pepeno
11.11.21,19:31
Ahojte
Potrebujem zlucit internet a tv do jedneho koaxialneho kabla,mozete mi poradit ako na to?mam od orange 4g internet a kablovku od ineho poskytovatela.koaxialny kabel bude zapojeny do zasuvky data+tv.nikde nemozem najst na to zlucovac,napada ma iba tento jednoduchy pasivny rozbocovac typu T.(https://www.hyperelektro.sk/rozbocovac-3x-f-samice-tvar-t-358851/?gclid=CjwKCAiAm7OMBhAQEiwArvGi3NKdsNiaxKVRV-AFxbociPmm6wXigyEHDkXl0UDiOiNdEpjEkOQuXhoCCcIQAvD_ BwE) ale neviem ci by to fungovalo.
Dakujem za odpovede
Chobot
11.11.21,19:39
Keď sa ti to podarí, daj si to patentovať. Pokúšaš sa o nemožné.
jslancik
11.11.21,19:44
ja dúfam, že takéto experimenty nerobi aj na aute :D
misoft
12.11.21,05:29
V domácich podmienkach sa to NEDÁ! To, čo vidíš u ISP - oni na to používajú frequency combiner - zlúčia nosné frekvencie do jedného signálu, nastaví šírku pásma - prijímateľ potom použije modem, aby oddelil tie frekvencie na TV a DATA.
TV zaberie omnoho menej "priestoru" v koaxiali, ako DATA.
Šírka pásma je kapacita siete na prenos údajov. Predstav si svoj koaxiálny kábel ako trubicu, ktorá prenáša dáta ako hadica prenáša vodu. Koaxiálny kábel dokáže preniesť dostatok dát pre TV aj internet. A aby si dosiahol vyššie rýchlosti, musíš získať väčšiu šírku pásma.
No a na to je combiner.
Okrem toho - tie frekvencie si určuje ISP - a pri dvoch ISP - ty jednoducho nevieš, akú majú oni šírku pásma, aké frekvencie.

To - čo si ukázal - je ROZBOČOVAČ - rozdelí JEDEN signál na dva smery v každom smere bude rovnaký signál ako pri vstupe - neoddeľuje od seba dva rôzne druhy - na to je MODEM (MOdulator/DEModulator).
pepeno
12.11.21,05:50
Dakujem za vysvetlenie
select
13.11.21,11:44
By som odporúčal prejsť na tv+internet od jedného .Ja napr.mám optický od telekomu,som spokojný