joevi
25.11.21,20:23
ako mam nalepiť dlažbu na železné schody ked našlapov (schodov) je 14 - (5x28x110 cm) a podesta (5x90x240) . dlažbu chcem použit 30x30x3.
dlažobnych kociek bude 60 ks.schpdove našlapy su v tvare vaničky hlboke 3,5 cm
premyšlal som nalepit s mamutom, ale to by som minul vela lepidla, aj náklady by boly velke na 60 ks.
premyšlal som či by bolo možne ich vypodložit jemným pieskovym ložkom ako pri kladeni na zem.a potom iba vypieskovat a vyšparovať.tiez treba prihliadať na to že shody su vonkajšie a su železné a tým pádom aj tepelnu rozťaýnosť.aby neake lepidlo nepopraskalo a dlažba sa neuvolnila
nemáte niekto skusenosťi???
joevi
28.11.21,06:08
dlažba sa bude zrezavať
vicktor
28.11.21,06:54
Uz tie schody mas hotove?
Ak nie, nerob ich.
Aj ja mam "vanicky". V nich beton a na tom nalepena dlazba. Je to velmi tazke a po rokoch sa dlazba odlepila, Budem to musiet vyhadzat a dam terasove drevo.
Daj radsej vrubkovane "derave" zelezne stupne.
joevi
28.11.21,12:30
Ahoj
Schody uz mam hotove,tiez som rozmýšľal nad drevom,ale to by sa muselo neako ošetrovať a v daždi by bolo klzké
Preto premýšľam nad dlažbou,
Uvažujem aj len ich podsypat pieskom ako pri kladeni na zem a pieskom ich vysparovat ,len neviem ci by to bolo dobre,vo vanickach mam spravenych niekoľko dier pre prípadný odvod vody
ivka70
28.11.21,12:59
Tie terasové "kocky" sú aj nedrevene a s protišmykové úpravou, stalo by za to sa po tom popozerať, aj dlažbu treba vyberať špeciálnu, s protišmykové úpravou.