babicka1
03.11.21,13:17
ahojte potrebovala by som poradit s tlačiarnou chhcem si kupit novu len nechcem staršie ale novši rok kupila som canon PS 3352 no bol tam nejaký softver zlý tak som ju musela poslat spet na reklamaciu teraz som si objednala canon 3452 no zase musim čakat na objednanie teraz mi volali z obchodu že nevedia, či to bude do dvoch týždnov, daju mi vediet ale ja ju potrebujem teraz tuto objednavku som zrušila a chcem sa poradit, ktora tlačiaren pre domacnost by bola idealna s wifi okolo 50 eur Canon alebo radšej HP poradite mi dakujem
buchač
03.11.21,13:25
Obávam sa, že podľa tvojich parametrov za 50€ nekúpiš žiadnu.
https://tlaciarne.heureka.sk/f:2365:2774,2775;2436:11681;2450:1;p:1/?o=4
misoft
03.11.21,13:38
Ale fakt? Za 50€ sa dá zohnať tlačiareň - atramentová, pre domáce použitie.
https://skr.sk/BVaMb
Opäť si mimo....
misoft
03.11.21,13:39
Nebudem vychvaľovať - neradím, len napíšem - mám HP1050A - 8 rokov slúži bez chyby. Len dokupujem ORIGINÁL cartridge (máme na to tu obchod).
buchač
03.11.21,13:58
misoft (Dnes 15:38) Ale fakt? Za 50€ sa dá zohnať tlačiareň - atramentová, pre domáce použitie.
https://skr.sk/BVaMb
Opäť si mimo....
=====================
Tvoja baba aj s dedom je mimo.
Len chceš mať za každú cenu pravdu...ale na 99% ju nemáš.

...a ani nožom a zbraniam nerozumieš.
babicka1
03.11.21,15:10
su aj take ja nepotrebujem drahu mne stači takato len som chcela vediet ktora značka je lepšia a neni starý riočnik 2019
misoft
03.11.21,17:34
Nožom nerozumiem - to som ti už dávno písal, že obdivujem tvoje výrobky - zbrane - ty si mi prisúdil výrok, kde som údajne tvrdil niečo o flobertke a to si si NEVŠIMOL, že som reagoval na Paliho a kľúčo-klincovo-zápalkove búchačky.
Tiež ti nekafrem do stavby - tvoja chalupa (fotky si raz dával) je dôkazom, že to vieš.

Tak mi nekafri do vecí, o ktorých vieš veľké guľové!

Už sa konečne preber! V mnohých prípadoch si absolútne mimo reality.
vlado 33
04.11.21,13:44
Roky som používal tlačiarne Canon Prixma, maximálna spokojnosť.
https://www.mall.sk/multifunkcne-tlaciarne/canon-pixma-mg2550s-0727c006 Nevýhodou je, že kazety v tlačiarni sú maloobjemové a nedajú sa naplniť. Respektíve dajú, ale tlač nespustíte. Bude potrebné kúpiť kazety s väčším objemom, tie sa už dajú naplniť. Vynaložené náklady sa vyšplhajú na nejakých 90€. Odporúčam vám kupiť radšej tankovú tlačiareň, náklady sú len na atrament a sú podstatne nižšie. https://www.tlaciarne.sk/tlaciarne-tankove/epson-l1110-a4-color-tlaciaren-usb/
vlado 33
04.11.21,13:49
Misoft, som sa zasmial teraz... Asi ešte nevidel precízne vyrobený nôž. Keď mu pošlem, čo vyrábajú kolegovia, spadne na riť.
Mila123
04.11.21,14:25
musíte si uvedomiť, čím lacnejšia tlačiareň tým sú drahšie tonery.....u nás doma, ale i v práci máme iba HP, ale iba ĆB (farebnú som dala reparovať a darovala som ju), teda odporúčam pozrite si cenu tlačiarne a cenu i repasovaných tonerov a porovnajte ceny a predpokladaný počet výtlačkov
vlado 33
04.11.21,14:32
Áno, ale babička 1 nie je v práci, je doma. Pravdepodobne vytlačí 10 strán za mesiac, v tom je rozdiel.
Nandrolon
04.11.21,17:48
Na doma a veľmi občasné tlačenie je vhodná nejaká čiernobiela laserovka. Na atramentových to rado na tlačovej hlave zasychá a okrem toho ak sa aj netlačí a je "zapnutá", tak si sem-tam odpľuje /samočistenie/ do zásobníka. Takže vlastne toner sa buď samovoľne míňa, alebo zaschne. Taktiež naplnenie niektorých kvapalných tonerov je umenie, lebo treba resetovať čip, ktorý aj pri naplnení toneru signalizuje, poruchu, že je plný ten "odpľuvací zásobník".
Samozrejme že už budú aj atramentové na inej úrovni ako moja pred 15-timi rokmi, ale ako píšem, dnes jedine laser.
vlado 33
04.11.21,19:23
Dám ti za pravdu, že na občasné tlačenie dokumentov jje atramentka blbosť. Lenže vždy som mal atramentku a v pohode som ju využíval, koľko? neskutočne dlho si myslím. Prial som si, aby sa mi moja MP 210 konečne pokazila, nepokazila sa sviňa, funguje stále. To záleží od toho, ako sa o tlačiareň staráš. Plnil som si kazety, takže ma to nevyšlo draho. Je jasné, že niekedy trebalo kazetu vymeniť. Starostlivosť aká? Nemať ju pri radiátore a každý týždeň niečo vytlačiť. Teraz mám Epson EcoTank L3160, som veľmi spokojný. Na svojej laserovke také foto neurobíš. Vytlačil som kopu foto A-4, na epson papieri, super kvalita, môžeš močiť aj vo vode. Zahodil som svojú termosublimačnú Canonku, kvalita sa nedá vôbec porovnať
Nandrolon
05.11.21,04:22
Dávam ti za pravdu, že na tlač fotiek sa laserovka skutočne nehodí. Atramontovú tlačiareň som mal niekoľko rokov HP deskjet, neviem už aký typ a taktiež som dopĺňal striekačkami a ihlami tonery sám. Mám dojem, že po 3-4 razoch bolo nutné už kazety vymeniť. Skúšal som ešte aj hlavy odmáčať v špeciálnom na to určenom prípravku, ale nepomohlo. O týchto "tankových tlačiarňach som už počul, môžu byť skutočne do domácností zaujímavé.
Laserovka sa hodí na klasickú tlač dokumentov, nie fotiek, preto som ani farebnú laserovku nikdy nemal. Na fotky nejakú fototlačiareň a tie sú prevažne zrejme atramentové.
Zase škoda by bolo v dnešnej dobe mať doma čiernobielu laserovku, pokiaľ človek chce sem tam aj tú fotku. Väčšie množstvo fotiek rieši veľmi lacno fotolab, ale nejaké kusovky už nie.