gabriel222
04.12.21,10:06
Dobry den,
Potreboval by som poradit ohladom zapojenie kurenia v novostavbe a taktiez ake najidealnejsie komponenty k tomu pouzit. Moja predstava je nasledovna. V dome som sa rozhodol na teplovodne podlahove kurenie v celom dome. Technicku miestnost mam dole v pivnici, tam by som chcel mat jeden hlavny rozvadzac na podlahove kurenie na ktory by bola napojena obyvacka, spalna, kuchyna, satnik a jedno wc pri spalni. Druhy mensi rozvadzac by bol v dalsej technickej miestnosti uz hore v obytne casti, nan by som chcel zapojit 3 izby, mensiu chodbu, samotnu technicku miestnost a kupelku. Hlavnym vykurovacim zdrojom by bol zatial elektricky kotol. Ale kedze budem mat v obyvacke krb rozhodol som sa to vyuzit a zakupit si teplovodnu krbovu vlozku. Cize ak by sa topilo v krbe chcel by som aby sa do obehu tlacila voda ohrievana krbom, akonahle by sa voda dostala pod potrebny stupen vykurovania automaticky by sa zapol ohrev z primarneho elektrokotla. Viem ze k tomu potrebujem nejaku nadobu kde sa bude ukladat zohriata voda z krbu, vymenik na upravu teploty vody ktora by uz isla do podlahovky, bezpecnostny ventil v pripade prehratia vody, obehove cerpadlo a samozrejme teplovodnu vlozku a kotol. Avsak neviem uplne presne v akom poradi to zapojit ci seriovo alebo nejako paralelne a ako zabezpecit ten automaticky prechod na elektrokotol v pripade ochladania vody.
Resp. uvitam kazdu dalsiu radu alebo napad ako to zrealizovat.Dakujem za odpoved Fuksz Gabriel.
buchač
04.12.21,09:35
alebo napad ako to zrealizovat
==============
Akože ty sám ?
Dovolím si tvrdiť, som o tom presvedčený, že nemáš šancu.
Predstavy a realita je setsakra rozdiel.