jemu vyhovuje, že výhody môžeme reálne využívať iba my /obyvatelia prihraničných oblastí/ a tí ostatní sú odkázaní nakupovať u nás za vysoké ceny.
Evidentne mu nejde o spravodlivosť.
To, čo my neodvedieme do SR v DPH-čke, to zodre z druhých.
Však mohol to DPH znížiť. My by sme tú "výhodu"aj tak nevyužili, nechali by sme ju pre druhých.
dve nemecké siete vytiahli ziskom od obyvateľov 1 mld (neviem za akú dobu, hľadal som ten príspevok)
misoft
03.02.22,17:43
Je to hňup - ten Bláznovič....
misoft
03.02.22,17:53
A záznam pravidelne každý deň reprízovať :D
Nandrolon
03.02.22,17:57
A záznam pravidelne každý deň reprízovať :D
:-))))) Ako prvý príspevok vo večerných správach v hlavnom vysielacom čase.
misoft
04.02.22,04:47
A prinajmenšom 10x za sebou v dĺžke 30´....
misoft
04.02.22,05:03
Moja 3/4 má pustenú telku - Teleráno. Hovorili o telemarketingu. Od 1.2. sa zmenili pravidlá pre telemarketing. Doteraz využívali "verejný" zoznam čísel (volovina - generoval ich automat) a pokiaľ si na nich zrúkol, museli toto číslo (tvoje) natrvalo vymazať). Teraz po novom - ak nechceš telemarketing, otravné SPAM e-mail reklamy - musíš do zaznačiť do akéhosi "zoznamu"- už nestačí vyslovený nesúhlas. Vtip je však v tom, že zákon o telemarketingu je platný, ale ten zoznam neexistuje, nie je možné sa tam zaznačiť, nie je určené, ako to bude s GDPR - nie je to vôbec legislatívne podchytené... teda telemarketing takto má rozviazané ruky, môže vyvolávať o dušu a ty v tom nemáš ako zabrániť - nesúhlas ti bude prd platný.
Kvetka tiež spomínala tie SPAM e-maily (často z e-shopov) - i keď mala zaškrtnuté, že si nepraješ - chodili. Sú však prípady, že zaškrtnutím súhlas UDEĽUJEŠ, pokiaľ si nezaškrtol - v e-shope si si neškrtol, pretože ťa to niekedy ďalej nepustilo.

Teda - zase vypustili do sveta niečo, čo nebude fungovať, lebo k tomu nie je zákon, ktorý by to komplexne riešil. Rieši len časť A, ale časť B chýba.

Doplnenie:
https://fontech.startitup.sk/zrusili-otravne-marketingove-volania-na-slovensku-zakon-ale-obsahuje-poburujuci-problem/
Spomína sa tam ten zoznam - tzv Robinsonov zoznam - no a práve ten neexistuje.
Z toho"
"Na účely priameho marketingu sa dá od 1. februára 2022 bez súhlasu telefonicky kontaktovať kohokoľvek, kto nie je v Robinsonovom zozname, alebo priamo nenamietal marketing osobe v prospech ktorej sa marketing navoláva.

Poburujúce však je, že ak aj osoba je na Robinsonovom zozname alebo priamo namietala marketing, je stále možné ju navolať za účelom získania súhlasu resp. odvolania námietky. Analogicky, je to ako vykopnúť dvere na byte a spýtať sa, či je možné vstúpiť."

Tu asi potom pmôže tvrdší zásah. Ak raz odmietnete a oni budú neustále volať, aby ste nesúhlas zrušili - zostáva potom asi podať na telemarketingovú spoločnosť žalobu pre obťažovanie - pretože neustále vyvolávanie z jednej spoločnosti sa považuje za obťažovanie.
https://www.minv.sk/?obtazovanie_po_telefone
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2021/236/ §236
misoft
04.02.22,05:14
Čo sa tých SPAMov týka - niekedy i filtre v pošte sú neúčinné! Tí šmejdi využívajú tzv. ten minute e-mail" - text i adresátov má ako text, jednoduco použije Ctrl+C a Ctrl+V a vygeneruje si schránku (odosielateľ) - vloží - odošle a vygeneruje si novú schránku... a pokračuje a pokračuje. A vždy sa vygeneruje nielen meno, ale i doména - napr. spamer @spam.čosi - pričom spamer, spam a čosi sa neustále zmení.

A tu je i filter v e-mail schránke bezmocný...
BXLmiami
04.02.22,06:47
či tam majú, alebo nemajú cvičiť kanadania láskavo nechajme na ukrajincov
čo si ty o tom myslíš je naozaj nepodstatné
oni asi pri ukradnutí krymu a okupácii donecka a luhanska majú na to iný názor....

ak si myslíš, že sa ruský okupant zľakne čecha,alebo chorváta :)))))))))))....

škoda klávesu drať

a tie hlúposti o usadení amerických vojakov na večné časy máš odiaľ ??
fakt by ma zaujímal zdroj :)))[/QUOTE]
*
Lebo Nemca a Turka sa zľkne,že.
Myslela som že posilnujeme východnú hranicu aby nám pomohli s migrantmi a logistikou,nie aby sa zľakli Rusi.Budíme spiaceho medveda a užívame si to ako v holywoodskom filme alebo počítačovej hre.Myslela som že virus Zika vyčínal len v Brazílii a on triafal aj v EU ked tak pozerám rozhodnutia EU.
anet
04.02.22,07:12
Vcera som citala v The Guardian ze Putin sa stretne na samite v Cine s Xi aby prehlbili svoju spolupracu. Cina Rusko podporuje :D Natrhnu USA aj EU rit ... doplati na to pospolity lud.
pavol54
04.02.22,07:18
či tam majú, alebo nemajú cvičiť kanadania láskavo nechajme na ukrajincov
čo si ty o tom myslíš je naozaj nepodstatné
oni asi pri ukradnutí krymu a okupácii donecka a luhanska majú na to iný názor....

ak si myslíš, že sa ruský okupant zľakne čecha,alebo chorváta :)))))))))))....

škoda klávesu drať

a tie hlúposti o usadení amerických vojakov na večné časy máš odiaľ ??
fakt by ma zaujímal zdroj :)))
*
Lebo Nemca a Turka sa zľkne,že.
Myslela som že posilnujeme východnú hranicu aby nám pomohli s migrantmi a logistikou,nie aby sa zľakli Rusi.Budíme spiaceho medveda a užívame si to ako v holywoodskom filme alebo počítačovej hre.Myslela som že virus Zika vyčínal len v Brazílii a on triafal aj v EU ked tak pozerám rozhodnutia EU.[/QUOTE]
Hnusní rozpínaví Rusi ukradli Abcházko, Osetsko, Krym, Donecko Luhansko. USA Lotyšsko, Estónsko, Litvu, všetky štáty strednej Európy
buchač
04.02.22,07:20
kedže je dlhodobo najpopulárnejší politik s najväčšou dôveryhodnosťou u nás, asi to nerobí zle...
či sa vám to páči a či nie....
Veľký náskok nemá pred druhým v poradí...len 1%.
--------------------
...a keď se načal prieskumy, tak aj dokonči.

Prieskum: Polovica Slovákov hovorí nie zmluve s USA
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/615712-prieskum-polovica-slovakov-hovori-nie-zmluve-s-usa/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box
pavol54
04.02.22,07:21
Vcera som citala v The Guardian ze Putin sa stretne na samite v Cine s Xi aby prehlbili svoju spolupracu. Cina Rusko podporuje :D Natrhnu USA aj EU rit ... doplati na to pospolity lud.
vieš čoho sa najviac desím? napínania svalov všetkých troch rivalov a známeho hesla "Neboj sa - nedaj sa"
pavol54
04.02.22,07:22
kedže je dlhodobo najpopulárnejší politik s najväčšou dôveryhodnosťou u nás, asi to nerobí zle...
či sa vám to páči a či nie....
Veľký náskok nemá pred druhým v poradí...len 1%.
--------------------
...a keď se načal prieskumy, tak aj dokonči.

Prieskum: Polovica Slovákov hovorí nie zmluve s USA
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/615712-prieskum-polovica-slovakov-hovori-nie-zmluve-s-usa/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box
Ak to nepovie polovica parlamentu pri hlasovaní tak je nám to prd platné
bjuty smis
04.02.22,07:26
kedže je dlhodobo najpopulárnejší politik s najväčšou dôveryhodnosťou u nás, asi to nerobí zle...
či sa vám to páči a či nie....
Veľký náskok nemá pred druhým v poradí...len 1%.
--------------------
...a keď se načal prieskumy, tak aj dokonči.

Prieskum: Polovica Slovákov hovorí nie zmluve s USA
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/615712-prieskum-polovica-slovakov-hovori-nie-zmluve-s-usa/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box
?? A ??
čo je to prieskum , ty polovica slovákov ??
čo si zaplatíš...
záhradkári z novák majú aký názor ??

pokiaľ viem, voľby rozhodujú....ak nie , oprav ma..
..tak povedz precedovi, nech to neprepáli, ľud mu 2 roky nažhavený nevydrží...
buchač
04.02.22,07:37
čo je to prieskum , ty polovica slovákov ??
čo si zaplatíš...
No vydýš, ty celý slovák....ani to dlho netrvalo a vyšiel si z úkrytu. :D :D :D
Pekne si sadol na lep, pekne si popapal návnadu...presne takúto reakciu som očakával, akurát nie až tak úprimnú.
Si si musel dať slabú kávu, keďže nezavádzaš...

Takže potom tvrdíš (viď citácia), že naša najkrajšia, najocenenejšia právnička si prieskum zaplatila (alebo jej ho niekto zaplatil) a výsledok je niečo v blúznení, že je najdôveryhodnejšia politička v širokom okolí a blízkych galaxiách.
Áno...s tým sa dá súhlasiť...že takýmto spôsobom sa oyebuje národ.


...a neskáč s témy na tému...:D :D :D
bjuty smis
04.02.22,07:39
či tam majú, alebo nemajú cvičiť kanadania láskavo nechajme na ukrajincov
čo si ty o tom myslíš je naozaj nepodstatné
oni asi pri ukradnutí krymu a okupácii donecka a luhanska majú na to iný názor....

ak si myslíš, že sa ruský okupant zľakne čecha,alebo chorváta :)))))))))))....

škoda klávesu drať

a tie hlúposti o usadení amerických vojakov na večné časy máš odiaľ ??
fakt by ma zaujímal zdroj :)))
*
Lebo Nemca a Turka sa zľkne,že.
Myslela som že posilnujeme východnú hranicu aby nám pomohli s migrantmi a logistikou,nie aby sa zľakli Rusi.Budíme spiaceho medveda a užívame si to ako v holywoodskom filme alebo počítačovej hre.Myslela som že virus Zika vyčínal len v Brazílii a on triafal aj v EU ked tak pozerám rozhodnutia EU.
Hnusní rozpínaví Rusi ukradli Abcházko, Osetsko, Krym, Donecko Luhansko. USA Lotyšsko, Estónsko, Litvu, všetky štáty strednej Európy[/QUOTE]
nás vojenský obsadilo usa ?
mali sme tu tisíce obetí napadnutia ?
ukradli nám časť územia ?
alebo estoncov, lotyšov ?

robia tu čokoľvek bez nášho súhlasu ?
robia tu vôbec čokolvek ? kto z vás už videl toho zlého eméérického vojaka ?

ideš čím dalej, tým lepšie.....
bjuty smis
04.02.22,08:08
čo je to prieskum , ty polovica slovákov ??
čo si zaplatíš...
No vydýš, ty celý slovák....ani to dlho netrvalo a vyšiel si z úkrytu. :D :D :D
Pekne si sadol na lep, pekne si popapal návnadu...presne takúto reakciu som očakával, akurát nie až tak úprimnú.
Si si musel dať slabú kávu, keďže nezavádzaš...

Takže potom tvrdíš (viď citácia), že naša najkrajšia, najocenenejšia právnička si prieskum zaplatila (alebo jej ho niekto zaplatil) a výsledok je niečo v blúznení, že je najdôveryhodnejšia politička v širokom okolí a blízkych galaxiách.
Áno...s tým sa dá súhlasiť...že takýmto spôsobom sa oyebuje národ.


...a neskáč s témy na tému...:D :D :D
ja si nijako neprotirečím a z ničoho nemusím vyliezať ..
ona je prezidentka, lebo vyhrala voľby a nie preto, že je aj zároveň dlhodobo a SUVERENNE najpopulárnejšia a najdôveryhodnejjši politička...
o-na-je ví-ťaz..a nie tvoj pištík...milý skokan :)))))))))
buchač
04.02.22,08:18
SUVERENNE najpopulárnejšia a najdôveryhodnejjši politička...

Áááále hovno jak rúra 100ka...
...u koho ako...a hlavne, že dokedy.
------------------------
Čím ďalej, tým horšieho prezidenta má Slovensko.
bjuty smis
04.02.22,08:27
no ak mám byť úprimný, na mňa je moc slniečkárka a progresívci okolo naj budujú pomaly kult osobnosti

ale základná nastavenie má dobré......čo viac by si od prezidenta chcel ...nerobí hanbu ako gašparovič
Tweety
04.02.22,08:39
buchač
04.02.22,08:41
No koooooooooooooooonečne si priznal farbu.

Veď toto ľuďom na nej vadí....plus nejaká pretvárka.
letavizu 1
04.02.22,09:06
Vnéýstiž
https://blog.sme.sk/petergregor2/spolocnost/omyl-my-sme-problem?ref=tit

To neni vystizne, je to ubohost nasich novinarov , ked uz im ludia neveria ani nos medzi ocami lebo stale klamu za peniaze ich chlebodarcov , tak obvinia rovno ludi. Je to len dalsi uboziak.
pavol54
04.02.22,09:11
či tam majú, alebo nemajú cvičiť kanadania láskavo nechajme na ukrajincov
čo si ty o tom myslíš je naozaj nepodstatné
oni asi pri ukradnutí krymu a okupácii donecka a luhanska majú na to iný názor....

ak si myslíš, že sa ruský okupant zľakne čecha,alebo chorváta :)))))))))))....

škoda klávesu drať

a tie hlúposti o usadení amerických vojakov na večné časy máš odiaľ ??
fakt by ma zaujímal zdroj :)))
*
Lebo Nemca a Turka sa zľkne,že.
Myslela som že posilnujeme východnú hranicu aby nám pomohli s migrantmi a logistikou,nie aby sa zľakli Rusi.Budíme spiaceho medveda a užívame si to ako v holywoodskom filme alebo počítačovej hre.Myslela som že virus Zika vyčínal len v Brazílii a on triafal aj v EU ked tak pozerám rozhodnutia EU.
Hnusní rozpínaví Rusi ukradli Abcházko, Osetsko, Krym, Donecko Luhansko. USA Lotyšsko, Estónsko, Litvu, všetky štáty strednej Európy
nás vojenský obsadilo usa ?
mali sme tu tisíce obetí napadnutia ?
ukradli nám časť územia ?
alebo estoncov, lotyšov ?

robia tu čokoľvek bez nášho súhlasu ?
robia tu vôbec čokolvek ? kto z vás už videl toho zlého eméérického vojaka ?

ideš čím dalej, tým lepšie.....[/QUOTE]
ty čo ešte si nenaučil čítať? kde píšem že sú tu vojaci? kde som napísal že nás vojensky obsadilo usa? Dnes je 4.2.2022, ja neviem koľko ich tu bude, nie som jasnovidec
pavol54
04.02.22,09:19
Spojené arabské emiráty organizujú expo ľudské práva potláčané, ale to politici nevšímajú lebo to je svetová akcia
Čína organizuje olympijské hry potláčané ľudské práva ujgurov politici bojkotujú i keď je to svetová akcia
aký rozdiel?
buchač
04.02.22,09:57
Vnéýstiž
https://blog.sme.sk/petergregor2/spolocnost/omyl-my-sme-problem?ref=tit

To neni vystizne, je to ubohost nasich novinarov , ked uz im ludia neveria ani nos medzi ocami lebo stale klamu za peniaze ich chlebodarcov , tak obvinia rovno ludi. Je to len dalsi uboziak.
Prečítal som si aj iné od dotyčného...no perly ducha...ani prišiť, ani priplátať.
Jarka 1
04.02.22,10:39
Úrad verejného zdravotníctva ruší režim OTP na pracoviskách. Včera Zuza Eliášová povedala, že dobrou správou je, že na vrchole omicronu máme v nemocniciach len 1800 pacientov. To ma veľmi potešilo a budem jej veriť, že už sme na vrchole a nie až o tri týždne, ako hlásajú iní.
anet
04.02.22,12:23
Ono vraj by malo nasledovat dlhe obdobie pokoja https://spravy.rtvs.sk/2022/02/po-omikronovej-vlne-by-v-europe-malo-nasledovat-dlhsie-obdobie-pokoja/
Len ci sa WHO a EU zhodnu, lebo jeden vravi hijo a druhy hota (chcu predlzit covid pasy) :D
BXLmiami
04.02.22,12:32
Je jedno či sa zhodnú,čo bude nikto nevie.Všetci svorne dúfame že sa to skľudní s tým ako narastajú v populácii protilátky na danú chorobu.Ale či fakt,alebo či superšíriteľ-ako ho nazvali v r.2002 má ešte niečo v talone len zistíme,či už my alebo naši potomci.
Inak na trhu je dobrá kniha-storočie pandémií-oplatí sa kúpiť a vzdelať trošku.
anet
04.02.22,12:36
Inak na trhu je dobrá kniha-storočie pandémií-oplatí sa kúpiť a vzdelať trošku.
Trosku som sa v tom vzdelala, mam aj obraztek :D
buchač
04.02.22,13:56
anet
04.02.22,14:52
Tu máš obrážteky...kúp si a vzdelávaj sa. ;) :D :D :D :D :D
:D momentalne sa snazim rozlusksnut ako islo vajce na vandrovku :D lebo nikto nevie a ja by som uz aj chcela odpoved
korela
04.02.22,15:44
Turín "a la Ottawa", spúšťačom zákaz vstupu do bánk. Banky "ďakujú" za vládne opatrenia, a krajina zasa Turínčanom.
https://www.youtube.com/watch?v=FCpes_2XwX0&t=0s&ab_channel=SputnikItalia
pavol54
04.02.22,16:01
Turín "a la Ottawa", spúšťačom zákaz vstupu do bánk. Banky "ďakujú" za vládne opatrenia, a krajina zasa Turínčanom.
https://www.youtube.com/watch?v=FCpes_2XwX0&t=0s&ab_channel=SputnikItalia
skandujú aby nad podpísal zmluvu?
korela
04.02.22,16:31
Tu máš obrážteky...kúp si a vzdelávaj sa. ;) :D :D :D :D :D
:D momentalne sa snazim rozlusksnut ako islo vajce na vandrovku :D lebo nikto nevie a ja by som uz aj chcela odpoved
Asi tak, ako pri voľbách pretekal zajac s ježom.
misoft
04.02.22,16:35
...a pohadzovali si mieškom.... :D:D:D
skuš
04.02.22,16:57
že.. sedí vajce v čakárni u lekára a vyjde sestrička s otázkou.. -kto bol prvý? A vajce ... - Ale choďte už s tým niekam...;):D
pavol54
04.02.22,21:12
Ukrajina začala v r 1991 zo štátnym dlhom 0, dnes má 7,7 mld USD z toho Ruský 1,87 mld (25%),USA 295 mil USD. zaútočia Rusi na Ukrajinu? Boli by blázni. To si môžu zrovna dlh odpísať
bjuty smis
05.02.22,07:35
:)))))))))))....

:)))

Hnusní rozpínaví Rusi ukradli Abcházko, Osetsko, Krym, Donecko Luhansko. USA Lotyšsko, Estónsko, Litvu, všetky štáty strednej Európy
nás vojenský obsadilo usa ?
mali sme tu tisíce obetí napadnutia ?
ukradli nám časť územia ?
alebo estoncov, lotyšov ?

robia tu čokoľvek bez nášho súhlasu ?
robia tu vôbec čokolvek ? kto z vás už videl toho zlého eméérického vojaka ?

ideš čím dalej, tým lepšie.....
ty čo ešte si nenaučil čítať? kde píšem že sú tu vojaci? kde som napísal že nás vojensky obsadilo usa? Dnes je 4.2.2022, ja neviem koľko ich tu bude, nie som jasnovidec[/QUOTE]


naučil, inak by som tú tvoju perlu " preci " neprečítal....ale dobrovoľne priznávam, že nepochopil..
rusáci každú tú jednu krajinu- oblasť, čo spomínaš:
-abcházko
-osetsko
-krym
-donecko
-luhansko
vojenský napadli a anektovali...s tisícami obetí....
čo - aspoň teda podľa teba - spravili usa s tými krajinami, čo menuješ ???
prečo to dávaš na jednu úroveň ? čo tam ty vidíš spoločné ??
pavol54
05.02.22,07:41
či tam majú, alebo nemajú cvičiť kanadania láskavo nechajme na ukrajincov
čo si ty o tom myslíš je naozaj nepodstatné
oni asi pri ukradnutí krymu a okupácii donecka a luhanska majú na to iný názor....

ak si myslíš, že sa ruský okupant zľakne čecha,alebo chorváta :)))))))))))....

škoda klávesu drať

a tie hlúposti o usadení amerických vojakov na večné časy máš odiaľ ??
fakt by ma zaujímal zdroj :)))
*
Lebo Nemca a Turka sa zľkne,že.
Myslela som že posilnujeme východnú hranicu aby nám pomohli s migrantmi a logistikou,nie aby sa zľakli Rusi.Budíme spiaceho medveda a užívame si to ako v holywoodskom filme alebo počítačovej hre.Myslela som že virus Zika vyčínal len v Brazílii a on triafal aj v EU ked tak pozerám rozhodnutia EU.
Hnusní rozpínaví Rusi ukradli Abcházko, Osetsko, Krym, Donecko Luhansko. USA Lotyšsko, Estónsko, Litvu, všetky štáty strednej Európy
nás vojenský obsadilo usa ?
mali sme tu tisíce obetí napadnutia ?
ukradli nám časť územia ?
alebo estoncov, lotyšov ?

robia tu čokoľvek bez nášho súhlasu ?
robia tu vôbec čokolvek ? kto z vás už videl toho zlého eméérického vojaka ?

ideš čím dalej, tým lepšie.....
ty čo ešte si nenaučil čítať? kde píšem že sú tu vojaci? kde som napísal že nás vojensky obsadilo usa? Dnes je 4.2.2022, ja neviem koľko ich tu bude, nie som jasnovidec
naučil, inak by som tú tvoju perlu " preci " neprečítal....ale dobrovoľne priznávam, že nepochopil..
rusáci každú tú jednu krajinu- oblasť, čo spomínaš:
-abcházko
-osetsko
-krym
-donecko
-luhansko
vojenský napadli a anektovali...s tisícami obetí....
čo - aspoň teda podľa teba - spravili usa s tými krajinami, čo menuješ ???
prečo to dávaš na jednu úroveň ? čo tam ty vidíš spoločné ??[/QUOTE]
Neprekrúcaj abcházko osetsko išiel šakašvili silou umravniť
Krym koľko tisícok mrtvych? nevyšla americká základňa
donecko luhansko tiež vieme ako to bolo
hlavne že za nami je to bez obetí afganistan, irak, jugoška, tam nás vítali kyticami
bjuty smis
05.02.22,07:51
prečo skáčeš opakovane na inú tému ? aký irak, jugoška ?
robíš to nostop,....

k téme...

abcházko patí - patrilo gruzínsku, alebo rusku ??
gruzínci vtrhli do ruska ? šakašvili skočil " do tankoch " a napadol rusko, alebo to bolo naopak ?
sakašvili ukradol rusom kus územia ???


a kto ste to vy , čo viete ? ako to bolo doneck , luhansko ??
ukrajinci napadli rusko a ukradli im to ????

ty si skutočne neuveritelný :))))))))))))

a hlavne, čo som nepochopil ako píšem, prečo to porovnávaš s usa a strednou europou...s nami ????????
pavol54
05.02.22,07:58
prečo skáčeš opakovane na inú tému ? aký irak, jugoška ?
robíš to nostop,....myslíš, že dalšími klamstvami zakryješ tie pôvodné ???

k téme...

abcházko patí - patrilo gruzínsku, alebo rusku ??
gruzínci vtrhli do ruska ? šakašvili skočil " do tankoch " a napadol rusko, alebo to bolo naopak ?
sakašvili ukradol rusom kus územia ???


a kto ste to vy , čo viete ? ako to bolo doneck , luhansko ??
ukrajinci napadli rusko a ukradli im to ????

ty si skutočne neuveritelný :))))))))))))

a hlavne, čo som nepochopil ako píšem, čo to prečo to porovnávaš s usa a strednou europou...s nami ????????
dokonca tí rusi aj v kijeve strieľali do demonštrantov. Vari sme nezabíjali v iraku? vari sme humanitárne nebombardovali v jugoške? ja hovorím nie o USA ale o NATO
bjuty smis
05.02.22,08:06
ty si madar ? nem érted ??
prečo opakovane meníš tému a nechceš s vyjadriť k tvojím tvrdeniam ?
bjuty smis
05.02.22,08:22
a k tomu nato
keby nebolo nato, tak by dnes určite nebolo ani slovensko.....
anet
05.02.22,12:37
Mna by zaujimalo, ci ti americki vojaci budu testovani, ockovani, viete nejake potvrdenie o zdravotnom stave ak by nahodou .... :D :D :D
pavol54
05.02.22,13:10
Mna by zaujimalo, ci ti americki vojaci budu testovani, ockovani, viete nejake potvrdenie o zdravotnom stave ak by nahodou .... :D :D :D
túto informáciu ti podľa obrannej zmluvy nikto neposkytne, dokonca ani na ministerstve obrany
pavol54
05.02.22,13:32
za socíku som cestovavál na západ autom a vozieval som aj kolegov. Komunisti mali spustu mierových a budovateľských hesiel. Na jednej stene v akejsi dedine bolo napísané "´Deťom mier, nie vojnu" a kolega recesista to prečítal takto "Ďeťom mier nie! Vojnu!" To mi pripomenulo Dráčika ktorý si dovolil pre deti chcieť mier a reakcie niektorých umelcov prajúcim deťom vojnu, lebo ako inak ak sa im mierové heslo nepáči.
anet
05.02.22,14:07
túto informáciu ti podľa obrannej zmluvy nikto neposkytne, dokonca ani na ministerstve obrany
Ale inak to je hrozne nezodpovedne, kde zostala ochrana zdravia a životov :D
https://bratislava.zoznam.sk/je-to-tu-na-slovensko-uz-smeruje-obrovsky-konvoj-americkej-armady-a-1800-americkych-vojakov/
buchač
05.02.22,14:09
Mna by zaujimalo, ci ti americki vojaci budu testovani, ockovani, viete nejake potvrdenie o zdravotnom stave ak by nahodou .... :D :D :D
" .................................................. ................Asi 64 percent z 1,3 milióna členov aktívnej služby je plne zaočkovaných. Táto miera je pre armádu neprijateľne nízka, pretože je ťažké nasadiť jednotky, ktoré neboli naočkované do krajín s prísnymi miestnymi obmedzeniami, a pretože prudký nárast vírusu medzi vojakmi môže ochromiť pripravenosť..................................... ........................................atď


Zvyšok si nájdi sama.
anet
05.02.22,14:17
Zvyšok si nájdi sama.
Joooj ty zas len ten sopeľ riešiš :D Nevadí, pri ich výcviku by som ho i tak nedobehla :o:---
pavol54
05.02.22,14:20
Zvyšok si nájdi sama.
Joooj ty zas len ten sopeľ riešiš :D Nevadí, pri ich výcviku by som ho i tak nedobehla :o:---
závisí to na ich orientácii
buchač
05.02.22,14:21
Joooj ty zas
Zas mudruješ ???...a že ťa pošlem do kúta kľačať ?
pavol54
05.02.22,14:25
Dobrý výrok(PRAVDA). "My sme už kvalitné opatrenia proti zdražovaniu urobili, iní nás len dobiehajú" Asi ako v jedom vtipe "Kedy dobehneme Japonsko v technickom pokroku? nikdy ani keby cúvali"
lujza.j
05.02.22,15:49
Mna by zaujimalo, ci ti americki vojaci budu testovani, ockovani, viete nejake potvrdenie o zdravotnom stave ak by nahodou .... :D :D :D
túto informáciu ti podľa obrannej zmluvy nikto neposkytne, dokonca ani na ministerstve obrany
Stačí,že sú amerikánski...to je všetko
lujza.j
05.02.22,15:51
Joooj ty zas
Zas mudruješ ???...a že ťa pošlem do kúta kľačať ?
Dobre oci..:---
pavol54
05.02.22,17:17
túto informáciu ti podľa obrannej zmluvy nikto neposkytne, dokonca ani na ministerstve obrany
Ale inak to je hrozne nezodpovedne, kde zostala ochrana zdravia a životov :D
https://bratislava.zoznam.sk/je-to-tu-na-slovensko-uz-smeruje-obrovsky-konvoj-americkej-armady-a-1800-americkych-vojakov/
už keď tí schvaľovači na všetko a všetkých kašlú myslia na vlastné rodiny? alebo podstatné je že cinkne každý mesiac 5000
pavol54
05.02.22,17:52
túto informáciu ti podľa obrannej zmluvy nikto neposkytne, dokonca ani na ministerstve obrany
Ale inak to je hrozne nezodpovedne, kde zostala ochrana zdravia a životov :D
https://bratislava.zoznam.sk/je-to-tu-na-slovensko-uz-smeruje-obrovsky-konvoj-americkej-armady-a-1800-americkych-vojakov/
už keď tí schvaľovači na všetko a všetkých kašlú myslia na vlastné rodiny? alebo podstatné je že cinkne každý mesiac 5000
Dúfam, že ich časom Rusi dajú dole. V TV už skoro nič nie je, tak by bolo aspoň niečo zaujímavé v TV správach.
aj na jednej aj na druhej strane je to tlak na gule
pavol54
05.02.22,19:42
Vo vojne by som fandil Rusom. Jedine oni udržiavajú globálny mier. Ak by išli natvrdo do seba /čo nepredpokladám/, tak Rusi sú v pozícii obrany a tí druhí v útoku.
V obrane sa môže použiť všetko, od jadra, cez biologické zbrane až po chémiu.
Osobne si myslím, že vojská len ukazujú svaly už desaťročia, ale nakoniec vždy poslušne stiahnú chvost.
Rusi narozdiel od všetkých ostatných nepotrebujú nikoho. Ak v niečom nie sú TERAZ sebestační, tak za chvíľu budú.
:-))))))))
sú vojny spravodlivé a vojny nespravodlivé. Nech si hovorí kto chce čo chce ale vo vzťahu k NATO sú momentálne v pozícii vedenia spravodlivej vojny. Asi tak ako keby sa na teba tlačil naštartovaný buzerant a ty mu ho v ohrození ufikneš (si brániaci sa útočník:))
anet
05.02.22,19:57
Nandrolon
05.02.22,19:59
anet
05.02.22,20:25
Nemáš zatiahnutú ručnú?
Však som to tu už dával pred viacerými dňami...
Toho smrada k tomu donutil rozsudok.
Ze o tom rozhodol sud viem, ale dal im aj cas na upravu pandemickeho zakona ... takze ??? vieme ze nevieme :D
Nandrolon
05.02.22,20:32
Nemáš zatiahnutú ručnú?
Však som to tu už dával pred viacerými dňami...
Toho smrada k tomu donutil rozsudok.
Ze o tom rozhodol sud viem, ale dal im aj cas na upravu pandemickeho zakona ... takze ??? vieme ze nevieme :D
Narozdiel od teba viem prax.
Včera v PL rúško skoro nik, dnes v ČR taktiež. Každopádne vo Werk Aréne by si po rúšku márne pátrala. Nikde žiadne ani u verejnosti /šatňa nabitá/ ani u obsluhy...
Ale dnes krvavý úraz, utierali ľad, aj lavicu, kde rodič dotiahol dieťa...
anet
06.02.22,10:21
Narozdiel od teba viem prax.
Hej, hej, všimla som si, že ty sa rád prezentuješ ako svetaskúsený praktik :D
pavol54
06.02.22,12:10
TOTO POTEŠÍ
vlani som v januári kupoval naftu takto
1,029 s dph teda 0,858 + 0,171 DPH 20% na predaný 1 mil lt je to 171 000
tento rok
1,36 s dph teda 1,13 + 0,23 DPH 20 % prínos pre štát 0,059 DPH na litri
na 1 mil lt 230 000 teda vyšší výber o 59 000 Eur
ak by znížil DPH na 15 % nafta by stála
1,304 s DPH teda 1,133 + 0,171 štát by vybral na DPH tú istú sumu ako VLANI
teda na 1 milión litrov 171 000 eur
spotrebnou daňou sa nezaoberám lebo to fixná suma
čerpačky ak pracujú s konštatnou maržou napr 20% tak majú vyšší základ dane aj tam štát zarobí
Takto je to u všetkého tovaru kde vzrástla inflačne predajná cena
Podotýkam že obchodník je len výberca dph ten s ňou nemôže manipulovať na zvýšenie zisku. Výstupná daň po odrátaní vstupnej dane ide teda celá štátu.
Tí čo účtujú to vedia
anet
06.02.22,12:46
https://www.startitup.sk/slovensko-sa-buri-proti-zvoleniu-hatrakovej-za-komisarku-pre-deti-je-to-neprijatelne-detom-neveri-ze-ich-rodic-bije/?fbclid=IwAR2cDHc-uqBWLM1QheNmFyWFk5AqvFaIu4HhqGiFvWI2zcWXd4SosJBuzB c
Hatrakova, ktora hlasovala sama za seba, by mala zmiznut z oci, chodit po kanaloch a nie uvazovat nad tym, ze by niekedy mala vobec zastavat nejaku verejnu funkciu.
lujza.j
06.02.22,13:16
"oľo"to špeciálne kusy....
Nandrolon
06.02.22,16:59
Narozdiel od teba viem prax.
Hej, hej, všimla som si, že ty sa rád prezentuješ ako svetaskúsený praktik :D
A ja som si všimol, že ty máš prehľad o celom svete, akurát iba z internetu....
lujza.j
06.02.22,17:35
Už ma diagnostikovali ...škoda,že nie "amerikánski vedci zistili, že é"....:D:D
buchač
06.02.22,20:45
misoft
07.02.22,05:49
pavol54
07.02.22,07:02
Merčiak "jede bomby"
https://www.youtube.com/watch?time_continue=17&v=cK6mkJeNeww
:-))))))))))))))))))))))))))))))
Jak ja keď som sa snažil kolenami rozbiť ľad vo Werk Aréne.
:-))))))))))))))))))))))))))))
Inak ten čo to pustil von bez súhlasu autora by si zaslúžil dubovou poličkou po zariadení medzi palcami na nohách.
Keby použil slová múdrosráč, bol za hviezdu
Na druhej strane v minulosti som mal aj kadenciu aj dostatočné decibely aby som zmravnil podriadených tak aby sa nemohli na mňa sťažovať. Jediné čo mohli povedať že hulákal po nás. Otázka ako daleko ste boli od neho že 100 m, bola technika naštartovaná? Vašu sťažnosť zamietam, on vám to len hlasito oznamoval.
pavol54
07.02.22,08:17
Som zvedavý, koľko poslancov parlamentu bude od dnes pozitívnych alebo inak nemocných. Zdravotná diagnóza bola vždy dobrá výhovorka. "Ja by som aj hlasoval, ale bol som PN"
bjuty smis
07.02.22,10:16
Merčiak "jede bomby"
https://www.youtube.com/watch?time_continue=17&v=cK6mkJeNeww
:-))))))))))))))))))))))))))))))
Jak ja keď som sa snažil kolenami rozbiť ľad vo Werk Aréne.
:-))))))))))))))))))))))))))))
ty si hlavne pozri, čo si tu zas navyvádzal cez víkend, ty prasačí potrat
a hlavne na šutáku, kde ťa už museli vyhodiť....
pavol54
08.02.22,15:08
som si prečítal zaujímavý príspevok na webe generálnej prokuratúry
bjuty smis
08.02.22,15:56
radšej si prečítaj dnešné odôvodnenie rozhodnutia špeciálného súdu....kde "trošku" upratali žilinku
misoft
08.02.22,17:33
Vraj v parlamente bol cirkus... ale nebol to cirkus Humberto....
pavol54
08.02.22,17:40
radšej si prečítaj dnešné odôvodnenie rozhodnutia špeciálného súdu....kde "trošku" upratali žilinku
veď ty si to ani nečítal, alebo nepoznáš rozdiel medzi pojmami najvyšší súd a špeciálny súd
korela
08.02.22,17:54
Cirkus?
Vraj ...
V Kanade prepuklo šialenstvo. Mesto sa kvôli demonštrantom úplne vymklo spod kontroly, ľudia stanujú v centre
Júlia Jamrichová
7. februára 2022 o 18:01
Protesty v Ottawe naberajú na intenzite
Starosta mesta chce prinavrátiť pokoj

https://www.startitup.sk/v-kanade-prepuklo-sialenstvo-mesto-sa-kvoli-demonstrantom-uplne-vymklo-spod-kontroly-ludia-stanuju-v-centre/

Ja vidím, ako sa v uliciach hrá hokej, ľudia sa prechádzajú, kočíky s deťmi ...
korela
08.02.22,18:03
Jeden titulok lepší ako druhý.
Čo myslíte, už je v bezpečí?

AKTUÁLNE: Pred parlamentom na poslancov čaká rozzúrený dav. Bezpečne sa von dostať nedá, tvrdí poslankyňa
https://www.startitup.sk/aktualne-pred-parlamentom-na-poslancov-caka-rozzureny-dav-bezpecne-sa-von-dostat-neda-tvrdi-poslankyna/
pavol54
08.02.22,18:17
Jeden titulok lepší ako druhý.
Čo myslíte, už je v bezpečí?

AKTUÁLNE: Pred parlamentom na poslancov čaká rozzúrený dav. Bezpečne sa von dostať nedá, tvrdí poslankyňa
https://www.startitup.sk/aktualne-pred-parlamentom-na-poslancov-caka-rozzureny-dav-bezpecne-sa-von-dostat-neda-tvrdi-poslankyna/
nedá mi: Ide americký vojak cez pole a bača kričí že tam nesmie on mu ukáže doklad a hovorí ja som americký vojak mňa sa vaše zákony netýkajú. V tom vybehne k nemu rozzúrený býk a vojak uteká a kríčí čo má robiť a bača hovorí ukáž mu doklad že si americký vojak. Veď nech poslankyňa vytiahne doklad že má imunitu:)
pavol54
08.02.22,18:19
Cirkus?
Vraj ...
V Kanade prepuklo šialenstvo. Mesto sa kvôli demonštrantom úplne vymklo spod kontroly, ľudia stanujú v centre
Júlia Jamrichová
7. februára 2022 o 18:01
Protesty v Ottawe naberajú na intenzite
Starosta mesta chce prinavrátiť pokoj

https://www.startitup.sk/v-kanade-prepuklo-sialenstvo-mesto-sa-kvoli-demonstrantom-uplne-vymklo-spod-kontroly-ludia-stanuju-v-centre/

Ja vidím, ako sa v uliciach hrá hokej, ľudia sa prechádzajú, kočíky s deťmi ...
videl som kamión ktorý riadil Putin a veľa sedeli Petrov a Boširov. čo tí Rusi neurobia?:)
anet
08.02.22,18:27
Vraj v parlamente bol cirkus... ale nebol to cirkus Humberto....
Co cirkus, hotovy blazinec :D a ze je najlepsie financovany zo statneho.
misoft
08.02.22,18:38
Hmmm.... takže blázinec.... a kde bol odborný personál? Mali aj kazajky?
pavol54
08.02.22,18:44
Hmmm.... takže blázinec.... a kde bol odborný personál? Mali aj kazajky?
personál má toho veľa, Pezinok preplnený treba chystať ďalšie postele pre budúcich novo prijatých niektorí po odrúškovaní majú strhané tváre od stresu. občas si spomeniem na to rolujúce lietadlo v Kábule ako chceli doňho niektorí bežci nastúpiť
Mila123
08.02.22,19:09
Duchovní majú adresovať veriacim výčitky o nízkych milodaroch priamo počas omše.....no teda mňa to prekvapilo, pokiaľ to bude pravda, fakt sa zamyslím, či sa nepridám ku Svedkom liehovovým.......:D:D:D
pavol54
08.02.22,19:48
Duchovní majú adresovať veriacim výčitky o nízkych milodaroch priamo počas omše.....no teda mňa to prekvapilo, pokiaľ to bude pravda, fakt sa zamyslím, či sa nepridám ku Svedkom liehovovým.......:D:D:D
stále som si myslel že som sa prepočul že hovoria svedkovia jehovovi ale nevenoval som tomu pozornosť
Nandrolon
09.02.22,05:03
Mne sa páčilo, keď kaviarenskému povaľačovi zo SaS včera spadol na zem respirátor /asi mu zle držal/, tak ostal stáť chvíľu ako 5 ročný chlapec. Možno aj moč mu ušiel, chudákovi.
Toto je presne prototyp niektorých dnešných "svalnatých mudrlantov".
kukučka
09.02.22,05:46
Vlhová má zlato!!!
Nandrolon
09.02.22,05:49
Vlhová má zlato!!!
Áno, jazdí perfektne!
pavol54
09.02.22,05:52
Vlhová má zlato!!!
aspoň niečo pozitívne :) v týchto čiernych dňoch
pavol54
09.02.22,05:53
Mne sa páčilo, keď kaviarenskému povaľačovi zo SaS včera spadol na zem respirátor /asi mu zle držal/, tak ostal stáť chvíľu ako 5 ročný chlapec. Možno aj moč mu ušiel, chudákovi.
Toto je presne prototyp niektorých dnešných "svalnatých mudrlantov".
škoda že sa nebude hlasovať aklamačne.
buchač
09.02.22,06:36
1071311
8.2.2022 - 23:42

Critical error, to čo urobili kotlebovci je odsúdeniahodné, ale aj tí dvaja SaS-kári - to bola tiež provokácia, nič iné. To NEMALO NIČ SPOLOČNÉ s Ukrajinou a naviac, PREKRYŤ našu vlajku. Apropo, kde tak rýchlo zobrali ukrajinskú vlajku? Asi sa tiež pripravili, že budú provokovať. Okrem toho, americko-slovenská dohoda NEMÁ NIČ SPOLOČNÉ s Ukrajinou. Ako sa vyjadrilo MO, je to bilaterálna dohoda medzi dvoma štátmi - nami a USA. Nebyť sebastrednej Cigánikovej a toho druhého šaša, žiadny incident nemusel byť. Jednoznačne, oni dvaja vyeskalovali situáciu.
Nandrolon
09.02.22,06:42
Ja stále neviem, prečo by mala byť nejaká ukrajinská, ruská, mongolská, cigánska, dúhová a podobné vlajky v našom parlamente.
To už niekomu asi načisto drbe.
Horšie, že tí dvaja šašovia ani sami nevedeli, ako ju majú otočiť.
Ukážka totálnej demencie a nevzdelanosti.
misoft
09.02.22,07:12
Nandy - môžu byť... ale v parlamentnom sklade... ak by bolo potrebné vyvesiť VONKU - pozrel som si fotku toho cirkusu - použili VLAJKU, ktorá sa používa na vlajkové stožiare.
Ale na takáto cirkus, čo tam predviedli :eek:

Kua... už viem, prečo dole hlavou.... stav núdze (ala USA s ich hviezdami a pruhmi).
Nandrolon
09.02.22,07:17
Včera dobre hovoril na záver v RTVS Palko. Nejaká mladá krava z GLOBSEcu ho tam chcela zotrieť, no úplne bola na smiech.
Ale jasne naznačil, že celé toto /vstup ukrajiny do NATO a následné provokácie/ môžu kľudne viesť k WWIII. A normálne by som to zopár ľuďom aj doprial.
misoft
09.02.22,07:25
Nič proti ženám v politike - niektoré sú ostrejšie ako muži, ale v našom parlamente máme vo väčšine poslankyne, ktoré to majú v hlavách vymleté (napr. Cigán-Biť to, Krémešova, Zab-horská....), že keď im poklepeš po hlave - ozvena bude ešte 7 dní znieť....
Mila123
09.02.22,07:54
Nič proti ženám v politike - niektoré sú ostrejšie ako muži, ale v našom parlamente máme vo väčšine poslankyne, ktoré to majú v hlavách vymleté (napr. Cigán-Biť to, Krémešova, Zab-horská....), že keď im poklepeš po hlave - ozvena bude ešte 7 dní znieť....
Krémešová je ktorá?
Nandrolon
09.02.22,08:04
Nič proti ženám v politike - niektoré sú ostrejšie ako muži, ale v našom parlamente máme vo väčšine poslankyne, ktoré to majú v hlavách vymleté (napr. Cigán-Biť to, Krémešova, Zab-horská....), že keď im poklepeš po hlave - ozvena bude ešte 7 dní znieť....
A tepláková lejdy sa ako volá? Čo popri upratovní pivníc /podľa oblečenia/ si sem-tam odbehne zahlasovať?
bjuty smis
09.02.22,08:10
radšej si prečítaj dnešné odôvodnenie rozhodnutia špeciálného súdu....kde "trošku" upratali žilinku
veď ty si to ani nečítal, alebo nepoznáš rozdiel medzi pojmami najvyšší súd a špeciálny súd
pojmami ?
ty expert , to sú pojmy ??
nie náhodou inštitúcie ??? konkrétne právne inštitúcie ?? .

keď si len to z toho " pochopil ", tak ok :))
misoft
09.02.22,09:59
Obaja ste niekedy "experti"
A) Súd - je inštitúcia, úrad, organizácia - v tomto prípade justičný a trestoprávny úrad štátnej moci.
B) Špecializovaný, najvyšší, ústavný, trestný... je určenie špecializácie organizácie (teda súdu), ktorý určuje, čo rieši, aké má postavenie. Najvyšší je ústavný súd, potom je najvyšší súd. Špecializovaný súd je určený na veľmi závažné trestné činy, ktoré by obyčajný (okresný, krajský..) ani riešiť nemohol. Dokonca i špecializovaný súd je pod ústavný súdom - je to totiž POSLEDNÁ súdna inštancia, ktorá môže zvrátiť výsledok. Ústavný súd (aj ten je dokonca špecializovaný v prípadoch, kedy nie je zaručené právo v súlade s ústavou - prieťahy, nekonanie, porušenie práva na spravodlivý proces....) - ten môže naprávať potom to, čo najvyšší i špecializovaný pohnojili.
pavol54
09.02.22,10:23
Obaja ste niekedy "experti"
A) Súd - je inštitúcia, úrad, organizácia - v tomto prípade justičný a trestoprávny úrad štátnej moci.
B) Špecializovaný, najvyšší, ústavný, trestný... je určenie špecializácie organizácie (teda súdu), ktorý určuje, čo rieši, aké má postavenie. Najvyšší je ústavný súd, potom je najvyšší súd. Špecializovaný súd je určený na veľmi závažné trestné činy, ktoré by obyčajný (okresný, krajský..) ani riešiť nemohol. Dokonca i špecializovaný súd je pod ústavný súdom - je to totiž POSLEDNÁ súdna inštancia, ktorá môže zvrátiť výsledok. Ústavný súd (aj ten je dokonca špecializovaný v prípadoch, kedy nie je zaručené právo v súlade s ústavou - prieťahy, nekonanie, porušenie práva na spravodlivý proces....) - ten môže naprávať potom to, čo najvyšší i špecializovaný pohnojili.
dobre keď sa vyjadruješ tak si uprav poradia odvolací súd špecializovaného je najvyšší súd
ak niekto mýli slovné spojenia špecializovaný súd a najvyšší súd tak tomu hovoríme inštitúcia? ja si myslím že slovný pojem, slovný tvar
a ty ak chceš byť expert a poučovať tak si prečítaj čo si popísal za hlúposti "špec súd pod ústavným"?
Jarka 1
09.02.22,10:36
Chlapci klídek. Estráda už skončila.
pavol54
09.02.22,10:57
Chlapci klídek. Estráda už skončila.
asi taká, ako na pohrebe hrá hudba a policajt sa ako jediný vyzval vdovu do tanca "však nebude na ocot"
bjuty smis
09.02.22,11:07
pohreb majú nacisti a " hrádza proti extrémizmu " ficohlas......:)))))))))))
buchač
09.02.22,11:21
Obaja ste niekedy "experti"
A) Súd - je inštitúcia, úrad, organizácia - v tomto prípade justičný a trestoprávny úrad štátnej moci.
B) Špecializovaný, najvyšší, ústavný, trestný... je určenie špecializácie organizácie (teda súdu), ktorý určuje, čo rieši, aké má postavenie. Najvyšší je ústavný súd, potom je najvyšší súd. Špecializovaný súd je určený na veľmi závažné trestné činy, ktoré by obyčajný (okresný, krajský..) ani riešiť nemohol. Dokonca i špecializovaný súd je pod ústavný súdom - je to totiž POSLEDNÁ súdna inštancia, ktorá môže zvrátiť výsledok. Ústavný súd (aj ten je dokonca špecializovaný v prípadoch, kedy nie je zaručené právo v súlade s ústavou - prieťahy, nekonanie, porušenie práva na spravodlivý proces....) - ten môže naprávať potom to, čo najvyšší i špecializovaný pohnojili.
Ty kokos ...mi z týchto " informácií " až systém padol...:D :D :D
buchač
09.02.22,16:15
.... štát pomôže aj bytovým domom s vlastnými kotolňami.
https://ekonomika.sme.sk/c/22838134/stat-pomoze-s-vysokymi-cenami-energii-skolam-i-nemocniciam.html?ref=trz

Ta fasa...
bjuty smis
09.02.22,16:40
takto ľavá ficová ruka nestihne tú vidličku pravej ficovej ruke do čela zapichnúť :))

https://www.aktuality.sk/clanok/xesc60p/kauza-polovnicka-chata-naka-obvinila-advokata-pavla-gaspara-syna-policajneho-exprezidenta/


ráno vlhová
na obed zmluva
na večer toto

dnešný deň naozaj potešilo......:))))))))))))))))))))))))))
buchač
09.02.22,17:31
..." že Slovensko aj Spojené štáty americké si dojednaný (DOJEBANÝ) text zmluvy vykladajú v zhode, a že racionálny dôvod na podozrievanie z iných postranných úmyslov tu nie je,“ vyhlásila prezidentka. "

Hm...správny výraz je veľkými písmenami ...či ?
---------------------------
Najkrajšia sa nejak s ratifikovaním zmluvy poponáhľala...či ?
===============
Zmluva prešla LTT (len tak tak)...
Bolo by zaujímavé vedieť, že ako by dopadlo referendum...
pavol54
09.02.22,17:38
pakt ribentrop - molotov mal tajnú doložku
anet
09.02.22,17:40
Tak Macaron sa stetne s Putinom, Le Pen dlhodobo hovori, ze ak vyhra, je za odchod Francuszka z EU aj NATO, chcu byt neutralny ako Schweiz ... ale SK ktora by mala byt podla mna presne neutralnou krajinou a nejakou mierovou barierou medzi vychodom a zapadom sa za prachy zas strci tak hlboko ... viete kam :D
lujza.j
09.02.22,17:50
Už ani netrcíme...
bjuty smis
09.02.22,17:54
pakt ribentrop - molotov mal tajnú doložku
neuveriteľné
takže si konečne priznal ruských vojnových štváčov..
kludne nám zacituj ako stalin začal vojnu a napadol polsko....
bjuty smis
09.02.22,18:01
Tak Macaron sa stetne s Putinom, Le Pen dlhodobo hovori, ze ak vyhra, je za odchod Francuszka z EU aj NATO, chcu byt neutralny ako Schweiz ... ale SK ktora by mala byt podla mna presne neutralnou krajinou a nejakou mierovou barierou medzi vychodom a zapadom sa za prachy zas strci tak hlboko ... viete kam :D

naozaj máš viac ako 12 rokov...???
buchač
09.02.22,18:03
ako stalin začal vojnu a napadol polsko....
Tstststststststs.....
pavol54
09.02.22,18:03
pakt ribentrop - molotov mal tajnú doložku
neuveriteľné
takže si konečne priznal ruských vojnových štváčov..
kludne nám zacituj ako stalin začal vojnu a napadol polsko....
čo zase vymýšľaš zo svojim chorým mozgom hlúposti.
čo sa hlupákovi chcelo z toho obvinil iného
ribentrop bol predsa nemecký nacista
Mohol som napísať "Na móle manekýn na vychádza nová hviezda" z čoho ma za tento výrok obviníš?
Tvoja chorobná posadnutosť v hľadaní nepriateľov už prekračuje všetky medze niečo medzi KGB a ŚTB.
pavol54
09.02.22,18:29
kamionista turek zobral za imigranta po 2000 eur odkiaľ ich imigrant nabral
ako v tom vtipe:
zlodej mi chodil v noci po byte,
spýtal som sa čo hľadá
peniaze
zobral som baterku hľadal som s ním
anet
09.02.22,18:30
naozaj máš viac ako 12 rokov...???
Ďakujem za opýtanie, ale ešte nieeee :D
A ty ako? už máš svojho koňa?
pavol54
09.02.22,18:37
naozaj máš viac ako 12 rokov...???
Ďakujem za opýtanie, ale ešte nieeee :D
A ty ako? už máš svojho koňa?
hojdacieho
misoft
09.02.22,19:15
Nič proti ženám v politike - niektoré sú ostrejšie ako muži, ale v našom parlamente máme vo väčšine poslankyne, ktoré to majú v hlavách vymleté (napr. Cigán-Biť to, Krémešova, Zab-horská....), že keď im poklepeš po hlave - ozvena bude ešte 7 dní znieť....
Krémešová je ktorá?
Nem vieš? Odober to "K" a prvé "é" nahraď "e" a druhé "e" nahraď "i"....
misoft
09.02.22,19:17
buchač
09.02.22,19:31
Jeden "nápad" lepší ako druhý....
To o čom teraz točíš ?
Môžeš kľudne aj vlastnými slovami...:D
kukučka
09.02.22,22:30
Spíte a či sa ešte hádate? My oslavujeme, kto chce Petru poraziť, musí trénovať.
https://www.youtube.com/watch?v=kG6OaXK65LU
misoft
10.02.22,04:41
Jeden "nápad" lepší ako druhý....
To o čom teraz točíš ?
Môžeš kľudne aj vlastnými slovami...:D
Nechápem, že začínaš byť nechápavý... nechápeš, že ak vláda napíše, že "pomôže" - na konci toho bude vždy nejaký háčik, alebo skôr hák na žraloky?
buchač
10.02.22,05:08
.... štát pomôže aj bytovým domom s vlastnými kotolňami.
https://ekonomika.sme.sk/c/22838134/stat-pomoze-s-vysokymi-cenami-energii-skolam-i-nemocniciam.html?ref=trz
Ta fasa...
A čo toto?
https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/616276-vlada-by-mala-konecne-odklepnut-pomoc-pre-bytovky-a-mesta-ci-obce/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box
Jeden "nápad" lepší ako druhý.... Tí dilinkovia ani netušia, čo urobia dodávatelia energie....




Jeden "nápad" lepší ako druhý....
To o čom teraz točíš ?
Môžeš kľudne aj vlastnými slovami...:D
Nechápem, že začínaš byť nechápavý... nechápeš, že ak vláda napíše, že "pomôže" - na konci toho bude vždy nejaký háčik, alebo skôr hák na žraloky?
Si reagoval na môj príspevok s určitým linkom tak, že si pripojil ten svoj....a s určitou poznámkou (tá je tu dôležitá).
Linky z dvoch zdrojov, no pojednávajú o tom istom...akurát tá tvoja poznámka neviem čo mala znamenať.
CHÁPEŠ už konečne, že na čo som narážal ???
Kuwa...poslednou dobou je to s tebou nejak ťažké...príliš často sa mýliš, si nesústredený, dávaš kadetade chujoviny.
bjuty smis
10.02.22,06:01
naozaj máš viac ako 12 rokov...???
Ďakujem za opýtanie, ale ešte nieeee :D
A ty ako? už máš svojho koňa?

ked budeš mať, daj vedieť,,,pošlem ti arašídy v cukre
nie, koníčka mám, nevidíš :)))..
anet
10.02.22,06:45
koníčka mám, nevidíš :)))..
Viem, viem, ty si veeeľký beťár. Po tajme trénujete, ale mňa len tak neoblafnete :D :D :D
https://www.idnes.cz/xman/sex/lide-se-citi-jako-kone-fetis-miky-erty-pony-play-prekazky.A200902_143828_xman-sex_smls?
pavol54
10.02.22,06:47
koníčka mám, nevidíš :)))..
Viem, viem, ty si veeeľký beťár. Po tajme trénujete, ale mňa len tak neoblafnete :D :D :D
https://www.idnes.cz/xman/sex/lide-se-citi-jako-kone-fetis-miky-erty-pony-play-prekazky.A200902_143828_xman-sex_smls?
v Pezinku na tréningovom pasienku
bjuty smis
10.02.22,06:58
koníčka mám, nevidíš :)))..
Viem, viem, ty si veeeľký beťár. Po tajme trénujete, ale mňa len tak neoblafnete :D :D :D
https://www.idnes.cz/xman/sex/lide-se-citi-jako-kone-fetis-miky-erty-pony-play-prekazky.A200902_143828_xman-sex_smls?
kde ty na to chodíš
vidím, že tiež máš svojho :))
anet
10.02.22,07:02
kde ty na to chodíš
vidím, že tiež máš svojho :))
Keď dotrénuješ a pozveš ma, môžem byť tvoj pohonič :D
bjuty smis
10.02.22,07:02
koníčka mám, nevidíš :)))..
Viem, viem, ty si veeeľký beťár. Po tajme trénujete, ale mňa len tak neoblafnete :D :D :D
https://www.idnes.cz/xman/sex/lide-se-citi-jako-kone-fetis-miky-erty-pony-play-prekazky.A200902_143828_xman-sex_smls?
v Pezinku na tréningovom pasienku
dobre to poznáš, pejko
ale to už vidieť z tvojích príspevkov..nemusíš sa takto okato priznávať :))
pavol54
10.02.22,14:57
ja nemažem, zbytočne sa tak zatajuje osobnostný profil prispievateľov ale niekto nemohol čítať sprostosti
Nandrolon
10.02.22,15:27
Pobavilo fašistické správanie predstaviteľov a prívržencov vládnej koalície, ako začali útoky voči poľským potravinám, že sú nekvalitné + kontrola množstva prevážaného benzínu v kanistroch.
Ešte nech napíšu, že kvalitná a čistá E5 98 oktánová je vlastne sračka horšia ako naša E10 95.
Poľské potraviny sú mnohokrát na oveľa vyššej kvalitatívnej úrovni, ako chemické sračky zo západnej európy, pre ktorú fungujeme ako živé smetisko.
Treba kupovať potraviny v PL ale také, ktoré kupujú aj domáci poliaci, to je záruka kvality.
A o benzíne a tých 10-tich litroch naviac?? Dobrá komédia.
Ale OK. 70l nádrž + 10l naviac a v biedronke ako keby na zemi našiel 40 eur, to má rovných 25kg bravčového bez kosti a masti.
Ak budú u nás na pumpách dávať k načapovaným 80 litrom zdarma 25kg bravčového bez kosti, môžeme prestať chodiť do PL.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))
Jarka 1
10.02.22,16:22
Vraj tisíckam Slovákov prišiel nepresný výsledok PCR. Možno by bolo lepšie, keby testovali len tých, ktorí majú reálne zdravotné problémy.
buchač
10.02.22,16:24
Som zvedavý, kto okrem jedného vymastenca nesúhlasí. Škoda, že sa nedozvieme s čím...
Ja nesúhlasím s ospevovaním týchto praktík !!!!!
Pša krev cholera ojebabráva celým spektrom Európy.
Na googli je toho teda dostatok...a sú tam dosť staré články.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=zl%C3%A9+potraviny+z+polska

...a ten benzín/nafta ?
Získať na jednej plnej nádrži cca pár éčky a terigať kvôli tomu sa hore dole ??? Choré....


druhému robia konkurenciu vo výrobe nožíkov s 10x nižšími cenami a zachovanou kvalitou.

Chlapček môj mladý, neskúsený...ty si ešte kvalitný (ručne robený) nôž v ruke nedržal, tak si svoje posudzovanie nechaj pre seba.
By si musel celý rok, každý víkend behať do Poľska, aby si usporil niečo na palive...a potom za ušetrené by si si mohol dovoliť kúpiť kvalitný, ručne robený nôž.
Na túto tému sa ale s tebou nemienim baviť...a ani inak.


Si len bol zvedavý, že kto ti dal nesúhlasné.
Ja dám kľudne, keď je na to dôvod.
Tak som sa ozval, nuž nevyskakuj a nemudruj tam, kde na to nemáš (teda skoro všade).
Nandrolon
10.02.22,16:47
Vidím, že si to zeditoval, predtým tu tá druhá citácia nebola, takže začnem poporiadku a polopate.

S tou pšou krvou súhlasím, preto by som určité veci nikdy nekúpil na tržnici, ktoré sú zamerané na čisté odrbávanie zahraničných ľudí.
Keďže sa mi niečo zmenilo v pracovnom živote a už najazdím o polovicu menej ako prv /šoférujem veľmi rád/, tak si rád zájdem aj ďalej na otočku, ani nevkročím do obchodu, akurát sa pokochať v podhorskej oblasti na samote.
Do PL mi to trvá 20 minút tam a 20 späť. Takže to je akurát 40 minútový relax po psychicky náročnej práci, niekto si ide pospať, ja nie.
Naposledy som tam bol po asi roku a pol, dokonca s nadpolovičnou nádržou, ale ako píšem, sa iba previezť. Kúpil som asi 2-3 kg mäsa a pár blbostí.
Ale píšem o obchode pre domajších. Taktiež som si zašiel medzi horami do jedného bitúnku, kde kvôli mne ešte otvoril mäsiar dvere, lebo som prišiel po záverečnej, pár kg jaterníc a valil som späť.
S tým nožom to bolo presne rovnaké rýpnutie, ako tvoja "spoza búčkov" mínuska.
Sám by si sa nepriznal, tak sa netvár ako čestný muž...
buchač
10.02.22,17:03
Diviak pri SND či na nábreží. Bratislava žiada štát o urgentnú pomoc
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/616465-diviak-pri-snd-ci-na-nabrezi-bratislava-ziada-stat-o-urgentnu-pomoc/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box

Hm...takže teraz urgentne ? Keď sa diviaky prechádzali inde, tak to bolo v poriadku.
Kuwa...ešte by to chcelo nejakého medveďa, ktorý niekoho poškrabkal medzi lopatkami....len potom by to bolo žúžo.
bjuty smis
10.02.22,17:24
hej ? to má starostka karlovej vsi žiadať aj za vás láznikov ? _))))))))))
a tí starostovia " inde " sú tam načo ??
misoft
10.02.22,17:29
Si reagoval na môj príspevok s určitým linkom tak, že si pripojil ten svoj....a s určitou poznámkou (tá je tu dôležitá).
Linky z dvoch zdrojov, no pojednávajú o tom istom...akurát tá tvoja poznámka neviem čo mala znamenať.
CHÁPEŠ už konečne, že na čo som narážal ???
Kuwa...poslednou dobou je to s tebou nejak ťažké...príliš často sa mýliš, si nesústredený, dávaš kadetade chujoviny.
Pokiaľ by si použil logiku - pochopil by si! Jedno s druhým súvisí. Drahé energie - idú pomáhať - zo štátneho. Ale zároveň idú zaviesť ďalšiu daň pre energetikov - no uvažuj, čo urobia energetici! A aké to potom bude mať dôsledky pre tých, ktorých idú "zachraňovať"? A takto budú len poskytovať jedným a brať druhým, ktorí si to vykompenzujú zvýšením cien - takže ďalšia podpora a ďalšie zdanenie... atď. Vieš, kam sa to dostane? Že buď niekto padne, alebo bude inflácia ako hovado.
misoft
10.02.22,17:37
Či pravda, alebo nie... posúďte sami:
https://spravy.rtvs.sk/2022/02/dansko-zacne-rokovania-o-novej-obrannej-spolupraci-s-usa/
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/616461-frederiksenova-dansko-planuje-povolit-americkym-jednotkam-vstup-na-svoje-uzemie/
A u nás - ficoidi, smeráci - "vlastizrada, vlastizrada, strata štátu, strata samostatnosti"...
A pokiaľ Dáni to fakt podpíšu - čo bude potom Hranatý vybľakovať? Zaručene povie, že to je vec Dánska.... pritom oni budú to mať aj s prítomnosťou US army, techniky - teda budú základne.
buchač
10.02.22,17:47
hej ? to má starostka karlovej vsi žiadať aj za vás láznikov ? _))))))))))
a tí starostovia " inde " sú tam načo ??
Tvrdím snáď niečo také ?

Zasa sa robíš nechápajko ?
Ako sa správajú úradníci na najvyšších miestach, ktoré sú kde ? Správajú sa ignorantsky, predsa sú blaváci....a ich sa nejaké rozryté polia so zničenou úrodou netýkajú. Tak isto sa ich nedotýka fakt, že nejaký medveďko alebo vĺčko roztrhá pár ovečiek.
Starostovia a aj majitelia polí alebo stád sa môžu aj na hlavu postaviť a aj tak sa svojej pravdy nedovolajú.

...a najhoršie na tom je, že všeliaké ochranárske združenia robia len na oko a hlavne pre seba.
Si nájdi informácie a názory na Zásahový tím pre medveďa hnedého pod vedením Slašťana....že čo je to za debila.
bjuty smis
10.02.22,18:05
neodpovedaj mi otázkou, to sa nepatrí,,,,
o lokálných odstreloch diviakov nerozhodujú žiadni tvojí imaginární úradníci na najvyšších miestach a ešte ich aj špecifikuješ, že konkrétne blaváci

tak netrep z cesty a nehľadaj si zbytočnú zamienku kopnúť si do svojho milovaného hlavného mesta a jeho obyvateľov...
buchač
10.02.22,18:12
Miešaš síce témy....a aj tak nemáš pravdu.

P.S:
Kuwa...že ja odpovedám otázkou ? Tak potom čo robia tie tri otázky vyššie u teba ?
bjuty smis
10.02.22,18:27
:)))))))))))))))))))))))))
povolenie na odstrel vydáva okresný úrad.....v danom okrese...ale budeš sa zamotávať a budeš

3 otázniky ? to znamená, že som položil 3 otázky....tomu sa hovorí, že dialog-----otázka-odpoved....nepoznáš ?
ja som predsa neodpovedal na tvoju otázku otázkou
buchač
10.02.22,18:44
:)))))))))))))))))))))))))
povolenie na odstrel vydáva okresný úrad.....v danom okrese...ale budeš sa zamotávať a budeš
No nehovor....a ja som bol v tom, že podľa § 43 patričného zákona (čiže zákon o poľovníctve) vydáva povolenku v riadnom termíne poľovný hospodár/združenie...
ALE ty to vieš predsa určite lepšie...veď sa dennodenne stretávaš s poľovníkmi...ja ich mám "véééľmi ďaleko" ...;) :D :D :D

Mimoriadny lov (a ten som mal na mysli vyššie) povoľuje a schvaľuje Ministerstvo.
https://polovnictvo-rybarstvo.pluska.sk/polovnictvo/oznam-ministerstvo-vydalo-mimoriadne-povolenie-lovu-raticovej-zveri-2019-2020
https://www.polovnickakomora.sk/sk/amo/nariadenia/mparv-sr/2184-mimoriadne-povolenie-lovu-diviacej-zveri-2021.html

...ale chcel by si zayebávať a chcel...ale nejak ti to nevychádza.
bjuty smis
10.02.22,19:25
:)))))))))))))))))))))))))
povolenie na odstrel vydáva okresný úrad.....v danom okrese...ale budeš sa zamotávať a budeš
No nehovor....a ja som bol v tom, že podľa § 43 patričného zákona (čiže zákon o poľovníctve) vydáva povolenku v riadnom termíne poľovný hospodár/združenie...
ALE ty to vieš predsa určite lepšie...veď sa dennodenne stretávaš s poľovníkmi...ja ich mám "véééľmi ďaleko" ...;) :D :D :D

Mimoriadny lov (a ten som mal na mysli vyššie) povoľuje a schvaľuje Ministerstvo.
https://polovnictvo-rybarstvo.pluska.sk/polovnictvo/oznam-ministerstvo-vydalo-mimoriadne-povolenie-lovu-raticovej-zveri-2019-2020
https://www.polovnickakomora.sk/sk/amo/nariadenia/mparv-sr/2184-mimoriadne-povolenie-lovu-diviacej-zveri-2021.html

...ale chcel by si zayebávať a chcel...ale nejak ti to nevychádza.
tak preto tam máte také problémy
po hodine googlenia síce nejaké zákony nasmoklíte, ale nie tie správne nerozumiete im :)))

nie, nemám chuť zayebávať a vychádza mi to
bjuty smis
10.02.22,19:32
toto je čo ?
buchač
10.02.22,19:43
toto je čo ?
Čo by bolo ?
Mimoriadne rozhodnutie o poľovke...z marca 2021.
Si vôbec čítal linky, čo som dal ? No asi nie...
Od kedy je mor na Slovensku ?
Koľko rokov už medvede trápia dotknuté lokality ?
...a čo sa deje ? Nuž veľký trt a hovno na to.
Lebo prečo ? Lebo v Blave sedia buzeranti v teplých kreslách a rozhodujú o veciach, o ktorých ani len páru nemajú...a diviaka alebo medveďa ( o vlkovi ani nevravím) videli maximálne v Zoo.
...a preto ľudia nadávajú na Blavu a blavákov...lebo ich sa to netýka.

------------------------
Už si pomaly jak misoft...nepriznáš si chybu a nepriznáš ani za svatého.
Mám u prdele také naťahovačky....
bjuty smis
10.02.22,19:57
toto je čo ?
Čo by bolo ?
Mimoriadne rozhodnutie o poľovke...z marca 2021.
Si vôbec čítal linky, čo som dal ? No asi nie...
Od kedy je mor na Slovensku ?
Koľko rokov už medvede trápia dotknuté lokality ?
...a čo sa deje ? Nuž veľký trt a hovno na to.
Lebo prečo ? Lebo v Blave sedia buzeranti v teplých kreslách a rozhodujú o veciach, o ktorých ani len páru nemajú...a diviaka alebo medveďa ( o vlkovi ani nevravím) videli maximálne v Zoo.
...a preto ľudia nadávajú na Blavu a blavákov...lebo ich sa to netýka.

------------------------
Už si pomaly jak misoft...nepriznáš si chybu a nepriznáš ani za svatého.
Mám u prdele také naťahovačky....
Kto vydal to povolenie ??
A tu omáčku si nechaj
Kto vydal to povolenie ? Kým stratím slušne spôsoby.....
buchač
10.02.22,20:59
To nemá význam...
bjuty smis
10.02.22,21:06
Je to ťažké pre teba priznať, že som mal pravdu ?
A teraz tvoju klasickú omáčku, že mením témy a medveď a misoft ....
Končím...
buchač
10.02.22,22:08
Je to ťažké pre teba priznať, že som mal pravdu ?
A teraz tvoju klasickú omáčku, že mením témy a medveď a misoft ....
Končím...
No ja neviem, že ako ti to už mám vysvetliť.
Ty zvyčajne nemáš pravdu...ty ideš štýlom Naďa, preškriepiš ostatných...až to nakoniec druhú stranu prestane baviť.

1. Bavíme sa o bežnej poľovačke alebo o mimoriadnych akciách ?
- na bežnú poľovačku platí zákon...viď § 43.
- na mimoriadnu dáva povolenku Ministerstvo...a od toho sa odvíjajú tie okresy.....Niečo podobné, ako sú VZN miest a obcí

2. Jasné, že si odbočil
- ja som reagoval na článok ohľadom diviakov v BA....Lebo URGENTNÚ pomoc žiada hlavné mesto....joooooj, poserme sa z Blavy.
- ty si do toho začal montovať poľovačky a nie ja.

...a teraz daj tú klasickú omáčku, v štýle arogancie, povýšenectva a kaviarenských blaváckych drístov na zvyšok Slovenska....máš na to celú noc.
misoft
11.02.22,04:37
To nemá význam...
To je fakt.... nemá to význam.... u teba, pretože všetci tu sú blbci, len ty si autobus.... ideš podľa
https://www.youtube.com/watch?v=EJsf6QiUqFU
buchač
11.02.22,06:08
To nemá význam...
To je fakt.... nemá to význam.... u teba, pretože všetci tu sú blbci, len ty si autobus.... ideš podľa

No nééééé...akože mám ísť podľa teba ?
Ako som spomenul, tlačíš kaleráby ešte aj tam, kde nemáš ani len páru o problematike...viď tvoje príspevky účto témach, kde ťa vyslovene na drísty upozornili.

Všetci nie sú blbci...ale čo sa teba týka, tak ako keby si ma v tom názore chcel potvrdiť...;) :D :D :D :D :D

Nech sa ti páči...zamontuj sa do debaty ohľadom divej zveriny...nože daj svoj pohľad (len nedávaj vlastnými slovami, lebo z toho jedného šľak trafí), že ako je to s povolenkami.
Respektíve sa spýtaj mladého, veď ten je lesník ... či ?
pavol54
11.02.22,07:50
V roku 2013 sa poľský minister veľmi rozčúlil a cítil urazený keď naši veterinári upozornili že časť poľských potravín je veľmi nekvalitná a (pomaly by bol chcel odškodniť) neviem či nechcel aby sme sa ospravedlnili.
Dnes poľský minister povie na plnú hubu že časť poľských potravín je veľmi nekvalitná a že kontrolné orgány sú neúčinné. Logicky ak poľská vláda dotuje ceny potravín a chodia ju skupovať občania iných štátov tak ich vlastne dotuje, (obchodník dostane svoje tak či tak) tak jej iné neostáva len odradiť cudzincov z hromadných nákupov, len či sa náhodou na tomto nedohodli aj predstavitelia oboch vlád. Slovenská vláda tak ukončením nákupov zabezpečí minimálne prísun DPH do erár kasy
Nandrolon
11.02.22,08:11
V roku 2013 sa poľský minister veľmi rozčúlil a cítil urazený keď naši veterinári upozornili že časť poľských potravín je veľmi nekvalitná a (pomaly by bol chcel odškodniť) neviem či nechcel aby sme sa ospravedlnili.
Dnes poľský minister povie na plnú hubu že časť poľských potravín je veľmi nekvalitná a že kontrolné orgány sú neúčinné. Logicky ak poľská vláda dotuje ceny potravín a chodia ju skupovať občania iných štátov tak ich vlastne dotuje, (obchodník dostane svoje tak či tak) tak jej iné neostáva len odradiť cudzincov z hromadných nákupov, len či sa náhodou na tomto nedohodli aj predstavitelia oboch vlád. Slovenská vláda tak ukončením nákupov zabezpečí minimálne prísun DPH do erár kasy
Pokiaľ sa nezatvoria hranice, ľudia tam budú chodiť, s tým naši nič neurobia.
Ale Poliaci nie sú až tak hlúpi, biedronka dosť obmedzila nákupy tým, že najvýhodnejšie zľavy dáva na kartu a limituje počet kusov na dosť malé množstvá, resp. 5-10x menšie ako v minulosti.
Ale ako píšem, ten, kto nenakupuje veľké množstvá, je to lepšie, lebo ináč by po "nábehu" slovákov bol všetok akciový tovar vypredaný.
Ja stále tvrdím aj u našich reťazcov, že dať takú akciu, kde je cena zlomok pôvodnej je zbytočné, nakoľko príde prvý živnostník a všetko vykúpi pre firmu. To radšej nedať žiadnu zľavu.
pavol54
11.02.22,09:10
V roku 2013 sa poľský minister veľmi rozčúlil a cítil urazený keď naši veterinári upozornili že časť poľských potravín je veľmi nekvalitná a (pomaly by bol chcel odškodniť) neviem či nechcel aby sme sa ospravedlnili.
Dnes poľský minister povie na plnú hubu že časť poľských potravín je veľmi nekvalitná a že kontrolné orgány sú neúčinné. Logicky ak poľská vláda dotuje ceny potravín a chodia ju skupovať občania iných štátov tak ich vlastne dotuje, (obchodník dostane svoje tak či tak) tak jej iné neostáva len odradiť cudzincov z hromadných nákupov, len či sa náhodou na tomto nedohodli aj predstavitelia oboch vlád. Slovenská vláda tak ukončením nákupov zabezpečí minimálne prísun DPH do erár kasy
Pokiaľ sa nezatvoria hranice, ľudia tam budú chodiť, s tým naši nič neurobia.
Ale Poliaci nie sú až tak hlúpi, biedronka dosť obmedzila nákupy tým, že najvýhodnejšie zľavy dáva na kartu a limituje počet kusov na dosť malé množstvá, resp. 5-10x menšie ako v minulosti.
Ale ako píšem, ten, kto nenakupuje veľké množstvá, je to lepšie, lebo ináč by po "nábehu" slovákov bol všetok akciový tovar vypredaný.
Ja stále tvrdím aj u našich reťazcov, že dať takú akciu, kde je cena zlomok pôvodnej je zbytočné, nakoľko príde prvý živnostník a všetko vykúpi pre firmu. To radšej nedať žiadnu zľavu.
tie akcie v sieťach predávajúcich na Slovensku sú veľmi zákerné. Obchod má svoju maržu, ak zníži cenu pre svojho zákazníka, zníži aj u svojho dodávateľa a ten možno dodáva bez zisku, lebo nemá iné východisko. Ale robotník ktorý pracuje u dodávateľa napr. za minimálnu mzdu, s veľkou radosťou sa chváli ako lacno nakúpil svoj výrobok v sieti predávaný v akcii. A potom nadáva aký má malý plat.
bjuty smis
11.02.22,09:14
Je to ťažké pre teba priznať, že som mal pravdu ?
A teraz tvoju klasickú omáčku, že mením témy a medveď a misoft ....
Končím...
No ja neviem, že ako ti to už mám vysvetliť.
Ty zvyčajne nemáš pravdu...ty ideš štýlom Naďa, preškriepiš ostatných...až to nakoniec druhú stranu prestane baviť.

1. Bavíme sa o bežnej poľovačke alebo o mimoriadnych akciách ?
- na bežnú poľovačku platí zákon...viď § 43.
- na mimoriadnu dáva povolenku Ministerstvo...a od toho sa odvíjajú tie okresy.....Niečo podobné, ako sú VZN miest a obcí

2. Jasné, že si odbočil
- ja som reagoval na článok ohľadom diviakov v BA....Lebo URGENTNÚ pomoc žiada hlavné mesto....joooooj, poserme sa z Blavy.
- ty si do toho začal montovať poľovačky a nie ja.

...a teraz daj tú klasickú omáčku, v štýle arogancie, povýšenectva a kaviarenských blaváckych drístov na zvyšok Slovenska....máš na to celú noc.

kto má pravdu ťažko rozhodneš ty, čo ju má len výnimočne ...debata s tebou už prestala baviť 1/2 porady, čo si vyštval a už ani pánbožko nezistí koľko nováčikov, čo mali to štastie a pri 1. návšteve narazili na teba a tvoje " poradenstvo "......

1. zase tu trepeš od cesty...ja som v príspevku jasne povedal, ako majú postupovať

2. odbočil som :))) ty už neklameš ako pavol, ty už klameš ako mečááár :)
aké polovačky som zamontoval ?
ja som dal len jedno jediné riešenie - aby požiadali okresný úrad o povolenie na odstrel
kedže si stále trepal niečo o par-43 a dával linky na polovníctvo -rýbarstvo :))))))))))))))
tak som ti skopíroval priamo rozhodnutie okresného úradu o mimoriadnom povolení odstrelu diviakov v obci...
a ty ideš stále svoje debiliny
normálne mám pocit, že ti už úplne preskočilo..ty žiješ nejaký svoj paralerný vesmír .....
a mňa obviníš, že do toho zaťahujem nejaké polovačky...skopíruj to, ty klamár.....

hej, celú noc mi na to dá človek, čo to písal po polnoci :)))

to bola moja posledná reakcia na túto tému, ked naozaj vidíš v debate, čo popisuješ potrebuješ sa porozprávať s inými odborníkmi....
buchač
11.02.22,09:28
Máš pravdu...vyhral si....presnejšie preškriepil.
Už si to tak domotal, že že až do het...a nie je to po prvý krát.
Už ti totálne drbe z tej politiky, čo sa jej toľko venuješ....ale čo už s tebou, keď nemáš inej roboty.

Ty už zavádzaš, klameš, oyebuješ ako Múdrosráč, Zhulík, Tlusťoch a Tchor dohromady...na čele s Krasotinkou.

Vidím, že ty si už tých odborníkov stihol...ale liečiky ešte nezaberajú. Skús si dať vyššiu dávku....
bjuty smis
11.02.22,09:46
letavizu 1
11.02.22,09:51
Danko napisal pravdu, tie svine vo vlade a parlamente nas zapredali.
Nandrolon
11.02.22,09:52
Už som sa bál, že Danko poslal do centrály SaS ošťatú vlajku Ukrajiny aj s manuálom, ako ju správne držať.
:-))))))))))))))))))))))
pavol54
11.02.22,10:38
V roku 2013 sa poľský minister veľmi rozčúlil a cítil urazený keď naši veterinári upozornili že časť poľských potravín je veľmi nekvalitná a (pomaly by bol chcel odškodniť) neviem či nechcel aby sme sa ospravedlnili.
Dnes poľský minister povie na plnú hubu že časť poľských potravín je veľmi nekvalitná a že kontrolné orgány sú neúčinné. Logicky ak poľská vláda dotuje ceny potravín a chodia ju skupovať občania iných štátov tak ich vlastne dotuje, (obchodník dostane svoje tak či tak) tak jej iné neostáva len odradiť cudzincov z hromadných nákupov, len či sa náhodou na tomto nedohodli aj predstavitelia oboch vlád. Slovenská vláda tak ukončením nákupov zabezpečí minimálne prísun DPH do erár kasy
Pokiaľ sa nezatvoria hranice, ľudia tam budú chodiť, s tým naši nič neurobia.
Ale Poliaci nie sú až tak hlúpi, biedronka dosť obmedzila nákupy tým, že najvýhodnejšie zľavy dáva na kartu a limituje počet kusov na dosť malé množstvá, resp. 5-10x menšie ako v minulosti.
Ale ako píšem, ten, kto nenakupuje veľké množstvá, je to lepšie, lebo ináč by po "nábehu" slovákov bol všetok akciový tovar vypredaný.
Ja stále tvrdím aj u našich reťazcov, že dať takú akciu, kde je cena zlomok pôvodnej je zbytočné, nakoľko príde prvý živnostník a všetko vykúpi pre firmu. To radšej nedať žiadnu zľavu.
tie akcie v sieťach predávajúcich na Slovensku sú veľmi zákerné. Obchod má svoju maržu, ak zníži cenu pre svojho zákazníka, zníži aj u svojho dodávateľa a ten možno dodáva bez zisku, lebo nemá iné východisko. Ale robotník ktorý pracuje u dodávateľa napr. za minimálnu mzdu, s veľkou radosťou sa chváli ako lacno nakúpil svoj výrobok v sieti predávaný v akcii. A potom nadáva aký má malý plat.
Predseda zväzu hydinárov p. Molnár asi "čítal môj príspevok", podľa práve prebiehajúcej diskusie na Slovensku 1
Jarka 1
11.02.22,10:56
Pali, zle sa to počúva, čím kŕmia deti v školách.
pavol54
11.02.22,11:18
Pali, zle sa to počúva, čím kŕmia deti v školách.
čo ti mám na to napísať, práve vyťahujem tovar od kolegu čo má konzerváreň pretože bol v prenajatom objekte berú ho Poliaci (ale nie na konzervárinu) a obchodníci mu ponúkli také ceny za tovar.
Vedúca kuchyne nemá ako zistiť kvalitu, obchodník kúpi čo najlacnejšie však potrebuje zopár tereniakov a pod a ponúkne
Na druhej strane mám výrobky v nich surovina uhorka Nemecko kápia Španielsko, fefe Turecko Otázka odkiaľ zobrať ak na Slovensku nezoženieš
ešte dodám slovenské uhorky po troch dňoch biele, nemecké 3- 4 dni cesta v bagoch a nič im nie je max špička na tretí deň žltne ako to robia?
lujza.j
11.02.22,11:27
Pali nechcem to vedieť ako to robia... radšej
bjuty smis
11.02.22,11:28
zapredali slawienov :)
pavol54
11.02.22,12:04
Ked Pilát nechal ukrižovať Krista židia prišli za ním aby nechal strážiť hrob, aby ho neodniesli . Ten im povedal máte svoju stráž. Kollár zradil výťah ktorý ho dostal do parlamentu a teraz chce byť strážený. všetci politici prišli do parlamentu ako stranícki, tak nech sa strážia majú peniaze
mari2x
11.02.22,14:17
prečo mi to takto uložilo? :-(

asi si nejaký formátovaný text uložila a teraz znovu použila
niektoré softy si pri ukladaní upravia niektoré časti
babi2
11.02.22,14:47
ako sa to dá upraviť, alebo vymazať, nedá sa mi ani jedno, ani druhé
Jarka 1
11.02.22,14:53
babi, takto to robí ak začneš písať text a potom sa v priebehu písania rozhodneš text formátovať napr. chceš použiť smajlík

Vtedy som vliezla do textu späť a celé opravovala. Možno niekto poradí jednoduchší spôsob.

Ale nakoniec, netráp sa už teraz s tým. Kto chcel, tak obsah textu pochopil aj takto. Kto nie, tak jeho problém. Takéto veci sa stávajú. Na budúce budeš vedieť.
veronikasad
11.02.22,14:55
ako sa to dá upraviť, alebo vymazať, nedá sa mi ani jedno, ani druhé
Pod príspevkom máš ceruzku alebo upraviť. Vojdeš do príspevku a vedľa T-čka máš znak na zmazanie príspevku
Jarka 1
11.02.22,14:58
Veronika, tak zase som sa od teba niečo naučila. Ešte som nikdy nemazala, tak až teraz vidím ten kôš :D
buchač
11.02.22,15:08
babi, takto to robí ak začneš písať text a potom sa v priebehu písania rozhodneš text formátovať napr. chceš použiť smajlík
Vtedy som vliezla do textu späť a celé opravovala. Možno niekto poradí jednoduchší spôsob.


Veronika, tak zase som sa od teba niečo naučila. Ešte som nikdy nemazala, tak až teraz vidím ten kôš :D
To si sa ešte nič odo mňa nenaučila ? ;)

Nuž asi tak. Otázka znie, v akom prostredí netu sa pohybuješ.
Si na mobile alebo na PC ?
Mobil neriešim, ten mám na háku...ale v akom prehliadači funguješ ?
Čo mám overené, tak vo Firefoxe sa Porada správa ako je popisované. Chromého nepoužívam, nezvykol som si za tie roky naň.
Ale v Opere ide všetko v poriadku...

Onehdá išlo všetko a všade. Po modernizácii sa to tak nejak popsulo.
Takže otázka znie...kde asi tak hľadať chybu ?
Tip by som aj mal...ale čo už. Niekto proste na to svoje totálne kašle.
Jarka 1
11.02.22,15:19
Používam chromého. ÁÁÁle od teba som naučila, že ak niečo nejde, tak šup do horľavého napr. tam sa mi dá rolovať na šuťáku a v chromom nie. Neboj, všetko mám poznačené, čo si ma naučil. Pekne ako v škole, lebo inak si to nezapamätám :D
babi2
11.02.22,16:44
Písala som na PC, používam Firefoxe, veronika nemám pod príspevkom ani ceruzku, ani upraviť :-(
veronikasad
11.02.22,17:15
mám tam: editovať, odkaz, nahlásiť a citovať, nevadí, neišlo o nič nič závažné
editovať=ceruzka, klikneš na ňu a dostaneš sa do pôvodného príspevku a tam stlačíš ikonku vedľa T-čka. Tiež som na FF, funguje to. Ten tvoj príspevok už nevidím, možno ho zmazal moderátor ...
buchač
11.02.22,17:21
Ani včely, ani kvalitný med. Vláda zruší domácich včelárov, z desiatok tisíc budú možno stovky
https://www.trend.sk/ekonomika/ani-vcely-ani-kvalitny-med-vlada-zrusi-domacich-vcelarov-desiatok-tisic-budu-mozno-stovky


Ta fasa.............................................. .................................................. ..............................
babi2
11.02.22,17:22
Je to hrozné, čím kŕmia tie deti. Keďže potrebujú šetriť, tak nakupujú najlacnejšie potraviny, predpokladám, že častokrát aj tie, ktoré sú potom označené za závadné no deťom z nich navaria.

Moje vnúčatá sú traja gymnazisti, jeden škôlkár. Ten najmenší nie je veľký jedák, ale keď príde zo škôlky, je hladný ako vlk. Gymnazisti hovoria, že to jedlo v školskej jedálni sa nedá jesť.

Nielen oni, ale aj ich spolužiaci si to jedlo fotia, lebo aj porcie , no zlé... Nikto s tým nič neurobí. Keď bola moja dcéra prváčka na ZŠ, to bolo ešte za bývalého režimu, mi povedala, že mali na obed ryžu s kuracím mäsom, ona dostala k tej ryži krídlo. bola som z toho zhrozená, na to mi povedala, ja som to ešte mala dobré, lebo Jana dostala krk. Som si myslela, že sa to musí zmeniť od toho obdobia, ale evidentne sa nezmenilo nič, dokonca je to asi ešte horšie, lebo kvalita potravín je oveľa horšia, ako bývala voľakedy. Je mi tých detí veľmi ľúto , dvaja z nich majú denne dvojfázové tréningy, ráno o 6tej a poobede rovno po škole, aké výkony podávajú, po takejto strave neviem, aj keď im rodičia pribalia vždy niečo navyše, ale to nie je teplá strava.
Nandrolon
11.02.22,17:51
O tých včelároch som tu už naznačil včera... Tepláková lejdy z Oľano sa v správach RTVS rozdrapovala...
lujza.j
11.02.22,18:05
Všetko tu treba zlikvidovať... aj včelárov.......treba predať ten med čo v markete... možno nejaký "oľo" funkcionár-ich človek-spozor....má fajnový z dovozu...treba mu urobiť lepší priestor...
Nandrolon
11.02.22,18:15
Ale každý včelár čo ich volil, tak mu treba.
buchač
11.02.22,18:18
Všetko tu treba zlikvidovať...
Ja by som bol aj za to, aby sa zrušila výroba bryndze a výrobkov z nej...
Tiež by som súhlasil s tým, aby sa halušky mohli robiť len pár krát do roka...
Jednoznačne by som vyklčoval vinice, z ktorých sa robí tokajské...
...atď, etc...

A aby ani česi neostali skrátka, nuž by som im zavrel plzenský pivovar a nesmeli by konzumovať knedlo-vepřo-zelo....a podobne.
lujza.j
11.02.22,18:30
Náš Jožko...už je tam:(....si užíval keď mohol mať aj jednodruhovy med.....mohol kočovat....čo nie každý včelár.... nemám chuť...ako odôvodnili... preco sa nebude "cestovať"...pritom to nie je " zadarmo"....
Už sa teším na prvé točenie so susedom na dedine....milujem tú vôňu...
veronikasad
11.02.22,18:38
https://hnonline.sk/prakticke-hn/21181488-vlada-mieni-zmenit-vedenie-uctovnictva

Nemám prístup na dočítanie článku, ak niekto máte, odomknite ho prosím na chvíľu
pavol54
11.02.22,18:43
Všetko tu treba zlikvidovať... aj včelárov.......treba predať ten med čo v markete... možno nejaký "oľo" funkcionár-ich človek-spozor....má fajnový z dovozu...treba mu urobiť lepší priestor...
vieš kde sa dá kúpiť izo sveet ? no predsa v Pezinku je to číra konzistenciou veľmi podobná tekutina ako med sladivosť asi 70% oproti cukru stačí pomiešať vo vhodnom pomere a máš medu koľko chceš, voľakedy som ho používal miesto cukru
pavol54
11.02.22,18:45
Náš Jožko...už je tam:(....si užíval keď mohol mať aj jednodruhovy med.....mohol kočovat....čo nie každý včelár.... nemám chuť...ako odôvodnili... preco sa nebude "cestovať"...pritom to nie je " zadarmo"....
Už sa teším na prvé točenie so susedom na dedine....milujem tú vôňu...
vieš ktorý med mám najradšej? pravý. ako ho poznáš bez prístrojov? kupuješ ho scukornatený
pavol54
11.02.22,18:48
Je to hrozné, čím kŕmia tie deti. Keďže potrebujú šetriť, tak nakupujú najlacnejšie potraviny, predpokladám, že častokrát aj tie, ktoré sú potom označené za závadné no deťom z nich navaria.

Moje vnúčatá sú traja gymnazisti, jeden škôlkár. Ten najmenší nie je veľký jedák, ale keď príde zo škôlky, je hladný ako vlk. Gymnazisti hovoria, že to jedlo v školskej jedálni sa nedá jesť.

Nielen oni, ale aj ich spolužiaci si to jedlo fotia, lebo aj porcie , no zlé... Nikto s tým nič neurobí. Keď bola moja dcéra prváčka na ZŠ, to bolo ešte za bývalého režimu, mi povedala, že mali na obed ryžu s kuracím mäsom, ona dostala k tej ryži krídlo. bola som z toho zhrozená, na to mi povedala, ja som to ešte mala dobré, lebo Jana dostala krk. Som si myslela, že sa to musí zmeniť od toho obdobia, ale evidentne sa nezmenilo nič, dokonca je to asi ešte horšie, lebo kvalita potravín je oveľa horšia, ako bývala voľakedy. Je mi tých detí veľmi ľúto , dvaja z nich majú denne dvojfázové tréningy, ráno o 6tej a poobede rovno po škole, aké výkony podávajú, po takejto strave neviem, aj keď im rodičia pribalia vždy niečo navyše, ale to nie je teplá strava.
za to tetky z kuchyne vždy majú dosť v taškách, veď nemôžu za to že sa nezjedlo
korela
11.02.22,18:54
lujza.j
11.02.22,18:55
Pali ja agatovy...nekrystalizuje...ale ani ten nebol každý rok..... aspoň "u mňa" stačilo,že zima dážď....... predtým mi chutila slnečnica....teraz som rada,že mám čo mám......
Jedna kúpa pre mňa divná...nie je to agát a neskrystalizoval.... ďalšiu kúpu tam zvažujem...a to tata známeho...
Mila123
11.02.22,18:56
https://hnonline.sk/prakticke-hn/21181488-vlada-mieni-zmenit-vedenie-uctovnictva

Nemám prístup na dočítanie článku, ak niekto máte, odomknite ho prosím na chvíľu
Veronika, ja nemám prístup, ale máme webinár s Jarkou Lukačovičovou (neziskový sektor) 21 02 2022, spýtam sa na podmienky , ktoré musí účtovník splniť, aby získal viazanú živnosť (ver tomu, že to bude ekonomické vzdelanie , min. stredná škola s maturitou , popr. garant, a ešte aj prax....)
korela
11.02.22,18:57
Je to hrozné, čím kŕmia tie deti. Keďže potrebujú šetriť, tak nakupujú najlacnejšie potraviny, predpokladám, že častokrát aj tie, ktoré sú potom označené za závadné no deťom z nich navaria.

Moje vnúčatá sú traja gymnazisti, jeden škôlkár. Ten najmenší nie je veľký jedák, ale keď príde zo škôlky, je hladný ako vlk. Gymnazisti hovoria, že to jedlo v školskej jedálni sa nedá jesť.

Nielen oni, ale aj ich spolužiaci si to jedlo fotia, lebo aj porcie , no zlé... Nikto s tým nič neurobí. Keď bola moja dcéra prváčka na ZŠ, to bolo ešte za bývalého režimu, mi povedala, že mali na obed ryžu s kuracím mäsom, ona dostala k tej ryži krídlo. bola som z toho zhrozená, na to mi povedala, ja som to ešte mala dobré, lebo Jana dostala krk. Som si myslela, že sa to musí zmeniť od toho obdobia, ale evidentne sa nezmenilo nič, dokonca je to asi ešte horšie, lebo kvalita potravín je oveľa horšia, ako bývala voľakedy. Je mi tých detí veľmi ľúto , dvaja z nich majú denne dvojfázové tréningy, ráno o 6tej a poobede rovno po škole, aké výkony podávajú, po takejto strave neviem, aj keď im rodičia pribalia vždy niečo navyše, ale to nie je teplá strava.
za to tetky z kuchyne vždy majú dosť v taškách, veď nemôžu za to že sa nezjedlo
To si dnes kompenzujú budúce dôchodky.
veronikasad
11.02.22,19:09
https://hnonline.sk/prakticke-hn/21181488-vlada-mieni-zmenit-vedenie-uctovnictva

Nemám prístup na dočítanie článku, ak niekto máte, odomknite ho prosím na chvíľu
Veronika, ja nemám prístup, ale máme webinár s Jarkou Lukačovičovou (neziskový sektor) 21 02 2022, spýtam sa na podmienky , ktoré musí účtovník splniť, aby získal viazanú živnosť (ver tomu, že to bude ekonomické vzdelanie , min. stredná škola s maturitou , popr. garant, a ešte aj prax....)
Hľadala som materiály z rokovania Uradu vlády, nič som nenašla ...
Účtovníctvo má byť do konca roku 2024 viazanou živnosťou, to už sa mňa týkať určite nebude, aj keď - ak tam nebude podmienka vysokoškolské vzdelanie, prax splňam, maturitu zo SEŠ tiež. Viac ako rok už robiť nebudem.
korela
11.02.22,19:22
https://www.domodaruma.com/blog/japanese-school-lunches-34-day-menu
.
Úžasné domáce školské obedy v Japonsku! Skutočný život vo verejnej základnej škole v Japonsku 2021!
https://www.youtube.com/watch?v=lGLr1akxYo8&t=9s&ab_channel=DELIBALI

Ako vidno, dajú sa žiaci v školách prestravovať rôzne.
buchač
11.02.22,19:50
Ako vidno, dajú sa žiaci v školách prestravovať rôzne.
Každý deň ryža...sa jeden potom nečuduje, že majú šikmé oči...:D :D :D
Daj každý deň našim deckám každý deň zemiaky počas celého šk.roka... to by boli fukoty od rodičov jedna radosť.
Každý deň mlieko ??? To kto kedy videl ??? Veď by Bukino z kože vyskočil...

...apropó...teraz nedáš nejaké linky na české školské obedy ???
pavol54
11.02.22,20:03
Pali ja agatovy...nekrystalizuje...ale ani ten nebol každý rok..... aspoň "u mňa" stačilo,že zima dážď....... predtým mi chutila slnečnica....teraz som rada,že mám čo mám......
Jedna kúpa pre mňa divná...nie je to agát a neskrystalizoval.... ďalšiu kúpu tam zvažujem...a to tata známeho...
vieš prečo je dobrý lebo keď natrieš na chlieb s maslom tak nesteká. za pol hodinu si dám ale mám už len horský aj ten býva niekedy tuhý a teraz musím dať do chladničky aby stuhol, asi ho skoro stáčal medár
Jarka 1
11.02.22,20:09
https://hnonline.sk/prakticke-hn/21181488-vlada-mieni-zmenit-vedenie-uctovnictva

Nemám prístup na dočítanie článku, ak niekto máte, odomknite ho prosím na chvíľu
Veronika, ja nemám prístup, ale máme webinár s Jarkou Lukačovičovou (neziskový sektor) 21 02 2022, spýtam sa na podmienky , ktoré musí účtovník splniť, aby získal viazanú živnosť (ver tomu, že to bude ekonomické vzdelanie , min. stredná škola s maturitou , popr. garant, a ešte aj prax....)
Hľadala som materiály z rokovania Uradu vlády, nič som nenašla ...
Účtovníctvo má byť do konca roku 2024 viazanou živnosťou, to už sa mňa týkať určite nebude, aj keď - ak tam nebude podmienka vysokoškolské vzdelanie, prax splňam, maturitu zo SEŠ tiež. Viac ako rok už robiť nebudem.

Nemyslím, že bude podmienka vysokoškolské vzdelanie. Ak sa nemýlim, tak je dopyt. Kto by potom robil účtovníka, ak by odstavili absolventov napr. SEŠ a OA.
korela
11.02.22,22:17
Britský zálusk na Voroněž? Ministryně by zasloužila 5 ze zemáku
https://www.youtube.com/watch?v=moWycnXZ9eQ&ab_channel=vladimirfranta
Nandrolon
12.02.22,05:54
Pali ja agatovy...nekrystalizuje...ale ani ten nebol každý rok..... aspoň "u mňa" stačilo,že zima dážď....... predtým mi chutila slnečnica....teraz som rada,že mám čo mám......
Jedna kúpa pre mňa divná...nie je to agát a neskrystalizoval.... ďalšiu kúpu tam zvažujem...a to tata známeho...
vieš prečo je dobrý lebo keď natrieš na chlieb s maslom tak nesteká. za pol hodinu si dám ale mám už len horský aj ten býva niekedy tuhý a teraz musím dať do chladničky aby stuhol, asi ho skoro stáčal medár
Osobne med nepoužívam, lebo si myslím že 90% je to mýtus aký je zázračný, ale buď kupujem od kolegyne včelárky domáci, za cenu takmer dvojnásobnú ako kupovaný, alebo od českých včelárov v jednom bio obchodíku pastovaný. Ten nikdy stekať nebude. Je to mechanicky upravený med, kde sa dreveným hranolkom a pomalým rotačným pohybom porozbíjajú jeho kryštály, tak ostane biely a tuhý, nestekavý. Deťom na vianočku, ideálne.
pavol54
12.02.22,06:35
Pali ja agatovy...nekrystalizuje...ale ani ten nebol každý rok..... aspoň "u mňa" stačilo,že zima dážď....... predtým mi chutila slnečnica....teraz som rada,že mám čo mám......
Jedna kúpa pre mňa divná...nie je to agát a neskrystalizoval.... ďalšiu kúpu tam zvažujem...a to tata známeho...
vieš prečo je dobrý lebo keď natrieš na chlieb s maslom tak nesteká. za pol hodinu si dám ale mám už len horský aj ten býva niekedy tuhý a teraz musím dať do chladničky aby stuhol, asi ho skoro stáčal medár
Osobne med nepoužívam, lebo si myslím že 90% je to mýtus aký je zázračný, ale buď kupujem od kolegyne včelárky domáci, za cenu takmer dvojnásobnú ako kupovaný, alebo od českých včelárov v jednom bio obchodíku pastovaný. Ten nikdy stekať nebude. Je to mechanicky upravený med, kde sa dreveným hranolkom a pomalým rotačným pohybom porozbíjajú jeho kryštály, tak ostane biely a tuhý, nestekavý. Deťom na vianočku, ideálne.
ja ho tiež nepoužívam kvôli mýtom ale preto že mi chutí
Nandrolon
12.02.22,07:02
Akurát že mne ani moc nechutí, lebo nič nesladím, hoci môžem, ale proste zvyk z práce, ani kávu, ani čaj...
lujza.j
12.02.22,07:13
Pali ja agatovy...nekrystalizuje...ale ani ten nebol každý rok..... aspoň "u mňa" stačilo,že zima dážď....... predtým mi chutila slnečnica....teraz som rada,že mám čo mám......
Jedna kúpa pre mňa divná...nie je to agát a neskrystalizoval.... ďalšiu kúpu tam zvažujem...a to tata známeho...
vieš prečo je dobrý lebo keď natrieš na chlieb s maslom tak nesteká. za pol hodinu si dám ale mám už len horský aj ten býva niekedy tuhý a teraz musím dať do chladničky aby stuhol, asi ho skoro stáčal medár
Pali ja som aj o chuti.... každý chutí inak ...ak sa bavíme o jednodruhovom duplom.....pre mňa do jogurtu je agatovy praktický......repka napr. skrystalizuje okamžite....a je biely ako brančo masť....to je prvý medik čo sa točí... mňam nevedela som sa ho dojest...
pavol54
12.02.22,11:14
na hodine OPZHN(ochrana proti zbraniam hromadného ničenia) sa pýta veliteľ vojaka čo urobí keď zistí že bol atómový výbuch? odpoveď: vyjdem na najvyššie miesto a poriadne sa pozriem lebo už viac nič také neuvidím.
Bohužiaľ každý si myslí že sa to vyhne jemu a jeho blízkym.
Ja tvrdím živí budú závidieť mŕtvym
Terezia13
12.02.22,19:05
Volby do EU - šak si to pozrime a nezabúdajme


Evropský parlament – zasedání!

Tyto fotky musí cirkulovat ... a znovu ... a znovu ... Produktivita EVROPSKÉHO PARLAMENTU

A poplatky za ... 12.000 euro měsíčně!

BRAVO! tj. 324.000,-Kč/měsíc a jen 10%daň ! ! ! Popis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=15&part=1.12

12.000 € měsíčně /monatlich Popis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=13&part=1.10 12.000 € měsíčně /monatlichPopis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=9&part=1.6 12.000 € měsíčně /monatlichPopis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=10&part=1.7 12.000 € měsíčně /monatlichPopis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=11&part=1.8 12.000 € měsíčně /monatlich Popis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=6&part=1.3 12.000 € měsíčně /monatlichPopis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=5&part=1.2 12.000 € měsíčně /monatlich Popis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=7&part=1.4 12.000 € měsíčně /monatlichPopis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=12&part=1.9 12.000 € měsíčně /monatlich

FPopis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=7&part=1.4 12.000 € 12.000 € měsíčně /monatlich



FOTKY, KTERÉ MUSÍ kolovat stokrát, tisíckrát, milionkrát!

přeposílejte stále dokola a všem, znovu a znovu !

A tito lidé dávají pokyny nebo rozkazy do evropských zemí, s cílem naplnit své kapsy. A jsme povinni hlasovat pro to!

ONI NEJSOU BLBÍ ! TO MY JSME BLBCI !NEVÁHEJ TO PŘEPOSLAT
anet
12.02.22,19:12
Stačí si pozrieť občas našich, tiež je tam dosť často prázdno :D
https://www.ta3.com/live-nrsr
lujza.j
12.02.22,19:19
Naši povedia,že oni kuk aj v kancli....po poslaneckých kluboch...alebo po budove sú po stenách tv... neviem či aj v jedálni nebola telka:D
korela
12.02.22,20:01
Ako vidno, dajú sa žiaci v školách prestravovať rôzne.
Každý deň ryža...sa jeden potom nečuduje, že majú šikmé oči...:D :D :D
Daj každý deň našim deckám každý deň zemiaky počas celého šk.roka... to by boli fukoty od rodičov jedna radosť.
Každý deň mlieko ??? To kto kedy videl ??? Veď by Bukino z kože vyskočil...

...apropó...teraz nedáš nejaké linky na české školské obedy ???
Komentuješ iba pre koment bez prečítania. V tom vzorovom 34 dennom menu sú zakomponované aj zemiaky aj batáty, spomínajú sa jedlá aj mezinár. kuchýň ako FR, americká a pod.
Čo sa týka českej a slov. kuchyne v školských jedálňach, vyhľadaj si sám, ak ťa to úprimne zaujíma, ale je fakt, že Česi mali v školských jedálňach pre celiatikov jedlá každý deň už pred 20 r. Na Slovensku sa o tom ani nechyrovalo. Netuším, ako je to dnes. Deti mali nenormálne problémy, nosili si z domu svoje obedy, kuchárky ich s jedom zohrievali (nie náš prípad).
A mlieko ... dá sa aj v inej forme, viď FR, ES a IT a aj iné krajiny Európy ho má na dennej báze.
korela
12.02.22,20:11
Otázka len zo zaujímavosti...prečo bola táto téma vymazaná ???
https://www.porada.sk/t330074-co-ked-bude-vojna-co-robit.html
Dozviem sa dôvod od dotyčného modema ?

Lebo tu ide o to, že táto tématika je roky rokúce bežná na nie jednom fóre.
Tomu nerozumiem ani ja, ide o normálnu vec, netýka sa to predsa iba vojen, ale aj prírodných pohrôm, pri blackoute je možnosť vypadnutia elektriny až na dva týždne v našich končinách najmä kvôli obnoveniu zapojenia sietí.
CO fungovala normálne aj za socíka, štát. hmot. rezervy sa vytvárali, zažili sme predsa pri Černobyli, Mesík sa nejako z médií so svojou osvetou vytratil, a na YT sa nachádzajú videá s o školami prežitia pri extrémoch.
Tiež by ma zaujímal dôvod.
korela
12.02.22,20:13
V súčasnosti ma zaujíma, ako sa dajú zavariť klobásky, hoci aj suché, nemám skúsenosti so zaváraním mäsa, tak mám z toho obavy.
buchač
12.02.22,20:47
Komentuješ iba pre koment bez prečítania.
To síce vravíš len ty...ale to je vedľajšie. Prečítal som si síce zbežne, no prečítal.
Ten zvyšok neriešim...
pavol54
12.02.22,20:47
V súčasnosti ma zaujíma, ako sa dajú zavariť klobásky, hoci aj suché, nemám skúsenosti so zaváraním mäsa, tak mám z toho obavy.
slaný nálev, nad 100oC po dobu ktorú by si ich normálne varila za normálnych sterilizačných podmienok (ak nemáš autokláv - tlakový sterilizátor) ale prečo chceš zavárať to čo je už zakonzervované iným spôsobom(údením). zaváranie je jeden zo spôsobov konzervovania
veronikasad
12.02.22,20:56
Neviem či sa dajú ešte kúpiť sklené patentne poháre so skleneným viečkom. Svokor do nich kedysi zaváral vynikajúce zajačie klobásy (zajačie mäso+bravčový bôčik).Cerstvé sa dávali do pohárov a sterilizovali ..
korela
12.02.22,21:02
V súčasnosti ma zaujíma, ako sa dajú zavariť klobásky, hoci aj suché, nemám skúsenosti so zaváraním mäsa, tak mám z toho obavy.
slaný nálev, nad 100oC po dobu ktorú by si ich normálne varila za normálnych sterilizačných podmienok (ak nemáš autokláv - tlakový sterilizátor) ale prečo chceš zavárať to čo je už zakonzervované iným spôsobom(údením). zaváranie je jeden zo spôsobov konzervovania
Pretože aj pri nich je doba spotreby, a myslím si, že zavarené vydržia dlhšie. Okrem toho sa udržia aj v čistote dlhšie. Nemám ideálne podmienky na ich uskladnenie a na chladničky, mrazničky sa nedá spoľahnúť. V tom vidím dôvod pre zaváranie.
Dobrý nápad od veronikasad, pridať k nim bôčik.
korela
12.02.22,21:06
Svokra pripravila zavarené zeleninové polievky bez zásmažky pre svojho manžela na tri roky po jej smrti. Pripravila mu všetko čo len mohla, aj potrebné hmotné veci pre život. (Osemdesiatnici.)
pavol54
12.02.22,21:13
Neviem či sa dajú ešte kúpiť sklené patentne poháre so skleneným viečkom. Svokor do nich kedysi zaváral vynikajúce zajačie klobásy (zajačie mäso+bravčový bôčik).Cerstvé sa dávali do pohárov a sterilizovali ..
veronika problém je v kvalite uzavretia a viečka OMNIA , doporučujem závitový (TO)
korela
12.02.22,22:59
Tie niekedy otvoriť vlastnou rukou je umenie. Otvárakom sa viečko väčšinou poškodí.
pavol54
13.02.22,04:18
Tie niekedy otvoriť vlastnou rukou je umenie. Otvárakom sa viečko väčšinou poškodí.
s citom hrotom nožíka oddialiť na krčku nech dostane vzduch. nemalo by sa poškodiť. prázdne konzervy tiež znova nepoužívame
buchač
13.02.22,05:47
Neviem či sa dajú ešte kúpiť sklené patentne poháre so skleneným viečkom.
Jasné, že sú v ponuke.
https://www.google.com/search?q=patentne+poh%C3%A1re+so+sklenen%C3%BDm+vi e%C4%8Dkom&client=firefox-b-d&sxsrf=APq-WBt_UgEEY8VUkkCpsZ2viB2_Ir8y1A:1644703312266&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi618Cllfv1AhXBDewKHUpeCX8Q_AUoAXoECAEQA w&biw=1366&bih=615&dpr=1
Pravidelne sa objavujú pred sezónou zavárania. Ich cena je ale oveľa vyššia.

Tie niekedy otvoriť vlastnou rukou je umenie. Otvárakom sa viečko väčšinou poškodí.
Treba vedieť otvárať.
pavol54
13.02.22,06:32
Škoda tohto národa, už tu máme aspoň milión odborníkov na zjazdové disciplíny, mohli sme mať viac zlata ako v Kremnici či Detve, keby sa ich všetci zúčastnili, stačí vyliezť na vrch spustiť sa dole a za pár sekúnd je zlato na krku. Nejaká natiahnutá či zapálená šľacha je len výhovorka.
Jarka 1
13.02.22,07:56
Pali, neviem ako to myslíš. Netreba sa celý športový život hnať bez zastavenia. Treba si vedieť povedať, že teraz nie, teraz pauza. Nie výhra, ale prehra nás posúva v živote ďalej.
pavol54
13.02.22,08:12
Pali, neviem ako to myslíš. Netreba sa celý športový život hnať bez zastavenia. Treba si vedieť povedať, že teraz nie, teraz pauza. Nie výhra, ale prehra nás posúva v živote ďalej.
prvou vetou som napísal. Petra prišla videla zvíťazila, ale miestami sa ozýva kritika, čo sa má dolámať? Aby učinila zadosť kritikom?
misoft
13.02.22,08:16
Tie niekedy otvoriť vlastnou rukou je umenie. Otvárakom sa viečko väčšinou poškodí.
Otvárakom? Ani náhodou. Síce sa tu spomínal nôž, ale to len preto, aby za dostal vzduch a vyrovnal podtlak. Ja naopak - jednoducho 3x klepnem hranou viečka o zem (samo, že nie podlaha, betón :--- - ale na tvrdú pokrytú kobercom - a potfora viečko potom normálne otvoríš. Pokiaľ by bolo nejako "prilepené" k fľaši - týmto sa "odlepí". Nikdy som otvárač, ani nôž na toto nepoužíval!
misoft
13.02.22,08:22
..................Nejaká natiahnutá či zapálená šľacha je len výhovorka.
Tú minusku máš odo mňa! Tvoje kecy (citované) - to je tvoj názor, ale vieš ty, v akom stave je Peťa? Nevieš! Ale pindať vieš.
Veď dokázala, že je dobrá. Za to čo dokázala v slalome - z ôsmeho ku zlatu.... klobúk dole! Vie bojovať. A ak by nemala problémy - zaručene by pokračovala. Ona na to má, ale ak sa pokazí niečo v tele - načo telo kaziť? Veď i v automobilových pretekoch - vyhráva, vyhráva a odrazu sa niečo pokazí. Tak sa odstúpi. Kým sa to neopraví a nie je to na 100%.
pavol54
13.02.22,08:28
Tie niekedy otvoriť vlastnou rukou je umenie. Otvárakom sa viečko väčšinou poškodí.
Otvárakom? Ani náhodou. Síce sa tu spomínal nôž, ale to len preto, aby za dostal vzduch a vyrovnal podtlak. Ja naopak - jednoducho 3x klepnem hranou viečka o zem (samo, že nie podlaha, betón :--- - ale na tvrdú pokrytú kobercom - a potfora viečko potom normálne otvoríš. Pokiaľ by bolo nejako "prilepené" k fľaši - týmto sa "odlepí". Nikdy som otvárač, ani nôž na toto nepoužíval!
buchnutím o vrch sa deformuje hermetizačné lôžko a môžeš ten vrchnák vyhodiť, druhá otázka je či je vrchnák nový alebo repas(opakovane použitý sa málokedy odlepí, pretože závit začína korodovať a zdrsnie, aj tak sa opakovaným použitím zvyšuje pravdepodobnosť bombáží o 30% a viac) neviem si predstaviť aby sme klepali 100 kusov 4 l pohárov o zem a za hodinu ich aj vyprázdniť
pavol54
13.02.22,08:30
Pali, neviem ako to myslíš. Netreba sa celý športový život hnať bez zastavenia. Treba si vedieť povedať, že teraz nie, teraz pauza. Nie výhra, ale prehra nás posúva v živote ďalej.
prvou vetou som napísal. Petra prišla videla zvíťazila, ale miestami sa ozýva kritika, čo sa má dolámať? Aby učinila zadosť kritikom?
prečítaj si diskusiu debilov na pravde
pavol54
13.02.22,08:33
..................Nejaká natiahnutá či zapálená šľacha je len výhovorka.
Tú minusku máš odo mňa! Tvoje kecy (citované) - to je tvoj názor, ale vieš ty, v akom stave je Peťa? Nevieš! Ale pindať vieš.
Veď dokázala, že je dobrá. Za to čo dokázala v slalome - z ôsmeho ku zlatu.... klobúk dole! Vie bojovať. A ak by nemala problémy - zaručene by pokračovala. Ona na to má, ale ak sa pokazí niečo v tele - načo telo kaziť? Veď i v automobilových pretekoch - vyhráva, vyhráva a odrazu sa niečo pokazí. Tak sa odstúpi. Kým sa to neopraví a nie je to na 100%.
dobre že si sa priznal, ale opakujem prečítaj si tie bohorovné drísty jej kritikov to sú určite všetko zlatí olympionici. Takže si asi nepochopil môj názor na nich
misoft
13.02.22,08:42
..................Nejaká natiahnutá či zapálená šľacha je len výhovorka.
Tú minusku máš odo mňa! Tvoje kecy (citované) - to je tvoj názor, ale vieš ty, v akom stave je Peťa? Nevieš! Ale pindať vieš.
Veď dokázala, že je dobrá. Za to čo dokázala v slalome - z ôsmeho ku zlatu.... klobúk dole! Vie bojovať. A ak by nemala problémy - zaručene by pokračovala. Ona na to má, ale ak sa pokazí niečo v tele - načo telo kaziť? Veď i v automobilových pretekoch - vyhráva, vyhráva a odrazu sa niečo pokazí. Tak sa odstúpi. Kým sa to neopraví a nie je to na 100%.
dobre že si sa priznal, ale opakujem prečítaj si tie bohorovné drísty jej kritikov to sú určite všetko zlatí olympionici. Takže si asi nepochopil môj názor na nich
Ja tie drísty nečítam - sú to debili - tak v športe, ako i v politike - hlavná vec, že hodiny sedia na nete a píšu sprostosti.
P.S. Mne nerobí problém napísať, že som niekomu dal mínusku (plusky vidí každý) - je to moje vyjadrenie nesúhlasu skrátenou formou.
pavol54
13.02.22,08:53
..................Nejaká natiahnutá či zapálená šľacha je len výhovorka.
Tú minusku máš odo mňa! Tvoje kecy (citované) - to je tvoj názor, ale vieš ty, v akom stave je Peťa? Nevieš! Ale pindať vieš.
Veď dokázala, že je dobrá. Za to čo dokázala v slalome - z ôsmeho ku zlatu.... klobúk dole! Vie bojovať. A ak by nemala problémy - zaručene by pokračovala. Ona na to má, ale ak sa pokazí niečo v tele - načo telo kaziť? Veď i v automobilových pretekoch - vyhráva, vyhráva a odrazu sa niečo pokazí. Tak sa odstúpi. Kým sa to neopraví a nie je to na 100%.
dobre že si sa priznal, ale opakujem prečítaj si tie bohorovné drísty jej kritikov to sú určite všetko zlatí olympionici. Takže si asi nepochopil môj názor na nich
Ja tie drísty nečítam - sú to debili - tak v športe, ako i v politike - hlavná vec, že hodiny sedia na nete a píšu sprostosti.
P.S. Mne nerobí problém napísať, že som niekomu dal mínusku (plusky vidí každý) - je to moje vyjadrenie nesúhlasu skrátenou formou.
takže sa po vysvetlení oprav to sa dá pretože to tak vyzerá sa nesúhlasí s mojimi názormi na milión zlatých olympionikov.
Jarka 1
13.02.22,09:16
Pali, ďakujem za odpoveď. Písala som, že neviem ako to myslíš, lebo som si nebola istá. Predpokladala som, že to nebude myslené ako kritika a nesklamal si ma. Presne tak, Peťa už zlato má a nejde sa z toho zblázniť.