Dáša_
30.11.21,08:37
Tajne dúfam, že mi odpovie hlavne Pavol :). Samozrejme, ktokoľvek, čo o tejto téme niečo vie, tak ma svojou odpoveďou poteší rovnako.
Ktoré bylinky sú ideálne na klíčenie, také propagované mikrobylinky?. Lebo skoro všade píšu, nekupujte obyčajné semená, sú chemicky upravené. Z toho dôvodu som doma tuším skúšala iba žeruchu a šošovicu, normálne z vrecka na varenie. A mám momentálne priestor na experimentovanie :) Alebo si musím dopestovať vlastné semeno? Kedysi babka každý rok dopestovala burgyňu a kapustu.

Budem vďačná za akúkoľvek radu.
buchač
30.11.21,08:01
Dáša_
30.11.21,08:10
Asi to bude klasika...je potrebné hľadať v angličtine a nie v slovenčine.

Microbials Ideal for germination
https://www.google.com/search?q=Microbials+Ideal+for+germination&client=firefox-b-d&sxsrf=AOaemvJExjZ2qVc7pLJ09mr1RUG4RSxOXQ:163825909 3604&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj1xcvazr_0AhXD2aQKHSKyAScQ_AUoAXoECAEQA w&biw=1366&bih=615&dpr=1

Ako vyhladať si viem. Len ma skôr zaujímajú tie chemicky neošetrené semená. Lebo tie, čo sa ponúkajú na mikropestovanie, či jak to nazvať sú dosť drahé. A teda či keď kúpim semeno brokolice bežne v záhradkarstve, či to je problém s tým ošetrením. Napadne mi, že sa ochraňujú proti hubovým chorobám, ale možno je tam toho aj viac