jakolla
15.11.21,15:43
Dobrý deň,
zamestnávateľ uzatvoril so mnou zmluvu od 1.6.2020 na dobu určitú počas zastupovania dlhodobej PN.
Zamestnanec sa po PN vrátil do zamestnania, a kedze ďalšia zamestnankyňa išla ma materskú, predĺžili mi PP počas zastupovania materskej a rodicovskej dovolenky. K 1.7.2021 sa uvoľnilo pracovné miesto, na ktoré ma preradili, ale zmluvu mi dali na dobu určitú do 31.5.2022. Toto miesto ale ku koncu roka rušia a ponúkli mi iné miesto, ale opäť na dobu určitú počas zastupovania rodičovskej dovolenky. Môžu alebo už by som mala mať len dobu neurčitú?
Ďakujem
Tweety
15.11.21,15:12
Keďže bude na zastupovanie, môže byť doba určitá.
jakolla
15.11.21,15:26
Ďakujem
HR Art
16.11.21,06:33
Len doplnim Tweety - je to par. 48 ZP

(4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné len z dôvodu

a) zastupovania zamestnanca počas materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky, dovolenky bezprostredne nadväzujúcej na materskú dovolenku alebo rodičovskú dovolenku, dočasnej pracovnej neschopnosti alebo zamestnanca, ktorý bol dlhodobo uvoľnený na výkon verejnej funkcie alebo odborovej funkcie,

b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,
c) vykonávania prác, ktoré sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a nepresahujú osem mesiacov v kalendárnom roku (sezónna práca),
d) vykonávania prác dohodnutých v kolektívnej zmluve.