SKMZ
16.11.21,07:03
Dobrý deň kolegovci,

mám problém. Zadávala som zápis jednej sro cez slovensko.sk čo by nebol problém ale zamietli nám to prvý krát nakoľko klient nemal vysporiadané veci v sociálke.
Vyriešili sme to a poslali odvolanie. Znovu som pre istotou zaslala aj doklady na zápis. A znova nám to zamietli.

Prosím Vás ako by ste postupovali v tejto situácií?
Dodala som doklady presne podľa toho ako chceli a aj navyše. Volala som tam, rozhodnutie mi samozrejme poslali ale sudca rozhodol, že to čo som poslala aj tak nestačí.

Viete mi poradiť ako by ste v tomto prípade konali?
Mňa už nič iné nenapadá len to dať nejakej externej firme založiť.
Zakladala som už viacero sro ale toto sa mi stalo prvý krát.

Vopred ďakujem za radu. Prajem pekný deň.
ivka70
16.11.21,06:15
a precitala si zdovodnenie, preco to zamietli? tam musis mat napisany dovod ....
SKMZ
16.11.21,09:25
Ano, viem. Dali sme tam viac predmetov činnosti, ku ktorým chceju listinu na preukázanie, že disponuje podnikateľkým oprávnením na vykonávanie činnosti, ktoré požadoval od OR ako predmety podnikania. Čiže doplním tam napr. čo? Diplom že to na čo si nárokuje do predmetu podnikania má vyštudované alebo čo? Prosím viete mi poradiť? Ďakujem
ivka70
16.11.21,09:42
Treba si nastudovat, co dane opravnenie vyzaduje a podlozit, ak to vyzadovane je, tym, co sa vyzduje.
Kto ti vseobecne povie, ci je to diplom, certifikat, prax ci nieco ine ....
To aj keby ti zakladala externa firma, musis jej dat ako podklad ....takze tym asi nic nevyriesis, praca ti neubudne, len viac zaplatis.
SKMZ
16.11.21,10:16
No jasne rozumiem. Už to mám aj pripravené. Len sa chcem ešte opýtať, budem musieť zaplatiť ten poplatok 150€ ešte raz keď už podávam druhé odvolanie? Ďakujem veľmi pekne.
Benko
20.11.21,08:21
"ku ktorým chceju listinu na preukázanie, že disponuje podnikateľkým oprávnením na vykonávanie činnosti, ktoré požadoval od OR ako predmety podnikania. Čiže doplním tam napr. čo?" Priložila si tam živnostenský list na všetky predmety podnikania, ktoré chceš založiť?
SKMZ
22.11.21,05:42
Dobrý deň, prosím Vás pri založení s.r.o. treba ten živnostenský lisť? Nebude stačiť napr. doklad zo školy že to má klient vyštudované?
ivka70
22.11.21,06:27
Logicky: naco by bolo potrebne zakladat predtym zivnost, ked ides zalozit sro? A na koho by ta zivnost mala byt, ked sro zakladaku napr. 3 spolocnici alebo dokonca ina sro?
SKMZ
22.11.21,06:59
Nemyslela som to v zlom. Ide o to, že mi už nevieme čo ešte by chceli doložiť a preto dokladáme ten doklad z Vysokej školy a nie živnostenský list. Komunikovala som to s tajomníčkou daného sudcu čo nám to zamietol. Ibaže už posielame druhý krát odvolanie a pre istotu aj keď logicky si to viem vysvetliť, sa pýtam aj takéto veci.
Ďakujem
Ajuška
25.11.21,08:49
Nie, doklad zo školy nestačí. S.r.o. je právnická osoba a tá ako taká, isto do školy nechodila. Oprávnenie na akýkoľvek spôsob podnikania zakladá živnostenský list. Aj pre právnické osoby. So zakladacími dokumentami s.r.o. treba najprv požiadať živnostenský úrad o oprávnenie podnikať v činnostiach tak, ako je uvedené v zakladacej listine. Živnostenské listy sú povinnou prílohou k návrhu na zápis s.r.o. do Obchodného registra.