skitn
16.11.21,05:41
Dobrý deň
AKo mám postupovať pri zaraďovaní pedagogického zamestnanca, ktorý má skončené konzervatórium (vyššie odborné vzdelanie, ukončené absolvatóriom). Potrebujem ju na nejaký čas v materskej škole ako učiteľku, kým sa nevráti učiteľka. z PN. Ďakujem vopred za odpovede.
ivka70
16.11.21,04:45
Pre pracu v MŠ nema kvalifikaciu, takze jedine ako nekvalifikovanu.
skitn
16.11.21,04:56
ano to viem, ale pracovná trieda 4, alebo 5?
korela
16.11.21,15:57
To sa nedá ani čítať, neviem, koľko v týchto dvoch triedach síce platíte..., ak sa môže vzdialiť od rodiny, to ísť radšej brnkať do cukrárne vo Viedni ale proste niekde.
(Keby mohli rodičia mesačne zadotovať pár eurami, to zákon zasa nepovoľuje. Hriech takého človeka nevedieť zaplatiť.)
skitn
17.11.21,12:00
ide o dôchodkyňu, má svoj dôchodok a chce si privyrobiť.
avalik
18.11.21,07:05
katalog pracovnych cinnosti, podla dosiahnuteho karieroveho stupna
misoft
18.11.21,07:07
Chceš ju ako učiteľku?

:eek:
Nemá na to školu, vzdelanie. Chce pracovať? Môže - pomocná sila v kuchyni, upratovačka....
korela
18.11.21,11:51
Nie som v tejto oblasti vôbec kompetentná radiť, ani neradím, iba mi príde ľúto, že deti mohli mať aspoň dočasne počas zastupovania nadštandard v hudobnej výchove, čo by ich určite obohatilo.
Mali sme na 2. st. ZŠ učiteľku hud. výchovy, ktorá sa nedržala osnov, jej hodiny sú nezabudnuteľné, ako nás dokázala vtiahnuť do klasiky.
Pani môže mať dobrý dôchodok, podľa toho kde pracovala, ale to ešte neznamená, že nemôže byť ani teraz ešte dobre zaplatená.
V tom je odmeňovanie podľa tabuliek "nedotiahnuté", mohli by existovať výnimky.
Hrať hoci i v cukrárni, kaviarni nie je dehonestujúce, chodili hrávať aj vyučujúci z konzervatória, za 2 mesiace prázdnin si zarobili na celý rok.
korela
18.11.21,11:54
Ty by si tuším nemal problém ju poslať ani hnoj kopať. Pekne ..
skitn
18.11.21,18:21
Nechcela som vyvolať takýto boj, aj keď som toho názoru, že akí dnes chodia absolventi s "papierom" do praxe, je na zaplakanie. Niektorí bez patričneho vzdelania odučia na vyššej úrovni ako tí kvalifikovaní.
ivka70
19.11.21,04:37
A ty by si zasa deti zverila komukolvek, hlavne ,ze vie spievat. Odkedy hudobne vzdelanie zarucuje, ze vie ako zaobchadzat s detmi v predskolskom veku?
Ved nejde o predaj hrusiek, ide o deti ....
ivka70
19.11.21,04:41
To je mozno pravda, ale kto to posudi? kto stanovi kriteria? Takto su aspon zakladne dane zakonom a riaditel si nemoze prijat na vychovu deti napriklad celu rodinu bez vzdelania len aby im dal zarobit .....
A ti absolventi maju mat zarucene adaptacne vzdelavanie, kde ich zastresi skuseny kolega .... cize je to aj o praci s nimi,
Ide aj o prax, ale o tej nikde nepises ani pri absolventke konzervatoria (na dochodku)
korela
19.11.21,06:22
sktin, ja to vnímam v podobnom zmysle. Na ZŠ sme mali riaditeľa školy Ing. arch., dôstojný vzdelaný človek s autoritou, učil aj matematiku. Škola prosperovala. Ktovie, či mal aspoň pedag. minimum.
Počas mojej čas. zaneprázdnenosti som zobrala k deťom dve študentky 3. roč, Pedag. fakulty na "dohliadanie" slovenčiny. Po nich v diktátoch chyby. Ako mohli prejsť vôbec prijímačkami? Ak takýto učitelia prejdú do praxe...
Na strednej sme mali triedneho, ktorí odišiel učiť z riaditeľskej stoličky podniku so 6 tis. zamestnancami počas normalizácie. Vedel učiť, do svojej činnosti vnášal etiku, vychovával k životu.
Všetky 3 prípady neprekážali ani v minulom režime, a bol prísny. Dnes sa musí podložiť všetko a úroveň klesá i tak.
A stále zastávam názor, že na pedagogické školy by sa mali robiť talentovky.
Vyučujúci môže zničiť žiaka na ktorejkoľvek úrovni.
skitn
06.12.21,14:01
Súhlasím, so všetkým súhlasím. Vďaka za odpovede.