Vojty
21.11.21,02:26
Kúpil som Octaviu III a po asi týždni sa mi ukázala táto kontrolka na palubovke a na internete som našiel len, že znamená nejaka univerzálna kontrolka. Preto sa obraciam na vás, či neviete čo by mohla znamenať konkrétnejšie?
avalik
21.11.21,06:04
1. Čo k tejto kontrolke píšu v príručke k vozidlu?
2. Preklikal si komplet všetky položky na displeji - nevypisalo konkrétnu chybu?
3. Ak predchádzajuce dve otázky nedali odpoveď, je problém zavolať/zájsť do servisu?
buchač
21.11.21,07:24
Tato kontrolka se objevuje jen na některých autech, signalizuje problém. Bývá spojena s další kontrolkou, upřesňující problém - třeba i něco tak vážného, jako kriticky nízký tlak oleje v motoru, anebo třeba jen nedovřené dveře. Oranžová varianta této kontrolky může, ale také nemusí, signalizovat méně závažný problém.

Riešenie ale skôr nájdeš na fórach alebo v autoservise
https://www.google.com/search?q=kontrolka+trojuholnik+s+vykricnikom+octav ia+III&source=lmns&bih=615&biw=1349&client=firefox-b-d&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiAmP3b9aj0AhVlx4UKHejJBAQQ_AUoAHoECAEQA A
Vojty
21.11.21,10:53
Jedinú chybu, ktorú mi ukazuje je, že nesvieti obrysové svetlo, takže môže to byť zapríčinené tým?
avalik
21.11.21,10:57
a svieti ti obrysove svetlo? odstranil si zavadu?
Vojty
21.11.21,10:59
Ešte som sa k tomu nedostal, takže jedno obrysové svetlo nesvieti
misoft
21.11.21,11:42
A to je PROBLÉM si to skontrolovať? A opraviť to? Kontrola = práca na 30 sekúnd, výmena (podľa konštrukcie) od 10 minút až po návštevu servisu.
buchač
21.11.21,12:56
Sa len opýtam...to je v palubnom počítači k dispo aj nejaká diagnostika ???

Odpoviem si sám ?
No nie je....
Vojty
21.11.21,13:15
Len som sa slušne opýtal, čo tá kontrolka znamená, ja viem, že mi to obrysové svetlo nesvieti, ukazuje mi to aj pri naštartovaní a aj v stave vozidla, ja som len chcel vedieť čo znamená, ten trojuholník, absolútne som netušil, že znamená chybu obrysoveho svetla. Ospravedlňujem sa teda za svoju otázku a ukoncujem tuto debatu ;) pekný zvyšok dňa
ivka70
21.11.21,14:27
Oranžové signalizujú istý druh požiadavky, resp. potreby auta. Najčastejšie ide napríklad o doplnenie kvapaliny, dofúkanie pneumatiky, prípadne automobil upozorňuje na vychýlenie funkcie od normálu (napr. iný režim stabilizačného systému). „Aj oranžovým kontrolkám treba venovať náležitú pozornosť. Už len fakt, že nie je k dispozícii kvapalina do ostrekovačov môže pri silne znečistenom čelnom skle výrazne zvýšiť riziko dopravnej nehody. Pokiaľ odignorujete kontrolku doplniť AdBlue a kvapalina sa minie, auto vám neumožní naštartovať motor,

https://www.skoda-auto.sk/news/news-detail/skoda-radi-poznate-tajomstva-varovnych-kontroliek