blondfalco
26.11.21,16:25
-Zamestnávateľ mi dal podpísať - menej závažné porušenie prac. disciplíny §63 za nedodržanie postupov pri manipulácií s nebezpečným tovarom, ale takto to fungovalo vo firme celý čas - 20 rokov s ich vedomím, bez výhrad, ale nakoľko sa uvažuje o zrušení prevádzky a aby sme si asi nenárokovali na odstupne tak sa nám takto poďakovali ... dá sa voči tomu nejako brániť ?
Mila123
26.11.21,15:33
podpísal ste súhlas, alebo iba prevzatie upozornenia?
blondfalco
26.11.21,16:35
Ja som to ešte nepodpísala, vyjadrila som sa nadriadenemu ustne ze s tym nesuhlasim a pouvazujem nad tym do pondelka ale podotkol a dal mi na vedomie ze to posle doporucene postou a tak sa to bude brat zo zakona ako keby som to podpislala, neviem ci mi pomoze hodit sa na pn alebo neviem co si pocat ...
ivka70
26.11.21,16:52
PN ti nepomoze.
Podstatne je, ci naozaj islo o nedodrzanie postupov, ktore ti boli zname.
Ak ano, odmietnut prevziat bolo zbytocne, skutok sa stal.

Kazdopadne este nejde o skoncenie PP, tak si treba davat pozor, aby sa to nezopakovalo.
veronikasad
26.11.21,17:29
ktorý § ZP je v tom upozornení, či ako to zamestnávatel nazval, citovaný ?
blondfalco
27.11.21,06:12
Je isté, že do roka možno že do 3 mesiacov prevádzku zrušia a týmto spôsobom chcú predísť tomu, aby nám nemuseli vyplatiť odstupné. Skutok sa stal ale fungovali sme v tomto režime celé tie roky s ich vedomím a bez námietok čiže vedeli o tom a teraz sa týmto spôsobom chcú zbaviť zodpovednosti a hodiť to na nás .. v podmienkach akých sme fungovali, neboli iné možnosti ako by sa tomu dalo predísť ...
buchač
27.11.21,06:33
blondfalco (Dnes 08:12) teraz sa týmto spôsobom chcú zbaviť zodpovednosti a hodiť to na nás .. v podmienkach akých sme fungovali, neboli iné možnosti ako by sa tomu dalo predísť ...
====================
Bolo robené pravidelné školenie BOZP ? Respektíve, bolo vôbec niekedy nejaké ?
blondfalco
27.11.21,07:27
áno akože - podpísať a už sme boli vyškolení za pár sekúnd
veronikasad
27.11.21,07:42
O co konkrétne, aku manipuláciu a s akym tovarom ide, ak to nie je podnikove tajomstvo?
blondfalco
27.11.21,08:00
To by som radšej obišla ...