Tarek
09.11.21,06:56
Vyhral som auto v súťaži. Taha sa to od leta 2021. Kým. Mi ho odovzdali v koncom októbra na nemenovanej auto predajni v BA. Všetko prebiehalo v pohode, pripravené dokumenty, gratulácia k výhre. Radosť až dovtedy kým som. Nešiel registrovať auto na evidenciu vozidla na polícii v nemenovanom. Meste X.
Povinne zmluvné poistenie som uhradil hneď prvý deň za auto. Auto ma prenosné ŠPZ BA... Xxxx.
Na predajni mi boli vydané kupno predajna zmluva, veľký technicak, faktúra,...

No na polícii požadovali aj Notarsku listinu zapísaná notárom, o priebehu žrebovania výhercu. No mi nedodali a na polícii odmietli registrovať kvôli tomuto dokumentu vozidlo.

Ako ďalej postupovať? Auto stojí na prenosných ŠPZ,
Predajca áut, ani organizátor sútaže sa odmieta k tomu vyjadriť... ????
Niekrat žiadané aby mi to poslali, no žiadna odozva..... (jedna sa o podvod zo strany organizátora sútaže). Súťaž bola propagovala po celom Slovensku v TV, v médiách, v obchodnych reťazcoch... Nie je to len marketingový ťah ci také niečo.
Ďakujem Tarek.
ivka70
09.11.21,06:00
ak mas kupnu zmluvu, tak ide o kupu a nie o vyhru, naco ku kupnej zmluve potrebujes notarsku listinu?
misoft
09.11.21,06:12
Na prihlásenie do evidencie je potrebné toto:
https://www.minv.sk/?prihlasenie-noveho-vozidla
Nejaké potvrdenie o žrebovaní sa tam nespomína.
Ty si ho preberal asi priamo na predajni - teda si dostal faktúru a zmluvu - teda dostatočné doklady k zaevidovaniu vozidla. Organizátor súťaže je v tomto prípade len sprostredkovateľ (vozidlo do súťaže musel zabezpečiť dealer vozidiel) a organizátor len vystaví doklad o výhre, ktorý platí pre toho predajcu, aby ti vozidlo štandardným spôsobom odovzdal s cenou 0€ (tú predsa už zaplatil organizátor súťaže, alebo dealer to zatiahol zo svojho ako reklamný výdavok).
Ako sa vozidlo dostane k novému majiteľovi (súťaž, darovanie, kúpa) je pre políciu podstatné len to, či sú na to potrebné doklady - v tvojom prípade je to od nich zmluva..
Vyžiadaj si dôvod neprihlásenia vozidla a ak tam bude uvedené nejaké notárske overenie a notárska zápisnica - okamžite sa sťažuj na ich postup Inšpekcii MV - pretože toto je vyžadovanie niečoho naviac - skôr by som napísal - je to buzerácia, lebo preháňajú výhercu (šťastlivca).
Asi nejaký trtko na DI ti závidí.

Inak - toto by bola dobrá téma pre reláciu Občan za dverami (RTVS1), kde by sa ukázalo, ako PZ SR - DI vyžaduje niečo nad rámec zákona a ako si z občana robia blázna.
buchač
09.11.21,06:46
misoft (Dnes 08:12) Na prihlásenie do evidencie je potrebné toto:
... skôr by som napísal - je to buzerácia, lebo preháňajú výhercu (šťastlivca).
Asi nejaký trtko na DI ti závidí.
====================
Nie je to žiadna závisť a ani buzerácia.
Stačí si pozrieť net a zistíš, že výhra v podobe auta nie je med lízať.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=v%C3%BDhra+auta+v+s%C3%BA%C5%A5a%C5%BEi+a+prihl% C3%A1senie+na+DI