Leniqa
06.11.21,19:04
Ahojte, potrebovala by som poradiť. Máme 80 ročnú seniorku s Alzheimerom, zatiaľ ešte bez dezorientácie a vie trafiť domov... zatiaľ...

Potrebujeme nejaké lokalizačné zariadenie, aby sme vedeli zistiť kde sa nachádza, ak by sa náhodou stratila alebo skôr bola dezorientovaná ( lebo to môže jedného dňa prísť ). Telefón to byť nemôže. Nepočuje a nevie telefonovať tým pádom.

Má pri sebe ten seniorský telefón, ale v 85 % prípadoch ho nepočuje a nezdvihne. Bola som sa informovať u operátora, a vraj jedine ak by mala smartfón, tam je možná taká funkcia - no neviem, či je to len typom telefónu - ale ona každopádne smartfón nebude vedieť ovladáť alebo ho do týždňa zničí.

Hodinky si na ruku nedá, skúšali sme jeden druh, nebude ich nosiť. Čo teraz?

Myslíte, že existuje nejaké zariadenie, ktoré by sa napríklad dalo do jej kabelky a pomohlo by nám to lokalizovať, kde sa nachádza?

Za prípadné rady vopred ďakujem.
L.
ivka70
06.11.21,18:31
Exustuju GPS lokalizatory pre seniorov, mozno by pre nu bolo lepsie ako telefon, kedze vola jednym tlacidlom len na predvolene cisla. Len musite zabezpecit, ze ho bude mat so sebou. Napr.
https://www.mall.sk/gadgety/smartjimi-guard-gps-lokator-pre-seniorov-100011257946
Leniqa
06.11.21,19:11
Dakujem Ivka, vyzera to dobre, idem si to nastudovat a objednam to.
veronikasad
06.11.21,19:18
tento typ sa už nepredáva
buchač
06.11.21,19:19
Neobjednáš veru, neobjednáš...teda, aspoň z Mallu. ;)
ivka70
06.11.21,20:04
Nechcela som úplne reklamu, keď už vieš, čo hľadať, nájdeš nejaký novší typ.
anet
06.11.21,20:32
Inak nedávno bolo niečo podobné v správach, neviem to na rýchlo nájsť. Ale našla som niečo staršie. https://trnava.dnes24.sk/pomoc-pre-osamelych-seniorov-zivot-im-moze-zachranit-stlacenie-sos-gombika-391314
Leniqa
07.11.21,06:05
Ale ved klud, vsimla som si, ze sa nepredava na malle. Ja nepisem, ze to idem objednat cez mall.
Nasla som nieco v bledo- modrom. Nastudovala som si a idem skusit, aj ked neviem, ci to dobre vypali a nebudu to vyhodene peniaze. Ale @Buchač, nabuchaj mi tu odporucanie na zariadenie, ktore ti funguje z praxe, ako gps lokator pri senioroch. Mas aj ty podobny problem so svojimi rodicmi alebo nejakym inym seniorom? Som zvedava a urcite mi relevatne pomozes. Posli link na zariadenie, ktore pouzivas ty - ci uz pri detoch, senioroch resp. niektori uz maju takto pod dohladom svoje zvierata. A vopred dakujem... tesim sa na zariadenie, ktore sa prave predava na SVK a bude k dispozicii, ked uz, tak uz.. nie? Dakovala.
buchač
07.11.21,08:36
Leniqa (Dnes 07:05) Ale @Buchač, nabuchaj mi tu odporucanie na zariadenie, ktore ti funguje z praxe, ako gps lokator pri senioroch. Mas aj ty podobny problem so svojimi rodicmi alebo nejakym inym seniorom? Som zvedava a urcite mi relevatne pomozes. Posli link na zariadenie, ktore pouzivas ty - ci uz pri detoch,
=================
Radšej ťa nabúcham osobne a nie aby som sa tu drbal s nejakými gpskami...;) :D :D :D
Rodičia alebo svokrovci sú už pá...o vnúčatá nech sa starajú ich rodičia. :cool:
Leniqa
07.11.21,10:10
Ok, nabúchať ako nabúchať? No tak sedí vec. Kde a kedy? ????
buchač
07.11.21,10:16
No počkaj, počkaj...také veci snáď nebudeme prepierať na verejnosti....;) Veď by nám ostatní závideli. :D :D :D
Leniqa
07.11.21,10:55
Ťažko s tebou. Veď buď zdieľny... sme tu jedna rodina. Čo sa stane na porade, ostane na porade :-)