Miruo
03.11.21,23:32
Dobrý deň, s rodinou sme boli v septembri na dovolenke. Chceli sme si uplatniť rekreačný poukaz na manželku, ktorá pracuje v istej zelenej banke.. Poslali sme všetky potrebné dokumenty. No doteraz neposlal zamestnávateľ žiadne peniaze. Sme z východu, ekonómka je v ZA. Keď jej manželka volala, či je s tým poukazom nejaký problém, odvrkla jej, že ona má na starosti milión vecí a nemá čas sa tomu venovať. Že ak to nepreplatili, tak bol nejaký problém, no aký sa nedozvieme. Pritom sme si istí, že sme poslali všetko správne. Čo máme robiť v takom prípade? Kam sa obrátiť?
ivka70
04.11.21,04:40
asi by to chcelo napisat, co ste presne odovzdali, kedy, o aku rekreaciu islo, ake boli doklady k nej, kto a ako platil ........ mozno spolocne prideme na to, kde je problem.
Inak sa mozete obratit na Inspektorat prace, ak s tym nebudete vediet nijako pohnut - ale to je uz krajne riesenie ,inak treba riesit cez nadriadeneho, oficialne, pisomne ziadat zdovodnenie.
HR Art
04.11.21,07:16
Jedine zamestnavatel - mzdová účtovníčka Vám vie poskytnúť presnú odpoveď. Skúste jej napísať oficiálne email. Alebo nakontaktovať nadriadeného danej účtovníčky. Jednoducho, musíte vedieť, kde sa stala chyba. Možno chýba nejaká informácia na faktúre ubytovateľa a pod., čo vie ubytovateľ prerobiť a poslať Vám opravený dokument. Ak zamestnávateľ nebude chcieť komunikovať, áno, viete im povedať, že sa viete obrátiť na IP, ale to je snad jedna z posledných variant, ktorú zamestnávateľ nechce.
veronikasad
04.11.21,07:16
Miruo, pises v množnom cisle a zároveň že manželke prispevok nepreplatili. Tvoj zamestnavatel s tym nemal problem a peniaze za seba si dostal?
Miruo
04.11.21,19:47
boli sme na dovolenke v hoteli v Tatrach. cela rodina. ja, manzelak a 2 deti. platene to bolo z manzelkinho uctu. odovzdali sme presne tie dokumenty ako jej kolegyna z ineho kraja a jej to preplatili.s nami odmietla komunikovat s odovodnenim, ze nema cas.. pobyt bol zaciatkom septembra myslim. do 30 dni sme to urcite poslali. ma to vobec este teraz zmysel riesit? ked je uz november?
Miruo
04.11.21,19:48
davali sme to iba na manzelkinho zamestnavatela, kedze ja som szco. vsetko bolo napisane na nu.
veronikasad
04.11.21,20:15
kedy ste odovzdali doklady ? Ak bola výplata za september už spracovaná, preplatia jej to až v oktobrovej.
Nandrolon
05.11.21,06:19
Ako to bolo zaplatené? celá suma z účtu? Poslali ste aj doklad /časť výpisu z účtu/ o zaplatení, kde je nielen číslo účtu, ale aj meno a priezvisko, komu účet patrí? Lebo napr. v SLSP nestačí poslať detail transakcie, ale musíš poslať výpis, ja si dávam vtedy jednodenný a ten s platbou pošlem. V "detail" transakcie totiž nie je uvedené meno a priezvisko a v tom prípade by vám to firma nepreplatila /ak sú dôslední/.
A samozrejme na faktúre musia byť menovite vypísané osoby, počet nocí a faktúra musí byť vydaná na meno manželky. Ak ste časť platilifaktúrou a časť v hotovosti, na pokladničnom doklade by malo byť aj meno a priezvisko, hoci nie každý soft to umožňuje. Je toho veľa a okolo toho celý humbuk... Hlavne vo väčších firmách.
FERONA
05.11.21,09:43
Ešte mi napadlo- okrem vecí čo písali poraďáci vyššie , či zariadenie, v ktorom ste boli ubytovaní má v živnostenskom registri ako predmet podnikania "ubytovacie služby". Toto tiež kontrolujeme.
Miruo
05.11.21,17:08
všetko by malo byť v poriadku, no ak aj náhodou nebolo, tak by mi predsa mali dať vedieť , že tam niečo je zlé nie?
Miruo
05.11.21,17:09
niekedy v septembri sme to posielali. silno o tom pochybujem, ze to preplatia v oktobri :(
Katy a R
05.11.21,17:23
No kam by si sa mal obrátiť - predsa na zamestnávateľa!;) ( manželka rieši)
Na základe nejakého telefonátu by som si určite záver nerobila. Vo firme majú pravidlá, že ako treba postupovať - aspoň ten mail ....
A len tak tipujem - že ešte je dosť zavčasu, by som asi počkala ? (a skontrolovala všetko, že či je to naozaj OK)
avalik
05.11.21,17:39
Kedy skoncila rekreacia?
Kedy ste predlozili zamestnavatelovi doklady? Do 30 dni od skoncenia rekreacie?
Kedy je vyplatny termin zamestnavatela?
Nandrolon
05.11.21,19:20
Bohužiaľ to nie je povinnosť zamestnávateľa...