zuzana
03.06.04,08:09
Ak zamestnanec nastúpil do zamestnania 2.1.2004 a teraz od 24.5-4.6.2004 ochrel, je PN, tak mu za vym.základ na náhradu príjmu mám vziať plat za obdobie od januára-apríla?Je to správne?
maria56
03.06.04,08:32
Pokiaľ sa plat rovná vymeriavacemu základu na nemocenské poistenie uvažuješ správne. Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je od 2.1.2004 do 30.4.2004.
zuzana
03.06.04,14:29
A ak bude po tejto PN maróďiť ešte napr.od 3.7.2004 do 14.7.2004 potom aké rozhod.obdobie sa vezme za vym.základ?
Jozef Mihál
03.06.04,15:07
RO pri PN začínajúcej 3.7.2004 bude od 2.1.2004 do 30.6.2004.
Pozor ale na prerušenia podľa § 26 zákona č.461/2003
karpis
06.07.05,12:14
Prosím o radu: Zamestnanec zostal PN 1.6.2005 - 24.6.2005 poradte z akeho RO mam počítať náhradu príjmu vo februári mal tento zamestnanec OČR v dĹžke 15 dní a v apríli 5dní a pokračovala v máji 5 dní.
marek32
06.07.05,12:37
Ak bol vo februári OČR 15 dní, to znamená, že od 11.dňa nastáva prerušenie. Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od skončenia OČR do 31.05.2005. Z tohto RO treba vylúčiť kalendárne dni (10 dní) trvania OČR v apríli a v máji.
Hronská Iveta
06.07.05,12:45
Prosím o radu: Zamestnanec zostal PN 1.6.2005 - 24.6.2005 poradte z akeho RO mam počítať náhradu príjmu vo februári mal tento zamestnanec OČR v dĹžke 15 dní a v apríli 5dní a pokračovala v máji 5 dní.Podľa toho čo uvádzate, prerušenie poistného bolo len vo februári v trvaní 5 dní. Pre presné určenie RO by bolo dobré uvádzať aj konkrétne dátumy, ktoré ste neuviedli. Takže pre nemoc od 1.6.05 jeho RO vzniká po vrátení sa z neplatenej OČR vo februári a je do 31.5.05 V apríli a v máji bol síce ešte spolu 10 dní na OČR, ale táto je platené - RO nie je prerušené. Ak chcete presný dátum začiatku RO, je potrebné, aby ste uviedli presné dátumy OČR.
Hronská Iveta
06.07.05,12:52
RO pri PN začínajúcej 3.7.2004 bude od 2.1.2004 do 30.6.2004.
Pozor ale na prerušenia podľa § 26 zákona č.461/2003RO - uvádzate správne. Nerozumiem však, prečo ten pozor na prerušenie podľa §26 zákona. Maródka je predsa vylučiteľná doba - §140. ???
karpis
06.07.05,14:29
Marek32 dakujem pomohlo.
nikulik
01.08.05,11:08
Este som taky pripad nemala tak by som bola rada, keby ste ma poucili, mame pracovnicku, ktora je na PN od 11. 07. 2005, dnes mi doniesla papier od lekara, Potvrdenie o trvaní DPN, to mam zaniest na SP? To je len papier, na prechod z mesiaca na mesiac?
Zita4
01.08.05,11:40
Zoberieš potvrdenie o trvaní DPN na sociálnu poisťovňu a pri ukončení DPN potvrdenie o ukončení. :D
Pepa
01.08.05,11:41
Áno, treba "Potvrdenie o trvaní DPN" odovzdať do SP. Pokiaľ ti v tomto roku ešte nemaródovala viac ako 10 dní a SP jej nevyplácala PN, treba odovzdať aj potvrdenie o príjme, inak jej SP nevyplatí nič. A pozor treba to najneskôr do 5-eho.
lenkak
01.08.05,11:42
PN ešte trvá, a to potvrdenie stačí poslať alebo zaniesť na SP, že ešte PN pokračuje aj v ďalšom mesiaci.
lenkak
01.08.05,11:43
Ale sme šikovné, skoro všetky odpovede v rovnakom čase.
Pepa
01.08.05,11:44
Môžeš aj poslať, no ak si takýto prípad nemala, išla by som radšej osobne - nezabudni potvrdenie o príjme a termín.
nikulik
01.08.05,12:05
Treba aj potvrdenie o príjme? Nemozem ten papier tam len zaniest a hotovo? Ved VZ som im davala po 10.dni.
Zita4
01.08.05,12:25
Treba aj potvrdenie o príjme? Nemozem ten papier tam len zaniest a hotovo? Ved VZ som im davala po 10.dni.Keď si odovzdala po 10. dni potvrdenie, teraz už nemusíš. :D
nikulik
01.08.05,12:33
takze vezmem ten papier, zanesiem do SP, a je to.... dakujem, zase ste pomohli dalsiemu cloviecikovi :D
Pepa
01.08.05,13:54
takze vezmem ten papier, zanesiem do SP, a je to.... dakujem, zase ste pomohli dalsiemu cloviecikovi :D
Ak si tam v tomto roku nedávala "Potvrdenie o príjme" tak ti to neprejde - u nás je to tak.