jarek26
17.11.21,19:11
Dobrý deň,
Chcem sa opítať či budem mať nárok na invalidný dochodok ak som po operácii štítnej žlazy.pred dvoma rokmi som bola z pravej strany a pred mesiacom z ľavej strany.Mala som aj nezhubné nádory.Za tie dva roky som nemarodovala,lebo doktor mi nechcel uznať maródku.Teraz po obidvoch operácii je všetko ok.
Ďakujem za odpovede.
buchač
17.11.21,18:36
lebo doktor mi nechcel uznať maródku
----------------------------------
...a toto je ako potrebné chápať ???

Ale platí, že :
Množstvo diagnóz má rozpätie v miere poklesu schopnosti pre zárobkovú činnosť. To, aká miera poklesu bude priznaná záleží od posudkového lekára. Niektoré choroby majú väčšie rozpätie a iné sú zasa obodované presným percentom.
=======================
Mala som aj nezhubné nádory.Za tie dva roky som nemarodovala,lebo doktor mi nechcel uznať maródku.Teraz po obidvoch operácii je všetko ok.
---------------------------------
Dám za seba ?
Mal som tri zhubné nádory (dve operácie + chemo)...rok som maródoval.
Potom som nastúpil do roboty a nežiadal som si o invaliditu...a pritom som mohol.
ivka70
17.11.21,18:55
Ak je vsetko v poriadku, na zaklade coho by ti mal byt ID priznany?
buchač
17.11.21,20:08
ivka70 (Dnes 20:55) na zaklade coho by ti mal byt ID priznany?
==================
Pozrel som si profil...pozri si aj ty.
Mám za to, že nebudem ďaleko od pravdy, ak budem tvrdiť niečo vo význame špekulácie.
ivka70
18.11.21,04:51
otazka bola polozena autorovi, aby popremyslal, na co sa vlastne pyta ....
misoft
18.11.21,04:57
Hmmm.... operácia štítnej žľazy... a chceš invaliditu.
Opýtam sa (nie opítam!) - nohy, ruky - fungujú? Nohy, ruky - máš všetky. Hlava - funguje? Je na mieste?
Píšeš, že všetko je OK - tak z akého dôvodu chceš invalidný dôchodok?
veronikasad
18.11.21,04:59
Pokial splnas obdobie dochodkoveho poistenia, mozes poziadat o inv.dochodok. Na spisanie ziadosti sa mozes objednat elektronicky na stranke www.socpoist.sk. K ziadosti treba priložiť kopie odbornych vysetreni nie starsie ako tri mesiace.
O invalidite rozhoduje posudkový lekár SP, vyplácať ti ho začnú len vtedy, ak ti prizna aspon 41%. Pozri prilohu c.4 zakona o soc.poisteni.
Katy a R
18.11.21,09:10
Všetko záleží od posúdenia tvojho zdravotného stavu . Takto je to v zákone : cit
"Poistenec je invalidný, ak pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav má pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 40 % v porovnaní so zdravou fyzickou osobou.
Dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav je taký zdravotný stav, ktorý spôsobuje pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť a ktorý má podľa poznatkov lekárskej vedy trvať dlhšie ako jeden rok."
Samozrejme, žiadosť môžeš podať hocikedy - ale ja by som ti doporučila - že najskôr si pozri prílohu zákona - kde máš uvedený rozsah poklesu vykonávať zárobkovú činnosť pre jednotlivé diagnózy.
https://www.autora.sk/zz/2003/461