ivanaj
25.09.06,16:16
Ahojte,
fakt mam dilemu :-(
Zamestnanec mal predpisanu pracovnu pohotovost pocas tyzdna. Jeden den mu pripadol i sviatok, pocas ktoreho ale musel ist do prace a odpracoval 15 hodin. Cize sa mu preplati tento cas len ako nadcas vo sviatok? Cize: 15 hodin x 50% priplatok za sviatok alebo kedze ma 40 hodinovy pracovny cas tak sa mu to preplati ako 15 hodin x 50 % priplatok za sviatok + 25 % 7 hodin ako nadcas?????

Aky je postup pri preplacani nadcasov pocas sviatku ak to bolo viac ako 8 hodin???

diky moc
azuz
26.09.06,04:36
Podľa mňa by si mala zaplatiť:
15 hodín - mzda
15 hodín - príplatok za sviatok
7 hodín - príplatok za nadčas
dara64
10.05.07,08:29
Ahojte,
fakt mam dilemu :-(
Zamestnanec mal predpisanu pracovnu pohotovost pocas tyzdna. Jeden den mu pripadol i sviatok, pocas ktoreho ale musel ist do prace a odpracoval 15 hodin. Cize sa mu preplati tento cas len ako nadcas vo sviatok? Cize: 15 hodin x 50% priplatok za sviatok alebo kedze ma 40 hodinovy pracovny cas tak sa mu to preplati ako 15 hodin x 50 % priplatok za sviatok + 25 % 7 hodin ako nadcas?????

Aky je postup pri preplacani nadcasov pocas sviatku ak to bolo viac ako 8 hodin???

diky moc
Čaute poraďáci,mám podobný problém.
Manžel pracuje vo firme,kde majú nariadenú pracovnú pohotovosť /normálny prac.týždeň-40hod.) a mzdárka im počas sviatku odmieta preplatiť príplatky-nadčas (ak už vykonáva prácu) ,nakoľko v deň sviatku neodpracoval 8 hodín??!!,vraj až keď by mal odpracovaných 8 hodín môže mu zaplatiť nadčas?? a príplatok za prácu vo sviatok (pozn.sviatok má platený mes.mzdou??)
Pomôžte,niečo sme sa dočítali tu na porade,ale nech máme istotu.Prípadne aj podľa akých pargr.má na to nárok.
Dík