naomi_angela512
03.11.21,21:14
Ahojte som v 7 ročníku a už viem že by som chcela ísť na bilingválne gymnázium mám samé 1 a myslím že všetky predmety mi idú celkom dobre len neviem že či je to tá pravá škola pre mňa. Chcela by som ísť na VŠ niekde do zahraničia. A preto chcem ísť na bilingválne aby som sa naučila dobre po anglicky a mohla sa tam dorozumieť. Skoro všetci moji spolužiaci už vedia kde asi by chceli ísť na strednú školu. Asi aj ja viem len neviem či je to pre mňa. V budúcnosti by som chcela byť buď programátora, veterinárka alebo antropologička. Najviac ma bavia tieto predmety: matematika,angličtina,biológia, ruština a chémia. Aké sú vaše skúsenosti s bilingválnym gymnáziom ?
ivka70
04.11.21,04:49
Ak chces ist studovat do zahranicia, je bilingualne gymnazium asi najlepsia moznost, ako sa na take studium pripravit.
Co sa tyka biligualnych gymnazii, je ich uroven rozna aj na SK, cize neda sa vseobecne posudit ich kvalita.

Pripadne sa pozri na toto:
"Už 27 rokov môžu nadaní študenti z celého Slovenska aj zo zahraničia absolvovať posledné dva roky stredoškolského štúdia v anglickom jazyku, v programe IB Diploma na Spojenej škole Novohradská v Bratislave."
https://ib.gjh.sk/ - to je vyslovene priprava na zahranicne skoly, posledne 2 roky pred maturitou. Tam sa da ist z akejkolvek skoly, ale anglictinu treba ovladat na velmi dobrej urovni, cize to bilingualne gymnzium ta pripravi aj na to.
Ze je to narocne studium asi netreba zdoraznovat.
maja
04.11.21,06:29
Moje obidve dcéry študovali na bilingválnom gymnáziu, môžem Ti to len odporúčiť. Maturovali aj z odborných predmetov (ktoré si vybrali ) v angličtine, čiže príprava na štúdium v zahraničí je aj v tejto oblasti. Máš široký záber, čo by si chcela v budúcnosti robiť a to je dobre, že Ťa baví toľko vecí. Tak už sa len popozeraj vo svojom okolí po tom najlepšom gymnáziu a s chuťou do toho, držím palce.