uk2000
25.09.06,18:10
Dobry den,

chcela by som sa spytat ci existuje nejaky zakon o ochrane spotrebitela, kde predajne s tym istym tovarom nemozu byt vedla seba. Mam taky problem, ze clen rodiny ma otvorenu predajnu a o meter dalej ina pani otvorila tu istu predajnu s tym istym tovarom od tych istych dodavatelov. Existuje daky paragraf, ktory urcuje pravidlo, ze predajne s takym istym tovarom by mali byt vzdialene niekolko metrov od seba. :(
Prosim Vas o pomoc, som zufala.

Tatiana
Monika Kováčová
25.09.06,17:35
Akokoľvek budeš zúfalá, žiaľ nič také neexistuje. Žijeme v slobodnej krajine, kde je sloboda podnikania... Neurobíš nič. Pozri sa na tržnicu: rovnaký tovar na jednej kope.
LIZINKA
25.09.06,17:48
Ja by som to brala ako pozitivum.Podľa mňa sa tam premelie viacej ľudí,ktorí zháňajú istý druh tovaru. Možno zrovna vy budete mať ten tovar, ktorý ten druhý nemá.
Cila
25.09.06,18:23
Tatiana, nebuď zúfalá. Skús presadiť, aby zákazník prišiel preto, že si ochotná, milá, úslužná, máš čistú, príjemnú predajňu a zákazník má cítiť, že je tam vítaný. Po čase sa vytvoria aj priateľské vzťahy a vytvorí sa Ti klientela. Držím Ti palce a prajem veľa úspechov.
Cila
kukučka
25.09.06,19:22
Ak sa nemýlim, obmedzenie platí, alebo platilo pre lekárne.
bepo
25.09.06,19:47
Pravidlo zákazu otvorenia predajne neexistuje pre nikoho,je to protiústavné obmedzenia práva na podnikanie. Nerozumiem prečo by zákaz otvorenia predajne mal obsahovať zákon na ochranu spotrebiteľa-ako je poškodený spotrebiteľ keď sú vedľa seba dve predajne s rovnakým sortimentom? :confused:
kukučka
26.09.06,18:42
Radíme, radíme a náš junior nepočkal včera ani na prvú odpoveď. :mee:
Jozef I
27.09.06,05:06
Radíme, radíme a náš junior nepočkal včera ani na prvú odpoveď. :mee:

Nemá každý možnosť byť neustále na internete a na Porade. Otázku zadala a keď bude mať časť a možnosť, tak si prečíta odpovede.
Jara
27.09.06,05:48
Ako podnikateľke by sa mi to tiež nepáčilo, ale ako zakáznikovi určite áno. Myslím, že by som navštívila obe predajne a potom by som si vybrala. Ide o čistotu, ochotu a ceny.
Ako vytlačili markety poľnohospodárov? Davali zemiaky po 4 sk za kilo a čo je dnes? Poľnohospodári prestali pestovať lebo nemali odbyt či zemiakov alebo kapusty. Realita dnes? Markety predávaju zeleninu za nehorázne vysoké ceny. Musíš sa presadiť. To je realita a život. Vezmi si z toho príklad a snaž sa získať si zákazníkov. Len to je krok k úspechu a nie závisť že niekto robí to čo ty a ty ho chceš vytlačiť. Máte predsa rovnaké možnosti. Veľa šťastia.
Matoxy
10.10.06,08:06
Taky zakon by nebol na ochranu spotrebitela, ale na ochranu podnikatela:D