EkoMax
25.09.06,13:05
Potrebujem poradiť, prezerala som vypracované otázky ohľadom DPH, ale nenašla som odpoveď. Spol. s.r.o., nakupuje automobil zo zahraničia. Firma je platcom DPH.

Prípad 1: Nakúpi od inej firmy v Nemecku / platcu DPH-registrovného/ a nákup zúčtuje v účtovníctve na základe faktúry bez DPH a DPH zaúčtuje ako samozdanenie. Je to správne ?

Prípad 2: Nákupi od súkromnej osoby, ktorá nie je registrovaná pre daň na základe kúpnej zmluvy. Na kúpnej zmluve je uvedená jedna suma. Ako postupovať pri zaúčtovaní a DPH. Auto bude zapísané na firmu a aj doklady budú na firmu vystavené.
anelly
27.09.06,06:52
O aké auto sa jedná:osobné alebo úžitkové?
Pokiaľ ide o sobné auto zakúpené v zahraničí (EU), nákupca je povinný odviesť DPH na Slovensku.
kalkulka
27.09.06,07:57
A ak sa jedná o úžitkový automobil kategórie N1, akú má povinnosť pri nadobudnutí takéhoto auta z EÚ? Má normálne povinnosť odviesť DPH a vzniká aj nárok na odpočítanie DPH?
Jana Acsová
27.09.06,08:13
Téma automobil a DPH je jedna z najrozsiahlejších a najkomplexnejších tém rozobraných na Porade.
Jana Acsová
27.09.06,10:01
Potrebujem poradiť, prezerala som vypracované otázky ohľadom DPH, ale nenašla som odpoveď. Spol. s.r.o., nakupuje automobil zo zahraničia. Firma je platcom DPH.Skúste pozrieť teraz .-)
EkoMax
28.09.06,04:51
Skúste pozrieť teraz .-)

Keď teraz kliknem stránku, ktorú ste mi zadali v predchádzajúcom príspevku vypíše mi - " prepáčte - vyhľadávač nenašiel žiadne výsledky.
Včera som sa na tú stránku dostala a veľmi mi pomohla, nakoľko tam bol zhrnutý okruh témy s riešeniami, ktoré som potrebovala.
K tejto téme som sa dostala až dnes, a už to neviem otvoriť.
Jana Acsová
02.10.06,14:17
Keď teraz kliknem stránku, ktorú ste mi zadali v predchádzajúcom príspevku vypíše mi - " prepáčte - vyhľadávač nenašiel žiadne výsledky.
Včera som sa na tú stránku dostala a veľmi mi pomohla, nakoľko tam bol zhrnutý okruh témy s riešeniami, ktoré som potrebovala.
K tejto téme som sa dostala až dnes, a už to neviem otvoriť.
Pozrite aj:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=306609&postcount=49
Jana Acsová
02.10.06,14:23
EkoMax
03.10.06,10:23
Veľmi pekne ďakujem.:)