Darel
10.11.21,11:25
Dobry den. Som pracujuci dochodca , pokracujuci v trvalom pracovnom pomere. Koncom marca v buducom roku chcem ukoncit pracovny pomer a zostat na dochodku. Za odpracovane tri mesiace, by mi mal vzniknut este narok na pomernu cast dovolenky, ovsem po odpracovani 60 dni. Moja otazka : do tohto poctu sa rataju kalendarne dni, alebo len odpracovane. Dalej, rataju sa do toho aj dni starej dovolenky, cerpanej v novom roku ? A co sviatky 1. a 6. januar, alebo ide cisto o skutocne odpracovane dni v zamestnani? Nerad by som o 6 dni dovolenky prisiel. Ďakujem za odpoveď.
Tweety
10.11.21,10:27
1. Na vznik nároku na D sa počítajú odpracované pracovné dni.
2. áno čerpanie D je započítané ako odpracované, rovnako aj sviatok u mesačne odmeňovaných, kedže sviatok je zahrnutý v mzde.
Ak ti nevznikne nárok na D za KR resp. jej pomerná časť, vznikne ti nárok na D za odpracované dni, za každých 21 dní vo výške 1/12 z ročného nároku.
Katy a R
10.11.21,10:37
Ak by si aj náhodou nemal odpracovaných tých 60 kalendárnych dní pre nárok na pomernú časť dovolenky, tak potom existuje aj dovolenka za kalendárne dni - a to za každých 21 odpracovaných dní je nárok na 1/12 z ročného nároku. Takže určite neprídeš o 6 dní (max o 2) ;) - ak by teda bolo niečo vymeškané?
Darel
10.11.21,11:14
Ďakujem
veronikasad
10.11.21,11:46
do výkonu práce pre účely nároku na dovolenku sa započítavajú odpracované dni, sviatky ak pripadli na pracovné dni a dni čerpania dovolenky.

Ak budeš mať menej ako 60 dní, vznikne ti len nárok na dovolenku za odpracované dni = 2/12 ročného nároku.
Darel
10.11.21,11:51
Dakujem
Darel
11.11.21,20:25
Ďakujem