H.B.
09.11.21,15:22
Sme SR firma, platca DPH, máme eshop a sme registrovaná firma cez OSS. Potrebujem vystaviť faktúru: na objednávke je Slovenská firma, neplatca DPH ale tovar si želá dodať do Čiech. Ako vystavím faktúru, riadne so slovenskou 20% DPH, alebo v systéme OSS s 21 % českou DPH?
Mila123
09.11.21,14:45
pozrite si na definíciu podľa § 3 ZoDPH, kto je zdaniteľnou osobou, a to firma neplatiteľ DPH je.....teda môj názor dáte na fa SK DPH.....OSS je určená pre nezdaniteľnú osobu - zvyčajne občana.....aj ten môj komentár (preškrtnutý) je správne, tento som "vylepšia".....a nedokážem opraviť preškrtnutie....
H.B.
09.11.21,15:19
Ďakujem za odpoveď, ja som toho istého názoru, snáď sa nájde niekto, kto to ešte potvrdí. Cez OSS bežne fakturujeme ČR občanom, či ČR firmám, avšak len neplatcom DPH.
Mila123
09.11.21,15:30
OSS sa zjednodušila DPH pre nezdaniteľné osoby, ktoré nie je povinné.....iné zmeny neboli.....teda pred OSS ste ako dodávali tovar pre firmy - neplatcov DPH do EU??? rovnako ako doteraz.....
Mila123
09.11.21,15:43
na FB vám odpovedal Balazs , presne tak ako ja.....
H.B.
09.11.21,15:47
pre nás už bola povinná registrácia do OSS, pretože sme prekročili limit. Predtým sme tovar pre firmy - neplatcov DPH fakturovali so slovenskou 20% DPH, teraz pre takéto české firmy - neplatcov DPH fakturujeme cez OSS s 21 % DPH.
H.B.
09.11.21,15:48
áno už som videla ten komentár. Len ma teraz zarazilo, čo ste napísali, ak som dobre pochopila, že pre firmy neplatcov DPH sa nefakturuje v systéme OSS?
Mila123
09.11.21,15:50
nie, nie, nie, OSS je dobrovoľná, nemuseli ste sa prihlásiť cez režim OSS......ale museli ste sa prihlásiť do každého čl. štátu EU a tam posielať DP k DPH.....OSS je jednoduchšie, jedno DP k DPH , jedna platba, jedno podanie......a ak by ste mali viac štátov, kt. dodávate tovar pre nezdaniteľné osoby tak by ste sa zbytočne vytrápili.......
Mila123
09.11.21,15:52
prepáčte, že som Vám odpovedala, usmernila, .....OSS je určená pre nezdaniteľnú osobu - zvyčajne občana.....aj ten môj komentár (preškrtnutý) je správne, tento som "vylepšia".....a nedokážem opraviť preškrtnutie.(tam to bolo uvedené, nič som nemazala) ...
Mila123
09.11.21,15:53
čakala som poďakovanie......nie výčitky!!!!!!
H.B.
09.11.21,15:57
ja nevidím žiadny preškrtnutý príspevok :), ale to nevadí. Systém OSS sme využili registráciu, práve preto, aby sme sa nemuseli registrovať v kažom jednom štáte. Takto je to jednoduchšie ako píšete. Čiže je to ok ak fakturjeme ČR firmám, neplatcom DPH v systéme OSS, že? (s 21% DPH)
H.B.
09.11.21,15:58
ja Vám predsa nič nevyčítam, samozrejme, že ďakujem. Akurát som ostala zneistená ako fakturujeme, či je to OK
Mila123
09.11.21,16:09
Čiže je to ok ak fakturjeme ČR firmám, neplatcom DPH v systéme OSS, že? (s 21% DPH) no nie je ok, som opačného názoru.......nemôžete fakturovať v OSS pre ZDANITEĹNÚ OSOBU........OSS je pre občana (zvyčajne)......pozrela ste si hore uvedený § 3 ZoDPH? určite nie, inak by som to neuvádzala dookola, jedno a to isté......