jasam123
03.11.21,15:10
Som evidovany ako SHR A 1,10,2021 som založil aj živnost ale SHR chcem ukoncit ako postupovat ičo aj dič mi ostava
ivka70
04.11.21,05:43
https://www.podnikajte.sk/ukoncenie-podnikania/zrusenie-pozastavenie-cinnosti-samostatne-hospodariaceho-rolnika-shr

Zrušenie činnosti SHR – úplne ukončenie podnikania
Ak sa SHR rozhodne, že viac už nechce vykonávať poľnohospodársku výrobu, na ktorú mu bolo vydané osvedčenie, môže ju zrušiť (ukončiť). V tejto súvislosti si však musí splniť viaceré povinnosti.

V prvom rade musí ukončenie svojej činnosti v poľnohospodárskej výrobe osobne ohlásiť príslušnému obecnému alebo mestskému úradu, a to na rovnakom oddelení ako pri zápise (napr. ekonomický úsek) a v zákonnom ustanovenej lehote 15 dní od jej ukončenia. Úradu teda predloží vyplnenú žiadosť o zrušenie osvedčenia SHR (tlačivo žiadosti poskytuje každý príslušný úrad na svojej webovej stránke) a originál vydaného osvedčenia. Následne úrad do 30 dní vydá zrušenie osvedčenia o zápise do evidencie SHR. Vydaním osvedčenia je podnikateľská činnosť SHR ukončená, prípadne dňom, ktorý SHR uviedol ako deň ukončenia priamo v ohlásení. Za ohlásenie ukončenia činnosti v poľnohospodárskej výrobe sa správny poplatok neplatí.

Zrušením činnosti samostatne hospodáriaceho roľníka natrvalo zaniká jeho oprávnenie podnikať v poľnohospodárskej výrobe.
jasam123
04.11.21,06:12
Ičo a dičo mi ostava ak som szčo
ivka70
04.11.21,06:13
a co tym chces povedat? ci to je otazka?
kn-alka
04.11.21,06:18
áno, IČO aj DIČ ti ostáva, len nebudeš podnikať na základe osvedčenia SHR ale na základe živnostenského oprávnenia - dokonca ich môžeš mať aj naraz