majky2017
24.11.21,13:23
Dobrý deň prajem, mám otázku - pred nástupom do PP ZC absolvuje vstupnú LP. Túto vstupnú LP ZC-om prepláca zamestávateľ, čo je to v priemere 20-30€. Čo v prípade, ak lekár pošle ZC na odborné vyšetrnia - rozbor krvi, ortópediu a podobne a ZC donesie ďalšie bloky v hodnote 30€. Je zamestnávateľ povinný prelácať tieto odborné, za mňa neštandarndé úkony? Ďakujem
ivka70
24.11.21,12:27
Zamestnavatel musi definovat, ake posudenie zdravotneho stavu pre vstupnu prehliadku vyzaduje. A to preplatit.
Ak to nedefinoval presne a lekar posudi ,ze je nevyhnutne pre vstupnu prehliadku absolvovat aj dalsie vysetrenia, su tieto sucastou prehliadky a zamestnavatel ich musis preplatit.

Ma ja inu moznost, zazmluvnit si lekarsku sluzbu, ktora mu tieto prehliadky bude vykonavat a s ktorou presne dohodne, co na aku poziciu potrebuje potvrdit.
veronikasad
24.11.21,12:29
Suvisia tieto vysetrenia s posudenim zdr.stavu pre vykon práce? Za rozbor krvi indikovany lekarom som nikdy neplatila. Zrejme zamestnanec ziadal vyšetriť nieco, co ZP neprepláca...
willma
25.11.21,08:41
Na akú pracovnú pozíciu bol zamestnanec prijímaný? Od toho sa odvíjajú následné vyšetrenia. To nie je len pečiatka, že všetko je OK, pozrite vestník MZ SR ročník 64 zo dňa 2.11.2016. A tlačivá na vstupnú lekársku prehliadku sú uvedené v zákone 355/2007, ako zamestnávateľ ste povinní vypísať na akú pracovnú pozíciu bude zamestnanec prijatý a uviesť aj rizikové faktory
majky2017
25.11.21,08:43
na pozíciu predavač, pokladník..
willma
25.11.21,09:08
práca s bremenami - vstupná LPP anamnéza, kompletné fyzikálne vyšetrenie vrátane neurologického a ortopedického vyšetrenia EKG, laboratórne vyšetrenia krvi, moču
willma
25.11.21,09:09
a máte mať PZS a zazmluvneného bezpečnostného technika - tí by Vám na tieto otázky zodpovedali