ALA1+1
25.09.06,13:33
môj zamestnávateľ rieši otázku nadčasov takto:
Keďže už máme vyčerpaný povolený počet hodín zo ZP dal nám druhé tzv. pichačky a uzavrel s nami dohodu o vykonaní práce.
Podľa mňa
- nemôže ten istý zamestnávateľ dať dohodu o vykonaní práce svojmu stálemu zamestnancovi na tú istú prácu, ktorú má uvedenú v pracovnej zmluve

- neviem ako je to s daňou a odvodmi - ak je dohoda do 5000 - v hrubej mzde - firma odvedie 19% daň a odvod do garančného a rezervného fondu- my ako zamestnanci si to nedávame do ročného zúčtovania

- ak je hrubá mzda na dohode viac ako 5000 - dávame to do ročného zúčtovania a daň a tie isté odvody ako u mzdy do 5000 odvedie zamestnávateľ


Je to správne???????;) :mad: :o
azuz
25.09.06,11:37
- dohoda o vykonaní práce má byť uzatvorená na jednorazovú činnosť.
- ak je uzatvorená popri pracovnej zmluve, zdaňuje sa to tak, že sa príjmy z oboch prac. vzťahov po zaplatení poistného spočítajú a spolu zdania. Ak to nebude zdanené zrážkovou daňou (zdaniteľný príjem bude viac ako 5000 Sk alebo je podpísané vyhlásenie), tak sa príjem zahŕňa do ročného zúčtovania dane.
Zita4
25.09.06,11:40
môj zamestnávateľ rieši otázku nadčasov takto:
Keďže už máme vyčerpaný povolený počet hodín zo ZP dal nám druhé tzv. pichačky a uzavrel s nami dohodu o vykonaní práce.
Podľa mňa
- nemôže ten istý zamestnávateľ dať dohodu o vykonaní práce svojmu stálemu zamestnancovi na tú istú prácu, ktorú má uvedenú v pracovnej zmluve - nemôže

- neviem ako je to s daňou a odvodmi - ak je dohoda do 5000 - v hrubej mzde - firma odvedie 19% daň a odvod do garančného a rezervného fondu- my ako zamestnanci si to nedávame do ročného zúčtovania - do 5000 Sk sa platí zrážková daň

- ak je hrubá mzda na dohode viac ako 5000 - dávame to do ročného zúčtovania a daň a tie isté odvody ako u mzdy do 5000 odvedie zamestnávateľ - nad 5000 Sk sa platí preddavková daň


Odpovede máš v citácii :) . Príjmy samozrejme všetky spolu u jedného zamestnávateľa.