KikaKrat
18.11.21,14:38
Dobry den, potrebujem urgent napisat odvolanie na SOŠ, po dohode s riaditelkou, ale neviem co presne tam napisat. Zatial nam neprislo a ani nebolo vydane rozhodnutie. Je to zatial iba na stranke EduPage, takze sama riaditelka navrhla odvolanie. Neviem to ale nijako sformulovat. Viete mi niekto prosim pomoct?
veronikasad
18.11.21,13:41
kvoli čomu ťa chcu vylučiť ?
Oliwa
18.11.21,13:46
Ak nebolo vydané rozhodnutie, na základe čoho a proti čomu sa chcete odvolať? Čo je na stránke EduPage? Vylúčiť žiaka nie je len tak... Ak sa nemýlim, najskôr tomu predchádzajú ústne pokarhania, potom písomné, znížené známky zo správania... To všetko je už za Vami/Tebou? Nevedno, či sa pýta dieťa alebo rodič...
KikaKrat
18.11.21,13:51
na stranke EduPage je vylucenie zo studia .... nic viac. Na margo toho mi riaditelka povedala ze mam napisat rychlo odvolanie, pokial to nie je pisomne odoslane. Mam sa odvolat na zakl Edu...ale neviem ako sformulovat vedu odvolavam sa voci vyluceniu zadaneho na EduPage a dalej co ....? v pondelok idem za riaditelkou a mam jej priniest hned aj to odvolanie.
KikaKrat
18.11.21,13:52
mal podmienecne, ale dostal jednu poznamku za mobil a jednu neosprav.hdinu, kedze odisiel poslednu pol hodinu z praxe...., preto mu teraz prislo vylucenie, ako porusenie podmienky.
KikaKrat
18.11.21,14:02
ja som rodic a ano samozrejme, podmienecne vylucenie, ale porusil ho jednou poznamkou kvoli mobilu a jednou neospravedlnenou hodinou...
veronikasad
18.11.21,14:15
a podmienečné vylučenie bolo kvoli čomu ?
Oliwa
18.11.21,14:17
Prečo Ty? Nech si ho mladý napíše sám. Keď je taký frajer, nech sa predvedie. Školský poriadok mu evidentne nič nehovorí. Aspoň si ho môže teraz naštudovať... PS: Chápem Ťa ako matku, ale dokedy mu chceš fúkať kolienko? Toto je medvedia služba...
KikaKrat
18.11.21,14:23
Ano je mi to jasne, ale nemôžem ho predsa nechať bez školy. On bol samozrejme prvý, kto bol hneď za riaditeľkou...povedala mu to isté, o odvolaní.
veronikasad
18.11.21,14:25
dopln ešte ten dovod podmienečného vylúčenia
Oliwa
18.11.21,14:25
Prečo ho stále obhajuješ - neviniatko? Podmienky podmieneného vylúčenia ste poznali - aj bez mobilu by bol prežil a ani Ty si asi z práce nemôžeš dovoliť odísť, kedy sa Ti zachce... Ak mal na to vážny dôvod, ako rodič ho predsa máš právo písomne ospravedlniť do určitého počtu hodín/dní v zmysle školského poriadku. Ak si o tom nevedela, asi to nebolo nič vážne...
KikaKrat
18.11.21,14:27
na dvore nejaky chalan zo skoly neviem ci priamo fajcil, alebo sa chytal fajcit travu a moj syn a dalsi traja boli v jeho okoli a nakolko neinformovali vyucujuceho alebo teda niekoho zo skoly, brali ich ako tiez vinnych...
KikaKrat
18.11.21,14:29
ano mas pravdu, lebo viem, ze to podmienecne vylucenie mal kvoli tomu, ze bol v zly cas na zlom mieste a vie to aj riaditelka, ale musi mat rovnaky meter na kazdeho a kvoli sprostej poznamke je vyluceny zo skoly.
Oliwa
18.11.21,14:30
A všetkých teraz vylúčili?
KikaKrat
18.11.21,14:38
tak to netuším....
veronikasad
18.11.21,14:41
VEC : Odvolanie k rozhodnutiu vedenia školy, zvereneného na portáli EduPage dňa ... za porušenie podmienečného vylúčenia zo školy.

Dolupodpísaný XY, prosím týmto o zrušenie Rozhodnutia vedenia školy k horeuvedenému rozhodnutiu zo dňa ... za porušenie podmienečného vylúčenia zo školy.

Podmienečné rozhodnutie som obdržal ako spoluvinník za nenahlásenie fajčenia omamnej látky (sám som ju nefajčil ...). Som si vedomý porušenia školského poriadku (dostal jednu poznamku za mobil a jednu neosprav.hdinu, kedze som odisiel poslednu pol hodinu z praxe), je mi to veľmi ľúto a sľubujem že školský poriadok budem dodržiavať.

Verím, že rozhodnutie vedenia školy bude prehodnotené a bude zrušené, za čo vopred ďakujem.
Mila123
18.11.21,14:58
koľko rokov má mladý pán?
KikaKrat
18.11.21,15:08
17 mal v septembri
veronikasad
18.11.21,15:19
napísala som ti vzor, ale v tomto prípade asi budeš musieť žiadosť písať vo svojom mene.
Mila123
18.11.21,15:27
určite poznáte.....
Pavol Hammel, ZRPŠ
"Výborná, kľúč od krásnych prázdnin
Výborná, tá známka detských snov
Známa biela kostra stále mátal postrach triednych kníh
Fajčil na záchode bude z neho ......".
buchač
18.11.21,15:37
prosím týmto
============
Táto vec sa nazýva odvolanie - žiadosť.
Takže v žiadnom prípade tam nemá čo robiť slovo " prosím "..
veronikasad
18.11.21,16:46
skus napísať svoju verziu odvolania.
KikaKrat
18.11.21,17:18
Ďakujem vám veľmi pekne za radu, toto som potrebovala, nakoľko mi nikto okrem vás neporadil, iba komentovali, o čom nič nevedia a nemajú s tým skúsenosti, ďakujem ešte raz :-)
KikaKrat
18.11.21,17:21
slovíčko prosím som nahradila slovom žiadam :), ďakujem aj vám za radu
buchač
18.11.21,17:36
veronikasad (Dnes 17:46) skus napísať svoju verziu odvolania.
====================
Nie je potrebné...výhradu som mal len a len ku danému slovíčku.

Zdôvodnenie :
Vezmime príklad žiadosti do zamestnania alebo niečo iné.
Tam predsa nenapíše žiadateľ ... " týmto PROSÍM o prijatie do zamestnania "...či ?
Veď inak by to nebola žiadosť ale prosba, prosenie, doprosovanie sa. ;)
veronikasad
18.11.21,17:48
Možno toto nie je odvolanie, nenašla som vhodnejšie slovo
Mila123
18.11.21,17:51
Veronika, proti rozhodnutiu orgánu má účastník konania právo podať odvolanie. Odvolanie sa podáva na správnom orgáne, ktorý napadnuté rozhodnutie vydal. Odvolanie treba podať v lehote 15 dní odo dňa oznámenia (doručenia) rozhodnutia.
buchač
18.11.21,18:04
Oliwa (Dnes 15:17) Prečo Ty? Nech si ho mladý napíše sám. Keď je taký frajer, nech sa predvedie. Školský poriadok mu evidentne nič nehovorí. Aspoň si ho môže teraz naštudovať...
=========================
Vidím, že tebe pre zmenu zasa nevraví nič školský zákon.
Odvolanie a podobné záležitosti rieši zákonný zástupca žiaka...teda zvyčajne rodič.
CAPISCI ???
Môžeš si ho naštudovať a až potom reagovať.

...a ak riaditeľ rozhodne v neprospech žiaka a vylúči ho, tak je možné podať odvolanie na VUC.