ingrida
25.09.06,17:26
Prosím všetkých o pomoc.........Ja som slovenský prepravca, platiteľ DPH, niesom špedičná firma. Vykonam prepravu tovaru zo Slovenska do Švajčiarska. Prosím Vás ako mám túto cestu vyfakturovať???? Viem že to ma byť bez DPH, ale zákazník pre ktorého som to zrealizovala žiada vyfakturovať prepravu - po Slovenské hranice, cez Česko, Nemecko a Švajčiarsko všade zvlášť. Prosím poradte mi. Do teraz som vyfakturovala jednou vetou: Fakturujeme Vám prepravu tovaru zo Slovenska do Švajčiarska podľa zákona o DPH - § 47. A stále to bolo dobre. Teraz odo mňa žiadajú rozdeliť tu fakturu na 4 "cesty". Neviem ako nato pomôžte prosím.............
ingrida
26.09.06,05:01
prosím Vás nikto nezareaguje na tento príspevok????????????
Milan Benka
26.09.06,05:40
Aj keď rozdelíš túto prepravu na desať úsekov a každý budeš faktúrovať zvlášť, stále to bude §47.

" Fakturujem Vám x-tú etapu prepravy tovaru zo SR do Švajč. v sume ...."
ingrida
26.09.06,06:28
Aj keď rozdelíš túto prepravu na desať úsekov a každý budeš faktúrovať zvlášť, stále to bude §47.

" Fakturujem Vám x-tú etapu prepravy tovaru zo SR do Švajč. v sume ...."

Stále nechápem prečo by som tu prepravu mala rozdeľovať na niekoľko úsekov??? Zaujíma ma dôvod prečo to žiadajú???? Doteraz som fakturovala jednou vetou a zrazu bum.......chcu rozdeliť........ Prosím poradte mi prečo??????? Aký je nato dôvod??????? Ďakujem
Paula
26.09.06,06:30
Aj keď rozdelíš túto prepravu na desať úsekov a každý budeš faktúrovať zvlášť, stále to bude §47.

" Fakturujem Vám x-tú etapu prepravy tovaru zo SR do Švajč. v sume ...."

Stále nechápem prečo by som tu prepravu mala rozdeľovať na niekoľko úsekov??? Zaujíma ma dôvod prečo to žiadajú???? Doteraz som fakturovala jednou vetou a zrazu bum.......chcu rozdeliť........ Prosím poradte mi prečo??????? Aký je nato dôvod??????? Ďakujem

Dôvod hádam uviedol odberateľ, inak by Ti tento problém nebol vznikol. (Možné je aj, že chce ďalej nejaký úsek refakturovať a preto potrebuje mať sumy zvlášť).
ingrida
26.09.06,09:32
Dôvod mi neuviedol iba povedal, že to potrebuje mať vyfakturované po krajinách...že jemu to tak bežne fakturujú. Ja fakturujem 2 roky a stále píšem iba jednou vetou : zo Slovenska do Švajčiarska - tak ako som to uviedla vyššie. Trocha ma to zarazilo lebo doposiaľ nikto takúto požiadavku nadal a zrazu príde jedná pani a žiada fakturovať po krajinách tak ma trocha zneistila či to robím dobre. Ale aj tak mi nedá, chcela by som vedieť dôvod...ona mi ho asi nepovie. Fakturuje to niekto po krajinách???? Ozvite sa prosím.....
ingrida
26.09.06,18:06
Nikto z poraďakov nefakturuje prepravu zo Slovenska do Švajčiarska?????????
Monika Kováčová
26.09.06,18:15
Robíme ale len jednu faktúru...
Milan Benka
26.09.06,18:17
Dôvod mi neuviedol iba povedal, že to potrebuje mať vyfakturované po krajinách...že jemu to tak bežne fakturujú. Ja fakturujem 2 roky a stále píšem iba jednou vetou : zo Slovenska do Švajčiarska - tak ako som to uviedla vyššie. Trocha ma to zarazilo lebo doposiaľ nikto takúto požiadavku nadal a zrazu príde jedná pani a žiada fakturovať po krajinách tak ma trocha zneistila či to robím dobre. Ale aj tak mi nedá, chcela by som vedieť dôvod...ona mi ho asi nepovie. Fakturuje to niekto po krajinách???? Ozvite sa prosím.....

Iba tá pani vie, prečo to tak chce. Žiaden zákon nezakazuje faktúrovať aj takýmto spôsobom.
kukučka
26.09.06,18:39
Ako ste sa dohodli? Fakturuješ podľa ubehnutých km, alebo pevnou sumou? Akurát potrebuješ vedieť km podľa krajín a vypočítaš, pár minút roboty navyše. Náš zákazník, náš pán. :)