uctovinka
11.11.21,14:13
Dobrý deň,
kúpila som materiály a vyrobila som výrobky avšak ešte som si nezaložila živnosť. Živnosť si založím budúci týždeň a chcela by som vyrobené výrobky predávať v eshope. Ešte nie som rozhodnutá či budem uplatňovať paušálne výdavky alebo budem viesť daňovú evidenciu a skutočné výdavky. Prosím Vas mozem tieto výrobky predávať? Musím viesť evidenciu zásob? Môžem si dať do výdavkov aj to čo som kúpila pred založením živnosti? A čo s materiálom ktorý som dostala zadarmo, napr od rodiny alebo od známych?
Ďakujem vopred za pomoc.
uctovinka
12.11.21,19:03
Nenájde sa prosím niekto kto mi dá odpoveď? Ďakujem.
Mila123
12.11.21,19:53
pozrtie si § 4, ods. (4)ZDP.... Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane, počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať. U daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý pokračuje v činnosti8) poručiteľa, sa prihliadne aj na zásoby získané z dedičstva po poručiteľovi, ktorý mal príjmy podľa § 6, ak o tieto zásoby bol zvýšený základ dane poručiteľa podľa § 17 ods. 8.