Ackerman
27.11.21,20:19
Dobry den, dna 26.10 som dostal emailom oznamenie od UPC o zmene v poskytovani sluzieb a teda aj zmluvnych podmienok. Spomenuta je aj moznost o odstupenie od zmluvy bez sankcii do jedneho mesiaca od oznamenia. Bohuzial oznamiene som si vsimol az teraz (cakal by som, ze taketo oznamenia poslu postou), predpokladam kebyze poziadam o odstupenie do konca tohto mesiaca, tak to uz neprijmu? Je vobec legalne toto automaticke predlzovanie zmluv a teda viazanosti bez mojho podpisu? Mam nejake moznosti ako odist od nich bez sankcii?

Dakujem
buchač
27.11.21,19:56
1. Prijmú...
2. Je to legálne...mlčanie a nečinnosť sa berie zvyčajne ako súhlas
3. Dať predsa písomnú výpoveď
Ackerman
27.11.21,20:17
podla ust. § 44 ods. 8 zakona č. 351/2011

(8) Účastník má právo odstúpiť od zmluvy o poskytovaní verejných služieb bez sankcií, ak

a) neakceptuje podstatné zmeny zmluvných podmienok, a to najneskôr do jedného mesiaca od oznámenia dotknutej podstatnej zmeny, ktorá bola účastníkovi podnikom oznámená; ak podnik neoznámil podstatnú zmenu zmluvných podmienok, účastník má právo odstúpiť od zmluvy o poskytovaní verejných služieb do jedného mesiaca odkedy sa o zmene dozvedel, najneskôr do troch mesiacov odo dňa účinnosti podstatnej zmeny zmluvných podmienok, účastník nemá právo odstúpiť od zmluvy podľa tohto ustanovenia, ak zmena zmluvných podmienok je priamo alebo nepriamo vyvolaná zmenou všeobecne záväzného právneho predpisu, alebo rozhodnutím orgánu verejnej správy alebo orgánu Európskej únie,

Ak tomu dobre rozumiem, kedze oznamie bolo poslane 26.10, posledny den na odstupenie bolo 26.11 nie? Alebo je stale mozne odstupit, kedze zmeny sluzby budu platit az od 1.12 ?
buchač
27.11.21,20:35
Ak išlo o automatické predlženie zmluvy, tak o čo tu ide ?
Predsa viazanosť s výhodami trvá 2 roky...potom sa už len obnovuje.
Čiže v nasledujúcom období má zákazník vypovedať zmluvu KEDYKOĽVEK...
Čítaj môj príspevok.
https://www.porada.sk/t303415-upc-slovakia-a-automaticke-predlzenie-viazanosti-bez-suhlasu-podpisu-klienta.html