Daxis
08.11.21,21:14
Jeden zamestnanec mi odmietol podpísať oboznámenie s pracovným poriadkom, ktorý vydal zamestnávateľ. Lenže podľa zákonníka práce, ak zamestnávateľ vydá pracovný poriadok, je povinný s ním oboznámiť zamestnanca. Stretol sa už niekto s takýmto prípadom? Lebo ja za 30 rokov praxe teraz prvý raz. Ako by som mal voči takému zamestnancovi postupovať?
Taynee
08.11.21,20:45
Bol s ním oboznámený, len to odmietol podpísať? V tom prípade nech podpíšu dvaja svedkovia, ktorí boli prítomní, že sa so smernicou oboznámil. Nedali ste mu to len prečítať a podpísať, že nie?
Onko
08.11.21,21:07
zze/2001-311/84/4

Zamestnávateľ si svoju povinnosť splní tým, že zamestnancovi pracovný poriadok sprístupní. Oboznámenie nie je jednostranný úkon a svoju povinnosť si musí splniť aj zamestnanec, aby bol oboznámený.

Ja by som zamestnancovi napísal upozornenie pre porušenie pracovnej disciplíny neplnením pokynov nadriadených a upozornil ho na možnosť výpovede z dôvodu, že bez oboznámenia sa s pracovným poriadkom nespĺňa predpoklady ustanovené právnymi predpismi na výkon dohodnutej práce.